2 mieczy

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

2 mieczy

Postautor: Tarofides » wtorek 23 lis 2010, 03:50

Karta Tarota 2 mieczy

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

2 miecze.jpg
Prawa autorskie zastrzeżone
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 2 miecze

Postautor: Rudalila » wtorek 14 gru 2010, 00:48

Prosta -
Jakas dziwna sytuacja sie wydarza gdy ta karta pokazuje sie w ukladzie. Pytajaca(cy) nie moze zrobic ruchu a tazke nie widzi swojej drogi naprzod. To jest karta zawieszenia , zero zmian, mozliwe opoznienia. Jesli Pytajaca(cy) obawia sie o rozpad zwiazku lub o strate pracy, to pojawienie sie tej karty zapewnia, ze sprawy pozostana takie jakie sa . Jednak z drugiej strony zadna poprawa w zyciu tez sie nie wydarzy. Mozliwe porozumienie, umowa lub cos w rodzaju zawarcia pokoju.

Odwrocona -
Koniec pozycji "pat", sprawy , tylko patrzec, zaczna sie ruszac naprzod. Mozliwa ulga i uwolnienie z trudnej sytuacji , w tym momencie. Mozliwe, ze Pytajaca(cy) lub ktos bliski wybierze sie wkrotce w podroz.

Sasha Fenton "Fortune telling by Tarot Cards"
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 2 miecze

Postautor: nadzieja_aa » sobota 18 gru 2010, 18:58

2 Miecze
====================================

- u Crowleya ”pokój przywrócony” - wskazuje na sytuacje pewnego rodzaju konfliktu wewnętrznego , dylematu, który powoduje, że my zamykamy się na partnera czy sytuację, i zaczynamy tylko i wyłącznie obrabiać tą sytuację z punktu widzenia wewnętrznych doznań, odczuć, analiz. To informacja o jakimś dylemacie , który nagle powstał w świecie wewnętrznym.
- --------------------------------------------

- nazywane „ pokojem przywróconym „ , ale i jest to na siłę wstrzymanie się przed konsekwencjami, przed wprowadzeniem restrykcji wynikających z sytuacji, które miały miejsce.
-------------------------------------------

2 Miecze

- zatrzymanie stanu na poziomie na którym my chcemy go zatrzymać

- osoba ma wystarczające napięcie wewnętrzne i wewnętrzny dylemat , żeby nie dopuścić do tego by jakikolwiek jeszcze głos padł w danej sytuacji. Nie przyjmie niczego z zewnątrz. Bardzo mocno się sama bije ze sobą.
-----------------------------------------------------
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Azkan
Posty: 18
Rejestracja: piątek 15 kwie 2011, 09:40
Lokalizacja: Dover Kent U.K

Re: 2 miecze

Postautor: Azkan » czwartek 19 maja 2011, 22:12

Obrazek


to karta tlumienia problemu,udawania,analizy,rozwazania,to rowniez strach przed zrobieniem kroku w przod
Azkan
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FairyWitch
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek 22 lis 2010, 20:03

Re: 2 miecze

Postautor: FairyWitch » czwartek 19 maja 2011, 22:20

Osoba nie widzi rozwiązania lub problemu. Zostaje jej w sumie słuchanie i intuicja, bo miecze są zbyt ciężkie, żeby z nimi pójść- na to wygląda, że one tą postać jakby przygniatają do ławy.
Tak to kiedyś widziałam.

Teraz wydaje mi się, że mogłaby wstać gdyby chciała, ale boi się bo nie ma siły, a nie widzi co jest dookoła.
Awatar użytkownika
Dekoupage
Posty: 34
Rejestracja: środa 11 kwie 2012, 08:23
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 mieczy

Postautor: Dekoupage » piątek 11 maja 2012, 23:10

moje własne
gdy rozum musi podporzadkować sie intuicji
Awatar użytkownika
Le Stelle
Posty: 1180
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 18:22

Re: 2 mieczy

Postautor: Le Stelle » środa 27 cze 2012, 22:36

W moim odczuciu energia 2 Mieczy bliska jest graficznemu przedstawieniu dwóch prostych równoległych. Geometria euklidesowa mówi o nich, że są to takie proste, które nigdy się nie przetną. Proste oddzielają dwie różne płaszczyzny, o zupełnie innej jakości. Konflikt i zawieszenie wynika z tego, że świadomość pozostaje zawieszona między nimi - widzi je obie, z obu zdaje sobie sprawę, obie na nią napierają, ale nie ma żadnych punktów wspólnych. Białe może istnieć obok czarnego, ale w tej karcie będzie to ostra granica, a nie łagodne przejście. Bardzo ciekawie przedstawiono tę kartę w tarocie Osho Zen, nazywając ją "Schizofrenia". Kiedy ktoś pokazuje się w tej karcie, może to oznaczać, że wobec danego problemu budzą się w nim dwojakie uczucia, np. chęć, pragnienie doświadczenia i paraliżujący strach, powstrzymujący przed działaniem. Oba doznania są sobie równe siłą, a osoba która ich doświadcza nie jest w stanie zintegrować tego doświadczenia, opowiedzieć się po żadnej z sił. To równoczesne doświadczanie, obserwowanie, remis, brak rozstrzygnięcia, zawieszenie. W uczuciach, jako karta określająca atmosferę panującą w związku, może pokazywać, że każdy z partnerów żyje we własnej przestrzeni, we własnym świecie - a sam związek przeżywa okres swoistej separacji.
Pokój, który określa ta karta, jest natury formalnej, ponieważ nie ma emocjonalnego porozumienia między stronami, są za to rozgraniczenia. Przy tej karcie trudno wypracować kompromis, który zadowoli obie strony, ponieważ każda ze stron oczekuje zupełnie innej jakości i żadna nie widzi możliwości "odstąpienia" od swojej prawdy. Lepiej więc w ogóle "nie rozmawiać, nie poruszać bolesnego tematu". I właśnie 2 Mieczy może też mówić o niemocy słowa, trudności w "znalezieniu odpowiednich słów". To sytuacja, kiedy ktoś mówi "nie wiem, co o tym myśleć". Trudność podjęcia decyzji. Dwoje ludzi nie chce się kłócić, ale nie potrafią się dogadać, nie potrafią znaleźć wspólnego języka. Energia tej karty związana jest z napięciem, presją, napieraniem dwóch przeciwnych, ale równych sobie sił.
tarotlestelle.blogspot.com
Kasia40
Posty: 25
Rejestracja: piątek 08 lut 2013, 19:18

Re: 2 mieczy

Postautor: Kasia40 » środa 03 lip 2013, 11:15

Dwójka Mieczy to też również tłumione uczucia.Tworzenie barier.
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 2 mieczy

Postautor: Katty » niedziela 17 lis 2013, 18:29

”Karta ta wskazuje na sytuacje naznaczone uporczywym, dręczącym zwątpieniem. Pokazuje rozpaczliwą próbę uzyskania, na poziomie intelektualnym, jednoznacznej postawy i stanowczości. O rzeczywistej chęci posiadania tych cech można jednak mówić tylko wtedy, jeśli nasze rozpoznania zaistnieją także na poziomie uczuć. Ten obszar podświadomości, na karcie przedstawiony przez morze i księżyc, jest odcięty. Skrzyżowane miecze- granice intelektu - bronią tam dostępu. Obrazem tych 2 mieczy znamionuje nieprzyjemną sytuację, w której znajdziemy się, jeśli będziemy uporczywie zabiegać o klarowne zrozumienie, bez wsłuchiwania się w wewnętrzny głos. 2 mieczy znamionuje nieprzyjemną sytuację, w której znajdziemy się, jeśli będziemy uporczywie zabiegać o klarowne zrozumienie, bez wsłuchiwania się w wewnętrzny głos. 2 mieczy jest diametralnym przeciwieństwem Arcykapłanki (II), choć obie karty zilustrowane są taką samą pozycją siedzącą. Niebieskie odcienie, charakterystyczne dla intuicyjnej siły Arcykapłanki, tutaj znalazły się w tle. Sama osoba siedzi w obszarze szarym, który wydaje się wyrażać <<bladość>> myśli, niepewność, <<szarą teorię>>. Tę niszcząca (zagryzającą) zaufanie siłę zwątpienie w bajkach pokazuje postać wilka.


w życiu zawodowym- 2 mieczy mówi, że doszliśmy do punktu, w którym ogarnęło nas głębokie zwątpienie co do dalszego sposobu postępowania, równocześnie jednak stanowczo odżegnujemy się od zaufania własnej intuicji. To metodyczne zwątpienie może co prawda w zaistniałej sytuacji dostarczyć nam cennych informacji, jeśli jednak nie udzielimy potem głosu uczuciom, nie wyniknie z tego ani jednoznaczna postawa, ani przekonywujące działanie.

na poziomie świadomości- karta ta wyraża duże zdolności analityczne. Dzięki ostrości intelektu możliwe jest rozwiązanie nawet kompleksowych uwikłań przez podzielenie ich na możliwe do ogarnięcia, cząstkowe obszary. Sygnalizowanie 2 mieczy niebezpieczeństwo leży w tym, że na końcu staniemy się sparaliżowani przed strefą pojedynczych skorup, nie widząc, w jaki sposób można je poskładać w całość. Bez dostępu do morza, które symbolizuje całość, dotrzeć możemy tylko do coraz bardziej przeintelektualizowanych, choć częściowo świetnych, rozpoznań - nie znajdziemy jednak spokoju wewnętrznego. Rygoryzm takiej postawy wyrażony jest w sławetnej sentencji wielkiego sceptyka Kartezjusza: <<Wszystko co jest tylko prawdopodobne, jest prawdopodobnie nieprawdziwe>>.


W związkach osobistych- karta ta cechuje wewnętrzne rozbicie, sceptycyzm, niechęć lub nieumiejętność podejmowania decyzji. Taki stan ducha należy potraktować poważnie, ponieważ nośne dla związku uczucia: miłość, zaufanie i poczucie przynależności - zagrożone są zjadliwą trucizną zwątpienia. Jednak w niektórych sytuacjach to zwątpienie może okazać się jedynym pomocnym środkiem prowadzącym do uwolnienia się z dokuczliwych sideł. W takich przypadkach środek ten powinien być zastosowany jak silnie działające lekarstwo - tylko w celu rozwiązania problemu. W żadnym wypadku nie można dopuścić do tego, by używanie leku stało się przyzwyczajeniem."Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego.
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
haann
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: tomaszów maz

Re: 2 mieczy

Postautor: haann » sobota 08 lut 2014, 09:00

wszystko się zmienia, nawet najbardziej twórcza myśl posiada swoją drugą stronę, tak jak odbicie w lustrze. Trzeba zaakceptować tą drugą stronę przedsięwzięcia, trzeba być świadomym kosztów, które trzeba ponieść, świadomość wad danego pomysłu. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku na pewno się uda bo ciemna strona została już zasztyletowana, przesłaniem tej karty jest nie zrażanie się przeciwnościami w osiągnięciu celu, stawianie wszystkiego na jedną czystą kartę, konieczność skonkretyzowania własnych myśli a wszystko to na pewno da efekt.
źródło: http://forum.gazeta.pl/forum/w,46867,96 ... IECZE.html
Moim sąsiadem jest anioł on strzeże ludzkich snów dlatego wraca późno do domu
Na schodach słyszę dyskretne kroki i szelest zwijanych skrzydeł
On rano staje w moich drzwiach otwartych na oścież i mówi:
Twoje okno znowu świeciło długo w noc
Poświatowska Halina
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1308
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: 2 mieczy

Postautor: Aggata » niedziela 15 mar 2015, 09:28

Jako karta dnia:
Dziś będą Cię ogarniać wątpliwości - czy prawidłowa jest decyzja, którą niedawno podjąłeś; co robić dalej; czy dany człowiek (lub propozycja) zasługuje na zaufanie? Jak gdyby zginął Twój wewnętrzny głos, a jedynie on byłby w stanie rozwiązać te wątpliwości. Jeśli oczekuje się od Ciebie, że przedstawisz swoje zdanie lub podejmiesz decyzję, to pamiętaj, że nie jest to dobry dzień na to. Odłóż sprawy do jutra, bo ranek przyniesie nowe wibracje.

Jako dobra rada:
Wszystko poddawaj w wątpliwość, ufaj, ale sprawdzaj.

Jako ostrzeżenie:
Nie próbuj szukać rozwiązania czy sposobu postępowania jedynie przy pomocy intelektu.
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim

Wróć do „Dwór mieczy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość