9 kielichów

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

9 kielichów

Postautor: Tarofides » niedziela 21 lis 2010, 22:10

Karta Tarota 9 kielichów (pucharów)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

9 kielichów.jpg
Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 9 kielichów

Postautor: Rudalila » czwartek 09 gru 2010, 08:22

Prosta
Ta karta mowi, ze Pytajacy(a) wkrotce bedzie bardzo z siebie zadowolony(a). Wazne aby pamietal(a) by nie byc zbyt zadowolonym z siebie w stosunku do tych, ktorym sie mniej powiodlo. Malzenstwo ze starsza osoba na widoku.

Odwrocona -
To nie jest zla karta , bo wciaz mowi o pewnej satysfakcji, tylko bedzie ona oplacona w pewnej dozie zirytowaniem. Jesli np. Pytajacy oblal egzamin , to nie bedzie on calkowicie przekreslony, bedzie jeszcze szansa zeby podejsc ponownie do jego zdania. Jakiekolwiek problemy powinny zostac wkrotce rozwiazane.

Sasha Fenton "Fortune telling by Tarot Cards"
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
Mema
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 20:39

Re: 9 kielichów

Postautor: Mema » czwartek 06 sty 2011, 00:35

Jest to karta zadowolenia, znalezienia się tam, gdzie pragnęlibyśmy być. Mamy poczucie zaspokojenia, nie tylko fizycznego, lecz na każdym poziomie, oraz umiejętność radowania się przyjemnościami życia.
Dziewiątka Pucharów znana jest również jako "karta życzeń", jaką chciałoby się mieć w każdym rozkładzie. Sygnalizuje ona, że uzyskamy to, czego chcemy, i co więcej: będzie to spełnienie naszych marzeń. Nie tak jak wówczas, kiedy pożądamy czegoś, a gdy już to dostaniemy, tracimy zainteresowanie.

Joanna Watters - Co dzisiaj mówi tarot.


Znaczenie prognostyczne w położeniu prostym:
harmonia, ustabilizowany tryb życia, kosmiczna miłość, wszechogarniające uczucie miłości, zadowolenie, zrównoważona emocjonalność, żywe zainteresowanie problemami innych ludzi, otwarcie się na innych, a także na ich sprawy, umiłowanie prawdy, bezinteresowność, działalność charytatywna, praca misyjna, niesienie nadziei oraz pomocy, rozwaga, panowanie nad własnymi emocjami, umiejętność dokonywania wyboru, wiara w zwycięstwo dobra nad złem, głęboka duchowość, gościnność, prowadzenie domu otwartego, szerokie kontakty z ludźmi, zrozumienie dla osób pokrzywdzonych, tolerancja, dobra atmosfera w rodzinie, autodyscyplina, współpraca dla dobra innych, praca zawodowa polegająca na pomaganiu innym.

Znaczenie prognostyczne w położeniu odwróconym:
poważne błędy w ocenie sytuacji, zamknięcie się w kręgu wyłącznie własnych spraw, brak zainteresowania innymi ludźmi, roztkliwianie się i litowanie nad sobą, obciążanie własnymi problemami innych, utrata zaufania, niepewność, strach, oportunizm, niechęć do jakichkolwiek zmian, pobłażanie sobie, niemożność poznania prawdy, przesadne narzekanie, deklaracje bez pokrycia, strata czegoś, co się posiada, egoizm, zainteresowanie wyłącznie materialnymi sprawami, utrata reputacji, narażanie się na słuszną krytykę.

Kluczowe słowa przy dziewiątce kielichów:
wiara, nadzieja, miłość, braterstwo, humanitaryzm, bezinteresowność, tolerancja, pomaganie innym, harmonia wewnętrzna, prawda, równowaga emocjonalna.

Alicja Chrzanowska - Misterium Tarota. Arkana Małe.
To kogo i jak kochamy pokazuje nam kim jesteśmy.
Manuela Gretkowska
Awatar użytkownika
Natka
Posty: 2500
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 06:39
Lokalizacja: gdzieś na Lubelszczyźnie

Re: 9 kielichów

Postautor: Natka » czwartek 13 sty 2011, 19:59

Karta 9 Kielichów
Pierwsze skojarzenie nasuwa myśl, że mężczyzna ukrywa coś tajemniczego za zasłoną, nad którą stoją kielichy. Waite traktuje jednak tę kartę jako symbol stołu z kielichami pełnymi wyśmienitego wina, zaś siedzący mężczyzna ucztuje, ile dusza zapragnie. Karta oznacza okres korzystania z życia, radości i świętowania tak, jak karta Świat (XXI).
Tradycyjne znaczenie - wesołość, dobry czas, dostatek w domu, satysfakcja, ufność, ciąża, nagroda za trud, dobre zdrowie.
Karta odwrócona - wierność, wolność, niedoskonałość, samozadowolenie, przybranie na wadze.

Źródło: "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhaf
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego
Nie wróżę na PW.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 9 kielichów

Postautor: nadzieja_aa » poniedziałek 17 sty 2011, 22:55

9 Pucharów
==============================

9 Pucharów jest to kolejna karta która swoja energia osadzona jest w sefirze Jesot. , czyli w tej dziewiątej sefirze , tej która jest bezpośrednio nad królestwem i która w pewnym sensie w prostej linii dostarczana ma energie z tej boskiej sefiry Kether. To miejsce w którym następuje pewien rodzaj uspokojenia wszystkich energii które we wcześniejszych punktach rozchodziły się i na trzy filary i na różne sefiroty. Czyli możemy powiedzieć, że wkraczając w świat dziewiątek dochodzi do pewnego rodzaju takiego sublimowania się energii, która przestaje być rozpraszana, która przestaje być osłabiana – ona w tym momencie zaczyna być koncentrowana.
9 Pucharów jest to Jowisz w Rybach. Jowisz inaczej nazwany jest planeta szczęścia. , planeta losu, planeta pozytywnych zdarzeń. Stąd tez nazwa
9 Pucharów w systemie tarota Złotego Brzasku nazywała się „władca szczęścia materialnego”. Natomiast Crowley nazwał ją „szczęściem”.
Jest to moment w którym występuje największa satysfakcja emocjonalna. Po tych wszystkich rozchwianych momentach emocjonalnych o których opowiadały nam wcześniejsze karty, po tych momentach wyobrażeń, po tych momentach pragnień, dążeń ale tych wewnętrznych , nie tych stricte planów sporządzonych tylko tych takich wewnętrznych potrzeb, wewnętrznego rozkołysania i rozhuśtania dochodzimy do celu. I tu jest ten moment który można sobie wyobrazić – stanięcia na szczycie do którego się dążyło.
9 Pucharów – cały czas znaczy szczęście. Jest to taki stan w którym panuje absolutna harmonia. Z naszego podwórka można by było przypisać tej karcie takie powiedzenie „za króla Sasa jedz i popuszczaj pasa”. Czyli właściwie tak naprawdę jest to ten moment spełnienia , satysfakcji, dobrobytu, zadowolenia w którym zapominamy o trudach jakich doświadczaliśmy wcześniej i nie bierzemy jeszcze pod uwagę trudów które nastąpią później. W życiu każdego z nas powinien nastąpić taki moment , żeby zanurzyć się w chwili szczęścia która trwa, w chwili zadowolenia, nie tworzyć podsumowań i prognoz tylko konsumować te radość , która jest nam dana w danym momencie. To jest ten moment gdzie dwoje ludzi staje na ślubnym kobiercu. Gdzie jest właśnie ta noc weselna , gdzie jest ta obfitość tego wszystkiego , gdzie bez względu na to jaka droga dochodzili do siebie w tej chwili pławią się w tym ryżu, w tych grosikach, w tym welonie . jest to wszystko na poziomie szczytu uniesienia. To, że następnego dnia rozpoczyna się szare życie w tych kilkunastu godzinach się nie liczy. To jest wymiar 9 Pucharów. .
Jeśli ona mówi o naszej pracy to jest to stan w którym osiągnęliśmy pełnię satysfakcji materialnej czyli nie występuje w nas dążenie do czegoś więcej , bo nam na coś brakuje ( można by było powiedzieć – stać nas na spokojne życie), a jednocześnie nie mamy poczucia, że sprzedajemy jakieś swoje założenia, jakieś swoje plany , tak jakby nasz sukces odbywa się bez kosztu dodatkowego w danym momencie , bo to jest ten moment do którego żeśmy dążyli i żeśmy go uzyskali. To jest ten moment kiedy się wspinamy na szczyt i już na tym szczycie jesteśmy. Oczywiście za chwilę będziemy z tego szczytu schodzić i kolejne przed nami są trudności. Ale jest ten krótki moment takiego zachłyśnięcia się dojściem do miejsca w którym chcieliśmy się znaleźć. , dojściem do sytuacji w której chcieliśmy się znaleźć , dojściem do stanu emocjonalnego przy którym nie pragniemy niczego więcej w danym momencie. To zahacza trochę o euforię ale nie jest to euforia odrealniona. Jest to ta euforia pt. „mnie tez się udało”. „ja tez teraz doświadczam takiego niczym nie skażonego zadowolenia z miejsca, z otoczenia , ze stanu posiadania który stał się moim udziałem. Jest to oczywiście jakby w przesłaniu tym trochę takim głębszym , jak mieliśmy trochę wcześniej że stałością jest zmiana tak tu następuje stałość emocjonalna , która oczywiście prognozuje zmianę , bo wszystko cały czas ulega pewnego rodzaju transformacjom i ta 9 Pucharów można by było określić stanem „nirwany” wtedy go można rozciągać czasie bliżej nieokreślonym.
Natomiast w życiu takie małe nasze nirwany mamy co jakiś czas. Później one mogą stać się tym naszym pamiętnikiem szczęścia do którego jeśli się odwołamy to będziemy umieli przywołać ten stan i go wyprojektować na przyszłość. Bo pamiętamy, że w tej sefirze tworzymy nasze wyobrażenia. Więc jeżeli potrafimy poczuć się szczęśliwi w wizualizacji naszej przyszłości to do tego stanu dojdziemy.
Jest też ten negatywny aspekt. . że takie zbyt długie przebywanie najpełniejszej satysfakcji jest macierzą zgnilizny która za chwilę zacznie następować. To jest jak kwiat który się rozwinął i jest piękny ale ten jego szczyt rozwinięcia się już niesie w sobie zaczątek jego zmieniającej się formy.
Stąd ta karta, ta energia przede wszystkim wyraża radość z danej sytuacji. , radość z danej chwili , radość, pełnię , szczęście i harmonię. Stąd nazywa się tą kartę szczęśliwą karta tarota.
Jeśli ona się pojawia w teraźniejszości to znaczy, że jesteśmy w momencie tego szczytu. A to oznacza, że za jakiś czas znów będziemy musieli wyznaczyć sobie pewną drogę, znów będziemy musieli wyznaczyć sobie kolejny szczyt , żeby po raz kolejny poczuć się tak jak w danej chwili.
Jeśli ona stoi w przyszłości to jest to zawsze informacja, że droga która idziesz prowadzi Cie do sukcesu. , do sukcesu pełnego, do sukcesu którym nie dzielisz się z innymi tylko pozwalasz innym uczestniczyć i czerpać tą samą przyjemność , którą masz Ty , bez ponoszeni żadnych kosztów.
---------------------------------------

9 Kielichów
- jedyna karta Pucharów mówiąca o sukcesie materialnym , który łączy się z zadowoleniem emocjonalnym
- szczęśliwa karta tarota.
--------------------------------
- to "pustelnik małych wtajemniczeń" (t. Danuta)
-----------------------------------

9 Pucharów w rozkładach
=================================

W domach

9 Pucharów – dom I
- to bardzo szczęśliwa karta która przede wszystkim mówi o tym, że mamy poczucie harmonii ze światem zewnętrznym, poczucie zadowolenia, nie mamy jakiejś presji wewnętrznej, nie mamy dylematów, uznajemy, że znajdujemy się w takim momencie naszego życia gdzie wszystko idzie tak jak byśmy sobie życzyli.
-----------------------------------------------

Krzyż celtycki

- 9 Pucharów przykryta kartą Moc
- jeśli jest pytanie o uczucie - to jednak osobie jest dobrze w samotności, przyzwyczaiła się do niej, stworzyła cos na kształt bezpiecznej enklawy emocjonalnej a blokująca Siła (Moc) wskazuje przede wszystkim na to, że osoba zatraciła zdolności flirtów
------------------------------------------

- 9 Pucharów w podstawie
- może wskazywać, że poprzednia sytuacja materialna jeśli była sytuacją dobrą nie była udziałem osoby czyli nie była wypracowana przez nią. Dostała np. przyzwoity start od swoich bliskich albo początek był na tyle łatwy , że się trochę zasiedziała w luksusie nic nie robienia., nie podejmowała działań, które wymagają np. wstawania o 5 rano i pójścia do pracy.
- mówi o zadowoleniu, o spełnieniu ekonomicznym które jest połączone ze spełnieniem emocjonalnym. To jedyna karta , która daje nam ten taki „konglomerat’ – jestem „Wery happy’ na każdym poziomie. To ona jednak jest skutkiem wypracowania a nie skutkiem otrzymania ( nie wygrana np. )

-----------------------------------------

Inne
-----------------------

9 Pucharów przy 6 Buław
- to realizacji przyświeca zielone światło.
czy jutro kupione zostanie autko

9kielichów -Paz Kielichów -4 Denary - Gwiazda

- zaklepane będzie , może nawet zaliczkowane ...
ale coś znajdziesz co bedzie Ci odpowiadało (4 Denary - to trzymam łapkę na:).. a przy Pazieńku to domówienie , tylko jutro nie będzie go mogła do końca zabrać
dlatego sadze ze zaklepie , zaliczkuje ..a dostanie we władanie w ciągu kilku dni:), - za 4 denary stoi Gwiazda , dająca Cesarza w systemie odwróconym ... posiadanie , panowanie , manie i używanie:)

(wg, programów T. Danuty)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2077
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: 9 kielichów

Postautor: Luks » poniedziałek 11 sie 2014, 13:38

Mnie kiedyś pokazała szczęśliwy, ale niezalegalizowany związek dwojga ludzi
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1305
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: 9 kielichów

Postautor: Aggata » czwartek 21 maja 2015, 09:19

Jako karta dnia:
Zorganizuj sobie dzisiaj święto. Spędź ten dzień z rodziną lub przyjaciółmi, dając sobie wzajemnie radość. Zasłużyłeś na to. Wszystko idzie dobrze i właśnie w tym kierunku, w jakim chciałeś, także Twoja interwencja na razie nie jest potrzebna. Możesz trochę poleniuchować lub porozpieszczać siebie.

Jako dobra rada:
Pora kończyć pracę i rozpocząć relaks.

Jako ostrzeżenie:
Nie poświęcaj się całkowicie imprezom.

Hajo Banzhaf - Klucze do Tarota
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Awatar użytkownika
Le Stelle
Posty: 1181
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 18:22

Re: 9 kielichów

Postautor: Le Stelle » wtorek 16 lut 2016, 13:45

Miałam dylemat, w jakim temacie zamieścić swoją odpowiedź związaną z dyskusją prowadzoną tutaj: viewtopic.php?f=105&t=7635&start=22#p318564 , jednak chyba najbardziej pasuje do tego tematu, dlatego zamieszczam ją tutaj.

O spuściźnie i korzeniach mówią co najmniej trzy karty – 10 Monet, która dla mnie jest „sumą pracy pokoleń”, grosik do grosika, tworzymy imperium – oczywiście materialne, o realnym wymiarze. To potęga wynikająca z sumy składników, które się na tę potęgę składają. W aspekcie rodziny też to łączenie majątków, zwielokrotnianie poprzez dodawanie.

Mamy 10 Kielichów, która jak najbardziej mówi nie tylko o rodzinie, ale też o rodzie – tu chodzi bardziej o więź krwi, lub więź emocjonalną bardziej ogólnie. To mogą być wszelkie zrzeszenia. Ta spuścizna i korzenie przechodzą drogą krwi, to zmiana pokoleń – to pojawienie się nowego pokolenia, wszelkiego rodzaju genetyczne przekazywanie. Spuścizna nie materialna, ale przynależności, i odwrotna matematyka. 10 Kielichów jest całością, ale w tej całości odnajdujemy 1+1+1… , złączone niewidzialnym„łańcuchem”.

W skrócie, kończąc tę dygresję, 10 Monet to dziedziczenie przez instytucje i prawo, 10 Kielichów tworzy rody i rasy.

Doczytałam Luks Twoje spojrzenie na to w temacie 10 Kielichów a 10 Denarów i widzę, że tutaj również nieco inaczej patrzymy na te kartyObrazek

Natomiast 9 Kielichów pokazuje dla mnie jeszcze inny obrazek więzi z tradycją, kontynuacji, ciągłości – bo właśnie, ona pokazuje na więź, a nie na dziedziczenie. Dobrobyt 9 Kielichów zintegrowany jest z upływającym czasem, to dostatek, obfitość która wzrasta, ma organiczny charakter, cykliczny. Dlatego też w tej karcie jest też spokój, cierpliwość, czekanie – więc i bierność i lenistwo. Przenosząc to znów na tematykę biznesową, nowo otwarta firma walczy o swoich klientów, reklamuje się, uderza do innych, ściera się z konkurencją – taka firma może świetnie generować przychód, pokaże się np. w Monetach i kartach aktywności, działania. Natomiast firma mająca tzw. markę, która od pokoleń zajmuje się pewnym biznesem, w zasadzie nie musi walczyć o klienta, firma jest dobrze znana, ma swój status na rynku utrwalony czasem – w tym przypadku to jest właśnie najważniejszy aspekt, trwałość, stałość – i ten klient jak był, tak jest i będzie. Oczywiście w dzisiejszej chorej gospodarce każdy walczy o klienta, panuje wszechobecna nerwowość i presja, dlatego podejrzewam karta stopniowo dezawuuje się… Nie ma już takich miejsc – są wielkie korporacje reprezentowane 10 Monet, które otwierają tylko filie to tu, to tam, ze świetnie dopracowaną strategią, w której „utrwalone metody” i „lokalność” nie są już wartością ;)
9 Kielichów jest zaprzeczeniem określeń „nowość”, „innowacja”, „szybkość”.

Zapytałeś, skąd się biorą korzenie i tradycja, widziane w tej karcie – no więc skąd się biorą, nie wiem Obrazek. Mogę się jednak ich dopatrzyć w wizerunku RW – na pierwszym planie mamy sytego pana, a za nim stoi cały rząd kielichów (powszechnie interpretowana uczta) – symbolicznie coś, co stoi za nami reprezentuje przeszłość, a ponieważ są to tylko kielichy, jest w tym zawarty pewien potencjał, niematerialny – nie ma na karcie bogactwa jako takiego, wyrażonego dosłownie. To te kielichy reprezentują coś, co zapewnia sytość i dostatek. One także otaczają pierwszoplanową postać, tworząc tę swoistą przestrzeń, o której pisałam w poprzednim poście (viewtopic.php?f=105&t=7635#p318534). Obrazek dla mnie wskazuje, że mężczyzna dosłownie nie posiada tych kielichów, dla mnie on nimi nie rozporządza – ale może z nich czerpać. I potencjał zgromadzony w kielichach, z którego „tu i teraz” czerpie postać widoczna na karcie, kielichach leżących za nim, więc w przeszłości, to potencjał czerpany z przeszłości, z tego, co zostało uzbierane, zgromadzone, narosło, narodziło się wcześniej, a teraz jesteśmy w chwili, kiedy ten potencjał można rozwijać przed siebie, w przyszłość – my – oglądający kartę – jesteśmy niejako „zaproszeni” w okrąg kielichów, który łukiem otwiera się na patrzącego. Ta karta interpretowana przez pryzmat rodziny, więzi jest, uważam, w swoim przesłaniu znacznie mniej dosłowna niż np. 10 Kielichów – 10 Kielichów pokazuje dla mnie zawsze jakąś całość, grupę – rodziców z dziećmi, cały ród itp. Jak myślę o 10 Kielichów, to widzę krąg ludzi trzymających się za ręce, tak jak tańczące dzieci na karcie – ponieważ chodzi o konkretną całość. Natomiast 9 Kielichów sama w sobie nie pokazuje tej całości, integracji… Tutaj pojedyncza postać jest otoczona, a dobrobyt płynie zza niej, można to czytać właśnie – z przeszłości. Symboliczne obrazy, jakie kojarzą mi się z tą kartą, to np. baśnie, mity, przekazywane przez pokolenia – źródła takiego bogactwa leżą w przeszłości, natomiast przekazując je dalej, kontynuujemy pewien ciąg. Takie opowieści są bogactwem nie jednej osoby, mają różne wersje i odmiany, ale sięgając po taką opowieść, sięgamy za siebie, czerpiemy z przeszłości.
Również sama centralna postać – przysadzista, „ciężka” – jeszcze bardziej wzmacnia moje odczucia co do „okrzepniętego” charakteru tej karty, która mówi o tym, że tutaj nic nie zadzieje się szybko, żeby dojść do tego stanu potrzeba czasu – czasu, aby zgromadzić potencjał, wyrażany kielichami.

Z praktycznych rozkładów jeszcze powiem, że 9 Kielichów pokazuje mi sytuacje, wydarzenia, dla których przeszłość jest ważna, występuje z nią emocjonalne połączenie lub jakaś bezpośrednia relacja – ciągłość, nić, jak powtarzanie, powielanie czegoś od lat, od pokoleń.

Nasuwa mi się także pewne paradoksalne skojarzenie – różnica – między 9 Kielichów a 7 Monet. W obu możemy dopatrzeć się „nieróbstwa”, czekania, ale w 9 Kielichów został zgromadzony zapas, z którego możemy czerpać, mamy ten spichlerz za plecami, więc jesteśmy zadowoleni, spokojni. 7-ka Monet pokazywałaby brak tego zaplecza, dlatego stagnacja, zatrzymanie nie daje satysfakcji – w tej karcie brak „zeszłorocznych plonów”, wszystko stoi w miejscu, brak środków, które można zainwestować, aby dały plon – wszystko czym dysponujemy jest „zatrzymane”, wszystko co mieliśmy włożyliśmy w określony projekt i teraz trzeba czekać.
tarotlestelle.blogspot.com

Wróć do „Dwór kielichów”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość