Forum dobrytarot.pl

ezoteryczne forum Dobry Tarot - karty tarota, runy, astrologia, numerologia, magia, wróżby

sen o ziemi

Prośby o interpretację. Sprawdź poprzednie posty i sennik przed zamieszczeniem nowego postu.
Regulamin forum
Tu można zamieszczać prośby o interpretację. Pomocne w tym jest określenie oprócz symboli zapamiętanych ze snu, także opis własnych odczuć z nimi związanych. Opis symboli, nasz Sennik, znajduje się w osobnym dziale, więc dobrze jest sprawdzić informacje tam zawarte przed zamieszczeniem nowego postu.

sen o ziemi

Postautor: mumi » niedziela 16 paź 2011, 08:28

dziś śniła mi się przesuszona ziemia (w klombie)
razem z kolegą z pracy ściągaliśmy z tego klombu zwarte czapy śniegu, pod spodem były żółte kwiaty ale żywe, natomiast ziemia była zwarta ale sucha - jednolita gładka bryła, więc dziabałam grabkami aż się rozsypała

na necie jednoznacznie pisze, że sen o ziemi to rychły pogrzeb, zmartwienia i troski
znalazłam też taką interpretację
http://sen-sennik.pl/sennik-ziemia/
Awatar użytkownika
mumi

Re: sen o ziemi

Postautor: maagiee » niedziela 16 paź 2011, 10:31

dziś śniła mi się przesuszona ziemia (w klombie)
razem z kolegą z pracy ściągaliśmy z tego klombu zwarte czapy śniegu, pod spodem były żółte kwiaty ale żywe, natomiast ziemia była zwarta ale sucha - jednolita gładka bryła, więc dziabałam grabkami aż się rozsypała

na necie jednoznacznie pisze, że sen o ziemi to rychły pogrzeb, zmartwienia i troski
znalazłam też taką interpretację
http://sen-sennik.pl/sennik-ziemia/

mumi

ZIEMIA-Kwitnace pole mówi o życiowym powodzeniu,sucha ziemia-niepowodzenia.
KWIATY-kwiaty we śnie mają znaczenie dodatnie.Hinduska księga snówJagaddewa[color=#000000][/color]przypisuje
snom o kwiatach zapowiedz wielkiego szczęścia,po prostu samo piękno..
ŻÓŁĆ-Jeśli we śnie dominował kolor żółty , może być oznaką zdrowia lub zwiastunem powrotu do zdrowia w najbliższym czasie. Żółty symbolizuje mądrość. Jest kolorem pieniędzy i złota.
ŚNIEG-Jest całunem przyrody,tłumaczy się oziębłością uczuć..Kto widzi śnieg,ten zmieni swój stosunek do wszystkich spraw.
GRABIE-zmartwienia
Mumi..Ja Twój san odczytuję tak:
Znajdujesz się lub znajdziesz się w niekorzystnej dla Ciebie sytuacji.W pracy lub w sferze uczuciowej,ale wszystko wskazuje(żółte kwiaty)że po nieprzyjemnych chwilach. nadejdą chwile szczęścia!:-)
Życzę Tobie wszystkiego dobrego i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
maagiee

Postautor: mumi » niedziela 16 paź 2011, 12:12

maagiee

dziękuję Ci za poświęcony czas na interpretację snu :romance-kisscheek:
dla wyjaśnienia, sprawy w pracy będą się toczyć swoim torem, bo jestem na dłuższym urlopie
natomiast zagadką pozostaje sfera uczuć,no no, pożywiom uwidim ;)

dla Ciebie również ślę serdeczności!
Awatar użytkownika
mumi

Postautor: Libra22 » niedziela 16 paź 2011, 16:14

a jakiego koloru ta ziemia była? Zanlazałm takie - "żółta, spalona przez słońce: zapowiada wiernych przyjaciół i ogólną pomyślność"
I jeszcze "Kwiaty we śnie symbolizują kobiecość i subtelność uczuć. Sen o nich zapowiada wydarzenia w tej najdelikatniejszej sferze twojego życia." Odkopywałaś je spod śniegu i spulchniałaś spieczoną ziemię w której rosły, a zatem okryjesz w sobie na nowo, zamrożony niejako, wdzięki i czar. A le żółte oznaczaja złe skutki, a więc musisz uważać i nie lokować czuć niewłaściwie. Nie daj się uwieść sąsiadowi! :mrgreen:
Nie wróże na PW Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Libra22

Postautor: Natka » niedziela 16 paź 2011, 16:51

Ziemia to nasze wewnętrzne dziedzictwo.
Jeśli jest żyzna i urodzajna, pokryta drzewami – czeka Cię radość.
Jeśli jest pełna kamieni – nie osiągniesz tego, czego pragniesz; błędy popełniane po drodze opóźnią realizację.
Ziemia bez zieleni, bez kwiatów – zapowiada chwilową samotność. Jeśli jednak dostrzeżesz jedną roślinę, jeden kwiat – już można mówić o pewnej poprawie.
Śnieg – symbol czystości, jeśli jest bały, nieskalany, lśniący. Może wyrażać chłód mieszkający w duszy.
Widzieć duży zaśnieżony obszar – wskazuje na smutek z powodu żałoby albo zerwania.
Kwiat – symbol ducha, piękna, zapowiada miłość, radość, przyjaźń, albo zerwania, cierpienie.
Kwiaty suche – umierające, gasnące uczucia.
Twoje kwiaty były żywe, będzie więc to według mnie zapowiedź uczuć jak wyżej.
Kolor żółty – to kolor przypisywany słońcu. Wiąże się z inteligencją, intuicją, mądrością. To kolor szczęśliwego natchnienia, dobrej rady.

Według mnie ten sen – to zapowiedź przyjemnych chwil w Twoim życiu, otrząśnięcie się ze stagnacji i przygnębienia, narodziny uczuć. Ale żebyś w pełni była szczęśliwa – czeka Cię wiele pracy, wiele „uderzeń grabkami”, by to co było złe, przygnębiające, odeszło, a nadeszło spełnienie, czego Ci z całego serca życzę.
Obrazek
"Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery

http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego

Nie wróżę na PW.
Awatar użytkownika
Natka

Postautor: mumi » niedziela 16 paź 2011, 23:16

ewa55ewa pisze:Odkopywałaś je spod śniegu i spulchniałaś spieczoną ziemię w której rosły, a zatem okryjesz w sobie na nowo, zamrożony niejako, wdzięki i czar. A le żółte oznaczaja złe skutki, a więc musisz uważać i nie lokować czuć niewłaściwie. Nie daj się uwieść sąsiadowi! :mrgreen:

ewo dziękuję :romance-kisscheek: sąsiad akurat "niewyględny" :lol: ale mam się na baczności ;) dokładnie tak czułam wewnętrznie

natka pisze:Ziemia to nasze wewnętrzne dziedzictwo.
Jeśli jest żyzna i urodzajna, pokryta drzewami – czeka Cię radość.
Jeśli jest pełna kamieni – nie osiągniesz tego, czego pragniesz; błędy popełniane po drodze opóźnią realizację.
Ziemia bez zieleni, bez kwiatów – zapowiada chwilową samotność. Jeśli jednak dostrzeżesz jedną roślinę, jeden kwiat – już można mówić o pewnej poprawie.
Śnieg – symbol czystości, jeśli jest bały, nieskalany, lśniący. Może wyrażać chłód mieszkający w duszy.
Widzieć duży zaśnieżony obszar – wskazuje na smutek z powodu żałoby albo zerwania.
Kwiat – symbol ducha, piękna, zapowiada miłość, radość, przyjaźń, albo zerwania, cierpienie.
Kwiaty suche – umierające, gasnące uczucia.
Twoje kwiaty były żywe, będzie więc to według mnie zapowiedź uczuć jak wyżej.
Kolor żółty – to kolor przypisywany słońcu. Wiąże się z inteligencją, intuicją, mądrością. To kolor szczęśliwego natchnienia, dobrej rady.

Według mnie ten sen – to zapowiedź przyjemnych chwil w Twoim życiu, otrząśnięcie się ze stagnacji i przygnębienia, narodziny uczuć. Ale żebyś w pełni była szczęśliwa – czeka Cię wiele pracy, wiele „uderzeń grabkami”, by to co było złe, przygnębiające, odeszło, a nadeszło spełnienie, czego Ci z całego serca życzę.

dziękuję natko przyjemnie brzmi ta interpretacja :D

reasumując, dzień się skończył i był "do przyjęcia" :lol: nie było fajerwerków, ale było dobrze! i to mnie cieszy :happy-jumpyellow: natomiast zakładam poprawkę na 2 dni (już tak mam)
Awatar użytkownika
mumi

Wróć do Interpretacje snów