2 buław

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

2 buław

Postautor: Tarofides » poniedziałek 15 lis 2010, 03:23

Karta Tarota 2 buław

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

2 buławy.jpg
Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 2 buławy

Postautor: Rudalila » poniedziałek 15 lis 2010, 12:21

Prosta
To moze byc spolka lub jakis rodzaj wspolnego ukladu, ktory zaistnieje, ale z mojego doswiadczenia, ta karta ma cos wspolnego z posiadlosciami lub lokalami i moze wskazywac ,na nadchodzaca dobra okazje w tej dziedzinie.Uwazaj jednak na konkurencje! To takze moze byc wspanialy,dumny mezczyzna, ktory, badz jest, lub wkrotce bedzie wazny w zyciu Pytajacego.

Odwrocona
- opoznienia w zakupie lub sprzedazy nieruchomosci. Niezbyt dobry poczatek jakiegos biznesu lub spolki. Poczekaj i sprobuj za jakis czas. To moga byc rowniez nieoczekiwane wiadomosci. Wspanialy mezczyzna moze stwarzac problemy.

Sasha Fenton FORTUN-TELLING BY TAROT CARDS
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cytat z ksiazki TAROT CARDS - JANE LYLE (moja ulubiona sciagawka) -

DWOJKI- slowa klucze : BALANS i SYNTEZA -

Numer dwa reprezentuje balans i harmonie. Moze byc zwizualizowany jako mezczyzna badz kobieta; ciemny(a) lub jasny(a); yin and yang; i wszystkie polarne przeciwnosci. W numerologii dwa jest zenskim numerem,ktory symbolizuje ped do nauki i przyjmowania, i jednoczenia przeciwienstw, zlewajac je w jedna perfekcyjna calosc. [b]DWOJKI[/b] koresponduja z KAPLANKA w Arkanach Wielkich i sa odbiciem jej chlonnych zalet.

2 bulaw poz.prosta - slowa klucze: Zrownowazona Inicjatywa i Sila

Pomyslna i dobrze prosperujaca spolka jest czesto sugerowana przez 2 bulaw. Porywcze wartosci tej karty wskazuja na produktywne spotkania umyslow. moze takze oznaczac satysfakcjonujaca przyjazn poprzez prace.
2 bulaw moze takze reprezentowac wplywowego biznesmena lub bizneswoman. Ta osoba zazwyczaj prowadzi przedsiebiorstwo lub spolke,lub jakis zespol ludzi i osiagnela wielki sukces, jest wplywowa i zazwyczaj bardzo respektowana na polu swojej dzialalnosci.
Gdy 2 bulaw sugeruje jakies wydarzenie dotyczy ono czesto spraw nieruchomosci. Wszystkie negocjacje powiazane z kupowaniem lub sprzedawaniem wlasnosci sa pod bardzo korzystnymi wplywami; jestes w stanie podpisac kontrakt bez wahania. Pertraktacje beda korzystne dla ciebie - mozesz zarobic wiecej pieniedzy niz sie spodziewasz.

poz.odwrocona- slowa klucze : Problemy w Spolce(Zwiazku)

Biznes, nawet tworczy czy tez spolka lub inny zwiazek moze zaczac sprawiac problemy.Ludzie w nie zamieszani nie sa w stanie cieszyc sie sukcesem - byc moze chca wiecej; lub inaczej mowiac, moze wydawac sie pusty lub bez znaczenia. Ta pozycja sugeruje ,ze zwiazek polaczony z kariera i pieniedzmi dobiega konca. Jesli dotyczy transakcji nieruchomosci badz przygotowany na opoznienia, nie przewidziane wydatki lub inne rozczarowania. Niektore z nich beda zupelnie nieoczekiwane; prawnik skontaktuje sie z toba tego dnia, w ktorym powinienes zakonczyc pertraktacje i zmieni plany.
To takze moze byc uparty , dumny osobnik wstrzymujacy sprawy, powodujacy problemy. To, prawdopodobnie, wyksztalcona osoba , znajaca sie na rzeczy profesjonalnie.
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 2 buławy

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 30 lis 2010, 22:07

2 PAŁKI

Talia Szeridana – bardzo ładnie podszedł do symboliki kart 2 Kijów. Na wizerunku karty 2 Kijów zawarł rysunek, obraz człowieka pierwotnego, który dwoma kijami krzesze ogień. Reprezentuje ta karta więc siłę woli, dlatego , że my teraz posługujemy się prostymi narzędziami(zapałki, zapalniczka)a dużej siły woli i dużego wysiłku wymagało wskrzeszanie ognia za pomocą tych dwóch patyczków. Są to pomysły, które poprzez cierpliwość, poprzez chęć do pracy wcielamy w życie.
Szeridan uważał tę kartę jako przedstawiającą bogactwo i władzę ale zdobyte własną pracą, ale też uczciwymi środkami czyli nie ma tu oszustw, rozpychania się łokciami kolanami. Wszystko jest załatwione w sposób uczciwy, prostolinijny i bardzo pozytywny.
Karta ta też symbolizuje mądrość ale mądrość zdobytą poprzez doświadczenia. Wiadomo- ludzie pierwotni łapali ten ogienek i dopiero doświadczenie p[okoleń pozwoliło człowiekowi odkryć jak może poprzez pracę, poprzez cierpliwość wskrzesić w sobie ten ogień.
Ogień na karcie Szeridan nie symbolizuje tylko zwykłego płomienia. To jest jeden żywiołów dopasowany do żywiołu kijów. Mądrość pokoleń, wiedza zdobywana i przekazywana powoduje rozwój człowieka.
Zakon Złotego Brzasku , z którego pochodzi Reider Wait nadał mu tytuł –„panowanie’(2 kije – panowanie). To również może oznaczać panowanie nad żywiołem ognia.
Crowlej nadał nazwę „władza”
Tadeusz Józwiak – 2 kije czyli szukasz swego dopełnienia.
Jak wiemy 2-ki odpowiadają za dwoistość. Często odpowiadają za dwoje ludzi , którzy ze sobą współpracują. Najczęściej przy 2 Kijów za ludzi , którzy się przyjaźnią ale i za ludzi, którzy gdzieś tam spotykają się na swojej drodze, szukają swego dopełnienia.
Crowlej – na jego karcie widać skrzyżowane 2 Buławy(kije) trochę przypominające symbole błyskawicy, symbole boskiej siły, niszczenia i tworzenia. Na skrzyżowaniu zawsze mamy punkt mocy. Tu wypada na środku karty . To jest ważne miejsce dla człowieka czyli : działamy, działamy, działamy i nagle dochodzimy do momentu kiedy wiemy, że jesteśmy na tyle silni, by wprowadzić swoje plany w życie.
Crowlej umieścił na tej karcie domniemane maski, które w tle mogą symbolizować lęk, ale lęk jest po to, by go przezwyciężać. Te ukryte lęki są nie po to, by im się poddawać lecz, by je przezwyciężyć, uświadomić, próbować niwelować.
Widzimy na karcie również końskie głowy – symbol surowej siły niszczenia, troszeczkę nieprzemyślanego żywiołu. Jednak ogień jest mocnym żywiołem , który może budować ale i niszczyć.
Są również groty z wężami- symbol i niszczenia i odnowy i transformacji. Wąż mówi o przemianie, o kole życia, o cyklach życia. Tak samo jad węży może uzdrowić ale może również zabić. I tu 2 Kije pokazuje nam , że może być nasza siła, nasza moc wykorzystana pozytywnie lub negatywnie.
Jeżeli chodzi o kolory tła są tu zmieszane elementy wody i ognia. 2-ki przeważnie mówią nam o pogodzeniu przeciwstawieństw. Woda i ogień nie są żywiołami, które się uzupełniają a jednak na tej jednej karcie zostają pogodzone. Są obydwa, żaden nie przeważa- mówimy o pogodzeniu przeciwstawieństw.
Centrum przecięcia tych 2 Buław stanowi punkt mocy, życiową siłę, którą każdy człowiek w sobie ma tylko potrzebuje ją w sobie odnaleźć.
Jest zawarty również element ognia- pomarańczowo- żółte promienie . Jako kolory mówią o wyzwolonej sile, o tym, że mamy moc do działania, że mamy moc do tego, żeby przeforsować wszelkie przeciwności.
Crowlej nazwał tę kartę jako WŁADZA ale i jako WOJOWNICZOŚĆ, jako ODWAGĘ, jako RADOŚĆ Z PODEJMOWANEGO RYZYKA, SIŁĘ PRZEBICIA, jako PRAGNIENIE ZAPANOWANIA nad tym, by wszystko układało się harmonijnie. 2-ki w tarocie wprowadzają nam dobrą harmonię.
Reider Wait – na karcie pokazany jest człowiek, który stoi na wysokiej wieży, twierdzy, z której widać tylko blanki. Jest to z jednej strony karta, która mówi o ograniczeniu. W jednej ręce trzyma kulę ziemską, w drugiej – lewej- trzyma jeden z tych kijów. Kije maja zielone listki, które dają nam nadzieję, wgląd w przyszłość. Ten człowiek jest odgrodzony od świata ale jest w swoim dobrym i bezpiecznym miejscu. Może nam się kojarzyć z władcą, który nadzoruje swoje posiadłości. Patrzy w morze, patrzy perspektywicznie, widzi swoją przyszłość, dobrze wie co chce zrobić, jest ukierunkowany na to by działać. Z lewej strony na jednej z blanek mamy symbol róży , symbol lilii i symbol krzyża. Krzyż pokazuje nam punkt mocy, który jest w zasadzie prawie koło naszych stóp czyli działając możemy bardzo wiele zrobić. Lilia symbolizuje niewinność, czystość, czystość intencji, a róża –kobiecość, kobietę i to wcale nie musi być jakaś dziewczyna ale np.: u mężczyzn kobieca strona naszej natury.
Jest to karta drogi, podróży ale niekoniecznie takiej gdzie my się wybieramy fizycznie, ale podróży w przyszłość, gdy ustalamy swoje plany. , zamierzenia, mamy jasny punkt, czyste serce i intencje i te plany są do zrealizowania z tym, że w tych planach najczęściej potrzebna jest nam druga osoba, dopełnienie po to, by te plany w pełni się zrealizowały.
==============================================

Jeżeli chodzi o zdrowie – gdy pojawia nam się 2 Kije – mówi o skaleczeniach, niedużych ranach ciętych, kłutych bądź szarpanych .
Przy karcie Głupca – na której jest wizerunek pieska – może być pogryzienie przez psy.
-------------------------------------------
Przy 2 Kije karta Mocy - to rany szarpane, również od zwierząt.2 Kije może mówić o nadwyrężeniach , nadszarpnięciach mięśni ale to w momencie przećwiczenia, forsownego marszu, biegu, nadwyrężeń ścięgien czyli wszystko co jest związane z aparatem ruchu ale nie z kośćmi- tylko mięśnie , ścięgna, obrażenia skórne (rany cięte, kłute i szarpane)
==============================================

Jeżeli pytamy i miłość- budowanie i umacnianie związku ale na zasadach przyjaźni
Na wizerunkach karty Waita mamy człowieka stojącego na baszcie na budynku, więc może my sobie łatwo skojarzyć to budowanie, umacnianie związku. Oprócz tego on jako stający na wieży jest człowiekiem bezpiecznym i stabilnym i również takie związki określa 2 Kije czyli stabilne i bezpieczne.
Jako, że Pałki odpowiedzialne są za energię, energetykę , za duży potencjał – 2 Pałki bardzo często pokazuje miłość typowo fizyczną ale również takie pierwsze randki , kiedy się ludzie zaczynają zaprzyjaźniać- niekoniecznie jeszcze w sobie zakochiwać.
2 Pałki jest również znakiem oczarowania drugim człowiekiem ale jako dwójka czyli łączenie przeciwieństw wskazuje nam na dokonanie wyboru. Tu 2 Pałek często wskazuje nam , że w życiu możemy spotkać w tym samym czasie zupełnie dwie różne osoby. I tak np.: kobieta może spotkać z jednej strony bardzo ciepłego, świetnego mężczyznę a z drugiej strony człowieka, który jest typem ostrzejszym , który gdzieś tam ma własne zdanie, nie jest taki uległy i romantyczny. I ta 2 Pałek wskazuje, że tutaj kobieta będzie musiała dokonać wyboru. Odpowiedniego. To samo z drugiej strony; jeżeli mężczyzna spotyka jedną kobietę bardzo ciepłą, taka domową a drugą osobę, która stawia na pracę, stawia na karierę, która opcja jest dla niego lepsza i czego tak naprawdę on oczekuje od swojej partnerki.
W negatywnym aspekcie czyli jeżeli używamy kart odwróconych (jeżeli ta 2 Pałek jest odwrócona) bądź jeżeli używamy w rozkładach takich miejsc, które wskazują nam na jakieś złe energie czasem może oznaczać niemiłą niespodziankę, negatywny wpływ okoliczności zewnętrznych , tych okoliczności, które przedostają się przez tarotowi basztę do człowieka, który na niej stoi. Może to być również uzależnienie własnych działań od decyzji partnera czyli jest to niby partnerstwo – owszem tak – tutaj 2-czki pokazują nam partnerstwo – ale w negatywnym zwierciadle czyli takie partnerstwo., które uzależnia, gdzie my jesteśmy tymi osobami , które muszą naprawdę słuchać.
W negatywnym aspekcie może oznaczać również niepewność, smutek, utratę życiowych sił. Jeżeli chodzi o miłość i jej negatywny aspekt -ta miłość fizyczną może tutaj pokazywać problemy właśnie z tą miłością fizyczną, problemy z naszym temperamentem.
===============================================

Jeżeli chodzi o finanse 2 Pałek bardzo często mówi o budowaniu i umacnianiu swojej pozycji ale takim umacnianiu , kiedy my naprawdę wierzymy we własne siły. Mało tego, kiedy mamy koło siebie takich ludzi, którzy tak naprawdę mogą nam pomóc i chcą nam pomóc i my mamy się na kim oprzeć.
================================================

W życiowych sytuacjach 2 Pałek to często ważne umowy, różnego rodzaju spółki. I tu jeżeli jest to negatywna pozycja to są również niemiłe niespodzianki, jakieś negatywne okoliczności , spółki, które są zawarte z niewłaściwymi osobami, w niewłaściwym czasie, w niekorzystnym dla nas momencie.
================================================

Jeżeli stawiamy układ na charakter człowieka- na człowieka w ogóle- i wypadnie nam 2 Pałek oznacza tego człowieka jako dobrego przyjaciela dla nas, osobę rozsądną, z pozytywnym nastawieniem do życia. Może troszeczkę zamkniętą w sobie. Jednak w Waicie ten człowiek stoi gdzieś tam na basztach , więc troszeczkę taki nieosiągalny, odgrodzony od tej rzeczywistości ale bardzo ładnie tą rzeczywistość widzi z góry czyli będzie to człowiek, który będzie nam mógł pokazać zupełnie inny punkt widzenia od naszego. Oznacza też człowieka z dużą ilością ciepła. Pałki- żywioł ognia pokazują ciepłe osoby, bardzo nam życzliwe.
=================================================

Jak 2 Pałki charakteryzuje twórczość, którą się zajmujemy?
- jeżeli charakteryzuje twórczość to jest to dosyć szybkie działanie , jeżeli chodzi o artystyczne sprawy może to być rzeźba i szeroko rozumiane tworzenie. Natomiast jest to takie tworzenie po którym pozostają materialne ślady czyli nie jest to jakieś abstrakcyjne, wymyślanie wierszy pisanych do szuflady tylko pozostaje po tym materialny ślad, co mogą jeszcze oglądać inni ludzie.
Ta karta często oznacza handel i siłę przebicia w tym co robimy, nawet jeżeli jest to działalność artystyczna, nie jest to działalność typowo materialna. Jeśli chodzi o sprawy artyzmu często jest to działanie zgodne z oczekiwaniami czyli idziemy z prądem , zgodnie z obecna modą i jesteśmy w tym dobrzy.
================================================

Jeżeli 2 Pałki oznacza miejsca- gdzie mogą się ludzie spotykać, gdzie możemy wymienić jakieś informacje często oznacza twierdze, zamki, ruiny, stare budowle a jeżeli chodzi o miejsca nawigacji są to często południowe kraje . Rider Wait narysował człowieka stojącego na tej baszcie , który trochę
przypomina kupca weneckiego.. czyli są to południowe kraje ale jeżeli jest związane z handlem to również rynki, targowiska. Czyli jeżeli pytamy o miejsce gdzie spotkamy danego partnera to może to być przypadek pry kupowaniu chleba, na targu, na rynku, na targowisku.
=================================================

2 Kije a sprawy karmiczne

- w takich układach 2 kijów oznacza bunt przeciwko panującym ograniczeniom. I tu bardzo ładnie możemy dopasować czasy w których żyliśmy; np. czasy dawnego PRL- gdzie te ograniczenia były bardzo duże lub samo średniowiecze, które na piedestale stawiało jedynie religię, nie tyle wiarę – co jakieś przepisy i zniechęcało ludzi do innej działalności. Tu moglibyśmy być buntownikami przeciw panującym regułom. Z drugiej strony musimy popracować nad nieumiejętnością dostrzegania drugiej strony medalu czyli trochę jest tak , że zawsze widzimy sprawę jednokierunkowo, z jednej strony a nie widzimy tej drugiej strony. , która jest również ważna. Tej umiejętności na to nasze nowe wcielenie trzeba by było się nauczyć.
Również wcześniej mogliśmy nie potrafić zakańczać spraw, które wymagają zakończenia w tym momencie czyli takie zaczy6nanie , nie kończenie- tez tego trzeba się nauczyć.
Powinniśmy się również nauczyć zwracać uwagę na złapanie takiej równowagi między myśleniem a działaniem czyli nie lenić się, jeśli są pomysły to wcielać je w życie.
Ta karta również sugeruje czasem trudności w dokonywaniu wyborów i sugeruje, żeby te decyzje nasze życiowe były bardziej przemyślane i żeby nie stawać w miejscu czyli mając pomysł należy go realizować, działać. Natomiast, żeby ta faza wstępna ta faza przygotowywania pomysłu również miała ręce i nogi i racje bytu w naszej rzeczywistości.
J jeżeli 2 Kije wypadnie z Arcykapłanem to właśnie jest ten bunt przeciwko autorytetom nie tylko kościelnym ale wszelkiego innego rodzaju.
-------------------------------------
Jeżeli 2 Kije wypadnie z Rydwanem to może sugerować te nieprzemyślane działanie
------------------------------------
Jeżeli 2 Kije wypadnie z Wieżą- to brak umiejętności kończenia tych naszych zaczętych wcześniej spraw.
-----------------------------------

Do negatywnych stron 2 kijów a pro po karmy –
- jeżeli ta 2 kijów wypadnie w negatywnych aspektach mówi o przerzucaniu odpowiedzialności na innych ludzi czyli trzeba będzie w tym życiu uważać na to, żeby nie przerzucać tej odpowiedzialności na całe otoczenie tylko żeby działać samemu. To również jest ociąganie z podejmowaniem tych ważnych życiowych decyzji. Czasem nawet niechęć do pracy , trudności w nawiązywaniu kontaktów towarzyskich , czasem nieśmiałość, izolowanie się od ludzi.
Jeżeli 2 kije wypadnie z karta Pustelnik- izolujemy się od ludzi , my ich nie kochamy, oni nas nie będą kochać i wszyscy będą bezpieczni czyli błędne koło, mylne pojęcie –nad tym trzeba będzie uważać w tym wcieleniu.
---------------------------------------

2 kije z Głupcem – często oznacza infantylność, dziecięcość ale w tej negatywnej formie- beztroska, niezwracanie uwagi na to co będzie za następnym zakrętem.
------------------------------------------
2 Kije z Moc – mówi o zmarnowanym potencjale, który w tym życiu mamy szansę odrobić.
==================================================

Układ karmiczny

Wybieramy 14 kart ewentualnie 15jeśli ktoś używa sygnifikatora czyli kartę reprezentującą dana osobę, którą kładzie na środku.
Z tych 14 kart:
Pierwsze dwie
– które wylosowaliśmy opisują nam , określają nam czasy w których żyliśmy. Mogą to być karty, które zupełnie się różnią czyli będą pokazywały bardzo daleką przeszłość i tą bliższą. Z tego względu, że nie muszą być to jedne czasy, wcieleń mieliśmy ileś i tak też może wyglądać w kartach.
Dwie następne
- karty określają nam to kim byliśmy w poprzednich wcieleniach czyli czym się zajmowaliśmy, jak to wyglądało, jakimi osobami byliśmy, czy byliśmy np. osobami posiadającymi ważne stanowisko
5 i6 karta
- oznaczają warunki w jakich żyliśmy( status materialny, czy to było biedne domostwo czy bogate)
7 i 8 karta
- pokazują nam świat zewnętrzny, który nas otaczał (przyjaciół, ludzi, znajomych współpracowników, osoby blisko nas oraz mniej więcej w jakim państwie, kraju – czy państwo demokratyczne czy monarchiczne, czy państwo , które dzierżyło władzę nad obywatelem.
9 karta
- pokazuje nam nasze wnętrze czyli te rzeczy, które my myśleliśmy o innych , które mogliśmy dawać z siebie
10 i 11 karta
- pokazują to co uczyniliśmy wtedy źle i co musimy teraz naprawić.
12 i 13 karta
- pokazują nam nasze karmiczne obciążenia, które najbardziej wpływają na nasze wcielenie teraz.
14 karta
- podsumowuje cały układ i daje nam radę na przyszłość.
(wg. Programów Joanny Wiśniewskiej)
------------------------------------------------------------------------------------------
- bardzo często wychodzi w momencie kiedy my bez drugiej osoby nie wyobrażamy sobie życia.

==================================================================================
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 2 buławy

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 30 lis 2010, 22:12

2 Buławy i Arkana Wielkie

2 Buławy – Głupiec -
bardzo często oznacza niespodziewana podróż, taką gdzie ktoś nam cos zaproponuje i my się na nią zgadzamy nawet jeżeli w zasadzie spakowanie walizki musi nam zająć godzinę czasu i zaraz mamy wyjeżdżać. Z tym, że ta podróż mimo, iż taka na wariackich papierach może być bardzo udanym przedsięwzięciem, możemy spotkać bardzo fajnych ludzi, otworzy nam to jakieś inne drzwi, nowe drogi do naszej przyszłości.
2 Pałki w połączeniu z Głupcem pokazuje często takie bardzo ruchliwe dziecko, które ma w sobie tyle energii, że my jako rodzice, ludzie starsi nie potrafimy za tym dzieckiem nadążyć( dziecko biegające, pełne energii życiowej jak i pełne energii wewnętrznej czyli rozsądne, dobrze rozwijające się młode życie)
To połączenie może oznaczać również odkrywczą chęć życiową w nas. Czyli chcemy coś poznawać, mamy jeszcze mało doświadczeń.

Negatywnie to połączenie może oznaczać umowę, która nie jest dla nas bardzo korzystna, Na początku może nam się wydawać, że złapaliśmy Pana Boga za nogi, że coś jest świetne, że jakaś praca będzie dobrze płatna, jakieś zlecenie od jakiegoś człowieka, który się będzie wywiązywał ze swoich płatności a może się okazać, że w zasadzie, że zostaniemy zablokowani i finansowo i życiowo. Więc przy negatywnych aspektach tej karty trzeba uważać na wszelkiego rodzaju nowe rzeczy, nowe propozycje
Oczywiście to połączeni w pozytywnym znaczeniu może oznaczać nowy interes i to taki gdzie my wkraczamy na nieznany sobie grunt ale z pełnia werwy , entuzjazmu, zadowolenia, pasji więc nie ma możliwości żeby to nie wyszło.
==================================================

2 buławy – Mag
- tworzenie własnej firmy od zera.. Od poprzedzających kart zależy czy mamy już jakieś doświadczenie w danej dziedzinie, czy przechodzimy ze spółki na samodzielną działalność ale najczęściej jest to właśnie wkraczanie na nowy grunt ( Głupiec nie ma doświadczenia ale w swoim węzełku ma ukrytą perłę czyli potencjał) a tu tworzymy własną firmę od zera. Ale ten trud, który wkładamy i tutaj dominuje karta Maga czyli trudu czarowania wręcz rzeczywistości okazuje się w przyszłości opłacalne, dlatego, że jesteśmy dobrzy w tym co robimy, stajemy na wyższym poziomie rozwoju
To połączenie oznacza też tworzenie pozytywnej rzeczywistości za pomocą magii. Często ludzie pytają co robić? ,żeby spotkać na drodze swego partnera, by polepszyć swoja sytuację finansową i przy tym połączeniu kart 2 Pałki z kartą Maga możemy tą rzeczywistość kreować pomagając sobie różnego rodzaju, by ruszyć energie, czy iść za pomocą świec, czy za pomocą afirmacji, czy za pomocą zwykłego pozytywnego myślenia.
To połączenie oznacza również człowieka, który posiada wiedzę potencjał, bo z Głupca przeszliśmy na wyższy poziom, już wiemy jak posługiwać się pewnymi rzeczami. Atrybuty 4 żywiołów., które potrafimy sobie podporządkować (ogień, woda, powietrze, ziemia) czyli i uczucia innych ludzi i naszą energię, energie innych ludzi oraz takie pozytywne myślenie.
=================================================

2 Buławy – Kapłanka
- oznacza mądre osoby ( w pytaniu o osoby), niekoniecznie chodzi tu o wiedze uniwersytecką, uczelniana ale o mądrość życiową, które są w stanie tę mądrość nam przekazać, dać nam dobre rady, które powinniśmy słuchać Może oznaczać taką życiową mądrą osobę z którą przyjdzie nam współpracować.
Jeżeli chodzi o miłość bardzo często może być to randka z atrakcyjną ale być może zajętą kobietą a od dalszych kart zależy czy ta kobieta jest w sformalizowanym związku czy nie. Natomiast na pewno jest w niej dużo kobiecości, dużo ciepła, dużo pozytywnych emocji i energii, lecz niekoniecznie stanu wolnego.
Może to też być zdobywanie wiedzy lub wyjazd na studia a stawiając osobom młodym już wiemy, że te studia są gdzieś dalej, nie jest to ich rodzinne miasto, natomiast papiery i wiedza, którą sobie przyswoją dzięki tej nauce mogą przydać się im w przyszłym życiu.
=================================================

2 Buławy – Cesarzowa
- układ między dwojgiem osób oparty na przyjaźni
Czasem spółkę w której rolę szefa gra kobieta ale jest to osoba z dobrymi energiami, która potrafi scalić pracującą grupę.
To połączenie pokazuje również cesarzową w rodzinie czyli to matka rządząca, rodzinę w której panuje matriarchat – lecz jest to ciepła kobieta, która łączy ludzi i która przyciąga do siebie i swoje dzieci i wnuki i dzieci wnuków, tak, że zaczyna tworzyć taka wielopokoleniową rodzinę.
To połączenie kart pokazuje również często opłacalny handel ale artykułami rolnymi bądź artykułami związanymi z dziećmi ( artykuły dla dzieci)- czyli w pytaniu o zajęcie, o to co powinniśmy robić, w którą stronę pójść- to są takie zajęcia związane właśnie z płodami rolnymi bądź artykułami związanymi z dziećmi.
==================================================

2 buławy – Cesarz
- oznacza bliskiego nam przyjaciela, który dzieli się i dobrą radą( a potrafi się nawet podzielić majątkiem czyli nie ma tzw. węża w kieszeni. Jest to osoba bardzo życzliwa, bardzo uczciwa. Oczywiście nie jest na tyle życzliwa, by dzielić się majątkiem ze wszystkimi , bo jednak cesarz najbardziej pilnuje dobra swojej rodziny, swoich bliskich , ale jeżeli już wkradniemy się w łaski i zamieszkamy w jego sercu to na pewno podzieli się z nami i majątkiem i dobra radą.
Może to być również szef, który może nas traktować niezbyt poufale czyli tutaj co prawda 2 Pałek wprowadza taka energię przyjacielską natomiast zbytnie się traktowanie przyjacielskie przeważnie w pracy szczególnie jeśli ludzie różnią się stanowiskami również może być dla nas nieco niekorzystne.
Może też oznaczać bardzo silne więzi tworzone przez lata przez ludzi czy to są więzi zawodowe, gdzie jeżeli ludzie pracują z sobą bardzo długo , traktują się jak druga rodzina, albo bardzo mocne więzi tworzone w obrębie swoich najbliższych i tutaj nie zamykać tylko rodzice i dzieci ale również dziadkowie, kuzynostwo.
=================================================

2 Buławy – Kapłan
- przejęcie naszej firmy, naszej działalności przez jakąś większą spółkę a czy z korzyścią czy nie to już pokażą dalsze karty.
Może to być również podróż w miejsca powiązane z kultem, zwiedzaniem świątyń, zwiedzaniem miejsc, które jednak kojarzą się z religią, obrazami, ale również jest to życiowa nauka, którą powoduje podróż- takie zdobywanie doświadczeń.
Jeżeli przy tym pojawi się Pustelnik- może oznaczać zakonnika.
To połączenie 2 Buławy – Kapłan – często mówi o przyjacielu, który nie chce nam pomagać ale udziela nam dobrych rad. Czyli osoba, która mówi „ o – na twoim miejscu to ja bym zrobił tak i tak””, „poszedłbym w tę stronę a nie w drugą’
==================================================

2 Buławy – Kochankowie
- w negatywnym aspekcie oznacza to, że wypaliła się już w związku miłość a mogło pozostać już tylko samo pożądanie. Taka sytuacja jest wtedy , kiedy stawiamy na takie długoletnie związki , kiedy ludzie już się bardzo dobrze znają, natomiast w momencie kiedy stawiamy na związek, który trwa krótko lub dopiero jest w jakiejś tam perspektywie może to oznaczać, że będzie to bardzo fajne przejście od tej seksualności , fizyczności do typowej miłości, ponieważ karta kochanków oprócz tego, , że jest karta jakiegoś wyboru bardzo często nadaje naszym poczynaniom, to, że w miłości gdzieś tam zapędzamy się i możemy nawet zakończyć te miłość przed ołtarzem. Na tradycyjnych kartach widzimy dwoje ludzi , którzy staja jak gdyby przed ołtarzem , inne tradycyjne przedstawienia pokazują trójkę ludzi : mężczyzna i dwie kobiety i ten jego wybór między nowym a starym .
Oprócz tego to połączenie kart może nam pokazywać wybór pomiędzy dwiema opcjami. 2 Kije jest tez karta dwoistości. , dwojga ludzi. , czasem dwoje dróg a przy karcie Kochanków może wskazywać. na wybór pomiędzy Przyjaźnia a miłością. O tyle trudny , że podążając jedna ścieżką możemy cos stracić ale również coś zyskać. Więc tu są ważne dalsze karty , by wskazać, która z tych dróg będzie dla nas korzystniejsza.
Nie musi to być tylko wybór pomiędzy uczuciami – może być to wybór dwóch zajęć, dwóch powołań. Tu bardzo często młodzi ludzie, którzy staja na takim etapie wybory swojej życiowej ścieżki np.; w czasie przed maturą, po maturze, po studiach wybór drogi życiowej zawodowej. Te karty bardzo często wskazują, że często to do czego byliśmy przywiązani , to co wydawało nam się wcześniej będzie dla nas dobre , niekoniecznie takie jest i można by było wybrać nową opcję. Która dopiero ma pojawić się w przyszłości.
Również może to być wybór miejsca podróży dlatego ,że jednak to 2 kije bardzo często pokazuje krótkie niedalekie podróże a karta Kochanków – karta wyboru i tu zastanawiamy się gdzie się wybrać w podróż(np..góry, morze). Więc taki kompromis wewnętrzny musimy sami ze sobą podjąć.
==================================================

2 buławy – Rydwan
- często oznacza to dla nas wyjazd zarobkowy, wyjazd handlowy lub służbowy ale taki dosyć zadawalający , pełen energii wyjazd, , który może na przyszłość przynieść nam nie tylko pieniądze ale również odpowiednie przyjaźnie i odpowiednie znajomości.
Może to połączenie również oznaczać kupno dobrego samochodu – nie chodzi o cenę ale sam fakt zakupienia samochodu , który jest dla nas odpowiedni. Mało tego w momencie kiedy mamy jakąś kwotę pieniędzy , która wystarcza na dany model to okazuje się , że wybierzemy ten najbardziej sprawny, najlepszy i będzie nam służył przez długie lata .
To połączenie może sugerować również, że przyjaźń między dwojgiem ludzi niebezpiecznie przeraża się w głębsze uczucie a jeśli dojdzie do tego karta Diabeł, już gdzieś za progiem oznacza ta fizyczność, która stoi między dwiema osobami. Trzeba wtedy spojrzeć na okoliczności otaczające te osoby , czy ta przyjaźń jest na zasadzie komunikacji wewnętrznej , czy porozumienia intelektualnego , jak można zaradzić, by nie popsuć sobie swojego dotychczasowego życia.
Jeżeli osoby są wolne, samotne to jest to wróżba pozytywna, a jeśli nie to koniecznie trzeba rozpatrzyć już te wszystkie dalsze możliwości i wątpliwości.
==================================================

2 Buławy – Pustelnik


- i tu przy tej mocnej energetycznej dwójce , przy żywiole ognia stoi nam spokojna i stabilna karta. Często to połączenie oznacza wycofanie się z energicznego życia , z życia kiedy my pracujemy praktycznie 24godz/dobę, nie mamy czasu na sen, nie mamy czasu dla rodziny, i dochodzimy do wniosku , że nie tędy droga. Zaczynamy myśleć jak zrobić by w życiu było nam lżej , wygodniej, by na trybie naszego życia nie tracili najbliżsi.
Często w dzisiejszych czasach oznacza modna sprawę- wyjazdy krótkotrwałe do klasztorów na medytacje. Ludzie z wielkich miast . huku, bardzo często oprócz uspokajającej agroturystyki wybierają takie miejsca odosobnienia , które są tymi miejscami przeznaczenia czyli to mogą być takie wyjazdy do klasztoru w celu medytacji, przemyślenia swojego dotychczasowego życia , odizolowania się od bodźców zewnętrznych i próby stanięcia na własnych nogach , ogarnięcia tego naszego życia.
Oprócz tego karta Pustelnika daje nam tu wyjazdy na kursy , szkolenia i wszelkiego rodzaju dokształcanie ale również odpoczynek jak ; agroturystyka , sanatorium
a jeżeli stanie jeszcze przy tym 4 Miecze karta rehabilitacji) to wiemy, że to będzie ośrodek sanatoryjny, bardzo dla nas dobry, gdzie odpoczniemy, nasza energetyka wyrówna się, inaczej spojrzymy na świat, na rzeczywistość, na ludzi nas otaczających i wrócimy nie dość, że zdrowi na ciele to również na duszy.
To połączenie może tez oznaczać przyjaźń w której ludzie odchodzą od siebie mentalnie po to, by przemyśleć jak wygląda ta przyjaźń, czy nie jest to toksyczny układ, a dalsze karty pokazują do jakich wniosków ludzie po tych przemyśleniach dochodzą.
Jeżeli przy karcie Pustelnik pojawi się jakaś karta z serii negatyw czyli taka , która pokazuje , że te energie nie poszły w ta stronę w która powinny może to oznaczać, że te przemyślenia – owszem – mieliśmy dobre założenie lecz niekoniecznie będziemy je wcielać później w życie.
=================================================

2 buławy – Moc
- pokonanie w sobie lub w partnerze złych, niedobrych , niższych instynktów. Dlaczego i w sobie i w partnerze? – dlatego , że jednak 2-ka jest karta dwoistości , jest kartą dwójki osób czyli może oznaczać nas i osobę stojąca przy nas najbliżej.
Bardzo często ten układ kart kończy różnego rodzaju kłótnie, niedomówienia, spory. Jest taką dobra wróżbą na przyszłość- że złe emocje , złe energie zostały pokonane , że ludzie, którzy znają się już jakiś czas ale np.: weszli na nowy etap związku, udaje im się dotrzeć a związek będzie nabierał światła, rozpędu i może być związkiem dosyć dobrym i docelowym.
To połączenie pokazuje układ uczuciowy dwojga ludzi, w którym bardzo ważna jest strona przyjaźni, pomocy, wzajemnego wspierania.
Może też oznaczać wiadomość o przyjeździe , lub zakup jakiegoś zwierzęcia domowego, który może pozytywnie wpłynąć na relacje członków rodziny. Więc to udany zakup, przemyślany, którego w przyszłości nie będziemy żałować.
==================================================

2 Buławy – Koło Fortuny
- oznacza to działanie losu, ruch , szybkość, wyjazdy., zmiany, spotkanie partnera np. Podczas zabawy, podczas wyjazdu a negatywnej strony pokazuje nam zajmowanie się raczej zabawą a nie pracą.
Pokazuje również zmiany towarzyskie oraz to co nam szkodziło, że może od nas odejść np. Mamy w pracy jakieś problemy personalne, jest osoba, która stoi nam na zdradzie, która działa za naszymi plecami – przy tym połączeniu kart pokazuje się to w ten sposób, że niekoniecznie my musimy odchodzić, zmieniać pracę, dzieł tylko zadziała za nas los i ta osoba albo zmieni stanowisko, może i dostanie awans ale już jej nie będzie w naszym otoczeniu.
=================================================

2 Buławy – Sprawiedliwość
- bardzo często oznacza to tak w życiu zyskanie nowych przyjaciół lub jakąś zyskowną transakcję, która może nam przynieść w przyszłości korzyści.
Oznacza również uzyskanie życiowej równowagi i spójności, czy to ze samym sobą gdzie godzimy własne przeciwstawieństwa, swoje własne pomysły czy taką spójność takie pogodzenie z najbliższym otoczeniem czy w partnerstwie, czy w sytuacji zawodowej- tu uzyskujemy pogodzenie, równowagę i zadawalające energie.
Może to również oznaczać, że znana nam osoba na wyższym stanowisku okaże nam jakąś pomoc, taką zwykłą pomoc przyjacielską
W negatywie jest to często rozwód w atmosferze przyjaźni czyli takie odnalezienie tego dobrego punktu w tym złym, czyli rozstaje się para, nie jest to przez złośliwość, nie ma tu żalu, raczej są wytworzone przyjazne fluidy i w takim momencie , kiedy oboje ludzi w jednym czasie uznaje związek za pomyłkę ale bez bolącego serca czyli rozwód przechodzący dosyć łagodnie.
==================================================

2 Buławy – Wisielec
- oznacza dyndanie na życzliwości znajomych często bez własnego celu. Jest to taki moment w życiu , kiedy człowiek bierze od kogoś pomoc, otoczony jest życzliwością ale sam nie widzi tego celu, do którego mógłby dążyć i nie bardzo wie w którym kierunku się udać. Ale na pewno taki człowiek może mieć pewność, że otaczają go ludzie, którzy chcą mu pomóc, dlatego , że Pałki bardzo często oznaczają przyjaźń.
W negatywie mówi o niechęci do udzielania się w towarzystwie, takiej, która zamyka nam pewnego rodzaju drogi rozwoju czyli nie chce nam się wyjść do ludzi, nie bardzo widzimy siebie w jakimś towarzystwie, na wszystko jesteśmy nastawieni na nie a okazuje się , że gdybyśmy np. korzystali z tego np.. grill u cioci, której wcale nie chcemy widzieć to poznalibyśmy np. albo partnera naszego życia albo człowieka, który pomógłby nam w dalszej pracy.
=================================================

2 Buławy – Śmierć
- trudne połączenie, dlatego, że bardzo często oznacza w życiu zrobienie głupiej gafy czy słowem , czy gestem czy czynem, gafy , której nie przemyśleliśmy wcześniej czyli jest to jakby pod wpływem chwili, impulsu ale takiej gafy , która powoduje u nas , w naszym otoczeniu taką śmierć towarzyską
Może oznaczać również sytuacje, kiedy to my dokładamy ręki do czegoś, żeby się skończyło w naszym życiu, coś co niekoniecznie było dobre natomiast może nie jest to ten moment na zakończenie tej rzeczy.
Często te karty wskazują, że my myślimy o sobie dobrze, że jesteśmy nie równi ale równiejsi od innych , ludzie odbierają nas , że jesteśmy tacy świetni, pomocni ale my pomagamy tylko dlatego, by poczuć się dobrze.
Oznacza też porównywanie pewnych rzeczy. To są wszelkiego rodzaju castingi czy do pracy czy do mediów lecz może się okazać, że taki casting powoduje, że nasza osoba na tle innych wypada dosyć blado. Czyli to jest ciężkie trudne połączenie kart, które każdy kiedyś w naszym życiu przerabiał i niekoniecznie był najlepszy w tym otoczeniu, które razem z nim startowało.
==================================================

2 Buławy – Umiarkowanie
- oznacza uspokojenie emocji, uspokojenie kłótni ale i stagnacje. Czyli z jednej strony może to być odpoczynek po jakichś przejściach w naszym życiu a z drugiej strony to taka stagnacja – my sobie odpoczywamy i w pewnym momencie zapominamy, że w zasadzie mamy już na tyle energii że na tyle sytuacja się koło nas wyrównała i wyjaśniła, że moglibyśmy iść dalej.
To połączenie pokazuje również taka stagnację, kiedy my nic nie robimy, nie działamy a ta 2 Pałek powoduje to, że wiemy, że powinniśmy zrobić jakiś krok ale wszelkie pomysły są od razu przez nas pesymistycznie zbywane na zasadzie „ i tak Ci się nie uda: itp. Czyli pokazuje pesymistyczne podejście do życia.
Natomiast ta 2 Pałek przy Umiarkowaniu daje tez energię przyjaźni czyli takie pozytywne otoczenie, które może nas wreszcie w rezultacie pchnąć do pozytywnego działania.
=================================================

2 Buławy – Diabeł
- oznacza fizyczna stronę miłości ale miłości , która jest budowana na podwalinach przyjaźni czyli niekoniecznie dwoje ludzi już mieszka razem , niekoniecznie dwoje ludzi jest małżeństwem . bardzo się przyjaźnią, bardzo chcą ze sobą być- natomiast to pokazuje generalnie tę fizyczną stronę. Dobrze by było, żeby ta fizyczna strona jednak nie przeważała, tu trzeba ta miłość podzielić po równo.
To połączenie kart to też tak jakby „ogień podsycać ogniem” dlatego , że do tego ognia pałek dodaje się ogień Diabła i mówi w ogóle o wielkich emocjach, takich które są bardzo często opisywane w książkach, romansach czyli ktoś kto naprawdę pała do nas lub my do niego dużym uczuciem.
Z negatywnej strony trzeba uważać, żeby ten Diabeł nie przeważył tej 2 Pałek bo to są emocje, które mogą spalać. Trzeba zostawić cząstkę dla siebie, dla własnych zajęć, zainteresowań, znajomych.
Jeżeli chodzi o sprawy zawodowe – mówi o ciepłej posadzie, w której co prawda dużo się dzieje, ale w której my możemy czuć się pewni bowiem jesteśmy związani bardzo mocno umową albo jesteśmy na tyle dobrzy, na tyle ekspresyjni, że w zasadzie nie potrzeba tutaj obawiać się o swoje miejsce, stanowisko.
Jeżeli pytamy o podróż- oznacza to ciepłe miejsce, ciepłe kraje czyli na południu od nas albo wręcz na innej półkuli.
Jeżeli chodzi o współpracę- oznacza dwie osoby działające na siebie w specyficzny sposób gdzie przeważa fizyczność a niekoniecznie porozumienie intelektualne czy przyjaźń. Natomiast jest to wyczuwalne, atmosfera między Tymo osobami jest gęsta, ciepła i kleista. Jest to na poziomie odczuwania. Otoczenie czegoś się może domyślać, coś widzieć( świecące oczy, ukradkowy uśmiech), oddziaływanie na siebie dwóch osób, oddziaływanie fizyczne.
W negatywie jest to zmuszanie do partnerstwa a jeśli mamy przy tym jakąś kartę oznaczającą dziecko- poród,
a z Pucharów np. 9 Pucharów to może to oznaczać zmuszanie do partnerstwa, do małżeństwa, co jest nieprzewidzialne w skutkach, nieprzewidziane komplikacje. Z tego względu że . np. dwie młode osoby poprzez ciążę zawierają związek małżeński a okazuje się , że są niedopasowane charakterami, duszami.
Jeśli spotykamy na swej drodze osobę, która charakteryzuje to połączenie kart 2 Buławy – Diabeł) to ona ma w swej głowie ułożone bardzo konkretne dogmaty. Nie jest to osoba, którą można przekonać do swoich racji, nie jest to osoba, która widzi dwie strony medalu tylko ta jedną, jest bardzo przywiązana do swoich idei i nie możemy jej przekonać, walka na próżno, nadaremnie, możemy się jedynie podporządkować lub tą osobę ominąć.
=================================================

2 Buławy – Gwiazda
- Na karcie Gwiazdy przedstawiona jest kobieta z dwoma dzbanami, która wlewa wodę do źródła czyli jak gdyby jeszcze napełniała cos co już istnieje.
Często to są takie niespodziewane okoliczności, premia, podwyżka awans.
Bardzo często narodziny oczekiwanego dziecka, dlatego , że jednak karta gwiazdy wnosi w nasze życie element niespodzianki, taki element czegoś czego nie możemy dotknąć, zbadać, takie nasze małe codzienne życiowe cuda.(np. niespodziewana ciąża)
W pracy może oznaczać pojawienie się z nikąd przyjaciela, osoby , która będzie nam pomagała, która otoczy nas ochroną i opieką, bo karta gwiazdy bardzo często jest odczytywana jako ta opieka z „góry”. To są takie bardzo anielskie energie. Gwiazda przy 2 Pałek wnosi taka pomoc w nieoczekiwanym momencie.
==================================================

2 Buławy – Księżyc
- Księżyc daje nam w całym układzie takie jakby zaciemnienie w drugą stronę
Może pokazywać przyjaźń, jako , że 2 Pałki odpowiadają za dwoje ludzi, którzy darzą się przyjaźnią ale często na poziomie wirtualnym . To bardzo dobre połączenie na dzisiejsze czasy, kiedy te przyjaźnie zawierane są w domach, na własnych fotelach. Ale poprzez Internet, media. , taka przyjaźń , która może nas spotkać już albo na przyszłości zależy gdzie to połączenie kart w danym układzie. Leży- właśnie taka wirtualną znajomość, przyjaźń.
Często mówi również o związkach, które jeżeli już są, jeżeli ludzie znają się, jeżeli ze sobą przebywają- często są na nieco ukrytym poziomie. Bardzo często jest to taki układ fizyczny, gdzie ta fizyczność przeważa, ale musi być ukrywana , zakryta ze względu na okoliczności otaczające jedną lub drugą osobę.
Czasem jeżeli już rozpatrujemy dany związek a ludzie są w stałych relacjach ( małżeństwo, stałe pary) to połączenie oznacza, że partner może coś przed nami ukrywać. Księżyc nie pokazuje jeszcze sam w sobie wielkich kłamstw. Tylko małe niedomówienia np. Partner powiedział, że będzie o 20 na kolacji wrócił o 21bo np. były korki na drodze a te korki niekoniecznie są tutaj prawdą, są wymówką- czyli małe kłamstewka. Dlatego, że jeszcze na tyle jest to baza przyjacielska (2 Pałek na tyle wpływa na księżyc), że nie są to jeszcze bardzo wielkie kłamstwa.
==================================================

2 Buławy – Słońce
- spotkanie dobrej, mocnej, silnej i bardzo ciepłej przyjaźni.
Jeżeli pytamy o pracę- jest to bardzo często w pracy rewelacyjny pomysł, który będzie ktoś wcielał w życie razem z nami. Czyli to nie jest tak. Że my mamy pomysł i wykonujemy cos samodzielnie tylko raczej zdajemy się na współpracę. Która też jest na bazie, gruncie ciepła, zrozumienia serdeczności i gdzie jedna osoba nie wykorzystuje drugiej osoby, działają wspólnie.
Dla ludzi , którzy maja własną działalność – oznacza dobrze prosperujące przedsięwzięcie, biznes czyli dobra wróżba na przyszłość. Jeszcze nie mówi tu o ilości zarobionych pieniędzy , czy będzie ich więcej czy dużo więcej ale mówi, że idziemy w dobrym kierunku. , że ta droga może doprowadzić do naszego rozwoju i finansowych korzyści.
To połączenie oznacza też wyjazd w ciepłe strony albo przynajmniej wakacyjną letnia porą.
Jeżeli pytamy o dom – oznacza przyjemną przyjacielską domową atmosferę.
Czasem może oznaczać pojawienie się na świecie bliźniąt .
==================================================

2 Buławy – Sąd
- kiedy wypadnie nam to połączenie kart w jakimś układzie bardzo często oznacza to , że trzeba pilnować w firmie bądź w miejscu w którym pracujemy ponieważ przydarzyć może nam się tzw. kontrola. Będzie to cos dosyć uczciwego czyli to nie będzie przez jakąś złośliwość tylko po prostu gdzieś ta kontrola wypadnie. Może się dla nas skończyć dosyć pozytywnie natomiast wiadomo, że w takim wypadku lepiej wiedzieć wcześniej mieć uporządkowane wszelkiego rodzaju sprawy, papiery.
Może również to połączenie oznaczać wyjazd w sprawach zawodowych i spotkanie przyjaciela, przyjaciółki- przyjaźń spotkana na tym zawodowym wyjeździe
Oznacza też wszelkiego rodzaju umowy, wszelkiego rodzaju spółki ,takie , które dają potem racje bytu, przynoszą dochody, pieniądze, wszystko jest rzetelne, bo jednak karta Sąd to urzędowe sprawy pokazuje jako załatwiane dobrze, pozytywnie , na których my nie ucierpimy ani nie ucierpią nasze portfele.
==================================================

2 Buławy – Świat
- oznacza ruch, wyjazd, przyjazd, zadowolenie, często są to dobre wiadomości , które dostaniemy ale jeżeli chodzi o sprawy miłosne może oznaczać umacnianie związku i nawet budowanie domu. Często przy 2-ce, która jednak jest taka kartą ruchu, kartą planowania, planowanych wyjazdów może oznaczać planowane przeniesienie z miejsca zamieszkania do drugiego.

(wg. Programów Joanny Wiśniewskiej)
==================================================
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 2 buławy

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 30 lis 2010, 22:15

2 PAŁKI z Kartami koloru Pałek


2 Pałki – As pałek
- Mamy tutaj dwie pałki czyli ten kolor wzmacnia się więc wzmacnia się i przyjaźń i energie.
To połączenie daje bardzo duże zadowolenie z poczynionych inwestycji , z tego , że wreszcie nasze wcześniejsze plany wchodzą w życie . mamy z tego satysfakcje, zadowolenie a czasem nawet zyskujemy nowych przyjaciół., nowe znajomości, nowych ludzi , towarzystwo koło siebie.
Może oznaczać również , że zmieni nam się nieco źródło dochodu .
Bardzo często to połączenie kart staje przy takich ludziach , którzy do tej pory ciągnęli dwie sroki za ogon. Czyli praca na etacie plus początek własnej działalności i tu w tym momencie już za chwilę szala zwycięstwa może się przełożyć na to, że jednak ta własna działalność może przynosić większe dochody i że można będzie zrezygnować z tej pracy na etacie czyli większe usamodzielnienie się, oczywiście również w ramach pomocy znajomych , przyjaciół, często również kręgu rodzinnego.
Czasem to połączenie kart oznacza dziecko, narodziny, zajście w ciążę osób, którzy są w związku gdzie jest i przyjaźń i miłość
Natomiast w negatywnym aspekcie , kiedy są to kart ostrzegające może mówić o tym , że związek gdzie jeszcze osoby nie są do końca zadeklarowane będzie wymuszony poprzez ciążę a tu z drugiej strony innego przyjaciela, inna znajomość. I wtedy jest to połączenie kart raczej ostrzegające.
Oznacza to połączenie również grupę ludzi , biznesu, własne przedsięwzięcie , towarzystwo, zabawy, zadowolenie jak i również bardzo korzystna współpracę, która może się pojawić w przyszłości. Czyli może się okazać, że ktoś kogo spotkamy, znamy wpada na jakiś genialny pomysł, który razem realizujemy i razem dochodzimy do jakichś korzyści majątkowych.
=================================================

2 Pałki – 3 Pałki
- bardzo często mówi o wyjazdach ale takich wyjazdach w interesach. Czyli to nie będzie nic rekreacyjnego ani wyjazd do pracy tylko wyjazd w interesie w sensie : załatwiania, przekonywania, załatwiania spraw biznesowych.
Może pokazywać szkolenie, może pokazywać wszelkiego rodzaju zjazdy albo też czasem ocieplenie stosunków między dwojgiem osób a czasem miedzy większa grupą czyli np.
Jeżeli mamy w pracy nieciekawa sytuację, która bardzo często pojawia się jako 5 Pałek
lub karta Księżyc to wtedy wiadomo, że środowisko w pracy jest takie sobie, że występuje syndrom „wyścigów szczurów”, że ludzie nie są do siebie życzliwi a całą tą machinę może napędzać np. Jedna osoba.
Przy tym połączeniu kart okazuje się , że ta jedna osoba nagle znika z horyzontu, dostaje inna pracę, nawet lepszą posadę a nasze środowisko nagle się integruje, polepsza i jest lepiej w pracy gdzie jednak spędzamy dużą część swojego życia .
To połączenie kart mówi również o takiej życiowej mądrości ale nabytej poprzez doświadczanie czyli nie będzie chodziło o to, że jesteśmy np. świetnymi historykami i znamy starożytne kultury z opisów, z książek , z tego czego się nauczyliśmy ale nasze doświadczenie nawet jeżeli nie mamy wykształcenia w jakimś kierunku będzie polegało na przyswajaniu, na percepcji, na dotyku, na tym co zobaczymy, jakie potrawy zjemy, gdzie wyjedziemy czyli życiowe doświadczenie. Taka mądrość jest jednak 100 razy cenniejsza niż mądrość książkowa, gdyż daje nam więcej doświadczeń.
=================================================

2 Pałki – 4 Pałki
- oznacza rodzinna imprezę, wesele, na które trzeba się wybrać gdzieś dalej, często chrzciny lub komunia. Dużo w tym radości , zadowolenia, dobre korzystne miejsce. Może nowe korzystne znajomości. Ale przy tej karcie 2 Pałek, która też jest kartą drogi , na taką imprezę , na takie spotkanie rodzinne trzeba będzie chociaż kawałek ale dojechać.
Może oznaczać tez to , ze długo myśleliśmy już o budowie domu i w pewnym momencie te plany zaczynają przechodzić w fazę realizacji , w to, że możemy sobie pozwolić na ten dom, możemy go zacząć budować.
W negatywnym aspekcie może oznaczać problemy domowe, problemy ze związkiem chociaż najczęściej problemy związane młodszymi uczestnikami rodziny czyli dziećmi na zasadzie braku tej przyjacielskiej więzi ( nakazy, zakazy a dom nie ma tej podpory przyjaźni na co trzeba zwrócić uwagę).
Może również oznaczać miejsce, w którym wymienia się towary ( targi, sklepy, butiki, pasaże , galerie) gdzie jest sporo sklepów, sporo towarów ale gdzie tez najczęściej trzeba dojechać. To są takie jednorazowe większe zakupy i w zależności od tego jakie po tym są karty monet są to zakupy udane lub nie , inwestycje udane lub nie. I trzeba tu posłuchać rad kart i jeżeli będą to dobre karty to rzeczy zakupione będą dla nas i naszej rodziny jako, że 4 Pałek jest karta rodziny- bardzo przydatne.
=================================================

2 Pałki – 5 Pałek
- jest to często wyznacznik trudnych kompromisów i trudnych pogodzeń zwaśnionych stron. Zastajemy miejsce walki, jeszcze nie pobojowiska ale ta walka już się kończy i próbujemy te zwaśnione strony ( gorzej jeżeli jesteśmy sami stroną w konflikcie ) pogodzić.
Może to również oznaczać bardzo intensywną znajomość, również wymianę poglądów ale ognistą ( jak pałki to żywioł ognia, więc tu wymiana poglądów bardzo ognista i można sobie wyobrazić dyskusje o zwyczajnych rzeczach np. o pizzy.
Również spięcia i sprzeczki i w rodzinach i w przyjaźni na które trzeba uważać ( dla mnie 5 Pałek bardzo często wypada w momentach wyścigów szczurów w miejscu pracy co tez powoduje konflikty) natomiast przy 2 Pałek z jednej strony mamy „wyścig szczurów” a z drugiej strony jako 2 Pałki mamy bardzo fajna znajomość w miejscu pracy, którą należałoby pielęgnować.
=================================================

2 Pałki – 6 Pałek
- świadczy o bardzo dobrym, korzystnym , sympatycznym i wspaniałym gronie przyjaciół, o takiej paczce, która może odnosić wiele życiowych zwycięstw. Czy są to wszelkiego rodzaju wspólne przedsięwzięcia gdzie jest więcej niż jedna osoba np. Jakieś fundacje lub firmy w których każdy dokłada swoją cegiełkę i to wszystko buduje ale również jest to taka przyjaźń na takim zwykłym życiowym gruncie już bez firm, bez biznesu tylko po prostu np. Drużyna piłkarska w meczu towarzyskim , która potrafi odnieść fajne zwycięstwo i potem świętuje.
Może oznaczać osobę, która nas rozumie, jest naprawdę bardzo blisko nas, przyjacielska,, dobra, miła, sympatyczna, której możemy powierzyć swoje troski, kłopoty, ona znajdzie rozwiązanie, nie będzie siedziała bezczynnie z założonymi rękami i klepała nas po plecach na zasadzie „ wiesz, wszystko będzie dobrze ale pomóż sobie sam”. Ta osoba to prawdziwy przyjaciel, który wysłucha, doradzi, pomoże, czasem zaprowadzi za rękę i wyprostuje ta naszą życiową ścieżkę. Jeżeli przy tym wypadnie karta dworska – najprędzej wypada męska energia co nie oznacza , że musi to być kobieta – ale męski punkt widzenia, postrzegania świata, czyli nie załamujemy rąk, nie krzyczymy lecz przedstawiamy problem i zastanawiamy się jak go rozwiązać. Więc tu ten męski ułożony mózg zadziała, pomoże i czasem takie spojrzenie na świat jest bardzo potrzebne.
To oznacza również jeżeli chodzi o poziom energetyczny .
To połączenie kart daje to powiedzenie, które wśród ezoteryków jest na jednym z pierwszych 3 miejsc i prawd życiowych , że to co się czyni to do nas powraca.
I tu w pozytywnym aspekcie tych kart to będzie to dobro, które czynimy które powraca, w negatywnym zaś może odbić i trafić do nas rykoszetem.
==================================================

2 pałki – 7 pałek
- to połączenie pokazuje napływająca do nas informację, która potrafi wywrócić nasze życie do góry nogami. Mogą to być informacje pozytywne, mogą to być informacje negatywne. To zależy od otaczających kart.
Natomiast bardzo często dotyczą przyjaźni, bardzo często dotyczą przedsięwzięć a tylko w niektórych momentach dotyczą życia uczuciowego i to już trzeba sprawdzić raczej w tych dalszych kartach.
Również pokazuje treści, wiadomości, taką naukę , która będzie musiała zostać przez nas przyswojona oraz wszelkiego rodzaju często pozytywnie zdane egzaminy
. A jeżeli stanie przy tym karta Świat lub inna z mocnych kart Wielkich Arkan tych pozytywnych może to być właśnie ten życiowy egzamin. Karta Świat daje – życiowo –związkowy , dlatego , że Świat mówi o zjednoczeniu, o ukończeniu pewnego procesu, o utworzeniu pewnej całości.
Czyli są to wszelkiego rodzaju egzaminy. Myśli, filozofie, które musimy sobie przyswoić. Jeżeli stanie przy tym jakaś płocha karta np. 2 Monet, która mówi o tym, że coś jest , zraz nie ma, przemija, gdzieś tam to się kręci lub Koło Fortuny- są to często takie egzaminy na zasadzie zapamiętać, zaliczyć, zapomnieć czyli 3 razy „z” ale zawsze jest to jakieś przyswojenie informacji.

(wg. Programów Joanny Wiśniewskiej)
==================================================
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 2 buławy

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 30 lis 2010, 22:18

2 Pałki z kartami koloru Pucharów


2 Pałki – As Pucharów
- pokazuje nam ta przyjaźń , która może być początkiem wspaniałej miłości. Czyli zaczynamy od znajomości , od tego, że kogoś lubimy i w pewnym momencie naszego życia oboje stwierdzamy, że chyba już wkradła się w ten układ poważna i bardzo fajna z perspektywami miłość.
Czasem jeżeli np. As Pucharów stanie przed 2 Pałek może się okazać, że będzie to odwrotnie czyli zaczynamy od miłości, od takiego zauroczenia, zachwytu drugą osobą i nagle okazuje się, że tez potrafimy się przyjaźnić co w związku jest bardzo, bardzo ważne.
To połączenie kart mówi również o przekazywaniu ciepłych wiadomości czyli jeżeli dostajemy jakąś wiadomość czy esemesem czy przekazana droga ustną będzie to wiadomość dla nas dobra, korzystna, taka , która poruszy nasze serce. Może to być wiadomość np. , o ślubie naszej ulubionej przyjaciółki, koleżanki, może to być wiadomość o narodzinach dziecka w naszej okolicy rodzinnej.
Oznacza również przyjście na świat dziecka ewentualnie początek planowania powiększenia rodziny.
I może oznaczać również jeżeli chodzi o plany – plany budowy domu. Dlatego , że As Pucharów bardzo często pokazuje nam miejsca, dom, ale asy dają nam potencjał, nie pokazują jeszcze miejsca. Które jest, istnieje. Więc będą to plany budowy, plany przeprowadzki plany zakupienia czegoś dla siebie.
=============================================

2 Pałki – 2 puchary
- para , która współpracuje ze sobą również na gruncie zawodowym albo odwrotnie z tego gruntu zawodowego otworzy nam się para i tu zależy , która karta stanie pierwsza. Jeżeli będzie to 2 Pucharów to mamy wtedy parę, która pracuje razem a jeżeli będą to 2 Pałki, to mamy parę , która poznaje się w pracy .
Bardzo często oznacza też wyjazd, wspólny wyjazd, często wyjazd do pracy na takie dorobienie się np. narzeczeństwo, bo karta 2 Pucharów jest jednak karta narzeczeństwa- narzeczeństwo jedzie po to, by zarobić na swój wymarzony ślub ( za granicę)
Jest to również taki znak, że para patrzy we wspólnym kierunku a nie tylko sobie w oczy i razem planują swoja przyszłość.
Jeżeli chodzi o negatywne aspekty tego układu to bardzo często tym negatywnym aspektem jest traktowanie związku jako takiej wiązanej transakcji handlowej czyli; masz mieszkanie to w sumie mogę wyjść za Ciebie. Bo będzie mi wżyciu lżej:, masz dobra pracę, masz perspektywy no to możemy stworzyć parę. Czyli trzeba tu tez uważać na te negatywne sprawy, jeżeli karta się odwróci.
================================================

2 Pałki – 3 Puchary
- oznacza bardzo często imprezę, towarzystwo, zadowolenie, radość, oznacza to, że nadchodzą lepsze czasy, pełne przyjaciół
Oznacza imprezę, towarzystwo, miejsce w , którym znajdują się więcej niż dwie osoby, trzy osoby a w rozkładach na życie mówi o tym , że nadchodzą lepsze czasy, że po okresie planowania, budowania, rozszerzania swoich horyzontów będziemy mogli wreszcie usiąść do stołu, pobawić się, skonsumować te dobra na które zasłużyliśmy jak i z werwą, z radością ruszyć do dzieła, do pracy, którą wcześni4ej zaplanowaliśmy.
Są to przed nami czasy pełne znajomych , przyjaciół, radości i rozrywek.
W sytuacji kiedy karta 3 Pucharów lub 2 Pałek stanie w negatywnej pozycji oznacza pojawienie się w miejscu pracy lub w przyjaźni, no niekoniecznie w miłości ewentualnie związku, który jest bardziej przyjaźnią niż miłością pojawienie się osoby, która zamiast pomagać może nam szkodzić. Czyli na ten aspekt połączenia tych kart trzeba będzie zwrócić uwagę. I nie chodzi tu w związkach o taka typową kartę zdrady, typową przepowiednię zdrady natomiast może to być ktoś kto wpływa na naszego partnera negatywnie, kto myśli, mówi, podpowiada pewne rzeczy, pewne sytuacje i nasz partner nie będzie już sobą, nie działa tak jak wcześniej. Więc tu trzeba mieć oczy szeroko otwarte, wysondować otoczenie, wyłapać tę osobę, namierzyć i po prostu naszymi sposobami i najlepiej miłością lub otwartością zneutralizować.
==================================================

2 pałki – 4 Puchary
- bardzo często opisuje nudę i rutynę. Tu prym wiedzie 4 Pucharów. Która mówi o miłości ale bardzo często o miłości takiej gdzie już w zasadzie wszystko jest dane. Na 4 Pucharów widnieje najczęściej w tych klasycznych taliach bądź wzorowanych na klasycznych człowiek, który ma 3 puchary gdzieś tam koło siebie a ręka z nieba podaje mu czwarty i mówi „weź mnie” a ten człowiek taki znudzony siedzi i w zasadzie nie ma ochoty wziąć czegoś jeszcze czyli stąd mamy tutaj nudę w związku lub w przyjaźni.
Często mówi o takich planach i takich działaniach kiedy nasze działania są na etapie planowania ale jeszcze nie wiadomo za bardzo co wybrać, która opcje, jak pogodzić dane przeciwstawieństwa, jak zrobić tak , żeby żyło nam się lżej.
Oznacza tez często wyjazd rodziny, małżonków, również dziećmi , bo 4 Puchary daje nam bardzo często pełne rodziny ale miejsce gdzie w rezultacie każdy chce jechać gdzie indziej czyli dzieci najchętniej zostałyby w domu , bo tutaj są koledzy, koleżanki, partner pojechałby w góry a my odpocząć nad morze. Natomiast 2 pałek daje nam w takich konfliktowych sytuacjach przy wyjazdach rodzinnych podstawę do pozytywnego rozwiązania tego konfliktu i udajemy się generalnie w miejsce gdzie i troszkę gór, troszkę morza i dzieci zadowolone ., bo tez spotykają nowych znajomych , nowych przyjaciół.
==================================================

2 Pałki – 5 Pucharów

- oznacza , że otacza nas złe towarzystwo lub są to nowe wewnętrzne złe, niekorzystne dla nas myśli. Myśl jest jednak energią, ciągnie za sobą energie a energia ciągnie za sobą wydarzenia i kiedy wychodzi nam ta 5 Pucharów- 2 Pałek w układzie trzeba pozbyć się tych złych myśli, żeby po prostu nie przyciągać w życie złych wydarzeń.
Często w sprawach zawodowych , w sprawach finansowych oznacza brak zgody ale również taki brak zgody kiedy to małżonkowie lub para ludzi , para kochanków w związku nie potrafią dotrzeć do siebie nawzajem czyli łączy ich przyjaźń ale tak naprawdę jest to przyjaźń powierzchowna, moment kiedy ludzie nie za bardzo potrafią mówić o swoich uczuciach ( być może wynieśli to z domu)- trzeba podsłuchać kart i naprawić coś w swoim życiu.
Jeżeli chcemy wyjechać a wypada nam to połączenie to oznacza straty podczas podróży, kradzież bądź zgubienie czegoś( 2 Pałki – 2 Monety) . natomiast same 2 Pałki – 5 Pucharów oznaczają nieudany wyjazd ze względów emocjonalnych np. myślimy, że będzie świetne towarzystwo a okazuje się, że są to jakieś- grypa ludzi zamkniętych w sobie, zajętych sobą.
Czasem może to oznaczać takie krótkie imprezy typu. Sylwester gdzie siedzimy z 20 –ką osób wspólnie ale brakuje tej wspólnej zabawy.
Negatyw – o uzależnieniu naszych działań od decyzji partnera. Mało tego my w sobie głęboko skrywamy jak ten Pan na karcie Reider Waita w czarnym płaszczu, schylony- kiedy my mamy swoje własne zdanie nie potrafimy go wyrazić albo boimy się, że to właśnie zdanie może nam zniszczyć związek. Więc na takie sytuacje trzeba uważać, bo jak nasza osobowość ma zniszczyć jakieś relacje – no cóż nie możemy się tak całkiem podporządkować drugiej osobie, związek to jest moje pole, Twoje pole i nasze wspólne i ważne jest , żeby przynajmniej wyrazić to zdanie i dochodzić do kompromisu. Te kompromisy może nam dawać 2 Pałek natomiast 5 Pucharów daje nam strach , ogarnia przed wyrażeniem własnego zdania.
=================================================

2 Pałek – 6 Pucharów
- mamy sentymentalny powrót do przeszłości, przynajmniej na pewnych portalach, spotyka się wiele osób, wiele ludzi , którzy chodzili np. Wspólnie do szkoły i tu są dwojakie energie.
Z jednej strony to połączenie może wskazywać na takie stare znajomości ( z młodości) , które przyniosą nam zadowolenie ale również mogą to być takie znajomości, które bardzo często rozbijają związki. Z własnego doświadczenia wiem , że te znajomości z przeszłości w równej mierze łączą ludzi , samotne serca, poranione serca, i w równej mierze dzielą pewne osoby. Natomiast jak wiemy nigdy w związku dobrym nie jest tak, że cos wkracza nagle i rozbija. Wszystko na każdą stronę świata. Wiadomo, że tylko związek , w którym coś nie gra, coś jest nie tak może być rozbity.
Natomiast 6 Pucharów daje nam radosne połączenia z przeszłości , no chyba , że stoi w negatywnych aspektach.
Bardzo często to połączenie kart mówi również o planowaniu powiększenia rodziny, planowaniu dzieci. Ale to jeszcze nie są działania tylko dwoje ludzi siada i zastanawia się jak to będzie wyglądała ich przyszłość, kiedy nadejdzie potomstwo. Kto będzie się zajmował, kto zostanie w domu, jak to wszystko będzie wyglądało technicznie i od strony finansowej i logistycznej.
=================================================

2 Pałki – 7 Pucharów
- Karta 7 Pucharów mówi nam o marzeniach, ogólnie o marzeniach a tu mogą to być marzenia o podróżach. I w zależności od dalszych kart czy stanie np. przy tym 3pałek, która daje nam taka ciągotkę do podróży i często podróże ale krótkie, nie na długo i daleko , czy karta Rydwanu- mówiąca o tym , że to spełnienie marzeń mówiące o podróżach jest dosyć blisko nas. Być może te marzenia są jeszcze trudne w realizacji, jeszcze sobie wszystko nie poukładaliśmy, jeszcze nie wiemy skąd będziemy mieli na to pieniądze, jak to wszystko będzie tak naprawdę wyglądało ale już może się okazać, że te podróże są dosyć blisko i te marzenia przyjmą wreszcie ten realny kształt.
Czasem to połączenie kart mówi o zbyt wielkim gronie znajomych . Ma to miejsce wtedy , kiedy nie potrafimy skupić się na jednej osobie, kiedy jest to paczka, grupa osób bardzo duża, taka, w której tylko po wierzchu, po łebkach znamy osoby z którymi przebywamy i nie umiemy swego zainteresowania, uczucia, skupić na wybranych osobach, na wybranych ludziach. Jest to i dobre i złe ale wiadomo , że we wszystkim najlepszy jest złoty środek. Warto mieć przyjaciół od serca, z którymi można podzielić się wszystkim i kiedy mamy komu się zwierzyć o swoich problemach i dostajemy wiadomość zwrotna w postaci rady , pomocy lub poklepania po ramieniu, to nie potrzeba nam sesji z psychologiem. Czyli przy tych kartach musimy uważać, żeby potrafić tworzyć bliskość więzi z jednym konkretnym człowiekiem.
Połączenie to może również oznaczać wiadomości, które do nas przychodzą- raczej dobre, pozytywne.
Tu trzeba uważać, by skupić swoja uwagę na konkretnych osobach , żeby to nie było takie roztrwanianie tego wszystkiego, tych naszych emocji, uczuć po wierzchu, po łebkach, żeby dotrzeć do głębi i swojego serca i czyjegoś serca. Pamiętajmy to co wysyłamy wraca do nas więc jeśli wyślemy pomocna energię, jeśli wyślemy miłość, sympatię to to potem wróci czasem z nieoczekiwanej strony.
================================================

2 Pałki – 8 Pucharów
- bardzo często przy tym połączeniu kart my pytamy albo ktoś pyta nas o przyszłość, pokazuje się to wtedy , kiedy człowiek uważa , że z jego sytuacją zastanej w tym punkcie 0 w którym teraz jesteśmy najlepszą ucieczka od tego wszystkiego , od nawarstwiających się kłopotów jest ucieczka w nieznane. Natomiast w zasadzie jest to negatywny wydźwięk z tego względu, że uciekając musimy zdawać sobie sprawę z tego, że możemy uciec od miejsca, możemy uciec od ludzi ale nie uciekniemy od problemów. I to pokazuje nam to połączenie kart, że jednak trzeba powoli rozsupływać ten węzeł, nie przecinać , bo to nie będzie korzystne dla nas w przyszłości.
Bardzo często mówi o przekraczaniu niebezpiecznej granicy między przyjaźnią a miłością, które to przekroczenie wcale nie musi być dla nas bardzo korzystne. Czyli kiedy w pracy się przyjaźnimy z kimś, nagle okazuje się, że zaczynamy się powolutku w tej osobie zakochiwać, a w tym układzie , któraś ze stron jest związana, czyli to uczucie owszem ma szansę się zrealizować ale ta realizacja nigdy nie jest łatwa, jest to zawsze zmniejszony % szans na realizacje takiego uczucia, więc nie jest dla nas korzystne.
Również to połączenie kart mówi o tym, że w gronie przyjaciół, w gronie znajomych, w gronie współpracowników możemy popełnić jakiś błąd, który odsunie nas od ludzi. Mogą to być nieopatrznie wypowiedziane słowa, mogą to być jakieś gesty, jakiś ruch z naszej strony, np. nie udzielenie komuś pomocy albo opowiedzenie się nie po tej stronie po której wskazywałoby sumienie i ten jeden ruch może spowodować, że ludzie zaczną od nas odsuwać się, odchodzić, możemy zostać przyłapani na plotkach i jeżeli stoi jeszcze przy tym wszystkim królowa Pałek l lubiąca zajmować się plotkami i pomówieniami ,. Oprócz tego, że jest dziarską i fajna kobietą lubi interesować się życiem innych.
==================================================

2 Pałki – 9 Pucharów
- mówi o relacjach między ludźmi i o przyjaźni i o miłości jednocześnie czyli o takim ideale, który powinien charakteryzować każdy związek, w którym ludzie kochają się i nawet nie widzą pewnych wad, pewnych rzeczy , bo ta miłość, nie bez kozery jest powiedziane, że jest ‘” ślepa” i wcale to nie jest zła miłość tylko daje nam wygodniejsze życie, bo kochamy partnera nie za to jaki jest ale za to , że jest i daje nam przyjaźń czyli możliwość porozumienia, możliwość bycia z kimś w pełni.
Jeżeli pytamy o rozwiązanie jakiejkolwiek sprawy to bardzo często oznacza nam taki ruch do przodu, takie spłynięcie nagle weny, natchnienia, gwiazdkę z nieba, pozytywne rozwiązanie tej sprawy .
Jeżeli pytamy o miłość, która ma dopiero nadejść może to być oprócz tego, że miłość i przyjaźń, że może nadejść nieoczekiwanie ze strony podróży czyli ktoś poznany w drodze albo poznany poprzez przyjaciół, którzy nam taką osobę przedstawią.
Na 9 Pucharów – kupiec, który siedzi z założonymi rękami i ta karta oznacza, że nie trzeba za dużo robić a gwiazdka z nieba- to uczucie powinno do nas spłynąć.
Również w kartach zwykłych , klasycznych 9 Kier nazwana jest karta spełnionych marzeń i to również może odnosić się do kart tarota.
To połączenie bardzo często wskazuje na takie zadawalające wyjazdy.
=================================================

2 Pałki – 10 Pucharów
- bardzo często to połączenie kart daje nam życiową równowagę, wewnętrzny spokój, jak i również znak równowagi i spokoju naszego otoczenia czyli to jest taka harmonia, fajna dobra rodzina.
Również może mówić o pogodzeniu zwaśnionych stron czy to przyjaciół czy w rodzinie jeśli chodzi o jakieś sprawy spadkowe chociaż tutaj dalej powinna stanącć10 Monet , która mówi często o takich typowo spadkowych rzeczach.
Połączenie tych kart mówi o zatarciu różnic , o oczarowaniu, , o chęci do założenia rodziny, do tego, żeby wszystko w naszym życiu było podporządkowane miłości. Planowaniu dzieci i wspólnej przyszłości.
Mówi również o pokonaniu w sobie blokad, tych blokad, które są wyrażone na 2 Pałek, murem wokół tego człowieka patrzącego w przyszłość. Ale nie umiejącego jeszcze zejść troszeczkę z tego piedestału, z podwyższenia muru. Czyli 10 Pucharów tutaj te takie blokady pozwala usunąć daje nam możliwość zakochania się.
Mówi również o tym , że często z dwójki przyjaciół wyrażonych 2 pałek może powstać coś większego, lepszego, głębszego, innego czyli rodzina.
==================================================

2 Pałki – Król Pucharów
- oznacza to najczęściej stojącą przy nas bardzo przyjazną osobę, życzliwą, czasem kogoś poznanego na wyjeździe, kogoś, kto potem może nam pomóc nie tyle w pracy jakąś dobrą radą, dobrym słowem, pocieszeniem , kogoś z kim będziemy mieli kontakt taki jakbyśmy znali się od 100lat i razem przebywali w jednym pomieszczeniu i worek soli z nim zjedli czyli to jest taka fajna bardzo pomocna przy nas osoba (najczęściej mężczyzna) lub ktoś stojący stanowiskiem wyżej od nas.
===============================================

2 Pałki – królowa Pucharów
- przy królowej Pucharów ta pomocną życzliwa osobą może być kobieta. Kobieta , która udziela nam dobrych rad, która trzyma nas za rękę w trudnych chwilach , czasem jest to matka, która swe dziecko bez względu na wiek, chce ratować z opresji, mocno pomaga,.
To połączenie daje nam również zadowolenie, takie ogólne zadowolenie sytuacyjne czy z przyjaźnią czy z miłości.
Dla mężczyzn pokazuje bardzo fajna ciepłą kobietę przy ich boku. Tak jak król dla kobiet pokazuje ciepłego mężczyznę
==================================================

2 pałki – Rycerz Pucharów
- pokazuje młodego żwawego , pozytywnie myślącego człowieka, którego praca bardzo często związana jest z wyjazdami, z dojazdami, dlatego, że jednak rycerze są to postacie mobilne często przedstawione w tarocie na koniach. To młody człowiek, który ma dużo energii nie tylko na to , żeby siedzieć w miejscu ale i życiowo i drogowo ruszyć do przodu.
Dla nas może tez oznaczać podróż z przyjacielem, najczęściej z przyjacielem płci męskiej, ale też rycerze mogą przedstawiać silne , mocne życiowo kobiety.
Czasem jest to połączenie kart wskazujące na niezobowiązujący flirt, gdzie obie strony zdaja sobie sprawę, że gdzieś coś jest na krótką metę np. Jest to wakacyjny flirt czyli wiemy, że jesteśmy w tym momencie w jednym miejscu, spotykamy się jest bardzo miło i przyjemnie ale niekoniecznie potem to się przeniesie na nasze dalsze Zycie. Tylko tu nie ma nic w połączeniu z jakąś zdradą, ucieczką z poprzedniego związku. Najczęściej oboje ludzie w takich układach są ludźmi wolnymi tak, że spokojnie można w objęcia tego flirtu i w objęcia Rycerza Pucharów wpaść.
==============================================

2 pałki – Paź Pucharów
- paziowie zazwyczaj pokazują osoby młode, młodsze od nas wiekiem lub stanowiskiem ale tu puchary wprowadzają taką łagodność, takie trochę dziecięce podejście dożycia. Młody człowiek myśli pozytywie, zna swoje miejsce czy w pracy czy w rodzinie, pozytywna ciepła osoba.
Może oznaczać również taka niedojrzałą przyjaźń, niedojrzałą miłość- przeważnie przyjaźń. Bo miłość jest ale jest ona troszeczkę egocentryczna, taka dziecinna, bez ważnych dla związku postanowień czyli bierzemy co nam dają i w zasadzie nie zastanawiamy się nad jutrem.
(wg. Programów Joanny Wiśniewskiej)
==================================================
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 2 buławy

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 30 lis 2010, 22:22

2 PAŁKI z Kartami koloru Mieczy

Miecze dają nam najczęściej trochę negatywne zabarwienie. Chociaż np. 6 Mieczy – pokazuje, że faktycznie są kłopoty ale i wypłynięcie na szersze wody, odpływanie od kłopotów i mimo, że jeszcze ten balast często zabieramy ze sobą w postaci tych mieczy na łódce, które jednak są w tą łódkę wbite, ale od tego źródła problemu staramy się odejść czyli pozytywny wydźwięk w kartach mieczy również może być.

2 buławy - As Mieczy
- wyjazdowy kurs, szkolenie, nie dużą szkołę lecz krótkie zajęcia , które bardzo często kończą się dyplomem, stwierdzeniem na papierze faktu, że w czymś tam uczestniczyliśmy ale jednak na wyjeździe dlatego , że 2 Pałki bardzo często daje nam wyjazdy niedalekie, niedługie, krótkie.
Szkolenie ale i dalsza odległość, nauka nie w miejscu przebywania
Pouczająca rozmowa lub dobra rada, która płynie niekoniecznie z ust , z których byśmy się tej rady spodziewali.
Mogą to być również wszelkiego rodzaju znaki.. taki nagły impuls, przeczytane zdanie…
W przyszłości możemy mieć możliwość wyjazdu lub planowanie wyjazdu
Podarunek, który sprawia nam radość, podarunek od przyjaciela, od osoby, którą czasem może traktujemy troszeczkę bardziej ciepło niż tylko jako przyjaciela, ale z podarunku się cieszymy, jest przydatny, piękny, a sami byśmy sobie na taką rzecz nie pozwolili, bo mógłby to być np. zbędny wydatek a chcemy to mieć
=================================================

2 buławy - 2 Mieczy

- chętna do współpracy osoba
- wspólne pokonanie problemu, dojście do ładu, do kompromisu, obgadanie, omówienie sprawy czy to w pracy czy w związku, ale takie rozwiązanie sytuacji nad którym pracuje więcej niż jedna osoba ( dwie osoby biorą w tym udział i dochodzą do bardzo fajnych wniosków i Zycie czynią łatwiejsze)
- wspólny cel dla związku i wspólne pokonywanie przeszkód na życiowej drodze. Często dotyczących np. domu lub wyjazdu. Natomiast jest to też działanie razem i wspólne. Tu mamy podwójną siłę dwójki więc nie zostajemy sami tylko mamy bardzo pozytywne i fajne wsparcie.
- determinacja do pokonywania przeszkód
=================================================

2 buławy - 3 Mieczy
- strata w podróży. Karty sugerują takie sytuacje , które w jakiś sposób można rozwiązać więc jeżeli wyjdzie nam ta strata w jakiejś podróży, jeżeli będziemy się pilnować, mieć oczy wo0kół głowy to okaże się, że tej straty nie będzie albo będzie mniejsza niż nam mogło się szykować w życiu.
- niekorzystne znajomości, które zawrzemy czy w podróży czy w pracy lub dzięki przyjaciołom, którzy poznają nas z jakimiś osobami.
Może tez oznaczać niezbyt korzystne interesy ( jeżeli pytamy o sprawy spółek i sprawy zawodowe), niekoniecznie trzeba od razu wchodzić na tą ciemną i mętną wodę, bo te sprawy mogą się okazać dla nas niekorzystne
- źli przyjaciele, tacy przyjaciele, którzy generalnie mienią się naszymi przyjaciółmi lecz są osobami, które wykorzystują czy naszą pozycję, czy nasze dobre serce, nie potrafimy im odmówić np. Pilnowania dzieci, pożyczki itp. Lecz to nie są prawdziwe przyjaźnie lecz wampiryczne układy.
- osoby z otoczenia, na których postępowanie trzeba zwracać uwagę, ponieważ pewne ich poczynania mogą spowodować straty w naszym życiu- bardziej zawodowe niż emocjonalne
- związek, który stanął na krawędzi, taki związek , w którym osoby już poszukują innych energii, innych miłości, innych spełnień, niekoniecznie w postaci osoby ale np. spełnienia w jakimś hobby, w pracy , natomiast już jest coś ważniejszego od naszego partnera. Czyli partnerzy już się gdzieś od siebie odwracają, budują mur, stoją za tym murem, już szukają innych osób, innych rzeczy, emocji, spraw, które będą powodować u nich uśmiech na twarzy i zadowolenie.
=================================================

2 buławy - 4 Mieczy
- uzdrowienie relacji, takie szeroko rozumiane uzdrowienie, na każdym poziomie i tym przyjacielskim , i tym osobistym , i tym w pracy. I w pracy w sumie najważniejsze dlatego , że jednak to samopoczucie często też przenosimy do domu.
- stabilna przyjaźń niekoniecznie takiej , która góry przenosi i takiej , która pomaga w każdej sytuacji ale przynajmniej wiemy, że możemy na kimś polegać w drobnych sprawach.
- chwilowe rozejście się przyjaciół , paczki przyjaciół, grupy przyjaciół i to nie musza być dwie osoby ze względu na inne obowiązki
=================================================

2 buławy - 5 Mieczy
- kłótnie, spory, które mogą ogarnąć nawet dobrą do tej pory grupę przyjaciół lub dwójkę przyjaciół. Więc tu trzeba w przyszłości uważać na to co się mówi, jak się mówi i do kogo się mówi, żeby nie narobić sobie większych problemów, żeby jakieś debaty nie przemieniły się w pyskówkę, tylko, żeby były to rozmowy, które coś wnoszą do naszego życia i są konstruktywne.
- niesnaski
- w pracy „wyścig szczurów” czyli taki moment, taka sytuację, kiedy wszyscy tak naprawdę wydaja się bardzo przyjaźni, mili, atmosfera jeśli ktoś wchodzi i patrzy jest na poziomie- o świetni pracownicy, natomiast każdy tak naprawdę walczy o stanowisko, o to , żeby więcej zarobić, większe poważanie u szefa u znajomych z pracy. Tak, że tutaj ta 5 Mieczy wprowadza nieco nieładu , kłótni i ukrytego pod podszewka „wyścigu szczurów”
Przy tym połączeniu kart trzeba również uważać, żeby nie niszczyć spraw, które mogły rozwinąć się na naszą korzyść i mogły pójść do przodu. Z tego względu, że 2 pałek wskazuje nam na myślenie o pewnej sprawie a nie rywalizowanie i robienie planów natomiast 5 Mieczy wprowadza ten nieład, dysharmonię i powoduje to , że nawet sprawy, które mamy już poukładane w głowie i które mogłyby być dla nas z pozytywnym skutkiem , z pozytywnym rozwiązaniem mogą w pewnym momencie okazać się nietrafione, przekrzyczane więc w tym rozkładzie kart najlepiej dostać radę, żeby wszystkiemu przyjrzeć się na spokojnie i działać w spokoju.
To połączenie może również oznaczać, że są dwie osoby na rozmowach kwalifikacyjnych jeżeli staramy się o pracę, o równych kompetencjach równie dobrze postrzegane przez osoby , które mogą przyjąć do pracy , natomiast niekoniecznie my w tym wyścigu wygramy.
- my próbujemy własnym sposobem, własnym pomysłem ruszyć sprawy do przodu, a otoczenie próbuje przeforsować własne koncepcje.
=================================================

2 buławy - 6 Mieczy
- powolny koniec przyjaźni w związku, jeżeli teraz nie zadziałamy, może zakończyć się rozstaniem. To taki moment w życiu, kiedy w związku dwojga ludzi zaczyna wypalać się przyjaźń. I teraz jest kwestia czy może jeszcze coś zostać, czy może jeszcze cos zostać odbudowane, czy już nie. A więc to ostatni dzwonek do tego, żeby zastanowić się czy chcemy być z tym partnerem czy nie chcemy , czy walczymy o związek , czy zostawiamy ten związek już jako przeszłość na swojej drodze życia, Jeżeli nie zadziałamy to związek może zakończyć się rozstaniem . Bo jeżeli nie łączy już ludzi namiętność a przestaje brakować przyjaźni to takie związki się rozpadają. Również w druga stronę jeżeli nie mamy przyjaźni jedynie fizyczność to w pewnym momencie taki związek się rozpadnie.
-podróż drogą morską – podróż, która w tym momencie planujemy, ale to podróż droga morską lub
- podróż nad wodę czyli rzeki, jeziora, morza, oceany
- chwile spędzone z przyjaciółmi często w pięknych okolicznościach przyrody ( woda, las, nasza polska dobra zieleń i przyroda).
=================================================

2 buławy - 7 Mieczy
- niemożność uczynienia kroku w przód, trochę nas blokuje. Mówi o tym, że trzeba przeanalizować te sytuacje, które się wydarzyły wcześniej i wyciągnąć z tych sytuacji wnioski. Dlatego, że w życiu jest bardzo często tak, że człowiek gdzieś tam zapętla pewne koła(historia lubi się powtarzać), nie uczy się na własnych błędach i np. z uporem maniaka wchodzi w związki, które z góry są wydane na to żeby je życie przekreślało. I ludzie maja do tego tendencję, ponieważ chcą żyć , chcą czerpać z tego życia a niekoniecznie analizują to co było. A jeżeli zrobimy sobie taka analizę w sercu to wyciągnięte wnioski spowodują, że nie będziemy powielać pewnych błędów w życiu . Owszem możemy się również uczyć na cudzych błędach i to też jest wiedza bardzo ważna ale to co doświadczymy raz na własnej skórze powinno do nas dotrzeć ze zdwojoną siłą.
- potrzebna jest analiza poprzednich sytuacji. Więc nie powielajmy błędów- niech nasza droga będzie jasna i świetlista. Właśnie to połączenie oznacza taka analizę i mimo, że w danym momencie może nie możemy zrobić kroku naprzód to wiemy, że kiedy otworzą się przy nas jakieś drzwi , jakieś nowe szanse, nowe możliwości to wkroczymy na te lepszą drogę.
- negatywne okoliczności.- jeżeli pytamy o jakąkolwiek sprawę czy to sprawa zawodowa czy związek , czy sprawy urzędowe to to połączenie może oznaczać negatywne okoliczności towarzyszące tej sprawie. Czyli np. pytamy o sprawę możemy np. nie dojechać, bo się samochód zepsuje, pytając o związek możemy nie zdążyć naprawić pewnych rzeczy poprzez np. przez swój dziwnie pojmowany honor i upartość. Więc przy tym połączeniu trzeba uważać byśmy za bardzo się nie zablokowali na dalsze życie.
==================================================

2 buławy - 8 Mieczy
- zamknięcie się w sobie na wszelkie dobre sprawy i tworzenie wokół siebie muru poza który w zasadzie nic dobrego już nie może się przecisnąć. Ale nie dlatego, że mamy pecha , że już nic dobrego nas nie czeka. Mało tego, nie robimy nic, żeby naszą sytuację zmienić. Czyli to takie opuszczanie do dołu ręce, pochylona głowa, brak działania.
Natomiast jeżeli pojawia się w okolicy tych dwóch kart jakieś pozytywne karty, np. pozytywne osoby z energią, może to być taki bodziec, takie wybudzenie nas z tego snu, z letargu, ktoś nam pomoże, poda nam rękę, da „wędkę nie rybę”, ktoś da dobry pomysł a nam zacznie się w tym momencie chcieć działać.
Natomiast samo to połączenie kart mówi o blokadzie i nawet bardziej psychicznej niż tego świata fizycznego , czyli generalnie nic złego nie musi nas spotkać, ale my już nie oczekujemy nic dobrego.
- jeżeli chodzi o życiowe sprawy to może to być czasem znak dla wyjazdu, który planujemy ale który niekoniecznie musi dojść do skutku czyli pojawia się na drodze jakieś przeszkody np. grypa.
==================================================

2 buławy - 9 Mieczy
- poprzez brak działania a tylko analizowanie problemu doprowadzamy się do kryzysowych sytuacji. Czyli mamy kolejna skrajność. Ludzie potrafią albo biec do przodu nie patrząc na to co było, na to co przeżyli, nie wyciągnęli wniosków albo będą analizować, przyglądać się, wyciągać wnioski, reasumować, podkreślać grubą kreską ale nie ma działania. Jest to taka analiza do przesady ale jeżeli w pewnym momencie potrafimy powiedzieć stop możemy dopracować się korzystnych sytuacji.
================================================

2 buławy - 10 Mieczy
- zdrada, ale niekoniecznie zdrada małżeńska, zdrada w związku tylko zdrada szerzej rozumiana, czasem zdrada własnych poglądów, czasem zdradę własnych ideałów. Może być to również zdrada poprzez otoczenie czyli spodziewamy się po kimś pewnego rodzaju zachowań, my generalnie mimochodem oceniamy ludzi między wierszami, czytamy pewne reakcje, pewne zachowania i spodziewamy się po ludziach z góry ustalonych zachowań. I np. przy tych kartach ktoś może nam się wydawać bardzo dobrą, bardzo fajną, miłą osobą a nagle okazuje się, że poproszona o pomoc np. Odebrania dziecka ze szkoły .. – asertywnie odpowiada- nie a tego byśmy się po niej nie spodziewali – czyli szeroko rozumiana zdrada.
- jeżeli chodzi o duże firmy , duże zakłady może to oznaczać podkupienie pewnych informacji , podkupienie pewnych znajomych pomysłów czyli ci ludzie zajmujący się wielkim biznesem, wielka polityką powinni mieć się w takim układzie na baczności i przed znajomymi i przed nieznajomymi i przed osobami, które mogą wykraść pewne owoce pracy umysłowej.
- oznacza też , że w takim biegu po życie może się okazać, że ktoś bardzo elegancko , z wdziękiem i gracją podkłada nam nogę czego byśmy się też mogli nie spodziewać po danej osobie.
To połączenie kart oznacza w ogóle kryzysowe sytuacje , osoby, które działają nie tak jak ich oceniliśmy.
- sabotaż w związku, albo ten od wewnątrz, czyli człowiek, który nie potrafi poradzić sobie w związku albo od zewnątrz czyli poprzez dobre rady rodziny, otoczenia, znajomych , bądź innych naszych działań
=================================================

2 buławy - Król Mieczy
- osoba, którą przekonują jedynie wyważone argumenty
- osoba urzędowa
================================================

2 buławy - Królowa Mieczy
- ktoś, kto niezbyt przychylnie patrzy na nasze poczynania
- rzetelny osąd sytuacji
- dobre biuro podróży
- uczciwa, przyjacielska kobieta
================================================

2 buławy - Rycerz Mieczy
- urzędnik niższego szczebla
- wojskowy, policjant
- wojskowa misja
- planowana podróż
=================================================

[b]2 buławy - Paź Mieczy [/b]
- człowiek, który posiada inne zdanie niż ogół i jeszcze często musi przedstawić je na szerszym forum
- MS
- wiadomość
- dobra nowina dotycząca pracy
(wg. Programów Joanny Wiśniewskiej)
==================================================
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 2 buławy

Postautor: nadzieja_aa » środa 08 gru 2010, 17:40

2 Buławy
"przybyłem -zdobyłem- zwyciężyłem ..w podtekście ...- tylko dlaczego mnie to nie cieszy? Szukanie nowej perspektywy jeszcze z bez założenia wejścia w nią , oczekiwanie na możliwość bezpiecznej zmiany..to wzrastanie.
Dla mnie to samotność króla...W życiu codziennym - oczekiwanie na awans , samodzielne stanowisko , ale juz bez możliwości rozwijania się , trochę rutyna. Jest to sukces i niezależność, a tak żartem w zdarzeniach dnia codziennego dla mnie ta karta to "bujający sie na krawężniku" - mam właśnie taki obraz, zwykle zresztą ten co się buja na krawężniku "przejść nie przejść, przejść nie przejść - włazi prosto pod samochód"
W związkach uczuciowych " babcia stała na balkonie- dołem dziadek maszerował". Często ta karta symbolizuje sąsiada który patrzy na nas , czy w pracy kogoś kto pracuje w innym pokoju lub na innym piętrze i przygląda sie nam ...ale do randki to jeszcze spory kawałek ...można tak i 5 lat obserwować obiekt swojego zainteresowania , a jak jeszcze przy tym wisielec , albo rycerz denarów stanie to mogiła ...przed 60-tką na randkę nie ma co liczyć. Na podglądacza musiałby sie pojawić giermek mieczy , lub np. 7 mieczy albo 5 mieczy"
Danuta Tarocistka
----------------------------------------
1.To początek buław..zatem jak może mówić o martwicy? as inicjuje potencjał energii buław , ale jest niewidoczny , trudno go uchwycić w systemie realizacji
2 jest pierwszą manifestacją owego potencjału to karta nie stagnacji , ale gotowości i nie biernej , ale czynnej , jest tą kumulacją energii wewnątrz tuż przed pierwszym krokiem , to jest moment w którym energia jest już ukierunkowana na działanie , wszak to MARS w baranie , więc jak może mówić o niedziejstwie?
to również początek barana więc słońce jest wysoko , jego aktywność jest bardzo wysoka!
wyobraźcie sobie bieg na 100 m.
as to moment gdzie bloki są gotowe , a sprinterzy stoją obok nich , zwykle z rękami na biodrach , potrząsają nogami , gromadzą energię (ale właśnie tu najlepiej widać strukturę asa - mimo że wyszli na bieżnię , podeszli do bloków - tym samym manifest ująć chęć wzięcia udziału w wyścigu , to jeszcze wcale nie zobowiązuje ich do startu , zwykle nawet wtedy nie wiadomo za ile nastąpi start i czy wystąpi , bo do wejścia w bloki startowe musi nastąpić komenda.
2 buław zaś to moment kiedy już zawodnik wejdzie w bloki startowe , przyjmie pozycję i wtedy co? czy to jest obraz "stagnacji? może pozornie tak , bo widz widzi skamieniałego zawodnika w absolutnym bezruchu... wydawałoby sie ze nic sie nie dzieje , ale jak jest naprawdę , następuje kumulacja energii , powiedziałbym nawet nabrzmienie energią , ona jest zamknięta wewnątrz i ukierunkowana na cel , oczywiście musi nastąpić czynnik zewnętrzny który ją uruchomi (strzał startera) , ale ile jej skumulowano i jak wiele jej jest widać przy falstarcie , zawodnicy nie są w stanie zatrzymać już ciała w blokach !!
3 buław to oczywiście strzał i pierwsze kroki zawodników w wyścigu ...ale ...
w tym obrazie nie da sie powiedzieć ze 2 buławy są stagnacją , raczej są kumulacją energii i przygotowywaniem do ukierunkowania jej na działanie ,
Jeśli ktoś choć raz brał udział w jakimkolwiek wyścigu to nigdy nie powie że moment sekundę przed startem jest brakiem energii działania , jest tylko wyczekiwaniem na zaistnienie czynnika zewnętrznego , który pozwoli sie jej uwolnić:)
-----------------------------------
- 2 buławy w związkach to zainteresowanie , to patrzenie , to obmyślanie strategii , to oczywiście jeszcze nie jest rzucenie sie na obiekt uwielbienia , no ale jakby tak po pierwszym spojrzeniu , zainteresowany rzucał sie na "przeciwnika" to niezły cyrk by z tego wynikał ..to takie dziejstwo wewnętrzne , ale to już jest zainteresowanie, poznawanie , podpatrywanie , ona oczywiście może wskazywać na pasywność partnera , ale w działaniu , a nie brak chęci działania , Jóźwiak nazwał ją potrzeba zwierzchnictwa , ja bym ją nazwała "oczekiwanie na zachętę , na pozwolenie"------------------------------------------------------------
- jeżeli osoba idzie przez 2 Buław – jest to Mars, Słońce w baranie czyli jest ta aktywność marsa panowania
----------------------------------------------
na pytanie jaka odległość bedzie dzieliła?
-na sąsiada
--------------------------------------------
- już staje na progu, już jest osoba gotowa na otwarcie na związek i świat jest gotów by dać partnera z którym będzie budować związek.
- jest to :babcia stała na balkonie – dołem dziadek maszerował”- taka postawa wyczekująca gdzieś wewnętrznej gotowości ale bez fizycznego aktu działania.
-------------------------------------------------------------

2 Buław w rozkładach

partnerski
-------------------------
2 Buław – osoba w niej stoi
- wyczekiwanie na odpowiedni moment w którym będzie mogła się np. przywitać miłą osobę z okazji jej powrotu do związku.
-------------------------------------------------------

( z programów Danuty)
Pozdrawiam :)
beatrycze
Posty: 33
Rejestracja: sobota 25 gru 2010, 15:38
Lokalizacja: net

Re: 2 buławy

Postautor: beatrycze » niedziela 26 gru 2010, 23:22

uooo koleżanka wyczerpująco opisała karty ja dodam w skrócie z innego źródła (Helena żuk "Podręcznik Tarota, Małe Arkana") o uczuciach i seksie :

*nic stałego (zresztą jak to buławy...), krótkie flirty bez przyszłości,,
* nowopoznany partner potrzebuje przewodnika i pochlebcy, jeśli współpartner/ka wykaże się taką determinacją, związek ma szansę przetrwania burzy
*generalnie karta zapowiada samotność, pustkę izolację i niechęć do stałych związków
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 598
Rejestracja: środa 10 lis 2010, 19:47

Re: 2 buławy

Postautor: Iwona » środa 29 gru 2010, 21:30

2buław- panowanie
Działania- odwaga i inicjatywa, umacnianie, silne poczucie własnej wartości, odpowiedzialność, umiejętność dokonania wyboru (konieczność dokonania wyboru).
Praca- zasłużony sukces, awans, zawieranie umów lub transakcji i korzyści z wcześniej podjętych działań, nieoczekiwany przebieg wydarzeń przynoszący korzyści, upór może być źródłem sukcesu, wiele energii i wytrwała praca.
Uczucia- randka, stosunek seksualny, rodzaj izolacji i niechęć wobec partnera, powierzchowne i mało znaczące związki, związek bez zobowiązań, uczucia osamotnienia, przygnębienie.
Różne- osoby płci męskiej w życiu pytającego, ludzie nieszczęśliwi choć mogą uchodzić za szczęśliwych.

2buław odwrócona
Działania- brak samodzielności, pozerstwo, pospieszne nieprzemyślane działanie, ryzykanctwo, zobowiązanie bez pokrycia, niepewność;
Praca- problemy ze sprzedażą lub kupnem, problemy finansowe w interesie, mylne decyzje,żądza władzy, ostrzeżenie przed zawieraniem spółek!, przerost ambicji, zła ocena sytuacji.
Uczucia- samotność, melancholia, problemy z potencją seksualną, uczucie niepewność, nieporozumienia z partnerem,
Różne- lęk przed kompromitacją, cel bez wartości, negatywny wpływ okoliczności zewnętrznych,zapowiedź wyzwolenia się z niewygodnej i kłopotliwej sytuacji,

D.Słowikowska "Sekrety Małych Arkanów Tarota"
Nie wróżę na Priw.
werka88
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 10:31

Re: 2 buławy

Postautor: werka88 » sobota 06 sie 2011, 21:53

To karta podjęcia decyzji, co zrobić ze swoim potencjałem życiowym, karta wahań i rozterek, jak wykorzystać to co się dostało. Karta dualizmu wewnętrznego, obecności drugiej osoby w nas samych. Z karą KSIĘŻYC to potrzeba odpoczynku, internowanie, przymus moralny. Z kartą DEMON – przymus fizyczny. Z kartą MOC, konieczność nauczenia się współpracy i życia w społeczeństwie. Z kartą KAPŁANKA to przymus nauczenia się własnych emocji i kierowanie nimi.

źródło: K.M. Olszewska „Tarot - lekarz dusz”
Kto pyta, jest głupcem przez pięć minut. Kto nie pyta, pozostaje nim do końca.
Awatar użytkownika
katarynka
Posty: 191
Rejestracja: środa 02 mar 2011, 13:24

Re: 2 buław

Postautor: katarynka » wtorek 14 lut 2012, 23:01

Dla mnie to karta stania w progu i zastanawiania się "wejść nie wejść", karta wahań "co tu zrobić". Już wiemy, że czegoś nam się chce ale jeszcze nie wiemy dokładnie czego. Mamy ochotę na coś słodkiego ale czy to mają być lody czy czekolada? Wolę iść na imprezę czy zostać w domu z książką i dobrym winem? Jak wybieranie herbaty w sklepie "świat herbaty" :)))
To też karta testowania, sprawdzania gruntu, ostrożnego wchodzenia na zamarzniete jezioro i sprawdzania, czy lód wytrzyma. Ciekawa wersja tej karty jest w talii Anna K. Tarot - tam na rozdrożu siedzi ludzik, kompletnie skołowany i nieszczęśliwy bo nie wie w którą stronę pójść. Dla tych osób, które kojarzą kartę Kochanów z wyborami ta karta może być dość podobna znaczeniowo. A tak w ogóle: czy jest tu ktoś kto też lubi talię Anny K.?
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: 2 buław

Postautor: dowell » poniedziałek 18 cze 2012, 21:51

W pytaniach o finanse:

W pozycji prostej:
budowanie, umacnianie pozycji firmy, wiara we własne siły, szanse na awans i umocnienie swojej pozycji, zawieranie ważnych umów lub transakcji, założenie spółki, stabilność, bezpieczeństwo, opracowanie planów działania, nieoczekiwany przebieg wydarzeń, które jednak przyniosą korzyści, korzyści wcześniejszych działań, wpływ na daną sytuację poprzez własne działania, działania prowadzone w parze z drugą osobą.

W pozycji odwróconej:
niemiła niespodzianka, negatywny wpływ okoliczności zewnętrznych na rozwój sytuacji, brak samodzielności, uzależnienie działań od decyzji innych osób, zniweczenie planów z powodu złej oceny lub przecenienia własnych możliwości, mylne decyzje, nierozsądne spekulacje, ostrzeżenie przed zawieraniem spółek i kontraktów, kłopoty w pracy z powodu lenistwa.

W pozycji z innymi kartami:

2 Buław (o) + Głupiec - naiwna ocena bieżącej sytuacji zawodowejŹródło: Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Awatar użytkownika
Libusza
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 13 sty 2013, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 buław

Postautor: Libusza » wtorek 15 sty 2013, 17:21

Wiele tu ciekawych opisów 2 Buław,Różdżek, Kijów,Pałek... ale dla mnie karta jest zbyt dualna. Otóż, zastanawia mnie,a nawet irytuje i ogłupia, dlaczego 2 Buław jest skrajnie inaczej interpretowana w różnych książkach. Np.H.Banzhaf opisuje ją całkiem negatywnie, jako brak zaangażowania, apatię, letarg oraz w relacjach partnerskich słabnącą siłę przyciągania i obojętne życie obok siebie. Natomiast w innych publikacjach czytamy, że słowo kluczowe to "Partnerstwo" w sensie pozytywnym. Oznacza dobrze prosperujący, pełen sukcesów związek a tylko w odwróconym znaczeniu spór w ustabilizowanym związku czy rozbieżność osobowości. Bądź tu mądry i pisz wiersze czyli odczytuj śpiewająco tą kartę :mysli: Chyba w kwestii pracy też nie pokazuje pozytywów? Raczej dwojakość (?) Oczywiście że partnerstwo to nie tylko związek emocji dwojga osób, tylko co z partnerstwem na płaszczyźnie zawodowej (?) Raz czytam odnośnie pracy, że to utkwienie w martwym punkcie, brak pasji oraz zainteresowania obowiązkami. Zaś inny autor pisze, że zetknięcie się dwóch umysłów zasili przedsięwzięcie i poprowadzi je do sukcesu. Tak jak bym czytała o dwóch różnych kartach!
Sama 2Buław to jakby "cięższa lekcja" do przerobienia dla pytającego jak i dla samego wróżącego do odczytania. Radzi nie podejmować żadnych zobowiązań, nie wychylać się, nie ustalać... Im dłużej się jej przyglądam i czytam różne dywagacje to nasuwa mi się rada-aforyzm :"Jutro będzie futro a dziś tylko miś" :usmiech: Hm... przytoczyłam ten cytat, ponieważ 2 Buław mówi, aby nie podejmować nagle żadnych zobowiązań i podsumowuje -"jutro też jest dzień" :usmiech:
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

Re: 2 buław

Postautor: Tarofides » wtorek 15 sty 2013, 22:04

Ten problem dotyczy wielu kart ze względu na różne tradycje, musisz sama zdecydować ktora interpretacja bardziej ci odpowiada :usmiech:
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 598
Rejestracja: środa 10 lis 2010, 19:47

Re: 2 buław

Postautor: Iwona » czwartek 25 lip 2013, 11:25

katarynka pisze: A tak w ogóle: czy jest tu ktoś kto też lubi talię Anny K.?

Lubi Katarynko :usmiech:
Nie wróżę na Priw.
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 buław

Postautor: Katty » środa 06 lis 2013, 20:46

"karta pokazuje, że jesteśmy neutralni i bierni. wzywa do ujawnienia naszej prawdziwej- jasnej i zdecydowanej- postawy. Sytuacje oznaczone 2 buław mają w sobie często coś paraliżującego. Nie ma niczego, co moglibyśmy zdefiniować jako rzeczywistą, namacalną przyczynę przygnębienia i niezadowolenia(złego humoru), a mimo to odczuwamy całkiem wyraźnie, że <<coś ważnego nie gra>>. Karta ta zapowiada okres, w którym <<jest nam wszystko jedno>>. Przyczyną tego stanu jest fakt, że wycofaliśmy się na indyferentną pozycję i dystansujemy się od wszystkiego. Osłoniliśmy się tak mocno, że już nic nie dociera do naszego wnętrza i niemal obojętnie przeglądamy się jak życie przepływa obok nas. Z tego stanu możemy się wyrwać tylko wówczas, gdy idee, przekonania i zamiary z pełnym zaangażowaniem zmienimy w czyny.

W życiu zawodowym karta ta oznacza, że jesteśmy obojętni wewnętrznie, a zadania wykonujemy bez zainteresowania. Może też pokazywać, że w ważnych dyskusjach i przy podejmowaniu ważnych decyzji wycofaliśmy się na neutralną pozycję lub biernie przejmujemy poglądy innych. ceną takiej relacji jest wewnętrzna pustka pustka, mogąca doprowadzić do depresji. 2 buław wzywa do zrewidowania wewnętrznego nastawienia i nakazuje nam wyznaczyć sobie jasny cel.

na poziomie świadomości2 buław mówi, że znajdujemy się w letargu. Możemy się z niego wyrwać, jeśli dotychczasowe słowne deklaracje staną się naszymi prawdziwymi przekonaniami. Karta ta wzywa do jasnego sformułowania poglądów i podjęcia jednoznacznych działań. Koniec rozważań, namyślania się i pobożnych życzeń!

W związkach osobistych karta ta mówi, że wycofujemy się na niebezpieczną pozycję- stajemy się obojętni i oziębli uczuciowo. Może mówimy inaczej, jednak nasze uczucie jest słabe. Czyha na nas niebezpieczeństwo obumierania związku z powodu całkowitego obumierania uczuć. Z tego właśnie powodu 2 buław wzywa do zrewidowania własnego stanowiska, czego następstwem może być albo rozstanie, albo umocnienie związku z partnerem."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego
" Wątpię, więc jestem."
MonikaAbya

Re: 2 buław

Postautor: MonikaAbya » piątek 12 gru 2014, 19:36

Położenie prawidłowe: Jasna perspektywa. Decyzja. Wiara w siebie, ufność we własne siły. Mocne postanowienie. Samodzielność. Samotność człowieka, który osiągnął sukces. Poczucie własnej doskonałości. Zasługa. Indywidualizm. Wiedza, nauka. Wyższe formy wiedzy i poznania świata. Mistrzostwo .

Karta Odwrócona: Niemożność podjęcia decyzji. Zmartwienie, utrata szczęścia. Niemiła niespodzianka. Smutek. Niedoskonałość.Brak samodzielności. Pycha. Pozerswto .
mufinka

Re: 2 buław

Postautor: mufinka » niedziela 21 gru 2014, 16:30

Mam od jakiegoś czasu bardzo konkretne wskazówki z karty 2 buław
i tak jesli wypada na poczatku rozkładu mwi "sama/sam nic nie zdziałasz potrzebujesz pomocy drugiej osoby, wsparcia, wspołpracy"
moze ta karta mówic tez o tym, ze ktos taki nam sie trafi pomocny
jesli masz ta karte na koncu podobnie daje wynik czyy rade aby nie działac samemu ....tylko z kims drugim mamy szanse , samotnie napewno nie

1). przykład ot taki aby rozjaśnic , dla osoby samotnej, ktre np chce ulozyc sobie zycie

2buław, moc, cesarzowa

itutaj karta mowi juz na poczatku, ze ktos taki sie pojawi bo sama/sam nic nie zdziała, moc w srodku kaze byc cierpiwym, odwaznym i wytrwałym a wynik pikeny cesarzowa to zona, matka kobieta spełniona.

2). karty były konkretnie stawiana dla Filifionki , chciała jechac na urlop na swięta ale potrzebowała zgody dyrektora

2buław, 6mieczy, as monet
poradziłam by jakos próbowała sie z kims dogadac z pracy, zapropnowala komus cos na tyle atrakcyjnego aby to była kuszaca popozycja (atrakcyjna propozycja w asie monet) ..tak tez zorbiła i skutecznie :)
wątek tutaj http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=117&t=13947

3). osoba szuka pracy i pyta jak sie ta sprawa rozwiąze

2 buław, gwiazda, 9puch

coz znowu sama nic nie zdoła to wiadome ale ktos tej osobie cos niebawem zaproponuje , otrzyma jakas oferte - gwiazda to nadzieja i w jakims sensie spełnienie marzen , 9puch zle nie bedzie to krata dostatku :)

takie wskazówki daje karta 2 buław to wpływ drugiej osoby, czyjas pomoc wsparcie,współpraca z drugą osobą :)
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2100
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: 2 buław

Postautor: Luks » niedziela 21 sie 2016, 11:45

Rozważania nad 2 buław w kontekście 3 buław, genialny post Madrugady porównujący 2 buław z 2 mieczy: viewtopic.php?f=33&p=338055#p338055

Wróć do „Dwór buław”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości