Nasze nicki i avatary

Moderator: Tarofides

Regulamin forum
Aby się przywitać i przedstawić załóż swój wątek powitalny. Kliknij "nowy temat" i napisz swoje przywitanie.
Dział jest automatycznie czyszczony, więc prosimy nie zamieszczać tu ważnych rzeczy. Każdy wątek "żyje" 78 dni od czasu ostatniego wyświetlenia.
Awatar użytkownika
Lady of Dreams

Nasze nicki i avatary

Postautor: Lady of Dreams » poniedziałek 29 cze 2015, 09:04

Załozylam ten wątek bo ciekawi mnie skad wzięły się Wasze nicki i dlaczego własnie takie wybraliscie? Napiszcie o nich więcej. Niektore wydają sie przemyślane , inne niekoniecznie.

Moze zacznę od siebie. Moj nick to pokłosie mojejpracy ze snami . Zapisuje je analizuje i ciągle zgłebia, To oprocz kart moj drugi nurt zainteresowan ktory często lącze. Rozkładam znaczenie snów kartami w celu dokladniejszych wskazówek :)
Moja strona internetowa http://www.tarocistkasofia.pl Nie wróżę na PW. Zapraszam do kontaktu na mój email tarocistkasofii@wp.pl
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Re: Nasze nicki

Postautor: Jednorożec LeCaro » poniedziałek 29 cze 2015, 09:17

Lady of Dreams, super temat - dziwię się, ze jeszcze go nikt nie założył do tej pory. ;)

Bo ja nie potrafię wyjaśnić skąd się wziął nick "LeCaro". Weszłam na forum Dobry Tarot i ... Wcale nad nim nie myślałam, nie kombinowałam - pojawił się "znikąd", z mojej głowy - i jest mój. :tak: Może to jakaś podpowiedź z podświadomości?...
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
Lady of Dreams

Postautor: Lady of Dreams » poniedziałek 29 cze 2015, 09:59

Możliwe, tylko co on znaczy?;-)
Moja strona internetowa http://www.tarocistkasofia.pl Nie wróżę na PW. Zapraszam do kontaktu na mój email tarocistkasofii@wp.pl
Awatar użytkownika
madrugada

Postautor: madrugada » poniedziałek 29 cze 2015, 11:06

Ja już gdzieś pisałam, madrugada znaczy poranek po hiszpańsku. I jak najbardziej ma dla mnie znaczenie. Z porankiem się budzi nowy dzień i wychodzi słońce. A słońce to moja ulubiona karta tarota i symbol życia.

Caro po hiszpańsku z kolei znaczy "drogi" ale użycie Le przed tym słowem by nie miało większego sensu :-)
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
Bronka

Postautor: Bronka » poniedziałek 29 cze 2015, 11:44

Madrugada, a ja zawsze myślałam że to od "mądrze gada" :rotfl: tak bardziej po śląsku ;)
Awatar użytkownika
madrugada

Postautor: madrugada » poniedziałek 29 cze 2015, 11:46

Bronka pisze:Madrugada, a ja zawsze myślałam że to od "mądrze gada" :rotfl: tak bardziej po śląsku ;)

Hahahha!! Dobre :D
====
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » poniedziałek 29 cze 2015, 12:58

Mój tato zawsze mówił, że jestem jego perełką.
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Zapraszam na mój blog ;) http://tajemnice-tarota.blogspot.com/
Polecam nieszczęśliwie zakochanym :pociesza: https://www.niemartwsie.pl/artykul/N/ni ... -zakochani
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » poniedziałek 29 cze 2015, 16:53

Dziewczyny, no właśnie problem, że mój nick chyba nic nie znaczy, przynajmniej ja nic o tym nie wiem. :-D Nie znam hiszpańskiego... a nick pojawił się w mojej głowie pisany właśnie w ten sposób "LeCaro", a nie "Le Caro".

Madrugado, a co oznacza samo "Le", czy w ogóle coś znaczy?
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
madrugada

Postautor: madrugada » poniedziałek 29 cze 2015, 17:22

Wlasnie Le nie ma znaczenia w Hiszpanskim. W jezykach pochodzenia lacinskiego, mamy do czynienia z rodzanikiem, okreslajacym czy mamy do czynienia z liczba mnoga czy tez naprzyklad z rzeczownikiem rodzaju meskiego albo zenskiego. W hiszpankim sa to EL-LA(meski zenski) czyli jakbys miala EL CARO ro by znaczylo tyle co cos bardzo drogiego.

Natomiast w jezyku franciskim te same rodzajniki (okreslone) to LE i LA, aczkolwiek nie wiem czy CARO tam cos oznacza :-)

Wiec, generalnie, nie znaczy nic w jezyku hiszpanskim. Ale moze w innym lacinskim ;-)
====
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » poniedziałek 29 cze 2015, 17:53

;) Le - jest zaczerpnięte z języka francuskiego, to rodzajnik- Le Monde - Świat - liczba pojedyncza, rodzaj męski; Les Mondes - Światy liczba mnoga, La Femme - kobieta ale już Les Femmes - kobiety, rodzaj żeński - trochę to skomplikowane, ale już nie będę pisać zasad odmiany podaję przykłady. Związane to jest z zasadami pisowni łacińskiej, ponieważ j. francuski to tzw. "łacina wieśniaków" Zdarza się również, że to co jest w jęz. polskim żeńskie, we francuskim jest męskie albo nijakie i trzeba na pamięć wkuwać. :dobani:
Polecam nieszczęśliwie zakochanym :pociesza: https://www.niemartwsie.pl/artykul/N/ni ... -zakochani
Awatar użytkownika
Hyacynt
Doradca

Postautor: Hyacynt » poniedziałek 29 cze 2015, 18:02

Hyacynt to jak zapewne wiecie prawie to samo co Hiacynt , a to z kolei prawie to samo co Jacek
Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator

Postautor: Perełka » poniedziałek 29 cze 2015, 18:09

Fajnie :), ale niektórzy mylą Twój nick z avatarem ;) Ja też na początku.
Awatar użytkownika
jagoda20

Postautor: jagoda20 » poniedziałek 29 cze 2015, 19:31

Jagoda to moje drugie imię.. Więc wiele nie kombinowałam przy wyborze 'nazwy użytkownika' ;)
Mam dar da­wania miłości. I mam za­miar korzys­tać z te­go daru....
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » poniedziałek 29 cze 2015, 22:54

Madrugado, Perełko, serdecznie dziękuję Wam za ciekawe wyjaśnienia, ja niestety nie znam tych pięknych języków - ani hiszpańskiego, ani francuskiego.:)
Ale Madrugada poddała mi ciekawą myśl - może się kiedyś przemianuję na El Caro (z hiszpańskiego) albo La Caro (z francuskiego) i wreszcie będę coś znaczyć? :-D :tak:
Awatar użytkownika
Bronka

Postautor: Bronka » poniedziałek 29 cze 2015, 23:03

El Caro mi się kojarzy z mega seksownym Hiszpanem :D i jeszcze spróbuj to wypowiedzieć na głos, z akcentem i obniżonym głosem :D la Caro jakieś takie bardziej przyzwoite :D
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » poniedziałek 29 cze 2015, 23:06

Jestem bardzo przyzwoita, rozumie się. :tak: :wstyd:
Bronko, no a Twój nick? :-D
Awatar użytkownika
Bronka

Postautor: Bronka » poniedziałek 29 cze 2015, 23:12

A ja nie wiem skąd tak mi przyszło do głowy...lekkie, beztroskie i ja ogólnie mało przywiązuję wagę do tego typu rzeczy...
Wbrew pozorom jestem bardzo dobrym obserwatorem...gdy już wybadam teren działam ;)
Nie obraź się ale tak mi sie spodobało to El Caro że kota sobie tak nazwe...coś magicznego jest w tym dla mnie :D mam tylko nadzieję że nie będe musiała go publicznie nawoływać :D
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » poniedziałek 29 cze 2015, 23:17

Już sobie wyobrażam, jak wieczorem otwierasz okno i krzyczysz: "El Caro wracaj, bo zamykam drzwi na noc i potem już nie wejdziesz!" :rotfl:
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » wtorek 30 cze 2015, 21:20

Lady, bardzo trafne pytanie :) Tym bardziej, że wybranie określonego nicka czy awatara też w końcu coś potrafi powiedzieć o osobie z drugiej strony ekranu...
W moim przypadku było tak, że kiedyś w szerokim internecie widziałam czyjś podpis Le Pendu (fr. Wisielec), brzmienie tego słowa razem z rodzajnikiem wydało mi się znacznie bardziej atrakcyjne niż nazwa ang... Z drugiej strony celowo w nicku lub awatarze chciałam zawrzeć coś z Gwiazdy, jej energię kojarzę trochę z takim swoistym talizmanem, też i trochę kierunkiem wewnętrznego dążenia. W efekcie swojego nicka zapożyczyłam z włoskich talii, w której mamy Gwiazdy (wł. Le Stelle oznacza liczbę mnogą, inaczej więc niż upowszechnione tłumaczenia z talii Marsylskiej), co też jeszcze kojarzy mi się z Muzami i płynącym od nich natchnieniem... Do tego w moim odbiorze emanuje bardzo pozytywną energią, kojarzy mi się z czystością i Sercem. A że Gwiazda sama w sobie to też i taka "marzycielska dusza"... Oczywiście nie utożsamiam się z tą kartą, ale lubię powiązania, jakie otwiera ;)

Madrugada czyli poranek - bardzo mi się podoba :) Ja na samym początku, zamiast Madrugada, widziałam coś od Magdy... Magdurada czy coś takiego... Obrazek Hyacynt od Jacka - super pomysł! Le Caro, u Ciebie to jeszcze niedawno doszedł Jednorożec :D
Ciekawie dowiedzieć się, co stało za Waszym wyborem...
tarotlestelle.blogspot.com
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » środa 01 lip 2015, 02:10

Jednorożec dogalopował do LeCaro z powodu mojej miłości do koni - jednych z najpiękniejszych zwierząt na świecie. :) :tak:
Le Stelle jest poprawnie gramatycznie, a ja tu się dowiedziałam, że jestem niepoprawna, bo powinnam być El Caro albo La Caro. :beczy: Cóż... takie życie!
Zapomniałam jeszcze napisać, że Hyacynt bardzo mi się podoba, ale ten Koziołek Matołek na avatarku troszkę go zdominował jednak. :)
A tu... Hiacynt wodny... czyż nie jest piękny? :) ...
Obrazek.
Awatar użytkownika
Lady of Dreams

Postautor: Lady of Dreams » środa 01 lip 2015, 09:35

Bardzo ciekawe historie nam tu wychodzą i licze na dalszą miłą dyskusję. Super. Bardzo lubię nicki , które coś znaczą a nie rozumiem takich , które są zbitkiem cyfr czy liter bez zadnego sensu. Od razu kojarzy mi sie to z brakiem szacunku dla osob , ktore je będą czytać, nonszalancją i bałaganiarstwem. No ale to takie moje prywatne przemyślenia. W praktyce widać , ze te nicki "bez nazwy" szybko ulatniają się z forum.
onoleczka11

Postautor: onoleczka11 » środa 01 lip 2015, 17:28

Mój nick wziął się z poczty Google Mail. Kiedy zakładałam tam konto, pojawił mi się w propozycjach nazw adresów taka zbitka słów "onoleczka", zapewne od inicjałów imienia i nazwiska (ON) i zdrobnienia od Olga - Oleczka :-) a 11 też było w propozycjach adresów mailowych, i uznałam że będzie mnie odmładzała, bo zazwyczaj obok nicka cyfra oznacza albo rocznik albo wiek, no a u mnie 11 - dziewczęco świeża :-). moja koleżanka mówi, że "Onoleczka" ma 2 rodzaje - nijaki i żeński: "ono", ale jednak "Leczka" :-D heh

Wróć do „Przywitaj się i przedstaw!”