Książki o tarocie

Regulamin forum
Arkana Wielkie - stosujemy numerację rzymską i piszemy z dużej litery np. IX EREMITA (lub IX Eremita)
Arkana Małe - numeracja arabska i małe litery np. 7 kielichów, 8 denarów, paź buław (ewentualnie Paź buław)
Syntiusiaa

Re: Pomożecie wybrać? :)

Postautor: Syntiusiaa » wtorek 18 sie 2015, 22:20

dziękuję LeCaro za wyczerpującą wypowiedź :) szukałam na internecie opisów i recenzji tych książek, ale żadna mi nie dała ogólnego obrazu tego co jest w środku :x a dzięki Tobie LeCaro teraz już wiem czego mogę się spodziewać :) no cóż.. będę musiała się zastanowić.. akurat udało mi się uzbierać 39 zł to akurat na 'praktyczny kurs tarota' :D
może teraz kupię jedną, a kiedyś drugą.. zobaczymy :)

a powiedz mi proszę co znaczy
"Karty wzmacniające: niektóre możliwości" i "Karty przeciwstawne: niektóre możliwości '?

bo nie wiem co to znaczy i jak to rozumieć :-c
Syntiusiaa

Postautor: Syntiusiaa » wtorek 18 sie 2015, 22:21

i gdybyś miała iść do sklepu i kupić jedną, to którą byś wybrała? :D
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 18 sie 2015, 22:36

Syntiusiaa pisze:Karty wzmacniające: niektóre możliwości" i "Karty przeciwstawne: niektóre możliwości

Np. dla 5 kielichów kartą przeciwstawną jest 6 buław (5 kielichów to strata, a 6 buław to triumfowanie),a kartą wzmacniającą jest Śmierć - przy każdej karcie jest kilka takich przykładów i ich znaczenie.

Nie wiem którą bym wybrała, bo one jednak sporo różnią się od siebie. Gdybym zaczynała przygodę z Tarotem to na 100% wybrałabym Banzhafa (on jest fantastyczny gdy chcesz cos szybko sprawdzić, bo jest bardzo czytelny i zwięzły), ale na późniejszym etapie to chyba jednak Bunning, bo jej opisy dają większe pole do interpretacji - tylko trzeba się nad nimi dłużej zastanawiać. Co kto woli. :)
Awatar użytkownika
Evangeline

Książki do tarota

Postautor: Evangeline » niedziela 23 sie 2015, 17:59

Wiem, że podobne tematy już były na forum, ale mam dylemat dotyczący wyboru książek. Przeszperałam różne fora i natknęłam się na takie pozycje, które zwróciły moją uwagę:

1. Jan Witold Suliga – ‘’Tarot - karty, które wróżą’’
2. Hajo Banzhaf – ‘’Vademecum tarocisty’’
3. Hajo Banzhaf – ‘’Klucze do tarota’’
4. Wojciech Jóźwiak – ‘’Tarot wróżebny i wizyjny’’
5. Barbara Antonowicz - Włazińska – ‘’Vademecum tarota’’
6. Barbara Antonowicz – Włazińska – ‘’Tarot intuicyjny’’

Które z nich polecalibyście dla osoby początkującej?
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Re: Książki do tarota

Postautor: Perełka » niedziela 23 sie 2015, 18:24

Zerknij tutaj ;) viewtopic.php?f=6&t=28 :kotek:
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Awatar użytkownika
Żubrówka

Re: Książki do tarota

Postautor: Żubrówka » niedziela 23 sie 2015, 18:24

Vademecum tarota, pani Antonowicz i Vademecum tarocisty - Hajo Banzhaf
Inter82

Re: Książki o tarocie

Postautor: Inter82 » niedziela 14 lut 2016, 10:11

Joan Bunning, Praktyczny kurs Tarota. Kompletny podręcznik dla każdego, Wydawnictwo Illuminatio, 2014.
Właśnie czytam :)
Awatar użytkownika
Reina

Postautor: Reina » piątek 26 lut 2016, 10:18

Moglibyście mi polecić jakąś książkę, która byłaby właśnie takim akademickim opracowaniem symboliki i znaczeń kart? Zależy mi na opisach starych znaczeń jeszcze przed nastaniem epoki RW, na historii kształtowania się kart, odniesieniach do ikonografii XV wieku itd. Zainteresowała mnie na razie poleca kilka postów wcześniej "Tarot - historia i rozwój ezoterycznej doktryny a fenomen tarotowej kartomancji" Piotra Gibaszewskiego . To może być to. Mam też książkę Heleny Starowieyskiej dotyczącej Tarota Marsylskiego. Czy są jeszcze jakieś pozycje warte uwagi? Z tego co wiem, niektóre ze starszych wersji Tarota miały zupełnie inne obrazy na Arkanach Wielkich, np. Księżyc miał kobietę przędnącą nić, niestety nie mogę znaleźć tego w popularnych książkach bazujących na RW.
Awatar użytkownika
Galatea

Postautor: Galatea » piątek 26 lut 2016, 11:33

Przejrzyj "Leksykon symboli tarota" Tomasz Suma. Może o to Ci chodzi?
Rozjaśnij kąt, w którym jesteś, a oświetlisz cały świat.
Dean Koontz "Kątem oka"

http://galateatarot.wordpress.com
Awatar użytkownika
Reina

Postautor: Reina » piątek 26 lut 2016, 12:27

Dziękuję, sprawdzę sobie tę pozycję :) Brzmi doskonale.
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » piątek 26 lut 2016, 13:57

Olbrzymia baza informacji, artykułów, teorii dotyczących powstania i rozwoju kart znajduje się na portalu http://trionfi.com/ , niestety strona anglojęzyczna.
tarotlestelle.blogspot.com
Awatar użytkownika
Lady of Dreams

Re: Książki o Tarocie, wszystkie dotychczas wydane

Postautor: Lady of Dreams » piątek 26 lut 2016, 15:59

Jednorożec LeCaro pisze:Chciałabym Wam gorąco polecić książkę: Sasha Graham "365 rozkładów Tarota".
Mam ją od kilku dni i jestem nią zauroczona. :)
Książka jest oczywiście podzielona na 365 dni, na każdy dzień roku jeden rozkład. Można z niej korzystać jak z kalendarza - codziennie robiąc sobie rozkład przypisany do konkretnego dnia - a można też wybierać rozkłady korzystając z indeksu na końcu książki, gdzie są one podzielone tematycznie na działy - np. "Wiedza o sobie i rozwój osobisty", "Zdrowie i dobre samopoczucie", "Praca i kariera", "Smutek i ruszanie do przodu", "Nie z tego świata", "Miłość i romans", "Dom i rodzina". Autorka bierze pod uwagę święta przypadające danego dnia - zarówno pogańskie (np. sabaty) jak i chrześcijańskie, pory roku, boginie i bogów, ciekawe wydarzenia i podaje rozkłady do tego nawiązujące, np. jest bardzo praktyczny rozkład "Zagubione przedmioty Trójkąta Bermudzkiego", który służy do odnalezienia rzeczy które nam się zgubiły, rozkład "Wyzwalanie się z rutyny" pozwoli pod innym kątem spojrzeć na swoje życie, a z kolei "Przepowiednie Karmenty" pomoze nam ocenić swoje umiejętności wróżbiarskie. :)
Opinie w zagranicznych księgarniach (np. Amazon) są również bardzo pochlebne.
Cena książki to ok. 40 zł (ale np. w dyskoncie Aros niecałe 30 zł) - i naprawdę warto!

Kupiłam i właśnie ją studiuję :)
Moja strona internetowa http://www.tarocistkasofia.pl Nie wróżę na PW. Zapraszam do kontaktu na mój email tarocistkasofii@wp.pl
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » piątek 26 lut 2016, 23:32

Lady, no i jakie wrażenia? :)
Awatar użytkownika
Lady of Dreams

Postautor: Lady of Dreams » sobota 27 lut 2016, 09:38

Jednorożec LeCaro pisze:Lady, no i jakie wrażenia? :)

Bardzo pozytywne ale ta naprawde nie mam kiedy sie nad nią skupić...Będe wykorzystywała te rozklady do tworzenia swoich;-)
Moja strona internetowa http://www.tarocistkasofia.pl Nie wróżę na PW. Zapraszam do kontaktu na mój email tarocistkasofii@wp.pl
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Postautor: Joana » sobota 27 lut 2016, 16:34

Jednorożec LeCaro pisze:Lady, no i jakie wrażenia? :)

Czy rozkłady są potem pogrupowane tematycznie ? Zdrowie, praca, miłość..
Wtedy by było praktycznie. Jeśli mogę prosić o odpowiedź. Zamierzam ją kupić.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » sobota 27 lut 2016, 17:53

Lady, tak ta książka jest też super inspiracją do tworzenia własnych rozkładów. :)

Joano, parę postów wyżej piszę jaki jest sposób pogrupowania rozkładów - nie są to typowe działy : zdrowie, finanse, miłość, ale można dość łatwo znaleźć coś konkretnego. :)
Jednorożec LeCaro pisze:można też wybierać rozkłady korzystając z indeksu na końcu książki, gdzie są one podzielone tematycznie na działy - np. "Wiedza o sobie i rozwój osobisty", "Zdrowie i dobre samopoczucie", "Praca i kariera", "Smutek i ruszanie do przodu", "Nie z tego świata", "Miłość i romans", "Dom i rodzina".
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Postautor: Joana » niedziela 28 lut 2016, 18:11

Jeszcze nie mam Chrzanowskiej " Najlepsze rozkłady tarota" i się nieco waham. Tak naprawdę korzystam z 15 rozkładów maksymalnie. Nowe mnie interesują, o ile nie są bardzo rozbudowane. Powyżej 10-12 kart to już się robi bałagan. Jeśli ktoś ma do mnie jedno pytanie to owszem. Mogę rozłożyć spory rozkład i powoli wytłumaczyć. Gdy jednak pan pyta o 5 pań poznanych w internecie to zdecydowanie wolę szybkie rozkłady.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Krzysztof Azarewicz

Postautor: Krzysztof Azarewicz » czwartek 03 mar 2016, 16:23

wirth reklamowka.jpg

Witam,
Polecam opublikowaną przez wydawnictwo Lashtal Press książkę Oswalda Wirtha, "Wprowadzenie do tarota".
Takich książek, jak "Wprowadzenie do tarota" na naszym rynku jak na lekarstwo.
Dla Wirtha tarot służył nie tylko do wróżenia, ale także, a właściwie przede wszystkim, jako podręcznik do wtajemniczenia w misteria egzystencji. Był przewodnikiem po mikro- i makrokosmosie oraz narzędziem kontemplacyjnym – intencjonalnie pozbawioną słów księgą inicjacji.
To książka dla tych, którzy poszukują Nieznanego.
Książka dostępna jest jedynie w sklepie internetowym wydawcy: http://www.lashtal-press.com/sklep
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Krzysztof Azarewicz

Postautor: Krzysztof Azarewicz » sobota 24 wrz 2016, 09:47

Witam,

Nakładem wydawnictwa Lashtal Press ukazała się chyba najdłużej wyczekiwana w Polsce książka o tarocie - "Księga Thota" Aleistera Crowleya.
Książka dostępna jest w dwóch edycjach - oprawionej w ćwierć skórę wersji de luxe oraz wersji standardowej. Książkę można nabyć jedynie bezpośrednio od wydawcy: www.lashtal-press.com/sklep

poster.jpg

Pozdrawiam,
Krzysztof
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
witek8

Postautor: witek8 » niedziela 30 paź 2016, 21:19

Czy ktoś z Was kupił już książkę "Tarot Thota" Crowleya. Jeśli tak to proszę o opinię.
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » środa 02 lis 2016, 11:55

Witku, czego w tej opinii oczekujesz...? Świetnie, że pojawiło się nareszcie tłumaczenie "Book of Thoth"... Trudno jednak w obecnych czasach zaliczyć tę pozycję jako podręcznik do nauki wróżenia. Natomiast dla tych, którzy chcą poznać, jak Crowley rozumiał Tarota - pozycja niezbędna :)
Opieram się tutaj na anglojęzycznej wersji tej książki - powyższej nie kupiłam jeszcze, ale pewnie to zrobię :)
tarotlestelle.blogspot.com
Awatar użytkownika
witek8

Postautor: witek8 » czwartek 03 lis 2016, 12:12

Dzięki Le Stelle za info. Przymierzam się do zakupu tej książki.

Wróć do „Wróżenie - wymiana doświadczeń, dyskusje”