6 buław

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

6 buław

Postautor: Tarofides » wtorek 16 lis 2010, 03:32

Karta Tarota 6 buław

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

6 buław.jpg
Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2446
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 6 buław

Postautor: Rudalila » środa 17 lis 2010, 19:09

Prosta
Zwyciestwo! Wspaniale wiadomosci! Legalne potyczki beda wygrane, nagocjacje zakonczone sukcesem, zgoda osiagnieta, problemy przezwyciezone.

Odwrocona
Jezeli szykuje sie jakas potyczka, druga strona ja wygra. Odpusc sobie teraz jesli mozesz i sprobuj pozniej. Inni ludzie byc moze nie wykonuja ich pracy prawidlowo, a to moze odbic sie w jakis sposob na Pytajacym

Sasha Fenton FORTUNE-TELLING BY TAROT CARDS
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 6 buław

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 14 gru 2010, 22:34

6 Buław
- wymiar sukcesu, spektakularnego sukcesu czyli pokonania wszystkich trudności
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 6 buław

Postautor: nadzieja_aa » środa 05 sty 2011, 21:52

6 Buław
============================

Szóstki są usytuowane w centralnym punkcie w sercu całego układu czyli my mamy już informację, że wszystko co dzieje się na poziomie szóstek odbywa się nie na poziomie naszej świadomości , nie na poziomie naszego intelektu , nie na poziomie naszego działania – szóstki są skutkiem tego co wcześniej zostało zainicjowane. Szóstki realizują się w naszym sercu czyli bez względu na to która to jest szóstka tak naprawdę ona rozlewa się emocjami po nas, po naszym wnętrzu.
6 Buław jest to Jowisz w Lwie i nazwana została przez Crowleya „panem zwycięstwa, władcą zwycięstwa’ . Tak samo nazywa te kartę Zakon złotego brzasku.
6 Buław jako sukces wyraża przede wszystkim skutek piątki. Piątki która rozbiła poukładanie czwórki. Natomiast ona rozbiła to poukładanie czwórki dając sobie prawo do konfrontowania się ze światem zewnętrznym. Nie doprowadziła do sytuacji zahermetyzowania stanu czwórki. Dlatego ja bardzo często powtarzam , że nie do końca zgadzam się z teoria piątki która mówi o tym, że piątka wyraża wojnę. Nie. Ponieważ piątka nie zburzyła tego co zostało zbudowane poprzez czwórkę. Piątka rozszerzyła wpływy. Piątka miała odwagę. Piątka zmierzyła się, piątka sięgnęła, piątka zadziałała, piątka chciała więcej. Piątka stanęła do konkursu. I ten konkurs wygrała.
I 6 Buław wyraża właśnie ten sukces wewnętrzny bez względu na wynik. To jest właśnie to, że na poziomie szóstek nie ma rozczarowania. Na poziomie szóstek nie ma przegranych.
Oczywiście w negatywnym aspekcie ta 6 Buław będzie wyrażała pewne przesłania które są być może takie społecznie nie do końca pozytywnie ocenione. Bo to jest zadęcie , bo to jest wysoko noszony nos , bo to jest takie zachłyśnięcie się swoim sukcesem , że w ogóle nie zauważamy tych dzięki którym ten sukces żeśmy osiągnęli .
Ale tak naprawdę na poziomie 6 Buław nosimy sukces bo mieliśmy odwagę. My nie chcieliśmy usiąść na laurach. , bo nie chcieliśmy zatrzymać się na poziomie tej 4 Buław , która dawała nam poczucie bezpieczeństwa , która dawała nam pewien rodzaj stałości w tymczasowości.
Więc ta 6 Buław mówi przede wszystkim o tym, że jeśli masz odwagę sięgać po cos w życiu , jeśli masz odwagę działać to nawet jeśli nie zdobędziesz tego za pierwszym razem to jesteś wygrany, bo znasz słabe miejsca. Znasz słabe punkty. Wychodzisz za każdym razem z sukcesem , bo twoim sukcesem jest twoja wiedza , która zdobyłeś w trakcie aktywnego działania. Ona jest tym takim zwieńczeniem , tym wieńcem laurowym zakładanym na szyję tych , którzy nie tyle chcą więcej ale tych którzy nie chcą się minimalizować. Którzy nie chcą się zatrzymywać. Którzy nie chcą kurczowo pilnować tylko tego co już maja tylko chcą każdego dnia dawać sobie szansę mierzyć się z tym życiem, mierzyć się z sytuacjami, mierzyć się z ludźmi , mierzyć się z możliwościami . jest to nagroda dla tych , którzy maja odwagę żyć. Którzy maja odwagę czasami narazić to swoje bezpieczeństwo , narazić ten swój poukładany świat na takie rozhermetyzowanie. , na zostawienie tego co już mamy a spróbowanie czegoś innego .
Każdy człowiek, który ma odwagę żyć aktywnie jest człowiekiem który zawsze wygra. On nigdy nie poniesie porażki. On nigdy nie będzie miał straty. On najwyżej będzie musiał zrobić drugie podejście , żeby zdobyć to na co się zamierzył. , co chciał osiągnąć. Ale to drugie podejście będzie sukcesem. Sukcesem jest odwaga sięgania … po….

(opracowanie na podstawie programu Danuty)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Natka
Posty: 2500
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 06:39
Lokalizacja: gdzieś na Lubelszczyźnie

Re: 6 buław

Postautor: Natka » czwartek 13 sty 2011, 19:43

Karta 6 Buław
Jeździec wysoko podniósł buławę ozdobioną laurem. Wieniec laurowy zdobi również jego głowę. Harcuje on na białym, przykrytym zieloną płachtą, koniu. Żołnierze piechoty podążają za nim niosąc buławy. Waite nazywał go kurierem króla. Ta karta ma bez wątpienia bliskie pokrewieństwo z Rydwanem (VII), oznaczającym pewne zwycięstwo. Tutaj obrazuje zwycięski powrót do domu.
Tradycyjne znaczenie - kryzys, niepewność, marnotrawienie czasu, poczucie niższości, niechęć do podejmowania decyzji, wątpliwości.
Znaczenie u Waite'a - nowina, sława, zwycięstwo, optymizm.
Karta odwrócona - obawa, zdrada, niewierność, opóźnienia.

Źródło: "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhaf
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego
Nie wróżę na PW.
malwi
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 11:04

Re: 6 buław

Postautor: malwi » czwartek 15 sie 2013, 10:04

Jest to niewątpliwie dobrze wróżąca karta, która daje odpoczynek po ponurych piątkach. Wreszcie będziesz się mógł porozumieć z osobami na których ci zależy, jesteś na dobrej drodze do sukcesu. Przy pytaniach o miłość, może być zapowiedzią hucznego wesela.
Uważaj aby twoje świętowanie sukcesu niewymknęło się z pod kontroli i nie sprawiło przykrości innym bo nie chodzi tu o upokorzenie przeciwnika
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 6 buław

Postautor: Katty » niedziela 10 lis 2013, 00:57

"6 buław jest kartą zwycięstwa, sukcesu, sławy i uznania. Jest wyrazem radości, zadowolenia a w niektórych przypadkach również zadośćuczynienia. Dokładnie rzecz ujmując, jest zapowiedzią sukcesu i zwiastunem zwycięstwa. W życiu codziennym może zapowiadać po prostu dobra wiadomość, bez wskazywania na spektakularną sławę. Z reguły mówi, że nasz wkład pracy i usiłowania zostaną uwieńczone sukcesem. W niektórych Przypkach 6 buław wskazuje na niespodziewanych <<niezasłużony>> sukces.

W życiu zawodowym- 6 buław mówi, że możemy liczyć na uznanie i sukces. Pokazuje, że nasze osiągniecie będą docenione, opłaci się nasze zaangażowanie- stoimy przed pasmem sukcesów. Wskazuje na sukces nie związany z codziennymi sytuacjami: świetny wynik zdanego egzaminu, pełen zachwytu odbiór naszych wykładów lub innych publicznych wystąpień. Wskazuje na zwycięzcę wyborów, zdobywającego popularność artystę, powołanie na interesujące stanowisko i naturalnie każdą inną formę awansu.

Na poziomie świadomości- oznacza, że nasze starania o zrozumienie i osiągniecie jasności na temat konkretnego problemu. uwieńczone zostaną sukcesem. Może zapowiadać długo oczekiwane uwolnienie od przygnębiających trosk. Może być też wyrazem przypływu energii, który pozwoli nam osiągnąć nieznane dotąd poczucie bezpieczeństwa i pewności, wynikające ze wzmocnionej wiary w siebie. W takim przypadku karta ta może mieć kluczowe znaczenie dla osób które dotychczas widziały się tylko po stronie przegranych, a teraz przesuwają się na stronę zwycięzców.

w związkach osobistych- 6 buław to karta sukcesu, która pokazuje, że stoimy przed ważnym i uszczęśliwiającym doświadczeniem. Może oznaczać początek wspaniałego partnerstwa lub kulminacyjny punkt i czas <<wesela>> w istniejącym już związku. 6 buław zapowiada także, że uda nam się rozwiązać problem, który dotyczy konkretnego człowieka lub który był wynikiem naszego podejścia do zachowań w związku partnerskim. W życiu codziennym to karta dobrych wiadomości -oznaczać może otrzymanie radosnego listu lub odebranie długo oczekiwanego uszczęśliwiającego telefonu.
Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
" Wątpię, więc jestem."
MonikaAbya

Re: 6 buław

Postautor: MonikaAbya » sobota 13 gru 2014, 00:44

Położenie prawidłowe:Zwycięstwo, triumf, wygrana i uznanie wygranej. Planowane zamierzenia okażą się w przyszłości dobre i przyniosą sukces. Inwencja. Dobre wieści od kogoś, kogo znało się w dzieciństwie. Optymizm. Gra, zabawa, hazard.

Karta Odwrócona:Brak zdecydowania i powolność działania staną się przyczyną fiaska. Pozorne zwycięstwo. Pyszałkowatość, chełpliwość. Nielojalność. Niezbyt czystw gra. Złe skutki hazardu. Fałszywy optymiam .
Angells196

Re: 6 buław

Postautor: Angells196 » wtorek 03 mar 2015, 07:22

a jak można odczytywać 6 buław jako kartę dnia :) ?
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1305
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: 6 buław

Postautor: Aggata » wtorek 03 mar 2015, 08:18

Jako karta dnia:
Masz wszystkie podstawy, by liczyć na zwycięstwo, ponieważ dziś odniesiesz sukces! Czekają Cię dobre wiadomości. Jeśli masz za sobą trudny okres, zauważ jak wszystko płynie naprzód, jak przyspiesza i Ty możesz zabierać się do "wyprzedzania". Tam, gdzie w pełni się angażowałeś, teraz czeka cię za to nagroda i uznanie. Ciesz się swym tryumfem i pozwól także innym osobom w tym uczestniczyć. Okaż radość i świętuj w gronie przyjaciół.

Jako dobra rada: Bądź przygotowana na dobre wiadomości i rezultaty. Postępuj z ufnością. Postaw na zwycięstwo! Ze wszystkim się uporasz.

Jako ostrzeżenie: Nie spoczywaj na laurach!!!


Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Angells196

Re: 6 buław

Postautor: Angells196 » wtorek 03 mar 2015, 15:34

Dokładnie tak ! 3 dobre wiadomości do godziny 13, aż jestem ciekawa co będzie jeszcze dzisiaj ;) Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego dnia :)
Awatar użytkownika
Izyda
Posty: 1858
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 16:46

Re: 6 buław

Postautor: Izyda » sobota 03 paź 2015, 21:17

ta karta pokazuje mi wygodne związki,ogolnie wygodę i korzyści ;)
ladi
Posty: 383
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 12:43

Re: 6 buław

Postautor: ladi » poniedziałek 23 lis 2015, 08:47

Mi pokazała, co dziwnego same złe wiadomości... mimo, że była w pozycji prostej :bezradny: Kiedyś również wypadła mi jako karta dnia, pokazała walkę, ale która kończy się zwycięstwem... Nie wiem jak teraz to się wszystko zakończy (te wiadomości)...
Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka jest chaosem dla muchy.
angela34
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 09 lut 2014, 19:37

Re: 6 buław

Postautor: angela34 » poniedziałek 23 lis 2015, 10:38

Mi również pokazała złe wiadomości mimo prostej pozycji, bylam zaskoczona bo wszystko wskazywało, że będą dobre.

Wróć do „Dwór buław”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość