Rycerz buław

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

Rycerz buław

Postautor: Tarofides » niedziela 21 lis 2010, 00:00

Karta Tarota rycerz buław.

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

rycerz buław.jpg
Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: Rycerz buław

Postautor: Rudalila » niedziela 21 lis 2010, 00:54

Prosta
Biznes lub wiadomosc dotyczaca podrozy. Takze goscie z daleka. Mozesz spodziewac sie zmiany mieszkania(domu). Nadchodza zmiany wymagajace telefonow, listow, podrozy. Mozliwy romans lub biznesowy kontakt z rozmownym , mlodym mezczyzna.

Odwrocona
Cos dotyczacego podrozy lub podroznikow przyniesie rozczarowanie. Zlamana obietnica. Przeszkoda dotyczaca spraw nieruchomosci. Kasztanowowlosy mlody mezczyzna zawiedzie lub okaze sie nieszczery.

Sasha Fenton FORTUN-TELLING BY TAROT CARDS
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
gość

Re: Rycerz buław

Postautor: gość » środa 08 gru 2010, 17:12

Rycerz Buław reprezentuje energię ognia. Jest bardzo przedsiębiorczy i z wielkim zaangażowaniem poświęca się swoim zainteresowaniom.
Najważniejszą dla niego rzeczą jest działanie - czy to w sporcie, czy w innych formach współzawodnictwa.
Rycerz Buław jest zaradny i pomysłowy, ma zamiłowanie do swobody.
Jeśli karta ta reprezentuje osobę, której wróżymy, to oznacza, że podąża ona za tym, na czym jej zależy i zwykle osiąga cel z wielką energią i entuzjazmem.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Rycerz buław

Postautor: nadzieja_aa » środa 08 gru 2010, 17:27

Rycerz Buław
=================

Tu jest większa figlarność. Rycerze to szybkie energie , szybkie karty.. To jest przekazywanie wiadomości , to są osoby, które potrafią odnaleźć się w każdym towarzystwie. Karta ta oznacza bardzo często predyspozycje do zawodów aktora- nie musi być to aktorstwo wielkiego lotu, ale spełnianie się w krótkich etiudach czy na zasadzie jakichś studenckich czasów ( ale w zasadzie bardziej aktorstwo niż siedzenie po drugiej stronie kamery.
Rycerz Pałek może oznaczać szeroko rozumianego filmowca (osobę, która stoi za kamerą, która zajmuje się dźwiękiem , światłem) i daje sprawdzalność czyli nawet w momencie kiedy sprzęt cos nie działa to ten rycerz pałek zawsze potrafi odnaleźć się w danej sytuacji, coś załatać, taka złota rączka , ma predyspozycje by wszystko funkcjonowało poprawnie.
Jako, że pałki dają nam dar wymowy może to być również parlamentarzysta ale bardzo często ci ludzie zajmują się słowem jako takim lecz nie maja aż takiej wyobraźni, żeby np. wymyślać nowe przygody, nowe książki . Mogą to być raczej krótkie formy typu opowiadania , nowelki albo spisywanie biografii bo świetne jest posługiwanie się słowem ale nie na zasadzie czystej wyobraźni tylko bardziej na faktach.
Jako Rycerz Buław – może to być hodowla koni i nie musi to być od razu hodowla własna lecz może to być np. nauczyciel konnej jazdy , osoba, która pracuje z dziećmi , pracuje z końmi.
Rycerze mówią o mobilności czyli np. o samochodach i tu przy energii tego Rycerza pałek osoba ma predyspozycje do pozostania instruktorem samochodowym ( jako instruktor spełni się ).
Rycerz Pałek jako karta daje nam chęć zapoznania się ze światem doświadczanie go poprzez to co widzimy , poprzez to co czujemy , przez smaki i zapachy – oznacza w przyszłości podróżnika . Dalsze karty pokazują czy to będzie podróżnik zawodowy ( ktoś kto wydaje książki , kto robi reportaże i filmy ) czy będzie to pasjonat, który każdy zarabiany przez siebie grosz ( a Rycerz pałek potrafi zarabiać pieniądze ) będzie odkładał na podróże po to aby czuć te obce klimaty , smaki i zapachy całym sobą.
Rycerz Buław może oznaczać, jeżeli osoby czuja powołanie ( w okolicach wielkich arkan mamy Kapłana). Bardzo często może oznaczać misjonarza . bo tu mamy w połączeniu tej duchowości , tego powołania z kartą drogi , z tym poruszaniem się rycerzy , z tym ruchem , które karty rycerzy jednak nam niosą albo może być wykładowcą w szkole jeżeli np. pojawi się jakaś karta urzędowa ( Sąd, Sprawiedliwość)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Rycerz buław

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 14 gru 2010, 23:00

Rycerz Buław
=============================

a w pytaniu jak długo bedzie cos trwać?

- zależy co jest wokoło , bo raczej to nie określa czasu a dynamikę i intensywność ... choć można (ale nieco na siłę) do znaku strzelca
===============================================
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mia
Posty: 102
Rejestracja: niedziela 02 sty 2011, 00:09

Re: Rycerz buław

Postautor: Mia » środa 08 lut 2012, 02:52

Właśnie moim zdaniem karta Rycerza buław określa długość trwania czegoś :) Chodzi mi o to, że energia tej karty jest bardzo namiętna i niezwykle intensywna i chociażby z tego względu nie może trwać długo w takim natężeniu. Szybko się wypala, albo przeistacza w coś innego, w każdym razie - traci na swej mocy.
Awatar użytkownika
Dekoupage
Posty: 34
Rejestracja: środa 11 kwie 2012, 08:23
Lokalizacja: Łódź

Re: Rycerz buław

Postautor: Dekoupage » niedziela 17 lut 2013, 09:44

Jako karta dnia:
Czeka Cię gorący dzionek. Albo da znać o sobie Twój burzliwy temperament i będziesz chciał mieć wszystko od razu, albo znajdziesz się w sytuacji, kiedy to namiętności rozpalą się do białości. Nawet jeśli będzie to hałas o nic, dziś możesz uwolnić swoje uczucia i działac tak, jak chce serce. Najważniejsze, byś nie budował dalekosiężnych planów, to nie jest na to odpowiedni dzień. Jeśli Twoje emocje potrzebują ujścia, zbuduj dla nich odpowiednią scenę, zaryzykuj jakąś przygodę lub po prostu przeznacz ten dzień na rozrywki.
Jako dobra rada: Działaj śmiało.
Jako ostrzeżenie: Unikaj działalności na pokaz, nie rób zamętu.
Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
Awatar użytkownika
slawek_88
Posty: 1234
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 21:31
Lokalizacja: Pomorze

Re: Rycerz buław

Postautor: slawek_88 » niedziela 17 lut 2013, 22:06

Dla mnie np kiedy pojawia się ten rycerz, często sprawa kończy sie wyjazdem na jakiś czas związany z nocowaniem gdzieś, czasem przeprowadzka, czesto mówi o mieszkaniu
Najkrótsze odpowiedzi TAK i NIE wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

NA RAZIE NIE WRÓŻĘ
Awatar użytkownika
bellis
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 17 cze 2013, 21:49

Re: Rycerz buław

Postautor: bellis » niedziela 23 cze 2013, 16:48

a w pytaniu o sytuację? Co może oznaczać?
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Agnieshka
Posty: 742
Rejestracja: sobota 24 gru 2011, 19:09
Lokalizacja: LODZ

Re: Rycerz buław

Postautor: Agnieshka » niedziela 23 cze 2013, 17:51

Dla mnie jest to ciezka praca .zakonczona pozytywnie. I dość nerwowo.
NIC sie nie stalo-bedziesz zyc -powiedzial rozum do serca !
Rani

Re: Rycerz buław

Postautor: Rani » niedziela 23 cze 2013, 18:08

podroze mi pokazuje.
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Rycerz buław

Postautor: Tarofides » poniedziałek 24 cze 2013, 21:26

bellis pisze:a w pytaniu o sytuację? Co może oznaczać?

Rycerz byław, to człowiek czynu, energiczny, więc sytuacja ma taką energię, jest dynamiczna, można sie spodziewać nieoczekiwanej zmiany.
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Rycerz buław

Postautor: Katty » środa 13 lis 2013, 22:09

" Rycerz bulaw ucielesnia ciepła, czasem nawet gorąca atmosferę, w której odnaleźć można chęć do życia, namiętność i egzaltacje, ale która może moze takze sprzyjac niecierpliwosci, popedliwosci, impulsywnosci i porywczej przesadzie. Czy będziemy mogli cieszyć się ciepłem rycerza bulaw, czy tez musimy obawiać się jego porywczosci i niestalosci, zależy w znacznym stopniu od rodzaju oznaczonej przez niego sfery życia. Niecierpliwosc, która ta karta wyraża, oznacza: <<chcemy wszystkiego i to natychmiast>>. na niepowodzenie reagujemy wybuchowo, Gnieźnie, agresywnie. Z drugiej strony, właściwe rycerzowi bulaw ciepło jest oznacza, porywająca, może doprowadzić do poprawy chłodnej atmosfery i dodać zapału w sytuacjach, wydawałoby się, bez wyjścia.

W życiu zawodowym- karta ta oznacza, jesteśmy w pełni zapali, przy tym niecierpliwi. Sprawia nam trudność zrozumienie, ze sukces potrzebuje dużo czasu. Oznacza to, ze co prawda podchodzimy do naszych zadań z wielka motywacja i zapałem, ale jesteśmy niesystematyczni, wykazujemy mało wytrwałości i tracimy zainteresowanie już przy najmniejszych przeszkodach. Rycerz bulaw może poza tym wskazywać na ostra rywalizację i wybuchy temperamentu w miejscu pracy.

Na poziomie świadomości- Karta ta mówi, ze znajdujemy się w fazie <<burzy i naporu>>. dążymy do niebianskich ideałów lub tworzymy i reprezntujemy fundamentalnej poglądy, przy czym nie zależy nam na ich obiecktywnym wytlumaczeniu ani tez nie pytamy o możliwości ich urzeczywistnienia. Zapał, który nas w tym czasie ogarnia, jest porywajacy i ozywczy rownież dla innych. Tam jednak gdzie nazywają sie zwrotnice na przyszlosc, ta porywczosc nastroju prowadzi do podejmowania pochopnych działań i decyzji.

W związkach osobistych- Karta ta może dać zarówno ogień namiętności jak i pełne temperamentu kłótnie. Obie możliwości łatwo mogą doprowadzić do dramatycznie inscenizowanych, nadmorskich uniesien. Tam jednak, gdzie owe energię zostaną skierowane na wspólne przedsięwzięcia, rozwina swą niezwykła moc, przeksztalcajac samotnych dotąd wojowników w towarzyszy walki."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego
" Wątpię, więc jestem."
Malina

Re: Rycerz buław

Postautor: Malina » poniedziałek 01 wrz 2014, 22:21

Postawiłam sobie wczoraj kartę na dziś. wyszedł Rycerz buław. dzien był bardzo energiczny. jezdzilam, załatwiałam (też mechanika samochodowego), przyjęłam gosci, sama byłam w gosciach, podpisałam umowę kupna - sprzedaży, ogarnęłam dom. nie dałam rady pójśc na bieżnię, bo zaczęło rzęsiście padać. ale zrobilam podejscie do joggingu :) to, co zaplanowałam, zrobilam. więc dla mnie oznacza on działanie :hura:
Awatar użytkownika
barbara40
Posty: 2660
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 11:57
Kontaktowanie:

Re: Rycerz buław

Postautor: barbara40 » czwartek 01 paź 2015, 01:02

Nic stałego, łatwo przyszło, łatwo poszło, ktoś przyszedł zamieszania narobił, a ty musisz teraz posprzątać, namiętny, krótko trwały romans, duży przypływ energii, wykorzystaj ją, bo szybko minie, urlop spędzisz w ciągłym ruchu, decyzja postanowiona i nie ma odwrotu, z IX Eremitą - rozsądny i odpowiedzialny szef, kierownik, z kartą XXI Świat - zmiana obywatelstwa, wyjazd za granicę na stałe. W minusach Rycerz buław i XIX Słońce - snob i egoista oraz Rycerz buław i I Mag - trudności w kontaktach z kolegami w pracy, oczywiście w tej kolejności.
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
Katarinek
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2014, 22:36

Re: Rycerz buław

Postautor: Katarinek » poniedziałek 22 lut 2016, 16:00

Rycerz buław w moich rozkładach, to zawsze osoba spod znaku lwa.
Nihil fit sine causa

Wróć do „Dwór buław”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość