4 buław

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

4 buław

Postautor: Tarofides » poniedziałek 15 lis 2010, 02:33

Karta Tarota 4 buław

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

4 buławy.jpg
Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 4 buławy

Postautor: Rudalila » czwartek 18 lis 2010, 21:23

Prosta
Ta karta mowi o bezpieczenstwie i zapuszczaniu korzeni. To moze byc rowniez zakup nieruchomosci albo poprostu zapowiada wspanialy urlop w niedlugiej przyszlosci. To moze byc rowniez parapetowka.

Odwrocona
Podobne znaczenia jak powyzej tylko beda opoznienia i w/w wydarzenia beda otoczone problemami.

Sasha Fenton "FORTUN-TELLING BY TAROT CARDS"
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 4 buławy

Postautor: nadzieja_aa » środa 01 gru 2010, 22:52

4 buławy - I
------------------------------------------------


4 czyli cyfra która dotyczy żywiołu ziemi. , która również stoi bardzo mocno na nogach . Można to sobie wyobrazić w ten sposób. Cos ma jeden punkt podparcia – jest bardzo chwiejny, jeżeli ma dwa punkty podparcia , już można np. dobrze pójść do przodu. Człowiek ma dwie nogi i jakoś sobie daje rade. Jeżeli są trzy punkty podparcia czyli nawet jeżeli nie mamy siły i mamy przy sobie laskę , kij, który używamy w górach to nie jest to jeszcze bardzo mocna i stabilna cyfra ale już jest lepiej. A cztery punkty podparcia zaznaczają nam nasza przestrzeń a zwierzęta błagające na czterech łapach robią to sprawnie i szybko ponieważ maja generalnie cztery punkty podparcia. Stąd ta czwórka jest liczba ziemi , liczba stabilizacji , liczba mówiąca o pewnego rodzaju zakorzenieniu , ukorzenieniu i mocnym staniu na nogach.
Jako żywioł Pałek – pałki wnoszą nam bardzo często polot , wnoszą nam możliwości, wnoszą nam energetykę . Pałki są tez kartami przyjaźni więc jeżeli nawet 4 Pałek która bardzo często mówi o domu charakteryzując ten dom jako coś zakorzenionego, stabilnego i bardzo spokojnego , pokazuje również, że ludzie którzy siew tym domu znajdują , oprócz miłości, oprócz troszkę chmur, troszkę słońca czyli oprócz troszeczkę kłótni potrafią się również ze sobą naprawdę przyjaźnić. Żywioł Pałek odpowiada za przyjaźń., żywioł pucharów odpowiada za miłość natomiast jeżeli mamy dom, jeżeli mamy 4 Pałek jest to bardzo często taki stabilny, przyjacielski dom.
Symbolika Ridera Waita jest symbolika prosta. Na kacie mamy przestrzeń zamkniętą a 4 Buławach, w 4 Pałkach. Jest to przestrzeń radosna, przestrzeń do świętowania , mamy dwie osoby z wieńcami na głowie , jest jakiś powód do radości , między palkami zawieszone wszelkiego rodzaju dobra materialne czyli to co symbolizuje dobra materialne ( grona, róże, kwiaty ) i to samo jest w taliach których ja używam Marczetiego . On również ogranicza te przestrzeń 4 pałkami i w ta przestrzeń wkłada w swojej starszej talii szczęśliwą rodzinę natomiast w najnowszej talii pokazuje tą przestrzeń jako cos rozjaśnionego , z tęczą czyli symbolem nadziei , drzewami, również symbol nadziei. Wokół panuje mrok ale w tej przestrzeni czy jest to przestrzeń symboliczna, czy w środku w nas, czy typowy dom panuje radość, harmonia i duże zadowolenie.
Symbolika jest więc bardzo prosta i bardzo przejrzysta. I należy pamiętać, że 4 Pałek jest tą kartą która pokazuje świat. „mój jest ten kawałek podłogi „ i tak jak my go sobie urządzimy tak będziemy w życiu mieć, postępować takich ludzi będziemy spotykać, na tyle będziemy szczęśliwi. Ale 4Pałek ktoś daje nam możliwość do urządzenia swojego świata.
Bardzo ciekawa symbolika jest na karcie Crowleya . On nazwał ta swoja kartę „doskonałość”. – kompletność czy li cos co jest w jednym kawałku, co jest całe i co tworzy jak gdyby zamknięty okrąg.

--------------------------------------

4 Buławy – II

Jak ta kartę widział Crowley? .
Symbolika Crowleya jest dość prosta , dość nieskomplikowana jeżeli chodzi o same wizerunki natomiast bardzo głęboka w odczycie.
Na karcie widzimy 4 przecinające się pałki . Na każdym końcu mamy symbol zwierzęcia. Są to gołębie, są to barany. Centrum przecięcia tej karty daje punkt mocy . , który wypada na słońcu. Żółty okrąg symbolizuje radosnego i boskiego ducha. Kolor czerwony, kolor pałek symbolizuje energię, Jest również kolor zielony , kolor nadziei . Jest to karta dosyć ruchliwa, może nam przypominać stwierdzenie , że fortuna kołem się toczy. Natomiast nie jest to karta która mówi o stagnacji tylko o ruchu, nie o zatrzymaniu się w miejscu tylko o pójściu dalej. Ptaki, (gołębie) są symbolami pokoju. Czyli jest to jeżeli stawiamy karty na dom lub inne bardzo ważne sprawy w naszym życiu symbol tego, że wiele rzeczy można załatwić w takich pokojowych warunkach. To słońce w centrum wskazuje na naszą moc, naszą energię , również na pomocnych ludzi. Również symbolizuje to co symbolizuje wielki arkan Słońca w tarocie.
Crowley kojarzy ta kartę z Wenus w znaku Barana. Stąd tez może te zakończenia naszych pałek i jako gołąb pokoju i jako głowy barana . Baran jest dosyć mocnym znakiem. Jeżeli Wenus przebywa w tym znaku , Wenus jako planeta piękna, planeta kobiecości nadaje temu znakowi takiej lekkości a sama karta 4 Pałek pokazuje możliwości do działania i upartość w dążeniu do celu. I to należy mieć na względzie interpretując układ.

4 Pałek w ogólnych znaczeniach ;
- 4 pałek pokazuje, że tak naprawdę zbliżamy się do celu , że nasza kariera zbliża się do szczytu, do momentu w którym możemy zacząć świętować , już tak mocno nie musimy dreptać po tych szczeblach kariery, mówi nam również o tym, że możemy zając się w tym momencie bardziej sprawami domu niż sprawami zawodowymi.
- jeżeli jesteśmy zadowoleni z miejsca w którym się znajdujemy to jest to karta dla nas bardzo dobra. Z tego względu, że ona nie daje rozwoju tylko taka króciutka drogę na sam szczyt naszych możliwości.
- natomiast jeżeli nie bardzo pasuje nam miejsce , nasze życiowe miejsce czy to pod względem zawodowym czy to pod względem rodzinnym karta ta niestety wskazuje na taki moment kiedy staniemy na swoim własnym prywatnym szczycie i będziemy mieli dużo czasu na to, żeby rozglądać się wokół i zobaczyć gdzie jest ten szczyt następny do którego będziemy mogli dążyć. Tak, że mimo iż jest to karta pozytywna może to być dla nas dobra lub zła karta zależy czy jesteśmy osobami które szukają wiecznie nowych wyzwań czy jesteśmy osobami , które chcą dojść do określonego celu i potem spokojnie zając się może bardziej osobistą sferą , troszkę odpocząć i zacząć żyć łagodniej.
- również 4 Pałek oznacza, że nadszedł czas żniw, czas zbiorów , czas kiedy należy się radować, konsumować te dobra na które wcześniej sobie zapracowaliśmy. I taki właśnie czas radości.
Dosyć wymowna w wymowie przynajmniej pod tym względem do karty Cesarzowej kiedy to Cesarzowa w kartach Ridera Weita przedstawiona jest jako osoba która wręcz pół leży na tronie , jest przy niej zboże , są grona , jest strumyk czyli wszystkie dobra które mogły być zostały już zdobyte a teraz nadszedł czas na świętowanie, na odpoczynek.
- również 4 Pałek niesie ze sobą taka wizje naszej przyszłości. Jeżeli osiągnęliśmy w danym momencie jakiś cel i pytamy się co dalej karta ta upomina nas, że należy przez jakiś okres czasu Cieszyc się osiągniętym celem a nie koniecznie wyszukiwać sobie nowe obszary w których moglibyśmy zdobyć cos nowego.
- Ta karta pokazuje również nas jako człowieka który dzięki własnym zasługom. Własnym przemyśleniom, własnej pracy doszedł w to miejsce w którym jest obecnie i że to miejsce można uznać za sukces. Sukces jest to ogólne określenie gdyż dla jednych z nas będzie to dobra pozytywna rodzina , dla drugich zdobycie pracy która bardzo nam odpowiada nawet jeżeli nie finansowo to przynajmniej w aspekcie tego co robimy . Sukces nie ma swojego wymiaru – to jest każdej osobie przypisane w zupełnie inny sposób . natomiast karta 4 Pałek pokazuje, że my ten własny osobisty sukces osiągnęliśmy.
- Jeżeli chodzi o sprawy dotyczące współpracy – 4 Pałek pokazuje harmonijną współpracę z otoczeniem, z ludźmi, i z naszego domu i z naszej pracy. Jest to bardzo taka stabilna karta . Jako , że jednak symbolizowana jest przez 4 przez liczbę ziemi mówi o uziemieniu, o tym że nie jesteśmy osobami które gdzieś tam zbyt mocno wzlatują w przestworza.
- Do związków – może ta karta oznaczać – tworzenie wspólnej przyszłości i bardzo często w układach partnerskich pokazuje wspólny dom. Także taki dom , często nie mieszkanie tylko domek wolno stający ponieważ te 4 Pałki ograniczają nasza własną i swobodna przestrzeń.
- Jeżeli jesteśmy osobami samotnymi – karta ta prognozuje założenie rodziny, założenie związku
- jeżeli pytamy się o nastawienie do nas drugiej osoby – zazwyczaj mówi nam o tym, że nasze oświadczyny czy to małżeńskie czy to wyznanie miłości zostanie przyjęte i odwzajemnione.
- jeżeli chodzi o sprawy dotyczące zdrowia to 4 Pałek bardzo często tyczy wszelkich spraw związanych z tkanka mięśniową. Czyli tutaj możemy również mówić o sprawach dotyczących serca ale najczęściej w momencie kiedy stanie
4 Pałek w sąsiedztwie karty 3 Mieczy ,
-która wskazuje nam typowo na ten nasz organ, na nasze serducho . No i tutaj możemy mieć problemy z tkanka mięśniową dotycząca serca. Również mogą być to wszelkiego rodzaju zapalenia mięśni i np.
Jeżeli 4 Pałek stanie przy 10 pałek ,
-która to jest karta przeciążenia , przesilenia i takiej już niemocy może świadczyć o tym ,że tyle się napracowaliśmy fizycznie, że teraz będziemy dosyć długo dochodzić do tej fizycznej równowagi i może nie są to zapalenia mięśni ale na pewno będziemy czuć się dosyć niekomfortowo nie mogąc wstać z łóżka po przesileniu.
-Jeżeli chodzi o problemy mięśniowe to jako pałki jako żywioł ognia również mogą mówić o wszelkiego rodzaju zapaleniach a 4 Pałek również pokazuje zapalenia gardła. Ale takie które nie są wywołane wirusami i chorobą tylko raczej takie które również są pewnego rodzaju – wynikają z przeciążenia. Np. dzień wcześniej mieliśmy ważna konferencję i wygłaszaliśmy bardzo długi referat, albo intensywna z kimś rozmowa a potem głos odmawia nam posłuszeństwa.
Jeżeli 4 pałek pojawia się w układzie na zdrowie, jeżeli chodzi o czakramy to wtedy nie musimy jej koniecznie rozważać jako karty dotyczącej problemów z mięśniami chyba żeby stanęła w czakrze pierwszej , czakrze podstawy która to odpowiada za kręgosłup, stawy, kości i mięsnie natomiast we wszelkich innych położeniach karta ta raczej oznacza przesilenie ale w ta dobra stronę. Czyli jeżeli jesteśmy chorzy nasza choroba osiągnęła już swoje apogeum, swój szczyt i teraz czeka nas już tylko wyleczenie i zdrowie.
Tak, że 4 Pałek jest dość pozytywna kartą.
Jeżeli pojawia się zdrowotnie u dzieci wtedy należy zwrócic uwagę na rozwój masy mięśniowej czyli czy nie ma jakiegoś zaburzenia, czy wszystko jest w porządku , dostosować sposób życia, sposób żywienia do własnego dziecka.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 4 buławy

Postautor: nadzieja_aa » środa 01 gru 2010, 22:57

4 Buławy – III – finanse
-----------------------------------------------

- bardzo często jest to sukces materialny i radość z efektów własnej pracy. To już jest taki prawie nasz szczyt który możemy osiągnąć i materialnie i zawodowo.
- często może być to również podjęcie nowej pracy szczególnie wtedy kiedy przy 4 Buław stanie As Monet.
- Wtedy możemy się spodziewać, że podejmiemy następna pracę w której będziemy czuć się jak w domu ewentualnie będzie to praca do której nie trzeba będzie wcale daleko dojeżdżać.
Jeżeli chodzi o sprawy zawodowe jest to pomyślne załatwienie spraw zawodowych , wszelkiego rodzaju umów, kontraktów bądź tez jeżeli są niebyt dobre relacje międzyludzkie to tu też jest naprawienie tych relacji.
- praca która przynosi satysfakcje i daje powody do świętowania – czyli możemy zamknąć za sobą pewien etap. Są to świętowania dotyczące zawarcia umów , podpisania kontraktów, czasem przyjęcia dobrego pracownika , czasem zmiana szefostwa, natomiast zawsze jest to jakiś jednocześnie początek i koniec dający możliwość do radości i do okazywania tej radości.
- może tez oznaczać pracę fizyczna przynosząca zadowolenie – taka prace wokół domu. Czyli pracę dotyczącą naszych ogródków, działek przydomowych , pracy na ziemi , na roli. I również taki etap odpoczynku i radości z tego, że przebywa się blisko domu.
Jeżeli przy 4 Buław stanie 4 Mieczy –
Bardzo często są to odpoczynki wręcz nie tyle nawet zasłużone tylko konieczne do tego by dalej móc bardzo dobrze i we własnym tempie pracować.
4 Pałek pokazuje również upiększanie miejsca pracy i często bardzo pomyślna współpracę.
---------------------------------------------------------------

4 Buław –IV - minusy w sprawach finansowych

Minusy 4 pałek w sprawach finansowych
- bardzo często może być to niezadowolenie z powodu rozwoju sytuacji zawodowej czyli dążymy do czegoś, dążymy, wspinamy się na szczyt a jak jesteśmy na szczycie to okazuje się że i ścieżka nie ta i góra jakby nie ta na którą się wspinaliśmy i otoczenie tez zupełnie nie to. Takie niezadowolenie z tego co zrobiliśmy. Nie nawet z jakości naszej pracy ale z tego co osiągnęliśmy.

- bardzo często 4 Pałek oznacza lenistwo , kiedy tak biernie poddajemy się sytuacji w pracy , która może nie sprzyjać zupełnie skupieniu i robieniu czegoś twórczego.
W talii Weita 4 Pałek – to oprócz ograniczonej przestrzeni również mamy bawiące się osoby. Stąd tez w minusach tej karty pojawia się lenistwo i niechęć do pracy.
-Jeżeli chodzi o dłuższą wróżbę na dłuższy czas bardzo często mówi o niezadowoleniu rozwoju sytuacji w pracy kiedy to my bardzo się staramy, żeby cos ruszyło do przodu a okazuje się najczęściej, że jesteśmy nieusatysfakcjonowani czy finansami czy w ogóle sytuacją w pracy .
- czasem są zbyt silne wpływy z przeszłości nie pozwalające nam ruszyć do przodu. W drastycznych sytuacjach kiedy ta
4 Pałek podparta jest karta Wieży czy kartą Sądu lub Sprawiedliwości
lub lub
-może to być taka sytuacja nasza prawna w przeszłości , która uniemożliwia nam wstęp na pewne stanowiska. Często są to sprawy dotyczące polityki, szkoły , edukacji czy eksponowanych stanowisk.
Natomiast jeżeli przy 4 Pałek pojawiają się łagodniejsze karty może to oznaczać, że nie ukończyliśmy edukacji na takim poziomie na jakim powinniśmy ukończyć. Np.
4 Pałek – Pustelnik lub Kapłanka lub Kapłan
lub lub
- które to karty bardzo często oznaczają naukę , szkołę i edukację. – jesteśmy tu to w stanie nadrobić, natomiast karty zwyczajnie pokazują na czym powinniśmy się skupić , żeby ta kariera, która zaplanowaliśmy sobie przychodząc na ten świat , te możliwości i te talenty mogły uzyskać punkt kulminacyjny czyli żebyśmy mogli dojść do szczytu swoich możliwości.
Tu mogą być również takie sprawy jak strach, jak obawy, jak lęki bardzo często charakteryzowane karta Księżyca przy 4 Pałek i z tym też możemy sobie poradzić.
W drastycznych przypadkach kiedy to w układzie za
4 Pałek stanie karta zakończeń – Śmierć
- możemy mówić również o utracie pracy.
4 Pałek możemy czasem odczytać jako takie bezproduktywne działanie kiedy grupa ludzi siedzi nad jednym projektem a tak naprawdę okazuje się, że nikt nie ma przydzielonego zadania , nikt nie potrafi dobrze poprowadzić do przodu tych wszystkich swoich działań , żeby również osiągnąć zamierzony cel.
Przy tej karcie bardzo ważna jest współpraca w grupie , gdzie ktoś musi dowodzić . I bardzo dobrze jeżeli 4 Pałek stoi nawet w negatywnym aspekcie a pojawi się jakaś silna osobowość.
Cesarz, Król monet
czy
– taka osobowość , która będzie potrafiła rozdzielić obowiązki i która zostanie przywódcą poprzez cechy swojego charakteru. Wtedy ten problem bezproduktywności umyka. Natomiast jeżeli nie mamy takiej silnej osoby reprezentowanej przez karty dworskie wtedy my musimy się postarać jakoś tą pracę rozdzielić i zorganizować.
- oznacza również konkurencję , która może nam dezorganizować życie zawodowe i bardzo często pojawia się ona blisko naszej siedziby. Ponieważ 4 Pałek jest karta domu, karta miejsca w którym my przebywamy bardzo często to jeżeli 4 Pałek pojawia się w negatywie możemy mówić o tym , że blisko naszej siedziby, blisko naszego miejsca pracy pojawi się konkurencyjna firma o podobnej lub nawet tej samej branży , która może bardzo mocno wystartować z reklamą i naprawdę odebrać nam klienta.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 4 buławy

Postautor: nadzieja_aa » środa 01 gru 2010, 23:10

4 Buławy – sprawy miłosne
-----------------------------------------------------

4 Buław często oznacza umowy zawarte za obopólną zgodą partnerów.
Jeżeli towarzyszą temu karty takie służbowe , sądowe czyli
4 Buław - Sąd, lub Sprawiedliwość
-może być to umowa powiązana czy z kredytem ( tu również byłaby potrzebna karta 6 Monet ) ale może to być taka umowa przedwstępna o zakup domu co się bardzo często przy 4 Buław ,
-mogą to być takie umowy które niekoniecznie mogą być sformalizowane ale mogą to być umowy między dwojgiem partnerów. I jeżeli przy
4 Buław – 2 Miecze ,
-która jest karta wejrzenia w siebie i przede wszystkim karta kompromisów w nas i z otoczeniem – oznacza zawarcie ugody między dwojgiem ludzi czy to do wspólnej przyszłości czy to do tego jak mają się względem siebie zachowywać ale wszystko jest to podparte konstruktywna rozmowa , nie krzykami, nie wymuszeniem, ale kompromis który chcą zawrzeć dwie osoby.
Jeżeli mamy układ partnerski i pytamy o związek i jak będzie wyglądał i 4 Buław leży po jednej ze stron oznacza to , że los domu, los rodziny zależy od inicjatywy tej osoby.
- Bardzo często 4 Buław kładzie się czy w sercu czy w głowie np. mężczyzny o którego pytamy i wtedy oznacza, że człowiek ten myśli o poważnym związku z nami lub czuje ze, chciałby z nami mieć rodzinę natomiast jeszcze musi to przełożyć w czyn.
-Jeżeli w naszym sercu wypadnie ta karta 4 Buław to mamy pewność, że jeżeli to my wykażemy troszkę inicjatywy to stworzymy ten związek już taki ciepły, dobry , z całym domowym ogniskiem.
- bardzo często 4 Buław oznacza budowę domu.
- dla związków partnerskich jeśli posiadają już dom , nie musi oznaczać budowy domu ale możliwość remontu . możliwość dekorowania domu, mieszkania , przystosowywania go do swoich potrzeb.
-a remonty będą na pewno jeżeli jeszcze przy
4 Pałek stanie 3 Monety
- wtedy już są takie bardzo remontowe energie i można się tego spodziewać.
- również jeżeli pytamy o zakup domu a wypada
4 Buław – 3 Monety
-kupimy już gotowy dom, nie będziemy się musieli martwić o ziemię ale dom do remontu, taki w który będziemy musieli dostosować do siebie.
4 Pałek – bardzo często dwoje dzieci. , ponieważ 4 jako liczba 4 osób oznacza i rodziców i dzieci czyli taki pełen dom.
- bardzo często również oznacza taka nieoczekiwana radość ze strony osoby , po której możemy się tego nie spodziewać. Nawet jeżeli jesteśmy w dosyć dobrym związku gdzie ludzie mają między sobą dobre relacje to być może mamy takiego partnera który nie jest taki który jest bardzo szczodry i obdarowuje nas kwiatami , podarunkami a
4 Pałek a jeszcze przy karcie Gwiazdy
- może oznaczać niespodziewane podarunki z bardzo miłej, z bardzo fajnej strony.
W negacji
4 pałek w sprawach miłosnych ma również swoje minusy. I generalnie oznacza niezadowolenie z powodu rozwoju sytuacji. Ma to miejsce wtedy kiedy jedna strona chce tworzyć ten dom a ta druga raczej traktuje lekko związek i wtedy ta 4 Pałek w negacji oznacza takie niezadowolenie, że niby wiemy, że ten partner byłby dla nas , że zgadzamy się na wielu płaszczyznach, wielu poziomach a okazuje się , że raczej jesteśmy traktowani jako związek – tak, ale dom, rodzina i odpowiedzialność już nie.
- również oznacza brak wdzięczności ale tu w takich relacjach –matka-dziecko. I tu ta 4 pałek bardzo często oznacza takie wychowanie w domu gdzie wszystko było dawane , mało wymagane i teraz ten brak wdzięczności rzutuje na stosunki rodzicielskie między dziećmi a rodzicami.
- również jeżeli chodzi o dom, mieszkanie pokazuje 4 Pałek bardzo dobre, energetyczne dla nas miejsca natomiast w negacji odwrotnie czyli takie miejsca gdzie może zostać zatrzymany nasz rozwój zawodowy , gdzie może związek ulec pogorszeniu , a przeprowadzka która planujemy niekoniecznie jest dla nas wyjściem i rozwiązaniem dobrym.
- utrata spokoju w ognisku domowym również może wskazywać negatywna 4 Pałek. Ponieważ jej pozytywna strona mówi o świetnym porozumieniu między całą rodziną nawet jeżeli mieszkamy w jednym domu w cztery pokolenia. Natomiast brak spokoju, nerwowość i kłótnie a poparte kartami które mogą to potęgować np.
4 pałki - 5 pałek
– może mówić o utracie spokoju.
Czemu 5 Pałek? - , napięcia , braku spokoju, karta walki, i twego ze nie da się Czegos zrobić spokojnie tylko trzeba to wszystko przewalczyć.
- jeżeli w układach miłosnych wychodzi jako karta negatywna – bardzo często mówi o braku opieki i pomocy ze strony partnera. Czyli znowu mamy ten dom nie taki jaki sobie wymarzyliśmy tylko sami musimy się starać o ty by dom ten miał ręce i nogi i dobrze funkcjonował. A jak stanie przy tym
4 Pałek – Pustelnik lub 10 Pałek
- wszystkie obowiązki są na naszych barkach. Czyli partner nie jest zupełnie osoba pomocna.
- zbyt silne wpływy z przeszłości . To mogą być byłe kobiety, byli mężczyźni, bilę żony . byli mężowie lub również to co wynieśliśmy z domu – takie zachowania czy jakieś przeżycia traumatyczne, czy to jak zostaliśmy wychowani , jak nas traktowali rodzice – możemy teraz przekładać na aktualny związek.
- często są to kłopoty związane z miejscem zamieszkania i ta karta bardzo często wychodzi nowożeńcom, młodym parom, młodym związkom, które jeszcze nie bardzo maja ustabilizowana sytuacją materialną , niekoniecznie maja bogatych rodziców a wchodząc w związek będą te osoby miały problemy z miejscem zamieszkania. Bardzo często i podobnie brzmi karta Wieży jak 4 Pałek na minusie, że miejsce w którym my mieszkamy nie jest dla nas zupełnie korzystne. Jeżeli chodzi o jakiekolwiek aspekty działania i u tych młodych osób często to oznacza mieszkanie z rodzicami a dwie gospodynie to podwójny problem. A dalsze karty pokazują nam możliwości wyjścia z tego impasu – taka możliwością najczęściej jest p[przeprowadzka i potem już wszyscy bardzo rodzinnie się kochają .
------------------------------------------------------
4 Pałek – aspekt karmiczny
- bardzo często jest to taki fakt i wskazanie na fakt , że czymś co było dla nas bardzo ważne w poprzednich wcieleniach . był dom rodzinny i że z tego jak my traktowaliśmy rodzinę, jakim byliśmy członkiem rodziny , jak zachowywaliśmy się w stosunku do dzieci , - z tego mogą wynikać nasze kłopoty lub odwrotnie –nasze powodzenia. . Dlatego tutaj ta terapia polega nie tylko na pokazaniu, że w przeszłości np. opuściliśmy zonę ale również na pokazaniu tego co możemy zrobić żeby to tak bardzo silnie nie oddziaływało na nas i żebyśmy w tym życiu mogli znaleźć ta właściwą kobietę, której nie będziemy opuszczać i nie będziemy szukać ciągle nowej .
- bardzo często są to wszelki8ego rodzaju trudności w zawieraniu umów czy to z jedna osobą czy z większą grupą osób i te trudności mogą przechodzić na czas obecny.
-Bardzo częste te osoby które nie potrafią zagrzać miejsca w pracy niekoniecznie dlatego, że trafiają na bardzo złe prace ale dlatego, że maja to obciążenie karmiczne tym brakiem słuchania umów , dochodzenia do kompromisu.
-bardzo często 4 Pałek pojawia się wtedy kiedy mamy problemy ze znalezieniem sobie celu w życiu. , mało tego – nie jest to nasze pierwsze wcielenie w którym mamy ten sam problem i nasza lekcja ma być to , żeby wreszcie nauczyć się ten cel znajdować. Są do tego różne sposoby – praca nad sobą z jednej strony ale już w szukaniu celu pomoc wszelkiego rodzaju terapii, terapeuty, psychologa itp.
- układach karmicznych 4 Pałek pokazuje również , że mogliśmy być ludźmi którzy pracowali bez satysfakcji. I na ten moment , na to życie też możemy wybierać takie prace które nie są koniecznie zgodne z naszym powołaniem , zgodne z tym co chcielibyśmy wykonywać , co chcielibyśmy robić tylko wykonujemy ta pracę dlatego, że musimy np. porobić opłaty a nic nam nie sprawia radości . jak przerwać to błędne koło? – czasem dobrem sposobem jest rzucenie wszystkiego na jedną kartę. I np. mniej czasu poświęcając temu trybowi zarabiania może się okazać, że to co kochamy i będziemy robić da nam satysfakcję. , bo się odnajdziemy a za tym Ida pieniądze.
- może też oznaczać sukces zawodowy który nie przynosi zadowolenia. Czyli przenieśliśmy z poprzednich wcieleń to , że cokolwiek by nam los nie podtykał pod nos to my to weźmiemy ale jeszcze obejrzymy, pomarudzimy i że to nie takie i mamy również taka tendencje w pracy. Cieszymy się ze swoich małych czy wielkich kroków zawodowych tylko stale cos nam nie pasuje – a to nie takie biurko, a to za mała pensja itp. Z tym trzeba powalczyć pracując nad sobą , bo to wynika z naszego niezbyt pozytywnego nastawienia do życia i cech charakterologicznych.
4 Buławy – Głupiec –
- w układach karmicznych mówi o ciągłym zaczynaniu od początku. Czyli to już nie jest rezygnacja dla braku satysfakcji w pracy tylko bardzo często zaczynamy od początku bo wydaje nam się bardziej fascynujące i lepsze od tego co było. Trudno sobie z tym poradzić bo o ile zawodowo taka osoba która skacze z miejsca na miejsce jeszcze może jakoś funkcjonować to o tyle takie przeskakiwanie z partnerstwa na partnerstwo może być bardzo uciążliwe ponieważ jednak sprawy opinii publicznej są czasem dosyć miażdżące dla takich osób a po drugie my sami nie potrafimy zbudować takiej stabilnej przystani. I stabilnego domu. Jeżeli sobie uświadomimy –trzeba to przewalczyć.
4 Pałek – Rydwan –
- często odnosimy sukces ale jest to sukces w oczach innych, nie sukces w naszych oczach. Co też może być dosyć bolesne.
4 Buław – Moc
- mówi o przecenianiu własnych możliwości czyli możemy tu jeszcze popracować nad sobą.

W negatywnym aspekcie karmicznym 4 Buław mówi o braku energii - . Tu trzeba to przewalczyć jakimiś metodami magicznymi bo jeżeli jesteśmy osłabieni- wszystko może się pod nas podczepiać , możemy mieć problemy z bytami, z energiami , nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić oczyszczaniem siebie samych, czy swej aury czy tez otoczenia domu – dobrze jest prosić specjalistę.
- bardzo często są to choroby wywołane wyczerpaniem i brakiem sił fizycznych , które mogliśmy przeżyć w poprzednich wcieleniach. Mogą to być ludzie którzy przeżyli obozy , ciężkie więzienia, katorgi lub zesłanie ponieważ szczególnie przy tych traumatycznych kartach np.
4 Buław (o) - Diabeł
– bardzo często mamy do czynienia z radykalnymi sprawami . czyli nie jest to takie zwykłe klepanie biedy gdzieś w zapomnianym zakątku świata natomiast bardzo często są to mordy i to takie dokonywane na szerokiej gamie społeczeństwa. Czyli nie jednostkowe lecz szersze.
Jeżeli sama 4 Buław(o) stanie w negatywnym aspekcie – może to oznaczać, że byliśmy na tyle niezaradni, na tyle biedni, i z brakiem perspektyw od rodziny , że mogliśmy żyć w głodzie , w wycieńczeniu i chorobach.
Jeżeli przy 4 buław(o) - stanie Wisielec
(-karta oznaczająca hazard , uzależnienia, typu Wisielec )
-to możemy przypuszczać, że nawet mając fortunę, mając fortunę rodzinną poprzez własne zbytki ta fortunę zatraciliśmy. A tym życiu nie potrafimy sobie Radzic z pieniędzmi , nie potrafimy oszczędzać, nadmiernie wydajemy , możemy również tych pieniędzy nie umieć zarabiać ponieważ ostatnim razem przyszło nam coś zbyt łatwo.

-Czasem 4 Pałek oznacza lenistwo ,
- bardzo często oznacza zbytnie pławienie się w zabawie a nie myślenie o swojej przyszłości i jeszcze gorzej –przyszłości rodziny.
- czasem mówi o bezrobociu
A 4 buław(o) – Śmierć
- może pokazywać, że przeszliśmy w swoim życiu śmierć z wyczerpania. Jak to na nas wpływa? – bardzo różnie – często jesteśmy osobami otyłymi ponieważ w tym życiu gromadzimy jak gdyby poprzez ciało fizyczne zapasy , żeby już drugi raz nie przeżyć tej śmierci z wyczerpania.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 4 buławy

Postautor: nadzieja_aa » środa 01 gru 2010, 23:12

4 Buławy ( z rozkładów)_
------------------------------------------------
- zadowolenie z domu, karta fajnego mieszkania, takiego z którego człowiek jest już zadowolony i tworzenia swojej własnej przestrzeni
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 4 buławy

Postautor: nadzieja_aa » środa 08 gru 2010, 17:48

4 Buławy
- karta szczęścia
----------------------------
- wskazuje przede wszystkim na związek nieformalny , który ma pewien kształt, ma ramę już ale jeszcze nie ma tych takich deklaracji urzędowo papierowych . Ta rama jest również czymś co powoduje pseudo ograniczenie.
- relacja, która ma pełna formę lecz brak tzw. „papierka”.
- przede wszystkim nazywa się „dzieło ukończone”
---------------------------------------------
na pytanie jaka odległość bedzie dzieliła?

- ktoś z obrębu osiedla
(programy Danuty)
=================================================
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mewa
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 lis 2010, 16:32

Re: 4 buławy

Postautor: Mewa » środa 08 gru 2010, 21:59

Nadzieja_aa, skąd masz te wszystkie informacje, takie szczegółowe? :shock: :) Czy to jakaś książka o MA? :mrgreen:
beatrycze
Posty: 33
Rejestracja: sobota 25 gru 2010, 15:38
Lokalizacja: net

Re: 4 buławy

Postautor: beatrycze » poniedziałek 03 sty 2011, 23:19

Uczucia i związki wg Heleny Żuk

Romans oparty na trwałych uczuciach z możliwością założenia stałego związku.
Dla samotnych : zapowiedź stworzenia wolnego związku, opartego na wyrozumiałości, zaufaniu przyjaźni_ dobre perspektywy na długotrwały związek.
W związku : czułość troskliwość wzajemne zaufanie, radość poczucie bezpieczeństwa Małżeństwo z rozsądku, oparte na zaufaniu, przyjaźni serc, wspólnych zainteresowaniach i planach związanych z przyszłością.
Awatar użytkownika
Natka
Posty: 2500
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 06:39
Lokalizacja: gdzieś na Lubelszczyźnie

Re: 4 buławy

Postautor: Natka » czwartek 13 sty 2011, 19:33

Karta 4 Buławy
Dwie kobiety z bukietami w ręku opuściły zamek, by urządzić piknik na świeżym powietrzu pod girlandami kwiatów. Radość tej karty przypomina nam o karcie Świat (XXI), a podstawą do niej są być może Kochankowie (VI), zaś optymizm wypływa ze Słońca (XIX). Z drugiej zaś strony karta ta może być ostrym przeciwieństwem Wieży (XVI). Tam dwie spadające postacie są podobnie ubrane, jak i te dwie, które tutaj wesoło i beztrosko opuszczają "ochronne" mury.
Tradycyjne znaczenie - radość, harmonia, wzbogacenie, sukces finansowy, optymizm, (materialna) pomoc, nowe kontakty, nowy związek.
Karta odwrócona - niepewność, bezbronność i konieczność ochrony tego, co zostało osiągnięte.
Znaczenie u Waite'a - interpretacja tej karty pozostaje niezmieniona.

Źródło: "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhaf
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego
Nie wróżę na PW.
Awatar użytkownika
katarynka
Posty: 191
Rejestracja: środa 02 mar 2011, 13:24

Re: 4 buław

Postautor: katarynka » wtorek 14 lut 2012, 23:18

Z tą kartą kojarzą mi się uczucie pt: "wszędzie dobrze ale w domu najlepiej" kiedy wracam po wakacjach a także "nareszcie w domu" po ciężkim dniu w pracy. To też uczucie "no to jesteśmy w domu" kiedy po długich zmaganiach z jakimś problemem wreszcie widać na horyzoncie rozwiązanie. To meta w zawodach biegowych (2 buławy to bloki startowe, trzy buławy to sam bieg), to uczucie zasłużonego odpoczynku po posprzątaniu mieszkania. jednym słowem COMPLETION (z Crowleya) czyli poczucie spełnionego obowiązku. Można mrozić szmpana, można sobie przyznać nagrodę w postaci np. kawki z książką czy innej przyjemności (co kto lubi).
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 4 buław

Postautor: Katty » czwartek 07 lis 2013, 21:35

"4 Buław zapowiada fazę spokoju. Otwieramy się i wychodzimy na zewnątrz, aby rozkoszować się życiem. czujemy się na tyle bezpieczni, że gotowi jesteśmy opuścić nasz pancerz ochronny, aby wziąć czynny udział w życiu świata. Karta ta wskazuje zarówno na towarzyskość, rozrywki, przyjemności i wzbierającą ochotę do życia, jak również na wewnętrzne otwarcie się, dzięki której bezpośrednio uczestniczymy w toczącym się wokół nas życiu, a kontakty z innymi powadzą do powstawania głębszych związków.

w życiu zawodowym karta ta oznacza, że dzięki powstawaniu trwałych, pewnych i perspektywicznych warunków pracy odnajdziemy więcej radości i zadowolenia z wykonywania swoich zadań. Jest to czas pozytywnych motywacji i zadowolenia. Uwieńczone sukcesami pokonywanie zadań stanie się dla nas przyjemnością. Karta ta może również oznaczać, ze zrezygnujemy z pracy, która dotychczas zapewniała nam poczucie bezpieczeństwa, aby z ufnością, bez lęku pójść nową drogą.

Na poziomie świadomości 4 buław pokazuje, że opuszczamy obszar bezpiecznych, starych przekonań, aby z otwartością poszukiwać nowych bodźców i sfer zainteresowań. Mówi również, że uwalniając sie od starych doświadczeń, bez uprzedzeń wyruszamy w nowe obszary i z radością zbieramy nowe doświadczenia.

w związkach osobistych karta ta zapowiada słoneczne czasy. Mówi, że w związku czujemy się pewnie i bezpiecznie - dzięki temu jesteśmy wobec siebie otwarci, przyjaźni i pełni miłości. Jest to faza przyjemnych wspólnych przedsięwzięć. Będziemy beztrosko cieszyć się życiem. Czekają nas też nowe znajomości."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
Izyda
Posty: 1858
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 16:46

Re: 4 buław

Postautor: Izyda » niedziela 04 maja 2014, 16:49

u mnie 4 buław to stabilizacja,równowaga,karta stagnacji,karta domu,miejscowości w której mieszka pytający, w zdrowi pokazuje rzeczy miękkie w organiżmie np.mięśnie :kotek:
MonikaAbya

Re: 4 buław

Postautor: MonikaAbya » sobota 13 gru 2014, 00:08

Karta ta koreluje z Wieżą Boga Wielkich Arkanów, o ile jednak tamta ukazuje zakończenie jakiegoś procesu, czwórka buław obrazuje jego początek i rozwój owocujący osiągnięciem zamierzonego celu.

Położenie prawidłowe:Dobry początek. Wesele, radość, wspólne dążenie do celu. Umowa za obopólną zgodą. Koniec trudności i strachu. Spokój, łagodność. Dom, w którym panuje harmonia. Uwolnienie od tego, co było. Romans. Społeczne zaakceptowanie czyjejś postawy. Zadowolenie z efektów pracy.

Karta odwrócona:Coś się kończy zanim się na dobre rozpoczęło. Utrata spokoju. Niezbyt miły w skutkach romans. Niepełne szczęście. Utrata wewnętrzej radości. Brak opieki. Przeszłość oddziałuje na teraźniejszość i przyszłość. Narastajaąe kłopoty i rodzinne konflikty .
Anouk

Re: 4 buław

Postautor: Anouk » czwartek 14 sty 2016, 12:00

Wesele, też zabawa ( domówka), stabilizacja, osiągnięcie zamierzeń.

Wróć do „Dwór buław”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość