Forsa - Asy w kartach Tarota

Awatar użytkownika
Zib
Posty: 2785
Rejestracja: środa 17 lis 2010, 02:45
Lokalizacja: gdzieś w Ontario
Kontaktowanie:

Forsa - Asy w kartach Tarota

Postautor: Zib » niedziela 27 mar 2011, 04:15

Wszystkie Asy w talii Waite wyglądają podobnie - dłoń z nieba, czy chmury trzyma symbol koloru. Asy reprezentują jedynkę więc oznacza to sytuację która ma czy może się rozpocząć albo jest w swym początkowym stadium.
Kolor Buławy - As to karta możliwości które pukają do twoich drzwi. Popatrzmy na Asa Buław który woła - dalej, machnij tą róźdżką bo jej moc należy do ciebie. Skoro tak to w sprawach pieniędzy powinno to oznaczać, że łatwo możesz napełnić kieszeń dodatkowym dochodem.
Kielichy - As to karta możliwości spadających jak z nieba. As Kielichów zaprasza - dale, napij się z mego kielicha aby zbliżyć się do swoich uczuć. W finansach oznaczać to może zapowiedź dobrych czasów, właściwy przepływ gotówki.
Miecze - As to karta o sukcesie i zwycięztwie których możlwości zjawiają się znikąd. As Mieczy sugeruje by chwycić ten miecz i być gotowym do akcji. W sprawie forsy wróży to zwiększoną siłę nabywczą.
Monety - As to karta z pieniądzem który materializuje się z powietrza albo niespodziewanych źródeł. As Monet kusi aby wziąść na własność tą monetę a wtedy stajesz się bogaty. Skoro to możliwe to wróży, że pieniądze spadną ci z nieba - rozstaw tylko ręce by je chwytać. Teraz może być dobry moment by zagrać w Toto-lotka.
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2106
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: Forsa - Asy w kartach Tarota

Postautor: Luks » piątek 15 sty 2016, 19:10

Te opisy pochodzą z oficjalnych opisów dla RW? :)

Dla mnie ogień to działanie. As buław mówi mi, że jest szansa na rozpoczęcie działań, które przyniosą pieniądze. Też czuję tę kartę jako możliwość łatwego zarobku.
Woda to emocje. As kielichów mówi mi, że jest nadzieja na pojawienie się pieniędzy - ale w jaki sposób? Ta karta to też po prostu szczęście, więc raczej przez łut szczęścia, albo dzięki osobom związanym z nami emocjonalnie.
Powietrze to myśli. As mieczy mówi mi o dobrym pomyśle na zdobycie pieniędzy. To też walka słowem, sugeruje, że można wytargować niższą cenę (ściąć ją), a więc i zaoszczędzić (zyskać) pieniądze.
Ziemia to materia. As denarów mówi mi o jakiejś materialnej możliwości, może pokazywać zarówno wygraną w Lotto jak i podwyżkę, awans czy propozycję dobrze płatnej pracy. Dla finansów to z pewnością najlepszy prognostyk ze wszystkich asów.
Awatar użytkownika
Le Stelle
Posty: 1180
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 18:22

Re: Forsa - Asy w kartach Tarota

Postautor: Le Stelle » poniedziałek 12 wrz 2016, 21:20

As Monet w kontekście pieniędzy to oczywiście karta wywołująca uśmiech i radość, ale czasem potrafi pokazać także zwiększone wydatki w jakiejś kwestii, podrożenie czegoś, konieczność wyłożenia sporej jak na określone możliwości sumy. Jako wynik wątpliwości dotyczących zakupów lub inwestycji może informować, że dana opcja jest kosztowna czy że trzeba będzie dysponować sporą ilością gotówki, ale w tle zwykle stoi obietnica, że będziemy bardzo usatysfakcjonowani.
As Monet w kontekście wydatków to zawsze ta droższa opcja, ale jednocześnie (w subiektywnej ocenie pytającego) jakościowo lepsza, bardziej ekskluzywna i zazwyczaj jednocześnie bardziej pożądana.
Stąd też As Monet może pokazać wydatek (mniejszy,większy), który jednak pozostawia wrażenie wzbogacenia się, podniesienia pewnej wartości lub jakości we własnym życiu - tak jak w przypadku kolekcjonowania antyków czy dzieł sztuki.
tarotlestelle.blogspot.com

Wróć do „Tarot a finanse”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość