As buław

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

As buław

Postautor: Tarofides » środa 10 lis 2010, 02:02

Karta Tarota As buław
Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

as buław.jpg
Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kumczo
Posty: 711
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16

Re: As buław

Postautor: Kumczo » środa 10 lis 2010, 02:35

Obrazek Obrazek

As Buław - Żywioł Ogień

pozytyw-Dar od Boga,optymizm,aktywność,seks,mężczyzna,dynamika, dobre zdrowie, ruch, działanie,dobry początek.

negatyw-pesymizm-brak wiary,bierność,brutalność, złość,impotencja,choroba.

As Buław daje nam energię , która z siłą ognia nadaje nam pęd do zycia.To impuls , szansa na rozpoczęcie nowego przedsięwzięcia .Karta ta mówi o pokonaniu trudności , przeszkód i popycha nas do działania .
W miłości wskazuje na żywiołowość, namiętność i zmysłowość i jest związana z potrzebami ciała.
Chcesz uzyskać wrózbę w moim gabinecie napisz 20 postów na forum.
zapraszam po porady i wrózby tu
http://kumczo.blox.pl/html
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: As buław

Postautor: Rudalila » czwartek 18 lis 2010, 22:14

AS bulaw

Prosta
Narodziny idei , w niektorych przypadkach nawet narodziny dziecka. To moze byc znaczacy list lub telefon dotyczacy biznesu lub spraw zwiazanych z nim. Powinien przyniesc dobre nowiny i powinien to byc poczatek dobrze prosperujacego przedsiewziecia.

Odwrocona
Wskazuje na poczatki czegos ale beda problemy z tym zwiazane. To nadal oplaca sie robic, lecz mozliwe, ze czas nie jest zbyt odpowiedni w tym momencie.

Sasha Fenton FORTUN-TELLING BY TOROT CARDS
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: As buław

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 14 gru 2010, 22:51

As Buław
=========================================
- pełna witalność, pełna aktywność.
- chęć, wola, coś co jest działaniem pod wpływem impulsu
- mówi o nowych projektach
- wiosna – nowe możliwości.
=================================================
Pozdrawiam :)
beatrycze
Posty: 33
Rejestracja: sobota 25 gru 2010, 15:38
Lokalizacja: net

Re: As buław

Postautor: beatrycze » niedziela 26 gru 2010, 23:13

no to ja o uczuciach i seksie :mrgreen: (Helena żuk "Podręcznik Tarota, Małe Arkana")

* -nowa znajomość, przygoda lub atrakcyjny romans.
* -ciekawe , jednak krótkotrwałe przeżycia
* -BRAK ZAPOWIEDZI NA STAŁY ZWIĄZEK
* -przygoda radość zauroczenie, szał zmysłów

*zapowiedź ciąży lub urodzenie zdrowego potomka
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 599
Rejestracja: środa 10 lis 2010, 19:47

Re: As buław

Postautor: Iwona » środa 29 gru 2010, 21:32

As buław
Działania- inicjowanie, zaczynanie,początek, wprowadzenie zmian, dobry początek, duża aktywność, zapał i przezwyciężenie trudności, nowe pomysły i realizacje powziętych zamierzeń, aktywność, zmusza do działania, stanowczość, zapalczywość, witalność, moc, odwaga, zapał, przypływ energii i chęć do działania.
Praca- początek nowego przedsięwzięcia, rozpoczęcie nowej działalności zawodowej, sukces osiągnięty dzięki pracy i wysiłkowi, pełnia sił twórczych, przezwyciężenie trudności, znalezienie rozwiązania problemów w pracy i nauce, pokonanie nieśmiałości, duża aktywność, zapał.
Uczucia- nowe kontakty towarzyskie, inicjacja seksualna, spłodzenie dziecka lub narodziny, duża potencja i wysoka aktywność, uczucia nadające sens życiu, duży temperament,miłość cielesna, przygoda miłosna.
Różne- dobre zdrowie, nie zdawanie się na los a podejmowanie wyzwania, możliwość przezwyciężenie trudnej sytuacji, dar losu.

As buław odwrócony
Działania- zły początek ,błąd, omyłka, mrzonki, cel nie do osiągnięcia, niepotrzebne ryzyko, ryzykanctwo, gwałtowność, impulsywność, porywczość, kłótnie niechęć do zmian, marazm, podłość, utrata energii ,aktywność przynosząca złe skutki.
Praca- brak wiary w sukces, imponowanie i narzucanie własnych poglądów, cel nie do osiągnięcia, zmęczenie lub przeciążenie pracą, problemy zawodowe na skutek złych posunięć.
Uczucia- kłótnie, kontakty z płcią przeciwną szkodzące reputacji, impotencja; poronienia.
Różne- brak energii by coś zmienić, tyrania intelektualna, problemy zdrowotne, wypadki.

"Sekrety Małych Arkanów Tarota" D.Słowikowska
Nie wróżę na Priw.
bridaa
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 23 gru 2010, 21:33

Re: As buław

Postautor: bridaa » czwartek 13 sty 2011, 21:31

Jako karta dnia:
Dziś masz potrzebną energię, żeby zacząć coś nowego lub nadać bieg jakiejś "zastygłej" sprawie. Przywitaj wymagania tego dnia z entuzjazmem. Twoja pełna temperamentu charyzma nie pozostanie bez wpływu na otoczenie i może przynieść w relacjach międzyludzkich radosne momenty. Nastaw się na niespodzianki, impulsy, które do Ciebie przyjdą i wykorzystaj szanse, które niesie Ci los.

Jako dobra rada: Miej oczy otwarte, by odważnie skorzystać z nowych szans, jakie niesie los. Dzięki temu wewnętrznie dojrzejesz i wzbogacisz się.

Jako ostrzeżenie: Nie bądź przesadnie skłonny do uniesień, niecierpliwy i pewny siebie.

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
Rani

Re: As buław

Postautor: Rani » czwartek 13 sty 2011, 21:42

werka88
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2011, 10:31

Re: As buław

Postautor: werka88 » niedziela 22 sty 2012, 03:18

Karta ta nie jest związana z człowiekiem, tylko z energią, zapowiada twórczy potencjał do wykorzystania. Daje możliwość dominacji, przywództwa, ale też i nadmierne dbanie o samego siebie, prowadzące do samotności. Energia witalna. Na niektórych taliach z bogatą symboliką małych arkanów zaznaczony jest symbol falliczny. Jest to początek działania i wszelkiej aktywności. Osoba zdolna „podbić świat” z kartą CESARZ, z kartą KSIĘŻYC samotność, walka z wiatrakami z kartą PUSTELNIK.


źródło: K.M. Olszewska „Tarot - lekarz dusz”
Awatar użytkownika
FairyWitch
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek 22 lis 2010, 20:03

Re: As buław

Postautor: FairyWitch » niedziela 22 sty 2012, 13:30

nadmierna energia- takie chwilowe, fizyczne adhd, często z podtekstem sexualnym... jakby niewyżycie sexualne i chęć jak najszybszego rozładowania
Awatar użytkownika
Libusza
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 13 sty 2013, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: As buław

Postautor: Libusza » środa 30 sty 2013, 16:46

Dodam, że w znaczeniu negatywnym As Buław to niepokój wewnętrzny, niepohamowana żądza zmiany w jakiejś dziedzinie życia. To też brak pewności siebie i szukanie potwierdzenia lub wsparcia u innych.
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: As buław

Postautor: Katty » wtorek 05 lis 2013, 23:38

"Tak jak i inne karty przedstawiające asy, as buław oznacza uśpioną szansę. Powinniśmy ją odnaleźć i skorzystać z niej. Szansa ta dotyczy działań wymagających przedsiębiorczości, odwagi i podjęcia ryzyka. Nierzadko as buław wskazuje na entuzjazm i zapał do samodzielnego rozwoju. Ponieważ buławy reprezentują element ognia, może to oznaczać wzmocnienie naszej woli, ugruntowanie przekonań i siły moralnej lub inne procesy wewnętrznego dojrzewania i rozwoju. Poza tym as buław jest kartą afirmacji życia, optymizmu, choć niekiedy wskazuje na porywczość i brak cierpliwości.

W życiu zawodowym karta ta objawia, że właśnie mamy sposobność znalezienia celu, rozwinięcia zainteresowań, odkrycia umiejętności i talentów. Spektrum tej karty sięga od odwagi, umiłowania ryzyka i pełnego zaangażowania w konkretne zadanie po wielką szansę osiągnięcia zawodowego spełnienia. Poza tym as bułąw, oznacza, ze poczujemy mocną motywację - z zapałem i nowymi ambicjami poświęcimy się postawionym przed nami zadaniom.

Na poziomie świadomości karta ta wskazuje na fazę, w której rozbudujemy i wzmocnimy swoją siłę moralną, wolę i przekonania. Jest to czas, w którym możemy wewnętrznie dorosnąć, osiągnąć wyższy poziom samopoznania oraz pewność siebie.

W związkach osobistych as buław wskazuje na wysoką temperaturę ścierania się poglądów w pełnym energii, intensywnym partnerstwie. Jest to szansa na stworzenie szczerego, pełnego wyrozumiałości związku lub możliwość wniesienia światła i ciepła do związku już istniejącego. W każdym wypadku jest zapowiedzią ożywienia i wzajemnego zachwytu. Często taki stan osiąga się poprzez podejmowanie konkretnych działań. Ponieważ as buław reprezentuje element ognia, może on mówić o porywczości, nagłym wzroście <<temperatury>> w związku i dramatycznych porywach namiętności. Z reguły te gwałtowne reakcje nie będą miały destrukcyjnych następstw. "

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
ONYXT
Posty: 15
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 19:53

Re: As buław

Postautor: ONYXT » czwartek 12 gru 2013, 17:50

OGIEŃ
Oko Horusa w słońcu - emanacja mocy, wspaniałości i pewności siebie. Pobudza do ekspansywnego działania. Wzmaga namiętności i doznania zmysłowe.

Obrazek

Słońce rozsiewa nasiona migdałowca. Ponad słońcem hebrajska litera Jod. Obok - po lewej - symbol boga Agni, a po prawej - znak Archanioła Michała. Nieopodal Strzelec, Baran i Lew.

Pod słońcem magiczny znak ognia, symbol aktywnej energii Marsa, alchemiczne złoto oraz czakra sakralna - źródło atrakcyjności oraz mocy twórczych. Cyfra 1 znamionuje niezależność, indywidualizm, siłę woli, a 7 - niesie bezpieczeństwo, pewność i zwycięstwo.

Cztery solarne spirale życia potęgują dynamikę konfiguracji. Obok nich na górze - buława oraz peruwiański ideogram gromu, a na dole - znak Odyna i oczyszczający płomień świecy.
MonikaAbya

Re: As buław

Postautor: MonikaAbya » piątek 12 gru 2014, 18:55

Położenie prawidłowe: Impuls, Działanie, Wola. Inspiracja, w wyniku której znajdujemy sposób rozwiązania problemów.Nowe pomysły umożliwiające realizację powziętych zamierzeń. Przezwyciężenie trudności. Sukces osiągnięty dzięki pracy i włożonemu w nią wysiłkowi. Stała Aktywność. Pełnia sił twórczych. Dobre zdrowie. Uczucie, które nadaje sens życiu. Kreacja. Narodziny. Spłodzenie dziecka. Przygoda Miłosna. Dar losu. Witalność. Zapalczywność. Dobry Początek.

Karta Odwrócona : Utrata wewnętrznej energii. Inercja. Brak chęci do działania. Nagła Choroba. Zniercierpliwienie, Irytacja, zdenerwowanie. Zły początek. Błąd, omyłka. Niemożność spłacenia starych długów. Cel nie do osiągnięcia, rzecz nie do zrealizowania. Kłótnia.
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1308
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: As buław

Postautor: Aggata » środa 15 kwie 2015, 09:04

Jako karta dnia - no coz karta pokazala doslowne jej znaczenie - sex..... :wstyd: :rotfl:
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim

Wróć do „Dwór buław”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość