Karty bramy

Regulamin forum
Dział teoretyczny, nie paplać! Tylko merytoryczne posty, reszta idzie na wysypisko.
gość

Karty bramy

Postautor: gość » czwartek 02 gru 2010, 18:34

O kartach bramach z książki D.M.Słowikowskiej "Sekrety Małych Arkanów Tarota".
"Karty-bramy
Wśród kart Małych Arkanów wyróżniono karty, które niosą specjalnie silne przesłanie. Są sygnałem, że znajdujemy się w momencie kulminacyjnym, w punkcie, przesilenia. Są podpowiedzią, że jeden etap się już kończy, a drugi zaczyna. Zapowiadają rozwój i wezwanie do skupienia uwagi by dokonać wyboru. Jeśli wybór będzie właściwy - przekroczymy bramę i dostaniemy ułatwienia od losu. Jeśli nie - możemy przed nią pozostać z nierozwiązanym problemem do czasu aż "odrobimy lekcję", nauczymy się właściwej postawy i znajdziemy rozwiązanie.
Dla niezdecydowanych i lękliwych brama może być przeszkodą nie do przekroczenia. Jeżeli nie okiełzna się strachu lub nie podejmie wysiłku by zmierzyć się z problemem, trudna sytuacja będzie powracać. Czasem życie zmusi do przekroczenia bramy nawet wbrew naszej woli. Jednak odbywa się to w sposób bolesny i trudny.
Karty bramy mają nam uzmysłowić ważność wydarzeń jakich doświadczamy. Są znakiem rozwoju osobowości. Nie dotyczą spraw czysto materialnych, lecz ukazują ewolucję postaw, emocji, myśli i uwalniania się z pułapek materii."


O kartach bramach z książki Basi Antonowicz:
"Jak sama nazwa wskazuje karty te symbolizują przekroczenie progu na płaszczyźnie danego koloru.
To są ważne momenty w życiu. Sygnalizują swoją obecnością, by je zauważyć, nie przejść obojętnie wobec tego, co los nam mówi.
Czasami będąc zajętym rozstrzyganiem jakiegoś błahego problemu, możesz nie zauważyć, że jesteś oto świadkiem najważniejszego doświadczenia swojego życia.
Stojąc przed "Bramą Świata" możesz jej w ogóle nie zauważyć.
Karty Bramy górują nad wszystkimi kartami, wytyczają kierunek zmian.
Jeśli nie nauczysz się lekcji życia przeszłości, będziesz ciągle powracał do tej samej bramy i nie będziesz mógł jej przekroczyć.

Czasami masz klucz, ale nie możesz znaleźć odpowiedniej bramy,
Czasami znajdujesz bramę, ale nie masz do niej klucza,
Czasami brama czeka otworzona na Ciebie, a Ty nawet nie próbujesz, bo myślisz, że właśnie dla Ciebie jest zamknięta - po to, by przy następnej tracić lata dobijając się, gdy jest zamknięta na dziesięć spustów."


Karty Bramy :

3 Buław
5 Kielichów
8 Kielichów
6 Mieczy
8 Mieczy
As Denarów
6 Denarów
9 Denarów
10 Denarów


Nie wszyscy stosują karty bramy. Niektórzy uważają, iż to jest zupełnie zbędne. Jakie są Wasze spostrzeżenia?
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » czwartek 02 gru 2010, 20:03

– Karty bramy
=========================

Wstęp
=======================Chciałam Państwu przybliżyć te karty bramy , bo właściwie tylko i wyłącznie literatura polska o tarocie używa sformułowania – „karta brama”. Jeśli ktoś z Państwa ma dostęp lub przegląda obce wydawnictwa nigdzie nie ma tego sformułowania – karta brama. Są małe wtajemniczenia, które w jakiś sposób są posegregowane zgodnie z kolorami, z przyporządkowaniem astrologicznym , natomiast u nas w tym polskim tarocie zostało podkreślone to, że pewne karty małych wtajemniczeń maja bardzo wyjątkowy charakter. I maja ogromny wpływ jak sama nazwa wskazuje „brama’ na to co dzieje się w naszym życiu. , na to jak wygląda dzień tuz po…, bo można by było powiedzieć, że karta brama jest zawsze sytuacją, która zmienia to co było do tej pory. I tak jak Wielkie Wtajemniczenia przede wszystkim wskazują na te głębokie wewnętrzne transformacje, na procesy osobowości, które rozciągnięte są wielokrotnie w systemie czasu, w systemie zdarzeń co pewien rodzaj tych przemian mógłby się dokonywać bez jakiegokolwiek wpływu zewnętrznego.
Karty bramy w systemie małych wtajemniczeń są to karty określające zdarzenia i karty bramy mówią przede wszystkim o czynniku zewnętrznym. , o ruchu który dokona się wokół nas. , o zdarzeniu, które spowoduje , że zderzymy się z… określona sytuacja , która będzie miała znamienny wpływ na nasze życie. Oczywiście jak każdą bramę – my możemy do niej dojść, możemy postać , podrapać się po głowie, odwrócić się i próbować odejść przy czym paradoks całej sytuacji polega na tym, że jeżeli w tym systemie przemiany wewnętrznej poprzez sytuacje zewnętrzna generowane nie bardzo właśnie możemy przejść kolejny etap jeśli nie przekroczymy bramy. Ta prawda o tych czynnikach zewnętrznych , które kształtują naszą osobowość , które powodują, że w taki a nie inny sposób reagujemy na określone sytuacje przed pewnymi zdarzeniami lub po pewnych zdarzeniach – najistotniejsze jest to ze nasz rozwój wewnętrzny , nasze dojrzewanie, nasze weryfikacje tak zwanych prawd absolutnych czyli tzw. to bym „, „ w jej wypadku to bym „… „ja na twoim miejscu’ zostaje bardzo często a właściwie zawsze zweryfikowane przez określone zdarzenia w naszym życiu kiedy zostajemy skonfrontowani z czymś co jeszcze chwile temu wydawało nam się , że znamy. Ale wtedy byliśmy obserwatorem. Karty bramy zmieniają nasz wymiar w danej sytuacji z obserwatora na uczestnika danego zdarzenia , który zawsze jest zobligowany do podjęcia decyzji. Nie można przekroczyć bramy , nie można zmienić niczego w swoim życiu jeśli nie zostanie podjęta decyzja. W systemie drzewa życia małe wtajemniczenia to są te ośrodki energii , te sefiroty , to są te momenty gdzie ten pierwszy impuls stwórczy, to pierwsze wyrażenie się Boga stwórcy , spłynięcia energii która rozpoczęła dawanie życia. W systemie tego drzewa życia tak jak wielkie wtajemniczenia mówią o tych ścieżkach emanacji czyli o tym jakiego rodzaju przemiana wewnętrzna dokonuje się w momencie kiedy dane zdarzenia są spięte klamrą naszej osoby . To jest to dla nas informacja, że karty bramy – jest to czynnik zewnętrzny , który kształtuje naszą duchowość , naszą osobowość, nasz charakter ale również kształtuje nasz system wartości. Są to weryfikatory prawd absolutnych , których tak naprawdę nie ma na świecie. Prawda jest czymś bardzo płynnym , prawda jest naszym widzeniem sytuacji, bo bez względu na to jak wygląda świat to on wygląda tak jak my go widzimy. Każdy ma własna prawdę o takiej samej sytuacji. Dlatego rozkładając karty wznosimy się ponad sytuacje i jakby z latu ptaka oglądamy pewne sytuacje w życiu człowieka i widzi jakiego rodzaju emocje poprowadzą do określonych ruchów , które wykona się a za tym jakie zmiany życiowe nastąpią - często nieodwracalne.
Podsumowując ten wstęp do kart bram, do tej istoty sytuacyjnych zdarzeń , które wymuszają na nas przetasowanie dotychczasowej wiedzy o sobie samych. Jest takie mądre powiedzenie „ znamy się na tyle na ile zostaliśmy sprawdzeni’ i karty bramy to są te takie wewnętrzne sprawdziany. To jest właśnie ten moment w którym nie tylko świat dowiaduje się czegoś nowego o nas ale i my dowiadujemy się czegoś nowego o sobie. One zawsze przenoszą nas w kolejny etap naszego życia . Po karcie bramie już nic nie jest takie jak ki8edyś. Jeśli opanuje nas lęk to problem polega tylko na jednej rzeczy.: że to nie znaczy, że my sobie te bramę odpuścimy , bo jest dla nas za trudna , posiedzimy sobie , posiedzimy i zdarzenia się zadzieją same- nie… rzeczywiście może być tak , że my odstąpimy od bramy , pożyjemy jakiś czas, i zatoczymy krąg i stajemy w tym samym punkcie naszego życia i będziemy tak to ćwiczyć do momentu do którego nie dokona się w nas ta przemiana, która zrobi ten krok. Natomiast jest taki bardzo piękny fragment z księgi , który doskonale obrazuje czym są bramy w naszym życiu. , czym są zdarzenia w naszym życiu, „ wszystko ma swój cza, jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem, jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego co zasadzono, czas zabijania i czas leczenia, czas burzenia i czas budowania, czas płaczu i czas śmiechu, czas zawodzenia i czas pląsów , czas rzucania kamieni i czas ich zbierania, czas pieszczot cielesnych i czas wstrzymywania się od nich, czas szukania i czas tracenia, czas zachowania i czas wyrzucania, czas rozdzierania i czas zszywania, czas milczenia i czas mówienia, czas miłowania i czas nienawiści, czas wojny i czas pokoju, - i tak właśnie jest z tymi kartami bramami,

Pewne karty maja wyjątkowy wymiar, pewne karty określają dana sytuację, która będzie miała kluczowe znaczenie i kluczowy wpływ na dalsze sytuacje w naszym życiu, na kolejny etap , na przejście od sytuacji do sytuacji, ale nie w takim codziennym wymiarze ale rzeczywiście niesie to za sobą zwykle jakieś spektakularne następstwa. Spektakularnie pozytywne i niekoniecznie pozytywne w zależności od tego jak wykorzystamy ten moment. Nasze dojrzewanie wewnętrzne jest to podstawowy cel pobytu na ziemi . Nasza ewolucja duchowa to jest właśnie to po co dusza przyobleka się w ciało. , ponieważ tylko pod wpływem emocji, tylko pod wpływem uczuć możemy ewoluować, to ciało fizyczne gwarantuje nam zdolność przeżywalności. Stąd też nasza droga od momentu narodzin do momentu śmierci jest droga, która niekoniecznie ma się obracać wokół domu, ogródka i pięknego samochodu np. aczkolwiek wcale to nie znaczy, że nie jest nam to dane. Natomiast nasza droga, ta ważna, ta szczególna przede wszystkim prowadzi nas poprzez kolejne zdarzenia , które powodują zatrzymanie się nad rzeczywistości i powodują ewolucje wewnętrzną. Mamy ten wymiar ewolucji wewnętrznej , tej transformacji, która się dokonuje wyrażony poprzez karty Wielkich Wtajemniczeń i to jest ten czynnik wewnętrzny, który się dzieje, to jest ten czynnik na który tak naprawdę świat zewnętrzny nie ma większego wpływu. Jeżeli człowiek się urodzi, jeżeli zamkniemy go w określonej przestrzeni , jeżeli pozbawimy go tego doświadczania, czyli tego konfrontowania wyobrażenia z rzeczywistością, tego poznawania świata wszelkimi zmysłami i swojej roli w tym świecie czy to znaczy , że ten człowiek nie będzie ewoluował? – ależ będzie, przykładem mogą być różne ewolucje duchowe osób które np. były w jakiejś formie zamknięte przez wiele, wiele wiele lat. Wbrew pozorom te osoby się w ogóle nie zatrzymały w tym postrzeganiu świata. Świat mógł się zmienić trochę i oni mogli o tym nie wiedzieć natomiast generalnie ich ewolucja wewnętrzna być może nawet szybciej przebiegała niż wtedy kiedy rozproszenie następuje z poziomu materii.
Jeżeli nawet nie występuje bodziec zewnętrzny to dokonuje się ewolucja wewnętrzna , dojrzewanie wewnętrzne, ta analiza, to przemyślenie, to takie spływanie z nie wiadomo jakiej przestrzeni nagłych olśnień, nagłych informacji , które realnie jakby nie maja nadawcy. Oczywiście jest to ten nasz kontakt, ta nasza duchowość ma ewidentnie pewien kanał p[rzez który następuje spłynięcie tej energii kosmosu. Ale z drugiej strony aby ta ewolucja dokonywała się w sposób świadomy i na planie fizycznym bo w końcu po to jesteśmy odziani w to nasze ciało fizyczne to właśnie czynnik zewnętrzny , czynnik sytuacyjny generuje konieczność wprowadzania określonych zmian w swojej strukturze postrzegania , w swoim systemie wartości czynnik zewnętrzny stawia nas czasami w sytuacji gdzie niby nie mamy wyboru , brak wyboru jest tez wyborem , niedokonanie wybory jest tez wyborem , pozostanie w miejscu jest również wyborem . My możemy powiedzieć wtedy –„ nie podjęłam decyzji wejścia w coś – ale to nieprawda- podjęłaś decyzje – nie wchodzenia w coś. I to też jest wybór. Za każdą z tych opcji idą określone następstwa. , Ida określone konsekwencje i idą określone odczucia , które sytuacyjnie powodują ewolucje postrzegania wewnętrznego.
Moje spojrzenie po przyjrzeniu się dlaczego te bramy są tak istotne? Dlaczego maja takie kluczowe znaczenie w naszym życiu? –nie spotkałam się do końca z tym spojrzeniem poprzez pryzmat drzewa życia ale myślę , że Ci z Państwa, którzy się uczą tarota, którzy pracują z tarotem to może z duża ciekawością poprzyglądają się jak my wychodzimy z królestwa czyli z tego Malkut wspinając się po kolejnych szczeblach tego drzewa życia i przez jakie bramy wtedy przechodzimy, co musimy pokonać. Proszę spojrzeć pierwsze przez co wykraczamy to 10 Denarów, 9 Denarów . Można by było nazwać tak: jest to ciężka materia w której istniejemy. Jest to sytuacja luksusu i komfortu , który wcale niekoniecznie zmusza nas do zmiany. Ale jako, że 10 Denarów jest ostatnia karta to jest to również – tworzy system betonowych bucików dla tej naszej przestrzeni duchowej , która jednak cały czas chce się wznosić „do nieba”. Natomiast żeby nie burzyć koncepcji dotychczasowych autorytetów tarota to ja te karty bramy omówię dla Państwa zgodnie z tą hierarchią którą podaja wszystkie książki. Czyli zgodnie z hierarchią następowania po sobie chronologicznie kart i następowania po sobie chronologicznie trygonów i oczywiście :

- pierwszą taka bramą którą napotykamy to 3 Buław
========================================
- 3 Buław przede wszystkim jest to brama wskazująca na to , że zaistniał impuls , zaistniała forma intelektualna, czyli zaistniała ta 2 Buław i 3 Buław jest tym momentem gdzie krystalizuje się wola działania. Czyli jest to ten pierwszy krok , który musi zostać wykonany a właściwie 3 Buław być może jeszcze nie jest nawet fizycznym krokiem .jako takim tylko jest tym przechyleniem ciała ( tak to nazwijmy) w kierunku kroku co już wiadomo , że za tym nastąpi dalszy ciąg.


Karty bramy to najistotniejsze karty wśród małych Wtajemniczeń. Dlatego, że pojawiając się w układzie wskazują na moment w którym musi na nas świat zewnętrzny wymusić pewien rodzaj zachowania dzięki któremu będziemy mogli przejść dalej . Dlaczego są tez istotne-? Dlatego , że nie przekraczając bramy nie mamy możliwości uzyskać to czego chcemy. Nie przekraczając bramy możemy podjąć działania ale ominiemy ją , obejdziemy w kółko i znowu znajdziemy się w tym samym miejscu.
Pierwsza brama – 3 Buław- jakkolwiek byśmy nie oglądali tarota – czy poprzez pryzmat drzewa życia to pierwszą bramą byłby As denarów czy poprzez pryzmat chronologicznego ułożenia kart –pierwszą karta brama jest 3 Buław. , pierwszym momentem w którym wymaga się od nas aktywnego działania. Z jednej strony jeśli popatrzymy przez pryzmat drogi życia jest to absolutnie oczywiste. , że ta 3 Buław będzie znajdowała się w sefirze (jeśli rozpatrujemy poprzez pryzmat drzewa życia ), która nazywa się Bina – jest to trzecia sefirota i jest to inaczej sefirota zwana „łono świata”. Tu rozpoczyna się w pewnym sensie proces kreacji zamanifestowanej w czynie fizycznym. Ta sefira nazywa się również „zrozumienie” czyli w tym miejscu energetycznie powstaje ta sytuacja w której problem zaistniały czy szansa pojawiająca się przetransmitowana przez naszą sytuację, nasze spojrzenie na siebie w życiu rodzi się. Ładnie jest napisane , że „wola zmian , która pojawiła się w 2 Buław została przetransmitowana do matki”. Gdzie nastąpiło zapłodnienie , poczęcie i 3 wyraża ten poród. To jest właśnie ten moment w naszym życiu , którego już nie można zatrzymać. I akurat odniesienie się do porodu jest idealnym porównaniem. Dlaczego?- bo kiedy chodzi się w ciąży jeszcze wszystko może się zdarzyć , jeszcze jest przed nami czas, my się możemy przygotowywać ale jeszcze nasza realna sytuacja nie zmienia się, jeszcze czynnik ten zewnętrzny nie wymusza nagłej zmiany zachowań, nagłej zmiany struktury dnia codziennego, nagłej zmiany patrzenia na siebie w tym wszystkim . natomiast moment w którym pojawia się akcja porodowa – nie skurcze ale pęknięcie pęcherza jest już momentem którego nie można zatrzymać i to jest wyraz 3 Buław. To jest właśnie rozpoczęta akcja porodowa , której nie można już zatrzymać . Oczywiście fizjologicznie jest to wyjście na świat tego co zostało poczęte i co się rozwinęło. Poczęło się i rozwijało w 2. W 3 musi ujrzeć to światło dzienne. Stąd jest również jakby przypisanie wróżebne , że jest to krok w przyszłość. , że jest to moment w którym wykraczamy poza dotychczasową przestrzeń naszą życiową. Często symbolizuje również podróż zagraniczną aczkolwiek taką w której my dostając się w tamto miejsce mamy już coś zagwarantowane. Wcześniej musiały być poczynione kroki , wcześniej my musieliśmy się wykazać wolą zaistnienia w tym miejscu , musieliśmy również zaprezentować się jako ktoś kto jest pożądany w tym miejscu i stąd nasza ta podróż odbywa się w takim systemie –stawić się na miejsce w ściśle określonym celu.
Jako, że 3 Buławy jest to zodiakalny znak barana – to jest słońce w baranie. 2 Buław to jest Mars w Baranie. Stąd tam jest dopiero przygotowanie akcji . Tam jest rozpalenie tego ognia . Ale 2 Buław znajduje swoja energie w sefirze Hokma. W filarze, który jest filarem aktywności wewnętrznej nie manifestującej się w działaniu zewnętrznym. Natomiast
3 Buław jest już w tym filarze aktywności wewnętrznej. , która znajduje wyraz poprzez manifestację zewnętrzna
3 Buław to słońce w baranie, słońce, które jest wysoko, to jest również symbol tej bramy. Po czasie zimy czyli po czasie zamierania jest wybuch życia, jest nowa forma . Patrząc od strony kabalistycznej , patrząc od strony drzewa życia w sefirze Keter jest brama Asa Denarów. To jest ten tak zwany” dar z nieba „, „dar od Boga”. Żeby wykorzystać go trzeba właśnie uruchomić te bramę, otworzyć i przekroczyć tę bramę , którą wyznacza 3 Buław. 3 Buław z racji swojego przypisania numerologicznego a ma numer 25 bardzo silny związek tworzy z kartą Kapłanki, z kartą Papieża i sumarycznie z kartą Rydwanu. Są to wszystkie 3 karty wiedzy, nauki, mądrości i sumarycznie ten Rydwan ruchu i przekroczeniu pewnej struktury w której do tej pory żeśmy trwali. Bardzo silnie ona również koresponduje z Kochankami. Papież pojawiający się na drodze Głupca jest bramą. Jest tym, który otwiera bramę. Kochankowie są tymi, którzy przekraczają ta bramę czyli Papież otwierał bramę, karta Kochanków doprowadzała do momentu gdzie nie można zostać w dwóch miejscach naraz. , że chcąc dojść trzeba wyjść. I to są te korelacje , które zachodzą pomiędzy kartami Wielkich Wtajemniczeń symbolizujących wewnętrzne dojrzewanie i wewnętrzny aspekt stymulujący nas do zmian a jednocześnie zewnętrzny aspekt, zewnętrzny aspekt to jest ten As denarów, który jest w Keter. To jest ten moment szansy, która się przed nami pojawia i abyśmy my tę szansę mogli wykorzystać musimy wykonać cos co łamie dotychczasową naszą konwencje , naszą strukturę. Jest to zdecydowanie karta wyrażająca zrozumienie. Po pierwsze zrozumienie możliwości, po drugie zrozumienie że jedyną stałą rzeczą w życiu człowieka jest zmiana. , że zmiany, którym się nie chcemy poddawać są zmianami które przetaczają się przez nasze życie jak żywioł, który zmiata z powierzchni ziemi wszystko po kolei. Nie zeszliśmy po to, żeby się korzenić , zeszliśmy po to, żeby kroczyć. A żeby Kroczyc trzeba robić te kolejne etapy –otwierać przed sobą.
Wśród kart bram można by było wyróżnić takie karty, które mówią o otwieraniu pewnego etapu , mówią o zamykaniu pewnego etapu i mówią o umiejętności zaistnienia w sytuacji, która jest efektem Twoich wcześniejszych działań. Czyli w pewnym sensie są jakby trzy rodzaje bram. Otwierające, zamykające i stanowiące nas w centrum tego naszego życia, w centrum tego naszego mikro a jednocześnie tez i makrokosmosu.
Jest to karta aktywnego działania. Pamiętamy, że jest to słonce w Baranie, pamiętamy, że jest to dynamika życia, pamiętamy ,że jest to karta umiejscowiona w sefirze Bina, która jest rodzeniem fizycznym tego co zostało zasiane wcześniej ale pamiętamy również ,że to są Buławy . jest to trygon ognia. Sefira Bina w ogóle jest ognistą sefirą, czyli chciałoby się powiedzieć „jest to najlepsze miejsce na..”, „jest to wszystko harmonijne”, bo po czasie, w którym zamierało , przeszło okres przetrwania czyli przeszło ten okres uśpienia w sposób harmonijny budzi się do życia. Dlatego
3 Buław jest jedną z takich przyjemniejszych i łagodniejszych, bardziej harmonijnych bram które staja na naszej drodze.
3 Buław jest to wschód. Jest to Słońce w Baranie i jest to moment kiedy rozpoczynamy nowy etap naszego życia. Jest to krok w przyszłość wykonany w sposób świadomy i za sprawa świadomych decyzji. Podjętych na wskutek szans , które otwiera przed nami „niebo”. Bo nawet i drugi człowiek postawiony na naszej drodze jest tez postawiony przez „niebo’.
Warto się przypatrzeć karcie 3 Buław i ujrzeć jak wiele życia jest w niej zawarte. Ta karta jest po prostu napęczniała życiem. Jest napęczniała energią czynu, energia działania. U Waita jest wzięcie buławy w jedna rękę co również mówi „biorę sprawy w swoje ręce”. 3 Buław silnie koresponduje energetycznie z karta Papieża, który otwiera bramę, Kochanków , którzy powodują przekroczenie bramy, Rydwanu , który poprzez wiedze pozwala nam realizować się w ściśle określonym kierunku.
---------------------------------------------------------------------

Kolejna kartą – bramą jest to już karta z trygonu wody czyli z Kielichów.
=======================================================================


Karty bramy- karty , które wyznaczają pewne etapy w naszym życiu i karty , które mówią o tym czego od nas wymagane będzie w danym momencie , co będziemy musieli dąć ze swojej strony, jakie podjąć decyzje, bo brak decyzji jest również decyzją. Są to przede wszystkim informacje, które pozwalają nam zrozumieć dlaczego nie możemy w naszym życiu zatrzymać czasu. , dlaczego nie możemy pozostać w miejscu w którym jesteśmy . Dlaczego?- przede wszystkim dlatego, że czas płynie, wszystko wokół nas się zmienia i my również musimy w pewnym sensie nadążać za tymi zmianami.
Kolejna karta bramy-kolejny moment w którym czynnik zewnętrzny powoduje, że w nas dokonuje się zatrzymanie, że w nas dokonuje się transformacja wewnętrzna, że w nas powstaje przymus wykonania jakiegoś kroku.
3 Buław była pierwszą karta bramą. , pierwszym kroku w przyszłość i pierwszym rozpoczętym optymistycznie dniu, który otwiera przed nami nowa perspektywę. Każdy komu wydaje się, że decyzja o zmianie swojego życia będzie decyzja która przyniesie tylko i wyłącznie czerwony dywan pod stopami i brak jakichkolwiek trudnych doświadczeń już pewnie się przekonał, że pomimo tego ,że jednak my robimy te kroki w przyszłość to ta nasza przyszłość cały czas potrafi zafundować nam sytuacje , zdarzenia gdzie mielibyśmy ochotę wrócić, gdzie mielibyśmy ochotę schować się w jakiejś mysiej dziurce, gdzie sytuacja potrafi wybudzic w nas moment żalu nad przeszłością. , moment chęci zatrzymania biegu wydarzeń.

Kolejna karta bramą, kolejną sefirą czyli kolejnym tym elementem w naszym drzewie życia jest to sefira Gebura, która jest obłożona wibracja 5 i tu znajduje się 5 Pucharów. To jest bardzo trudna brama. Jak mówiłam w tym systemie bram są bramy, które otwierają nam perspektywę do przyszłości ale są również bramy, które zamykają pewien etap przeszłości. Kiedy rozpoczynamy podróż jesteśmy pełni wiary i pełni optymizmu , to czuć było, to emanowało z 3 Buław. Natomiast 5 Pucharów jako, że jest to karta której patronuje Mars więc wiemy, że pojawia się pewien rodzaj stanu wojny. , pewien rodzaj stanu zamieszania , stanu w którym doświadczamy niszczącego wpływu czynnika zewnętrznego. , niszczącego wpływu czy to sił natury czy elementu przeznaczenia, który coś zabiera nam w sposób nieodwracalny. Oczywistym jest, że po tym następuje nowy etap. , następują nowe możliwości. Natomiast nikt z nas nie jest przygotowany i nikt z nas łatwo nie przeżywa wewnętrznie momentu w którym tracimy, momentu w którym jakaś całość zamyka się i my przestajemy mieć do tej całości dostęp.
5 Pucharów jest dla mnie osobiście karta bramą , która mówi o progu żałoby. , która wskazuje na ten czas w naszym życiu gdzie nie możemy zawrócić i gdzie nie mamy wpływu na zmianę , która się dokonała. 5 Pucharów często jako brama inaczej-jako energia przed bramą , bo jako brama wskazuje na sytuacje „coś się skończyło” :opłakałeś to” ”pożegnałeś to czas ruszyć dalej. To jest ” takie troszkę tradycyjne to powiedzenie „umarł król –niech żyje król” . Natomiast 5 Pucharów jest energia zatrzymująca nas w miejscu. Jest energia, która przykuwa nas na cmentarzysku naszej przeszłości. Bardzo często ona wskazuje na stan emocjonalny w którym chcąc, żeby znowu na naszym niebie zaświeciło słońce my sami nie jesteśmy w stanie odwrócić się przodem do kierunku naszego życia. My sami gdzieś zapadamy się emocjonalnie . Zresztą w systemie zdrowotnym jest to karta zapaści emocjonalnej. , stanu depresji ale nie depresji w którym nasz system nerwowy źle funkcjonuje ale depresji emocjonalnej.
Ta karta umiejscowiona jest w sefirze którą włada Mars. , w sefirze, która defakto niesie zniszczenie . Ta karta przypisana jest do znaku Skorpiona i to jest właśnie mars w Skorpionie. Mars w Skorpionie jako, że jest w swoim własnym znaku (Skorpion jako jedyny znak zodiaku posiada dwóch władców – władcę ognistego i władcę wodnego i to jest Pluton i Mars . Pluton ma bardzo silne działanie w tym znaku. – to jest to również informacja o przeżywalności utraty na poziomie głębokiej ale to bardzo głębokiej analizy wewnętrznej. To jest ta przeżywalność z poziomu plutonicznego. To jest niemalże sięgnięcie dna własnego bólu . Natomiast jaki jest pozytywny wymiar? – kiedy sięgniemy dna nareszcie mamy się od czego odbić. ).
5 Pucharów- bardzo istotna brama która nie przekroczona zatrzyma nas ‘pomiędzy życiem i śmiercią „ jest to obumieranie emocjonalne w stanie życia ciała fizycznego. Jest to bardzo często zatrzymanie się na etapie analizy ( dla mnie to jest sekcja zwłok ) i oczywiście dla ustalenia co było przyczyna taka sekcja zwłok jest czasami potrzebna. Natomiast , jeżeli ta „sekcja zwłok” przebiega w nadmiernym rozciągnięciu czasowym powoduje, że przestaje być to konstruktywna ocena przeszłości, zaczyna być to właśnie zapadanie się w czasoprzestrzeń, w której nie możemy nic zrobić. W przeszłości. Nawet jeśli poznamy przyczynę to przeszłości zmienić nie możemy. Wymiar bramy 5 Pucharów mówi poniekąd o tym, że w momencie straty tracisz część, tracisz etap ale to co jest stałe w naszym życiu to stała jest zmiana. Tak jak pory roku ewouluja tak jak dzień zamienia się z nocą , tak jak wszystko co się zaczęło kiedyś musi się skończyć tak samo i sytuacje w Twoim życiu- sytuacje przede wszystkim emocjonalne, bo 5 Pucharów dotyka przede wszystkim naszych stanów uczuciowych. , naszych układów partnerskich, naszych w pewnym sensie tak bym powiedziała kontaktów , które oparte są o radość współistnienia ludzi. Jeśli popatrzymy na nią od strony nie tylko usytuowania w drzewie życia czyli w tej sefirocie, która jest sefirą trudna , która jest sefira niszczącą to wiemy, że coś zostało nam odebrane przez życie czyli –nie my żeśmy utracili , nie my żeśmy doprowadzili do tej sytuacji ale czynnik zewnętrzny spowodował taki „przerwany lot F-16”, wydawało nam się , że to będzie trwało, przecież było tak fajnie , przecież wszystko szło zgodnie z naszym oczekiwaniami i nagle okazuje się , że gdzieś był mały błąd . to nie jest kwestia błędu drodzy Państwo , aczkolwiek niektóre nasze decyzje wprowadzają nas w moment gdzie chcielibyśmy je odwołać, gdzie chcielibyśmy się wycofać, z podjętych wcześniej decyzji ale czas upłynął. Możemy podjąć nowe które będą antidotum na niefortunne stare. Ale nie możemy zawrócić czasu. I to przede wszystkim jest informacja 5 Pucharów. – „nie zawrócisz czasu” choćbyś strzegł na tym cmentarzu własnej przeszłości to niczego tam nie zbudujesz, bo w martwej emocjonalnie przestrzeni nie ma możliwości rozwijania się żywej energii czyli budującej. Energii. To jest tez z racji przyporządkowania numerycznego karta oznaczona numerem 40. Co tu bardzo dokładnie widać? – jest to odniesienie do karty Cesarza i karty Głupca. Stała struktura uległa zniszczeniu. Przez co uległa zdecydowanie zniszczeniu poprzez kartę Śmierci , która koresponduje z karta Cesarza czyli poprzez wymiar wibracji 13 i tu wiemy już dlaczego 5 Pucharów dotyczy nie sfery zawodowej, tylko sfery emocjonalnej . Po raz kolejny mamy informacje o tym , że coś zakończyło się w sposób naturalny ewolucji zdarzeń, ludzi uczuć w naszym życiu. Zdecydowanie jest to pewien rodzaj trudności pogodzenia się z tym, że niczego w życiu nie dostajemy na zawsze ale takie jest hasło przewodnie tej karty. „to co się urodziło musi umrzeć” I tak jak masz wpływ na to jak żyjesz to nie masz wpływu –nie możesz w sposób świadomy ustalić dnia własnego odejścia z tej ziemi. I tak samo nie we wszystkich aspektach swojego życia możesz ustalić moment śmierci czyli zakończenia funkcjonowania jakichś układów partnerskich , jakichś układów emocjonalnych . oczywiście jest to również karta informująca o fizycznym zgonie kogoś z naszych bliskich co powoduje, że nasz świat zamyka się w obrębie kira żałobnego , który położył się na naszej świadomości, na naszej emocjonalności . I jako, że jest to karta brama to bliscy widząc w takim wymiarze emocjonalnym muszą uszanować jego smutek. Muszą uszanować jego ból , pozostawić mu ten określony czas na rozmowę z Panem Bogiem , z samym sobą, i na zamknięcie tej przeszłości , na to jeszcze raz przejście przez chwile radości i dokonanie się bólu utraty ale zawsze jest to informacja „choćbyś nie wiem jak kochał to co straciłeś to na cmentarzu nie zbudujesz swojego domu” . przychodzi ten moment kiedy trzeba wyjść poza cmentarna bramę.
Dokładnie 5 Pucharów jest karta śmierci jakiegoś etapu w naszym życiu . Dlaczego? – dlatego właśnie , że niczego na zawsze w życiu nie dostajemy. Dostajemy na jakiś czas. Nasza droga w przyszłość powoduje, że cos odchodzi , my skądś odchodzimy. Jakiś etap się zamyka po to , aby się otworzył kolejny etap. I to jest też ten wymiar , że ilekroć się za nami zamyka etap –cierpimy, ilekroć się otwiera czujemy radość 3 Buław.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » czwartek 02 gru 2010, 20:16

8 Pucharów
=======================


Ja państwu nie podaje wróżebnego znaczenia kart- ja podaje ezoteryczne znaczenie kart.
Jaka jest różnica między ezoteryczną strona przekazu tarota a wróżebną? – po pierwsze : -ezoteryczna strona pokazuje nam charakter, rodzaj energii, rodzaj płaszczyzn na których dokonują się dane przetasowania , charakter dojrzewania wewnętrznego, poprzez czynnik wewnętrzny i zewnętrzny. Z tego wynikają takie a nie inne sytuacje. Moje spotkania z państwem nie maja na celu nauczyć państwa przypisanych znaczeń, bo tarota nie da się nauczyć. Tarota albo się zrozumie albo będzie się klepało na pamięć znaczenia które są podane w książkach. Skądś dana sytuacja musi wynikać . Wiemy, że nasze życie potrafi pisać najdziwniejsze scenariusze. I jeśli my nie będziemy rozumieli charakteru wewnętrznego danej karty nie będziemy potrafili po prostu połączyć tych kombinacji które powstają podczas rozkładania określonych układów kart, w jakiś wynik który pozwala nam przynajmniej wiedzieć w jakim kierunku zmierza rozwój naszej sytuacji.

Za nami jest 3 Buław rozpoczynająca w tym takim systemie układu karcianego właśnie ten układ kart bram. Za nami jest 5 Pucharów która zamykała jakiś okres i nawoływała do tego aby przestać żyć w przeszłości , aby przestać inwestować w swoje emocje w miejsce w którym niczego nie możemy już zmienić. Przeszłość jest etapem w którym choćbyśmy bardzo chcieli nie dokonamy najmniejszej zmiany. Możemy tylko i wyłącznie tworzyć kreacje naszej przyszłości w dniu dzisiejszym.

8 Pucharów – jest to przede wszystkim karta która wskazuje na wewnętrzny czynnik emocjonalny doprowadzający do realnych zmian w naszym świecie zewnętrznym.
Bramy – to pewnego rodzaju przymus. Dlaczego 8 Pucharów wyraża przymus? – czymże jest ten przymus.?
– Energia 8 Pucharów z racji tego że są to Puchary są to tak jakby akweny wodne – 8 Pucharów mówi o akwenie wodnym do którego nie ma dopływu świeżej wody. , nie ma dopływu świeżej treści, który jest zamknięty w formie, który jest tym jeziorem zarastającym , które zatraca swoją właściwość przenoszenia czyli tą właściwość życia. 8 Pucharów jest to Pustelnik małych Wtajemniczeń. 8 Pucharów przede wszystkim jest wymiarem emigracji emocjonalnej. Jest poszukiwaniem i ucieczką mentalna na samym początku z miejsca w którym czujemy ze się dusimy. Jeśli chcielibyśmy sobie wyobrazić co dzieje się de dej di for 8 Pucharów to jest to moment w którym siedzimy w pokoju gdzie rozkręcony jest w środku lata na ful kaloryfer i grzeje i są wszystkie okna szczelnie zamknięte . Przychodzi moment kiedy nie mamy czym oddychać. Przychodzi moment kiedy to co w innej porze jest życiodajne i komfortotwórcze w danym momencie poprzez ten hermetyzm , poprzez to , że jest to forma zamknięta bez przepływu gdzie przepływ jest podstawową rolą wymiaru kart Pucharów dochodzi do sytuacji naszego – po pierwsze; dyskomfortu , po drugie- naszej utraty zdolności spokojnego realizowania siebie w danym miejscu. Zaczynamy szukać drogi ucieczki. Oczywiście jako, że jest to przestrzeń w której dzieją się te wszystkie zdarzenia opisywane przez energie 8 Pucharów – jest to przestrzeń wewnętrzna własnej przeżywalności. , własnego odczytu sytuacji i własnego wniosku pt. „robię i mam poczucie, że kręcę się w miejscu”. „cos tworzę i widzę że jest to teoretycznie próba udawania, że nie czuję”. Zatrzymanie się na poziomie 8 Pucharów bez przekroczenia tej bramy jest to samooszukiwanie poprzez wykonywanie zadań nie przynoszących jakichkolwiek zmian w tzw. całokształcie życia.
8 Pucharów też bardzo często wskazuje na stan wewnętrznego poszukiwania zrozumienia” dlaczego nie jest mi dobrze” „dlaczego pomimo świadomości , że jestem człowiekiem twórczym , pomimo świadomości własnego potencjału dlaczego nie wytwarzam czegoś co sam określiłbym jako sukces i realizowanie marzeń.
Ja czasami ta kartę nazywam banicja emocjonalną. , bo to są takie „nocne rozmowy polaków z samym sobą i z Panem Bogiem’. Na samym początku możemy widząc osobę , która stoi w energii 8 Pucharów obserwować zachowania wychodzenia z pokoju pt „nie przeszkadzaj mi”, „pozwól mi się zagłębić”
8 Pucharów mając chronologicznie przypisany numer 43 – od razu widać z jakimi energiami Wielkich Wtajemniczeń koresponduje. Co jest ta składową , co do czegoś doprowadziło. Jako, że 43 jest to oczywiście sumarycznie 7-nawołanie , odniesienie do Rydwanu a Rydwan jest karta wielkich wtajemniczeń wewnętrznej transformacji .To jest karta przemiany. Nie każde wielkie wtajemniczenie mówi o transformacji. A Rydwan –tak. . Więc tu już samo odniesienie
8 Pucharów numerologicznie czy numerycznie do karty Rydwanu mówi o wielkości zdarzenia , które dzieje się wewnętrznie. , w środku danego człowieka. Moglibyśmy rozczłonkowując ta wibracje powiedzieć coś w tym rodzaju „ 4 czyli Cesarz domaga się przejścia w stan 3 czyli Cesarzowej która dla mnie jest układem open czyli to co jest zamknięte w formie musi stworzyć miejsce do tego, żeby się dalej zacząć rozwijać. Czyli cos musimy stracić , musimy odrzucić, czegoś musimy się pozbyć z tej całości 4 aby znowu powstała dynamiczna 3. Która otwiera nam przestrzeń twórczej kreacji. Jeśli spojrzymy głębiej jakiego rodzaju energie zamknięte , na te odniesienie chronologiczne i korelacje z kartami Wielkich Wtajemniczeń z racje tej 4 –cesarza mówi o tym, że przechodzimy przez energię 13 czyli kolejna karta wielkiej transformacji. , kolejna karta „ja wobec decyzji rozhermetyzowania ,zakończenia pewnego etapu. Ja uznając , że coś już jest stanem zamkniętym , nie pozwalającym na rozszerzenie mojego działania , mojego zyskiwania , mojego kroczenia decyduję się na zamknięcie tego etapu i rozpoczęcie nowego. W korelacji oczywiście z 3. Pojawia się karta 12 czyli wisielec i karta świata wskazująca na to, że każdy z nas dąży do zamykania formy. Każdy z nas musi przechodzić etapy zdobywania i umacniania tego co jest zdobyte. Ale też każdy z nas musi umieć odróżnić stan zdobycia od stanu zamierania. Stan zamierania wymaga od nas reakcji z pozycji karty 13. Stan zdobywania jest ta informacją, że rozhermetyzowując układ musimy zagłębić się w siebie. 12 do tego nawołuje – Wisielec, żeby zrozumieć czego w tamtym całkowicie zamkniętym układzie brakowało nam do tego abyśmy czuli, że żyjemy. Bo 8 Pucharów jest taką energia która powoduje, że my mamy wrażenie , że za chwilę umrzemy, jeżeli pójdę gdziekolwiek, z kimkolwiek , jakkolwiek aby tylko nie być w tym miejscu w którym jestem bo się uduszę. Czyli żeby nie następowało tzw. wyskakiwanie i wbijanie się w pozycje Głupca , bo z kolei do tego musimy tez jakby się odnieść, że to nie znaczy, że mamy wyskoczyć jak filip z konopi z naszej rzeczywistości i w bliżej nie określonym kierunku zacząć podążać tylko aby to rozhermetyzowanie było pewnym etapem , który następnie znowu rozpoczyna nam okres centralizowania, zdobywania i ugruntowywania musimy przechodzić przez sytuacje Wisielca, który pozwala zatrzymać się w działaniach a rozpoznać wewnętrzne potrzeby , które w danym momencie w naszym życiu wyznaczają nasz odczyt siebie w rzeczywistości. Karta świata w odniesieniu do tej 3 wskazuje, że umiejętnie tworząc cykl zamykania i rozhermetyzowania osiągamy ten pułap realizacji siebie bez napięć wewnętrznych które towarzyszą nam a które wynikają z lęku utraty i z naszego emocjonalnego stosunku do całej sytuacji.
8 Pucharów jako sumarycznie tworząca w tym cyklu przypisania numerycznego wymiar Rydwanu automatycznie koresponduje z kartą Wieży. Czyli nie można tarota rozpatrywać w kontekście tylko jednego znaczenia. Jest to wieloczynnikowy – mieszanka wpływu z którego wynika taka a nie inna sytuacja w chwili bieżącej. Jeśli mamy możliwość spojrzenia pod katem kabalistycznego usytuowania tej karty bramy na drzewie życia – 8-ki mieszczą się w sefirze Hot. Czyli w sefirze która należy do astralu i już teraz wiemy dlaczego dopiero za chwilę , dopiero po przekroczeniu tej bramy następuje fizyczna manifestacja zdobyczy pomimo lęku utraty. Jest to świat formowania. Czyli stąd musi być zejście do Malkut czyli do sefiroty która daje nam realizacje na planie fizyczno –materialnym , realnym, takim . Świat czynienia idzie przez kartę Odrodzenia (Uwolnienie) bo jest to uwolnienie się z przestrzeni astralu. W którym następuje kreacja ale nie może nastąpić realizacja. , bo realizacja nie następuje na poziomie astralu. Na poziomie astralu następuje wizualizacja , uszczegółowienie i musi nastąpić krok w materii, żeby powstał realny dowód naszego działania. I żeby to nastąpiło musi przejść nasza świadomość poprzez system wyjścia na zewnątrz bo to jest wymiar karty odrodzenia. –uwolnienia się z miejsca w którym już nie możemy czynić czyli jest to również odrzucenie schematów, jest to odrzucenie tej formy 4 bo Odrodzenie kabalistycznie jest to litera Szin, jest to wyjście poprzez ogień, poprzez zniszczenie czyli musi skorupa która do pewnego momentu wytwarzaliśmy jako cos co daje nam poczucie bezpieczeństwa zostać zniszczona , aby zrobiło się miejsce na nową jakość naszego czynienia. Kolejna karta która z kolei jest ta ścieżką sprowadzającą energię z szóstki czyli 6-ka to jest to nasze serce (tiferet) jest karta Diabła. I znowu poczucie ograniczenia i znowu poczucie bycia marionetka w swoim własnym życiu. Jest to również chęć wykorzystania do maksimum przestrzeni w której jesteśmy ale z drugiej strony tak to jest niestety z wymiarem karty Diabła że manipulujący staje się w pewnym momencie ofiara własnej manipulacji. \
8 Pucharów jest ta bramą która przeprowadza nas przez sytuacje własnego marazmu. Jest to na pozycji drzewa życia aktywności emocjonalnej manifestowanej w realnym czynieniu. Jeśli nie przekroczymy tego etapu to po prostu w pewnym sensie 8 Pucharów nabierze charakteru 5 Pucharów bo jakby nie idąc my się nie zatrzymujemy. My się zaczynamy cofać. I zaczynają się sytuacje straconych szans, straconych możliwości. , wybuchowości a jednocześnie teoretycznie tak wielkie napięcie , tak silna potrzeba zmian i ta potrzeba duszy, etapowości przez którą przechodzimy w swoim życiu musi zamanifestować się krokiem w przyszłość.

(wg. Danuty)
Pozdrawiam :)
gość

Re: Karty bramy

Postautor: gość » czwartek 02 gru 2010, 20:55

Nadziejo, jestem pod miłym wrażeniem Twojej pracowitości :) Ukłony w Twoim kierunku :)
Zacytuję tu znaczenie kart bram w ujęciu D.M.Słowikowskiej:

"TRÓJKA BUŁAW - kulminacja energii. Potrzeba ruchu i zmiany. Konieczność podjęcia działania by uwolnić się z ciasnych ram ograniczeń i wypłynąć na szersze wody. Uczy działania nie tylko wyłącznie dla siebie, ale z uwzględnieniem potrzeb i potencjału innych ludzi.

PIĄTKA KIELICHÓW - zrozumienie natury emocji. Umiejętność odróżniania cudzych emocji od swoich. Przez konfrontację ze skrajnie silnymi uczuciami: bólem, głębokim smutkiem, zazdrością, napięciem emocjonalnym na granicy eksplozji, prowokuje dojrzałość uczuciową. Uczy, że pogrzebane uczucia mogą odrodzić się w doskonalszej formie.

ÓSEMKA KIELICHÓW - konfrontacja ze skrajnymi uczuciami, konflikt wewnętrzny wywołujący emocjonalne rozdarcie, prowadzące do przewartościowania na płaszczyźnie uczuć. Prowokuje konieczność zdobywanie nowych doświadczeń: może to być doświadczenie wolności, poddanie się pasji czy namiętności nawet wbrew oczekiwaniom otoczenia.

SZÓSTKA MIECZY - moment duchowego przełomu. Konieczność uwolnienia się od starych schematów myślenia, porzucenie ?bezpiecznych? poglądów dla nowych marzeń, idei i rozwiązań. A wszystko po to by odnaleźć w sobie nieograniczoność potencjałów i nowych możliwości, choć by miał temu towarzyszyć lęk.

ÓSEMKA MIECZY - wezwanie do wykazania się odwagą w warunkach, którym człowiek zmuszany jest ulec. Budowanie w sobie poczucia godności i wartości pomimo wpajanych z zewnątrz ograniczeń. Prowokuje do wykazania się umiejętnością dostrzeżenia rozwiązań tam, gdzie na pierwszy rzut oka ich wcale nie widać.

AS DENARÓW - kreatywność jako część natury świata. Dostrzeżenie, że na bazie jaką jest materia można sięgnąć po pierwiastki duchowe. Uczy rozumienia, że w akcie twórczym przenikają się wzajemnie energie ziemskie i boskie.

SZÓSTKA DENARÓW - dawanie i branie są dwiema stronami tej samej monety. Jeżeli nie umiemy brać, nie umiemy też obdarowywać ? te dwie czynności muszą być w równowadze. Tak nadmiar jak i brak są zakłóceniem harmonijnego przepływu energii.

DZIEWIĄTKA DENARÓW - bogactwo tak materialne, jak i duchowe wymaga uważnej opieki. Nie wystarczy posiadać, trzeba to również umieć utrzymać, ale nie przywiązywać się by nie zostać niewolnikiem własnych bogactw. Dar losu może wynieść człowieka ponad przeciętność, ale tylko od niego będzie zależeć czy wzbogaci swoją osobowość, czy ugrzęźnie w pułapce posiadania.

DZIESIĄTKA DENARÓW - nie przychodzimy z nikąd i do nikąd nie odchodzimy. Jesteśmy sumą poprzednich pokoleń, a ich dorobek jest naszym dziedzictwem, którego nie wolno nam marnować! Co gromadzimy przez swoje życie będzie bogactwem tych co przyjdą po nas ? oby ta scheda nie była dla nich balastem!"
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » czwartek 02 gru 2010, 21:07

6 Mieczy
=============


Karty bramy są takimi kamieniami milowymi, takimi sytuacjami które stanowią jak sama nazwa wskazuje pewien rodzaj furtki w kolejny etap, pewien rodzaj przejścia do kolejnych możliwości .
Czy jest przymus? – niektóre bramy wskazują na przymus przekroczenia. Jedną z nich będzie 6 Mieczy.
Dlaczego jest to pewien rodzaj przymusu? – dlatego, że jest to karta , która przede wszystkim mówi o przekraczaniu granicy , o przełamywaniu schematu ale która jest w pewnym sensie energia pasywną czyli dokonuje się za sprawą osoby drugiej. My tak naprawdę w pewnym sensie w sposób może nie tyle nieświadomy ale w sposób bierny poddajemy się prądowi, który powoduje , że zaczynamy wchodzić w nową przestrzeń.
Tak od strony merytorycznej 6 Mieczy jest 55 karta talii tarota. Już sama informacja, że to jest już 55 karta czyli poniekąd wibracja mistrzowska .
Małe Wtajemniczenia określają sytuacje w jakich rozpoczyna się proces przemiany wewnętrznej za czym natychmiast następuje zmiana w systemie zewnętrznym. To co się dzieje na zewnątrz jest odbiciem tego co jest wewnątrz. „jako w górze tak i na dole”. „jako na dole tak i w górze. „ Jak mikrokosmos wygląda tak wygląda makrokosmos. I jeśli chcemy zmieniać cos w tym stanie zewnętrznym musimy najpierw dokonać przemiany wewnętrznej . Z tym w swojej drodze zmaga się Głupiec. O czynnikach , o sytuacjach w jakich się dokonują te przemiany mówią nam kart Małych Wtajemniczeń. I te bramy można byłoby określić jako tez kolejne etapy ale w tych przemianach zewnętrznych. „Jeśli życie jest gra to poznaj jej zasady ‘- książka. To co robimy to jest poznawanie zasad tej gry którą my nazywamy życiem. Nie ma sensu dramatyzować natomiast trzeba zrozumieć co jest przyczyną , a co jest skutkiem. Chcesz mieć inny skutek, zmień podstawę przyczyny.
6 Mieczy – karta przeprawy , karta przeprawy pasywnej, przekroczenia granicy – zaczynamy wchodzić w system mieczy czyli zaczynamy wchodzić w przestrzeń intelektu. Do tej pory rozmawialiśmy o Buławach , o Pucharach, kończąca jakby bramę Pucharów była 8 Pucharów – wyrzucenie, energia wulkanu czyli wybuch na dolnym pokładzie okrętu , który wyrzuca na zewnątrz , wyrzuca poza burtę. Oczywiście to wyrzucenie poza burtę jest zbawienne bo pozostając na tym okręcie w którym tam już od środka dzieje się jakiś niszczący tygiel my również bylibyśmy zaciągnięci, my również byśmy utracili coś. A przede wszystkim utracili możliwości, utracili wprowadzanie zmian. Pomimo , że karty Pucharów mówią o stanach uczuciowych , które nami kierują to są to bardzo istotne przemiany , które powodują , że co nagle to potrafi się wyrzucić zanim się nad Toba zamknie jakąś przestrzeń uniemożliwiając wyjście.
Natomiast 6 Mieczy to karta przestrzeni intelektualnej. To są te wszystkie nasze podróże „palcem po mapie” ale podróże które również przesuwają nas w przyszłość. Również pozwalają nam dotknąć nowego lądu. Pozwalają nam zmienić otoczenie. Pozwalają nam wejść pod wpływ innego rodzaju środowiska. , innego rodzaju ludzi.
Karta 6 Mieczy – 55 karta w systemie chronologicznym obłożona wibracja mistrzowską. Podwojona 5 daje nam 10 . Cykl się dopełnił.. całość „10” osiągnęła absolutna harmonię. Pozostając kończy się proces twórczy , degeneracyjny, uwsteczniający nas . Ja zawsze mówię, ze to co mamy dziś jest tylko chwilą , to jest wstępem do kolejnego etapu. Kurczowe trzymanie się bardzo często powoduje , że tracimy okazje, tracimy szansę. Kolejne nasze drzwi otwierają się na 30 sekund i one się później zamykają . I kiedy my wewnętrznie robimy się gotowi do przekraczania tego progu nowego to te drzwi niestety mogą stać oporem i możemy wtedy próbować wyważać zamknięte drzwi a nie ma takiej potrzeby. Jeśli zrozumiemy że nasze życie jest to następstwo kolejnych etapów to również zrozumiemy że to co się dzieje pozostawione bez rozwoju jutro stanie się pułapką. Że to co dziś jest ciężarem być może nas obciąża po to , abyśmy w końcu cos odrzucili. , abyśmy w końcu ruszyli w kierunku w którym możemy zacząć w sposób bardziej swobodny kreować swoja rzeczywistość. , swoje widzenie siebie w świecie zewnętrznym. Bo od tego jak widzimy siebie w świecie zewnętrznym zależy również w pewnym sensie nasza odwaga czynienia. Człowiek, który czyni ma prawo się mylić. Ale w sposób aktywny te pomyłki niweluje, uczy się. Tak wygląda proces uczenia. Górale mówią „jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz „ i tak samo jest w życiu. –jeśli nie popełnisz błędu –nie będziesz wiedział , że tego typu działanie, że tego typu koncepcja , że tego typu analiza prowadzi di błędnych wniosków. Natomiast popełniając raz błąd my się uczymy, popełniając kilka razy ten sam błąd jesteśmy po prostu –głupi.
Tu mamy informacje , że jest to „10’ pewien cykl, pewien etap osiągnął pełnię i rozpoczyna się konieczność. , przymus wejścia na nowe czyli rozpoczęcia tej tzw. drugiej „10’. Ta karta należy do sefiry Tiferet. , do tego punktu emanacji, który jest sercem ., sercem drzewa życia, sercem człowieka , tym co w pewnym sensie powoduje ze każda grupa społeczna ma określonego przewodnika. , określonego „mistrza”. , zbawiciela. , tego co wyprowadzi nas „ z ziemi egipskiej z domu niewoli”. To jest ta informacja zawarta w 6 Mieczy. Jest to poniekąd pasywna przeprawa , jest to przymus przeprawy . W dawnych czasach ewidentnie ta karta wskazywała na bycie skazanym na banicję czyli było to całkowite zerwanie więzów z tym co kochamy, . Jest to informacja o tym ,że cos pozostawiamy za sobą , coś co już dla nas staje się miejscem niekorzystnym energetycznie , niekorzystnym intelektualnie, niekorzystnym emocjonalnie i niekorzystnym materialnie. Patrząc nieco głębiej na to zaczynamy rozumieć ze przed nami zawsze musi się pojawić światło, które taka jakby mleczna drogą wyścieli nam tą ścieżkę w tej gardzieli życiowej, w tych momentach gdzie bardzo się boimy czy przypadkiem niezbyt pochopnie, czy przypadkiem nie tracimy wszystkiego na zawsze.
Jeśli dzisiaj jest nam niedobrze to znaczy – czas cos zrobić , czas złamać schemat , wyjść poza przestrzeń do tej pory wyznaczona nam i do tej pory przestrzeń przez nas użytkowana . To też jest wymiar 6 Mieczy. – łamanie schematu… , rozszczelnianie a właściwie w pewnym sensie :taki trochę skok do wody i niech niesie mnie prąd „ ale rzeczywiście, żeby prąd poniósł musi być ten moment skoku do wody. I czy to jest brama pasywna czy to jest brama aktywna jest to zawsze konieczność wygenerowania przez nas tego jednego ruchu , który uaktywnia siły zewnętrzne niosące nas lub uaktywnia siły wewnętrzne dające nam siłę na ten pierwszy krok. Nie da się przeżyć życia trwając w miejscu. Nie da się zatrzymać pięknych chwil czy luksusowych chwil na nieskończenie długo. Możemy tylko bogacić wiedzę , umieć dochodzić szybciutko do naszych celów.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » czwartek 02 gru 2010, 21:12

8 Mieczy
=====================


Karty bramy stanowią bardo określone zdarzenia w naszym życiu a które jednocześnie wywołują konieczność przekroczenia pewnych barier które występują w naszym wnętrzu,. Sytuacja zewnętrzna albo nam w tym pomaga albo nam przeszkadza. Karty bramy nalezą do kart określających przemianę wewnętrzną która zostaje zainspirowana, zainicjonowana poprzez czynnik zewnętrzny. , poprzez sytuacje która stawia nas w nowej roli i my musimy po prostu coś zmienić , musimy znaleźć rozwiązanie.
8 Mieczy należy do tej przestrzeni emanacji która nazywamy sefirą Hot. , sefirą która niesie w sobie informacje o chwale . jest to ‘ światło , które otacza zwycięzcę”. I można by się było zastanowić „światło , które otacza zwycięzcę ‘ i umiejscowione jest w – brama 8 Mieczy zatrzymująca na poziomie blokady logicznego postrzegania siebie i swoich możliwości to skąd ten zwycięzca. ? Otóż właśnie – najsilniej zaznacza się nasze zwycięstwo nad własna niemocą , nad własnymi ograniczeniami .
8 Mieczy to sefira Hot czyli to jest ta przestrzeń chwały , jest to ten moment w którym odnosimy sukces. Dlaczego ta brama stoi tam? – dlatego, że czynnik zewnętrzny – drobiazgi – 8 Mieczy często mówi o drobnych sprawach, które rozpraszają naszą uwagę osłabiając wolę czynienia. To też jest informacja o tym, że nasze dylematy myślowe, nasza niespójność myślowa powoduje, że to co jest jasne , proste i logiczne i coś co jest droga do naszego sukcesu jawi nam się jako niemożliwe do zrealizowania. Wszystko się da tylko trzeba zobaczyć siebie jako osobę działającą.
8 Mieczy nazwana jest również uchem igielnym i ciężkim porodem. I tym fizycznym ale i tym porodem mentalnym. Skoro to poród tzn. zaczyna się rodzić nowa jakość naszej struktury myślowej.

8 Mieczy - II
===================


8 Mieczy to kolejna karta brama . Jest to brama która przede wszystkim musimy przekroczyć aby wejść już w system bram denarowych które jako denarowe bramy są zdecydowanie przychylniejsze i sam akt tworzenia i oglądanie tego naszego dzieła stworzonego powoduje, że już nie ma dylematów. Już nie ma problemów. Wszystkie wcześniejsze bramy są zdecydowanie za nami, które przede wszystkim wyznaczają pewien obszar ograniczeń, w naszych sferach intelektualnych. Nie ograniczeń pt. brak inteligencji ale ograniczeń wynikających z wszelkiego rodzaju kodów i
8 Mieczy jest to właśnie „wola udaremniona przez przypadkowa ingerencję zewnętrzną”. To są właśnie wszystkie kody , to jest system nakazów, zakazów, które są na nas nakładane . To jest również w momencie kiedy przypomnimy sobie iż poprzednia bramą była 6 Mieczy mówiąca o wejściu w sama przestrzeń, 8 Mieczy bardzo często mówi o nieumiejętności obcowania w tej nowej przestrzeni. 8 Mieczy niestety jest to dylemat wewnętrzny który powoduje , że przestajemy znać „plan zajęć „–tak można to określić. Do pewnego momentu w starych choćby niewygodnych strukturach jest ten komfort że nawet jeśli nie podoba mi się to co mnie otacza to znam zasadę tej gry. 8 Mieczy powoduje, że intelektualnie tak jakbyśmy nie znali zasad tej nowej przestrzeni do której żeśmy się dostali.
8 Mieczy określa przede wszystkim sytuacje naszej psychiki, sytuacje naszej świadomości , która została poniekąd pozbawiona prawidłowego wzorca czy nowego wzorca wpisanego w naszą podświadomość. 8 Mieczy – „ciężki poród intelektualny „. Jak to wytłumaczyć? - Np. – mamy system komputerowy i bazę sterowników w tym systemie to każde urządzenie wpisane czyli każde zdarzenie przychodzące z zewnątrz powoduje ze system sięga do bazy sterowników , odszukuje prawidłową swoja reakcję i udziela odpowiedzi w formie np. przyjęcia komendy, wydrukowania itp. Natomiast jeżeli my przynosimy nowe urządzenie do domu, podłączamy go do komputera to w starej bazie sterowników nie występuje kod obsługi. Po pierwsze- nie jest do końca rozpoznawalne to urządzenie ale po drugie wszelkiego rodzaju sygnały tego urządzenia jak gdyby wprowadzając w systemie komputerowym a ponieważ teraz informatyka jest bardzo rozprzestrzeniona to Państwo prawdopodobnie nie raz mieliście taka sytuacje, że po włączeniu czegoś nowego system zaczyna mielić, mielić… i to jest klasyczny przykład 8 mieczy w odniesieniu do tej informacji która została dostarczona ale brak obsługi , brak wzorca obsługi powoduje zawieszenie się systemu.
Chodziło mi o to żeby państwu pokazać jedna zasadniczą rzecz. – że zatrzymanie się zdolności reagowania na nowo przychodzące zdarzenie , na nową sytuację nie wynika z ułomności – wynika tylko z pewnego braku który w sposób świadomy trzeba uzupełnić. Brak wzorców reagowania nie jest to ułomność która powoduje, że mamy się zatrzymać w miejscu. , mamy wejść w taką totalną pasywność żeby ktoś za nas podejmował decyzje. Brak wzorca w danym momencie jest informacją , że czas rozpocząć pracę nad samym sobą. Czyli nad wpisaniem w swoje zachowania właściwie w swoją podświadomość ( to jest to wszystko – niczym afirmacje a to jest podanie nowych sterowników do systemu operacyjnego. Na okoliczność nowej sytuacji do której zdążamy. )Kiedy już w niej jesteśmy to jest nam tak naprawdę trudno reagować prawidłowo , bo wszystko cokolwiek nie będziemy robić jest dopiero testowaniem nas w nowych okolicznościach.
8 Mieczy jest 57 karta jeśli rozpatrujemy tarota w systemie chronologicznego ułożenia kart. Numeracja kart jest szalenie przydatna do zrozumienia co się chowa pod dana kartą jako taki nazwijmy to „zespół klocków domino”. Poukładanych , bo ruszając jeden klocek wiemy, że się przewracają i dotykają kolejnych, kolejnych…
Z racji tego przypisania numerycznego koresponduje bardzo silnie z Kołem Fortuny . , z Papieżem, z Rydwanem . Przez korespondencje z tymi trzema Wielkimi Wtajemniczeniami również odwołuje się , odnosi do maga, do Cesarza, i do Kochanków. Dodatkowo zawiera w sobie informacje i Wieży i o Wisielcu . , które są wpisane w tle. Jeśli patrzymy na karty bramy, jeśli patrzymy w ogóle na karty tarota to musimy przede wszystkim zrozumieć te składowe które powodują , że ‘1+1 =2. Stąd jeśli chcemy osiągnąć inna wartość sytuacyjną musimy zmienić tło wydarzeń, musimy zmienić spojrzenie na siebie w danej sytuacji.
Bardzo często niestety 8 Mieczy powoduje, że my zatrzymujemy się. , że my się gubimy. To jest jedna z trudniejszych bram , bo wymaga od nas tego przejścia.
8 Mieczy znajduje się już w odniesieniu do drzewa życia w przestrzeni astralnej. W tej przestrzeni świata formowania. Czyli to jest to „w twoim życiu nie zdarzy Ci się nic czego nie potrafisz sobie wyobrazić. – dlaczego/ - dlatego , że struktura formowania odbywa się nie na poziomie aktu stworzenia tylko najpierw wyobrażenia sobie tego co chcemy osiągnąć. Jak ma to wyglądać.
Stąd 8 Mieczy mówi o niedoprecyzowaniu. I to jest ta brama która w pewnym sensie jeżeli ją przekroczymy tzn. , że wybierzemy jedną z opcji. Teraz już Państwo ch6ba rozumieją co znaczą schowane w tle wielkie wtajemniczenia. Kochankowie – wybór , Kochankowie – konieczność ustalenia drogi, Kochankowie- skrzyżowanie dróg a 8 mieczy może wskazywać na sytuacje w ogóle schodzenia się wielu dróg. Stąd 8 Mieczy często symbolizuje dworce kolejowe, dworce lotnicze, sieć internetową , tam gdzie krzyżują się drogi wielu ludzi i tam gdzie my jeśli nie wiemy dokąd chcemy pójść zaczynamy czuć się jak w szalonym takim diabelskim młynie. , gdzie każdy nas potrąca, gdzie my nie wiemy co mamy ze sobą zrobić. Natomiast żebyśmy na nie wiem w jak zatłoczonym lotnisku wiedzieli dokąd chcemy polecić to zadając pytanie o konkretny kierunek zawsze otrzymamy konkretna odpowiedz.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » środa 08 gru 2010, 20:36

6 Mieczy – 8 Mieczy - różnica w tzw. układzie dnia codziennego.
======================================================6 Mieczy i 8 Mieczy – obydwie te karty – są to przede wszystkim struktury psychiczne czyli my robimy krok, my musimy się odnaleźć , my musimy stworzyć plan. O tyle 6 Mieczy miała łatwiej ,
- że 6 Mieczy jest to brama która przekracza się w sposób pasywny. Gdzie druga osoba , gdzie sytuacja wymusza na nas ruch.
-8 Mieczy – niestety ale powoduje , że pasywność zatrzymuje nas w punkcie który nawet trudno jest określić czy to jest punkt pozytywu czy to jest punkt negatywu. Jest to pewien rodzaj martwego punktu (tak jak w samochodach w lusterko boczne jak patrzymy jest tzw. Martwy punkt. Którego nie widzimy ani przez lusterko górne ani przez boczne) –tak samo
8 Mieczy przy pasywnym podejściu do sytuacji powoduje, że łapiemy ten martwy punkt. , nie widzimy co dzieje się i jakie są nasze możliwości.
Jaka jest różnica między 6 Mieczy a 8 Mieczy w tzw. układzie dnia codziennego. ?
- tak jak mówiłam obydwie często wskazują na poród. , bo obydwie wskazują na pojawienie się w nowej sytuacji. W tym również i na poród fizjologiczny czyli na to przyjście naszego dzieciątka na świat.
Jaka jest różnica między 6 Mieczy. ? – to tez jest bardzo łatwo później sobie przełożyć na tę taka strukturę dnia codziennego. , bo łatwo jest zrozumieć jakiego rodzaju energie działają w danym momencie na nas. 6 Mieczy bardzo często przynajmniej w układzie w którym ja się poruszam jeśli chodzi o karty zdrowotne wskazuje na przyprowadzenie dziecka na ziemię. Co to znaczy? Najczęściej jest to , jeszcze zależy jakie karty ja otaczają – może mówić albo o tzw. głębokim cięciu które wręcz pozwala nam całkowicie wyjąć to dzieciątko bez jego udziału w całej tej akcji pt „halo –rodzę się” albo jest to cesarskie ciecie. Dlaczego? – dlatego , że 6 Mieczy jest absolutna pasywnością obiektu który przeprawia się przez te bramę.
6 Mieczy może być informacją o cesarskim cięciu ale co jest powodem/ - w dniu codziennym może ona mówić o narodzinach, oczywiście może mówić również i o śmierci – powodem jest przede wszystkim tzw. układ kiedy dziecko nie chce się rodzić.
8 Mieczy również może niestety wskazywać na konieczność ( bo ona nie mówi o cięciu, ona mówi o konieczności znalezienia wyjścia z sytuacji) dlaczego? – dlatego że dziecko bardzo chce się rodzić ale warunki zewnętrzne są warunkami blokującymi. I wtedy możemy mówić albo właśnie coś z mamusią się nie tak dzieje w układzie porodowym albo dziecko jest źle ułożone.
(wg. Danuty)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » środa 08 gru 2010, 20:38

AS Denarów
=======================
Kolejna brama przed nami – brama otwierająca przestrzeń emanacji materialnej .
As Denarów – 64 karta Małych Wtajemniczeń. I jeśli rozpatrujemy ją w systemie chronologicznym to widać, że jest to karta stająca po połowie jakby tych układów bram , które wcześniej wcale nie były bramami łatwymi. Za wyjątkiem tej pierwszej 3 Buław , która była wolą zamienioną w czyn, w pierwszy krok działania.
Karta As Denarów jest umiejscowiona w szczycie naszego drzewa życie w tej przestrzeni , którą nazywamy emanacja boską. Asy w ogóle są tymi emanacjami , tymi szansami. Pozwolę sobie na dowcip który doskonale obrazuje czymże jest ten As denarów , co to znaczy ta szansa. , co to znaczy przychylność nieba, co to znaczy dar losu . na czym polega przekroczenie tej bramy? – bo wydawałoby się , że jak znajdziemy walizkę pełną pieniędzy to każdy z nas nachyli się i ja podniesie. Dawno temu krążył taki dowcip , no niestety o czymś co dotknęło innych ludzi tragedią . czyli powodzią. I co niestety w tej chwili również jest jakby tematem przewodnim naszych wszystkich informacji , bo wiemy, że nieciekawie wygląda sytuacja a naszym kraju na południu . Ale dowcip jakby opowiadał o historii gdzie jest zalanie, gdzie na dachu kościoła zebrało się wielu ludzi ratując się przed kolejną fala nadchodząca gdzie przypływają kolejne pontony zabierając tych ludzi stamtąd przewożąc na suchy ląd . W pewnym momencie na tym dachu został już tylko jeden człowiek, modlił się żarliwie do Niebie , do Pana Boga o to aby został uratowany. Przypłynął kolejny ponton celem zabrania go ale on nie chciał „ja się modle , Pan mnie uratuje” . Przypłynął następny Pontom – „człowieku , woda za chwilę zaleje ten teren, my nie będziemy mogli dopłynąć , wsiadaj do tego pontonu , my Cie uratujemy” – „nie , wierze w Boga, całemu mu się oddałem , on mnie uratuje”. Przypływa trzeci ponton i tłumaczą człowiekowi, że to już jest ostatnia partia pontonów przepływająca przez ten teren bo za chwilę będzie już tak wysoki poziom wody , że nikt się tu nie dostanie . więc niech wsiada . Ale człowiek wolna wolę ma , uparł się , ponton odpłynął. Żywioł zebrał swoja ofiarę i staje ów człowiek modlący się żarliwie i proszący o ratunek przed obliczem najwyższego i powiada „ Panie Boże – całe życie Ci oddałem, tak w Ciebie wierzyłem , zawsze się do Ciebie modliłem, a w godzinie próby opuściłeś mnie. „ Pan Bóg popatrzył na niego, pokiwał głowa i powiedział „ Jak to Ciebie opuściłem? , trzy razy po Ciebie ponton wysyłałem „ – i to jest mniej więcej ten wymiar Asa Denarów.
- Jest to szansa , która się przed nami otwiera ale po którą my musimy sięgnąć. Jest to brama realizacji na poziomie materii ale która my musimy podnieść . , którą my musimy wykorzystać. , która my w pewnym sensie jak takie światło sukcesu musimy zanieść pod swój dach pozostawiając w tyle lęki i obawy. Z którymi wcześniej zmagaliśmy się na poziomie poprzedzających ta bramę etapów naszej wędrówki, naszego dojrzewania decyzyjnego i emocjonalnego w naszym życiu.
64 karta przede wszystkim wskazuje na te korelacje które występują pomiędzy nią a Wielkimi Wtajemniczeniami . Asa Denarów nazywa się Kołem Fortuny Małych Wtajemniczeń. Tym zawsze szczęśliwym obrotem losu. Właściwie As Denarów jako ta brama przekroczony nie przynosi nam negatywnych aspektów. Tak jak przekraczając wcześniej bramy blokad intelektualnych , lęków wchodziliśmy niejednokrotnie w sytuacje nowych zdarzeń, które wywoływały w nas pogubienie, które właściwie wymagały dopiero od nas dojrzewania i poszukiwania nowych sposobów samorealizacji tak brama Asa Denarów przede wszystkim mówi o tym zielonym świetle z Nieba. , o tej pełnej akceptacji, o tym uśmiechu losu ale uśmiechu który my musimy dostrzec. , który my musimy podnieść , który my musimy zamienić w dalej realizujący się sukces. AS Denarów otwiera tą przestrzeń denarów w których występują już tylko trzy kolejne bramy. Czyli 6 Denarów, 9 Denarów, 10 denarów. – żadna z tych bram nie jest brama trudną. Żadna z tych bram nie jest brama otwierającą. Każda z tych bram mówi o kolejnym etapie naszej stabilizacji w takim kotwiczeniu materialnym na dobrym poziomie i raczej te bramy materialne wyrażają nasze zobowiązanie i konieczność zrozumienia tego zobowiązania. W stosunku do kosmosu , w stosunku do przestrzeni w której wcześniej czerpaliśmy siły i produkty do tego aby te sukcesy osiągnąć. Często karty które rozkładamy są obrazem tego wymiaru czasoprzestrzennego danej karty i zrozumienia jego w jaki sposób objawia się ta emanacja . pamiętamy, że każda karta Małych Wtajemniczeń zawarta jest w świetle danej sefiroty, która emanuje konkretnym światłem. Emanacja jest to rozwijanie czasoprzestrzeni. Emanacja światła sefiry Keter poprzez Asa Denarów jest to rozwinięcie czasoprzestrzeni materialnej . która jest niezamknięta , nieograniczona i w której my mamy nowe możliwości i to tak jakbyśmy wypłynęli na ocean i mieli cały ten ocean do dyspozycji. Czy to znaczy ze tam nie będą wiały wiatry? – będą ale wszystko co jest skarbem oceanu będzie wtedy do naszej dyspozycji . Pływając na jeziorze możemy tylko pomarzyć , nie grożą nam oczywiście niebezpieczne wiatry ale nie mamy też szansy złowienia wielkiej ryby czy zobaczenia jak delfiny wyskakują ponad tafle wody.
(wg. Danuty)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » środa 29 gru 2010, 14:58

Karty bramy - ciąg dalszy....

6 Monet(Denarów)
=====================

Weszliśmy w tym omawianiu w sferę kart bram zawartych w przestrzeni materialnej. Czyli AS denarów, 6 Denarów, 9 Denarów, 10 Denarów. To są wszystkie karty , które dotyczą umiejętności realizacji naszych założeń, naszych zamysłów i również wykorzystania możliwości jakie do nas przychodzą ale już w świecie czynienia. Sefira Kether w której osadzony6 jest As Denarów jakby rozwija te emanację swoja przestrzeń realizacji materialnej. Tak jak we wszystkich innych –szczególnie w bramach związanych z Mieczami czyli z ta naszą sferą intelektualną , tego naszego zrozumienia, naszej umiejętności wytworzenia koncepcji na własna przyszłość tak i karty bramy określone w przestrzeni Pucharów , które z kolei dotykają naszych uczuć , naszego wnętrza, naszej przeżywalności – nie tej intelektualnej – tego co nas wypełnia, tego co się wylewa, tego co jak gdyby jest czynnikiem odśrodkowym, generującym takie a nie inne decyzje – tak bramy materialne przede wszystkim mówią o skutkach. , o tym jak fizycznie się to realizuje . Bo nawet jeśli mamy wewnętrzne problemy z samymi sobą to generalnie może się okazać , że nagle bardzo ładnie realizujemy się w przestrzeni materialnej. Z drugiej strony jeśli czujemy , że jesteśmy poukładani wewnętrznie, jeżeli wszyscy wokół jakby potwierdzają ta naszą stabilność i psychiczna i emocjonalną , a jednocześnie my się nie realizujemy poprzez fizyczna kreacje, tego świata zewnętrznego to tez znaczy, że cos jest nie tak. , że stoimy w jakimś miejscu , które ogranicza naszą możliwość realizacji materialnej. Szukamy harmonii świata ducha ze światem intelektu po to żeby materia mogła być przez nas kształtowana.
I co jest ciekawe ? – jak rozpoczynał opowieść o wędrówce Głupca przedstawiałam Państwu schemat drzewa życia który wskazywał , że jest w tym drzewie życia, filar prawy, filar lewy i filar środkowy. Filar prawy jest jak gdyby informacja o naszej zewnętrznej manifestacji gotowości przy czynniku zewnętrznym który na nas wpływa . Lewy filar jest związany z ta nasza sferą wewnętrzna i z tymi wewnętrznymi albo inspiratorami albo ploterami, które powodują , że nasze miejsce tu i teraz jest takie a nie inne. Natomiast jest to również umiejętność radzenia sobie z problemami ale która nie znajduje ujścia. Jako manifestacja zewnętrzna. Ponieważ musi być w pewnym sensie zrównoważone - nasze okazywanie musi być wypełnione ta treścią wewnętrzna. , wtedy dopiero jest sukces. I tu karty bram denarów umiejscowione są wszystkie dokładnie w środkowym filarze drzewa życia który spina te dwa, który powoduje, że zostaje zachowana równowaga i dzięki któremu ta nasza sfera ducha i sfera umysłu nie przechyla którą kol wiek ze stron tej naszej wewnętrznej osi naszego jestestwa. AS Denarów – sefira Kether. Czyli ta pierwsza sefira w samym szczycie.

Dzisiejsza brama jest to 6 Denarów. I jest to sefira Tiferet czyli ta sefira serca. Kolejna brama z którą się spotkamy jest to sefira Jesot i wtedy będzie 9 Denarów. I następna już w świecie czynienia jest to 10 Denarów znajdująca swoje jakby rozwinięcie w sefirze Malkut. Otóż to, że sukces utrzymania równowagi czyli połączenia tego czynnika zewnętrznego i tego czynnika wewnętrznego obrazuje się w czynieniu fizycznym czyli , żebyśmy mogli utrzymać równowagę własnego „ja” musimy sprawczo kreować materie wokół siebie. Bo plan drzewa życia jest również planem naszym ludzkim. I tak mamy ta prawą stronę, mamy tą lewą stronę i mamy tę oś ciała – kręgosłup. Ta energia spływająca na nas spływa poprzez koronę czyli poprzez czakram korony. Natomiast nasze kotwiczenie się odbywa się poprzez twarde stąpanie po ziemi. Zaznajomienie się z emanacjami, z tym w jaki sposób rozkład SIĘ ENERGIA, W JAKI sposób to światło kosmiczne rozchodzi się po drzewie życia pozwala nam wznosić się duchowo? – tak ale to nasze wznoszenie się duchowe absolutnie nie ma prawa dokonywać się w oderwaniu od realiów. , od świata czynienia, od świata materii, jako szeroko pojęty. Bo to nie chodzi tylko i wyłącznie o ten pieniądz,
6 Denarów – 69 karta małych Wtajemniczeń. Jest to sefira Tiferet , która jest czysta energią miłości. Tu już jest informacja, jakie jest przesłanie tej karty. Koresponduje z Kochankami, Pustelnikiem, Diabłem, Magiem i Papieżem. Czyli w takim pierwotnym odniesieniu jeśli przyjrzymy się kartom Wielkich Wtajemniczeń z którymi koresponduje 6 Denarów zobaczymy po raz kolejny że trzy z nich są to wymiary materialne. (Papież, Pustelnik i Diabeł) To są trzy nasze domy materialne. Papież – dom zasobów, dom pieniędzy , Pustelnik- dom pracy, dom codziennej realizacji i Diabeł- dom naszej realizacji w przyszłości. Czyli w która stronę zmierzamy i jaka pozycję w społeczeństwie będziemy osiągać. Przy tym wszystkim Kochankowie i Mag przede wszystkim wskazują na konieczność dokonywania wyboru. , na konieczność wykorzystywania tego co zostaje nam ofiarowane jako tzw. możliwości. I w tym miejscu 6 Denarów jest kontynuacją Asa Denarów . To właśnie umiejętność przyjęcia możliwości i szansy jest wymiarem tej karty. Inaczej 6 Denarów nazywa się sukcesem materialnym poprzez dyscyplinę pracy. A więc mówi to przede wszystkim również o tym aby nauczyć się w pełni wykorzystywać szansę i możliwości, które przychodzą do nas z zewnątrz.
6 Denarów jest to brama , która musimy przekroczyć i to jest brama sukcesu. Wydawałoby się – cóż to za brama no skoro sukces, skoro As Denarów jest tez bramą czyli skoro musimy poniekąd wejść w sytuację, przekroczyć pewien wewnętrzny opór , wyleczyć się z wewnętrznej ślepoty na możliwości, na szanse , które się przed nami otwierają, to jakby kontynuacja tego Asa Denarów jest również ta 6 Denarów. – która wskazuje na przede wszystkim umiejętność znalezienia się, spojrzenia na siebie jak na człowieka który odnosi sukces materialny. Jest to przede wszystkim informacja o kształtowaniu materii, która dokonuje się za sprawą naszych działań. Dyscyplina, sukces poprzez dyscyplinę, czyli takiego wewnętrznego zdyscyplinowania – wykorzystania szans które przychodzą z zewnątrz. Nie każdy z nas (szczególnie gdy mamy zbyt wiele 4 w minusie ) jest przyzwyczajony do tego , że ma prawo w życiu odnieść sukces. Czasem dobrobyt staje się powodem wstydu, nienajlepsze warunki ekonomiczne w młodości czy w dzieciństwie doprowadziły do sytuacji gdzie ciągle słuchało się iż ci co maja dużo są. „be” „materialiści” , nowobogaccy’, Stąd często w naszej strukturze wewnętrznej pojawia się wstyd przed tym, żeby być człowiekiem zamożnym. To jest pierwsza informacja zawarta w 6 Denarów , że musimy umieć, musimy przekroczyć jakieś wewnętrzne ograniczenia do tego, żeby stanąć i czuć się bogatymi tym co posiadamy. A druga która wynika z tej karty , drugi jakby wewnętrzny opór, który musi zostać odrzucony i przełamany to jest naturalna chęć zatrzymywania. I tu jest kolejna informacja którą bardzo dobrze widać patrząc na drzewo życia – żeby mogła energia krążyć a materia jest formą energii. materia rządzi się tymi samymi prawami co każdy inny wyraz przepływu energii. Żebyśmy mogli dostawać musimy oddawać. Żeby energia była w ruchu to szanse które do nas przychodzą od nas muszą również wychodzić jako szanse dla kogoś na zewnątrz. Czyli musimy przełamać chęć zagarniania, zatrzymywania, posiadania. Robienia z siebie sknerusa. Pt „mam i jestem z tego zadowolony”. Tu się oczywiście kłania odniesienie do 4 Denarów , która ma tę tendencję zagarniania pod siebie, trzymania kontroli nad wszystkim co otacza . Oczywiście 4 Denarów jest niezbędnym etapem wykorzystywania Asa Denarów. Ale 6 Denarów mówi „ kiedy zaspokoisz swoje potrzeby pamiętaj aby energia znowu została puszczona w ruch. Przyjmuj i ofiarowywuj. Proś i spełniaj prośby. To jest również karta mówiąca o konieczności uświadomienia sobie swojej roli w tym makrokosmosie , tej roli która powoduje, że pod wpływem naszych działań, pod wpływem naszych inwestycji intelektualnych , emocjonalnych , fizycznych zmieniamy świat wokół siebie.
6 Denarów jest również bramą umiejętności znalezienia się po dwóch stronach takiej cienkiej czerwonej linii. Po stronie ofiarowującego , po stronie proszącego o pomoc. Kiedy jest się człowiekiem zamożnym , kiedy również jest się człowiekiem rozumiejącym, że energia musi być w ruchu , że pieniądz jest tylko środkiem do realizacji , sam w sobie nie ma żadnej wartości to dużo łatwiej przychodzi obdarowywanie czy dzielenie się ta swoja fizyczna materią , swoja fizyczna możliwością z innymi. Natomiast bramę przekraczamy wtedy kiedy oprócz ofiarowywania potrafimy przyjąć. A niełatwo nam jest przyjmować. Okazuje się, że ludzie którzy maja silną osobowość , ludzie którzy maja wysoki poziom ambicji wewnętrznej nie potrafimy zwykle osiągając pewien poziom życia, pewien status, pewna niezależność, samodzielność , samowystarczalność znaleźć się w sytuacji osoby proszącej. To jest ta równowaga pomiędzy dawaniem i braniem. Aby umieć dać trzeba umieć przyjąć. Aby zrozumieć, że nie tylko nasza rola w życiu polega na tym żebyśmy byli dawcami. Ale żebyśmy również i komuś umożliwili ofiarowanie nam. To jest trudne. I osoby które samotnie zmagają się ze swoimi problemami i powtarzają bo ja nie umiem prosić. O pomoc, bo ja nie umiem czekać , że mi ktoś pomoże . To jest właśnie ta brama. „jeśli ofiarowujesz pozwól , żeby ktoś Tobie ofiarował. Jeśli chcesz wspomagać, stań też w pozycji przyjęcia pomocy od kogoś z boku. Jest to tez odpowiedzialność za wszelkiego rodzaju nasze czyny jeśli chodzi o nasze działania w stosunku do miejsca w którym żyjemy. – odpowiedzialność za ziemie, za wszystko co na niej żyje i za to w jakiej formie eksploatujemy. Jeśli chcemy eksploatować musimy również inwestować. To jest tez ta brama gospodarki rabunkowej o której mogłaby powiedzieć 5 Denarów „dopadłeś jak szczerbaty do suchara” i generalnie wyjałowiłeś tą ziemię wokół siebie. Więc tu jest kolejna informacja – a ponieważ jest to Tiferet , ponieważ jest to ta przestrzeń absolutnej miłości ale tej miłości z poziomu nie takiego ukierunkowania tylko i wyłącznie na jednego człowieka czy na swoja rodzinę , czy na swój klan czy na swoich bliskich ale miłości która wyrażą się poprzez zrozumienie konieczności zachowania równowagi w świecie nas otaczającym. Tu jeśli ją przekraczamy to docieramy do bramy 9 Denarów czyli tego harmonijnego współistnienia w tym co nas otacza , w tym co jest darem z którego możemy korzystać.
6 Denarów przede wszystkim jako brama, jako brama do przekroczenia i brama przekroczona jest informacja o tym, że bogactwo przede wszystkim realizuje się poprzez umiejętność wzięcia na siebie odpowiedzialności za ocenę- co , komu i ile. „wybierz sobie jednego żebraka dziennie. „- nasze wspieranie, nasz udział w życiu innego człowieka musi być udziałem , który nie zaburza naszej równowagi i który nie zaburza jego równowagi. Czasami ofiarowując zbyt wiele jesteśmy poniekąd katami niezależności i inwencji twórczej drugiego człowieka. Jeśli nauczymy się umieć ocenić i rozróżnić potrzeby to będziemy również umieli dostosować nasz udział i w życiu innych ludzi i w życiu tego makrokosmosu a to jednocześnie będzie harmonizowało nasz mikrokosmos. Czyli zachowamy tę równowagę. Będziemy wiedzieli o tym, że energia musi być w ruchu, że przyjmując musimy oddać, a ofiarowując powinniśmy tez i umieć przyjąć i to jest ten klucz do sukcesu. , do tego drugiego stopnia sukcesu. Czy umiesz być bogatym ? – bo As Denarów nauczył nas a właściwie dał nam odpowiedz czy będziesz umiał przyjąć to co Ci dobrego niebo zsyła.
6 Denarów uczy nas po przekroczeniu jak być człowiekiem zamożnym,. To nie jest luksus. Dyscyplina to też jest rodzaj dyscypliny i to tez jest przede wszystkim umiejętność zdyscyplinowania się wewnętrznego. , ustalenia pewnego kanonu . który będzie wyznaczał nasze miejsce , nasze działania i charakter tych działań.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » środa 29 gru 2010, 15:10

9 Denarów
=================

Karty bramy dla osób uczących się tarota w tej początkowej fazie jakby nie niosą do końca takiego zrozumienia czym jest dana karta , że jest ta wyjątkowa karta w układzie Wielkich i małych Wtajemniczeń. Co prawda karty bramy nie przebijają swoja siłą informacji wynikających z Wielkich Wtajemniczeń. Natomiast one są jakby ta fizyczną sytuacja po której następuje wielka wewnętrzna transformacja dokonująca się i obrazowana przez Wielkie Wtajemniczenia. One są jak gdyby dopełnieniem informacji w całym układzie ale zdecydowanie są informacją o tym w którą stronę, w którym kierunku zmierzamy, jakiego rodzaju wewnętrzne blokady będą pękały ,będą odpuszczały na skutek zaistnienia określonych czynników zewnętrznych. Dlatego dziś 9 Denarów.
Karty bramy z poziomu denarów czyli As Denarów , 6 Denarów, 9 Denarów, i 10 Denarów niosą wymiar , który dla nas mógłby być niezrozumiały. Dlaczego one w końcu są tymi bramami? Dlaczego nie mówiąc o niczym złym –nam się zawsze wydaje , że to co nas zmienia , co nas doskonali, to co pozwala nam przełamywać wewnętrzne jakieś blokady i opory musza to być sytuacje traumatyczne które nas rzuca na kolana i wtedy jak ten feniks będziemy powstawać a w związku z powyższym odrodzimy się w nowej lepszej formie – a tu nagle zaskakuje nas moment gdzie w całej sekwencji bram wynikających z płaszczyzny denarów nie ma właściwie ani jednej która mówiłaby „bieda cię zmusi do..” Nie - Wszystkie mówią o realizacji w świecie materialnym na poziomie harmonijnego sukcesu. I dlaczego one są bramami? – dlatego , że nam jako ludziom którzy są ciągle wychowywani w systemie konieczności zasługiwania na coś lub ponoszenia kary za coś bardzo ciężko przychodzi cieszyć się w takiej formie –takiej od wnętrza do zewnętrza. , cieszyć się z tego co posiadamy, Cieszyc się z sukcesu. Niewielu z nas tak naprawdę potrafi samodzielnie , wewnętrznie , odśrodkowo doświadczyć poczucia spełnienia, poczucia szczęścia, z posiadania tego co w danym momencie staje się jego udziałem.
9 Denarów jako 72 karta Wielkich Wtajemniczeń koresponduje nam z kartami – Kapłanki, Rydwanu, Pustelnika . Już ta korespondencja wskazuje na jej specyficzny wymiar jeśli chodzi o duchowość w sukcesie o którym mówi 9 Denarów. Te wszystkie 3 wymienione karty Wielkich Wtajemniczeń mówią przede wszystkim o wiedzy. , poznaniu, gnozie, zrozumieniu.
Kapłanka – wiedza martwa, Rydwan –wiedza uzyskiwana w oparciu o doświadczanie, Pustelnik – wiedza jako wniosek i umiejętność spojrzenia w tzw. perspektywę dokonanego się zdarzenia.
Koresponduje również z karta Księżyca , z karta Mocy, z kartą Słońca i z karta Wieży. Ponieważ jest to spokój, harmonia , budowanie jest to Wieża w tzw. prawidłowym aspekcie czyli zrozumienie przemijalności życia , zrozumienie również , że nadmiernie stworzona nadbudowa jako cos niepotrzebnego , jako cos czego przyroda nie akceptuje czyli nadmiaru przyroda nie akceptuje , zapasu z którego nie korzystamy przyroda nie akceptuje następuje wówczas rozpad ale w systemie nie odebrania nam czegoś tylko wyeliminowania tego co jest niepotrzebnym balastem obciążającym i zaburzającym naszą harmonię współistnienia z miejscem z którym jesteśmy, z ludźmi z którymi jesteśmy.
9 Denarów nazywa się –„ wszystko ma swoja miarę i naturę” czyli jest to uzyskanie tego poziomu wewnętrznej harmonii , zrozumienia swojego miejsca – po pierwsze na ziemi, swojego miejsca w systemie społecznym i swojego miejsca w tym makrokosmosie. Tak jak 6 Denarów była również bramą ale brama odpowiedzialności czyli poniekąd jeszcze nas stawiała cały czas w roli nadrzędnej . Skoro eksploatujesz to teraz wyrównaj ten dług , który został pobrany. Skoro łowisz ryby to zasil to jezioro narybkiem tak 9 Denarów już stawia nas na równi z tym makrokosmosem. , na poziomie takiej iluminacji, takiego olśnienia , takiego spojrzenia na siebie z lotu ptaka . jesteś wielki a jednocześnie malutki. Cokolwiek tworzysz jest tak naprawdę Twoim mikrokosmosem . Ale z takich miliardów mikrokosmosów utworzony jest ten makrokosmos. Jesteś najważniejszą dla samego siebie. I Tych którzy są blisko ,częścią ale ogromnej maszyny , której każdy tryb jest po coś. I to jest właśnie wymiar tej 9 Denarów. Gdzie już uzyskujemy stan zrozumienia, że o nic nie trzeba walczyć. Wszystko tak naprawdę należy do mnie. To co staje na mojej drodze mogę bez wyrzutów sumienia i bez potrzeby odczuwania później jakiegoś zobligowania , oddania, spłacenia , zadośćuczynienia wykorzystać, bo jeśli by nie było dla mnie to nie byłoby mi postawione na drodze. Jest to taki stan, który być może osiągają ludzie na pewnym etapie wiekowym. Na pewno tego stanu, na pewno tej bramy nie da się przekroczyć na samym początku swojego życia . czyli w tym takim młodym wieku. Nawet jeśli się wychodzi z pozycji rodziny bardzo zamożnej i nie mamy tego poczucia zobligowania do.. to i tak wtedy ta brama będzie przechodzona w tzw. układzie negatywnym czyli – wytworzy się układ – wszystko mogę kupić, wszystko na sprzedaż, bo to jest ciemna strona tej bramy. Jeśli natomiast zrozumiemy, że jesteśmy elementem całości a nie , że my tworzymy całość jako sami, jedyni, niepowtarzalni i ach „mój Boże jakimś mnie wspaniałym stworzył” wtedy osiągamy takie poczucia świadomości siebie i świadomości miejsca w którym jesteśmy, że nic nie dzieje się przypadkiem, wszystko ma swoja naturę i swoja miarę.
Ilekroć ta karta pojawia się w układzie jest również informacja o tym, że dochodzisz do momentu gdzie dzisiejsze Twoje dylematy , dzisiejsze Twoje wewnętrzne rozdźwięki znajdą możliwość nasycenia się harmonią w momencie jeśli zobaczysz siebie jako element przyrody. , zobaczysz siebie nie w roli nadrzędnej nad ta przyroda, nad tym co Cie otacza ale jako jeden z jej absolutnych harmonijnych elementów. I tu powstaje zrozumienie przemijalności . 9 Denarów pozbawia nas żalu. I to jest ta brama , która jest tak istotna do tego abyśmy mogli wejść na pułap 10 Denarów. Która już jest tożsama z kartą Świata. Ona jest karta Świata małych Wtajemniczeń. Żebyś mógł poczuć te radość z życia musisz uwolnić się od rozpaczy na skutek strat które są nieuniknione w Twoim życiu. Bo tak jak jedziesz na wczasy, jedziesz od miejsca do miejsca. Po drodze, żeby nawet najpiękniejsze krajobrazy się przed Toba roztaczały to Ty je mijasz i pozostawiasz. Dlaczego? – bo skup się na swoim celu. Jeśli się zatrzymasz to tak naprawdę nie dojedziesz. Staniesz się poniekąd niewolnikiem miejsca które nadmiernie przykuło Twoja uwagę. Miejsca w którym zablokowałeś swoja energie i za tym Ida później oczywiście inne rzeczy.
Patrząc na kartę 9 Denarów , wiemy że jest to karta która pozwala nam nareszcie spokojnie cieszyć się życiem, która nie zwalnia nas z obowiązków ale te obowiązki nie są postrzegane jako 6 Denarów na poziomie zobowiązania jako wyrównywania, jako tworzenia systemu równowagi tylko jest to świadomość, że każdy ma jakąś rolę w tym życiu. I dlatego one jest takie piękne. Każdy element kosmosu ma poniekąd wyznaczone miejsce i dokąd to miejsce akceptuje dotąd istnieje harmonia.
Kolejna informacja – jest to ponieważ jest to karta denarów jest to tzw. siła realizacji denarów ale już nie tylko jako wymiar materii pt. „ pieniądz” Jest to siła realizacji przestrzeni denarów jako poukładanie tego świata materialnego wokół siebie zgodnie z charakterem jaki wynika z jego przypisania w akcie stwarzania. 9 denarów podnosi nas na bardzo wysoki poziom zrozumienia i tu odpadają w tym momencie te podziały religijne, wyznaniowe… Na tym poziomie dochodzi do sytuacji w której zaczynamy rozumieć , że podziały tworzone są nie w systemie harmonii kosmosu. Podziały i rozgraniczenia tworzone są w systemie chęci posiadania przestrzeni w której człowiek tworzy określony układ dominacji.
9 Denarów – to tez sukces materialny ale sukces materialny z którego już się nie musimy rozliczać. Jest to ten stan w którym cieszymy się z tego co posiadamy i nie tworzymy układu leku „a co nasz sąsiad powie na to skąd my tyle mamy „. My już w ogóle nie podlegamy tego typu rozliczeniom. Top nie znaczy ze nikt nie przyjdzie i nas nie zapyta ale my wtedy ze spokojem potrafimy odpowiedzieć „ bo mam „. Bez potrzeby tłumaczenia się . 9 Denarów zwalnia nas od potrzeby tłumaczenia się. Z tego dlaczego jest nam dobrze, dlaczego jesteśmy szczęśliwi i skąd w naszym życiu jest takie bogactwo.
9 Denarów jest takim wieńcem laurowym. Który zakładamy temu który dostaje się na podium z numerem jeden. Jest to zachwyt nad poczuciem dojścia do miejsca do którego chcieliśmy dojść,. To jest zachwyt nad tym wewnętrznym poczuciem doświadczenia radości która nie jest warunkowana defakto wszystkim co później za tym sukcesem idzie czyli nie cieszymy się , bo żeśmy pokonali przeciwnika , nie cieszymy się ze cos dostaliśmy, lecz cieszymy się faktem , że zrealizowało się jakieś nasze marzenie. Czy potrafimy to robić? – nie zawsze. Nie potrafimy się Cieszyc z tzw. sukcesu nie oglądając rozmiaru i nie przykładając do tego sukcesu wagi stricte wartości materialnej
„ Żeby odnieść sukces zrozumieć musisz swoje serce”.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » środa 29 gru 2010, 15:14

10 Denarów
====================Karty bramy a jest ich 9 wyrażają sytuację zewnętrzna wywołującą w nas przemianę wewnętrzną. Jeśli się danej bramy nie przekroczy oczywiście nasze Zycie się nie zatrzymuje. Oczywiście to nie znaczy, że przestaje dziać się cos wokół nas. Natomiast jeżeli układ wskazuje pojawiającą się kartę bramę to jest to też informacja, że pewien etap Twojej drogi dobiega końca. , że miejsce w którym jesteś w danym momencie jest już poniekąd wyeksploatowane czy to energetycznie czy emocjonalnie czy materialnie i aby nie zatrzymać się w takim swoim wzrastaniu fizycznym bo przede wszystkim to są transformacje emocjonalne , które zmieniają nasze fizyczne położenie w świecie to powinieneś wejść w kolejny etap. Ja czasami mówię – to jest tak jak rozdziały w książce. Lub jak tomy książki , Żeby dowiedzieć się co jest w następnym musimy zamknąć poprzedni tom , odstawić i otworzyć nowy. Oczywiście możemy cały czas czytać ten sam. ,, nikt nikomu tego nie zabroni tylko to niczego nowego nie wnosi w nasze życie.
Kolejna brama – 10 Denarów, ostatnia, ta która ewidentnie wyraża miejsce nasze na ziemi. Nie miejsce intelektualne, nie miejsce emocjonalne , nie nasze postrzeganie się tylko naszą fizyczna zakotwiczona obecność tu na ziemi.
10 denarów zamyka nasza wędrówkę po kartach bramach . W małych Wtajemniczeniach jest to karta tożsama z karta Świata. Można byłoby powiedzieć, że 10 Denarów jest Światem Małych Wtajemniczeń.
Po to wchodziliśmy w przestrzeń bramy z pozycji Keter Asa Denarów aby poprzez przejście przez kolejne transformacje emocjonalne, psychiczne, fizyczne, i strukturalne naszego dnia codziennego dotrzeć na sam dół. Dotrzeć do fizycznej, materialnej realizacji sukcesu który wyraża się poprzez zrozumienie tylko i wyłącznie jednej rzeczy. W poprzedniej bramie doświadczaliśmy iluminacji jedności z kosmosem. , naszej roli, naszego miejsca, naszej pewnego rodzaju determinacji na nierozerwalność. Nas i tej przestrzeni która nas otacza.
10 Denarów przede wszystkim mówi o jednej rzeczy – iluminacja, oświecenie jest niczym jeśli nie zostaje wykorzystane i jeśli nie zostanie potraktowane jako potencjał wykorzystania.
Dlaczego jest to brama? – dlatego, że wyraża sukces materialny , który powoduje, iż nasze bogactwo ale fizyczne bogactwo jest w tzw. nadmiarze. Jest ten układ – tak to nazwijmy – „masz już tyle, że nie jesteś w stanie tego wykorzystać” czyli tworzymy zapasy dla przyszłych pokoleń ale też jest to informacja, że materia, która jest również formą wyrazu energii i obiegu tej energii zamknięta i zatrzymana zaczyna tracić swoja jakość. Czyli poniekąd ta karta mówi , że dotarłeś do momentu gdzie już nic Cię nie ogranicza. Ograniczyć możesz się tylko TY poprzez zdobywanie i odkładanie bez zamiany, bez obrotu. , bez wprowadzania w ruch tej energii czy tej fizycznej manifestacji energii która nazywamy materia. Tak 10 Denarów jest karta bogactwa. Ale bogactwa które może być wykorzystane przede wszystkim do tego aby inni realizowali się materialnie w przestrzeni która nam się udało poprzez przejście kolejnych etapów emanacji i kolejnych etapów zrozumienia miejsca w którym w danym momencie jesteśmy . Zawsze to przejście jeśli jest w odpowiednim rytmie, z odpowiednia świadomością musi zakończyć się sukcesem. Porażkę ponoszą tylko i wyłącznie ci ludzie, którzy nie chcą się uczyć w życiu. , którzy uparli się powielać schematy. Bramy mówią o konieczności wychodzenia poza schemat. , łamania schematów. I czy to jest schemat emocjonalny, czy to jest schemat myślowy , czy to jest schemat strukturalny pt. miejsca w którym żyjesz to tylko i wyłącznie wyjście poza ten schemat powoduje rozszerzenie wpływów.
10 denarów w strukturze kart tarota to 73 karta w kolejności chronologicznej . Już z tego przypisania numerycznego wiemy, że działanie ukierunkowane na cel przynosi sukces w którym Ty jesteś centralna postacią poprzez używanie tego sukcesu dla powielenia. Koresponduje z karta Koła Fortuny. Czyli jest to pewien rodzaj cykliczności obiegu.
Dlaczego zaczęłam od przedstawiania relacji pomiędzy Keter a Malkut? – dlatego, że emanacja schodząca kolejnymi ścieżkami w drzewie życia dociera do tego królestwa , do tego o czym w tej chwili mówimy z pozycji 10 Denarów po czym zaczyna wznosić się spowrotem ku koronie .Na tym polega ten cykl obiegu energii. Nie na tym , żebyś upadał i podnosił się ale żebyś pamiętał, że zatrzymanie jest automatycznie uwstecznieniem. Bez względu na to jak wielki jest dziś twój sukces jutro zawsze masz cos do zrobienia. Bo jeśli jutro nie będziesz miał już nic do zrobienia to znaczy, że Ciebie nie ma. To znaczy , że twoja energia została przez pewien rodzaj czarnej dziury została wchłonięta , pochłonięta i zanikła. To nie znaczy , że twoim celem napędowym ma być gromadzenie bez możliwości spożytkowania. Materii. Ale to znaczy przede wszystkim tyle , że jeśli umiesz zdobywać materię i budować to rób to bez względu na to jak długo ten sukces jest koło Ciebie.
Jest to karta która koresponduje z kołem fortuny, z karta Maga , Głupca. Słońca, Pustelnika , Cesarzowej i Rydwanu. Jeżeli państwo rozeznacie kolejność ułożenia Wielkich wtajemniczeń które są poniekąd schowane zaczniecie rozumieć jak transformuje się świadomość i czym wyraża się sukces.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » środa 29 gru 2010, 15:15

10 Denarów – II (podsumowanie)


W ostatnich spotkaniach omawiałam Państwu to co występuje w tarocie pod nazwą karty bramy. – karty Małych Wtajemniczeń . Tych bram jest 9. W poprzednim programie przedstawiałam 10Denarów.
10 Denarów jest ostatnia brama , ostatnia karta Małych Wtajemniczeń. Jest ona absolutnie tożsama karcie Świata Wielkich Wtajemniczeń. Czyli w pewnym sensie jest to już dla nas informacja , że zmierzając przez kolejne szczeble drabiny kształtowania siebie w swojej przestrzeni , swojej świadomości ale też i tego świata w którym funkcjonujemy bez względu na to od czego zaczynamy kończymy w tzw. absolutnie harmonijnym poukładaniu przestrzeni fizycznej wokół nas.
10 Denarów jako , że ma przypisany numer 73 od razu daje nam informacje, że koresponduje z kartą Koła Fortuny. Jest to pewien rodzaj cyklu który się dokonuje , że w takim systemie marszu poprzez drzewo życia czyli pokonywania tych kolejnych kart bram po to abyśmy chcieli cos osiągnąć , coś zmienić zawsze będziemy zmierzali od pewnego momentu, który staje się takim błyskiem , taka iluminacja, takim momentem „błyskawicą , która rozdziera nasze pochmurne niebo” i cała ta wędrówka prowadzi nas tylko i wyłącznie do tego, aby osiągnąć sukces.
10 Denarów jest wyrazem sukcesu w uzyskaniu przestrzeni materialnej , która jest absolutnie harmonijna z kosmosem, tym mikrokosmosem czyli naszym wnętrzem i z makrokosmosem czyli ten co nas otacza.
Koresponduje ona również z kartą Maga i kartą Głupca. To tez informacja od razu dla nas , że dzieło , którego zwieńczenie dokonuje się w 10 Denarów nie jest absolutnie dziełem darowizny , którą żeśmy otrzymali od kogokolwiek w naszym życiu . jest to dzieło, które dokonuje się poprzez wykorzystanie usystematyzowanie, rozpoznanie po pierwsze potencjału, którym dysponujemy , po drugie potrzeb – które pozwalają nam po ten potencjał sięgać.
Kolejna karta z która koresponduje 10 Denarów to jest karta Słońca. I karta Pustelnika. Pustelnik jest wyrazem poszukiwania , wyrazem dokonywania w życiu działań zgodnie z formuła witriolu czyli z formuła „zejdź do wnętrza ziemi i oczyszczając odnajdziesz kamień filozoficzny”. Co jest zatem tym kamieniem filozoficznym? – niekoniecznie chodzi tu o cos materialnego . Przede wszystkim kamieniem filozoficznym jest umiejętność docierania do celu, docierania do sukcesu.
Karta Słońca jest wyrazem dojścia do miejsca. Jest wyrazem tego zadowolenia i tej możliwości czerpania z faktu kim jesteśmy.
10 Denarów wyraża przede wszystkim jedna rzecz – jest to kabalistyczne drzewo życia. Jest to kabalistyczne drzewo życia , które dobrze odwzorowane w kartach zawsze zostanie ujęte w tej formie obrazkowej jeśli ta karta przypisana jest Małym Wtajemniczeniom. Dlaczego? – dlatego, że jest to brama , jest to w pewnym sensie informacja o tym , że 10 Denarów wyraża święty symbol łączności makrokosmosu i mikrokosmosu. Natomiast dlaczego ona jest właściwie bramą? – dlatego, że to co staje się zwieńczonym dziełem , to co staje się dotarciem do ziemi obiecanej nie może stać się grobem energetycznym dla nas i dla naszych dążeń i potrzeb. Czyli co wyraża 10 Denarów? – przede wszystkim mówi o tym , że doprowadzając dzieło do końca naucz się również , że fundament , który w dniu dzisiejszym zbudowałeś niech będzie podstawa do tego , abyś wzrastał na kolejnym poziomie , który też ma być zamknięty 10 denarów. Czyli dojściem takiego absolutnego sukcesu. , bo ten plan fizyczny naszego życia jest jak gdyby odzwierciedleniem planu duchowego. Jeśli duchowo jesteśmy ubodzy to i fizycznie będziemy ubodzy. Dlatego, że brak wiary w siebie , brak umiejętności zobaczenia siebie na szczycie automatycznie odbiera nam możliwość stanięcia na tym szczycie.
„Malkut jest e Kether a Kether jest w Malkut” – Malkut to jest ta korona , to jest to spływa na nas stamtąd czymkolwiek by to stamtąd nie było. Malkut z kolei jest to ziemia. , jest to królestwo. Jeśli byśmy patrzyli w systemie naszego ciała fizycznego to jest to taka trochę informacja ze to co masz tu ( w Glowie) znajduje realna realizacje tam na dole , w twoich stopach. , w twoim korzenieniu, Twoim kroczeniu. Czyli twoja myśl zawiera się w Twoich krokach. Twoje kroki są inspiracja do powstawania myśli bo obydwie te sefiry są w pewnym sensie tym samym aczkolwiek inne w charakterze. W głowie jest błysk na dole realizacja. Finał realizacji ma być początkiem do kolejnego błysku. I tak to nasze życie idzie kolejnymi etapami. Bez względu na to czy osiągamy sukces, średni, duży czy bardzo wielki jeśli zatrzymamy się na tym poziomie to następuje to o czym mówi 10 denarów niedobrze zrealizowana. Czyli nie przekroczona brama tej 10 Denarów – daremność sukcesu materialnego. To jest to tzw. bogactwo, które straciło swój blask , bogactwo, które nikogo nie cieszy.
Podsumowanie tych 9 bram.
Jest ich 9. Jest to też pewien rodzaj wyznacznika , jest to właśnie dochodzenie do tego cyklu . Wiemy, że 9 –ta karta Wielkich Wtajemniczeń jest Pustelnik. A 9-ta litera alfabetu hebrajskiego jest litera przypisana do karty Sprawiedliwości. Ilość tych bram (9) informuje nas o tym, że jest to cały czas poszukiwanie czego? – tej równowagi. Ale kiedy się uzyska te równowagę poprzez zamknięty sukces wyruszamy w kolejną nasza podróż. I to bez względu na to czy jest to podróż fizyczna , czy jest to podróż mentalna, czy jest to podróż pomiędzy wcieleniami to nasza droga nie ma końca. To na tej drodze za każdym razem będziemy przechodzić przez pewne światy , przez pewne sytuacje , i będziemy musieli przekroczyć pewne progi , aby dojść do momentu tej równowagi. , tej sprawiedliwości. Kiedy już osiągamy tę równowagę wtedy w pewnym sensie znów naszym czynieniem musimy odnaleźć to ziarno płodności życiowej w sobie. Bo to też jest wyraz Pustelnika – jest to gleba , w której ma szanse rozwijać się ziarno. I to przez cały czas, bez względu na to ile leży. Natomiast my własną wolą musimy podjąć to dzieło wzrostu ziarna.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » środa 29 gru 2010, 15:18

Podsumowanie kart bram na planie drzewa życia

Karty bramy – szczególne karty Małych Arkanów są o tyle tajemnicze , że często jest pytanie – dlaczego ta karta a nie inna jest brama? . W kolejnych spotkaniach przedstawiałam Państwu te karty w tzw. ciągu chronologicznym . I rzeczywiście : jeśli w ciągu chronologicznym oglądamy te karty to nie do końca rozumiemy ich wagę czy to w całym układzie czy jakby w ogóle w strukturze tarota. Natomiast w podsumowaniu chciałabym państwu zaproponować spojrzenie na te karty w innego rodzaju – nie tak jak wypada ich kolejność przy pojawianiu się zgodnie z trygonami do których są przypisane natomiast na planie drzewa życia. , na planie tej struktury w której następuje emanacja i rozwijanie w poszczególnych etapach tej czasoprzestrzeni aż po moment realizacji fizycznej.
Jeśli spojrzymy w strukturze drzewa życia czyli w strukturze od pierwszego błysku emanacji po zamknięcie w formie i tą powrotną drogę wtedy zaczynamy patrzeć na karty bramy troszkę w innej sytuacji . Coś nam się wtedy może ujawnić, coś czego możemy nie rozumieć patrząc na nie w ciągu chronologicznym.
Po pierwsze co jest istotne? – pierwszą brama jak się pojawia jest
As Denarów. Nie As Pucharów, nie As Mieczy, nie As Buław ale As Denarów. Pojawia się to w tzw. świecie emanacji. Czyli pierwsza sefira, ta korona Kether. Tam gdzie następuje ten pierwszy błysk . , gdzie następuje to pierwsze zainicjowanie . czyli moglibyśmy w uproszczeniu powiedzieć – tam , gdzie zostaje zburzona nicość. Ta nicość ale oczywiście jako absolutne kabalistyczne „0” czyli to cos co jest w pełnej harmonii.
Świat emanacji jest to świat w którym następuje ten pierwszy moment, ten potencjał zaczyna rozwijać czasoprzestrzeń i się w niej materializować. W świecie emanacji mamy 2 bramy.
-Mamy Asa denarów , który rozpoczyna zejście światła w dół
- i 3 Buław , która jest zawarta w sefirze Bina czyli w tym łonie wszechświata .
I patrząc w te przestrzeń – nastąpił błysk, rodzi się wola działania. Czyli mamy pewien rodzaj sytuacji w której wiemy już, że pierwsza brama jest to brama realizacji przede wszystkim materialnej . Bo tak jak mowie w szczycie mamy 4 Asy ale tylko jeden jest Asem denarów. Czyli tylko jeden dotyczy materii. Ale wiemy już , że wszelkiego rodzaju przełomy jakie dzieją się w naszym życiu rozpoczynają się od możliwości , szans i zmian dotyczących naszej przestrzeni materialnej. I dopiero te szanse powodują kolejne transformacje tych naszych wewnętrznych aspektów. Czyli aspektu intelektualnego, aspektu woli, aspektu naszych mocy , tudzież niemocy, wykorzystania potencjału, tudzież go nie wykorzystania.
Drugi świat kiedy już ten błysk zacznie się formować z aktywnej woli czynienia czyli Asa Denarów zamieniamy w 3 Buław, to, że my go dostajemy czyli ten potencjał jeszcze nic nie znaczy. My musimy podjąć, my musimy zrobić pierwszy krok.
- 3 Buław.
Następna przestrzeń w drzewie życia , bo można byłoby powiedzieć tak : pierwsze 3 sefiroty czyli Keter, Bina i Hokma są to tzw. sefiroty duchowe ale takie boskie. Dokładnie, ten trójkąt możemy nazwać trójkątem sefir boskich. To nie znaczy, że tam Bóg czy absolut urzęduje natomiast na tym etapie dochodzi do przejawu obecności realizującego siebie Boga. Czy realizującego siebie absolutu.
Następna ta przestrzeń w drzewie życia to 3 kolejne sefiroty i jest to świat kreacji. Już same nazwy tych światów mówią nam jakiego rodzaju bramy należą do którego rodzaju w etapie aktu tworzenia przestrzeni materialnej. Czyli mamy świat kreacji i tutaj mamy 3 bramy. Z czego
- pierwsza co jest istotne zawarta w sefirze Gewura czyli tej sefirze „siła, słabość , to co Cie ogranicza” . Tam gdzie jest nasza słabość tam też jest nasza siła. Więc tu mamy kolejną informację – pierwszy krok poczyniony na poziomie łona kosmosu musi zmierzyć się z sytuacja ograniczenia na które napotykamy ale mamy tutaj 5 Pucharów czyli jest to ograniczenie wewnętrzne, emocjonalne.
Kolejny etap tego zejścia światła to jest ten świat kreacji i mamy 5 Pucharów. W sefirze Gewura czyli w tym co jest naszą słabością. 5 Pucharów jest koniecznością odwrócenia, pożegnania się emocjonalnego z czasem, przestrzenia i układami , które stanowią nasza przeszłość. Ja to na swoja potrzebę nazywam „odwrócenie się przodem do kierunku własnego życia i zrzucenie trupa z pleców”. Dokładnie 5 Pucharów jest tym wyrazem żałoby emocjonalnej za czymś co się kończy. Wiemy , że jeśli ma się dokonać 3Buław to musi pojawić się na mgnienie oka ta 5 Pucharów ale jeśli my nie pożegnamy swoich układów ale i samych siebie z przeszłości to ten pierwszy krok jest krokiem który będzie krokiem jałowym. Jest to również informacja, że krok w przyszłość jest obłożony ciężarem odejścia od czegoś. Czyli nie możemy „zjeść ciastko i mieć ciastko”. , „nie możemy gdzieś pójść i pozostać w czymś jednocześnie”.
Kolejna brama 6 Mieczy – sefira Tiferet czyli ta sefira serca, to piękno- 6 Mieczy jednak wskazuje, że poziom 5 Pucharów dokonuje się niełatwo bo 6 Pucharów jest trudnością ale jest tez informacja, że intelektualnie łatwiej nam odchodzi się od starego czy jak gdyby intelektualnie łatwiej odchodzimy od starego w momencie kiedy zerwiemy stare układy emocjonalne. I to jest jak gdyby nakładająca się informacja z tego świata kreacji. Czyli kończąc jakieś etapy w życiu ból będzie zawsze , krok powoduje nasza nieobecność już w określonej czasoprzestrzeni , tez i środowiskowej, ale z drugiej strony intelektualnie my idziemy w kierunku nowego . pokonujemy to ograniczenie.
Następna brama jest również zawarta w sefirze tiferet czyli w tej sefirze piękna. Co jest napiekniejsze w podróżach – wcale nie dotarcie do celu, - droga, która idziemy do tego celu. To jest wymiar 6 Mieczy.
6 Denarów –kolejna brama zawarta w tym świecie kreacji i można byłoby powiedzieć , że jest to rozrachunek. Jest to przeliczenie. Mamy znów informacje, że szansa zmiany sytuacji materialnej poprzez wyrażenie się energii wyższej w tej naszej strukturze postrzegania siebie na planie świata fizycznego , podjecie tego działania, odejście, pożegnanie się emocjonalne ze starymi układami , otworzenie horyzontu czyli odbicie od starego brzegu powoduje, że przychodzi czas na rozrachunek materialny. Czyli jest to tez informacja, że tu jest poniekąd zawsze zysk ale ten zysk jest zyskiem materialnym. Widzimy – cierpienie dokonuje się na poziomie emocjonalnym , straty dokonują się na poziomie intelektualnym , (6 Mieczy mówi o pewnego rodzaju stracie intelektualnie postrzeganej , tracimy jakieś środowisko, tracimy stare możliwości ) ale 6 Denarów jest jednak wymiarem sukcesu materialnego. Z wymiernego przeliczenia , że skoro podejmuje Asa denarów i czynie to co czynić należy na poziomie emocji, na poziomie woli i na poziomie intelektu to rachunek jest prosty. – mam wymiar sukcesu materialnego. Ten sukces materialny jest wyrażony jednak w tej sefirze duchowej czyli nam ludziom zapisane jest ewoluowanie naszych zmysłów , naszego umysłu, naszych emocji i naszej woli działania po to , aby zyskiwać wymiar materialny. I nie należy się tego wstydzić, bo jest taka maniera, że wstydzimy się własnego bogactwa. , wstydzimy się własnego sukcesu. Nie. Skoro jest to na poziomie świata kreacji to tu jest pewien rodzaj błogosławieństwa dla twoich działań które przejawi się w wymiernym sukcesie i w wymiernym zysku w świecie materii . po raz kolejny w świecie materii..
Następna przestrzeń to świat formowania. , ten tzw. astral. Świat formowania ma to do siebie , że wszystko co zostanie wyprojektowane w nim musi znaleźć odbicie na ziemi. Więc jeśli my widzimy pozytyw to ten pozytyw prędzej czy później staje się naszym udziałem. Ale już w formie realizacji nas w centrum tego pozytywu.
W świecie formowania mamy znów 2 sefiry- które są bardzo istotne w całym procesie bram czyli pokonywanie etapów , są to etapy. I to jest sefira Hot – „chwała, zwycięstwo , mistrzowie „ plus „ślad na ziemi który po nas pozostaje „. I tu mamy
-8 Mieczy
- 8 Pucharów.
I znów jest informacje, że określenie sukcesu , który się dokonał i akceptacja tego sukcesu materialnego powoduje, że w konfrontacji z autorytetami , bo tu są nasi mistrzowie, nasze autorytety , możemy nie wiedzieć czy znajdujemy akceptacje, mało tego – na tym poziomie często dokonuje się popłoch i panika jeśli tej akceptacji nie mamy.
Powiem moje przemyślenie które dokonało się jakiś czas temu – skąd się wzięło powiedzenie czarna owca/ -
- jest to ktoś kto się wyróżnia. Ktoś kto zmienia system funkcjonowania w obrębie danej struktury w której przyszło mu żyć. Ktoś kto się wyróżnia , ktoś kto się wybija. Pomijając dobrze czy źle.
Co się dzieje w stosunku do czarnej owcy? – stado próbuje ja zagonić do szeregu. I tak jest jeśli na poziomie np. średniej klasy materialnej ktoś pozwala sobie na sukces poprzez wykorzystanie szans i możliwości. Co się dzieje z tymi autorytetami , które do tej pory były jego autorytetami. / Bo przecież my wzrastamy na określonych poziomach . struktur gospodarczych i społecznych. No jest brak akceptacji takich zachowań. Najczęściej dochodzi do sytuacji piętnowania. 8 Mieczy ja nazywam osobiście „zagonieniem w narożnik” – dlaczego? – dlatego, że jeśli jedna owca wyjdzie ze stada to pójdą za nią i inne.
Tak samo jest przy decyzjach dotyczących zmian w układach emocjonalnych. Dlaczego nie ma pomimo tego , że bardzo często związki rozpadają się dlatego, że na jednej z osób dokonywana jest jakaś forma przemocy czy to psychicznej czy fizycznej czy jakiejkolwiek innej to tak naprawdę jej próba wyrwania się z tego układu nie znajduje posłuchu i nie znajduje akceptacji u rodziny, u przyjaciół, u tych którzy dla nich w danym momencie mogą stanowić autorytet a to dla tego, żeby później jego partnerowi przyszło do głowy się np. wyrwać jak cos mu się nie będzie podobało.
Jesteśmy na poziomie świata formowania, na poziomie sefiry Hot czyli również ten nasz ślad na ziemi mówiłam ,że stado zawsze zagania tego kto chce się wyłamać , nie akceptuje radykalnych zmian. Dlaczego? – dlatego bo jest to wyłom w strukturze. Bo jest to wychodząc z takie struktury narażenie się na brak poparcia. Często 8 Mieczy wyraża przede wszystkim brak intelektualnego zastępstwa na dotychczasowa aprobatę naszych działań, naszych pomysłów, naszej koncepcji na życie. Z tym musimy się zmierzyć. Czyli po raz kolejny mamy bramę , która mówi, że jeśli tu emocjonalnie już się cos rzeczywiście w nas dokona , zmaterializuje, przetransformuje to znów wchodzimy na poziom intelektu. , postrzegania siebie na planie autorytetów, na planie otoczenia, na planie tym jak mnie odbierają. , co o mnie mówią, co o mnie myślą, na ile akceptują moje założenia.
Następna brama usytuowana w tym miejscu to jest 8 Pucharów. Po raz kolejny kiedy dochodzi do dylematu intelektualnego musi się to natychmiast przełożyć w tzw. strukturze emocjonalnej. Bo nasza myśl, nasze samo postrzeganie generuje nasze stany uczuciowo – emocjonalne. Mamy 8 Pucharów. Mamy po raz kolejny niestety ale „chyłkiem, boczkiem „. Odejście w nowa przestrzeń jak najbardziej tak ale tu jak gdyby jest tez informacja , że całe życie wędrujemy. I do tego musimy się przyzwyczaić. Nasze zejście tu na ziemie i nasza możliwość realizacji w kolejnych naszych etapach przede wszystkim opiera się o to , że nasza wędrówka nie ma końca. To tak samo jak w systemie karmy i tego naszego inkarnowania. Żyjemy raz ale wiele razy. I tak samo jest w naszym życiu. Dochodzimy do celu ale to jest tylko etap przejściowy. Bramy się pojawiają tylko one nie tworzą układu pozytywnego wyjścia poza ograniczenie tylko ewidentnie one tworzą wtedy sieć uwikłań psycho- emocjonalnych których doświadczamy. Czasem i my poczujemy się zgonienie w narożnik bo zdamy sobie sprawę ze inni mogą inaczej. My gdzieś w tym wszystkim zamiast wspierani być przez tych najbliższych emocjonalnie jesteśmy poniekąd tłumieni, tłamszeni i boimy się podejmować własnych życiowych decyzji.
I kolejna brama w tym świecie formowania jest to sefira Jesot i to jest ten czysty, najczystszy astral.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Karty bramy

Postautor: nadzieja_aa » środa 29 gru 2010, 15:20

Podsumowanie kart bram

Karty bramy – karty , które w tarocie są poniekąd wyznacznikiem etapów, które zamykają określony czas i otwierają nam nowe możliwości.
Karty bramy tak jak wcześniej Państwu opowiadałam o nich można by było podzielić na takie , które wymagają od nas i generują sytuacje życiowe pomagające zamknąć przeszłość i wtedy jest to zwykle przeszłość pełna traumatycznych doświadczeń , pełna bólu, pełna smutku i one wtedy warunkują te nowe możliwości. I druga część jak gdyby tych bram to są te karty, te zdarzenia w naszym życiu , które ewidentnie jawią nam się jako otwarte drzwi, jako moment w którym tam z tego Nieba –cokolwiek miałoby ono dla nas nie znaczyć – wstępuje szansa, wstępuje okazja, wstępuje możliwość , pojawia się człowiek, pojawia się zdarzenie otwierające nam zupełnie nowe perspektywy.
Łącząc karty bramy z ewolucją Głupca w Wielkich Wtajemniczeniach możemy wyraźnie dostrzec sytuacje gdzie przemiany duchowe następują tylko i wyłącznie wtedy kiedy cos zmienia się w naszym życiu. To jest właśnie jakby ta istota rzeczy , że jedyna stała rzecz w naszym życiu to zmiana. I te zmiany nie są po to , żeby nas dręczyć, te zmiany nie są po to, żeby zburzyć nasz spokój ale te zmiany są przede wszystkim po to abyśmy dostrzegli w sobie nowe możliwości, abyśmy przewartościowali dotychczasowe patrzenie na priorytety życiowe . Te zmiany są przede wszystkim po to abyśmy nie polegli w stagnacji , w nic nieróbstwie, w nic niechciejstwie. Stąd tez ilekroć w rozkładzie pojawia się karta brama jest ona pewnego rodzaju informacja o przymusie zdarzeń , które będą miały miejsce.
Często państwo pytacie czy czegoś można uniknąć? – wielu rzeczy możemy uniknąć . natomiast mam takie wrażenie rozkładając już kilka ładnych lat karty ., że zdarzeń, które są obrazowane przez karty bramy nie możemy uniknąć. Nie możemy ich obejść. My najwyżej możemy nie podnieść tej energii , która do nas dociera . My najwyżej możemy nie wykorzystać tej szansy ale to wcale nie powoduje , że my zostajemy w tym samym miejscu. , pełni lęku i obaw przed zmianą . Wręcz przeciwnie – odstąpienie od przekroczenia bramy , zawieszenie się , zatrzymanie tych procesów ewolucji i zewnętrznych i wewnętrznych bardzo często skutkuje właśnie nie spokojem ale utratami. Pojawiającym się niepokojem zewnętrznym , pojawiającymi się rozterkami , pojawiającym się zdaniem , który jest najgorszym chyba w życiu człowieka „gdybym wtedy… „ No właśnie co by było gdyby było tego już się nie dowiemy ale możemy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Czyli bez obaw, bez leku wchodzić w nowe etapy życia i jeśli są one manifestowane tymi darami z nieba, tymi darami z kosmosu , z tej energii absolutu , które są pewnego rodzaju liną rzuconą nam , po to abyśmy mogli dobić do nowego brzegu.
I tak w podsumowaniu tych kart bram – a jest ich 9 – wiemy również , że są w drzewie życia 3 przestrzenie zwane światami.

Świat emanacji :
- W świecie emanacji jest As Denarów i to jest ten początek, to jest ten fizyczny manifest tego , iż Niebo przekazuje nam pewna „misję” – możliwość rozpoczęcia nowego spojrzenia najczęściej jako, że nasze ciało fizyczne jest ciałem materialnym. I o tym nie wolno nam zapominać. przy rozwoju duchowym. Rozwój duchowy, rozwój wewnętrzny ma na celu przede wszystkim uświadomienie siły materialnej naszego ciała. I stąd ta pierwsza brama , która rozpoczyna całą tą serie emanacji i całą tą serię rozwijania nowych możliwości właśnie rozpoczyna się od przestrzeni materialnej.
Świat emanacji - As Denarów i 3 Buławy . Rozpoczyna się możliwością ale możliwością ze świata materii. Nie możliwością uczuciową , nie możliwością woli, nie możliwością intelektualna tylko możliwością materialną. Stąd bierze się początek. Czyli, żeby w życiu dokonały się wewnętrzne przemiany , przetasowania, przewartościowania – jest to taka informacja, że dokonuje się to w oparciu o szanse i możliwości na planie materialnym.
Świat kreacji :
Świat kreacji
– 5 Pucharów, 6 Mieczy, 6 Denarów . – najczęściej są tutaj informacje o emocjonalnym rozliczeniu się w przeszłym czasem, o pojawianiu się w pewnym sensie ludzi, którzy pomogą nam wyruszyć w tę drogę lub ludzi , którzy będą pewnego rodzaju taka lina pomiędzy „starym brzegiem a nowym brzegiem „ i konieczność naszego zdania sobie sprawy z sytuacji gdzie każdy czyn, każdy ruch, każda decyzja pociąga za sobą określone konsekwencje. Jeśli nauczymy się rozpoznawać konsekwencje naszych działań wtedy nie czujemy się pogubieni , nie czujemy się rozczarowani i nie czujemy się tez oszukani przez życie.

Świat formowania :
Świat formowania
– 8 Mieczy, 8 Pucharów, 9 Denarów. Po raz kolejny karty jak gdyby wskazujące na przestrzeń uczuć i na przestrzeń intelektualna są kartami trudnymi czyli wyjścia z pewnych schematów, z pewnych impasów natomiast 9 Denarów po raz kolejny jest to fizyczność nasza i tu jest pierwsze osiągnięcie , które pozwala nam czuć się na swoim miejscu
Ostatni moment – 9 Denarów – znajdująca się w przestrzeni, która zbudowana jest w Jezot – jest to właściwie królestwo eteru – Emo kształtowalna materia .co to znaczy? – de facto jest 5 żywiołów –nie 4, które my wymieniamy. Ten eter jest to rodzaj materii , która ulega kształtowaniu poprzez myśl, poprzez emocje , poprzez możliwość i umiejętność zobaczenia własnego sukcesu. Ponieważ od Jezot już jest tylko odbicie na Malkut czyli na ta ostatnia przestrzeń to jeśli my emocjonalnie ukształtujemy przestrzeń eteru jako sukces , jako zdobycz , jako poczucie bycia na własnym miejscu to musi dać odbiciem lustrzanym fizyczny efekt czyli tą nasza 10 Denarów , która zamyka się, która pojawia się w przestrzeni którą w drzewie życia nazywamy królestwem . czyli de facto tej ziemi. Cały układ kart bram dokonuje się jednak w 99,9% w przestrzeniach emocjonalno duchowych . natomiast jeżeli na tym poziomie dokonają się zmiany wtedy jedna, jedyna karta , która pojawia się jako karta brama w świecie materii ziemskiej czyli w tej sefirze królestwa jest karta sukcesu i jest kartą jak gdyby zbudowania materialnego dostatku nie tylko dla siebie ale tworzenie „imperium’ stabilności emocjonalno – materialnej dla wszystkich , którzy są nam bliscy i którzy są koło nas.
( opracowanie na podstawie programów Danuty)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Medicus
Posty: 9
Rejestracja: sobota 06 wrz 2014, 17:40
Lokalizacja: Wronowo

Karty bramy

Postautor: Medicus » poniedziałek 15 wrz 2014, 10:53

Witam!,pytanie laika :) ...co to są kart bramy,co wnoszą,jak je tłumaczymy etc?
Dziękuję
Mariusz
Awatar użytkownika
Medicus
Posty: 9
Rejestracja: sobota 06 wrz 2014, 17:40
Lokalizacja: Wronowo

Re: Karty bramy

Postautor: Medicus » poniedziałek 15 wrz 2014, 21:38

Ok.szukanie nie boli ;) ,o to co znalazłem:
Małe bramy

,,Małe arkana opisują codzienne sytuacje i zwykłe ludzkie problemy. Jednak kiedy przyjrzymy się im dokładnie, niektóre z nich mają o wiele silniejsze oddziaływanie i głębszy przekaz. Są ważną wiadomością, jaka napotykamy w wędrówce po małych arkanach. Są to: 3 Buław, 5 Kielichów, 8 Kielichów, 6 Mieczy, 8 Mieczy, As Denarów, 9 Denarów i 10 Denarów. Jan Suliga tak je opisuje:

„Karty Bramy uosabiają przejście, życiowy próg, nieuchronne rozstrzygniecie (w położeniu odwróconym - niemożność rozstrzygnięcia). Znamionują jakąś ważną, istotną dla osoby której wróżymy, sytuację. Są repliką Kart Transformacji Wielkich Wtajemniczeń.”Wielkie bramy

Niektórzy tarociści uważają, że wśród wielkich arkanów też są karty, które zasługują na miano bram. Spośród wielkich arkanów kilka kart przykuwa naszą szczególną uwagę. Są to Rydwan, Koło Fortuny, Śmierć, Wieża i Świat. Jan Witold Suliga w książce Tarot Magów nazywa je kartami transformacji, które „symbolizują przemianę, dar losu, wpływ przeznaczenia na nasze życie, fatum, wewnętrzny lub zewnętrzny przymus” (Tarot Magów, Wydawnictwo G..D. 1992, s. 232). Niektórzy uważają je za wielkie bramy, które przenoszą nas w zupełnie inny świat, a spotkanie ich w rozkładzie jest znakiem, że w naszym życiu dokonuje się wielka i nieodwracalna przemiana. Coś starego się kończy, coś nowego się zaczyna. Każde z tych wielkich arkanów przenosi nas w inne miejsce i oznacza, że nasze życie już nie będzie takie samo jak przedtem.Rodzaje bram

Jeśli mamy przed sobą bramę, to albo jest ona otwarta, albo zamknięta. Jak to przełożyć na symbolikę kart bram? Możemy skorzystać z ich ostrzeżenia i pójść krok dalej, podjąć wyzwanie, zmienić się. Możemy też zignorować ich przesłanie i powrócić do punktu wyjścia, powtarzając znów te same życiowe uniki, błędy i zaniedbania. Czy skorzystamy z podpowiedzi karty bramy i przekroczymy ważny życiowy próg, powie nam pozycja karty i jej siła w rozkładzie w relacji z innymi kartami.

Brama jest otwarta wtedy, kiedy znaczenie karty jest pozytywne, czyli nie jest w pozycji odwróconej lub znajduje się jest w otoczeniu sprzyjających jej kart. Karat oznacza wtedy pokonanie przeszkód i możliwość rozwiązania problemu lub trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Możemy zobaczyć, co jest po jej drugiej stronie, zdobyć wiedzę, która jest ukryta w symbolach umieszczonych na karcie i poszerzyć swoje horyzonty.

Brama jest zamknięta wtedy, kiedy znaczenie karty jest negatywne, czyli jest w pozycji odwróconej lub znajduje się pośród niesprzyjających jej kart. Karta brama nie otwiera przed nami swoich podwoi, możemy pukać, krzyczeć i błagać, żeby nas wpuszczono do środka, ale nic takiego się nie stanie. Brama jest wtedy psychiczną lub fizyczną barierą, która blokuje nas i nie pozwala iść do przodu. Znalezienie do niej klucza jest bardzo trudne. Okazuje się, że musimy jeszcze wiele zrobić i przeżyć, aby zobaczyć świat po drugiej stronie tej bramy. Albo możemy jej po prostu nie zauważyć. Jest to moim zdaniem najgorsza realizacja tej karty,,
Awatar użytkownika
Żubrówka
Posty: 2123
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 18:59

Re: Karty bramy

Postautor: Żubrówka » poniedziałek 15 wrz 2014, 23:11

Tu masz jeszcze sporo informacji:
http://blog.otylia.pl/karty-tarot-bramy-tarocie/
minewra
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 16 gru 2014, 20:27

Re: Karty bramy

Postautor: minewra » środa 17 gru 2014, 20:44

Witam
Od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie /a ponieważ zaczynam z Tarotem i nie mam kogo zapytać oprócz Was/chodzi o karty bramy AW
sa rózne interpretacje jakie to karty, mnie interesują dwie z nich tzn.RydwanVII i Koło fortunyX/to 1 pytanie/-czy one są faktycznie uważane za Karty bramy czy tylko czasami
a drugie pytanie to czy one mają symbolikę kart Bram tylko w rozkładach czy też mogą być interpretowane jako Karty Bramy np.w Drodze Życia lub też w Tarotowym portrecie psychologicznym np.jako karta Karmy
Awatar użytkownika
Izyda
Posty: 1858
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 16:46

Re: Karty bramy

Postautor: Izyda » wtorek 12 sty 2016, 20:42

karty bramy to karty ,które mają otwartą "furtkę"np.Karta 5 Kielichów w odpowiedzi na pytanie czy dostaniesz pracę odpowiedz brzmi nie,ale ta karta też ma pozytywny wydzwięk-bo czeka Cie nowa praca,bo moze w tej starej nie rozwiniesz skrzydeł,przełozony stosuje mobbing itp.CZyli zakoczenie starej pracy moze wyjsc jak najbardziej na dobre.
ja tak rozumiem karty bramy. :)
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2077
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: Karty bramy

Postautor: Luks » wtorek 12 sty 2016, 23:07

minewra pisze:Witam
Od pewnego czasu nurtuje mnie pytanie /a ponieważ zaczynam z Tarotem i nie mam kogo zapytać oprócz Was/chodzi o karty bramy AW
sa rózne interpretacje jakie to karty, mnie interesują dwie z nich tzn.RydwanVII i Koło fortunyX/to 1 pytanie/-czy one są faktycznie uważane za Karty bramy czy tylko czasami
a drugie pytanie to czy one mają symbolikę kart Bram tylko w rozkładach czy też mogą być interpretowane jako Karty Bramy np.w Drodze Życia lub też w Tarotowym portrecie psychologicznym np.jako karta Karmy

Są różne szkoły i podejścia. Jak to już pisałem w którymś wątku, na przykład ja nie uznaję kart bram, ponieważ uważam, że każdą energię trzeba przepracować, a więc przy każdej można się też zatrzymać i "nie przekroczyć bramy". Zresztą opisy niektórych bram np. 9 denarów są mocno naciągane... W arkanach małych warto zwrócić uwagę na asy i 10tki, te pierwsze jako potencjał lub wzmocnienie siły innych kart z tego samego dworu, a te drugie jako moment przejścia na wyższy poziom, odpowiedniki karty Świat z AW (niżej).
Co do AW, to tam nie widzę bram, są karty transformacji. Różnica jest zasadnicza - nie chodzi tu o przekraczanie bramy, a o głębokie, wielopoziomowe zmiany. Zgodzę się z cytatem "(...) spotkanie ich w rozkładzie jest znakiem, że w naszym życiu dokonuje się wielka i nieodwracalna przemiana. Coś starego się kończy, coś nowego się zaczyna. Każde z tych Wielkich Arkanów przenosi nas w inne miejsce i oznacza, że nasze życie już nie będzie takie samo jak przedtem.". Nie zgodzę się natomiast z tezą, że reprezentują zewnętrzny przymus - Rydwan na pewno nie, a Śmierć* i Wieża mogą wynikać równie dobrze z wewnętrznych potrzeb i przemian. Opis odnośnie fatum i przeznaczenia pasuje w 100% do Koła Fortuny (ale musiałbym się kłócić z panem Suligą). Uznaję cztery karty transformacji:
1) Rydwan - moment "opuszczenia domu"; pędzenie do przodu; duże zmiany, ale z własnej woli - jedyna karta transformacyjna nie budząca lęku
2) Koło Fortuny - odmiana losu; zmiany niezależne od nas; emanacja przeznaczenia / kosmicznego porządku / karmy
3) Śmierć - nieuchronne zmiany*; głęboka transformacja; śmierć agonalnych spraw, które nic nie wnoszą; ostateczne zakończenie
4) Wieża - burzenie źle zbudowanych struktur; może być katastrofą lub wybawieniem w zależności od kontekstu
Co do karty Świat, to jest ona wyjątkową kartą, którą ja osobiście uznaję za najmocniejszą w Tarocie. To nie jest transformacja jako taka, to jest domknięcie cyklu, ukoronowanie, odnalezienie szczęścia, dopełnienie. Świat zawiera w sobie energie wszystkich pozostałych kart, bo jest sumą doświadczeń całego kończącego się cyklu, a więc po części ma w sobie coś z karty transformacyjnej, ale i ochronnej, cnoty czy ostrzegawczej.

Jeśli chodzi o symbolikę transformacyjną to odnosi się ona głównie do rozkładów, bo transformacja z zasady odnosi się do konkretnej sprawy / problemu. W TPP ta symbolika nie będzie to miała takiego wydźwięku, znaczenie jest nieco spłycone. Po prostu każda z tych kart będzie pokazywała potrzebę lub konieczność zmian, ale nie ma tu mowy o jakimś przeobrażeniu (trudno aby ktoś urodzony 13 dnia miesiąca przez pierwsze dwadzieścia parę lat miał same głębokie transformacje oraz zakończenia... i to we wszystkich dziedzinach życia...). Na pozycji karmy w TPP może mieć mocniejsze znaczenie, ale nijak się to ma do transformacji widzianej w rozkładach.

Wróć do „Opisy kart Tarota”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości