8 buław

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

8 buław

Postautor: Tarofides » wtorek 16 lis 2010, 03:35

Karta Tarota 8 buław

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

8 buław.jpg
Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 8 buław

Postautor: Rudalila » środa 17 lis 2010, 18:33

Prosta
Juz wkrotce nastapi rozszerzenie horyzontow Pytajacego , przyjmujac forme poszerzenia umyslu, doswiadczen a takze nowych ludzi. Bardzo prawdopodobna podroz, a wsrod nowych twarzy i miejsc moze sie znalezc nowa przyjazn i milosc.

Odwrocona
Odwolane plany. Nie wyruszaj nigdzie z rodzinnego mniejsca w tej chwili. Moze byc wiele zazdrosci i zlosliwosci wokol Pytajacego , albo on sam bedzie zazdrosny juz wkrotce. Pytajacy moze byc nawet wmieszany w akcje strajkowa!

SASHA FENTON "Fortune-Telling by Tarot Cards
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 8 buław

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 14 gru 2010, 22:44

8 Buław
==========================

8 Buław – mówi o rozprzestrzenianiu naszej własnej energii


8 Buław – ( dom I)
-----------------------------------
- świadomość osoby – jest to informacja, że w potencjale świadomości osoby jest komunikatywność, jest ta lekkość, taka troszkę nieznośna lekkość czyli potrafi rozpalić w sobie iskrę taką która mówi” będę jutro się śmiała. Jest to pewien rodzaj fontanny światła, która dotyka czakry korony.

Krzyż- układ
8 Buław – ( w problemie)
-------------------------------
- tego rozprzestrzeniania się na zewnątrz, tego wyjścia w określoną strefę wpływów.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 598
Rejestracja: środa 10 lis 2010, 19:47

Re: 8 buław

Postautor: Iwona » środa 15 gru 2010, 19:58

karta szybkich kontaktów, rozmów telefonicznych, spotkań, komunikacja na wszelkie sposoby mail, sms, internet. to jest także karta romansów-krótkich i szybkich, karta podróży , jeśli chodzi o czas to już się coś dzieje, teraz , bardzo szybko się coś spełni, z doświadczenia w ciągu tygodnia karta pokazuje mi realizację czegoś o co pytam
Nie wróżę na Priw.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 8 buław

Postautor: nadzieja_aa » niedziela 26 gru 2010, 11:38

8 Buław
==============================
– to pierwsza karta z płaszczyzny 8 . 8 sytuowane są w sefirze Hot. Jest to poziom bioder, poziom nóg. Czyli jesteśmy już w tej chwili bardzo blisko ziemi , bardzo blisko tych naszych stóp , bardzo blisko tego gdzie stajemy fizycznie i co staje się naszą rzeczywistością.
8 Buław nazwana przez Zakon Złotego Brzasku w tym również przez Crowleya nazwana była „władcą szybkości”.
Jest to astrologicznie Merkury w Strzelcu. I Merkury i Strzelec to ruch, szybkość , dynamika, komunikacja i to jest bardzo istotne na poziomie tej karty.
Sefira Hot jest sefirą naszych osiągnięć , sefirą która zwie się inaczej zwycięstwem ale jest to również miejsce w którym manifestuje się z jednej strony umiejętność odnalezienia swoich nauczycieli, mistrzów i odróżnienia ich wartości w stosunku do tego co mamy w tzw. Szerokiej ofercie ludzi pojawiających się w naszym życiu , ale jest to też miejsce w którym pozostawiamy ślad po sobie. , pewnego rodzaju zapis naszej energii, pewnego rodzaju zapis naszych działań. Bardzo często wydaje nam się, słowa, sposób w jaki się komunikujemy ze światem przemijają łącznie z sytuacją. Okazuje się, że nie – one pozostają , one pozostawiają ślad w pamięci innych ludzi , one również pozostawiają swój ślad podstawie sytuacji której skutku nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć. Wszystko jest materia. Tak twierdzą kahuni – i myśl jest materią, i słowo jest materią i materia jest materia. Natomiast również wszystko jest wibracja. Wszystko pozostaje w ruchu. Wszystko się zmienia.
8 Buław mówi przede wszystkim o tym, że ten ruch który reorganizuje ciężką materię czyli w pewnym sensie jak gdyby podnosi wibrację jest dla nas sprzyjający. Myśl, słowo to jest coś czym władamy na co dzień i czym możemy rozszerzać swoja strefę wpływów.
8 Buław można nazwać takim rozszerzaniem strefy wpływów poprzez szybkość komunikacji. Im więcej terenu zagospodarujemy własną energia tym więcej terenu pozostaje pod pewnego rodzaju naszym patronatem a co za tym idzie my również możemy z tego terenu zbierać te informacje przetwarzając je wewnętrznie i znowu emanować nimi na zewnątrz. Stąd 8 Buław jest tak istotna do wykorzystania jako energia , bo bez względu na to jakim potencjałem dysponujemy – potencjał ukryty w naszym wnętrzu jest tak naprawdę nie zagospodarowana wartością. Nie zagospodarowana materia , która nie może się przetworzyć w działaniu. My mamy temu nadawać kierunek.
Jeżeli sobie Państwo wyobrazicie pewna przestrzeń nad która pająk rozpina swoja pajęczynę to będziecie rozumieć energie 8 Buław. Niby pajęczyna jest statyczna , ale utrzymana w pewnej kondycji powoduje, że ten pająk bardzo szybko jest w stanie przemieścić się po tej pajęczynie i dotrzeć tam gdzie jest cos do pozyskania. , gdzie jest cos do zaznaczenia. Jednocześnie też im większa jest ta pajęczyna tym większą przestrzeń do zbierania plonów ma do dyspozycji pająk.
8 Buław wyraża rodzaj energii w którym możemy również stracić panowanie nad tym gdzie pada ziarno przez nas siane. Wtedy jest to oczywiście negatywna realizacja.
Dlaczego tu jest taka ważna szybkość? – gdyby siewca próbował siać zboże wkładając po jednym ziarenku , być może on by to nawet i lepiej usystematyzował tylko ileż on by dał rade zasiać/ . To jest energia siewu. Tutaj realizuje się w faktycznym działaniu to co zostało zainicjowane na poziomie Hotma, na poziomie tej świadomości która przyjęła impuls. Czyli możemy powiedzieć , że 8 Buław jest zagospodarowaniem potencjału
Asa Buław , który przejawił się w 2 Buław jako wyszukiwanie przestrzeni , którą jeszcze można zagospodarować.
8 Buław zagospodarowuje ta przestrzeń.
Jest to dokładnie realizowanie swojej woli w czystej formie. I tu nie chodzi o to czy ta czysta forma polega na tym, że my nie mamy intencji stania się nagle dla kogoś negatywna konkurencja . Tu raczej chodzi o to , że teren do zagospodarowania energetycznego zawsze powinien roztaczać się takim kręgiem wokół nas. Wtedy nie dzieje się cos co powoduje, że my chwiejemy się lub , że jesteśmy w jakiś sposób spychani na riwierze własnej przestrzeni energetycznej.
Natomiast dlaczego jest tak ważna ta szybkość. ? – wyobraźcie sobie Państwo pamiętając , że to są biodra, że to są nogi , że robiąc krok nasza noga niewystarczająco wykonuje ten równoważący krok do przodu. Co się wtedy dzieje? – wtedy byśmy się po prostu i zwyczajnie przewrócili. I im szybciej wykonujemy ten ruch w przód tym szybciej zaczyna się nasze podążanie w kierunku zaplanowane celu.
8 Buław przede wszystkim mówi o komunikacji. To wynika oczywiście z charakteru Merkurego a już z charakteru Strzelca tym bardziej.
Jeśli chcemy wykorzystać ten potencjał to w tej chwili musimy odnaleźć w realnym świecie przesłanie 8 Buław .
To też jest szybkość komunikacji wynikająca z używania telefony, z używania maili, z wykorzystania szybkości przekazu również i nowych osiągnięć technicznych poprzez pozyskiwanie wiedzy z Internetu. To są podróże niewątpliwie natomiast nie są to podróże do celu. Są to podróże które powodują , że rozpoznajemy teren na którym możemy zacząć znowu zagospodarowywać miejsce pod budowę naszego królestwa. Jesteśmy już bardzo blisko tej ostatniej naszej sefiry , tego naszego królestwa.

(wg.programu Danuty)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: 8 buław

Postautor: Miriam » niedziela 26 gru 2010, 14:24

8 Buław:
Ruch, szybkość, działanie, znaczny postęp w rozwoju sytuacji. Coś zostało wprawione w ruch, teraz pozostaje czekać na rezultaty. Jest to karta, która symbolizuje natłok wydarzeń, dynamizm sytuacji, szybki rozwój wypadków, intensywną komunikacja wszelkiego rodzaju. Ponadto karta może symbolizować podróż, gorący romans, znajomość, która jest intensywna, dużo się dzieje. Po okresie stagnacji wróży nagłe przyspieszenie, krok do przodu. To również częste komunikowanie się poprzez pocztę elektroniczną, sms-y, komunikatory umożliwiające rozmowę i innymi drogami, które są dostępne.

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
Osemka Buław- Bystrość
Działanie: przypływ energii; chwytanie nadarzających się okazji; aktywność; przyspieszenie we wszystkich dziedzinach; koniec zastoju; dogodny czas na podjęcie inicjatywy.

Praca: dynamiczny rozwój; czas zbierania plonów z rozpoczętych wcześniej działań; inwestycje; uzyskanie konkretnego kredytu; zajęcie eksponowanego stanowiska; zdobycie władzy; sukces polityczny; praca w bankowości; udzielenie pomocy materialnej lub gratyfikacja finansowa; dogodny czas na podjęcie inicjatywy, koniec zastoju.

Uczucia: pojawienie się nowego obiektu uczuć; nagła miłość; zawarcie nowej znajomości lub przypadkowe spotkanie; podniecenie erotyczne.

Różne: nagłe i niespodziewane wiadomości – spotkanie, list, telefon – zapraszające do wzięcia udziału w jakimś przedsięwzięciu; splot korzystnych wypadków.
Rada: należy działać szybko!

Osemka Buław Odwrócona
Działanie: stagnacja; brak dynamiki w działaniach; brak mobilizacji do działania; bierne wyczekiwanie na zmianę; zawieszenie w próżni; uczucie błędnego koła; brak energii.

Praca: zahamowanie lub utrata źródła dochodów; zazdrość w pracy; nieporozumienia lub trudności w pracy; nieuczciwa konkurencja; nadmierne zobowiązania finansowe; problemy prawne; zyski na skutek nieuczciwych działań.

Uczucia: bierne wyczekiwanie na zmianę; zazdrość; brak miłości; uczucia rodzące się powoli, z oporami; nieporozumienia w domu.
Różne: problemy zdrowotne.
Ostrzeżenie! Niekonsekwencja prowadzi do porażki; ostrzeżenie przed krzywdą fizyczną w miejscu zamieszkania.

"Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Dekoupage
Posty: 34
Rejestracja: środa 11 kwie 2012, 08:23
Lokalizacja: Łódź

Re: 8 buław

Postautor: Dekoupage » piątek 18 sty 2013, 09:00

Dla mnie 8 buław to czyta forma bardzo silnej energii.
to moze byc np zabieg bioenergoterapeutyczny.
Energia ta skutkuje zawsze pozytywnymi zmianami :usmiech:
malwi
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 11:04

Re: 8 buław

Postautor: malwi » piątek 16 sie 2013, 16:50

Dla mnie ta karta pokazuje podróże, jakieś wyjazdy, ale nie bezmyślne,bo to odkrywanie nowych szlaków,czy nieznanych zakątków. To karta przewodników wycieczek i tych ludzi którzy prowadzą innych za sobą.
Jest to karta działania, ruchu, pełna pozytywnej energii.
W pytaniu o pieniądze - to przypływ gotówki
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 8 buław

Postautor: Katty » niedziela 10 lis 2013, 15:23

"Główne znaczenie tej karty leży w jej czasowym aspekcie. Jest jedyną kartą tarota dającą wskazówkę, że dane wydarzenie nadejdzie bardzo szybko. Po za tym nie posiada głębszego znaczenia. Pokazuje, że coś jest w ruchu, coś wisi w powietrzu; wydarzenie nastąpi szybciej, niż oczekiwaliśmy - jego początek już nadszedł, nie będąc przez nas zauważonym. 8 buław jest przeważnie zapowiedzią radosnych doświadczeń, dobrych wiadomości i wydarzeń.

W życiu zawodowym karta ta oznacza, że nasze plany, oczekiwania, czasami również obawy łączące się z tematem pytania, zostaną wkrótce urzeczywistnione. W związku z tym może ona stanowić wskazówkę, że dany proces rozpoczął się już dawno lub został niespodziewanie przypieczony i znajduje się tuż przed ukończeniem, mimo że spodziewaliśmy się tego dopiero w dalekiej przyszłości. Karta ta często oznacza niespodziewany sukces - w poszukiwaniu nowych zadań, w zawieraniu kontraktów , postaci awansów.

Na poziomie świadomości- 8 buław mówi, że nasze procesy poznawcze będą przebiegać znacznie szybciej, ze coś wisi w powietrzu i z nieoczekiwanej strony otrzymamy impulsu, które rozszerzą nasze horyzonty. Żywotność tej karty wskazuje na spontaniczne zmiany. Często oznacza, że nasze skostniałe zachowania i przekonania zaczęły ulegać przeobrażeniom.

W związkach osobistych karta ta zapowiada ożywienie i nowe wibracje. Może być zwiastunem nowego związku w niedalekiej przyszłości lub zadawalającego rozwoju istniejącego związku. Tylko w przypadku , gdy wszystkie pozostałe karty wskazuje na trudne doświadczenia, należy oczekiwać nieprzyjemnych zdarzeń."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
Matriu
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 14:18

Re: 8 buław

Postautor: Matriu » czwartek 09 sty 2014, 15:18

Pokazała - przepływ gotówki z konta na konto.
Awatar użytkownika
Izyda
Posty: 1858
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 16:46

Re: 8 buław

Postautor: Izyda » wtorek 25 mar 2014, 17:58

karta 8 buław w moim odczycie to coś szybkiego,nagłego,np.szybki flirt,romans,szybko się zacznie i szybko skończy.To karta ruchu,przemieszczenia,co do osoby to pokazuje mi się tutaj osoba gwałtowna,nagła,która podejmuje nieprzemyślane decyzje,jeżeli zaś chodzi o aspekt zdrowia to mówi nam o sercu
:) :)
MonikaAbya

Re: 8 buław

Postautor: MonikaAbya » sobota 13 gru 2014, 01:05

Położenie prawidłowe:Natłok zdarzeń. Oszałamiająca miłość. Zadurzenie. Zakochanie. Ruch, szybkość. Zbyt gwałtowne działanie. Dynanizm sytuacji. Przytłoczenie zdarzeniami. Przedziwny splot wypadków. Czas wypełniony najrozmaitszymi przygodami i przyprawiający o ,, zawrót głowy".

Karta Odwrócona: Nieprzyjemne wydarzenia losowe. Stagnacja. Niemożność przekonania oponentów. Zwolnienie tempo życia. Brak miłości. Uczucia rodzące się powoli, z oporami .
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1305
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: 8 buław

Postautor: Aggata » poniedziałek 06 kwie 2015, 21:58

Jako karta dnia:
Dziś czeka cię radość. Otrzymasz dobrą wiadomość, ktoś zadzwoni lub przyśle list, wydarzy się coś nieoczekiwanego i w Twoich sprawach nastąpią pożądane zmiany, a przynajmniej dzisiejszy dzień przyjmie pomyślny obrót. Zmiany możliwe są nawet tam, gdzie sprawy, wydawałoby się ugrzęzły na zawsze. Jeśli chciałeś zacząć dziś coś nowego, to masz duże szanse osiągnąć w tej sprawie sukces znacznie wcześniej, niż sądziłeś.

Jako dobra rada:
Oczekuj dobrych wiadomości i korzystnych zmian.

Jako ostrzeżenie:
Jedna jaskółka wiosny nie czyni.


Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1305
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: 8 buław

Postautor: Aggata » środa 08 kwie 2015, 09:01

Jako karta dnia - znalazlam pieniadze w tym dniu :)
To byla dla mnie radosc... zazwyczaj znajduje monety, tym razem byl to banknot i to wcale nie o niskim nominale :radocha:
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
monia12345
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 19:39

Re: 8 buław

Postautor: monia12345 » poniedziałek 27 kwie 2015, 17:11

8 buław szybka komunikacja, ninadążanie za czymś intensywność działań, bieg szybko szybciej, szybciej, dalej, mocniej- praca w Mc Donald's
MS_83
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2016, 20:39

Re: 8 buław

Postautor: MS_83 » wtorek 16 lut 2016, 12:29

Kojarzy mi sie w rozkladach z podrozami i przemieszczaniem sie z miejsca na miejsce. W pytaniach w roznych dziedzinach zycia symbolizuje sukces.
Awatar użytkownika
bluemoon
Posty: 23
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 11:51

Re: 8 buław

Postautor: bluemoon » piątek 03 cze 2016, 09:35

u mnie oznaczała email na ktory dlugo czekałam :) czyli ogolnie komunikacja, informacja
Awatar użytkownika
Annhedonia
Posty: 436
Rejestracja: piątek 03 cze 2016, 12:26

Re: 8 buław

Postautor: Annhedonia » piątek 03 cze 2016, 21:51

Utarło się, że to karta komunikacji, czyli wszelkie smsy, maile i telefony. Mi się natomiast nigdy tak nie sprawdziła. Przeważnie pokazuje natłok moich myśli ale i dużo działań z mojej inicjatywy, czyli wszelka aktywność wychodzi ode mnie, więc jak wypada mi 8 buław, to wiem, że duzo zrobię ale i będe intensywnie o czyms mysleć. ;)
Per ardua ad astra

Wróć do „Dwór buław”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość