As mieczy

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

As mieczy

Postautor: Tarofides » wtorek 23 lis 2010, 03:26

Karta Tarota as mieczy

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

as mieczy.jpg
Prawa autorskie zastrzeżone
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: As mieczy

Postautor: Rudalila » wtorek 14 gru 2010, 09:07

Prosta -
To moze wskazywac na operacje, gdyz obecnosc tej karty moze oznaczac ciecie ciala, a przynajmniej zastrzyk. Jak wszystkie Asy moze tez wskazywac na poczatek cyklu, lecz w tym wypadku to bedzie cos bardzo absorbujacego jak na przyklad bardzo trudna,lecz dobrze wynagrodzona praca , lub doprawdy bardzo pasjonujacy romans. Cokolwiek nadchodzi dla Pytajacej(cego) stanie sie to z wielkim hukiem. To moze byc takze energia i sprawiedliwosc wstepujaca w (lub dla) Pytajacej(cego)

Odwrocona -
Podobne znaczenie jak powyzej, z tym,ze wydarzenia , ktore maja nastapic beda lagodniejsze i nie az tak absorbujace. To moze byc karta ostrzegawcza , ze transakcja biznesowa okaze sie kompletnym fiaskiem. Ta karta moze rowniez oznaczac, ze Pytajaca(cy) z czyms przesadzi lub zbytnio sie uniesie w jakis sposob, badz mowiac , badz dzialajac zbyt impulsywnie do sytuacji.

Sasha Fenton "Fortune telling by Tarot Cards"
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 599
Rejestracja: środa 10 lis 2010, 19:47

Re: As mieczy

Postautor: Iwona » wtorek 14 gru 2010, 09:11

karta może przedstawiać awans w pracy, nagrodę, docenienie, to karta także wszelkich umów , jeśli chodzi o romans to raczej bym stawiała na chłód, logikę a nawet oodcięcie się od danej osoby, dla mnie w uczuciach jest to karta dystansu, chłodu i przemyśleń, chociaż partnerzy mogą się fajnie porozumiewać, uzupełniać w sferze intelektualnej.
Nie wróżę na Priw.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: As mieczy

Postautor: nadzieja_aa » sobota 18 gru 2010, 18:54

As Mieczy jako osoba w związku

- postawa o której się myśli, że osoba jest zimna, radykalna, jakby chciała wprowadzać sprawiedliwość pobudzając intelekt, na siłę stawiający wszystko na ostrzu noża.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: As mieczy

Postautor: nadzieja_aa » niedziela 20 mar 2011, 21:20

As Mieczy – wprowadzenie
Żeby zrozumieć Asy w tarocie trzeba zrozumieć najpierw wymowę kolorów. A dlaczego? - bo Asy są całkowitym , absolutnym reprezentantem danego koloru w tarocie. A ponieważ będziemy omawiać Asa Mieczy więc tu tez należy brać pod uwagę kolor mieczy.
Miecze mówią zawsze o intelekcie . Stanowią pewien element duchowy. Mogą często reprezentować kłopotliwe wydarzenia. Asy jako potencjał – również As Mieczy – mówi o tym, że możemy dopiero wpaść w kłopoty. Jeszcze nie symbolizują typowych kłopotów natomiast mówią o tym, że mogą się one nam przytrafić na naszej życiowej ścieżce.
Miecze bardzo często opisują ludzi o cechach znaków – Bliźnięta, Waga, Wodnik czyli tych powietrznych. Natomiast As Mieczy pokazując ludzi mówi raczej o ich takim rozbudzonym intelekcie. Często też o lenistwie.
W tali Ridera Waite – podobnie jak w innych tarotach miecz symbolizuje jak gdyby dwie sprawy. Po pierwsze jest to rzecz, która przywołuje do porządku , rzecz, która walczy o pokój . Natomiast z drugiej strony miecz przecina, przecina pewne zobowiązania, niszczy ale może również budować.
Zgodnie z tradycja kojarzony jest z żywiołem powietrza – widać na ręce , która wynurza się z chmur i trzyma, dzierży miecz uniesiony do góry. Ten miecz zarówno w tali Ridera Waita jak i w talii Crowleya uniesiony jest do góry co symbolizuje takie połączenie naszego intelektu jak gdyby z ta kroniką A kaszy z wszechświatem czy jakkolwiek nazywamy ta wyższą energię.
Każdy ten miecz przebija koronę . Na tej koronie jest 5 klejnotów , które symbolizują 5 zmysłów człowieka. A korona symbolizuje ta najwyższą sefirę z drzewa życia – sefirę Kaether czyli koronę czyli pokazuje nam tą łączność z Bogiem, łączność z absolutem. ( ten miecz skierowany do góry i ten absolut który łączy nas z ziemią).
Widzimy również 6 liści w kształcie litery "J' , która jest pierwszą literą pana Boga – a cyfra 6 symbolizuje 6 ramion gwiazdy Dawida czyli również takie kabalistyczne połączenie. Mamy dwa liście zwisające z korony . Jeden z nich (to liść laurowy )– symbolizuje energie męską, drugi liść symbolizuje energię żeńską. Czyli mamy tu jak gdyby odcięcie pewnego dualizmu , pokazanie miejsca temu dualizmowi ale również połączenie poprzez energetykę tego miecza. Na dole mamy ziemię, u góry niebo czyli miecz jednoczy jedno z drugim. Gałązka ostrokrzewu symbolizuje kobiecość , laur – męskość.
Jeżeli chodzi o talie Crowleya mamy również ogromny magiczny miecz z rękojeścią. Mamy koronę, która jest przebijana przez ostrze tego miecza. Natomiast miecz jest zielony. Zielony kolor jest kolorem twórczości stąd też charakterystyka ogromnej siły twórczej. Miecz tez skierowany ku górze więc symbolicznie łączy się z naszym wyższym ja , ze wszystkim tym co możemy zdobyć intelektem bądź ogarnąć wiedzą i rozumem ale nie tylko. Czasem symbolizuje połączenie z tymi wyższymi prawdami.
Garda miecza , stworzona , narysowana z sierpu księżyca . Jest to taka kobieca energia. Natomiast sam miecz może być symbolem falicznym czyli znów połączenie pierwiastków męskiego i żeńskiego.
Mamy 3 kule na rękojeści miecza – symbolizują ciało, materie i ducha.
Również na rękojeści miecza obwinięty jest wąż. Ten wąż zazwyczaj symbolizuje przemianę – która tez może być dzięki intelektowi.
Na krindze mamy umieszczone słowo "telema" co oznacza wolę , więc Crowley chciał nam pokazać, że nasza wola , która jest tworzona poprzez nasz intelekt , nasz rozum, nasze spostrzeganie świata jest czymś co może ten świat kreować. Oczywiście przy pomocy tego co symbolizuje korona czyli tej kroniki Akaszy i tego co mamy pod spodem czyli tego naszego ziemskiego podwóreczka.
Jest to pełne zwycięstwo ducha nad materią poprzez "telemę' czyli poprzez wolę.
Na karcie widzimy blask, widzimy ustępujące chmury czyli niewiedza zostaje zastąpiona rozumem, wiedzą i myśli są w trakcie krystalizowania się.
Asy to potencjał. Asy niekoniecznie oznaczają jeszcze jakieś działanie w toku, narazie jest to wszystko związane z intelektem.
To są żywioły w ich początkowej fazie. Troszeczkę jak Głupiec – jest to początek, jest to koniec ale przede wszystkim mówią o potencjale.
Asy mówią o tym jakie mamy zasoby.
As mieczy pokazuje przede wszystkim nasze zasoby intelektualne a dopiero inne karty nam pokazują jak te zasoby intelektualne możemy my rozwinąć.
Wojciech Jóźwiak mówi o tej karcie, że As mieczy czyli zdolny ale nie wiadomo czy nie leń. Czyli ktoś kto ma potencjał lecz dopiero dalsze karty pokażą na ile ten potencjał można wykorzystać.

Jeżeli pytamy o jakąś sprawę to przy Asie mieczy pokazuje nam , że w dana sprawę zaangażowani są ludzie, którzy mają głowę na karku , maja wiadomości z danej dziedziny , maja wiedzę z danej dziedziny i dobrze mogą poprowadzić naszą sprawę.

Gdy pytamy o pracę bardzo często As mieczy symbolizuje to, że w pracy będziemy się posługiwać intelektem, myśleniem ale, że również będzie potrzeba do wykonywania tej pracy takich dużych zasobów intelektualnych.

Jeżeli mówimy o charakterze człowieka jest to człowiek uzdolniony natomiast jeszcze nie do końca wiadomo na ile taki człowiek jest pracowity , żeby te uzdolnienia wykorzystać. Stąd też Asy mieczy bardzo często symbolizują młode osoby.

Jeżeli pytamy o sprawy karmiczne bardzo często As mieczy symbolizuje rany poniesione w pojedynkach , nie wykorzystany potencjał, lenistwo, które w tym wcieleniu musimy przepracować. Oraz brak wcześniejszych konsekwencji postępowania.

( oprac. wg J. Wiśniewskiej)
Pozdrawiam :)
Rani

Re: As mieczy

Postautor: Rani » czwartek 07 kwie 2011, 18:59

As mieczy w polaczeniu z Wielkimi Arkanami
Film Joanny Wisniewskiej.


Rani

Re: As mieczy

Postautor: Rani » czwartek 14 kwie 2011, 15:10

As mieczy w polaczeniu z Arkanami Wielkimi, czesc 2.

Awatar użytkownika
Azkan
Posty: 18
Rejestracja: piątek 15 kwie 2011, 09:40
Lokalizacja: Dover Kent U.K

Re: As mieczy

Postautor: Azkan » czwartek 19 maja 2011, 22:18

Obrazek

As Mieczy-karta zwyciestwa,ale z droga przez trudnosci,w relacjach napiete sytuacje,super porozumienie intelektualne

zabieg,cesarskie ciecie...
Azkan
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dekoupage
Posty: 34
Rejestracja: środa 11 kwie 2012, 08:23
Lokalizacja: Łódź

Re: As mieczy

Postautor: Dekoupage » poniedziałek 03 wrz 2012, 08:21

As mieczy

Jako dobra rada:
Wyjaśnij stosunki, wniknij w istotę sprawy, podejmij decyzję.

Jako ostrzeżenie:
Nie czepiaj się drobiazgów i nie staraj się wszystkiego "przeliczyć".

Jako karta dnia:
Dzisiaj przyjdzie Ci do głowy wspaniała idea, która pomoże rozwiązać stary problem lub odgadnąć zagadkę męczącą Cię od dawna. Bądź odważny i gotowy na "przyjęcie sygnału". Dzięki temu nie tylko dotrzesz do istoty sprawy, ale i otrzymasz możliwość podjęcia najmądrzejszej decyzji lub w końcu wyjaśnisz stosunki, które wymagały tego od dawna.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Awatar użytkownika
kosma_x
Posty: 762
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 18:06

Re: As mieczy

Postautor: kosma_x » niedziela 03 lut 2013, 23:49

As Mieczy - tez wyzwolenie sie.. myślę, że jest to swoisty triumf (zwłaszcza, jak były jakieś przeszkody), przekazanie informacji, poinformowanie o tym fakcie (np. przez internet...) w otoczeniu dobrych kart
born to be me -> Indygo
Kasia40
Posty: 25
Rejestracja: piątek 08 lut 2013, 19:18

Re: As mieczy

Postautor: Kasia40 » poniedziałek 11 lut 2013, 19:55

Witam Wszystkich Serdecznie na forum jestem ,,nowa'' i bardzo dziękuję ,za kopalnię wiadomości pozwalam sobie przyłączyć się do dyskusji.As mieczy mówi ,że powinniśmy stawić czoła faktom ,odrzucając bagaż goryczy i rozwianych złudzeń z przeszłości ,ponieważ utrudnia nam ruszenie do przodu.Jest to karta siły i stanowczości ,wzywająca do wewnętrznej uczciwości w najważniejszym stopniu.Jeśli zdołamy oczyścić atmosferę ,pozbyć się chałosu wątpliwości ,droga okaże się prosta.Pozdrawiam Kasia :usmiech:
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: As mieczy

Postautor: Katty » sobota 16 lis 2013, 17:04

"Każdy as ucieleśnia szansę, która leży w nas samych. As mieczy odpowiada zasadzie wyższego rozumu, który jako siła poznawcza prowadzi do jasności, jednoznaczności i zdecydowania. W przeciwieństwie do 2 mieczy, która wyraża destrukcyjną siłę zwątpienia - tu pokazane jest rozjaśniające, oczyszczające i wyzwalające działanie rozumu. Chodzi o to, aby dogłębnie przeniknąć i zanalizować problem. Nie można przy tym zatracić całościowego spojrzenia, nie można zbagatelizować problemu, nie można go też <<przegadać>>.


W życiu zawodowym- karta ta oznacza jasność rozpoznania, które pozwoli na podjęcie jednoznacznych rozstrzygnięć, jak również rozwiązania bardzo zawiłych, trudnych problemów. Może to oznaczać, że ożywczy powiew odświeży stare przyzwyczajenia albo że w negocjacjach, które dotychczas nie przynosiły rezultatów, osiągnięty zostanie decydujący przełom. Może taj ze zapowiadać rozmowę, która wiele wyjaśni i oczyści ciężką atmosferę w pracy. Ostrość i zdolność analityczna tej karty często mogą wskazywać na dobrze przemyślaną decyzję o opuszczeniu pola działania, które dotychczas było naszą domeną.

Na poziome świadomości- as mieczy mówi, że problemy, które wydawały się nam nie do przezwyciężenia, powinniśmy rozdzielić na pojedyncze sprawy. W ten sposób zaczniemy poruszać się po możliwych do ogarnięcia obszarach, po kawałku analizując możliwości rozwiązania każdego pojedynczego segmentu, aby na końcu móc założyć wszystko w klarowną całość. Dzięki analizie i syntezie uwolnimy się z zastawionych wokół sideł uzależnień - będziemy mogli, zorientowani na cel, podążać nowymi drogami.

W związkach osobistych- as mieczy może oznaczać wyjaśniającą i przynoszącą ulgę rozmowę. Może też być znakiem rozwiązania i przezwyciężania problemów, które od dawna nas nurtują. Karta ta ma zimny trzeźwy charakter, dlatego na poziomie związków często oznacza rozczarowanie, które może doprowadzić do rozstania.


Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
ONYXT
Posty: 15
Rejestracja: środa 16 sty 2013, 19:53

Re: As mieczy

Postautor: ONYXT » czwartek 12 gru 2013, 18:02

POWIETRZE
Ludzka czaszka pod ochroną anielskich skrzydeł. Potęguje moc intelektu. Rozwija wnikliwą świadomość przyczyn i skutków.

Obrazek

Po lewej ostrze precyzji tarotowego miecza, po prawej czuwa Archanioł Rafał. Pomiędzy nimi hebrajska litera Waw oraz magiczny i kabalistyczny znak żywiołu powietrza.

Cyfra 3 oświeca umysł, przyspiesza wzrost i rozwój świadomości, a 5 - wzmaga szybkość oraz kreatywność działania.

Liście eukaliptusa oczyszczają zmysły, a czakra trzeciego oka wyczula na percepcję pozazmysłową. Ponad nią kerykejon Hermesa głosi pomyślność handlową i spokój.

Wokół czaszki Bliźnięta, Waga i Wodnik, poniżej czakra gardła - ekspresja kreatywnego umysłu. Wspierają ją Indra, Jowisz i Merkury. W dolnych rogach cyna i miedź.
Awatar użytkownika
Matriu
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 14:18

Re: As mieczy

Postautor: Matriu » czwartek 09 sty 2014, 15:20

Często pokazuje mi, że dojście do jakiegoś celu zostanie ostatecznie odcięte. Ponadto, brak uczuć.
Awatar użytkownika
haann
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: tomaszów maz

Re: As mieczy

Postautor: haann » sobota 08 lut 2014, 08:27

As mieczy - początek stwarzania, to siła myśli, która daje intuicję intelektualną. Natychmiastowe kojarzenie faktów, umiejętność przewidywania.
W położeniu odwrotnym może sugerować rozstanie z myślą, koncepcją a nawet człowiekiem, to koniec problemów ale i ich początek. Można też przeciąć nić Ariadny i zagubić się w labiryncie życia. To jest informacja, że myśl jest twórcza, co daje siłę woli, by wprowadzić w życie idee pewnie i dokładnie.
źródło: http://forum.gazeta.pl/forum/w,46867,96 ... IECZE.html
Moim sąsiadem jest anioł on strzeże ludzkich snów dlatego wraca późno do domu
Na schodach słyszę dyskretne kroki i szelest zwijanych skrzydeł
On rano staje w moich drzwiach otwartych na oścież i mówi:
Twoje okno znowu świeciło długo w noc
Poświatowska Halina
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: As mieczy

Postautor: anastazja23 » poniedziałek 21 kwie 2014, 10:16

Czy As Mieczy w pytaniu o zdrowie to tylko "cięcie ciała?" czy jest jeszcze jakieś szersze znaczenie?
mufinka

Re: As mieczy

Postautor: mufinka » niedziela 14 gru 2014, 17:41

As mieczy mówi tez o dostepie powietrza, o oddychaniu.
Pamietam syatucje gdy głosna była spraw Małej Madzi i do sprawy zaangazowany był pan Jackowski. W tym dniu wszelkie portale i media huczały od przypuszczń co mogło stać sie dziewczynce. Pan Jackowski był aktywnym gościem na jakims portalu i pamietam jak mi wtedy wyszła na to pytanie karta as mieczy . Pomyslałam , ze to brak dostepu powietrza. Przyczyna zgonu taka była jak sie okazuje po czasie. Wtedy na tym portalu napislam tam ze ja uwazam , ze przyczyna był wlaśnie brak dostepu powietrza czy kłopoty z oddychaniem i pan Jackowski przychylił sie do tych podejrzen , ze sam tez tak dokładnie uwaza. As mieczy to najzwyczajniej usta, buzia ,nos - ta czesc ciała , którą oddychamy, tym tropem musimy isc dalej i szukac przyczyny (np choroby) głebiej jama ustna,nos , gardło, przełyk, tchawica, krtan itd az do płuc.
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1308
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: As mieczy

Postautor: Aggata » niedziela 12 kwie 2015, 10:45

Jako karta dnia - ech ciągłe sprzeczki z przyjacielem... z mojej strony to było racjonalne tłumaczenie pewnych faktów znanych z autopsji. Napięta atmosfera.
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Awatar użytkownika
Izyda
Posty: 1868
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 16:46

Re: As mieczy

Postautor: Izyda » niedziela 16 sie 2015, 20:16

As Mieczy-wiedza,nauka,intelekt,niezależność,w uczuciach relacje niezobowiązujące.... :ok:
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator
Posty: 3742
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 22:44

Re: As mieczy

Postautor: Perełka » poniedziałek 17 sie 2015, 13:19

Dla mnie ta karta oznacz jakieś radykalne rozwiązanie, podjęcie ostatecznej i nieodwołalnej decyzji :kotek:
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Zapraszam na mój blog ;) http://tajemnice-tarota.blogspot.com/
Polecam nieszczęśliwie zakochanym :pociesza: https://www.niemartwsie.pl/artykul/N/ni ... -zakochani
Awatar użytkownika
barbara40
Posty: 2693
Rejestracja: czwartek 05 lut 2015, 11:57
Kontaktowanie:

Re: As mieczy

Postautor: barbara40 » niedziela 23 sie 2015, 02:43

Wydam się teraz banalna w mojej wypowiedzi ... ale As Mieczy dla mnie jest porównywalne z ukłuciem igły ... coś cię rani, ot taka mała drobinka i od tego momentu już wiesz, że coś nie gra, coś jest nie tak ...np. przykładowo, stoisz nad mikrofalówką, masz parę minut, może nawet parę sekund do końca zagrzania potrawy i przekładasz nogę na nogę, w pewnym momencie czujesz ból w stopie i myślisz sobie... o co chodzi??, na co stanęłam ?? przecież zamiatałam podłogę ... i masz teraz problem, w sekundzie oświeca cię ... powinnaś była jeszcze umyć podłogę... As mieczy uświadamia nas nieoczekiwanie, ale zarazem daje możliwość w odpowiedniej porze do naprawienia własnego błędu ... As mieczy jest takim przebłyskiem, co teraz zrobię, coś nieoczekiwanego, zwrot akcji, nowa idea, pomysł, zobaczenie światełka w tunelu będzie miało charakter decydujący ... i oczywiście wiąże się to z nieodwracalną decyzją ... już postanowione ... działasz ... myjesz tę podłogę... nie chcesz aby, koś zarzucił tobie niechlujstwo lub w trosce o innych, aby się nie zranili ... o tym zadecydują już inne karty...
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: As mieczy

Postautor: anastazja23 » piątek 25 wrz 2015, 20:51

Wpadło mi coś do głowy, przyglądałam się karcie AS mieczy.
Ostatnio mnie prześladuje.
A co myślicie o teorii
Myślenie o ślubie z daną osobą, analizowanie czy to jest ten z którym coś stworzę.
Asy jak asy, nie pokazują konkretnego działania a raczej możliwość podstawy do czegoś...
A ten miecz ze złotą koroną ciągle mi się kojarzy z palcem i obrączką.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Dwór mieczy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość