5 buław

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

5 buław

Postautor: Tarofides » wtorek 16 lis 2010, 03:11

Karta Tarota 5 buław

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

5 buław.jpg
Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 5 buław

Postautor: Rudalila » środa 17 lis 2010, 19:20

Prosta
Tu chodzi o jakas szarpanine w sprawach negocjacji, jakkolwiek, pomimo rozjatrzenia i zdenerwowania winik powinien byc pozytywny. Odwaga i wytrwalosc moga byc potrzebne zanim Pytajacy dojdzie tam gdzie chce. Plany podrozne chyba zostana wycofane.

Odwrocona
Zostaw, sprobuj kiedy indziej. Moga byc jakies legalne problemy .

Sasha Fenton FORTUNE-TELLING BY TAROT CARDS
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 5 buław

Postautor: nadzieja_aa » środa 08 gru 2010, 17:08

5 Buław
- mówi o mnogości możliwości a jednocześnie w pewnym momencie my możemy nie zauważyć, że pewne rzeczy trzeba sobie zacząć zagwarantowywać. Czyli dziś realizując coś już wybiegać swoimi działaniami w przyszłość
- mówi o mnogości opcji
--------------------------------------------------
na pytanie jaka odległość bedzie dzieliła?

- ktoś z kim się mijamy w jakimś wspólnym punkcie
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 5 buław

Postautor: nadzieja_aa » środa 08 gru 2010, 17:13

5 Buław
=====================================


Cóż 5 jako cyfra oznacza?
- na pewno oznacza wolność i kreatywność . jest to cyfra szybka. Natomiast po tarotowych 4 , które były zwolnione, usadzały życie człowieka w miejscu to taka tarotowa 5 oznacza rewolucję i przyspieszenie , co taka zmiana może być dosyć ciężka do zaakceptowania w życiu Człowieka. Stąd też te nasze tarotowe 5 często nam się kojarzą ze smutkiem tak jak 5 Pucharów czy np. z walka tak jak 5 Pałek . Dlatego, że wibracja 5 jest dosyć szybka i nie ma tak łatwo ustalonych granic. Stąd też taka wolność tarotowej 5. Jako cyfry.
5 -ki przynoszą często w nasze życie jakieś kryzysy. Więc osoby np. 2-ki z drogi życia znajdujące się teraz w roku osobistym 5 mogą przezywać takie swoje drobne kryzysy. Nie jest to dobry czas na inwestowanie, często wychodzą jakieś stare problemy zdrowotne z tego względu ze po takiej ustabilizowanej 4 ta 5 wznieca i roznieca ogień.
Słowa klucze do 5 – to ekscytacja , przygoda, wyzwanie , aktywność, fizyczność , ciekawość świata, zamiłowanie do zabawy , zamiłowanie do walki. Rywalizacja , często tez podróże, twórcza energia i romantyczność.
Natomiast 5-ka niesie ze sobą przynajmniej ta tarotowi , już nie jako cyfra takie troszeczkę negatywne energie ze względu na tą zmianę. Jeżeli mówimy o romantyczności – może bardzo często np.
5 Pucharów oznaczać romantyczna miłość która niekoniecznie niesie ze sobą spełnienie.
Jeżeli mówimy o 5 Pałek jest to i ekscytacja i przygoda i rywalizacja ale ta rywalizacja może się przerodzić w walkę i nawet w „wyścig szczurów” jeżeli pytamy o sprawy dotyczące pracy
5 jest trudna wibracją i trudna kartą dla tych którzy posiadają spokojny temperament. Dlatego, że nie jest zupełnie zgodna z tym temperamentem. I może nieść ze sobą problemy w dostosowaniu się do jej energii. jeżeli jesteśmy osobami spokojnymi, jeżeli jesteśmy osobami nie przyzwyczajonymi do tego, żeby walczyć o swoje to ta 5 może wprowadzić zupełny nieład i nieporządek np. w sprawach pracy. – mogą pojawiać się osoby które zaczną „wygryzać „ nas z naszego stanowiska. Z naszej pracy a my nie będziemy potrafili się obronić.
Dla osób które są szybkie, które są działające 5 może być taką siłą napędową , motorem napędowym do działania. Z kolei te osoby szybkie, te osoby działające mogą męczyć się w spokojnych i zbytnio ułożonych 4 i wchodząc w energetykę 5 takie osoby czują się w swoim żywiole. Tak, że jeżeli stawiamy karty i widzimy, że mamy przed sobą osobę spokojną , zdystansowana to tu ta 5 jest dwa razy bardziej widoczna . jeżeli mamy osobę szybka , działającą , chcącą coś zmienić to nawet ta niekoniecznie dobra 5 może przynieść dobre rezultaty ponieważ nada naszemu życiu tempa i szybkości.
5 jako cyfra oznacza również często nowe pomysły, nowe sprawy ale tak napływające do naszego życia, że możemy się przez moment poczuć jakbyśmy mieli okazje spotkać się z trąba powietrzną. Czyli znowu są to szybkie i działające osoby w naszym życiu, są to szybkie wydarzenia , szybkie zmiany. Dlatego często powtarzam, że nawet znajdując się w 5 roku osobistym powinniśmy mocno trzymać się poręczy, żeby nie zjechać po schodach naszego życia z tego względu, że możemy mieć faktycznie natłok różnego rodzaju wydarzeń. , propozycji. I np. jeżeli w 5 chcemy zmienić prace , no to faktycznie możemy mieć te propozycje, możemy mieć te możliwości ale przy tym natłoku tego co się dzieje niekoniecznie musimy wybrać to co jest dla nas najlepsze. Po prostu w 5 jest wszystkiego za dużo , za szybko i za intensywnie.
Jeżeli pytamy się o coś ważnego dla nas a wyskoczy któraś karta 5 to często mówi o tym, by jednak w tym pędzie zwolnić i chociaż chwileczkę zastanowić się nad tym co powinniśmy zrobić i w którą stronę pójść, żeby zastanowić się chwileczkę przed podjęciem decyzji i później przed działaniem. Namawia do uspokojenia, do tego, żeby jednak usiąść i przemyśleć.
5 jako cyfra astrologicznie odpowiada Merkuremu a Merkury bardzo jest przypisany chociażby do znaku Bliźniąt które to są szybkie, intelektualne, działające , sama planeta również wnosi to działanie. No i Merkury –posłaniec Bogów – niesie dobre wiadomości, przemieszcza się , porusza się szybko , może wprowadzać tez intensywność , często również nieład. Więc ta 5 jako cyfra jest faktycznie dosyć szybka chociaż taka wolniejsza karta jest 5 Pucharów – która to raczej mówi o zamyśleniu i stanach lękowo depresyjnych ale również wprowadza nieład w naszych uczuciach.

5 Buław
=======================
Buławy odpowiadają żywiołowi ognia . jeżeli pytamy o czas – mamy dwie wersje. Buławy określają wiosnę . ponieważ w talii Ridera Waita często Pałki na kartach maja namalowane drobniutkie zielone listki. To może się kojarzyć z wiosną. Natomiast w moich kartach bardzo często Buławy wypadają na jesień. To skojarzenie, już przez przepracowanie tematu musiałam wywnioskować, że bardzo często Buławy przypadają na jesień. A skojarzenie miałam takie – ponieważ Buławy odpowiadają żywiołowi ognia a ogień bardzo mi się kojarzył z ognistym kolorem liści w jesieni i stąd może moja psychika przekserowała te Buławy z wiosny na jesień. Jak wiemy ogień jest podstawową siłą życia .
jeżeli mamy karty Buław z rodzaju kart dworskich to bardzo często określają znak zodiaku – Baran, Lew i Strzelec a z Wielkich Arkan jedna karta, która nie jest buławą ale również mówi o znaku Barana i to tak bardzo mocno, rozognionym typowym Baranem Cesarz.
Jakie osoby są określane poprzez Buławy?
- często nawet jeżeli nie wypada karta buław na dana osobę a wokół tej osoby, wokół tematu, wokół problemu pojawia się bardzo dużo kart Pałek oznacza to, że bardzo dużo się może dziać w życiu osoby pytanej.
Kolor Buław przedstawia osoby bardzo energetyczne . Są to osobowości silne i ciekawe , bardzo przyjacielskie. Jak zaczynają romans , zaczynają miłość to zaczynają miłość od przyjaźni czyli można mówić, że takie związki są do siebie bardziej dopasowane chociaż ta duża energia buław może powodować konflikty ale nie są to konflikty głupie na zasadzie upartości tylko raczej konflikty kreatywne które tworzą dobry związek.
Karty Buław bardzo często odpowiadają na pytania związane z pracą , sprawami zawodowymi ale jak wiemy mogą również odpowiadać na pytania dotyczące związku czy spraw zdrowotnych ale to już głębsze wejście w poszczególną kartę.
Na talii Ridera Waita widać 5 młodych walczących ludzi . Kije się bardzo krzyżują . bardzo ważna jest kolorystyka. Kolor żółty daje energię, kolor czerwony symbolizuje ogień i wzmocnienie a na talii Ridera kolor niebieski nieco uspokaja sytuacje i również mówi o takim połączeniu z górą i intuicyjnością. Natomiast sama scena przedstawia scenę walki.
Na talii Crowley’a żółte jasne tło świadczy o dążeniu do szczęścia ale w wymiarze ziemskim. Kolorami ziemi bardzo często określamy kolor zielony i brązowy. Ale również Crowley stosował kolor żółty jako takie uziemienie, zarobkowanie i nawet jeżeli nie typowo i finanse to właśnie takie zawodowe sprawy. 5 pałek symbolizują skrzyżowane berła . jedno berło jest większe zakończone głowami , skrzydłami orła i ono bardzo często symbolizuje władzę . Drobniejsze berła – jedne z głowami stworków (feniksy) – symbolizują siłę męską i władzę i są świadectwem dynamicznego i twórczego potencjału . natomiast odwrócone są od siebie głowami i nie mogą się spotkać. Czyli znowu mamy centrum walki. Dwa skrzyżowane berła z kwiatami lotosu są już łagodniejsze w kolorze błękitnym – symbolizują żeńską siłę . czyli mamy połączenie i siły żeńskiej i siły męskiej. Chociaż przeważa energia męska ponieważ ta główna buława jest jednak buława męska. Biało czerwone płomienie wokół – ogień są efektem tarcia tych przeciwstawnych światów czyli świata żeńskiego i świata męskiego – mamy buławy , symbol ognia, wszystko się w energetyce zgadza. Tak, że Crowley umieścił bardzo dużo znaczeń na jednej karcie , a my z tych symbolicznych znaczeń musimy budować to realne ludzkie życie i rzeczy które w tym życiu mogą się zdarzać. Być może to jest najtrudniejsze w interpretacji kart tarota. Jeżeli chodzi o to główne berło – tu jest ten staroegipski symbol tarczy słonecznej, skrzydła i mała tarcza słoneczna wznosi się nad wszystkim , jak gdyby chroni i opiekuje się nami natomiast jak wiemy słońce może również spalać.
Jeżeli chodzi o karty Ridera Waita to ta karta nie jest taka ułożona. Ona jest pełna zamętu, konfliktu , przemieszczania się , te pałki są skrzyżowane w różny sposób tak, że już od razu na pierwszy rzut oka widać , że jest to jedna z tych kart naprawdę niespokojnych . natomiast często ta walka pokazana na tej karcie wyzwala twórcze zarodki czyli z tarcia, ścierania się ludzi mogą powstawać dobre pomysły i dobre idee.
Jeżeli chodzi o sytuacje zawodowe które może ta karta przedstawiać to bardzo często mówi o tym, że ludzie znajdują wręcz upodobanie w walce. Bardzo często spotykamy takich ludzi , którzy nawet jeżeli myślą, że coś jest białe to będą się kłócić, że jest czarne po to by wywołać konflikt. I gorzej jeżeli jest to upieranie się dla samej upartości. A ta 5 Buław również to może oznaczać.
Jeżeli chodzi o pracę możemy na takie osoby czasem machnąć ręką
Jeżeli pojawią się 5 Buław w związku – może być ten problem, że nie będziemy potrafili się porozumieć ze swoim partnerem. , gdyż partner będzie bardzo, bardzo mocno stawiał na swoim.
W normalnym , zwykłym życiu bardzo często ta karta ma związek z ogniem
5 Buław – Wieża 4 Pałek
-może oznaczać pożar. Bo sama 5 oznacza wybuch płomienia , Wieża oznacza miejsce w którym niekoniecznie wszystko jest tak jak powinno być a 4 pałek oznacza dom. I Tu przy tym połączeniu kart możemy mówić o pożarze.
W uczuciach często oznacza spalające się uczucia. Czyli partnerzy nie potrafią być razem, nie potrafią być osobno, często jest to taka gorączka fizyczna z wybuchem namiętności , potem z dala od siebie myślą co np. porabia ta druga osoba i niekoniecznie potrafią zbudować dobry związek.
5 Buław oznacza również bardzo gwałtowne przemiany psychiczne. Oraz przemiany bardzo , bardzo gwałtowne dotyczą wnętrza człowieka. Szczególni jeżeli przy 5 Buław – 2 Mieczy , która mówi o wglądzie w siebie , dojściu do wewnętrznych kompromisów.
Jeżeli pytamy o rozwój jakiejś sprawy to 5 Buław oznacza najczęściej to, że taki łagodny okres kiedy ta sprawa się rozwijała, nabierała swojego tempa , kiedy wszystko się działo zgodnie ze swoim czasem nadszedł tego kres a wszystko zacznie lecieć na łeb , na szyje. Dużo się rzeczy nagromadziło, dużo rzeczy zostało pomijanych po drodze a teraz sytuacja grozi dużym, dużym wybuchem.
Na drobne życiowe sytuacje bardzo często 5 Buław ,że będziemy musieli z kimś stanąć do walki czyli spotykamy na swej drodze kogoś z kim będziemy musieli walczyć czy to fizycznie czy to psychicznie.
Jeżeli 5 Buław wypada przy związkach bardzo często pokazuje niepokój , i długo trwające niepokoje co doprowadza w pewnym momencie do wybuchu , nie można pewnych rzeczy już ominąć i grozi to wszystko zawaleniem.
Jeżeli 5 Buław połączy się z nerwową energia kijów czyli jak nastąpi w układzie zgromadzenie kart ognistych to na pewno potęguje to wrażenie wybuchu i może być problematyczne dla życia człowieka.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 5 buław

Postautor: nadzieja_aa » środa 08 gru 2010, 17:19

5 Buław a sprawy zdrowotne
===============================================

- 5 Buław bardzo często mówi o krwi i układzie krwionośnym .
- Mogą to być problemy z ciśnieniem krwi i to nie tylko może występować ciśnienie, wyższe czy niższe ale i bardzo nieregularne.
- tu mogą dochodzić kłopoty z pulsem i zwężenie żył. Zwężenie żył przez wszelkiego rodzaju zapalenia ponieważ buławy jako żywioł ognia dają jednak te ogniste zapalenia w naszym organizmie.
- odpowiada również za kruchość naczyń krwionośnych , ich pękanie – tu może to się objawiać żylakami czy problemami podskórnymi, czyli naczynkami (kłopoty z cerą).
- różnorakie dolegliwości tętnic i żył
- największym problemem który pokazuje 5 Buław są problemy z zastawkami. Czyli ten układ krwionośny może być w poważniejszym , nieciekawym stanie. I na to trzeba zawsze zwrócić uwagę.
Jeżeli 5 Buław ( w czakrze serca w układzie na 7 kart , siedem czakramów ) – to możemy być przekonani ze ważna jakaś zastawka w tym centralnym naszym układzie krwionośnym może być w nie najlepszym stanie. Podobnie jest z 3 Mieczy . – jeżeli ona wypada w ogóle gdziekolwiek w układach to możemy stwierdzić, że możemy mieć kłopoty z sercem a szczególnie jeżeli wypadnie w czakrze serca.
---------------------------------------------------------------

5 Buław – uczucia
====================================

Jest to karta która ten pozytywny wydźwięk ma raczej w energii niż w wydarzeniach.
I tu jeżeli pytamy o miłość to może być to miłość bardzo , bardzo energetyczna , bardzo namiętna, dosyć mocna natomiast jest to takie ścieranie się dwóch podobnych biegunów. Czyli jeżeli mężczyzna ma mocny charakter , kobieta ma mocny charakter to ta 5 Buław między nimi dokładnie może pokazywać to ścieranie się, docieranie i kłopoty z tym związane ponieważ mogą to być dosyć wybuchowe rozmowy i wybuchowa atmosfera.
Jeżeli jesteśmy samotni to 5 Buław mówi o bardzo, bardzo aktywnym poszukiwaniu nowego związku i tutaj już żaden taro cista nie może powiedzieć : jest pani zamknięta i stąd nic nie przychodzi ponieważ 5 Buław mówi o tym, że osoby są bardzo otwarte , bardzo dobrze działają, nie siedzą tylko w domu, tylko dają szansę , bo nawet nie tyle szukają partnera ale dają szansę spotkania, dają szansę wyjścia. Tak, że tutaj dosyć dobra ta wróżba jest.
5 Buław również dla samotnych osób oznacza takie troszeczkę beztroskie życie i jeżeli nie otaczają tej 5 Buław łagodne karty emocjonalne , jeżeli takiej karty nie ma w sercu danej osoby czy w miejscu które określa dana osobę to można mówić o tym, że troszeczkę są to takie beztroskie chwile i nawet człowiek nie przywiązuje wagi do tego, żeby szukać miłości
5 Buław jeżeli pytamy o miejsce spotkania danego partnera którego jeszcze nie znamy bardzo często może oznaczać pikniki lub wszelkiego rodzaju zgrupowania ludzi które charakteryzują się tym, że tych ludzi jest sporo, że jest wolne powietrze , że są jakieś zabawy na tym terenie. – dlatego, że 5 Buław jest bardzo, bardzo szybka karta.
Jeżeli patrzymy na perspektywy na przyszłość i ta 5 Buław stanie w pozytywie to nawet nie chodzi o to, że ona pokazuje –tak znajdzie pan, pani nowy związek ale mówi o tym, że człowiek ma w sobie tyle energii i bezpośredniości, że ten nowy związek faktycznie czeka tuż za rogiem. Tak, że SA możliwości na zawarcie jakiegoś poważnego układu.
5 Buław również odrzuca wszystko to co jest niedobre i niepotrzebne w związku. I tu ona bardzo często wychodzi młodym osobom, które np. są na starcie swojego życia i ten związek już nie jest takim spotykaniem się na kawę, na herbatę , po pracy , w tygodniu, tylko jest taki przełam – np. wspólne zamieszkanie razem. Jeśli wychodzi mi
5 Buław to zawsze mówię ze to jest docieranie się dwójki partnerów , takie troszeczkę iskrzące ale wcale nie negatywne.

5 Buław – negatyw
--------------------------------
5 Buław w negatywie mówi o sprzecznościach takich które niekoniecznie są do rozwiązania.
Mówi o niezgodnościach pragnień i dążeń partnerów. O ile w pozytywie pokazuje, że jest to do przepracowania to w negatywie pokazuje, że jest to taka różnica między partnerami której nie da się obejść , nie da się przeskoczyć , nie da się zmienić.
Bardzo często pokazuje i kłótnie i nieporozumienia i to nie tylko w sprawach uczuciowych ale również w sprawach dotyczących pracy.
Może również pokazywać uwikłanie się w różnego rodzaju nieformalne układy , nieformalne związki w takich momentach kiedy my cudze kłopoty bierzemy na swoje barki. Czyli jest to dla nas jakimś przeciążeniem i mimo iż mamy wystarczająco dużo energii, żeby pokonać własne problemy to już takie zbiorowisko własnych i cudzych problemów może nas zupełnie przytłoczyć.
Brak wyczucia sytuacji, jeżeli chodzi o zachowanie się . Tak, że tutaj można tą 5 Buław pokazać jako taka kartę charakteryzującą osobę , która niekoniecznie wie jak zachować się w związku. A jeżeli stoi przy tym karta Głupca

i pokazuje, że jest to osoba młoda, która dopiero uczy się bycia w związku
Natomiast już w tym wieku dojrzałym 5 Buław pokazuje brak wyczucia sytuacji. Czyli mówimy jakieś dziwne rzeczy, zupełnie niepotrzebne ewentualnie słuchamy tych rzeczy od partnera.
5 Buław może tez pokazywać przegrany zakład.
Również troski w związku.
Nie jest to łatwa karta , ale nie jest to karta z gatunku Śmierć czy Wieża które pokazują, że może być coraz gorzej , coraz gorzej Az wszystko upadnie . Raczej to jest karta z gatunku jest źle i teraz zastanów się człowieku co z tym zrobisz , żeby było lepiej.
-------------------------------------------------

5 Buław – finanse
-----------------------------------

Cóż ta 5 Buław w sprawach finansowych oznacza?
- bardzo często są to wszelkiego rodzaju twórcze rywalizacje. Ja ta kartę tez nazywam „wyścigiem szczurów” . Tutaj jest to takie negatywne zabarwienie tej 5 Buław.
Jeżeli mamy pokazane dobre środowisko w którym pracujemy czyli np. koło
5 Buław wypadnie 4 Buław ewentualnie 10 Pucharów ,
lub
która pokazuje pracę jako dom czyli jako naprawdę dobre dla nas miejsce to wtedy będzie to twórcza rywalizacja.
Natomiast jeżeli wypadną karty złych energii np. Diabeł, Księżyc
lub
- to może chodzić o taki wyścig szczurów , gdzie my musimy używać łokci i kolan do tego , żeby nawet nie tyle wspiąć się na szczyt ale by znaleźć swoje własne i spokojniejsze miejsce.
5 Buław wprowadza w finanse ale tez i w związki urozmaicenia i różne odmiany.
Jest to szybka karta, mówi o przejściu . jak jeszcze przy tej karcie mamy jeszcze inne karty z dziedziny Buław – te dobre karty np. 8 Buław to już faktycznie
możemy powiedzieć, że te urozmaicenia i odmiana, mimo, że maja być na początku zabawą potem mogą być takim strzałem w 10 i mogą przynieść nam korzyści finansowe.
5 Buław pokazuje, że człowiek potrafi przystosować się do istniejących warunków ,. Czyli nawet jeżeli wchodzimy w środowisko, w nową pracę to 5 Buław pokazuję, że „wejdziemy między wrony i będziemy krakać jak i one”. I wcale nie musi być to krakanie negatywne lecz po prostu potrafimy przystosować się do nowych warunków , do nowych osób, nie jesteśmy tylko obserwatorami ale czynnie bierzemy udział w poznawaniu , zapoznawaniu i w działaniu jakiejś grupy społecznej.
5 Buław również pokazuje ludzi którzy z natury potrafią przewodzić innym a jeżeli przy tym stanie jakaś silna karta np. jakiegoś Króla lub Rycerza to wtedy możemy powiedzieć, że taka osoba zostaje wybierana na lidera i nie dlatego że się pcha na te wysokie miejsca tylko po prostu potrafi zorganizować i ludzi i przestrzeń i finanse i wszystkie notatki , dokumentacje w taki sposób, że samorzutnie, samoistnie staje się tym liderem który prowadzi zespół doz zwycięstwa.
5 Buław również pokazuje, że wykorzystujemy swoje przeszłe doświadczenia do tego co teraz robimy. Bardzo pozytywna cecha ponieważ jednak ta życiowa mądrość i w pracy i w życiu emocjonalnym jest najważniejsza.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
slawek_88
Posty: 1234
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 21:31
Lokalizacja: Pomorze

Re: 5 buław

Postautor: slawek_88 » piątek 04 sty 2013, 12:18

5 buław astrologicznie przypisana jest Saturnowi w znaku Lwa
Saturn - dla mnie jest takim właśnie strażnikiem, panem policjantem, który czuwa nad zasadami, prawem itp., w nas samych może być naszym sumieniem i moralniakiem który pojawia się w nas kiedy chcemy nagiąć jakieś zasady. Czasmi mówi się o nim jak o murze, który zostaje wokół nas wybudowany, który ogranicza nasze ruchy, musimy się poruszać w jego obrębie.
Lew - to taki wolny zwierz z żywiołu ognia, który działa, jest spontaniczny i ma słabości do terytorialności, do panowania i brylowania na swoim podwórku, taki król Julian trochę (choć to nie lew), lubi sobie przypisać zasługi i lubi być chwalony i wysławiany...

Razem z połączenia tych wpływów powstaje taki Julian uwięziony w ZOO, który musi sobie jakoś zorganizować podwórko i przekonać wszystkich do tego, by to on ich reprezentował i był ich królem. Musi się strać i rywalizować z innymi którzy mają podobne zapędy, musi wyrobić sobie autorytet. Przy tym wszystkim pozostaje jednak honorowy jak to Lew i gra fair, bo Satur jako to sumienie nie pozwala mu na oszustwa. Tak więc pierścień Saturna na paluszku Lwa to symbol wywalczonego uznania - prawie jak Biskup hehehehhe;)

Pozdrawiam :luzik:
Najkrótsze odpowiedzi TAK i NIE wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

NA RAZIE NIE WRÓŻĘ
Kasia40
Posty: 25
Rejestracja: piątek 08 lut 2013, 19:18

Re: 5 buław

Postautor: Kasia40 » poniedziałek 11 lut 2013, 20:04

Witam :usmiech:
Piątka Buław ma nam do przekazania ,że znalezliśmy się w sytuacji pewnego rodzaju walki , trudno powiedzieć kto wyjdzie z niej zwycięsko.Kiedy wyciągneliśmy tą kartę ,możemy czuć się jakbyśmy musieli podjąć walkę,być może we własnym umyśle i z samym sobą.
Kluczem do tej karty jest zapoczątkowanie współpracy zarówno z samym sobą lub innymi osobami. :usmiech:
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 5 buław

Postautor: Katty » sobota 09 lis 2013, 23:49

" 5 buław jest kartą wyzwania, mierzenia sił, sportowego współzawodnictwa. Stawia nas w sytuacjach, w których jesteśmy zmuszeni sprawdzić nasze siły. W żadnym wypadku nie chodzi tutaj o wrogie lub wręcz niszczące kłótnie i spory. Jest to mierzenie sił wynikające z zawadiactwa i zuchwałości, mające charakter zakładu lub wyrażające się w formie zadań, które wymagają od nas wykorzystywania wszystkich umiejętności. Najczęściej ma ono zabawowy charakter, który tylko w niewielu niekorzystnych przypadkach zamienia się w poważną sprawę. Doświadczeń, które niesie z sobą ta karta, nie powinniśmy unikać, ponieważ są one dobrą i przeważnie interesująca okazją uświadomienia sobie własnych umiejętności.

w życiu zawodowym- 5 buław pokazuje, że stoimy przed wyzwaniem, które należy podjąć. Jest to co prawda trudne zadanie, ale nie ponad nasze siły. Mogą to być nowe, niecodzienne zadania lub zlecenie o takiej wadze, która początkowo wstrzymuje oddech. Może to również być jakiś międzyludzki problem, którego rozwiązaniu musimy wykazać sie zręcznością. We wszystkich przypadkach karta ta nakazuje, aby wyzwanie potraktować jak ćwiczenie- podejść do niego z lekkością i wykonać go bardziej <<sportowo>> niż z zawziętą powagą

na poziomie świadomości- 5 buław mówi, że borykamy się z problemami, które wymagają ogromnego wkładu pracy i dzięki temu zaprowadzą nas znacznie dalej na naszej drodze poznania. wyrażone tu doświadczenia zilustrować można najlepiej na przykładzie zaangażowania w spory i nie mająca końca dyskusje okresu dojrzewania i tuż po nim, w których osoba dorastająca zmuszona jest do stopniowego odcinania się od przyjętych przekonań i zastępowania ich nowymi, własnymi przeświadczeniami.

w związkach osobistych- karta ma charakter wypełnionego wprawdzie miłością, ale przeważnie walczącego związku. Nie chodzi tutaj o romantyczne bycie ze sobą, lecz o intensywne spory. 5 buław może oznaczać fazę, w której poprzez kłótnie, wspólne z partnerem zbliżamy się do rozwiązania problemów. Karta ta może być również wskazówką, że nasz związek żyje dzięki ciepłu, jakie wytwarzają tarcia i dlatego nadajemy mu kształt ciągłego współzawodnictwa.(...)."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
" Wątpię, więc jestem."
MonikaAbya

Re: 5 buław

Postautor: MonikaAbya » sobota 13 gru 2014, 00:19

Położenie prawidłowe: Współzawodnictwo, nerwowość, próba sił. Poszukiwanie, penetracja. Ktoś o żywym umyśle. Lekki niepokój. Drobne kłótnie. Zaangażowanie w czyjeś kłopoty. Praca w transporcie, w handlu. Możliwy wyjazd. Sprzeczka miłosna. Nieporozumienia.

Karta Odwrócona:Walka bez pardonu. Szarpanina, ostra konkurencja. Narastające wewnętrzne i zewnętrzne sprzeczności. Opieszałość. Brak wyczucia. Ingerencja
Awatar użytkownika
Izyda
Posty: 1866
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 16:46

Re: 5 buław

Postautor: Izyda » piątek 06 lut 2015, 21:43

....to karta konfliktów,sporów,zgrzytów....a takze moze wskazywać na sprawy urzedowe...
Awatar użytkownika
Jaxina
Posty: 114
Rejestracja: sobota 19 lip 2014, 19:23

Re: 5 buław

Postautor: Jaxina » środa 06 maja 2015, 19:17

Rada z jednej karty:
Okres napiętych stosunków międzyludzkich. Rywalizacja, konkurencja, napięcie. Jeśli szukasz pracy, bądź dobrze przygotowany, by jak najlepiej przedstawić swoje umiejętności i doświadczenie.

Barbara Antonowicz-Wlazińska - "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
:muza: :kotek: :kotek: :muza:
Awatar użytkownika
kosma_x
Posty: 762
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 18:06

Re: 5 buław

Postautor: kosma_x » środa 09 gru 2015, 23:57

5 Buław, walka o wpływy w grupie, powiązania różne.. wyłania się lider w grupie, również kłótnie, burzliwe dyskusje, być może zwycięstwo uzyskane siłą, jednak ta przemoc to nie tyle okładanie się kijami, co zdobycie sprzymierzeńców, czyli jakby ten lider, który decyduje ostatecznie w imieniu wszystkich.

pozdrawiam :kwiatek:

Kosma
born to be me -> Indygo
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2101
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: 5 buław

Postautor: Luks » poniedziałek 14 gru 2015, 19:08

Ja tę kartę nazywam "wulkaniczna energia". Karta kojarzy się z dużą ilością działań, ruchu, chwilami wręcz chaosem. W sprawach zawodowych pokazuje mi liczną konkurencję, przez którą trzeba będzie się przebić aby coś osiągnąć.
Awatar użytkownika
Lady of Dreams
Posty: 5114
Rejestracja: poniedziałek 22 lis 2010, 08:51

Re: 5 buław

Postautor: Lady of Dreams » poniedziałek 14 gru 2015, 19:16

To tez karta walki samemu ze sobą... podobna w swym znaczeniu do Siły , gdzie musimy stoczyc walkę aby np się kontrolować czy czegos nie zrobić, mimo, ze chcemy to zrobić.
Moja strona internetowa http://www.tarocistkasofia.pl Nie wróżę na PW. Zapraszam do kontaktu na mój email tarocistkasofii@wp.pl
Anouk

Re: 5 buław

Postautor: Anouk » czwartek 14 sty 2016, 11:49

Sport mi pokazuje, zwłaszcza w grupie, bo jak sama biegam, to 7 Buław.
Dość często mi pokazuje też zabawę, ostatnio weselę mi pokazała, tam gdzie dużo ludzi i tłoczno.
Awatar użytkownika
barbara40
Posty: 2687
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 11:57
Kontaktowanie:

Re: 5 buław

Postautor: barbara40 » poniedziałek 07 lis 2016, 23:26

Już wiele zostało powiedziane na temat tej karty, ale myślę że dodam coś od siebie jeszcze ...

Dla mnie jest to karta, która zawiera w sobie znaki Lwa i Strzelca z planetami Słońce i Jowisz, a ta "mieszanka" w moim odczuciu, wyklucza już znak Barana ponieważ co prawda Baran ma to do siebie, że działa szybko i z odwagą, często reaguje impulsywnie na to, co dzieje się wokół niego. Być może dlatego ten znak został przez niektórych przypisany tej karcie, bo właśnie ta impulsywność rzuca się w oczy najbardziej, ale takie zadanie, jako dodania kolejnego aspektu tej karcie myślę, że ma sama już liczba 5, a więc po co, to jeszcze potęgować, skoro każda karta w Tarocie ma zawartych w sobie kilka aspektów? Barany są także bardzo aktywne i entuzjastycznie nastawione do życia, chętnie podejmują nowe działania, często jednak okazuje się, iż ich zapał był słomiany i porzucają rozpoczęte prace. Wierzą jednak, że kiedyś do nich wrócą, że każdy ich pomysł to strzał w dziesiątkę. Są równocześnie bardzo niecierpliwe, co sprawia, że dość szybko się zniechęcają, a przecież następną kartą jest 6 Buław ... dlatego "odstawiam" ten znak.
Zastanawia mnie dlaczego akurat Saturn w znaku Lwa :mysli: (być może już zapomniałam, kto tak przypisał to tej karcie, a więc proszę cię Sławku_88 abyś mi przypomniał, tylko proszę bez podtekstów - ja naprawdę tylko proszę).

Dla mnie jest to Słońce z znaku Strzelca - wysoka ambicja, umiłowanie wolności, odkrywczość, wszechstronność, nieostrożność, brak umiaru, niestaranność. Jowisz we Lwie – wysokie mniemanie o sobie, zainteresowanie twórczością o tematyce religijnej, historią sztuki, skłonność do urządzania wystawnych przyjęć i uroczystych ceremonii, upodobanie do rytuałów, popadanie w przesadę, folgowanie sobie i uleganie słabościom, niedostrzeganie własnej próżności i arogancji, zagrożenie nałogowym hazardem.
Saturn we Lwie, to dla mnie jest to Kontrola i Kreatywność - trzeba zrobić wrażenie i być kreatywnym, aby czuć że ma się wszystko pod kontrolą, ja tego nie widzę w tej karcie, tutaj nie ma osobistych potrzeb, aby osiągać uznanie, często człowiek ma zbyt wygórowane oczekiwania dla siebie i innych ludzi w okół, często mamy tu do czynienia z powściągliwością i ostrożnością ... tak, to już bliżej do karty IV Cesarza, niż do naszej 5 Buław.

5 Buław dla mnie to ciągła walka dobra ze złem, konfliktu nie tylko z kimś z otoczenia lub z czymś, ale też z samym sobą, tutaj jest ogromna energia, nad którą powinno się mieć kontrolę, aby ten sukces odnieść w kolejnej karcie 6 Buław. Oznacza, że ​​istnieje nacisk na wewnętrzne konflikty i starcia ambicji osobistych, wyzwań, jakie musimy spełniać aby je przezwyciężyć. Karta ta przepowiada o czasach walki, gdzie drobne przeszkody mogą stale pojawiać się w naszym życiu, co powoduje trudności i drobne komplikacje są uważane za interesujące wyzwania, które muszą być spełnione i przezwyciężone, a wystarczy spojrzeć na problem z pozytywnym nastawieniem i będzie łatwiej go rozwiązać. W tej karcie często jest mowa o tym, że musimy się stale przygotowywać do nowych wyzwań, wzloty i upadki, ale również jest konieczność bronienia prawdy, mieć jasność sytuacji, nie poddawać się emocjom, a nad nimi panować, fakty i rzeczowe dowody, ale można również gorliwie bronić tej prawdy, która jest zawarta w naszej wierze, wyznaniu, łatwo jest popaść w skrajności i w jedną i w drugą stronę, dlatego tak ważne są fakty. Po, można powiedzieć że "miłej" stagnacji w 4 Buław, przychodzi czas na nową, silną energię, z której możemy zwycięsko wyjść karta 5 Buław nam to "obiecuje", jest tutaj zawarty pozytyw, a negatyw jaki może nas spotkać, to tylko z dalszego naszego lenistwa, tchórzostwa, niezdolność do przystosowania się zmieniającym się warunkom, nie stawiamy czoła wyzwaniom, które mogą nas wzbogacić kolejnym ważnym doświadczeniem, takie "uciekanie" od testu, który szykuje nam los. Oczywiście karta ta może również w negatywie pokazać, że czekają nas poważne kłopoty, że trzeba utrzymać za wszelką cenę harmonię i spokój, ponieważ nawet w negatywie, karta ta nie będzie przynosić długie cierpienia, klęskę, a jedynie chwilowe przeszkody, które po prostu nie teraz są do pokonania ... znów aspekt czasu tutaj widzę i z pewnością nie można tutaj mówić o wycofaniu się, bo Rydwan już ruszył do przodu ... lepiej przyjąć czyjąś pomoc, wsparcie, niż być za wszelką cenę w ofensywnie.
III Cesarzowa i 5 Buław mi raz pokazała rywalizację rodzeństwa o względy matki, 10 Denarów wielki spór rodzinny, ale była też karta XIV Umiarkowanie, a więc i osiągnięty kompromis i wszyscy żyją w zgodzie do dziś ... to tyle ode mnie :kotek:
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2634
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: 5 buław

Postautor: madrugada » wtorek 08 lis 2016, 09:59

Basiu, krotko, z punktu widzenia astrologicznego. Saturn to planeta w horoskopie, ktora odpowiada za ograniczenia, stawia na naszej drodze przeszkodzy, dzieki ktorym mozemy wyjsc silniejsi, poznac swoje ograniczenia czy wybrac inna sciezke. Mozemy wygrac ale tylko stawiajac opor przeszkodom ustawionym na drodze przez Saturna, walczac z wlasnymi mozliwosciami czy z tymi, ktore stawia na naszej sciezce. Saturn tutaj dziala zupelnie odwrotnie niz Jowisz, ktory rozwija nas poprzez podanie nam mozliwosci. Wydaje mi sie, ze Slonce w znaku Lwa i Jowisz w znaku Jowisza, moze nie przedstawiac najlepiej sytuacji konfliktu, ktora jest natura tej karty, poniewaz planety te w tej pozycji sa w znaku, ktory nimi rzadzi, a wiec w domu, ich energia jest wyrazone swobodnie i bez problemowo. Tutaj ustawiona zostala planeta ktorej dzialanie jest niezgodne z dzialaniem znakow ognistych, i stad wywoluje konflikt. Niemniej kazdy ma prawo do wlasnych skojazen :)

Co do tego dlaczego to Lew, moze dlatego wlasnie, ze to znak staly z trugonu ognia i podkresla to, ze nie wycofujemy sie z walki.

A przypisal Crowley.
Ostatnio zmieniony wtorek 08 lis 2016, 10:47 przez madrugada, łącznie zmieniany 1 raz.
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
barbara40
Posty: 2687
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 11:57
Kontaktowanie:

Re: 5 buław

Postautor: barbara40 » wtorek 08 lis 2016, 10:46

Ok ... do znaku Lwa nic nie mam, głównie chodziło mi o Saturna w znaku Lwa i o samą planetę Saturn :kotek:

Masz rację Madrugada, ale te ograniczania jakie nakłada tutaj Saturn w tej karcie, myślę że nie pasują do niej, a w szczególności do Buław, które są żywiołem ognia ... Planeta Saturn bardziej pasuje mi do takich kart jak: IV Cesarz, XI Sprawiedliwość, XV Diabeł, 6 Mieczy, 4 Denarów, 6 Denarów, 9 Denarów, dlatego to moje pytanie odnośnie Saturna ...

Opory, przeszkody, walkę, to doświadczamy w innych planetach np. w Słońcu, Marsie (tutaj dużo fizyczności, seksu), Jowiszu, który też mówi o możliwościach, predyspozycjach człowieka.

p.s. Już pisałam gdzieś, że Crowley nie jest jedynym wielkim znawcą Tarota ... z całym szacunkiem, ale mam prawo nie zgadać się z tego naukami :kwiatek:
Ostatnio zmieniony wtorek 08 lis 2016, 10:49 przez barbara40, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2634
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: 5 buław

Postautor: madrugada » wtorek 08 lis 2016, 10:49

Jak pisalam, to Twoje spojzenie, do ktorego masz prawo, nie mialam zamiaru sie z nim spierac a jedynie przedstawic wytlumaczenie astrologiczne. Kazdy juz sobie indywidulanie wybierze, ktore mu bardziej odpowiada, jesli zajmuje sie astrologia, i takie przypisania pomagaja mu w zrozumieniu karty.

Owszem, energia Saturna nie pasuje do znakow ognistych, i dlatego zostala jej przypisana, jako wywolujaca konflikt. Owszem, pasuje do wielu innych kart. To, ze nie pasuje, nie znaczy, ze omija te znaki przechodzac przez niebosklon, i tym samym w tych znakach tez sie w jakis sposob realizuje.

EDIT: Ani przez chwile nie pisalam, ze musisz sie zgadzac z jego zdaniem. Prosilas o podanie zrodla tego przypisania, wiec je podalam ;)

EDIT2: Opory i przeszkody mozemy doswiadczac w przypadku kazdej planety, jesli zestawiamy ja ze znakiem w ktorym jej energia moze nie jest wyrazana swobodnie. W Astrologii mamy pojecie wygnania, upadku i wywyzszenia. Jak najbardziej moze byc to Slonce i Mars (Np Mars w Rybach sobie zupelnienie radzi!). I bedzie to Saturn we Lwie, ktory jest w tym znaku w upadku.
Ostatnio zmieniony wtorek 08 lis 2016, 10:58 przez madrugada, łącznie zmieniany 1 raz.
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
barbara40
Posty: 2687
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 11:57
Kontaktowanie:

Re: 5 buław

Postautor: barbara40 » wtorek 08 lis 2016, 10:55

Dobrze, muszę się nad tym zastanowić, ale ja sądziłam iż po to są przypisane pewne znaki, symbole, planety, archetypy, aby móc lepiej zrozumieć jakąś kartę. Crowley tak widział tą kartę, ja osobiście w 5 Buław nie widzę wręcz przywódczych cech, jeśli już miałby się pojawić ten Saturn z Buławach, to prędzej w 6 Buław, ale to już też zmieniłoby wydźwięk tej karty, tam jest Słońce, Wenus i Mars ... No nic, ze mną można się jeszcze nie zgodzić, ale ja nie muszę zgadzać się z nim :D
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2634
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: 5 buław

Postautor: madrugada » wtorek 08 lis 2016, 11:03

A skad to przywodztwo? Ja o tym nie pisalam i nie o to chodzi. Przypisanie tej planety w tym znaku do tej karty ma obrazowac konflikt a nie przywodztwo :)
Jak najbardziej jest przypisane po to aby zrozumiec lepiej ta karte,i dla mnie to przypisanie jest bardzo jasne, wiec spelnia swoje zadanie :)
Czy bedzie dla innych, jak juz pisalam, pozostawiam to w ich gestii :)
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
barbara40
Posty: 2687
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 11:57
Kontaktowanie:

Re: 5 buław

Postautor: barbara40 » wtorek 08 lis 2016, 11:31

Nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie Saturn w znaku Lwa jest postrzegany jako energia, która w swojej podstawie jest bardzo agresywna i bardzo uparta z braku elastyczności, co również niesie za sobą siłę umysłu i osobowości, ale zawsze będzie dążyć do dominacji i braku zrozumienia, co może być powodem wielu konfliktów. Czy o takie konflikty Tobie chodzi w tej karcie?
Pytam, aby móc lepiej ciebie zrozumieć ...
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com

Wróć do „Dwór buław”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość