Tarot a miłość - Koło Fortuny

Awatar użytkownika
Miriam
Kontaktowanie:

Tarot a miłość - Koło Fortuny

Postautor: Miriam » niedziela 16 sty 2011, 03:29

KOŁO FORTUNY

Obrazek

Jeśli lubisz żyć intensywnie, uwielbiasz niespodzianki i chcesz kochać namiętnie, to właśnie spotkałaś wymarzonego partnera...

Z talii tarota wyjmij 22 Wielkie Arkana. Pomieszaj je i potasuj. Następnie przełóż je lewą ręką „od siebie” na 3 stosiki. Zbierz w wachlarz. Teraz intensywnie pomyśl o wybranku (wybrance), wyobrażając sobie go/ją dokładnie, i wyciągnij jedną kartę. Symbolizuje ona partnera, ujawnia stan jego uczuć oraz podaje prognozę na przyszłość.

Jeśli będzie to Koło Fortuny – oto czego możesz się spodziewać

Człowiek, którego symbolizuje Koło Fortuny, to szczęściarz. Bywał na wozie i pod wozem, ale za każdym razem potrafił wydobyć się z tarapatów i z nową energią ruszyć do przodu. Umie dostrzegać pozytywne strony rzeczywistości, co oznacza, że jego szklanka jest zawsze do połowy pełna. Ma żywe usposobienie. Z takim partnerem (partnerką) nie sposób się nudzić: nagle pojawia się z biletami lotniczymi na Hawaje lub szast-prast, zapisuje Cię na kurs skoków spadochronowych. Niespodzianki w rodzaju „porwania” na kolację, zwieńczoną szaloną nocą w hotelu, zdarzają się częściej, niż mogłabyś (mógłbyś) to początkowo zakładać. Koło Fortuny zazwyczaj ma gest oraz środki na realizację swoich pomysłów i celów. Z oszczędzaniem nie przesadza. Żyje intensywnie. Potrafi zarobić. Los go/ją faworyzuje, tym niemniej on/ona umie temu losowi pomóc. Potrafi także zaakceptować przemijanie i nieuchronne zmiany, jakie niosą za sobą wiek średni czy starość.
Generalnie osoba, którą przedstawia ta karta, jest otwarta i przyjaźnie nastawiona do ludzi. W miłości raczej stała. W seksie entuzjastyczna. Z ochotą daje się ponieść namiętności. W razie kryzysu – walczy. Stara się wyciągać właściwe wnioski z porażek, zaś niesprzyjające okoliczności przezwyciężać, słusznie licząc na szczęście, zatem nawet solidny niefart w amorach zwykle wychodzi mu na dobre.

Karta odwrócona

Przed Tobą zerwanie lub, w najlepszym przypadku, gwałtowna bitwa o uczucie. Ponadto w relacji z tym mężczyzną (kobietą) czekają Cię duże problemy emocjonalne. Czasem też karta ostrzega, że on/ona ma ochotę na seksualne perwersje, nie do przyjęcia na tym etapie Twojego życia. Drugie znaczenie: trudny związek z pechowcem, utracjuszem bądź osobą ogromnie konfliktową. Poszukaj w sobie siły i zakończ go.
Maria Bigoszewska
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Tarocista Kamil

Re: Tarot a miłość - Koło Fortuny

Postautor: Tarocista Kamil » wtorek 02 kwie 2013, 15:41

Bardzo często,Koło Fortuny symbolizuje relacje karmiczne.
Awatar użytkownika
ma_ewa01
Doradca

Postautor: ma_ewa01 » środa 03 kwie 2013, 09:32

ja mam koło z drogi życia...
M:)
Tarocista Kamil

Postautor: Tarocista Kamil » środa 03 kwie 2013, 13:45

To mozesz mieć szczęscie do wygranych,warto byś czasem totka puściła:)
Awatar użytkownika
ma_ewa01
Doradca

Postautor: ma_ewa01 » środa 03 kwie 2013, 15:11

No spróbuję, oby:)
M:)
Awatar użytkownika
Zib
Kontaktowanie:

Postautor: Zib » środa 03 kwie 2013, 16:15

Przypominam, że w dziale Tarot w teorii nie ma miejsca na pogaduchy. Kamil - przypominałem Ci o tym w innym wątku, a robisz to samo.
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » poniedziałek 11 sie 2014, 13:44

Koło Fortuny z Kochankami to miłość z przeznaczenia, niejednokrotnie dość trudna, ale piękna.
Sama karta pokazuje też zmianę niezależną od pytającego. Więc jeśli ktoś jest w związku, to nawet w prostej pozycji może pokazywać zakończenie związku, albo chociaż kryzys. A jeśli jest samotna/y to czai się jakaś okazja by to zmienić.
MS_83

Postautor: MS_83 » środa 17 lut 2016, 16:18

Kolo Fortuny oznacza ze jezeli w danej chwili masz pecha w milosci to ze w kazdej chwili moze sie to zmienic i rowniez na odwrot jezeli jestes w szczesliwym zwiazku chwilowo moga sie pojawic przyslowiowe ciemne chmury nad Waszym zwiazkiem. Karta ta rowniez oznacza ze nic nie jest stale ze sa rzeczy ktore podlegaja zmianie. W pozycji prostej nie odwroconej dla singla moze oznaczac niespodziewane spotkanie milosci.
pepa

Postautor: pepa » piątek 11 lis 2016, 16:36

nagle zmiany pokzuje zwroty o 180- stopni ale
tez czesto pokazala mi doslownie milosc od pierwszego wejrzenia ..taka milosc z przeznaczenia jak trafieni strzala amora!
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Postautor: Joana » wtorek 15 lis 2016, 13:30

X Koło Fortuny to często związek z przeznaczenia. To, że spotkaliśmy na swojej drodze właśnie tą osobę, jest kwestią losu a nie przypadku. Jeśli para jest z sobą dłuższy czas z tej karty mogę wnioskować, że przeszli już przez pewne etapy. Raz było gorzej, raz lepiej, ale popracowali nad określonymi aspektami związku i są teraz w wielu sprawach jednomyślni. To para , która wyjdzie zwycięsko z wielu prób, jakie im szykuje los. W tej karcie widzę, też troskę o materialną stronę związku. Jeśli kartę odczytuję w pozycji odwróconej to zauważam nieporozumienia między partnerami, dotyczące oczekiwań od związku, spraw materialnych, ukrywania prawdy.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » wtorek 15 lis 2016, 16:45

Fajna karta, sygnalizująca zmiany, zwrot akcji...w zależności od kart w rozkładzie...jeśli było źle, będzie dobrze...jeśli było dobrze, dobra passa może się odwrócić...
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Zapraszam na mój blog ;) http://tajemnice-tarota.blogspot.com/
Karty dnia, tygodnia, miesiąca :) https://www.ezoliniawrozby.com/wrozki/wrozka-renata
Zachęcam do kontaktu, tel., mail, czat - dane kontaktowe znajdziecie na moim blogu :kotek:
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » wtorek 15 lis 2016, 16:46

Fajna karta, sygnalizująca zmiany, zwrot akcji...w zależności od kart w rozkładzie...jeśli było źle, będzie dobrze...jeśli było dobrze, dobra passa może się odwrócić...
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Zapraszam na mój blog ;) http://tajemnice-tarota.blogspot.com/
Karty dnia, tygodnia, miesiąca :) https://www.ezoliniawrozby.com/wrozki/wrozka-renata
Zachęcam do kontaktu, tel., mail, czat - dane kontaktowe znajdziecie na moim blogu :kotek:
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 15 lis 2016, 19:59

Chociaż Koło Fortuny uznawane jest za kartę "ochronną", to ja muszę przyznać że nie lubię tej karty, bo jeśli pokazuje mi się w rozkładzie na sytuację już istniejącą (np. związek) - to właściwie zawsze zmiany pokazywane mi przez nią są niepomyślne. :bezradny:
Natomiast znaczenie Koła jest zazwyczaj pozytywne gdy pokazuje się w pytaniu o nową znajomość (tzn. czy ktoś się pojawi), bo wtedy mówi o tym, że nie dość że się pojawi, to prawdopodobnie będzie to dosyć szybko... łup! - i już jest. :) (chociaż oczywiście trzeba jak zawsze brać pod uwagę pozostałe karty w rozkładzie).
Poza tym Koło uznawane jest za jedną z kart pokazujących tzw. "związki karmiczne" - czyli takie które musiały zaistnieć bez względu na to czy będą dobre czy destrukcyjne, czy będą trwałe czy też się rozpadną.
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » wtorek 22 lis 2016, 19:18

Jednorożcu, ja się nie spotkałem ze stwierdzeniem, że Koło jest kartą ochronną. Generalnie jak było pisane - Koło wskazuje na zmianę - jeśli jest dobrze to zapewne będzie gorzej. A więc dla stałego związku to nienajlepsza karta wróżąca turbulencje. Dla samotnych już lepiej, bo szansa na poznanie nowych ludzi lub odzew kogoś z przeszłości.
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 22 lis 2016, 21:23

Luks pisze:Jednorożcu, ja się nie spotkałem ze stwierdzeniem, że Koło jest kartą ochronną.

Luks, może postaram się to wyjaśnić tutaj, bo nie dotyczy to jedynie miłości:
viewtopic.php?f=8&t=98&p=348420#p348420
:) :)
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » wtorek 22 lis 2016, 21:29

Aha ok :) Wyraziłem wątpliwość, bo po prostu istnieją 3 karty AW uważane za "ochronne".

Może więc Koło sugeruje "jak nie ten, to inny" :D

Z określeniem tej karty jako karty miłości karmicznej już się spotkałem, ale w połączeniu z Kochankami (kochankowie + Koło Fortuny).
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 22 lis 2016, 21:36

Luks pisze:Może więc Koło sugeruje "jak nie ten, to inny"

No coś w tym rodzaju. ;)
Awatar użytkownika
terrywhat

Postautor: terrywhat » niedziela 15 sty 2017, 11:14

Ja mam problem z kołem fortuny bo w rozkładach wychodzi mi najczęściej ktoś kto jest dosłownym rollecosterem emocjonalnym :/
Morrigan

Postautor: Morrigan » poniedziałek 06 lut 2017, 01:26

Mnie Koło Fortuny bardzo często wypadało w pytaniach o związek. Z doświadczenia powiem, że jest to związek, w którym jest uczucie, emocje i to nie jakiś przelotny flirt, westchnienia ale konkretne deklaracje, chęć bycia z drugą osobą na dobre i złe. Ale jak większość już wspomniała należy tą karte czytać dwojako: albo będziecie razem albo nie. Mnie zawsze oznaczała powroty i rozsatania. Takie gwałtowne i niespodziewane. Nie odbieram jednak tej karty jako karmicznej, jesli mam ją jakoś interpretować w sferze uczuć to jako przebieg gwałtownego, burzliwego związku, o którym nie jesteśmy w stanie powiedziec definiitywnie czy przetrwa czy też nie. Jedynym plusem tej karty wydaje mi się, gdy pytamy o jego uczucia, to fakt ze kocha i to na 100% tylko coś nie gra. Tu postawiłabym dodatkowe karty.
Awatar użytkownika
ameners

Postautor: ameners » poniedziałek 06 lut 2017, 03:59

Morrigan, bardzo cenne spostrzeżenia dot. Kart. :)
''Nie ma lepszego czasu od teraźniejszości.''
~ Graham Masterton

Obrazek
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » poniedziałek 06 lut 2017, 17:22

No tak, Koło dla związku to mogą być także wzloty i upadki.
Jako karmiczna nie... hm spotkałem się z poglądem, że Kochankowie + Koło mogą mówić o miłości karmicznej, z przeznaczenia, głębokiej, ale trudnej.

Swoją drogą Morrigan nie doszukałem się Twojego wątku powitalnego... :) Jakby co, to jest ten dział: viewforum.php?f=28

Wróć do „Tarot a miłość”