Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji

Regulamin forum
Arkana Wielkie - stosujemy numerację rzymską i piszemy z dużej litery np. IX EREMITA (lub IX Eremita)
Arkana Małe - numeracja arabska i małe litery np. 7 kielichów, 8 denarów, paź buław (ewentualnie Paź buław)
alathea

Re: Kto może zajmować się wróżeniem?

Postautor: alathea » sobota 21 lip 2012, 08:22

Hehe argument nie do zbicia :oczko:
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » sobota 21 lip 2012, 16:59

Katarynko, Alatheo - jak czytałam Wasze posty (+ te moje), odnoszę wrażenie, że mimo wszystko raczej podobnie patrzymy na temat :usmiech: Zawsze można się "czepić" jakiegoś zdania i argumentować: mnie chodziło o to... A mnie chodziło o to... a tutaj to już nie tak... tu się nie zgadzam... :usmiech:
Ja tam zgadzam się i z jedną, i z drugą. Bardzo mądrze obie piszecie :usmiech: (I jeszcze z tym, co sama napisałam, też się zgadzam... :oczko: )
Sam temat jest z jednej strony bardzo prosty, a z drugiej można go chyba komplikować w nieskończoność :oczko:

Powrócę jeszcze raz do swojego zdania, które zamieściłam w pierwszej wiadomości: w moich oczach - zająć może się każdy, kto nie czuje przed tym lęku czy strachu, i kto jest na tyle dojrzały, że potrafi "samodzielnie" określić swój stosunek do rzeczywistości, do siebie i do swojej "pracy z kartami".

A co do przyklejania komuś etykietek: jestem zdania, że każdy jest panem swojego losu, i ma pełne prawo robić co uważa za słuszne (o ile nie zaczyna naruszać praw innych). Tak samo w tym temacie - sądzę, że nikt "za mnie" nie oceni, czy mogę zająć się kartami/wróżeniem itd. Każdy sam sobie musi odpowiedzieć na to pytanie, biorąc pod uwagę również ryzyko takich sytuacji, o jakich pisałam wyżej. I to wszystko :oczko:

Alatheo, nie krzycz już na nas, zobacz jakie my liberały z Katarynką :usmiech: :rotfl: Tokio napisała: wróżbiarstwo to niemal powołanie - nie każdy może nim zostać. To w pewnym sensie zawód podobny do psychologa, dlatego trzeba dobrze znać się na uczuciach i wrażliwości ludzi. [Tokio, dla Ciebie kwiatuszek :kwiatek: ]
tarotlestelle.blogspot.com
Awatar użytkownika
katarynka

Postautor: katarynka » sobota 21 lip 2012, 17:56

Le Stelle pisze:odnoszę wrażenie, że mimo wszystko raczej podobnie patrzymy na temat

też odnoszę takie wrażenie :oczko:
zawsze miło mi odbyć choćby krótką wymianę postów z Tobą Le Stelle!
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » sobota 21 lip 2012, 20:22

Katarynko, dziękuję Ci za te miłe słowa :usmiech: :wstyd:
tarotlestelle.blogspot.com
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » czwartek 02 sie 2012, 21:27

alathea pisze:co do rozwoju duchowego i kart -
- nadal uwazam, ze mozna bez bolu poslugiwac sie tarotem majac gdzies rozwoj duchowy
(typu kontakt z WJ, absolutem czy tez tylko wlasnym wnetrzem)
czy do odpowiedzi na pytanie "czy uda mi sie w tym roku zbudowac dom - za i przeciw" potrzebna jest duchowosc?

Jestem tego samego zdania :ok:

Do tej pieknej dyskusji może jeszcze dorzucę kamyczek. Ważne jest też wg mnie odróżnić wróżenie od doradztwa.
Do samego wróżenia naprawdę nie trzeba wielkiej wiedzy, duchowości, ani nawet doświadczenia życiowego. Co innego gdy wróżbę wzbogacamy o doradztwo, tutaj już potrzebna jest większa wiedza i doświadczenie życiowe :usmiech:
Awatar użytkownika
KatiJo

Postautor: KatiJo » czwartek 02 sie 2012, 21:37

No patrz Taro, a najbardziej znany wróżbita w kraju stwierdziłby zapewne, że doradztwo to pic na wodę ;) Wywróżyć zaś konkrety to dopiero coś ;)
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona Cię doświadczeniem...
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » czwartek 02 sie 2012, 22:56

Nie wiem kogo masz na myśli :mysli:
Awatar użytkownika
KatiJo

Postautor: KatiJo » piątek 03 sie 2012, 11:15

Ironii nie wyczułeś? :)
Dobra, dobra, Pan wie o kim ja mówię :)
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona Cię doświadczeniem...
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » sobota 04 sie 2012, 00:12

Chciałem się tylko upewnić :jezyk:

No takie "doradztwo" to pewnie że łatwiejsze od wróżenia. Piiiii ..... czas sie skończył, dziękuję za uwagę! :papa:
Awatar użytkownika
Kasha
Kontaktowanie:

Postautor: Kasha » sobota 04 sie 2012, 00:17

myślałam, że tylko Rani i ja takie programy oglądamy :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona cię doświadczeniem.
Ktoś z boku mógłby nie zauważyć różnicy.

moja płatna prywatna strona : http://www.tarot-octavia-de-oro.com/
Awatar użytkownika
MałaMi

Postautor: MałaMi » sobota 04 sie 2012, 12:44

Uwielbiam Macieja :rotfl: miłością nieodwzajemnioną :oczko: :rotfl:
maagdaa160

Postautor: maagdaa160 » wtorek 07 sie 2012, 03:56

A czy silna intuicja pomaga w nauce tarota?
Do tej pory to mnie stawiano karty, ale teraz sama się zastanawiam nad kupnem własnej talii i nauką wróżenia. Po prostu wciągnęło mnie to, zaczynam się tym na poważnie interesować i chciałabym teraz sama wróżyć innym ludziom.
Mam bardzo silną intuicję, czy to mi pomoże w interpretowaniu kart?
Awatar użytkownika
MałaMi

Postautor: MałaMi » wtorek 07 sie 2012, 04:14

Oczywiście, jak najbardziej. Kup karty, studiuj znaczenia i ćwicz, ćwicz, bo nie ma innej drogi do poznania znaczeń kart. Mam nadzieję że dla Ciebie jaki dla mnie Tarot stanie się pasją. Pozdrawiam serdecznie :ok:
Severus

Kto może zajmować się wróżeniem?

Postautor: Severus » sobota 01 wrz 2012, 23:17

Zobaczyłem ten temat dopiero teraz i muszę się wypowiedzieć. Wielu ludziom wydaje się,że wróżenie z kart to takie miłe, lekkie i przyjemne zajęcie. Ja osobiście myślę, że zanim ktokowlwiek zacznie poważnie zajmować się kartami, powinien zadać sobie pytanie czy na pewno jest w stanie temu podołać.
Karty to ogromna odpowiedzialność. Należy pamiętać o tym, że problemy innych mogą nam długo "siedzieć" w głowie. Musimy nauczyć się odcinać od tych spraw by nie zwariować. Nie jesteśmy w stanie zbawić całego świata i uszczęśliwać kogoś na siłę. Możemy jedynie wskazać drogę, która będzie dla kogoś najlepsza, ale to czy ją wybierze, zależy tylko i wyłącznie od niego. Musimy pamiętać, że karty nie dają nam przyzwolenia na kierowanie losem innych, mamy jedynie możliwość podpowiadania rozwiązań, które i tak nie muszą być wykorzystane.
Rani

Postautor: Rani » sobota 01 wrz 2012, 23:41

a wiecie jaka jest roznica miedzy wrozka a czarownica?
Awatar użytkownika
KatiJo

Postautor: KatiJo » sobota 01 wrz 2012, 23:41

Jakieś 25 lat? :)
Rani

Postautor: Rani » sobota 01 wrz 2012, 23:43

:laughing-rolling:

Tak! Na tym przykladzie widac, ze wiek wrozki jest baardzo wazny.. :rotfl:
Awatar użytkownika
larvunia

Postautor: larvunia » sobota 22 wrz 2012, 14:36

KatiJo pisze:Jakieś 25 lat? :)

hahahaha :rotfl:
-Istotka astralna-
Awatar użytkownika
yoanna
Kontaktowanie:

Postautor: yoanna » niedziela 30 wrz 2012, 19:24

hm... ma coś w sobie wiek Chrystusowy ... dla mnie wróżbita powinien mieć go skończony :tak:
Awatar użytkownika
Elpis

Predyspozycje

Postautor: Elpis » niedziela 02 lis 2014, 18:50

Czy można określić predyspozycje do posługiwania się kartami czy może samo zainteresowanie sztuką magii jest wystarczające ?
Awatar użytkownika
Galatea

Re: Predyspozycje

Postautor: Galatea » niedziela 02 lis 2014, 19:35

Posługiwanie się kartami nie jest magią, to wiedza. Przydatna jest również intuicja. Osoba rozkładająca karty powinna być też stabilna emocjonalnie, aby nie popadać w skrajności. Życzę skutecznej nauki :)
Rozjaśnij kąt, w którym jesteś, a oświetlisz cały świat.
Dean Koontz "Kątem oka"

http://galateatarot.wordpress.com
Awatar użytkownika
Elpis

Re: Predyspozycje

Postautor: Elpis » niedziela 02 lis 2014, 19:49

Ale czy właśnie ta intuicja nie jest swego rodzaju darem, który niektórzy posiadają a inni niestety nie ?
Poza tym mówi sie też, że Tarot jest niebezpieczny - czy to właśnie ma związek ze stabilnością emocjonalną ?

Wróć do „Wróżenie - wymiana doświadczeń, dyskusje”