Książki o tarocie

Regulamin forum
Arkana Wielkie - stosujemy numerację rzymską i piszemy z dużej litery np. IX EREMITA (lub IX Eremita)
Arkana Małe - numeracja arabska i małe litery np. 7 kielichów, 8 denarów, paź buław (ewentualnie Paź buław)
Awatar użytkownika
goya
Doradca
Kontaktowanie:

Re: vademecum tarocisty

Postautor: goya » niedziela 26 sie 2012, 20:38

Polecam rozkłady ... własne :ok:
Tilopa powiedział:
„To nie zjawiska wiążą nas w samsarze, ale nasze lgnięcie do nich. Oczyść lgnięcie Naropo.”

Obrazek
http://www.tarot-goya.pl/
Awatar użytkownika
Kumczo

Postautor: Kumczo » niedziela 26 sie 2012, 21:47

Najlepiej opracowac , albo nauczyc się ze 2-3 rozkłady i na tym cwiczyc .Wszystkie nie zapamietasz i zrobi ci się mętlik nie nie będziesz wiedziec jaki rozkład na jakie pytanie.
Chcesz uzyskać wrózbę w moim gabinecie napisz 20 postów na forum.
zapraszam po porady i wrózby tu
http://kumczo.blox.pl/html
alathea

Postautor: alathea » niedziela 26 sie 2012, 21:49

tez uwazam, ze to dobry sposob :kwiatek:
Aurora

Re: Książka o tarocie dla początkujących

Postautor: Aurora » wtorek 28 sie 2012, 07:45

Mysle, ze prawidlowym jest przynajmniej usystematyzowanie pewnych informacji i weryfikacja wedle intuicji i wewnetrznych przekonan.

Polecam wydanie "Księga Tarota" Sarah Bartlett. Jest tam duzo rozkladow, ktore i tak delikatnie modyfikuje oraz bardzo fajne opisy roznych talii, a takze kart.

Oczywiscie najlepiej byloby wziac talie do reki i okreslac co sie widzi, ale czasem ksiazka jest swego rodzaju dobrym wsparciem. Jest takim odnosnikiem, kolem ratunkowym, gdy czasem synapsy zawodza...

[przepraszam za brak pl znakow - zwalam na sprzet]
Aurora

Postautor: Aurora » wtorek 28 sie 2012, 08:08

sporo rozkladow do wyboru jest w ladnie wydanej Ksiedze Tarota autorstwa Sarah Bartlett. Polecam

a sama czasem modyfikuje rozklady :-)
Awatar użytkownika
slawek_88

Postautor: slawek_88 » wtorek 28 sie 2012, 08:28

Kiedyś też chciałem wiedzieć wszystko, znać 1000 rozkładów itd. a potem w praniu i tak wychodzi na tym że używa się 3 czy 4 z nich... ale pewnie sama do tego dojdziesz jak każdy z nas, który na poczatku się wszystkim zachłysnął. Fajnie było i ty też rób jak ci rozum podpowiada, bo będziesz miała co wspominać i z czego się pośmiać;) Ten etap poszukiwań zawsze niesie ze sobą wiele naszej ciekawości, i tak ma być :kwiatek:

Pozdrawiam
Najkrótsze odpowiedzi TAK i NIE wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

NA RAZIE NIE WRÓŻĘ
Aurora

Postautor: Aurora » wtorek 28 sie 2012, 10:59

Powiem tak...

Mam kilka książek, w tej chwili do nowego mieszkania przywiozłam tylko jedną. Właśnie "Księgę Tarota". Zawiera ona dokładnie 43 rozkłady - analityczne, partnerskie, rozkłady przeznaczenia i rozkłady na co dzień. Są one zilustrowane, opisane i dodano przykładowe interpretacje. W sam raz dla osób, które się uczą, żeby mieć wgląd do czegoś więcej niż do rozkładów na 3 karty...

Uważam, że jeśli chodzi o rozkłady warto zaglądać do różnych publikacji, to pokazuje, jak wielka jest różnorodność rozkładów kart Tarota.
Sama dla siebie często coś dodaję, coś zmieniam... Oczywiście na co dzień korzystam z kilku opcji, ale jak mam ochotę, to czasem nawet rozkładam z otwartą książką.

Osobiście przestrzegam jednak przed zczytywaniem interpretacji kart z książek... nie dajmy się w to wkręcić. Tarot to połączenie obrazu i myśli, a nie tego, co ktoś napisał. Oczywiście najlepiej zapoznać się z ogólną symboliką, żeby wiedzieć na przykład co symbolizuje owoc granatu, a co symbolizuje rak, albo kozioł czy zboże, które jako elementy dodatkowe często uzupełniają obrazy na kartach w różnych Taliach. Najlepszą metodą na naukę znaczenia jest... myślenie. Trzeba wziąć kartę do ręki i przyjrzeć się - co widzisz? :) Już po chwili obrazy układają się w spójną całość... po czasie można zglębić temat kart bram, mostków itp... sama się w to wdrażam, ale przede wszystkim ufam swojej intuicji i choć nie mam 100 % sprawdzalności, to jak na początkującą mam dość wysokie noty wśród znajomych, którym pomogłam :) Chodzi o to, by być człowiekiem... a nie bibliotekarzem.

Obrazek
Okładka "Księga Tarota", Sarah Bartlett, wyd. Elipsa, Publicat S.A.
Tytuł oryginału: "The Tarot Bible"
Helge

Re: Książki o Tarocie, wszystkie dotychczas wydane

Postautor: Helge » piątek 28 wrz 2012, 21:39

przeczytałam dzisiaj jednym tchem książkę autorstwa Piotra Gibaszewskiego "Tarot - historia i rozwój ezoterycznej doktryny a fenomen tarotowej kartomancji" - wydana przez Studio Astropsychologii.
książka przypomina dobry skrypt akademicki i bardzo przyjemnie się czyta.
są tam przede wszystkim zebrane teorie na temat pochodzenia i kształtowania się tarota oraz kilka teorii na temat "jak to jest, że to działa" - mi bardzo całość przypadła do gustu i polecam.

EDIT: dodam, że książka w Składzie Tanich Książek Dedalus kosztowała mnie... 7 zł :)
"Szlachetne myśli niech wejdą Ci w nawyk - a zmienią się w szlachetne czyny"
Awatar użytkownika
cuma67

Re: Tarot od podszewki - Janusz Mach

Postautor: cuma67 » piątek 02 lis 2012, 17:22

Tarofides! czy III część Twojej kisążki jest juz dostępna? jesli tak to w jakiej formie? ebook czy wydanie papierowe też?
dopiero zacząłem z Tarotem ale...

"Szybko poznawałem...
Czułem, że rośnie we mnie mag... świata...
To był znak...
Przez te wszystkie lata snułem wielkie plany..."
KAT fragment utworu "Mag Sex" 1988 rok
Awatar użytkownika
Kasha
Kontaktowanie:

Postautor: Kasha » piątek 02 lis 2012, 20:04

no właśnie szefie ... kiedy będzie ten kolejny słynny III tom??? :mysli:
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona cię doświadczeniem.
Ktoś z boku mógłby nie zauważyć różnicy.

moja płatna prywatna strona : http://www.tarot-octavia-de-oro.com/
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » sobota 03 lis 2012, 22:18

Tego żaden wróżbita nie przewidzi :bezradny:
Awatar użytkownika
EllaZ

Medytacje o 22 arkanach tarota

Postautor: EllaZ » czwartek 19 gru 2013, 07:19

Witam,
szukam informacji nt nowości pt "Medytacje o 22 arkanach tarota"
czy ktos może już ma i może napisać swoją opinię ?
Chętnie pozbałabym spis treści :)
http://www.aletheia.com.pl/tytul/130/me ... ach-tarota
Pozdrawiam Ella
EllaZ :)
Awatar użytkownika
Artur

Re: Medytacje o 22 arkanach tarota

Postautor: Artur » sobota 21 gru 2013, 07:15

Czytałem wydanie anglojęzyczne. Spis treści to nazwy kolejnych kart 22, dużych, arkanów; napisane w formie 22 listów do nieznanego przyjaciela. W środku mistyka chrześcijańska na przestrzeni historii; ponadto dobry wykład z zakresu kabalistyki chrześcijańskiej (zupełnie nieznanej masowemu odbiorcy w naszym kraju). Polecam.
Pozdrawiam
Artur

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.
Awatar użytkownika
EllaZ

Re: Medytacje o 22 arkanach tarota

Postautor: EllaZ » środa 25 gru 2013, 17:00

Artur, bardzo dziękuje za krótką recenzje książki, wygląda interesująco :) Pozdrawiam
EllaZ :)
Awatar użytkownika
anka

Postautor: anka » poniedziałek 18 maja 2015, 19:08

Życie zapisane w kartach. Tarot według Wróżbity Macieja + talia kart
Maciej Skrzątek wyd .Muza 2015 .Kupilam ksiazke napisana lekkim piorem ,opisy kart , rozklad kart ,talia kart Aw ,nie spodobaly mi sie ale to rzecz gustu.
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » piątek 10 lip 2015, 10:06

Witajcie :hejka:
Chciałabym wam polecić książkę pt. "Jak rozwinąć naturalną intuicję" - Sherrie Dillard, jest w niej szeroki opis czterech rodzai, typów intuicji jaką posiadają ludzie, fizyczna, emocjonalna, mentalna i duchowa i jak przy pomocy medytacji oraz ćwiczeń możesz wzmacniać własną intuicję. Łatwa, przyjemna książka i zarazem odkrywcza w sensie takim, że uświadamia jak różnie ludzie odbierają tzw. sygnały intuicyjne, które w sobie posiadają. Prawa autorskie są zastrzeżone, więc nie mogę nic więcej tu wkleić, ani zacytować, nie mniej jednak gorąco polecam wszystkim, a w szczególności tym czytelnikom, którzy chcieliby poznać typy intuicji i dowiedzieć się jaką sami posiadają. Miłej lektury ... :papa: :buzki:

P.S. Ja ją kupiłam w cenie 39,30 zł
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » poniedziałek 27 lip 2015, 06:53

Chciałabym Wam gorąco polecić książkę: Sasha Graham "365 rozkładów Tarota".
Mam ją od kilku dni i jestem nią zauroczona. :)
Książka jest oczywiście podzielona na 365 dni, na każdy dzień roku jeden rozkład. Można z niej korzystać jak z kalendarza - codziennie robiąc sobie rozkład przypisany do konkretnego dnia - a można też wybierać rozkłady korzystając z indeksu na końcu książki, gdzie są one podzielone tematycznie na działy - np. "Wiedza o sobie i rozwój osobisty", "Zdrowie i dobre samopoczucie", "Praca i kariera", "Smutek i ruszanie do przodu", "Nie z tego świata", "Miłość i romans", "Dom i rodzina". Autorka bierze pod uwagę święta przypadające danego dnia - zarówno pogańskie (np. sabaty) jak i chrześcijańskie, pory roku, boginie i bogów, ciekawe wydarzenia i podaje rozkłady do tego nawiązujące, np. jest bardzo praktyczny rozkład "Zagubione przedmioty Trójkąta Bermudzkiego", który służy do odnalezienia rzeczy które nam się zgubiły, rozkład "Wyzwalanie się z rutyny" pozwoli pod innym kątem spojrzeć na swoje życie, a z kolei "Przepowiednie Karmenty" pomoze nam ocenić swoje umiejętności wróżbiarskie. :)
Opinie w zagranicznych księgarniach (np. Amazon) są również bardzo pochlebne.
Cena książki to ok. 40 zł (ale np. w dyskoncie Aros niecałe 30 zł) - i naprawdę warto!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Syntiusiaa

Pomożecie wybrać? :)

Postautor: Syntiusiaa » wtorek 18 sie 2015, 20:15

Witajcie kochani :)

Uzbierałam sobie trochę pieniążków i chciałabym sobie kupić książkę o tarocie :)

Nie wiem czy wybrać "Praktyczny kurs Tarota" - Joan Bunning czy może Klucze do tarota - Banzhaf Hajo ?

Ktoś czytał te książki? :) Może ktoś się wypowie i ewentualnie doradzi :)

Będę niezmiernie wdzięczna ! :*
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Re: Pomożecie wybrać? :)

Postautor: Perełka » wtorek 18 sie 2015, 20:20

Ja bym kupiła Hajo Banzhafa :kotek:
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Syntiusiaa

Postautor: Syntiusiaa » wtorek 18 sie 2015, 20:40

tez tak się zastanawiam nad kluczami do tarota :D
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » wtorek 18 sie 2015, 20:45

To klasyk, sądzę że warto to mieć...
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 18 sie 2015, 22:06

To zależy czego szukasz Syntiusiu. :)
Może podpowiem jak wyglądają te książki w środku:

1) Hajo Banzhafa Klucze...
Opis wszystkich kart Tarota w ten sposób:
- najpierw tabelka, gdzie masz opisane znaczenie danej karty w zależności o co pytasz - czyli są takie rubryki: Znaczenie ogólne, Praca, Relacje, Świadomość, Cel, cień, Odwrócona.
- pod tabelką jest krótkie omówienie tej karty w takich aspektach: Jako dobra rada, Jako ostrzeżenie, Jako kwintesencja, Jako karta dnia, Jako karta na rok.
Oprócz tego są też różne rozkłady, a na końcu tabelka "Znaczenie karty w zależności od pytania" - i to w zasadzie cała treść książki.
Jeżeli chodzi o tę książkę, to z jednej strony uważam, że jest bardzo dobra dla początkujących którzy nie wiedzą co dana karta oznacza np. w związkach a co w pracy, poza tym jest napisana bardzo klarownie, przejrzyście i jasno. Natomiast z drugiej strony muszę się przyznać, że nie wszystkie znaczenia kart opisane przez Banzhafa mi odpowiadają, nie wszystkie się sprawdzają. Jednak podkreślam - dla początkujących uważam że jest super, mój egzemplarz jest solidnie "wymiętoszony" bo korzystałam z niej najczęściej ze wszystkich książek o Tarocie. :)

2) "Praktyczny kurs Tarota" Bunning
Opis wszystkich kart Tarota w ten sposób, że najpierw masz w wielu punktach przykłady znaczenia danej karty, ale jest to podzielone na grupy i jasno rozpisane. Ciężko to opisać - w każdym razie uważam, że dla całkiem początkującego tarocisty jest to trudniejsze niż tabelki u Banzhafa, ale za to pozostawia więcej możliwości interpretacji i pozwala wybrać więcej znaczeń danej karty w zależności od naszej intuicji. U Banzhafa masz napisane "kawa na ławę": 3 miecze w pracy - męczący wybór, ostra krytyka. Natomiast u Bunning masz bardzo wiele przykładów jakie mogą być odczucia związane z tą kartą i kiedy to czytasz intuicja Ci podpowiada nie tylko co z tego akurat ma zastosowanie, ale i dalsze przykłady których nie ma w opisie lecz czujesz, że też mogą tu pasować. I sama musisz wybrać. :)
Oprócz tego przy każdej karcie masz opisane "Karty wzmacniające: niektóre możliwości" i "Karty przeciwstawne: niektóre możliwości", a następnie na jednej stronie opis tej karty i jej ogólne znaczenie. Tu muszę jednak przyznać, że o ile część o której pisałam wcześniej (tą z przykładami interpretacji kart) uważam za bardzo udaną - to same opisy kart nie bardzo trafiają mi do przekonania.
Oprócz tego w tej książce znajdziesz też wprowadzenie do Tarota, rozkłady, ćwiczenia itp. Książka jest grubsza o d Banzhafa (ma 420 stron, a Banzhaf ma 214 stron).

Wróć do „Wróżenie - wymiana doświadczeń, dyskusje”