3 mieczy

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

3 mieczy

Postautor: Tarofides » wtorek 23 lis 2010, 03:53

Karta Tarota 3 mieczy

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

3 miecze.jpg
Prawa autorskie zastrzeżone
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2445
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 3 miecze

Postautor: Rudalila » poniedziałek 13 gru 2010, 23:39

Prosta -
Mozliwe, ze czeka nas strata lub bol serca. To moglby byc koniec zwiazku lub jakiekolwiek inne smutne wydarzenie.Niektorzy mowia, ze ta karta wskazuje krew , zatem moze pokazywac chorobe lub nawet operacje w niedlugim czasie.

Odwrocona -
Koniec okresu zlamanego serca , poczatek nauki by przetrwac strate i odrzucenie. Mozliwe niezbyt ciezki zabieg. Pytajaca(cy) moze uczestniczyc w pogrzebie w niedlugiej przyszlosci.

Sasha Fenton "Fortune telling by Tarot Cards"
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 3 miecze

Postautor: nadzieja_aa » sobota 18 gru 2010, 19:05

3 Miecze
==============================


3 Mieczy – karta troszeczkę w wymowie – nawet w taliach ona często jest dosyć wyrazista , bo o ile inne karty mogą mieć dużo szczegółów , być takie troszkę zamazane , niejasne to 3 Mieczy przeważnie rzuca się w oczy ponieważ najczęściej jest stosowany tutaj symbol przebitego serca. Trzema mieczami. I nawet jak stawiamy karty komuś kto tych kart nie zna to nie ma takiej możliwości, żeby ta karta nie rzuciła się w oczy. I mimo tego, że ma ona swoja pozytywna stronę – dla mnie w odczytach jest to taki właśnie intelekt , intelekt, który mimo, że jakieś rzeczy mogą się nie udawać , że mogą być jakieś straty to w pewnym momencie zwycięża ta siła rozumu, wpadamy na dobre pomysły , mamy silna motywację. , mamy tzw. głowę na karku i możemy wybrnąć z kłopotów.
Na karcie Crowleya- dużo symboliki w jednej karcie natomiast u Ridera Weita- karta która nie da się przeoczyć.
Na karcie i Crowleya – widać zielony miecz – kolor zielony – uważał jako kolor bardzo kreatywny , który mówi o myśleniu, o zdobywaniu intelektualnym o wiedzy. Natomiast problem jest w tym, że ten duży miecz , kreatywny miecz jest blokowany poprzez dwa mniejsze już u swojego początku. Te 3 miecze wbite są w róże. Ta róża jest tutaj zraniona co możemy wywnioskować po wypadających płatkach. Całe tło jest ciemne , takie burzowe , chmurzaste. To ciemne tło również oznacza jakieś kłopoty, jakieś niemożności
U Ridera widać przybite serce, które już symbolizuje pewne straty, burzowe chmury powtarzają się na obu taliach.

3 Mieczy – „najpierw zniszczyć . , budować potem”.
Jest to taki stan rzeczy kiedy my najpierw musimy cos stracić , żeby to poczuć. Może to pokazywać taki stan rzeczy jak. Np. kiedy my planujemy jakąś budowę , planujemy cos zrobić ze swoim życiem , cos nowego w to życie wprowadzić ale najpierw żeby zbudować musimy zniszczyć. Przykładem może być budowa dróg, najpierw koparki , potem budowa.
W ogóle 3 jest bardzo dynamiczna kartą. Z tego względu, że jeżeli układ tarota . jeżeli w karty które stawiamy wkraczają 3-ki to wtedy znaczy, że wiele rzeczy zacznie się dziać dużo szybciej. 3-ki dają jednak bardzo szybki polot do pewnych rzeczy i bardzo szybko następujące po sobie wydarzenia. I jeżeli nawet w układzie jest za dużo 3-jek to może się okazać, że wszelkiego rodzaju wydarzenia w naszym życiu i zawodowe i uczuciowe będą tak następowały po sobie, że dopiero po wyczerpaniu się możliwości od losu my będziemy mogli usiąść i nieco odpocząć po takiej gonitwie i takim biegu. Natomiast nie zawsze muszą być to wydarzenia złe.
Czyli przy 3 Mieczy my już mamy taki znak od kart, że cos zaczyna się dziać, że coś zaczyna się zmieniać i nawet jeśli pytamy o związki np., stałe to 3 Mieczy nie zawsze oznacza zdradę – to zależy od otaczających kart – ale mówi o tym, że może się nam cos nagle na głowę zwalić. I przy 3 Mieczy niekoniecznie bardzo dobrego.
Miecze odpowiadają za logikę, za rozum, za intelekt , za wszystko co związane jest ze słowem i spostrzeganiem takim zmysłowym , logicznym i mogą wskazywać na to, że pewne instytucje , pewne osoby, pewne związki, podyktowane są przez rozum i logikę.
3 mieczy – może również oznaczać zdradę w związku. I jeżeli chcemy tak dogłębnie sprawdzić na ile ta zdrada jest daleko posunięta to już tutaj nie są to jakieś flirty, nie są to zapoznawania ale typowe zdrady kiedy ten związek jest już troszeczkę dłużej niż parę tygodni. I również bolesne sprawy, które wychodzą na wierzch.
Jeżeli chodzi o takie porządki w życiu , które robimy ze swoja energetyka , ze swoim życiu (nie tylko porządki domowe) – bardzo często 3 Mieczy oznacza , że wkraczamy w etap kiedy będziemy zmieniać pracę i stoimy przed wyborem czy poczytać ta zmianę jako stratę czy poczytać ta prace jako cos co nam zsyła los czyli my generalnie ta stratę mamy bardziej w sercu niż ona się fizycznie przejawia , ale ona gdzieś tam w naszej głowie jest, istnieje.
3 Mieczy bardzo często mówi o takich sytuacjach kiedy w życiu zaczyna się brać pod uwagę wszelkiego rodzaju kompromisy ale niekoniecznie takie kompromisy, które powodują to, że jest nam bardzo wygodnie. – taki stan emocjonalny, że wiemy, że robimy dobrze atak naprawdę nie jest to jeszcze idealna dla nas w życiu decyzja. Najlepiej w takich wypadkach przy tej 3 Mieczy odsunąć pewne decyzje na przyszłość. – doczekać do momentu kiedy wszystko zacznie się wyjaśniać i kiedy to rozwiązanie przychodzi jakby samo.
Bardzo często 3 Mieczy oznacza wiarę tylko we własne racje. – stan ducha taki kiedy możemy wiele stracić.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 3 miecze

Postautor: nadzieja_aa » sobota 18 gru 2010, 19:09

3 Miecze – praca
======================================

Osoby , które świetnie zapamiętują fakty i bardzo logicznie myślą czyli nadajemy się tutaj od logistyki po księgowość z tego względu, że wiadomo że miejsca gdzie są całe stosy książek, materiałów, przepisów prawnych i oprócz tego trzeba odnaleźć, skojarzyć właściwe fakty będą takimi miejscami otwartymi dla nas.
3 Mieczy może często mówić o podróżach, o delegacjach , o wszelkiego rodzaju wyjazdach związanych z pracą natomiast problem jest taki , że przy 3 Mieczy czasem trzeba uważać na jakieś drobne straty typu zguba, zgubienie , typu podpisanie umowy niekoniecznie do końca takiej jak byśmy oczekiwali. A jeśli pytamy o podróż to wiadomo , ona dojdzie do skutku tylko z takim małym niuansem, z małym „ale” , że nie do końca przyniesie nam tak oczekiwane rezultaty o których wcześniej myśleliśmy, planowaliśmy.
- jeżeli pytamy się o otoczenie w pracy – bardzo często pokazuje nam to spotkania z ludźmi , którzy maja podobne poglądy, podobne zainteresowania. Czyli tu nie mamy tej hałaśliwości np. 5 Pałek , która pokazuje nam ścieranie się jakichś frontów, ścieranie się poglądów , ścieranie się ludzi , raczej spotykamy ludzi o podobnych zainteresowaniach , o podobnym spojrzeniu na Zycie , łatwiej się wtedy współpracuje mimo, iż współpraca np. grupowa nad jednym projektem zawsze jest taka troszeczkę mniej efektywna niż współpraca samodzielna. A Ti Ti otoczenie może być gdzieś na tym poziomie intelektualnym i wcale nie chodzi o wiedzę i wykształcenie tylko o postrzeganie świata tak jak my.
Z drugiej strony jeżeli 3 Miecze otoczona jest bardzo dobrymi kartami dającymi nam pewnego rodzaju otwarcie się na nowe możliwości można ja w układach na pracę interpretować w ten sposób że czeka nas dobra passa, po wejściu, zainwestowaniu i energii i czasu w te nowe rzeczy, nowe dzieła . Z tym, że wiadomo – 3 Mieczy generalnie jest karta straty . Ta stratę nie trzeba odczytywać od razu negatywnie , z tego względu, że strata może być chwilowa, może dotyczyć zasobów finansowych , które generalnie tracimy ale inwestując otwieramy sobie nowe możliwości , nowe drzwi do tego by w przyszłości zarabiać więcej.
- jeżeli pytamy o kierunek to bardzo często 3 Mieczy umiejscawia ludzi w reklamie i w środkach masowego przekazu. I wtedy trafiają tam ludzie pod patronatem tej karty zupełnie odpowiedni czyli potrafiący egzekwować swoje prawa , z drugiej strony ludzie nie wstydzący się kontaktów z innymi ludźmi. Czyli osoby dosyć przebojowe.
Trzeba uważać na cień tej karty – tą ciemna stronę. , żeby ta przebojowość jednak nie była rozpychana kolanami i łokciami
Umiejętność formułowania wyciągania wniosków nie tylko w pracy ale i w życiu osobistym . Niesie to ze sobą – możemy czasem być przez życie skrzywdzeniu (zdarza się)
Miecze są żywiołem odpowiedzialnym za szeroko rozumiane słowo i tu oczywiście praca która będzie gdzieś tam nas łapała w życiu będzie związana ze słowem z tego względu, że świetnie nim operujemy. Czy to w mediach, czy jako pisarze czy jako reporterzy – tu każda dziedzina, która posługuje się słowem może być słuszna. Natomiast jeżeli chcielibyśmy być artystami jeżeli chodzi o słowo to tu przy tej 3 Mieczy przydałaby się karta 3 Monet , która dawałaby nam ten artyzm poety. Pisarza. , który posługuje się wierszem czy prozą
Natomiast jeśli mięlibyśmy predyspozycje do tego, żeby być takim pisarzem troszeczkę ezoterycznym czyli czy prowadzącym jakaś stronę ezoteryczna , wpisującym własne teksty to wtedy przy tych dwóch kartach mogłaby postawić się karta Kapłanka lub karta i wtedy ta twórczość nie byłaby taka prozaiczna , prosta i tylko do tego, żeby przeczytać , zapomnieć ale po to , żeby się w nią wgłębić , przemyśleć i odnaleźć swoja ścieżkę, swoją drogę , drogowskaz, pomoc,
W negatywnym aspekcie dotyczącym 3 Mieczy i pracy bardzo często możemy wpaść w tzw. wir, kocioł i zamieszanie. Głupiec przy 3 Mieczy –
my jesteśmy sprawca takiego zamieszania – bieganie dla biegania a nie przynoszące spodziewanych efektów.
Pytając w najprostszych układach o pracę z negatywnego punktu widzenia niesie rozczarowania , niesie pewnego rodzaju niemożności , straty . natomiast bardzo często ona wynika z błędnego ocenienia sytuacji. Czyli jeżeli nam wychodzi jako ostrzeżenie to dobrze by było zatrzymać się na chwilkę w takich ważnych momentach kiedy podejmujemy decyzje, kiedy mamy do wyboru dwie, trzy drogi w którym kierunku podążyć , przemyśleć to wszystko a wtedy na pewno nie popełnimy tego bledu.
Negatywna kwestia 3 Mieczy z jednej strony ostrzega nas przed tym , żeby myśleć o danym problemie i dobrze go rozwiązać a z drugiej strony może pokazać przeintelektualizowanie problemu czyli taki moment w życiu a jeszcze jak się pojawia obok Wisielec - to już prawie na 100% , że przyszedł taki moment w naszym życiu, że sobie tak siądziemy, zaczniemy myśleć , myśleć i mamy tysiąc możliwości a nie podejmujemy bo dalej będziemy myśleć , bo może znajdziemy to lepsze rozwiązanie. Natomiast wszechświat lubi działanie. Oczywiście są takie okresy w życiu kiedy należy wręcz przystanąć i zastanowić się nad dalszym działaniem ale nie należy tego przedłużać. Dlatego , że wszechświat lubi działanie i nawet jeżeli zdarzy nam się wpaść z deszczu pod rynnę to później okazuje się że jest tysiąc pomocnych rak i możemy wyjść z danej sytuacji.
3 Mieczy jest bardzo często niemożnością znalezienia rozwiązania. Więc bardzo dobrze byłoby poradzić się kogoś.
Jeżeli przy 3 Mieczy stanie jakakolwiek 2-ka nawet z 2 Mieczy włącznie to bardzo prawdopodobne jest że na swojej drodze spotkamy kogoś kto podsunie nam gotowe rozwiązanie danej sprawy zawodowej. , często tez uczuciowej. A kwestia tego czy my się ruszymy, czy my skorzystamy , czy my nie przeciągniemy pewnego Czasu kiedy moglibyśmy swoje sprawy pozałatwiać.
Jeżeli 3 Mieczy stanie w negacji czyli albo odwrotnie może oznaczać , że jesteśmy ludźmi którzy maja kłopoty w posługiwaniu się słowem. Wtedy nie należy podejmować pracy jakiegoś akwizytora który jednak ten kontakt z ludźmi, to słowo musi bardzo dobrze posiadać rozwinięte. Raczej to człowiek nie nastawiony na prace w mediach. , nie ma takich predyspozycji i raczej wielkiego dzieła tez nie napisze.
Jeżeli pytamy o własna firmę , o przedsięwzięcie może oznaczać okres złej passy. Lecz nie oznacza to, że jest to jakąś tragedia lecz trzeba ta zła passę przeczekać.
3 Mieczy może oznaczać demagogie i oszczerstwa, posługiwanie się fałszywym świadectwem. , fałszywymi faktami i wobec nas i również my możemy być sprawcą takiego zamieszania. Tak, że przy 3 Mieczy należy uważać na wszelkiego rodzaju ukryte rzeczy , ukryte kłamstwa i zupełnie niepotrzebnie wypowiedziane słowa.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 3 miecze

Postautor: nadzieja_aa » sobota 18 gru 2010, 19:11

3 Mieczy – aspekt dotyczący związków
============================================
- i tu 3 miecze bardzo często nawet jeżeli niekoniecznie pytamy o związki, jeżeli stawiamy takie układy ogólne czy ten miesięczny czy ten roczny 3 Mieczy bardzo często wskazuje na jakąś stratę – jeżeli mamy na uwadze związki może wskazywać na zdradę.
- jeżeli analizujemy 3-ki w tym 3 Mieczy należy pamiętać w ogóle o wibracji tej liczby dlatego że to jest jeden bardzo ważne i tak jeżeli w układach zdarza się duża ilość 3-jek to najczęściej oznacza , że zacznie się sporo dziać w życiu osoby , która zadaje jakieś pytanie. Ponieważ 3-ka jest w ogóle szybka wibracja i jeżeli z drogi życia mamy 3-ke to jesteśmy osobami , które często na początku swojego życia , zanim gdzieś nauczą nas pewnych rzeczy ludzie czy samo Zycie , które reagując spontanicznie bardzo i są tym typem osoby który najpierw zrobi a potem pomyśli. Tak, że ta wibracja 3-ki daje pędu poszczególnym układom.
Bardzo często jeszcze 8-ka nadaje takiego rozpędu w życiu czyli jest gdzieś przeciwstawna stagnacji która daje Wisielec , daje 7 Monet . 8-mki również wprowadzają troszeczkę zamętu , przyspieszenia natomiast znacznie łagodniejszego niż wibracje 3-ki. A zważywszy na to ze 3 mieczy jest taka karta która niekoniecznie pokazuje bardzo dobre rzeczy w naszym życiu oprócz oczywiście tych związanych z umysłem , z myśleniem, z reklamą . Tak, że tutaj to przyspieszenie może wyniknąć jakby poza nami i spowodować jakieś komplikacje w naszym życiu osobistym czy zawodowym.
3-ki bardzo często mówią również o twórczości, o tym, że w danym momencie życia my stajemy się twórczy i tu dobrym przykładem jest nie tyle 3 Mieczy ale 3 Monet, która jest karta twórców, twórczości, osób które pracując są zadowoleni z pracy i nie chodzi tutaj o aspekt materialny ale twórczy.
Wibracja 3-ki jest to bardzo twórcza energia. 3-ki pokazują nam że możemy czy my czy osoby obok nas być nieco swawolni. I tu przy 3 Mieczy to się bardzo ładnie uwidacznia z tego względu, że ta swawola może nas doprowadzić do jakiegoś romansu, jakiejś zdrady . Tak, że jeżeli jeszcze nie ma trójkątów dobrze by było przystopować ze znajomością, która na dzień dzisiejszy wydawać nam się może jedynie przyjaźnią a tak naprawdę może nas doprowadzić do tego, że staniemy w życiu przed rozstajnymi drogami i nie będziemy wiedzieć co dalej zrobić bo serce będzie ciągnęło w jedna stronę a umysł w drugą. Tak, że momo tej swawolności, mimo radości, które przynoszą 3-ki to również ma ten swój negatywny aspekt , że możemy się w tej radości zapędzić.
3-ka odpowiada w ogóle troistości. Czyli jeżeli mamy 2 osoby w układzie czy to partnerskim czy to dotyczącym pracy to 3-ka wprowadza nowy element – to jest suma jednego i jednego plus jednego czyli daje nam 3 osoby , 3 elementy, 3 wybory , 3 możliwości. Bardzo fajnie jeżeli jest to element pozytywny przy w ogóle 3-kach tarotowych np. dzidziuś w parze która tego dziecka oczekuje . natomiast jeżeli pojawia nam się obok siebie dwie trójki
– 3 Pucharów i 3 mieczy bardzo często ta kompilacja kart oznacza – dziecko owszem, radość z dziecka owszem ale takie trochę nieoczekiwane albo trochę za wcześnie albo trochę za późno albo w czasie kiedy akurat zmieniamy pracę. Czyli w momencie kiedy nie jest to bardzo pożądane ale w rezultacie przynosi radość. I oczywiście ważna jest tutaj kolejność ustawienia kart . jeżeli 3 Pucharów stanie na końcu to ta radość będzie odczuwana nieco później po pierwszym szoku, a jeżeli jest odwrotnie to tu możemy się dosyć długo borykać z problemami dotyczącymi np., rodziny, otoczenia , osądzania nas ze dziecko np. nie małżeńskie

3 Miecze a Zdrowie
=================================

I gdziekolwiek by ta 3 Mieczy nie wychodziła bardzo często a układy zdrowotne można położyć na kilka kart na zasadzie jakie karty się pojawia to te organy gdzieś tam nie działają albo te sfery życia mamy ciut trudniejsze ewentualnie możemy położyć rozkład zdrowotny na czakry
- bardzo często pokazuje nam typowa chorobę jak zaburzenia kwasów żołądkowych tzw. zgagę. Która może doprowadzić do wrzodów a wrzody do raka. Czyli jak gdyby sama karta w sobie nie jest bardzo groźna ale po czasie nieleczenia, nie zwrócenia na to uwagi może być problem drastyczny.
- inne choroby to sprawa dotycząca mięśni związanych z oddychaniem. I może to być porażenie związane z wylewem, czyli tez z sercem ale bardzo często są to takie nagłe przypadki typu: połykam osę ze słodka bułką . i trzeba temu szybko zapobiegać.
- bardzo często 3 Mieczy wychodzi na hiperwentylację czyli jeżeli np. mamy jakieś doświadczenia resingowe lub jesteśmy osobami które gdzieś tam maja czy zadyszki czy problemy z oddychaniem to tu może wyjść 3 Mieczy .Dlaczego regresingowe? – regresing bardzo często polega na tym łapaniu głębokiego oddechu. Co może być niebezpieczne.
- może być przy 3 Mieczy zatrucie jakimiś substancjami , które niszczą nam pęcherzyki płucne (również nikotynowymi). A jeżeli jeszcze wyjdzie w czakramie gardła lub serca to też może tutaj odpowiadać za okolice płuc to mamy zagrożenie stanami rakowymi. Tak, że 3 Mieczy jest zdrowotnie mocna, potężna i pada na rzeczy które ciężko jest wyleczyć.

3 Mieczy – a sprawy miłosne
=======================================

Jako, że 3 Mieczy jest jednak z tego żywiołu powietrza , powietrze mówi nam o myślach , o intelekcie , o posługiwaniu się słowem często 3 Mieczy oznacza wymianę myśli z partnerem , tylko przy 3 Mieczy może to być dość ostra wymiana myśli i trzeba bardzo uważać żeby znowu nie przesadzić, i aby to była kłótnia która nie wyzywa. Bo tak naprawdę związki które się nie kłócą potem nagle się rozpadają po 30 latach bo jedna z osób zakochuje się w kim innym kto daje im emocje. A jeżeli się ludzie kłócą ale konstruktywnie czyli sa to kłótnie które są wymianą argumentów a nie wyzywamy siebie nawzajem to tutaj taka wymiana myśli nawet jeżeli jest to w stanie podniecenia, zdenerwowania jest bardzo słuszna i potrzebna.
Oprócz tego jeżeli się pytamy o stosunki towarzyskie czyli o szersze grono znajomych 3 Mieczy może oznaczać bardzo często wymianę poglądów , wymianę myśli, burzę mózgów , dosyć pozytywna rzecz jeżeli chodzi o takie twórcze sprawy związane z jakąś kreatywnością , tworzeniem, z wymyślaniem kampanii reklamowej czegoś co wymaga zebrania kilku głów, kilku umysłów i wymyślenia tego jednego rozwiązania.
Natomiast jeżeli chodzi o wymianę myśli w rodzinie czyli w miłości, w uczuciach to może być problem bo zaczynamy się kłócić wciągając w swe sprawy rodziny. Znowu trzeba uważać na przesadę.
- jeżeli pytamy się o to jak postępować z partnerem , co zrobić , żeby było lepiej to 3 Mieczy mówi o tym, nie idź i zdradź tylko o swobodnej wymianie myśli i swobodnym posługiwaniu się słowem czyli „zacznij mówić a twoje życzenia zostaną spełnione”. A jak nie powiesz to partner wróżką nie jest i się nie domyśli czego od niego oczekujesz.
- jeżeli chodzi o związki istniejące dłużej to 3 Mieczy pokazuje umiejętność formułowania wniosków, postanowień, czyli jesteśmy już na takim etapie kiedy wiemy jaka ścieżką dotrzeć do naszego partnera.
- może również oznaczać poszukiwanie naszych dalszych inspiracji do umacniania związku.
I To są te pozytywne aspekty 3 Mieczy.
Jeżeli chodzi o te negatywne bardzo często 3 Mieczy oznacza sarkazm, złośliwość czyli znowu posługujemy się słowem ale w tym złym aspekcie. I tu są te kłótnie niektóre wyzwalają pewne oczyszczenie, mogą płynąc wyzwiska. I partnerzy będą pamiętać nie to o co była kłótnia tylko to jakimi słowami nazwał ich partner.
-3 Mieczy może też dotyczyć ironii. Ironia w związku nie jest za dobra , w związku musi być otwartość i szczerość . Nie jest to bezpieczne, ponieważ jeżeli dajemy impuls , że można kogoś ośmieszyć to może to do nas wrócić. I to jeszcze mocniej.
- często 3 Mieczy oznacza w związkach dokuczanie sobie po prostu. – słowem , uczynkiem i zaniedbaniem….
- jeżeli pytamy się o związek, który już się chwieje czyli czujemy intuicyjnie czy mamy znaki że coś jest nie tak bardzo często oznacza to brak znalezienia wyjścia z sytuacji. A układ związkowy chyli się ku upadkowi.
-3 Mieczy często oznacza skandale. Często oznacza wtrącanie się tej trzeciej osoby i trzeciej energii w nasz związek. I łącznie ze skandalem który można wywołać.
-Przy 3 Mieczy należy zwrócić uwagę na otoczenie kart bo mogą pojawić się oszczerstwa ale najgorzej jeżeli są to oszczerstwa względem siebie .
A jeżeli przy 3 Mieczy wypadnie cesarz to – nasz partner będzie nas tyranizował, nie wypuszczał nawet na zakupy , obsadzi w ramkę i będzie do nas wzdychał , z powodu tak bardzo silnej zazdrości. Zazdrosny o każdy ruch, każde wypowiedziane dzień dobry.
- 3 Miecze może oznaczać również wszelkie nieprecyzyjne informacje czyli nie potrafimy porozumieć się w związku. . Mówimy coś , partner nie rozumie i bardzo często takie niedomówienia wychodzą poprzez esemesy.
- celowe wprowadzanie partnera w błąd łącznie z ukrywaniem kochanek, kochanków, tych trzecich osób.
Tak, że 3 Mieczy miewa swe pozytywne aspekty ale jest po to by nas uderzać . żebyśmy zwrócili a cos uwagę, żebyśmy nie przekroczyli granicy wyznaczonej przez dobre normy
(J. Wiśniewska)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 3 miecze

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 21 gru 2010, 21:38

3 Miecze
=======================================

- zrozumienie sytuacji , w której nie można się do końca zrealizować.

a karta trzy miecze jaki czas określa?

druga dekada wagi , a więc końcówka września/początek października
-------------------------------------

3 miecze często wskazuje na nieakceptację intelektualną , nie zawsze mówi o bólu , czasami o decyzjach wbrew sercu , a czasami o negacji ..zależy jakie pytania podlegały tej karcie
---------------------------------------

Danuta T napisał(a):
Proszę spojrzeć na tę kartę .. żadna inna talia tak doskonale nie ma opracowanych graficznie mieczy jak ta .
Ta 3 doskonale wyraża to co pisałam .. pół twarzy jest martwe , pół żywe , dłonie na wysokości serca wskazują że ból tam powstały dzieje sie w oparciu o myśl i to tę myśl ukrytąone są umiejscowione po lewej stronie- stronie podświadomości
i nie są wbite , ale skierowane ... wyraz decyzji która działa przeciw uczuciom
------------------------------------

- osoba nie jest w stanie stać się człowiekiem wolnym decyzyjnie.

- zranienie, konieczność dokonywania ustępstw wbrew sercu

3 Mieczy w rozkładach
========================================

Z przełożenia
3 Miecze – Diabeł – Paz Mieczy

- sekwencja, która mówi że desperacja posuwa Cię do działań które graniczą z działaniami manipulacyjnymi.
----------------------------------------------------------------------------------------

W domach

3 Miecze – (dom drugi – czakram gardła)
-------------------------------------------------
- trzeba panować nad jakością słów które osoba wypowiada. , bo słowem rozbija harmonię, która posiada. Wypowiadać słowo mniej krytycznie, mniej negująco( bo to info, że osoba ma bardzo krytyczne słowo). 3 miecze mówi tu o problemach materialnych , bo to tez dom naszej materii.

------------------------------------------------------------------------------------------

inne
==============================

3 Miecze – królowa Mieczy

- doświadczać możemy kompletnie irracjonalnych zachowań., nie krytyki , krytykanctwa, które niewiele ma czasem wspólnego z rzeczywistością.

---------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 3 miecze

Postautor: nadzieja_aa » niedziela 09 sty 2011, 20:19

3 Miecze - po nich 4 Puchary - w pytaniu o związek

- 3 Miecze-wylanie emocji , po nich 4 Puchary - zemsta się dokonała i co mi z tego? - mam kaca moralnego, czuję się jeszcze gorzej , bo już nie mogę przyjąć postawy ofiary ale i nie mogę wejść w pozycje zwycięscy, bo zostały wypowiedziane słowa, które ta pozycje odbierają.
Pozdrawiam :)
Dobroczynna

3 miecze a nauka

Postautor: Dobroczynna » czwartek 23 sty 2014, 19:26

3 miecze czy to dobra karta na naukę ? czy też nie , miecze to intelekt . hm Czy to zdany egzamin?
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: 3 miecze a nauka

Postautor: Sophia » czwartek 23 sty 2014, 20:00

nie wiem jak u innych, ale inteligencję i przebiegłość pokazują mi miecze skierowane w górę. ja bym to odczytała jako za mało wiadomości i niestety ale oblanie
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Dobroczynna

Re: 3 miecze a nauka

Postautor: Dobroczynna » czwartek 23 sty 2014, 20:13

czytałam gdzieś, że to karta , która mówi o "uczeniu się na pamięć" stos papierów.
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: 3 miecze a nauka

Postautor: Sophia » czwartek 23 sty 2014, 20:26

o to nawet by jakieś pokrycie miało w karcie. nie rozumiesz, nie czujesz danego materiału to wkuwasz w mózg :glupek:
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
slawek_88
Posty: 1234
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 21:31
Lokalizacja: Pomorze

Re: 3 miecze a nauka

Postautor: slawek_88 » czwartek 23 sty 2014, 21:36

hehhehe noooo... angielskie learn by heart :p
Najkrótsze odpowiedzi TAK i NIE wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

NA RAZIE NIE WRÓŻĘ
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: 3 miecze a nauka

Postautor: Sophia » czwartek 23 sty 2014, 21:53

ha dokładnie :happy-sunny:
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
maga
Posty: 349
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 21:14

Re: 3 miecze a nauka

Postautor: maga » wtorek 28 sty 2014, 15:59

Power intelektualny to raczej as mieczy, trójka mi się w ogóle nie kojarzy z nauką, tylko z bólem wewnętrznym.
Przy rozkładzie na zdanie egzaminów np odczytywałabym tę kartę co najmniej jako przestrogę...
ryby
Awatar użytkownika
Sephinroth
Posty: 1785
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 06:35

Re: 3 miecze a nauka

Postautor: Sephinroth » wtorek 28 sty 2014, 16:17

Ogólnie też nie interpretowałabym 3 mieczy jako karty pozytywnej odnośnie nauki, ALE... Proszę Państwa, ostatnio robiłam znajomej rozkład dot. sesji, wypada mi właśnie 3 mieczy... egzamin zdany dużo powyżej oczekiwań, natomiast nastawienie danej osoby pozostawiało wiele do życzenia. Owszem, wyciągnęłam jeszcze Maga i 6 pentakli, ale widziałam poważny problem w pierwszej karcie. Nie oznacza jednak, że nie jest on do pokonania.
Regulamin: viewtopic.php?f=83&t=9294&p=174466#p174466

Wróżę jedynie na forum Dobry Tarot
Awatar użytkownika
maga
Posty: 349
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 21:14

Re: 3 miecze a nauka

Postautor: maga » środa 29 sty 2014, 11:23

No bo tak własciwie to 3 mieczy to karta doła emocjonalnego...
ryby
Awatar użytkownika
Sephinroth
Posty: 1785
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 06:35

Re: 3 miecze a nauka

Postautor: Sephinroth » środa 29 sty 2014, 13:08

Owszem, ale pytanie dotyczyło wyniku egzaminu :) Materiał niedouczony nie był brany pod uwagę, tak sądzę...
Regulamin: viewtopic.php?f=83&t=9294&p=174466#p174466

Wróżę jedynie na forum Dobry Tarot
Awatar użytkownika
Zebona
Posty: 303
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 13:57
Lokalizacja: gdzies w czarnym lesie

Re: 3 miecze a nauka

Postautor: Zebona » środa 29 sty 2014, 17:15

D.M.Slowikowska interpretuje 3 Mieczy w polozeniu prostym,jezeli chodzi o nauke calkiem pozytywnie:
"...Dzialania:zniszczenie tego co przestarzale dla oczyszczenia terenu pod to,co przyjdzie pozniej;
dzialania oparte na slowie pisanym i mowionym.
Praca:podroze zwiazane z nauka lub praca;rozszerzenie posiadanej wiedzy,poszukiwanie inspiracji
do rozwoju......Rozne:umiejetnosc zapamietywania faktow i cytatow;filozofia;dobra prasa...." :)

Pomylkowo wyslany :kwiatek:
Ostatnio zmieniony środa 29 sty 2014, 17:20 przez Zebona, łącznie zmieniany 2 razy.
"Dopolki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, bedzie ono kierowalo Twoim zyciem,a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem."
C.G.Jung
Dobroczynna

Ponownie 3 miecze

Postautor: Dobroczynna » środa 29 sty 2014, 20:49

Jeżeli w pytaniu czego chce/oczekuję od związku wychodzi karta 3 miecze? co mam o tym myśleć? No raczej zranienia nie potrzebuję ..
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: Ponownie 3 miecze

Postautor: Sophia » środa 29 sty 2014, 21:04

chyba nie chodzi o zranienie. hmmm przy nauce chodziło o zdobywanie wiedzy, to może tu też coś takiego jest? np dogłębne poznanie partnera?
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
Sephinroth
Posty: 1785
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 06:35

Re: Ponownie 3 miecze

Postautor: Sephinroth » środa 29 sty 2014, 23:47

Może po prostu chodzi o rozpoczęcie nowego, lepszego etapu... takie budowanie relacji na zgliszczach poprzedniej.
Łatwiej by było, gdyby było to pytanie "Czego oczekuję/obawiam się".
Może też potrzeba dialogu, porozumienia. Bardzo mi się podoba interpretacja Sophii - wzajemne poznawanie się partnerów.
Albo np. relacja jako rodzaj lekcji życiowej... związek, z którego wyniosłabyś coś dla siebie, wyszłabyś dojrzalsza, bardziej świadoma etc.
Regulamin: viewtopic.php?f=83&t=9294&p=174466#p174466

Wróżę jedynie na forum Dobry Tarot
Awatar użytkownika
maga
Posty: 349
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 21:14

Re: 3 mieczy

Postautor: maga » poniedziałek 03 lut 2014, 21:54

Ja bym powiedziała poprzez zaprzeczenie: oczekujesz, że nigdy Cię nie zrani, nie zrobi dziury w sercu...
ryby

Wróć do „Dwór mieczy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość