Tarot a miłość - Śmierć

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Tarot a miłość - Śmierć

Postautor: Miriam » niedziela 16 sty 2011, 16:59

ŚMIERĆ ,TRANSFORMACJA

Obrazek

To osoba szalona, odważna, nieokiełznana, o silnej osobowości. Przekracza granice, nie ma dla niej żadnego tabu.Z talii tarota wyjmij 22 Wielkie Arkana. Pomieszaj je i potasuj. Następnie przełóż je lewą ręką „od siebie” na 3 stosiki. Zbierz w wachlarz. Teraz intensywnie pomyśl o wybranku (wybrance), wyobrażając sobie go/ją dokładnie, i wyciągnij jedną kartę. Symbolizuje ona partnera, ujawnia stan jego uczuć oraz podaje prognozę na przyszłość.

Jeśli będzie to ŚMIERĆ ,Transformacja – oto czego możesz się spodziewać

Człowiek, którego reprezentuje arkan Transformacji, doznał niegdyś traumatycznych doświadczeń. Z tego powodu dowiedział się wiele o sobie oraz w ogóle o życiu. Cierpiał, ale przetrwał. Jednak niejednokrotnie jego lęk i ból są świadomie tłumione, zaś Trzynastka zachowuje się z ekstremalną nonszalancją, prowokując Los, jak gdyby śmierć nie istniała. Zatem nie dla niej mała stabilizacja, mozolne wspinanie się po szczeblach zawodowej kariery, chuchanie na rodzinę... Posiada intuicję – karta Transformacji często symbolizuje wróżbitów, jasnowidzów bądź wizjonerów. Nie znosi zakłamania. Bywa niekonwencjonalna i nieprzewidywalna. Przekracza tabu. Nie liczy się z konsekwencjami własnych czynów. Nie dba o to że realizując jakiś swój cel, pomysł, może zaszkodzić sobie albo innym.
Trzynastka rozwija się przez utratę, cyklicznie. W potrzebie potrafi nieodwracalnie odciąć się od dawnego ja. Wybierając ją, musisz być przygotowany/a na każdą ewentualność. Pracuje tylko wtedy, gdy zajęcie wydaje się jej interesujące. Potem z dnia na dzień porzuca firmę, środowisko, partnera i szuka nowego wyzwania. W myśl tej reguły kocha się i żeni przeważnie więcej niż jeden raz. Jej związki są burzliwe, ponieważ rzadko zdobywa się na kompromis. Jeżeli chcesz się z nią połączyć, powinnaś wyrobić w sobie pokłady tolerancji. I wiedzieć, że Transformacja przeobraża się, dojrzewa i doskonali dzięki trudnym przejściom życiowym.

Karta odwrócona

Możliwość dokonania bardziej istotnej zmiany budzi lęk. Odwrócona Transformacja za wszelką cenę czepia się tego, co ma choć własna sytuacja męczy ją i pozbawia sił. Ona z kolei wysysa energetycznie bliskich.
W poważniejszych przypadkach poczucie beznadziei (depresja!) i obsesja śmierci mogą doprowadzić nawet do samobójstwa
Maria Bigoszewska
Ostatnio zmieniony niedziela 16 sty 2011, 18:40 przez Miriam, łącznie zmieniany 1 raz.
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
pepa

Re: Tarot a miłość - Śmierć

Postautor: pepa » piątek 11 lis 2016, 16:18

smierc to smierc.....milosc sie wypalila...poprsou bylo minelo ...cos sie skonczylo ...UMARLO SMIERCIA NATURALNA
Awatar użytkownika
Joana
Posty: 2002
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 16:50
Kontaktowanie:

Re: Tarot a miłość - Śmierć

Postautor: Joana » wtorek 15 lis 2016, 20:54

Karta XIII Śmierć niejednokrotnie pokazała mi w stałych związkach bycie razem na długie lata. Trochę jak w przysiędze małżeńskiej " na dobre i na złe dopóki śmierć Was nie rozłączy". Częściej widzę jednak przy tej karcie kryzys relacji, niekorzystne zmiany, ale jest szansa, że związek wyjdzie z tych opresji zwycięsko. Bardzo dużo zależy od kart sąsiadujących i od skali problemów z jakimi boryka się osoba pytająca. Często związek "umiera" tylko dla jednej z osób. Druga jakby nie dostrzega zagrożenia. Gdy ta karta jest obecna w rozkładach robionych po zakończeniu relacji, może wskazywać mi, ze nie ma powrotu do tego co było. przynajmniej nie na starych warunkach. Ta karta sygnalizuje mi często transformację jaką przechodzi jedna z osób, druga strona stara się tego nie dostrzegać i problem tylko narasta.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
barbara40
Posty: 2660
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 11:57
Kontaktowanie:

Re: Tarot a miłość - Śmierć

Postautor: barbara40 » środa 16 lis 2016, 13:33

Dokładnie też mam podobne odczucia jak i ty Joano jeśli chodzi o związek, kiedy on "umiera" tylko dla jednej osoby w relacji partnerskiej, a druga osoba tego nie dostrzega. Tak samo, jeśli chodzi o pytania typu czy on/a do mnie wróci - nie ma powrotu. Kryzys? tak i to dość poważny, ale jeśli sąsiadujące karty są w optymistycznym ułożeniu, to widzę również szansę na przetrwanie związku, ale trzeba włożyć w to dużo wysiłku i często nie obejdzie się bez pomocy specjalistów lub dojdzie jedynie do separacji na jakiś czas. Nie dawałabym tak kategorycznego wydźwięku tej karcie jak to zrobiła pepa, żadna karta Tarota takiego nie ma, ale też może rzeczywiście pokazać ten koniec relacji.
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com

Wróć do „Tarot a miłość”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość