Porównanie 2 w AM

Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Porównanie 2 w AM

Postautor: Luks » sobota 04 paź 2014, 22:35

Odświeżam temat porównania kart. W tym temacie 2 buław, pucharów, mieczy i denarów. Co mają wspólnego, a czym się różnią.

Z własnych przemyśleń - 2 buław, mieczy i denarów są dla mnie bardzo podobne, bo mówią o wahaniu. Nie widzę tego wahania w żywiole wody. Jak Wy to czujecie?
Dla mnie każda z tych kart oznacza też jakąś parę, ale w innym aspekcie, kolejno - seksualnym, miłosnym, ideologicznym/koleżeńskim i zawodowym/formalnym.
Awatar użytkownika
madrugada

Re: porównanie 2 w AM

Postautor: madrugada » sobota 04 paź 2014, 23:27

Nie wiem, czy kazda z tych kart to wachanie :)

Wszystkie dwojki napewno niosa ze soba wybor. Tylko jakby na innym poziomie charakteryzowanym przez zywiol karty. W tym kontekscie 2 pucharow rowniez w sobie ten wybor zawiera, poniewaz decydujemy sie na otwarcie emocjonalne w kierunku innej osoby. Dajemy sobie szanse na relacje, na zwiazek. Sama karta dla mnie zwiazku jeszcze nie zawiera. Natomiast zdecydowanie otwarcie sie, wybor osoby. Troszke w wymowie jest podobna do kochankow w tym kontekscie. Natomiast potrzebuje wsparcia aby oznaczalo, juz zwiazek.
2 monet to tez nie jest wachanie. To lawirowanie miedzy dwoma opcjami. Poniewaz ma ladunek materialny, nie chcemy z czegos rezygnowac.
Najwiekszy ladunek wachania ma natomiast 2 bulaw.
2 mieczyto karta kompromisu czy balansowania, lagodzenia relacji pomiedzy dwiema opcjami. Tutaj dziala umysl.
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » sobota 04 paź 2014, 23:37

Faktycznie w takim ujęciu (jako wybór) lepiej to czuję.
Awatar użytkownika
slawek_88

Postautor: slawek_88 » niedziela 05 paź 2014, 16:01

Dla mnie 2 buław to pozostawanie w bezpieczniejszej opcji tak długo póki nie pojawi się lepsza - wtedy poprzednia porzucana jest bez wahania. 2 pucharów mówi o cieszeniu się z połączenia 2 opcji, które razem dopiero tworzą całość, komplet. 2 monet mówi o niemożności dokonania wyboru, obydwie opcje sa na tyle atrakcyjne że człowiek stara się czerpać z każdej z nich, spina się i trudzi, staje na rzęsach by utrzymać ten status paradoksalnie nie czerpiąc po całości z jednej z nich. 2 mieczy natomiast to energia, gdzie człowiek stara się nie widzieć drugiej opcji by nikt nie wymusił na nim dokonania wyboru.

Każda 2 to energia dualności tylko w każdej z tych kart działa na inny sposób :P
Najkrótsze odpowiedzi TAK i NIE wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

NA RAZIE NIE WRÓŻĘ
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » niedziela 05 paź 2014, 18:29

No przyznam, że to bardzo rozświetla znaczenie tych kart. Swietne! :)
monia12345

Postautor: monia12345 » poniedziałek 03 lis 2014, 12:15

Spójrzcie też na 2 - ki inaczej 2 pucharów jest tam para czyli randki spotkania fizyczna obecność drugiej osoby współpraca a na pozostałych kartach osoba jest sama 2 buław podejmuje współpracę z pewnym wahaniem ale ma perspektywy na przyszłość 2 mieczy jest chłodna oschła dla mnie to wszelkiego rodzaju blokady i brak dalszej współpracy odmowa a 2 monet to takie wahanie się w nieskończoność raz chcę czegoś raz nie
Awatar użytkownika
Rubi

Postautor: Rubi » piątek 07 lis 2014, 13:41

2 miecze-wielokrotnie mężczyzna który ma do wyboru? że tak ujmę dwie kobiety, nie wie która bo której nie wybierze będzie strata (najczęstsza sytuacja to zona i kochanka czyli najboleśniej) więc czeka analizuje... zasłonięte oczy,zahamowanie,brak możliwości działania...
2 kielichy-spotkania we dwoje czułe patrzenie sobie w oczy,zapatrzenie,odbicie lustrzane,romantyczne spotkania
2 monety- spółka,umowa,też obliczanie,rachowanie co nam się opłaca a co nie,też dopływ małych pieniędzy,dodatkowe źródło dochodu
2 buław -w którą stronę zadziałać dosłownie w którą stronę świata iść,podążać,bardziej decyzje na żywioł w końcu buławy
mufinka

Postautor: mufinka » piątek 02 sty 2015, 12:43

bardzo ciekawy temat
napisze o tych dwojkach, co do których mam jakąs pewnosc zaczne od ulubionej

2puch - to sympatia, lubienie sie, zgodnosc, zgoda, spotkania na randce, kawie, obiedzie gdzies pry pucharach, dotyczy to spotkania i kolezenskiego i randki i zakochanych

2 buław - to sytaucja gdzie zdajemy sobie sprawe ze sami nic nie zdziałamy i aby nasze plany (as buław) zrealizowac musimy wesrzec sie druga osoba , bez tej drugiej oosby nic sami nie zdziałamy

2mieczy - to cisza i brak kontatu z kims , oczekiwanie na rozmowe, przygotowanie do rozmowy , nawet przygotowanie dokumentow dla dwoch osob , ta karta pokazla mi połaczenie dwoch osob dokumentami, umowy

2 monet - to wspolpraca , uzupełnianie sie ale na podłozu zawodowym bardziej

wszytskie 2 -ki nisoa w zamysle wspolprace dwoch osob nie koniecznie wspolprace na polu zawodowym ale dotyczy dwojka nie jednej a 2 osob, jedynki to asy .
2-ki zapowiadaja albo koniecznosc pomocy (2 buław) albo zapowiadaja sptkanie, randke ale tez 2 osob, rozmowe z kims badz umowe -dokument 2 osob , 2 monet to tez dosłowna sytacja gdy kelner nam rzyosi dania wiec cos materialnego ale ktos daje i ktos dostaje
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » sobota 03 sty 2015, 11:57

Bardzo fajnie, pojawia nam się sporo znaczeń, aczkolwiek układających się razem w logiczną całość :)
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » piątek 06 mar 2015, 23:48

2 buław - planowanie,zastanowienie się jak zacząć, rozważenie możliwości, strategia
2 kielichów - uczucie, zachwyt, oczarowanie się sobą na wzajem lub jakąś rzeczą, nadal to jest ukrywane przed światem,
2 mieczy - to ja sama/sam zadecyduję, zostaw mnie w spokoju bo analizuję sytuację, porównuje, przekonuje się sam/a, nie widząc tego co jest tak naprawdę ważne.
2 denarów - as denarów dał nam przebłysk i teraz nie patrząc na przeszkody, ośmieszenie itd, będziemy robić wszystko aby osiągnąć cel, szukamy kogoś do pomocy, możemy nawet żaby na łące tresować byle by zacząć pierwszy krok...

,
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Re: Porównanie 2 w AM

Postautor: Luks » niedziela 21 sie 2016, 11:44

Porównanie 2 buław i 2 mieczy (przy okazji innego tematu): viewtopic.php?f=33&p=338055#p338055

Wróć do „Porównywanie kart Tarota”