Tarot a miłość - Gwiazda

Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Tarot a miłość - Gwiazda

Postautor: Miriam » niedziela 16 sty 2011, 18:26

GWIAZDA

Obrazek

To osoba wolna, spełniona i szczęśliwa. Łagodna jak baranek, ceniąca serdeczność bardziej niż łóżkowe akrobacje.

Z talii tarota wyjmij 22 Wielkie Arkana. Pomieszaj je i potasuj. Następnie przełóż je lewą ręką „od siebie” na 3 stosiki. Zbierz w wachlarz. Teraz intensywnie pomyśl o wybranku (wybrance), wyobrażając sobie go/ją dokładnie, i wyciągnij jedną kartę. Symbolizuje ona partnera, ujawnia stan jego uczuć oraz podaje prognozę na przyszłość.

Jeśli będzie to Gwiazda – oto czego możesz się spodziewać

To istota życzliwa ludziom i światu, a przede wszystkim pogodzona sama ze sobą. Zawsze młoda duchem, czuje się zrealizowana i wolna. Akceptuje własną osobowość, wygląd zewnętrzny, seksualność. Wie, że ma prawo być tu i teraz dokładnie taka, jaka się urodziła. Jest pełna nadziei i wewnętrznej radości. Cechuje ją nieodparty optymizm, fantazja i energia. Przyjemnie z nią przebywać, ponieważ umie się cieszyć, zaś od życia oczekuje tylko dobrego, niezależnie od minionych doświadczeń. Pragnie miłego domu i dzieci. Tworzy pozytywne relacje z ludźmi. Nie przejdzie obojętnie obok nikogo, komu przydałaby się pomoc. W związku do szczęścia potrzeba jej uczuciowej harmonii.
Miłość Gwiazdy przynosi spokój i ukojenie.
Łagodna, ciepła, nigdy nie opuści, nie zdradzi swego partnera (partnerki). Nie wymieni go na młodszy i ładniejszy model. Nawet po pięćdziesięciu latach współżycia Gwiazda chętnie zabierze Cię na romantyczny spacer, obdarzy bukietem polnych kwiatów i ofiaruje miłosny wiersz. W łóżku jest tkliwa, taktowna, wyrozumiała. Bardziej zależy jej na wzajemnej serdeczności, oddaniu niż na gorącym seksie. Dzięki intuicji oraz wielkiej empatii potrafi stworzyć naprawdę udane małżeństwo. Możesz zaufać jej na wszystkich polach.

Karta odwrócona

Człowiek bezsilny wobec rzeczywistości. Charakteryzuje go brak wiary w siebie. Nie rozpoznaje i nie rozumie motywów własnego postępowania. Źle lokuje uczucia, systematycznie wiążąc się – w miłości i pracy – z nieodpowiednimi osobami. Trwoni talent. Nie rozwija zainteresowań. Bywa znerwicowana, płaczliwa. Arkan ten oznacza również koniec aktualnego uczucia albo po prostu nieszczęśliwą miłość.

Maria Bigoszewska
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
pepa

Re: Tarot a miłość - Gwiazda

Postautor: pepa » piątek 11 lis 2016, 16:19

TU SA 2 OPCJE:\
1)
jstesmy dla kogos lub ktos jest dla nas spelnieniem marzen!
2)
zludne wyobrazenia,niespelnione marzenia
Awatar użytkownika
Joana
Posty: 2002
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 16:50
Kontaktowanie:

Re: Tarot a miłość - Gwiazda

Postautor: Joana » wtorek 15 lis 2016, 20:26

Karta XVII Gwiazda przeważnie pokazuje mi głębokie uczucie, miłość która jest oparta w dużej mierze na wzajemnym dawaniu i braniu. Często w tej karcie widać jak troszczymy się o partnera, wspieramy go. Ta kartą są określone czasem wieloletnie związki, bardzo zgodne i szczęśliwe. Jeśli pytanie dotyczy bardzo młodych osób, to może być miłość platoniczna. Jeśli karta znajduje się w pozycji odwróconej odczytuję ją jako brak uczuć lub obawy przed ich okazywaniem.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator
Posty: 4582
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Tarot a miłość - Gwiazda

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 15 lis 2016, 20:40

Gwiazda w rozkładach na miłość może mieć wiele aspektów...
Niektórym osobom często pokazuje "tę trzecią" w związku, kochankę.
W trudnych rozkładach - na odpowiedniej pozycji daje nadzieję że nie wszystko stracone, jest jeszcze szansa na poprawę...
Podobnie jak Księżyc jest kartą "nocną" - więc może podobnie jak on pokazać postrzeganie drugiej osoby, partnera w niewłaściwym świetle.
Jest kartą mówiącą o odległości, o sięganiu po coś co jest wysoko, daleko - i jako taka może pokazać związek na odległość, albo (i bardzo często widzę ją w tym aspekcie) w pytaniu o poznanie kogoś wskazuje na zawyżone oczekiwania co do osoby przyszłego partnera... - z czego pytający często nawet nie zdaje sobie sprawy. ;)
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!

Wróć do „Tarot a miłość”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość