Wahadełko

marika
Posty: 31
Rejestracja: środa 23 lis 2011, 12:55

Wahadełko

Postautor: marika » czwartek 15 gru 2011, 11:13

Na poczatek powiem ze nie wiem gdzie to napisac wiec jak cos prosze o przeniesienie watku. Wiec tak od jakiegos czasu chce kupic wahadelko ale nie wiem czy sie oplaca, czy sie sprawdza ... Jakie jest najlepsze i ile czasu zajmie nauka? Jesli ktos mial doczynienia to prosze niech mi pomoze :) jak to jest z jego sprawdzalnoscia . . .
alathea

Re: Wahadełko

Postautor: alathea » czwartek 15 gru 2011, 15:24

nie jest to moje ulubione narzedzie pracy :oczko:
karty bardziej do mnie przemawiaja, jestem wzrokowcem
nie korzystam z niego zbyt czesto, efekty raz sa, raz nie ma
zatem - ode mnie tylko garsc informacji

kupujac wahadelko na poczatek wybierz Karnak lub Izizs, nie za lekkie - tak, zebys je troszke czula w dloni
moze byc mosiezne, o wahadelkach poszukaj np. w sklepie Ciszaka, Ciszak produkuje i sprzedaje wahadelka, ma dobra marke
mozesz (wlasciwie : powinnas :usmiech:) je oczyscic przed 1-szym uzyciem
a takze (zazwyczaj) oczyszcza sie po kazdy uzyciu, niektore wahadelka sa podobno samooczyszczajace sie (Karnak, o ile sie nie myle)
nie kupuj Ozyrysa - ma piekny ksztalt, ale ostre, silne promieniowanie
-nie wszystkie wahadelka sa dla poczatkujacych z racji promieniowania, jakie emituja

na poczatku pracy z wahadelkiem trzeba dobrac jego dlugosc 9sznureczka) i zrobic w tym miejscu wezelek
umow sie z wahadelkiem , ktore obroty/ruchy sa na "tak", ktore na "nie"
poczytaj troszke -np. Powell'a
do pracy z wahadelkiem jest cale mnostwo tablic, do znalezienia w literaturze i internecie
marika
Posty: 31
Rejestracja: środa 23 lis 2011, 12:55

Re: Wahadełko

Postautor: marika » czwartek 15 gru 2011, 21:47

Mam nadzieje ze znajde odpowiednie wahadelko dla siebie i jesli sie naucze to w nie dlugim (lub dlugim;) ) czasie dolacze do was i bede mogla sprawdzic swoje umiejetnosci :)
Jutro wezme sie za szukanie informacjí na ten temat:) dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Wahadełko

Postautor: Tarofides » czwartek 15 gru 2011, 23:14

Ja bym radził najpierw jednak nie kupowac czegoś drogiego (markowego) bo może się okazać wahadełko tylko gadżetem. Mi nie przypadło do gustu wcale :dobani: Próbowałem, ale nie wyszło. Nie odradzam, wielu osobom świetnie służy, tylko ci mówię żeby nie kupować czegoś drogiego, co może nie podejść, a najlepiej to samemu zrobić whadełko do wypróbowania tych zdolności.

Wolę karty tarota :usmiech:
alathea

Re: Wahadełko

Postautor: alathea » czwartek 15 gru 2011, 23:36

Eremit, a co sobie kupiles (jakie wahadelko i z czego) ?
nie wszystkie sa drogie...

PS nie kazdemu wychodzi z wahadelkiem, ale sprobowac mozna
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Wahadełko

Postautor: Tarofides » piątek 16 gru 2011, 13:15

To było dawno temu (ze 20 lat) sam zrobiłem wahadełko. Tyle pamiętam, że było z mosiądzu, jakaś część z zegara czy cos takiego :usmiech:
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:07

nie dawno skorzystałam z wróżby wahadełkiem, ciekawe czy się sprawdzi. Sama myślę o zakupie jakiegoś tylko pewnie nie każdy może i potrafi dobrze odczytać...
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:42

mamy rozne rodzaje wahadeł, ponizej zamieszcze przyklady:
1. Wahadło typu Izys
Kształtem symbolizuje Krzyż Życia, wzmocniony baterią z czterech ogniw. Charakteryzuje się wysoką czułością radiestezyjną. Jest odbiornikiem i nadajnikiem. Uruchamiane poleceniem mentalnym. Można przekazać całe pasmo widma widzialnego. Jest wahadłem samoodpromieniowującym. Należy do zespołu wahadeł egipskich.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:43

2.
Wahadło typu Karnak

Wahadła egipskie 'karnak' wykonane są najczęściej z mosiądzu, lub drewna tropikalnego. Rodzaj zastosowania materiału, zachowanie proporcjonalnego (do pierwowzoru) kształtu i właściwej polaryzacji poszczególnych elementów mają decydujący wpływ na stopień czułości i przydatności tego typu wahadeł do celów radiestezyjnych. Jest to wprost idealne wahadło do celów diagnostycznych diagnostycznych, badawczych, mentalnych(na mapach, planach) poszukiwawczych itp. Może służyć jako niezmiernie czuły i selektywny nadajnik i odbiornik. Wszelkiego rodzaju promieniowania. Jego niewątpliwa zaletą jest również to, ze nie wymaga każdorazowej dezimpregnacji(oczyszczania), gdyż jak wszystkie wahadła egipskie emituje w sposób ciągły własne promieniowanie oczyszczając się po każdorazowym użyciu.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:44

3.
Wahadło typu Ozyrys

Dzięki swemu kształtowi i baterii z czterech ogniw zakończonych stożkiem ma bardzo duży stopień wzmacniania i promieniowania. Emituje w sposób ciągły kolor zieleni ujemnych. Oddaje duże usługi przy leczeniu chorób nowotworowych oraz schorzeń na tle bakteryjnym i wirusowym. Podczas pracy i w czasie przechowywania ze względu na ciągłe promieniowanie zieleni ujemnej należy przestrzegać wymogów bezpieczeństwa. Należy do zespołu wahadeł egipskich.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:46

4.Wahadło typu Mer-Izys
Wahadło Mer-Izys jest nowoczesną konstrukcją wykorzystująca energię promieniowania kształtów. Powstało na bazie wahadeł egipskich(generuje podobne wibracje jak egipskie wahadła Izis) z dodatkowym wzmacniaczem uzdrawiającej energii. Nowatorskie rozwiązanie daje możliwości ukierunkowania i skupienia potężnej dawki energii wzdłuż osi wahadła. Wahadło doprowadza do uzyskania równowagi energetycznej w organizmie, działa uspokajająco i uśmierza ból(obroty w lewo). Przeciwne obroty wahadła (w prawo) pobudzają organizm i dodaje energii. Stosowane jest z dużą skutecznością do łagodzenia bólu, usuwaniu stanów zapalnych, podnoszenia ogólnej odporności i wydolności. Pobudza w organizmie procesy samonaprawcze i samouzdrawiające. Jest niewątpliwie ciekawym i unikalnym przykładem konstrukcji na skalę XXI w. Posiada spektrum kolorów biały, złoty, fiolet.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:47

5.Wahadło typu UFO
Wahadła aerodynamiczne UFO są najczęściej wykonane z metalu. Starannie opracowany kształt zapewnia jego wysoką czułość radiestezyjną, zarówno jako odbiornika jak i nadajnika różnego rodzaju wibracji radiestezyjnych. Kształt i proporcje wahadła sprawiają, ze jest w jego wnętrzu przetwarzana potężna dawka energii odpowiadająca fizycznemu prawu powstania tzw;fal szokowych; znajdują zastosowanie w specjalistycznych pracach badawczych, diagnostyce.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:48

6.Wahadło Uniwersalne
Wahadło uniwersalne opracowane przez radiestetów francuskich (de Belizal, Chaumery) stanowi drewniana kula odpowiednio zorientowana w przestrzeni (zaznaczono na niej równik elektromagnetyczny i dwa południki ; elektryczny i magnetyczny) zawieszona na metalowym kabłąku. Ta konstrukcja umożliwia bardzo precyzyjne zaznaczenie na całej powierzchni kuli, miejsca emisji lub odbioru każdego rodzaju promieniowania. Wahadła te są doskonałymi przyrządami radiestezyjnymi znajdującymi szerokie zastosowanie w diagnostyce radiestezyjnej, chromoterapii (leczenie kolorami), pracach badawczych i poszukiwawczych. Ich uniwersalność i możliwość stosowania również w teleradiestezji czyni je niezbędnym wyposażeniem każdego radiestety. Posiadają one niemal nieograniczone możliwości (badawcze i terapeutyczne).
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:49

7.
Wahadło Neutralne

Wahadło neutralne (naturalne) jest wykonane z dwóch sklejonych ze sobą kawałków drewna o odwróconej względem siebie polaryzacji. Jest to drewniana kula w kolorze czarnym zawieszona na sznurku z zaznaczonymi na nim wszystkimi kolorami spektrum widma słonecznego (od szarego do białego). Wahadło służy zarówno do emitowania jak i do odbioru wszelkiego rodzaju wibracji, znajduje szczególne zastosowanie w pracach badawczych (określenia intensywności i rodzaju promieniowania), diagnostyce radiestezyjnej i chromoterapii. Prosty przyrząd o wielkich możliwościach.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:50

8.
Wahadło Mermet

Wprowadzone do radiestezji na początku XX wieku przez wynalazcę Abbe Mermeta, opata szwajcarskiego jednego z najgenialniejszych radiestetów naszych czasów. Wahadło to w środku ma wydrążoną komorę zamykaną gwintowanym korkiem. Komora ta służy do umieszczania świadka (kawałek minerału, metalu, parę kropel wody, ubranie, włosy itp.) zależnie do jakich prac ma być zastosowane.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:51

9.
Wahadło Lewoskrętne - Spiralne

Wahadła spiralne służą w radiestezji do prac badawczych i metrologicznych. Odznaczają się bardzo wysoką czułością i są jednocześnie emitorami silnego promieniowania. Niezastąpione w pracach badawczych na planach i mapach. Ostatnie badania wykazują dużą skuteczność tego typu wahadeł w wykrywaniu, określaniu i likwidacji subtelnych wibracji spektrum niewidzialnego (zjawiska paranormalne).
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:53

10.
Wahadło Doppelmermet
Swoim kształtem przypomina dwa pionowo połączone wahadła typu mermet z umieszczonym na ich wierzchołku elementem zamykającym całość. Wyróżnia się bardzo wysoką czułością radiestezyjną i reaguje znakomicie na polecenia mentalne. Ma wszechstronne zastosowanie w diagnostyce i wszelkich pracach badawczych, służyć może również do dozowania leków oraz śledzenia skuteczności ich działania.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 14:54

11.
Wahadło kolorów - Fikcyjny stożek

Wahadło to posiada uniwersalne właściwości ze względu na rozszerzoną skalę drgań spektrum widzialnego i niewidzialnego. Składa się z cylindrycznego trzonu zakończonego z obu stron stożkiem i naniesionymi na nim kolorami radiestezyjnymi. Na trzonie przesuwa się okrągła płytka drewniana umożliwiająca ustawienie konstrukcji na określony kolor (częstotliwość) wibracji. Jest to bardzo precyzyjne wahadło laboratoryjne do prac poszukiwawczych i diagnostycznych. Na zawieszeniu są oznaczone trzy węzełki i tak od dołu: 1.do badań biometrycznych 2.do badań promieniowania kształtu 3.do badań promieniowania widzialnego
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 15:22

Jak trzymać wahadło

Wahadło trzymamy w tej dłoni, którą piszemy (lub wybranej, jeśli jesteśmy oburęcznie dop. Wampirek). Należy usiąść prosto przy stole, stopy na podłodze, nogi nie mogą być skrzyżowane. Wahadełko powinniśmy trzymać, w dwóch palcach prawej ręki: kciuku i wskazującym, dłonią do blatu stołu. Pozostałe palce powinny być rozłożone. Lewą rękę należy położyć płasko na stole. Na stojąco należy też nie krzyżować nóg, lewa dłoń swobodnie wzdłuż ciała, w prawej wahadełko trzymane jak napisane wyżej. I tutaj wtrącę się w kwestii tego jeszcze, jak trzymać. Według niektórych radiestetów koniec sznurka należy schować (ten odstający) w zaciśniętej pięści tak, by nie odstawał. Wtedy nie pełni on roli dodatkowego odbiornika i nie koncentruje niepotrzebnie dodatkowych, zewnętrznych energii, które mogłyby zafałszować wynik pomiaru radiestezyjnego. Dodatkowo dłoń powinna luźno zwisać z wahadełkiem, a nie być wyprostowana względem ręki. Sama zaś ręka powinna być wyciągnięta do przodu tak, by być względnie daleko od Twojej aury, by nie zakłócać wyniku pomiaru. To, w jaki sposób Ty będziesz trzymać wahadełko, zależy już od Twojego podejścia. Sprawdź obie metody i porównaj efektywność pomiaru. Może się równie dobrze okazać, że każda jest dobra dla Ciebie, więc będzie to już tylko kwestia przyzwyczajenia Twojego i przekonań. Końcówkę sznurka kładę również czasem na dłoń albo zawijam wokół palca albo ściskam między palcami.
Ostatnio zmieniony piątek 16 gru 2011, 15:29 przez maryś, łącznie zmieniany 1 raz.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 15:23

Przechowywanie wahadła

Każde wahadło w jakiś sposób promieniuje jedne mniej i pozytywnie, a inne bardziej i niebezpiecznie. Jeżeli chodzi o sposób przechowania w domu, gabinecie, to najlepiej trzymać każde wahadło oddzielnie, by nie stykały się razem, gdyż mogą „przestać działać” (mogą wskazywać błędne dane) (po to się je oczyszcza, a z racji, że jest to promieniowanie kształtu, a sam kształt się nie zmienia, to na pewno wahadło od leżenia popsuć się nie może). Najlepiej trzymać w pojemnikach, wykonanych z naturalnego surowca (drewno, glina, szkło)- plastiki odpadają. Jeżeli wahadełko macie w kieszeni, to też ono w jakiś sposób promieniuje- najlepiej owinąć je kawałkiem skóry zwierzęcej bądź jedwabiem- kolor czarny pochłania promieniowanie. Uwaga! Nie noś ze sobą złożonego wahadła typu Karnak, bo ma ono bardzo silne promieniowanie koloru szarego (negatywne) i w rezultacie może z całą pewnością, jeśli np. będziesz nosić je non-stop w kieszeni, zwłaszcza przy sercu w koszuli zrobić Ci poważną krzywdę lub krótko rzecz ujmując: zabić. To nie jest żart! Zachowaj ostrożność!
Ostatnio zmieniony piątek 16 gru 2011, 15:29 przez maryś, łącznie zmieniany 2 razy.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 15:25

Rozpoczynanie pracy z wahadełkiem

Najlepiej pracuje się z ciepłym wahadełkiem. Prosty sposób: potrzeć go w dłoniach, nachuchać na wahadełko. Przed każdą pracą należy się skoncentrować od 1 do 2 minut. Ja jeszcze proszę o trafne pomiary mojego przewodnika duchowego. Można jeszcze szybko oczyścić swoją aurę z negatywów by one nie zakłócały pomiarów. Oraz samo wahadełko, wykonując prosty gest wzięcia je w lewą rękę (dla leworęcznych w prawą), ściśnięcia i „zrzucenia” w ten sposób z niego jakiejkolwiek energii (energia schodzi na lewą rękę, a potem wykonujesz szybkie machnięcie nią, by zrzucić ją do jądra ziemi i tam spalić), by nie zakłucać jego pracy. Niektóre typy wahadełek (Izis i Ozyrys,)same się oczyszczają i wtedy ich ręczne oczyszczenie jest zbędne.
Ostatnio zmieniony piątek 16 gru 2011, 15:29 przez maryś, łącznie zmieniany 1 raz.
maryś
Posty: 282
Rejestracja: piątek 16 gru 2011, 13:59

Re: Wahadełko

Postautor: maryś » piątek 16 gru 2011, 15:26

Podczas pracy

Twój czas jest cenny, bo twój czas to twoje zdrowie. Nie przekraczaj pracy z wahadłem dłuższej niż 15 minut (tu chodzi tylko o czas trzymania wahadełka)- to może odbić się na twoim zdrowiu, ty i wahadło to jedność. By wyczuć jakąś energie ono działa jak antena i ściąga energię na Ciebie . Unikaj też autosugestii- nie próbuj przewidywać wyniku pomiarów, badań, nie zgaduj w myślach czy tu jest żyła czy też nie, czy ta osoba ma problemy jelit czy serca. Proś podświadomość o wskazanie poprawnych wyników.
Ostatnio zmieniony piątek 16 gru 2011, 15:29 przez maryś, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Inne działy ezoteryki”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości