PYTANIA O TAROTA ===> Przewróżony temat... dlaczego nie pytać za często o to samo?

Regulamin forum
Arkana Wielkie - stosujemy numerację rzymską i piszemy z dużej litery np. IX EREMITA (lub IX Eremita)
Arkana Małe - numeracja arabska i małe litery np. 7 kielichów, 8 denarów, paź buław (ewentualnie Paź buław)
jowita 15

Re: PYTANIA O TAROTA ===> Przewróżony temat... dlaczego nie pytać za często o to samo?

Postautor: jowita 15 » wtorek 23 sie 2016, 20:16

Dziękuję za wszystkie porady,a przede wszystkim madrugadzie :), jej wypowiedż najwięcej mi wyjaśniła. Nie stawiam tarota już online,poczekam czy spełni się wróżba.Tylko teraz nie wiem czy coś się spełni,czy nie przyniesie odwrotnego skutku. Jak myślicie, mam rację czy nie.Bardzo bym chciała, żeby wróżba się spełniła,czy mogę coś zrobić w tym kierunku. Jeszcze raz dziękuję wszystkim. :)

Czy po pewnym czasie mogę liczyć na wróżbe ?

Przeczytaj jeszcze raz to co madrugada ci napisała...
Moderator
jowita 15

Re: PYTANIA O TAROTA ===> Przewróżony temat... dlaczego nie pytać za często o to samo?

Postautor: jowita 15 » wtorek 23 sie 2016, 21:01

Przeczytałam i rozumiem :(
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » wtorek 23 sie 2016, 21:15

Ja może jeszcze dodam w ramach uzupełnienia wypowiedzi madrugady , z którą się w zupełności zgadzam. Z mojego doświadczenia wynika, że niektórzy drążą temat przewróżenia, kluczą i kombinują, aby znaleźć sobie swego rodzaju furtkę. Furtka ta moim zdaniem ma służyć powielaniu wróżb do czasu aż usłyszą satysfakcjonującą odpowiedź, czyli wróżbę spełniającą w pełni oczekiwania osoby proszącej o wróżbę. Wtedy wróżka jest postrzegana jako osoba jak najbardziej kompetentna. Tak więc oprócz przewróżenia dochodzi jeszcze wróżba życzeniowa. Pytanie tylko czemu ma to służyć i czy faktycznie osoba, która prosi o wróżbę naprawdę jest na nią gotowa, bo odnoszę wrażenie czytając niektóre posty, iż nie wszystkim to służy oraz że po wróżbę przychodzą osoby, które nie rozumieją o co w tym wszystkim chodzi. Przeważnie dotyczy to wróżb dotyczących sfery uczuciowej w przypadku porzucenia przez partnera lub jego zdrady - wtedy odpowiedź zgodnie z oczekiwaniem powinna być jedna - kocha, tęskni, wróci... Nikt jednak nie zastanawia się, że taki powrót to cały proces, to kwestia odbudowywania relacji, gotowości do zadościuczynienia, kwestia przebaczenia, potrzeba zastanowienia się nad przyszłością takiej relacji. Tarot to nie jest rosyjska ruletka...gra - chybił trafił. Tarot to wskazówka...karty pokazują oprócz wyniku również drogę, wskazują korzyści i zagrożenia, dają możliwość wyboru...Nie zawsze wynik zgodny z oczekiwaniami oznacza prostą i usłaną różami drogę do jego osiągnięcia i to w czasie dorównującym prędkości światła.
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
jowita 15

Postautor: jowita 15 » wtorek 23 sie 2016, 21:57

Zgadzam się z Tobą prawie w całości, tylko w kwestii ::w powielaniu wróżb nie. Ja jestem z wróżby pierwszej zupełnie zadowolona i usatysfakcjonowana i pragnę, żeby ona się spełniła. Jestem osobą dociekliwą i bardzo niecierpliwą tz już teraz nie za sekundę i to jest w pewnym sensie mój problem. Z czasu jaki miała się sprawdzić wróżba nic nie wychodziło, cały czas były przesunięcia. Więc myślałam że inne wróżki go chyba przyśpieszą i dlatego tak postąpiłam , choć wróżby były częściowo takie same,tylko czas inny. Teraz mi się wydaje, że najbardziej przybliżony. Teraz zadaję milion pytań do, co niektórych na pewno denerwuje i postrzegana jestem za osobę, która nic nie rozumie, zgadza się:( Twoje insynuacje chyba są do mnie, ale ja wiem po co szłam po wróżbę.
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » wtorek 23 sie 2016, 22:24

Insynuacje? Ja piszę zawsze wprost i nie odniosłam się do Ciebie personalnie...to o czym piszę to moje własne doświadczenia zebrane podczas pracy z tarotem. Temat przewróżenia wraca jak bumerang pomimo wielu wypowiedzi w tej sprawie osób mniej lub bardziej doświadczonych...chwilę już jestem na forum i miałam możliwość poznać wiele różnych przypadków, wypowiedziałam się w wątku, który oprócz Ciebie może być przeglądany przez innych użytkowników mających podobne problemy i chcących zgłębić temat.
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
jowita 15

Postautor: jowita 15 » środa 24 sie 2016, 07:55

Dziękuję i rady przyjmę do serca i rozumu :)
ktotowie

Postautor: ktotowie » wtorek 27 wrz 2016, 10:28

Cześć,
Rzecz dotyczy kwestii uczuciowej.
Rozstałam się z partnerem ok 3 miesiące temu, zraniłam go bardzo. On w międzyczasie wszedł w związek "klina" żeby nie myśleć o mnie, okazało się że zakochał się w tej następnej kobiecie. Ta kobieta (o przekoro) ma tak samo na imię jak ja i tyle samo lat.
Byłam w międzyczasie u kilku wróżek, z pytaniem "czy wrócimy do siebie?" (podawałam swoje imię i swoja date urodzenia). U wszystkich dostałam TE SAME same odpowiedzi "tak, wrócimy". Powiedziały również mi że obecny związek mojego byłego, sypnie się.
No i się sypnęło, nawet wcześniej niż przewidywała wróżba. Były przeżył to rozstanie bardziej niż nasze, mówi że mnie już nie kocha, że chcę być z tamtą, i żebym nie wierzyła wróżbom, bo on nie chce do mnie wrócić. A karty jak uparte pokazuję że wrócimy.

Dodatkowo u większości wróżek pokrywały się również inne odpowiedzi typu "że mam czekać, że on wyciągnie pierwszy rękę", inne z kolei mówią "żeby działać ale nie nachalnie".

Jak to "wrócicie do siebie" odbierać, skoro druga osoba której dotyczy wróżba jest na nie????
ja 30, on 38.
Awatar użytkownika
nastek96

Postautor: nastek96 » wtorek 27 wrz 2016, 12:02

Ktotowie, a na jaki okres czau była wykonywana wróżba? Może wrózba była wykonana na rok i musisz jeszcze poczekać?
Ciężko powiedzieć, ponieważ nikt nie wie jakie karty wypadły.
ktotowie

Postautor: ktotowie » wtorek 27 wrz 2016, 12:19

karty wyszły tak jak napisałam, tzn z tego rozkładu tak wyszło. powrót ma być na jesień tego roku, koniec listopada/początek grudnia.
Ale jak to ma się do tego skoro mój były mnie nie kocha, bo kocha tamtą, a tamta nie chce z nim być.
a mimo to wszystkie wróżki jak jeden mąż "wrócicie do siebie" !
Awatar użytkownika
nastek96

Postautor: nastek96 » wtorek 27 wrz 2016, 12:30

Ale, aby odczytać rozkład są potrzebne konkretne nazwy kart.
Jeżeli każda wróżka powiedziałą, ze wrócicie to znaczy, ze wrócicie. Czasem trzeba czasu
ktotowie

Postautor: ktotowie » wtorek 27 wrz 2016, 12:35

Ale skoro on mówi że nic nie czuje do mnie i nie pokocha mnie na nowo, to jak ma się to do rozkładu kart??? To odgórnie wyjdzie czy jak ?
Magia a uczucia ?
Awatar użytkownika
nastek96

Postautor: nastek96 » wtorek 27 wrz 2016, 12:38

Być moze zrobiłaś coś i zmieniłaś przyszłość?
Rozumiem, ze powiedziałaś mu jaką przyszłosć wa wywróżono?
ktotowie

Postautor: ktotowie » wtorek 27 wrz 2016, 12:55

powiedziałam.
a jak na razie to nie zrobiłam nic pozytywnego, tylko walczymy ze sobą, chociaż są dni kiedy spokojnie gadamy, ale emocje w nas są. moja załamka, a jego nerwy na mnie (ze zaś gadam o powrocie).
Awatar użytkownika
Krystyna
Moderator

Postautor: Krystyna » wtorek 27 wrz 2016, 12:59

Prosiłam o przywitanie się z nami i napisanie parę słów o sobie...
Prosisz już w pierwsym poscie o poradę, w zamian proszę poudzielać się w tematach, które może Cie interesują...
mamy na forum nie tylko tarotowe tematy...coś za coś...

W sumie to nie wiadomo o co Ci chodzi..dostałaś wróżbę , być może wiele wróżb a czas w tarocie/we wróżbach jest płynny...
Wielokrotność wróżb na ten sam temat, to już przewrózenie tematu ...i karty pokazywały być może Twoją życzeniówkę...ale nie mamy tutaj prawa oceniać wróżek, które Ci wróżyły...
Jak sama piszesz dostałaś rady od wrózek, aby czekać, nie być nachalna...a Ty co robisz...wręcz odwrotnie...
wiec po co chodzisz do wróżek, skoro ich rady masz w nosie...wybierasz z wróżb tylko to co Ci odpowiada...nie na tym polega korzystanie z wróżb
Obrazek
ktotowie

Postautor: ktotowie » wtorek 27 wrz 2016, 15:53

To wyszło w trakcie rozmowy, bo on sam pierwszy powiedział że 2 razy poszedł w sprawie jego i jego ostatniej. W pierwszej wróżbie wyszło mu że wrócą do siebie, a w drugiej że nie wrócą.
U niego wyszła przeciwność a u mnie wszystko w punkt.
Krystyna - kwestia czekania była odnośnie Jego, więc nie jestem wobec niego nachalna, nie błagam, nie proszę, nie wypytuje.

Wczoraj dostałam odpowiedz już nieco inną niż poprzednie i zobaczyłam kartę Śmierci, a wyczytałam że to Tarot mógł się zbuntować ?
I jeśli po wczorajszym pozostane na tym na czym stoję, to poprzednie wróżby się spełnią czy jest już za późno ? Jeśli tak, to o ile wróżb za późno w moim przypadku, jeśli do wczoraj odpowiedzi były na TAK?
Awatar użytkownika
Krystyna
Moderator

Postautor: Krystyna » wtorek 27 wrz 2016, 16:36

ktotowie pisze:To wyszło w trakcie rozmowy, bo on sam pierwszy powiedział że 2 razy poszedł w sprawie jego i jego ostatniej. W pierwszej wróżbie wyszło mu że wrócą do siebie, a w drugiej że nie wrócą.
U niego wyszła przeciwność a u mnie wszystko w punkt.

jakoś nie wspomniałaś tutaj o tej ostatniej wróżbie...
ale to mało istotne, ponieważ prawdopodobnie dostałas też interpretację z ostatniej wróżby... a my na forum nie interpretujemy ponownie wróżb wykonanych poza naszym forum...

Możesz np., za miesiąc , dwa poprosić wróżki /wróżbitów z naszego forum o wróżbę....o ile ponownie nie narobisz sobie chaosu w swoich myślach, wróżąc przez ten czas u innych wrózek poza naszym forum...
Sama widzisz, wielokrotność wróżb i totalny chaos w Twoich myślach...
A może tak bez kart rozwiązuj swoje problemy...po co kartami się programować... ;)
Obrazek
ktotowie

Postautor: ktotowie » wtorek 27 wrz 2016, 16:38

Nie chaos, tylko dziwi mnie mój przypadek, że wszystko mi szło na TAK, a innym w podobnym przypadku idzie raz TAK, raz NIE.
Co jest przewróżeniem na powyższych przykładach ?

Hej,

Mam do Was pytanie: byłam u wróżki z pytaniem o sprawy uczuciowe odnośnie powrotu do kogoś. Odpowiedź była pozytywna (czyli ze wrócimy), mój były poszedł do tej samej wróżki (to jego samowolna decyzja) zapytać o inną kobietę z którą był w międzyczasie w związku i też dostał swoją odpowiedź (że nie wrócą do siebie) .
Kiedy jednak zadał pytanie odnośnie NAS, Tarot nas nie zobaczył w rozkładzie. Jak to możliwe i co to oznacza ?
Awatar użytkownika
nastek96

Postautor: nastek96 » wtorek 27 wrz 2016, 18:30

Czy nie pytałaś o to juz w innym wątku?
Kiedy pytałaś ty, a kiedy pytał twój były?
Jeżeli on pytał jakiś czas po twoim pytaniu to przyszłosć mogła sie już zmienić.
ktotowie

Postautor: ktotowie » wtorek 27 wrz 2016, 18:39

On pytał dziś, ja jakiś czas temu (sierpień). Nasz powrót był przewidziany na październik. Jak to możliwe, że jeszcze wróżba nie miala okazji się sprawdzić a bieg wydarzeń już się pozmieniał ?
Awatar użytkownika
nastek96

Postautor: nastek96 » wtorek 27 wrz 2016, 19:39

Jeżeli on pytał dziś to najprawdopodobniej bieg wydarzeń sie zmienił.
Jesteś pewna, ze on ci powiedział prawde?
Przyszłość bardzo łatwo jest zmienić. Jedno zdarzenie może zmienić cały ciąg zdarzeń. Być może zrobiłaś coś czego nie miałaś robić?
Cieżko określić. Październik będzie lada dzień. Proponuje poczekać i zobaczyć co sie wydarzy.
ktotowie

Postautor: ktotowie » wtorek 27 wrz 2016, 19:41

Czy mi powiedział prawde/wszystko? Myślę że tak, aczkolwiek to wie tylko On.
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 27 wrz 2016, 21:55

Przewróżenie jest wtedy, kiedy za często pyta się kart o to samo - obojętne czy u kilku wróżek czy u jednej. Karty i tak były bardzo cierpliwe jeśli kilka razy pokazywały tak samo... Na drugi raz tego nie rób - przecież jedna odpowiedź wystarczy... Jeśli miałaś zaufanie do pierwszej wróżki (skoro to właśnie jej zadałaś pytanie), to po co pytałaś jeszcze innych? Teraz robisz podobnie... jeszcze nie minął okres który był określony we wróżbie (listopad/grudzień), a Ty już nie możesz wytrzymać i dopytujesz... Daj czas sobie i kartom na wyciszenie.

Wróć do „Tarot - pytania i praktyczne porady”