Król buław

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

Król buław

Postautor: Tarofides » niedziela 21 lis 2010, 01:53

Karta Tarota król buław

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

król buław.jpg
Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: Król buław

Postautor: Rudalila » wtorek 23 lis 2010, 10:21

Prosta
Raczej smuklej budowy, o jasnej do sredniojasnej karnacji, o jasnych badz niezbyt ciemnych wlosach. Zabawny, rozmowny, przyjacielski mezczyzna , czujacy sympatie do Pytajacego(cej), ale niekoniecznie zostanie wplatany bardziej emocjonalnie. To swietny kompan, potrafiacy zawsze podniesc na duchu, bardzo pomocny w srodowisku pracy. Dobry w handlu i marketingu.

Odwrotna
W najgorszym wypadku to moze byc cwany lgarz, w najlepszym, temu mezczyznie nie nalezy ufac i nie mozna nia nim polegac.
cdn...
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
gość

Re: Król buław

Postautor: gość » środa 08 gru 2010, 16:08

Buławy odnoszą się między innymi do biznesu.
Król Buław reprezentuje przywódcę, przedsiębiorcę, promotora, a także osobę publiczną.
Takie osoby znaleźć można w wielu zawodach oraz miejscach zatrudnienia, a na pewno tam, gdzie mogą być znane szerszej publiczności, na przykład w mediach, polityce, komunikacji, rozrywce.
Król Buław zawsze przedstawia osobowość promieniującą żywotnością i ciepłem.
Dla niego ważne są wolność i swoboda.
Często też ma własny biznes i wiele podróżuje.
Ostatnio zmieniony sobota 11 gru 2010, 19:41 przez gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Król buław

Postautor: nadzieja_aa » środa 08 gru 2010, 16:33

Król Buław
- bardzo często mówi o kimś kto podejmuje decyzje w celu działania na rzecz większej ilości osób. Nie na zasadzie „ ja za Was to zrobię” ale na zasadzie – „ja zorganizuje to’
- człowiek, który wchodzi i chce czuć się współwłaścicielem danego miejsca a nawet ma skłonność przejmowania kontroli nad danym miejscem.
- wprowadza tzw. Decyzje , której nie można cofnąć.
- mężczyzna atrakcyjny fizycznie. Ma w sobie taki męski magnetyzm.
----------------------------------------------
Król Buław – określany jako mężczyzna
- ktoś kto chce być i chce brać udział w życiu kobiety i to aktywny, nie sztuczny ale nie od razu padnie na kolana i się będzie oświadczał- w przyszłości tak.
(wg - Danuty)

Król Pałek
==============

A pałki często dają nam dużą energię, dają nam możliwości. Często oznacza to jako zawód tzw. Przedsiębiorca czyli jest to osoba, która działa na własny rozrachunek , na własny koszt. Jako Król może mieć pod sobą osoby , które są od niego zależne czy finansowo czy zawodowo ale daje nam taka energię, która pozwala nam działać na swoim kawałku podłogi czyli na takich określonych poprzez świat w którym żyjemy , i miejsce w którym żyjemy –warunkach
Bardzo często u młodych osób król Buław jak karta zawodu oznacza po prostu politykę. Dlatego, że jednak pałki dają nam lekkość wypowiedzi , są kartami energetycznymi – można mówić o zawodzie i predyspozycjach , biznesmeni, przedsiębiorcy ale i mimo tego , ze tez przede wszystkim w karcie króla Mieczy widzimy sędziego to również król buław niesie nam energie rozsądzania sporów, energie przyjacielską, dobra i stabilną na tyle, że jeżeli ktoś kto pyta czym się powinien zając dążył w tym kierunku ,żeby zostać chociażby sędzią.
Oprócz tego są to zawody grupowe np. policjant, żołnierz, ale generalnie król Pałek oznacza przywódcę i lidera. – zawody zajmujące się organizacja pewnych rzeczy – np. organizacja przyjęć, organizacja konferencji, i osoba, która wybrała ta karta poradzi sobie z tymi przeciwnościami . Wiadomo organizacja czegokolwiek wiąże się z kontaktami , które ułatwiają nam pałki ponieważ my mamy w życiu dosyć dużo przyjaciół, umiemy przeforsować w życiu pewne sytuacje, które niekoniecznie od razu są na rękę ale potrafimy je tak zmienić, tak ułożyć, że się nam układa, zgadza.
Może to tez być szef sztabu, oficer marynarki ( chociaż marynarka jako służba na wodzie kojarzy się z Pucharami) to jednak tu ten Król Pałek daje nam taka moc, moc szefowania , moc przekonywania do swoich racji.
Często ta karta pokazuje takich samorzutnych liderów, czyli osoba, która wcale nie przepycha się łokciami i kolanami poprzez środowisko w którym się znajduje, jest tak samo rzutnie wybrana na osobę prowadzącą , na lidera.

(wg . Wiśniewskiej)
----------------------------------------------
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Król buław

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 14 gru 2010, 22:54

Król Buław – Kochankowie – Cesarzowa
====================================
- Cesarzowa – kobieta samodzielna czyli nie tworzy w związku systemu bluszczu.
Kochankowie – na pytanie o związek – połączone z Królem Buław – mówi, że stanie na drodze osoby mężczyzna, nie będzie to mężczyzna który chce coś urzeźbić przy osobie, ale taki który jest samodzielny, niezależny.
Osoba w tej swojej niezależności też nie będzie musiała być skazana na związek czyli jest tutaj spotkanie dwóch równych. Czyli kobieta swoja rzeczywistość wprowadza i mężczyzna swoją i te rzeczywistości współistnieją. Nikt nikomu niczego nie zabiera. A czas – kiedy ?– na już.
-------------------------------------------------------------------

Król Buław przy Świat , przy Moc
========================================
– romans przez duże R, czyli o tym początku wzajemnej fascynacji sobą dwójki ludzi , którzy chcą zmieniać swoją rzeczywistość po to by być z ta drugą osobą. Niektórzy chcą burzyć- tylko którzy chcą w sposób plastyczny się dostosować.
=================================================
Pozdrawiam :)
malwi
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 11:04

Re: Król buław

Postautor: malwi » czwartek 15 sie 2013, 10:36

Tarotoego Króla buław cały czas czujemy choćbyśmy nim nie mieli osobiście doczynienia. To może być nasz kierownik w pracy, wymagający nauczyciel czy egzaminator.
W biznesie oże oznaczać otężnego konkurenta, który może przejąć naszą działalność , to jest ktoś kto tylko czeka na nasze błędy.
Gdy ta karta pojawia się w sytuącjach konfliktowych oznacza przeciwników którzy mają nad nami przewagę. Wobec tychosób nie mamy szans. Ale gdy zadamy pytanie czy pytający ma szansę - to znaczy że to on ma władzę.
Karta ta oznacza kontrolę, egzamin i ludzi którzy przyszli aby nas sprawdzić.
Ta karta pokazuje ludzi którzy wprawdzie bezpośrednio nami nie rządzą ale z którymi mamy do czynienia gdy narozrabiamy
Awatar użytkownika
Cola
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 16:44

Re: Król buław

Postautor: Cola » niedziela 27 paź 2013, 15:29

Król Buław pokazywał mi się jako przedsiębiorca, pracujący na własny rachunek, zatrudniający ludzi, ale pozostawiający im właśnie pewną swobodę działań; sam uczestniczy w swoich przedsięwzięciach. Zgadza się opis - jasne bądź niezbyt ciemne włosy. Energiczny, kreatywny. Również bywało, że pokazywał się jako lekarz, doswiadczony i sprytny, potrafiący dojść do sedna problemu zdrowotnego!
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Król buław

Postautor: Katty » środa 13 lis 2013, 20:03

"Król buław reprezentuje męską stronę elementu ognia, którego potencjał możemy dokładnie poznać na przykładzie króla Słońce- Ludwika XIV. Jest on symbolem afirmacji życia, radości i z posiadania bogactwa i władzy, wielkości i zaufania we własne możliwości. Cechy te nie muszą być rozumiane tylko i wyłącznie jako egoistyczne zadowolenie z własnej wspaniałości, bo mogą przecież we wzorcowy sposób być wykorzystywane dla dobra ogółu. Karta ta jest wyrazem siły woli, wiary w siebie, ideowego dążenia do osobistego, możliwie największego rozwoju i dojrzałości. Tylko w przypadku negatywnej przesady może dojść do schlebiania samemu sobie (kadzeniu), nadymania własnego <<Ja>>, lubowania się w przepychu i zarozumiałości.

W życiu zawodowym- król buław oznacza pewną siebie, przekonującą i zdecydowaną postawę, przedsiębiorczość i silną motywację. Wskazuje na duży talent organizatorski i łączy dążenie do kierowniczej pozycji z odpowiednimi kwalifikacjami. Oznacza rzutkość, zaangażowanie i ryzykanctwo. Król buław jest siłą napędową w zespole pracowniczym. Jeśli jednak jego poczucie rzeczywistości zostanie zmącone, może prowadzić do chaotycznego, pospiesznego działania i bezowocnej aktywności, co najlepiej oddaje powiedzenie <<wiele hałasu o nic>>. Słabym punktem króla buław jest brak koniecznego w życiu poczucia upływającego czasu, co często prowadzi do złego planowania. Konsekwencją takiego stanu rzeczy może być również to, że zamiary na zawsze pozostaną tylko pobożnymi życzeniami.

Na poziomie świadomości- karta ta pokazuje proces dojrzewania połączony z poszerzaniem horyzontów i poszukiwaniem mądrości. Chodzi tu przede wszystkim o rozwiniecie siły woli, ugruntowanie moralności i przekonań. Jako król buław postrzegamy rzeczywistość jako wielką scenę, na której obowiązuje wyrażanie naszych idealistycznych przekonań i naszej woli. Ponadto w czasie naznaczonym tą kartą kształtują się nasze przekonania religijne, system wartości etycznych i siłą woli. To one mają decydujący wpływ na nasze zachowanie, przy czym ich subiektywizm jest tak osobistej natury, że może porywać innych.

W związkach osobistych- karta ta jest wyrazem ciepła, wielkoduszczności i szczerego zaangażowania. Król buław oznacza żywotność i przedsiębiorczość. Lubi rozpieszczać i doświadczać przy tym przynajmniej świadomość własnej wspaniałomyślności. Pokazuje, że w zasadzie jesteśmy dumni z naszego związku lub że szukamy partnera, który promieniuje mocną osobowością."


Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
" Wątpię, więc jestem."
mufinka

Re: Król buław

Postautor: mufinka » niedziela 21 gru 2014, 16:42

gdy pytam o związki i pojawia sie ta karta to dla mnie sygnał, ze męzczyzna dowodzi i próbuje grac pierwsze skrzypce, od niego duzo zależy i od jego deczyji
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1308
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: Król buław

Postautor: Aggata » piątek 17 kwie 2015, 18:24

Jako karta dnia:
Dziś możesz przenosić góry! Przepełnia Cię energia i bez problemu możesz być inspiracją dla innych. Jeśli na razie nie masz konkretnych planów, postaw przed sobą maksymalnie wysoki cel, a prawdopodobnie go osiągniesz. Trudności, które innym mogą wydawać się nie do pokonania, Ty oddalisz jednym ruchem ręki. Jednakże niezależnie od tego, jak wielkim może się wydawać Twój entuzjazm i pewność siebie, postaraj się nie iść po trupach. Możliwe też, że spotkasz dziś po prostu interesującego, pełnego temperamentu mężczyznę.

Jako dobra rada: 
Działaj zdecydowanie, dąż do celu konsekwentnie i śmiało.

Jako ostrzeżenie: 
Gwałtowność, niecierpliwość, egoizm to nie są dobre dla Ciebie cechy.

Hajo Benzhaf - Klucze do Tarota
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Awatar użytkownika
Jaxina
Posty: 114
Rejestracja: sobota 19 lip 2014, 19:23

Re: Król buław

Postautor: Jaxina » piątek 01 maja 2015, 16:38

Rada z jednej karty:
Może Ci pomóc mężczyzna na stanowisku. Zacznij działać. Broń swojego honoru i ambicji. Nie możesz dać się ani poniżać, ani obrażać. Nawet jeśli Ci się wydaje, że straciłbyś. "Strata" będzie tu wygraną.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska - "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
:muza: :kotek: :kotek: :muza:
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: Król buław

Postautor: anastazja23 » czwartek 08 paź 2015, 13:40

facet po za ogólnym znaczeniem
*rudy
*dwulicowy-
Może dlatego że u mnie siedzi bokiem, i drugi profil jest ukryty...

Wróć do „Dwór buław”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość