PYTANIA O TAROTA ===> Czy Tarot to wyrocznia? Czy złą wróżbę da się zmienić?

Regulamin forum
Arkana Wielkie - stosujemy numerację rzymską i piszemy z dużej litery np. IX EREMITA (lub IX Eremita)
Arkana Małe - numeracja arabska i małe litery np. 7 kielichów, 8 denarów, paź buław (ewentualnie Paź buław)
Awatar użytkownika
kasia12

Re: PYTANIA O TAROTA ===> Czy Tarot to wyrocznia? Czy złą wróżbę da się zmienić?

Postautor: kasia12 » sobota 31 gru 2016, 00:22

Jednorożcu właśnie to nie o to chodziło ze napisała ze rozejde sie z kimś , bo to normalna ludzka rzecz tylko napisała że napewno z tym oto chłopakiem sie rozejde jakbym nie mogła tego zmienić również z nikim też nie jestem obecnie ? Ogólnie nie podchodze do wróżby zbyt emocjonalnie tylko ta wróżba naprawde nie była miła , po porostu to cie czeka i już i może tym byłam taka przerażona :) fakt zaufania tam nie było ale chciałam wiedzieć czy wyjdzie ze jednak kogoś poznam :) jednak dziekuje za rady dziewczyny :)
Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
Awatar użytkownika
Artur

Re: PYTANIA O TAROTA ===> Czy Tarot to wyrocznia? Czy złą wróżbę da się zmienić?

Postautor: Artur » sobota 31 gru 2016, 09:15

Najbardziej lubię przepowiednie, które się nie sprawdzają ;)

Zakładam, że każdy, kto usłyszał dowolną prognozę przyszłości dysponuje wolną wolą i może wpływać na swoje zachowania, reakcje, czyny, słowa. Może je zmieniać. Zmieniając je kształtuje swój los. Sam. Samodzielnie. Zakładam, że odpowiedzialnie. Gdy tak się dzieje, żadna prognoza przyszłości, dobra czy zła, nie sprawdzi się. Nie ma prawa ;)
Pozdrawiam
Artur

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.
Awatar użytkownika
kasia12

Postautor: kasia12 » sobota 31 gru 2016, 12:00

Dziekuje za odpowiedz Artur :)
Na­wet z naj­gor­sze­go koszma­ru na­dej­dzie przebudzenie.
gines

Postautor: gines » poniedziałek 23 sty 2017, 17:57

Hej,czy jest szansa, że karty skłamią? Czy można jakoś przeciwstawić się losowi? Jak często mylne są interpretacje? Kilka wróżek w rożnych okresach wywróżyły mi ten sam los (beznadziejny),aż ciężko uwierzyć,że już z góry mam zapisane sytuacje? Czy ktoś miał wróżby bardzo nieprzychylne, a jednak mu się nie spełniły?

Post przeniesiony z działu "Wróżenie - wymiana doświadczeń, dyskusje" (wątek "Kiedy karty mówią na opak").
gines, pisz proszę we właściwych miejscach... Tamten dział jest przeznaczony dla osób które wróżą i chcą się wymienić swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
Moderator Jednorożec LeCaro.
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » poniedziałek 23 sty 2017, 22:06

Oczywiście, że wróżby czasem się nie sprawdzają, z różnych przyczyn. Ale skoro kilka niezależnych wróżek otrzymało zbliżoną odpowiedź od kart, to coś jest na rzeczy. Czy można tego uniknąć... trudno powiedzieć, bo nie widziałem co pokazały karty. Ale w rozkładzie zawsze jest karta rada, która sugeruje co można zrobić by uniknąć przykrości lub je złagodzić.
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » sobota 04 lut 2017, 01:45

gines pisze:Hej,czy jest szansa, że karty skłamią? Czy można jakoś przeciwstawić się losowi? Jak często mylne są interpretacje? Kilka wróżek w rożnych okresach wywróżyły mi ten sam los (beznadziejny),aż ciężko uwierzyć,że już z góry mam zapisane sytuacje? Czy ktoś miał wróżby bardzo nieprzychylne, a jednak mu się nie spełniły?

Wiesz, z wróżbami bywa często tak, że ludzie z wygody poddają się im proroctwom ...
No bo skoro tak wróżka powiedziała, to nie ma sensu się starać ... prawda? zły los mnie czeka? - NIE, stanowczo mówię że NIE ... wróżka widziała w kartach to, że ty sam/a kompletnie NIC nie zrobisz w tym kierunku ... To co jest ci pisane to i tak się wydarzy, ale to od ciebie zależy czy twoje życie będzie w tym momencie godne pochwały, czy też i nie, nic nie warte ...
Podam ci przykład, o którym już w innym temacie wspominałam.
Załóżmy, że idzie młody, przeciętny gość do wróżki, która mu przepowiada jego życie, a końcówka jego życia jest najbardziej ciekawa ... mówi mu, że umrzesz jako bohater narodowy, cała Europa, a nawet i Świat będzie chwalić twoją postawę, głowa twojego Państwa pochyli się nad twoją trumną ...
Jak obierzesz taką przepowiednię? ... że będziesz bohaterem narodowym? OK za takiego ciebie uznają.
Jednak najważniejsze jest to, czy ta przepowiednia miała na ciebie jakiś wpływ, coś zostało zmienione ...
Wyobraź sobie, że nic ... kompletnie nic nie zostało zmienione w twoim życiu, a wystarczy jeden szczegół, jeden przypadek i cała przepowiednia ma sens = spełnia się ...
Pamiętasz o bohaterze Polskim, gdzie na jego pogrzebie i nad jego trumną pochylił się sam Prezydent? (zamach w Berlinie)... teraz są dowody na to, że nie miał szans na wykazanie się bohaterstwem - strzał w skroń. Dowody jego życia go podsumowały ... ?
Nie wiem, nie mi to osądzać, ale przepowiednia się spełniła, niezależnie od tego jak bardzo sie wzbraniał, był tylko kierowcą ciężarówki ... Cokolwiek by nie zmienił w swoim życiu, to i tak przeznaczenie doprowadziłoby go do tego punktu ... to jest tylko kwestia spojrzenia pod odpowiednim kontem. A to akurat każdy próbuje negować, jeśli chodzi o wróżby
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com

Wróć do „Tarot - pytania i praktyczne porady”