Nasze nicki i avatary

Moderator: Tarofides

Regulamin forum
Aby się przywitać i przedstawić załóż swój wątek powitalny. Kliknij "nowy temat" i napisz swoje przywitanie.
Dział jest automatycznie czyszczony, więc prosimy nie zamieszczać tu ważnych rzeczy. Każdy wątek "żyje" 78 dni od czasu ostatniego wyświetlenia.
angela34

Nasze nicki i avatary

Postautor: angela34 » poniedziałek 12 paź 2015, 12:20

Mój nick jest od imienia z bierzmowania Angelika
:), nie lubie swojego imienia, dlatego wszędzie używam Angela :),bo bardziej mi pasuje...
Awatar użytkownika
lilou21

Re: Nasze nicki

Postautor: lilou21 » sobota 07 lis 2015, 11:17

Poczytałam Was trochę,

z góry przepraszam za literówki, robię ich sporo, nie czytam tego co napiszę, ale jest taka moja natura, pracę mam taką iż ciągle muszę sprawdzać nie ma więc mowy o literówce, więc wszystko inne poza pracą jest strumieniem mojej świadomości, który płynie sobie bez bramek i ograniczeń, nie oznacza on braku szacunku dla rozmówcy lecz rzeczywiście słucham lub mówię, dialogu uczę się...LeCo Salaretka brzmi właśnie tak dowcipnie i lekko, LeCaro dostojnie, sądzę że oba by pasowały. Na innym forum miałam fajny nick, mój. Weszłam na nie i wpisała imie i nazwisko, po prostu zwyczajnie, chciałam nawet zamieścić zdjęcie, szybko zorientowałam się, że zostałam niefajnie przywitana. Wzięłam więc z imion które dostałam od rodziców, nadałam sobie sama lub zostałam obdarowana, jedno z nich a właściwie jeden człon ostatni i taki nick przyjęłam. Spotkało mnie jednak na tamtym forum mnóstwo nieprzyjemności i upokorzeń, mówiłam rzeczy ważne i świetnie się bawiłam, po merytorycznej dyskusji zostałam zbanowana i ośmieszona.

Po roku wielu doświadczeń po stanach wieloktrotnej agonii chciałam się z kimś podzielić tym co być może jest tylko wytworem mojej wyobraźni, bo już sama nie wiem czy zło istnieje i czarna magia czy jest tylko w nas ??? a żli są tylko ludzie, czy po prostu parają się rzeczami o których nie mają pojęcia co na siebie ściągają...tak więc mój obecny nick to pomarańczowa panienka jak czakram sakralny 21 świat bo poszukuje go w świecie, awatar mówi o mnie wiele, mówi o duszy gdzie się zatrzymała na swojej drodze życia. może kiedyś go zmienię jak i nick również.

Madrugada - pierwsze skojarzenie też mądrze gada i hiszpańskie formy
Talking about our promlems is our greatest addiction. Break the habit, talk about your joys.

Ujarzmiam mojego LWA :kotek:
Awatar użytkownika
lilou21

Postautor: lilou21 » sobota 07 lis 2015, 13:22

"El Caro wracaj, bo zamykam drzwi na noc i potem już nie wejdziesz!" :rotfl:

to jest boskie
Talking about our promlems is our greatest addiction. Break the habit, talk about your joys.

Ujarzmiam mojego LWA :kotek:
floksa

Postautor: floksa » niedziela 29 lis 2015, 17:14

FLOKSA- kojarzy mi się z dzieciństwem, w naszym ogródki było ich wiele :)
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » poniedziałek 30 lis 2015, 11:22

Nick Luks
powiązany jest częściowo z moim imieniem - Łukasz. 3 możliwe znaczenia tego imienia to "urodzony o świcie", "pochodzący z Lukanii" oraz "ten, który wstaje o świcie". Świt kojarzony jest ze światłem. I tu jest druga część. Luks to jednostka natężenia oświetlenia stosowana w fizyce. Pochodzi od łacińskiego słowa lux, które oznacza po prostu światło. Jednak luks jest już jakby efektem światła, a nie samym światłem. Wartością strumienia światła jest lumen. Strumień światła wywołuje określone oświetlenie, mierzone w luksach. Tak więc mój nick wskazuje na potrzebę oświetlania drogi życiowej, sobie i innym - trochę jak w karcie Pustelnik, drogi, która jest ciemna jak w energii karty Księżyc. Do oświetlenia tej drogi wspomagam się oczywiście kartami Tarota. :) To oświetlenie jest dla mnie kluczowe, bo gdy można coś zobaczyć, można się dowiedzieć, a wiedza to wielka siła umożliwiająca ukierunkowane działanie. Najlepsze określenie procesu śmierci dla mnie - "Jego/Jej światło zgasło".
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 01 gru 2015, 06:35

Bardzo ciekawe wytłumaczenie Twojego nicku, Łukaszu. :)
Światło jest również moim wyznacznikiem i odniesieniem (co widać w podpisie zresztą). Gra światła z cieniem jest frapująca w każdej postaci. :tak: Czy to dosłownej: np. świece i to co one wydobywają z ciemności (jak inaczej np. wygląda faktura cegieł lub muru podświetlona świecami, a jak zupełnie inaczej wygląda w świetle słonecznym), Księżyc i gwiazdy, Słońce o różnych porach dnia, rola oświetlenia w fotografii i w malarstwie... Czy w przenośni: jako zmaganie się wiedzy i ignorancji, oświecenia i nieświadomości, a w końcu też dobra i zła...
Awatar użytkownika
Galatea

Postautor: Galatea » poniedziałek 21 gru 2015, 22:02

Galatea to posąg, który został ożywiony przez Pigmaliona. Ta legenda to nie tylko wątek miłosny, ale coś jeszcze. Otóż wiara, nadzieja i miłość tworzy rzeczywistość. To nick, który daje mi siłę. Ufam, że wola człowieka, jego wizja jest do zrealizowania. Wystarczy otworzyć serce i przyjąć spełnienie z wdzięcznością. Bo wszystko się może zdarzyć. Jeśli istnieją jakieś bariery, leżą one w nas samych.
Rozjaśnij kąt, w którym jesteś, a oświetlisz cały świat.
Dean Koontz "Kątem oka"

http://galateatarot.wordpress.com
Awatar użytkownika
Bachus 76

Postautor: Bachus 76 » środa 30 gru 2015, 00:38

Moj nick to nic trudnego Bachus -Bóg wina ...Co do avatara przedstawia moja osobe..Pewnie kiedys zmienie nick i avatar.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Izyda

Postautor: Izyda » sobota 02 sty 2016, 19:08

Mój nick?,skad się wziął?-odpowiedz taka banalna -moja 6 letnia wtedy corka fascynowala się Starożytnośćią .Ogladala filmy ,przegladala książki czasem jej coś przeczytalam....i tak bylo do czasu kiedy w kolko powtarzała Izyda,Izyda.....podłapałam tę nazwe bogini i postanowiłam ,ze własnie ona zagości na tymże forum jako moj nick (przyznam się szczerze,ze głębiej w jej mitologiczną postać nie zagłębiałam się,po prostu to był spontan) :)
Awatar użytkownika
Luks
Moderator

Postautor: Luks » sobota 02 sty 2016, 19:17

Galatea pisze:Galatea to posąg, który został ożywiony przez Pigmaliona. Ta legenda to nie tylko wątek miłosny, ale coś jeszcze. Otóż wiara, nadzieja i miłość tworzy rzeczywistość. To nick, który daje mi siłę. Ufam, że wola człowieka, jego wizja jest do zrealizowania. Wystarczy otworzyć serce i przyjąć spełnienie z wdzięcznością. Bo wszystko się może zdarzyć. Jeśli istnieją jakieś bariery, leżą one w nas samych.

Rewelacyjny motyw :oklaski:
Awatar użytkownika
Galatea

Postautor: Galatea » sobota 02 sty 2016, 19:22

Dziękuję Łukasz. Poczułam się dowartościowana dzięki Tobie :) Bardzo mi się miło zrobiło. Potrafisz człeka postawić na nogi! :)
Rozjaśnij kąt, w którym jesteś, a oświetlisz cały świat.
Dean Koontz "Kątem oka"

http://galateatarot.wordpress.com
Awatar użytkownika
Natka

Postautor: Natka » sobota 02 sty 2016, 22:24

W moim nicku nie ma nic nadzwyczajnego... po prostu jest to część mojego imienia... dlatego jest mi tak bardzo bliski... :)
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego
Nie wróżę na PW.
Awatar użytkownika
HappyLife

Postautor: HappyLife » sobota 23 sty 2016, 06:10

Zarejestrowalam sie na tym forum kiedy bylam bardzo nieszczesliwa z powodu wszystkiego, doslownie wszystkiego co mnie otaczalo. Dostawalam tez duzo informacji zwrotnych od otoczenia, ze jestem zbyt negatywnie nastawiona i takie tam.
Wiec stwierdzilam, ze na tym forum bede sie duzo pozytywniej prezentowac i wybiore sobie taki nick, ktory bedzie promieniowal pozytywnoscia.

Teraz kiedy w koncu opuscilam juz kraj Chiny na rzecz duzo normalniejszego kraju spotykam duzo osob ktore mialy rownie negatywne podejscie do wszystkiego co chinskie i co sie tam dzialo. Nie mam juz takiego poczucia winy z powodu mojego nastawienia tam, bo wiem, ze nie jestem w tym sama, to jak najbardziej naturalna reakcja wrazliwej jednostki na to, co sie tam dzieje.
Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi. - Tadeusz Kościuszko
Łatwo jest nazwać szaleńcem kogoś, kto myśli inaczej niż ty! - Juliusz Verne
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » sobota 23 sty 2016, 06:45

HappyLife pisze:Zarejestrowalam sie na tym forum kiedy bylam bardzo nieszczesliwa z powodu wszystkiego, doslownie wszystkiego co mnie otaczalo. Dostawalam tez duzo informacji zwrotnych od otoczenia, ze jestem zbyt negatywnie nastawiona i takie tam.Wiec stwierdzilam, ze na tym forum bede sie duzo pozytywniej prezentowac i wybiore sobie taki nick, ktory bedzie promieniowal pozytywnoscia.

HappyLife - super, świetne podejście... tak trzymać! :) :ok: Były tu osoby które też miały swoje problemy i rejestrowały się pod nickami typu "załamana"... a to tylko dodatkowo dołuje. W końcu nasz nick to tak jakby nasze drugie imię, też ma na nas jakieś tam działanie. :)
Awatar użytkownika
toczka

Postautor: toczka » sobota 23 sty 2016, 12:22

toczka mój nick na wszystkich forach na jakich jestem zarejestrowana. Wzieło się od ulubionego powiedzonka jednej z moich wykładowczyń: ciągle powtarzała, że coś jest "toczka w toczkę". I słysząc to po raz 10000 w ciągu dnia można wyrażenie albo polubić albo... zrobić z tego nick :D

Zresztą toczka brzmi ładniej niż "kropka" :)
Na końcu jest zaw­sze dob­rze. A jeśli nie jest dob­rze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec.
paulina929

Postautor: paulina929 » poniedziałek 28 mar 2016, 16:10

mój nie ma ciekawej historii po prostu moje imię i rok urodzenia a dodatkowa 9 jest czysto przez przypadek
Awatar użytkownika
rutyna

Postautor: rutyna » wtorek 29 mar 2016, 15:57

Witam :) Mój nick jest moją ksywką przyczepioną już w czasach podstawówki ^^ Mimo iż jest to odrębne słowo, to wtedy nie myśleli o tym składając moje pseudo ;p Dopiero po złożeniu okazało się ze już takie słowo jest xD a że rutynowo coś wymyślałam nowego żeby się nie nudzić na zajęciach to nawet pasowało hehe ^^
«Black Diamond»
apa

Postautor: apa » sobota 09 kwie 2016, 22:13

Moj nick powstal dosc przypadkowo/nieprzypadkowo ... powinni byc papa i wyszlo apa :)
persil

Postautor: persil » poniedziałek 11 kwie 2016, 20:26

mój nick- pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, gdy rozglądałam się po kuchni, gdy zakładałam tu konto.
olciazg

Postautor: olciazg » środa 27 kwie 2016, 22:58

proste polaczenie imienia z miastem :)
Awatar użytkownika
jasmina3

Postautor: jasmina3 » sobota 30 kwie 2016, 16:55

Mój nick "jasmina3" używam co najmniej od 2001 lub 2002, kiedy to po raz pierwszy logowałam się na internetowej poczcie. W pobliżu mojego domu rosną krzewy ulubionych przeze mnie pachnących jaśminów i stąd wziął się mój nick. Serdecznie pozdrawiam :)
Rebeka

Nasze nicki i avatary

Postautor: Rebeka » niedziela 01 maja 2016, 10:01

nie mogę znaleźć takiego tematu, a pewnie gdzieś jest.
Proszę więc moderację o odpowiednie poukładanie ;)
mój awatar : Pani Lela, z racji obecnych moich zainteresowań.
źródło : http://www.bogowiepolscy.net/lela-lejla-1.html
Dziedzilela - niebiańska bogini Polan. Wielu badaczy mitologii słowiańskiej od dawna uznaje jej kult za pewny lub prawdopodobny, a wyniki poszukiwań okazują się tu nadspodziewanie owocne. Przedstawiamy artykuł autorstwa Grzegorza Niedzielskiego - "Pani Lela - polańska Wenus", w którym autor wskazuje kolejno na:

1. Bogate informacje źródłowe wspominające imię Lela, jego liczne warianty oraz współgrające z nim, jak wnioskują badacze tematu, określenie/imię Łada:
- Łada jako Wenus (glosy do Mater Verborum, XIII w.)
- Yleli (Statua provincialia breviter -1420 r.)
- Ylely (Sermones per circulum anni Cunradi, 1423 r.)
- Dzidzileyla jako Wenera/Wenus (J. Długosz 1455 r.)
- Łada, bogini mazowiecka (J. Długosz 1464–1480 r.)
- Dzidzililya i Łada (Chronica Polonorum, 1521 r.)
- Leli (Powieść rzeczy istej 1550 r.)
- Zezylia jako Wenera/Wenus (M. Kromer, 1555 r.)
- Zizilia i przyśpiew "Łado, Lelu moja" (M. Stryjkowski, 1582 r.)
- Zyzylia (J. Wujek, 1584 r.)

2. Staropolskie imię bogini - Dzidzilela / Dzydzilejla - poprzez znaczenie staropolskiego pojęcia dziedziczka jako władczyni, rosyjską rozdzielną formę Didi-Łada, bałtyjskiego boga Dzidzis Lado (czyli Wielki Łado w dialekcie dzukijskim) i wreszcie chorwackiej i serbskiej Królowej Ljelji należałoby współcześnie - w języku polskim - rozumieć rozdzielnie jako Pani Lela, Królowa Lela lub Wielka Lela.

3. Kult bogini Leli / Lejli posiada szerokie poświadczenie w folklorze ludów słowiańskich. W pierwszym rzędzie należy wymienić tu wiosenny obrzęd Królowej Ljelji na terenie Chorwacji i Serbii, w szczególności taniec dziewcząt z mieczami, co ważne analogiczny taniec dziewcząt z mieczami opisuje dla Polski Łukasz z Wielkiego Koźmina w 1405 roku. Warto dodać, że taniec ten w Chorwacji jest nadal żywy i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przyśpiew "Łado, Lelu moja" wspomniany w "Kronice Polskiej" Macieja Stryjkowskiego oraz odnotowanie kultu bóstwa Leli na Łysej Górze - jednym z najważniejszych sanktuariów pogańskich na terenie Polski (por. badania prof. Jerzego Gąssowskiego). Dodatkowo przywołać można rosyjskie i ukraińskie pieśni weselne z przyśpiewami "Łado, Lelu", dziewczynę zwaną obrzędowo Lalej i wreszcie postać południowosłowiańskiej Dodoli / Diduli / Didilji, a wracając do Polski wiosenne zabawy zwane Dziedziłami, wiosenne obchody pól z Królewną i nietypowy, wiosenny kult św. Otylii - dawniej Otoliji - w Urzędowie. Z kolei na obszarze bałtyjskim analogiczne cechy "wenusjańskie" zaobserwować można u bogiń o imionach Laima i Saule.

4. Ślady kultu bogini Leli / Lejli ujawniają szerokie powiązania indoeuropejskie. Świadczy to - jak wskazują badacze tematu - o niezwykłej pierwotności imienia naszej bogini. Dla przykładu wymienić można tu nordycką, łączoną z Freją boginię Frigg, określaną epitetem ELJA, następnie mityczna rzymska Rea ILJA (Sylvia), hetycka bogini Lelwani / Lilwani / Leluwani, hinduska Lalita i wiele innych. Dodatkowo takie pojęcia jak polskie / wielkopolskie lelać, lulać, białoruskie lalejeć/lalejić, niemieckie lalen/lallen, angielskie lull, sanskryckie lēlāyati / lālayati wyraźnie krążą wokół takich pojęć jak mowa dziecięca, piastowanie dziecka, kołysanie/lulanie (również w znaczeniu magicznym), usypianie (również w odniesieniu do przodków), zabawa, głaskanie, poruszanie (tam i z powrotem), pieszczoty (w zależności od kontekstu także dorosłych kochanków), falowanie, przelewanie się wody oraz iskrzenie czystych, jasnych wód. Imię Lela oznacza więc, zgodnie z wnioskami badaczy tematu, "tą która kołysze", jednakże w powyższym szerokim znaczeniu tego zwrotu.

5. Przedstawiając obraz bogini wenusjańskiej należy pamiętać o szerokim spektrum rozmaitych czarów miłosnych i zabiegów jakie miały zapewnić życzliwość bogini. Dotyczy to zarówno związków krótkotrwałych jak i stałych, znalezienia partnera, uwodzenia, obrzędów weselnych, łagodzenia konfliktów w powstałym związku (por. ziele lubczyka), powodzenia i zdrowia w czasie ciąży jak i wychowania dziecka, opieki nad rodziną i domostwem (por. znak ochronny rozeta / leluja), a nawet zapewnienia opieki nad zmarłymi przodkami (por. polskie porzekadło "pójść do Leli/Lalii") co pozostaje w ścisłym związku z fazami i cyklami planety Wenus - Gwiazdy Lelowej.

6. Za święte rośliny bogini Leli uznać można w pierwszym rzędzie drzewo - lipę i kwiat - lilię złotogłów, zwaną u ludu leliwą - identycznie jak stary polski herb szlachecki - Leliwa / Leliwita, następnie określenie pięknej dziewczyny - leliwka / lelija i wreszcie samej planety Wenus(!) - Leliwa / Gwiazda Lelowa. Z kolei święte zwierzęta lub zoomorficzna postać bogini to biedronka "boża krówka" i kukułka "zaklęta królewna", obie zwane u ludu zazulą / zieziulą, niemal identycznie jak późne imiona bogini - Zizilia i Zezylia oraz przypisywane obu właściwości (por. kukułka jako berło greckiej bogini Hery). Pozwala to wysnuć przypuszczenie iż spisujący relacje kronikarze staropolscy posiadali weryfikowaną wiedzę na temat ówczesnych wierzeń ludowych.

Ta nasa Bogini - wiele z nami cyni,
bo nam dogodziła - wsyćkich nas sprosiła.
Wódki, chleba dała - tańcować kazała.
A my ją tez za to będziemy sanować,
każdy choć kwartę wódki musi i darować.
-- Pieśń weselna z Sędziejowic, XIX w.
(Lud/Kieleckie, Oskar Kolberg)

od siebie dodam, iż postać polańskiej Wenus przedstawia Kobietę przy nadzieji, gdzie brzuch dla mnie jest sygnifikacją mojego wszechświata, nim odbieram KOSMOS, ZIEMIĘ, LUDZI, ZWIERZĘTA i EMOCJE...
pozdrawiam serdecznie :)
Prawda to obfitość, iluzja to brak.

Wróć do „Przywitaj się i przedstaw!”