Forum dobrytarot.pl

ezoteryczne forum Dobry Tarot - karty tarota, runy, astrologia, numerologia, magia, wróżby

Sposoby na bogactwo wg rad feng shui

Sposoby na bogactwo wg rad feng shui

Postautor: Sylla » wtorek 02 paź 2012, 09:45

Trafić szóstkę w totka,znaleźć milion na ulicy,dostać spadek po bogatej ciotce… to tylko marzenia. W życiu trzeba coś zrobić, by złapać fortunę za nogi. Ale co???
Pięć sposobów na bogactwo
W osiągnięciu celu może pomóc feng shui,chińska sztuka aranżacji przestrzeni. Zdziwiona? Hongkong, miasto azjatyckiego biznesu, zostało
wybudowane właśnie według jej wskazówek i uchodzi za centrum światowej finansjery. Tylko jedna uwaga – feng shui nie uwodzi obietnicą
szybkiego zysku, lecz daje coś znacznie lepszego: uczy, że prawdziwe bogactwo polegana dobrym życiu, łapaniu okazji, otaczaniu się przyjaznymi ludźmi i umiejętnym korzystaniu z tych wszystkich dobrodziejstw. A że jest to sztuka dekorowania wnętrz, więc podpowiada, co należy wokół siebie zmienić i jakie dodatki zastosować, aby dostatek na stałe zagościł w twoim życiu.
Najpierw sprzątnij!
Mistrzowie feng shui niczym mantrę powtarzają zdanie: jeśli chcesz zmienić swoje życie, najpierw zrób porządek wokół siebie, czyli posprzątaj
mieszkanie bądź dom. Bałagan i brud nie przybliżają do obfitości. W rozgardiaszu nic się nie chce i niczego nie można znaleźć. A porządek w mieszkaniu oznacza także ład w życiu osobistym.
Patrz na rzekę.
Gdy już opanujesz bałagan, weź siatkę bagua (patrz rysunek)
siatka bagua.JPG
siatka bagua.JPG (114.66 KiB) Przeglądany 1070 razy

i przyłóż ją na plan swojego mieszkania. Strefa bogactwa znajduje się w lewym
górnym rogu. To ją według mistrzów feng shui należy wzmocnić, aby jej energia działała na twoją korzyść. Dobrze jest ustawić tam przedmioty związane z wodą, na przykład akwarium, bo woda powoduje przypływ gotówki. Można powiesić marynistyczny widoczek, najlepiej przedstawiający płynącą rzekę. Świetnym pomysłem jest obrazek ukazujący żaglówkę, a jeszcze lepszym jej model ustawiony na komodzie. Żaglówka to kwintesencja filozofii feng shui, którą tłumaczy się jako połączenie dwóch słów oznaczających wodę i wiatr.
W dawnych Chinach symbolizowała ona powodzenie w interesach.
Schowaj rybią łuskę.
W Azji najpopularniejszym amuletem bogactwa jest żaba trzymająca w pyszczku pieniążek. W Polsce szczęście przynosi łuska karpia z wigilijnej kolacji. Możesz też wybrać inny symbol, z którym kojarzy ci się fortuna. Ważne, aby trzymać go w dobrze oświetlonym i wysprzątanym miejscu. Żaba ustawiona na stercie papierzysk czy rybia łuska walająca się między długopisami nie mają żadnej mocy, są jedynie zbędnymi przedmiotami. Dobrze jest w strefie bogactwa dodać jakiś przedmiot w kolorze czerwonym, gdyż ta barwa, działa
pobudzająco i wzmacnia pozytywną energię.
Podlej drzewko szczęścia.
W strefie bogactwa postaw też drzewko szczęścia, bo zawsze pięknie się rozrasta i nie wymaga wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Warto włożyć je do ładnej, okrągłej i czerwonej doniczki. A gdy nie masz żywej rośliny, zastąp ją – równie popularną wersją – taką wykonaną z drucika i kolorowych kamieni. Najlepiej dostać ją w prezencie:)
Szukaj przyjaźni.
Ale wszystkie pieniądze świata nie są wiele warte, gdy wokół ciebie nie ma życzliwych ludzi oraz nie robisz nic sensownego. Dlatego mistrzowie feng shui radzą, aby prócz strefy bogactwa wzmacniać dwie inne. Pierwsza to kariera, roztaczająca się po otwarciu drzwi wejściowych – bo zazwyczaj dzięki pracy dochodzimy do dużych pieniędzy. Druga to rejon pomocnych ludzi, usytuowany po prawej stronie od wejścia. Zapamiętaj: bogactwo nie polega wyłącznie na gromadzeniu pieniędzy. Dobra praca, w której czujesz się spełniona, oraz przyjaźni ludzie wokół ciebie też są ważni. I gdy umiesz to wykorzystać, to już jesteś bogaczem.
Ada Melek
Obrazek

Jeśli nie jesteś w stanie dogadać się ze swoją podświadomością, Tarot z pewnością posłuży Ci za przewodnika. Zaufaj tylko swojej intuicji.
Zapraszam viewtopic.php?f=83&t=6789
Awatar użytkownika
Sylla

Re: Sposoby na bogactwo wg rad feng shui

Postautor: Irving » wtorek 02 paź 2012, 11:09

Teraz to już wiem czemu nie mam kasy w lewym rogu mieszkania mam pokój moich chłopców, tam nigdy nie ma porządku dłużej niż 5 minut :D Idę im zanieść na parapet moje drzewko szczęścia :D
Nie wróżę na priv tylko na viewtopic.php?f=70&t=5985#p111597 . Zanim poprosisz o wróżbę przeczytaj mój regulamin. :D

"Z okowów najmroczniejszej Nocy, których już nigdy Dzień nie skruszy, dziękuję bogom, których Mocy zawdzięczam hardość swojej Duszy. (...) I chociaż kroczę wśród Chaosu, błądzę w Cierpienia mrocznej głuszy, jestem Kowalem swego Losu i Kapitanem swojej Duszy." Williama Ernesta Henleya (1875)
Awatar użytkownika
Irving

Postautor: yoanna » wtorek 02 paź 2012, 12:17

Bagua zastosowałam pierwszy raz jakieś parenaście lat temu ... ha... sprawdziło się; w ciągu tygodnia otrzymałam jakieś pieniądze naliczone w PKO i nawet sporo ich było...

zawsze < w miarę moich możliwości > ustawiam wszystko wedle porządku Feng Shui ... w rejonie bogactwa mam wiszącą fontannę z aniołami ... nawet teraz filtruje się woda :tak:
coś w tym jest ...
Awatar użytkownika
yoanna

Postautor: Katrina » środa 17 paź 2012, 22:13

W strefie bogactwa może też stać kwiatek Anturium. Również można zrobić rytuał na bogactwo tzw. Kubeczek bogactwa.
http://www.youtube.com/watch?v=vdnrNvZJ2qc&feature=plcp
Awatar użytkownika
Katrina

Postautor: Katrina » środa 17 paź 2012, 22:20

Irving pisze:Teraz to już wiem czemu nie mam kasy w lewym rogu mieszkania mam pokój moich chłopców, tam nigdy nie ma porządku dłużej niż 5 minut :D Idę im zanieść na parapet moje drzewko szczęścia :D

Strefę bogactwa możesz zrobić w pokoju w którym Ty przebywasz, nie koniecznie musi być to pokój dzieci. Ale najważniejsze to mieć właśnie porządek. :usmiech: A ja intuicyjnie miałam położony w strefie bogactwa statek -pamiątkę. Nie powinno się też mieć kwiatków które mają liście opadające w dół czyli bluszczy itp. Można też oprócz drzewka szczęścia mieć anturium :usmiech:
Awatar użytkownika
Katrina

Postautor: Helge » sobota 20 paź 2012, 18:42

niech mi ktoś wyjaśni proszę:
co to znaczy lewy róg mieszkania? lewy patrząc od północy (czyli zachód) czy lewy patrząc od drzwi?
"Szlachetne myśli niech wejdą Ci w nawyk - a zmienią się w szlachetne czyny"
Awatar użytkownika
Helge

Postautor: Irving » środa 24 paź 2012, 19:01

Helge drzwi wejściowe znajdują się jakby na jednej z 3 części (tych na dole)
Nie wróżę na priv tylko na viewtopic.php?f=70&t=5985#p111597 . Zanim poprosisz o wróżbę przeczytaj mój regulamin. :D

"Z okowów najmroczniejszej Nocy, których już nigdy Dzień nie skruszy, dziękuję bogom, których Mocy zawdzięczam hardość swojej Duszy. (...) I chociaż kroczę wśród Chaosu, błądzę w Cierpienia mrocznej głuszy, jestem Kowalem swego Losu i Kapitanem swojej Duszy." Williama Ernesta Henleya (1875)
Awatar użytkownika
Irving

Postautor: noialbinoi » środa 24 paź 2012, 20:58

Irving-gdzie Ty widzisz te drzwi???
noi pamietaj- nie graj w szachy z gołębiem ;)
Awatar użytkownika
noialbinoi

Postautor: carolina-32 » środa 14 lis 2012, 08:55

dziękuję za podpowiedź. rzeczywiście przyjaciele są naszym największym kapitałem.
carolina-32

Wróć do Magia i rytuały