5 mieczy

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

5 mieczy

Postautor: Tarofides » piątek 26 lis 2010, 02:46

Karta Tarota 5 mieczy

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

5 mieczy.jpg
Prawa autorskie zastrzeżone
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2446
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 5 mieczy

Postautor: Rudalila » niedziela 12 gru 2010, 23:38

Prosta -
Ta karta pokazuje klotnie, nawet przemoc. Plany ulegna rujnacji i raczej otacza nas zly czas. Ktos, kogo Pytajaca(cy) kocha moze nagle odejsc, moze nawet za morze. Moga znalezc sie ludzie zazdrosni i zlosliwi w stosunku do Pytajacej(cego)

Odwrocona -
Znaczenie podobne do tego w poz.prostej , ale bardzo prawdopodobne, ze problemy wkrotce opuszcza Pytajaca(cego). Mozliwe takze, iz Pytajaca(cy) bedzie uczestniczyc w pogrzebie.

Sasha Fenton "Fortune telling by Tarot Cards"
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
-Maciek-
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 05 gru 2010, 17:27
Lokalizacja: Poznań

Re: 5 mieczy

Postautor: -Maciek- » środa 15 gru 2010, 09:16

Dodam od siebie, ta karta sprawiła mi wiele kłopotów interpretacyjnych i po faktach pozwolę sobie napisać, że:

Anulowanie pewnych zamiarów, porzucenie jakiś myśli czy intencji, zmiana oceny, fałszywe przekonanie, błąd rozumowania, zamieszanie informacyjne, niedokładne dane, rozstanie ale takie gdzie coś nam zostaje choć z czegoś trzeba zrezygnować, drobne nieporozumienie.
Karta o tyle dobra, że jeśli znajdzie się w odpowiednim miejscu rozkładu ostrzega i można naprawić jakieś nieporozumienie, które mogło wyniknąć z naszego błędu, a wszystko dotyczy głównie sposobu myślenia, osądu i oceny sytuacji lub kogoś, czyiś zamiarów i wymiany zdań. Może oznaczać, że niesprawiedliwie i niezgodnie z prawdą myślimy.
gość

Re: 5 mieczy

Postautor: gość » środa 15 gru 2010, 13:09

Karta 5 Mieczy z talii RW.
Na pierwszym planie widać zwycięzcę trzymającego jeden miecz w prawej ręce i dwa, zdobyte na przeciwnikach, w lewej. Natomiast kolejne dwa leżą u jego stóp na ziemi. W tle widać dwóch pokonanych, którzy oddalają się w stronę morza. Na niebie płyną kłęby ciemnych chmur.

Karta wskazuje na zakończenie ciężkiej bitwy, która kosztowała niemało sił i zwycięzcę i pokonanych - pyrrusowe zwycięstwo. Może ona oznaczać również zerwanie, rozstanie z kimś. Ogólnie mówi o tym, że osobę, która ją wylosowała, czeka jakaś walka, której zakończenie nie jest jasne. Straty w każdym bądź razie są oczywiste, a wygrana wątpliwa. Więc czy warto rozpoczynać tę bitwę?

Karta ta oznacza też: obmowę i plotki, ośmieszenie, wstyd i niesławę, degradację, obnażenie słabości.
To także: nieetyczne zachowanie, gra niezgodna z zasadami, zdrada, podstępne działanie, bezprawie, nieszczerość.
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 598
Rejestracja: środa 10 lis 2010, 19:47

Re: 5 mieczy

Postautor: Iwona » środa 15 gru 2010, 17:07

-Maciek- pisze:Dodam od siebie, ta karta sprawiła mi wiele kłopotów interpretacyjnych i po faktach pozwolę sobie napisać, że:

Anulowanie pewnych zamiarów, porzucenie jakiś myśli czy intencji, zmiana oceny, fałszywe przekonanie, błąd rozumowania, zamieszanie informacyjne, niedokładne dane, rozstanie ale takie gdzie coś nam zostaje choć z czegoś trzeba zrezygnować, drobne nieporozumienie.
Karta o tyle dobra, że jeśli znajdzie się w odpowiednim miejscu rozkładu ostrzega i można naprawić jakieś nieporozumienie, które mogło wyniknąć z naszego błędu, a wszystko dotyczy głównie sposobu myślenia, osądu i oceny sytuacji lub kogoś, czyiś zamiarów i wymiany zdań. Może oznaczać, że niesprawiedliwie i niezgodnie z prawdą myślimy.

karta ta pokazuje mi się dokładnie tak jak napisał Maciek , ale także z doświadczenia, jest to upokorzenie, poczucie wzgardzenia, gdzie czujemy się bezwartosciowi , poczucie odniesienia totalnej klęski we wszelkich rozmowach, jeśli w czymś wygramy to nas to zwycięstwo w ogóle nie cieszy. Bardzo trudna i dająca wiele bólu karta.
Nie wróżę na Priw.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 5 mieczy

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 21 gru 2010, 22:07

5 Mieczy
================================================

Co ta 5 Mieczy generalnie oznacza? - jak ta kartę widzieli wielcy autorzy?…..
Wait i Crowley
- te dwie karty są raczej w takich smutnych i stonowanych kolorach. 5 w tarocie generalnie odpowiadają za wydarzenia smutne , niezgodne z naszymi planami.
Talia Ridera Waita przedstawia człowieka który stoi z mieczami w ręku tuż po wygranej walce. Mimo uśmiechu na jego twarzy ci pokonani wrogowie również okazują się niebezpieczni. , ponieważ mimo, że porzucili swoje miecze jednak zachowali życie czyli sytuacja nie jest na tej karcie do końca rozwiązana. Tutaj taka sytuacje grozy podkreślają ciemne chmury , zachmurzone niebo. Chmury bardzo często występują w tali Ridera Waita a natomiast na 5 Mieczy są tymi chmurami zasnuwającymi niebo i mimo , iż człowiek na tej karcie zwyciężył jest to takie troszeczkę zwycięstwo „pyrrusowe” . Dlaczego? – dlatego, że mimo iż często możemy przy karcie 5 Mieczy pokonać jakieś trudności życiowe , możemy zwyciężyć w danym pytaniu na które stawiamy karty to okazuje się , że ofiara tego zwycięstwa często może - koszty przerosną zyski. Czyli ten bilans zysków i strat nie wyrównuje się i niekoniecznie zwycięstwo oznacza zwycięstwo. To może być również pośrednia porażka. To dotyczy takich sytuacji kiedy np. jesteśmy bardzo zatwardziali w swoich poglądach i walczymy troszeczkę z wiatrakami ,. Docieramy do celu ale po drodze rozpychając się łokciami i kolanami nie zważamy na ludzi po drodze co potem w pewnym momencie naszego życia może wrócić.
5 W kartach tarota są kartami energetycznymi. Natomiast ta energia często bywa źle ukierunkowana. Jeżeli wychodzą w rozkładzie a szczególnie ta tnąca karta – 5 Mieczy – może sugerować, że jest jeszcze sporo kłopotów do przezwyciężenia w danej sprawie na którą stawiamy karty.
Crowley ta swoja kartę kazał rysować bardziej symbolicznie.
Widzimy 5 Mieczy które stykają się czubkami , tworzą pentagram ale ten pentagram jest odwrócony. Tu te rękojeści mieczy różnią się między sobą . na jednej jest ryba, potem mamy muszle , potem barani róg, koronę i węża. Każda z tych figur cos symbolizuje . To wrażenie pentagramu potęgują płatki róż. Jest ich 49. One są rozsypane. Róża bardzo często symbolizuje człowieka po prostu. A ich rozsypanie symbolizuje emocjonalne rozsypanie. Właśnie człowieka. Co symbolizują poszczególne rękojeści? – Otóż – ryba symbolizuje przeszłość , muszelka – ochronę, barani róg – mądrość ale również impulsy które mogą się pojawiać u nas w życiu , korona symbolizuje i władzę i łączność pomiędzy górą a dołem. Ten jedyny miecz jest wyszczerbiony, bardzo zniszczony czyli tej łączności między nami ludźmi a tymi wyższymi wymiarami w tej karcie nie ma , jest zerwana. Wąż symbolizuje i transformacje i odnowę jak również i zamykanie cyklu. Bardzo często węże są przedstawiane jako zamknięty okrąg gdzie głowa pożera swój ogon. Tak, że wąż również symbolizuje zamknięcie cyklu. Tło tej karty jest krwawe, jest mętne. Jak to Crowley w swoich kartach bardzo często umieszcza rozsypane wiatraki a to może już oznaczać zniszczenie
Czyli przekaz tej karty nie jest bardzo dobry. I w crowleyowskiej talii widać to lepiej. Ponieważ Rider Wait i tak w tym przekazie zawarł jakąś dozę zwycięstwa , mimo , iż jest to trudne zwycięstwo . Crowley zatytułował kartę – „porażka, klęska”. Więc sam tytuł karty mówi jak mogą się zakończyć nasze sprawy symbolizowane przez tą kartę.
---------------------------------------
Jeżeli stawiamy układ, jeżeli mamy sygnifikatora czyli kartę danej osoby np. w krzyżu celtyckim ta pierwsza kładziona karta w samym centrum krzyża celtyckiego - to osoba w momencie zadania pytania , jej uczucia, nastroje , wizje przyszłości czy widzi ta przyszłość czy niekoniecznie, czy widzi jakieś rozwiązanie czy nie - jeżeli wypada 5 Mieczy to możemy powiedzieć , że jest to człowiek który na ten moment po prostu poddał się losowi i mimo tego, że jeszcze gdzieś tam siła rozpędu walczy o swoje to jest to walka z wiatrakami. Już nie bardzo widzi co można zrobić, żeby było lepiej w jego życiu.
Bardzo często mówi się , że piątki w tarocie maja troszeczkę podobną wymowę do karty Śmierć Oczywiście nie porównujemy Wielkich Arkan do Małych Arkan , ponieważ Wielkie Arkana mówią jednak o tych sprawach bardzo istotnych , bardzo ważnych, determinujących nasze życie na długie, długie lata natomiast blotki pokazują te sprawy mniej ważne . Ale wymowa tych kart - wszelkich piątek , czy która jest kartą bardzo smutną czy 5 Mieczy jest podobną do karty Śmierć w tarocie.
Jak wiemy w tarocie nie ma tak , żeby jedna karta oznaczała tylko cienie. Również są pewnego rodzaju blaski tej karty, Tu takim blaskiem i pozytywnym wydźwiękiem jest sprawa dotycząca twórczości , sztuki i twórców. Ponieważ, że mimo karta 5 Mieczy jest nie za dobra dla naszych życiowych planów to
5 Mieczy bardzo ładnie służy twórcom , artystom . Nie przynosi ona pieniędzy . Często to tzw. Sztuka dla sztuki. Natomiast jest to sztuka wyższego lotu. A tu miecze odpowiadające za intelekt niekoniecznie mówią o rękodziele. Bo rękodzieło mamy w monetach. ) natomiast 5 Mieczy pokazuje nasze intelektualne działania. Czyli wszystko związane z prozą , z poezja , z użyciem słowa i takla sztuka wysokich lotów charakteryzuje ta kartę. Tak, że jeżeli wypada osobie która faktycznie swoje przyszłe Zycie wiąże nie tyle z zarabianiem co tworzeniem po przez słowo jest to bardzo dobra wróżba.
Jeżeli wypada 5 Mieczy a my interesujemy się ezoteryka
To ta 5 Mieczy pokazuje, że możemy i jesteśmy gotowi do tego żeby ćwiczyć wychodzenie z ciała. Tak, że tu wskazuje na konkretne zdolności w tym kierunku.
I o ile ogólny wydźwięk 5 Mieczy nie jest bardzo dobry to co ona oznacza w poszczególnych aspektach. ?

---------------------------------------------------------------------------------

5 Mieczy – zdrowie
=====================================
- Miecze odpowiadają trzem znakom zodiaku :Bliźnięta, Waga, Wodnik. I jeżeli jesteśmy Bliźniakami to patrząc na nasze predyspozycje zdrowotne bardzo często mamy problemy z czarką gardła i z czakrą splotu słonecznego co odpowiada za odcinek od gardła mniej więcej do serducha. Mogą mieć problemy i z kręgosłupem i z barkami , z tarczyca. Również 5 Mieczy jako karta podporządkowana tym powietrznym znakom zodiaku pokazuje, że mogą mieć swój udział w naszym organizmie właśnie choroby tarczycy. Czyli i hormonalnie i tarczyca jako organ. Mogą być różne wola czy te wewnętrzne czy te zewnętrzne . jak wiemy tego nie musi być widać ale tutaj też możemy mieć problem. Może być zaburzenie gospodarki jodem i tu wskazane byłyby już wyjazdy nad morze by zaczerpnąć z natury tego jodu. Również zapalenia tarczycy. Tak., że koło gardła skupia się moc 5 Mieczy.
-----------------------------------------------------------------------------
(wg. programów J. Wiśniewskiej)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 5 mieczy

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 21 gru 2010, 22:11

5 Mieczy -
===============================
"....o 5 mieczach to pozytywnie się nie wypowiem , choć zależy ona od kontekstu - ale zawsze wskazuje na "poszycie" podłością działań , oczywiście karty mają wiele przesłań , ale są takie które jednoznacznie wskazują na "ciemniejszą stronę charakteru" , a są takie które nawet w nieciekawym układzie łagodzą wymiar ."
--------------------------------
- porażka
------------------------------------
- osoba jakby miała ochotę „przywalić w oczy i jak się podniesie to będzie żył a jak nie to trudno’.
-----------------------------------------------
- osoba która idzie w związku przez 5 Mieczy
– jak raz dziennie nie przyłoży słowem i postawą partnerowi to ma dzień stracony

Źródło: P. Danusia Tarocistka
---------------------------------------------
5 Mieczy - próba podjęcia decyzji , która jest aborcją na własnym sercu , aborcja na uczuciu, którego doświadczyła.
milczące przyzwolenie np. na zdradę, za nikczemne zachowania (z programu Tarocistki Danuty)
--------------------------------------------------

5 Mieczy w rozkładach
====================================

W domach

- 5 Mieczy (w domu pieniędzy )
----------------------------------------
- jest zrobieniem sobie krzywdy poprzez podjęcie decyzji w oparciu o fałszywa wiedzę
---------------------------------------------------

Krzyż celtycki

5 Mieczy ( w poziomie podświadomości)
-------------------------------------------------
- jeśli nie zapanuje nad destrukcyjnym myśleniem będzie się ono materializowało w życiu osoby.
---------------------------------------------

Inne
========================

5 Mieczy przy Mocy
-------------------------------------
- to nie impotencja 5 mieczy przy mocy to wyuzdanie to fantazje hardcorowe , to różne takie co są nie koniecznie przyjemne
-------------------------------------

5 Mieczy przy Diabeł
-------------------------------------
(wg. P. Danuty)
- to gwałt i sadyzm .
Pozdrawiam :)
Helge
Posty: 1206
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 15:01

Re: 5 mieczy

Postautor: Helge » sobota 14 kwie 2012, 03:44

na dzisiejszy dzień ta karta pokazała mi kradzież :beczy:
"Szlachetne myśli niech wejdą Ci w nawyk - a zmienią się w szlachetne czyny"
Helge
Posty: 1206
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 15:01

Re: 5 mieczy

Postautor: Helge » środa 18 kwie 2012, 14:23

a na wczorajszy ta sama karta - okropny ból gardła :/
nie lubię już tej piątki, rozwala mi całą dobę ;/
"Szlachetne myśli niech wejdą Ci w nawyk - a zmienią się w szlachetne czyny"
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: 5 mieczy

Postautor: dowell » wtorek 19 cze 2012, 19:57

W pytaniach o finanse:
Pozycja prosta:

- szansa nowego startu w znacznie bardziej sprzyjających okolicznościach
- wyjaśnianie spraw do końca
- spojrzenie na sprawę z różnych punktów widzenia
- przełamywanie ograniczeń
- znoszenie barier i uprzedzeń
- otwarcie się na nowe pomysły i sprawy
- rozpoczęcie czegoś od nowa z większym bagażem doświadczeń i możliwości,
- koordynacja działań
- upór w dążeniu do zrealizowania postawionych przed sobą zadań
- umiejętność przyznania się do błędu i dokonania korekty

Pozycja odwrócona:

- przegrana, w wyniku której wszystko anleży zacząć od początku,
- kompromitacja, konflikt, którego wynikiem będzie ośmieszenie,
- zmagania z przeciwnościami losu
- degradacja społeczna
- upieranie się przy błędnych decyzjach,
- nieumiejętność zweryfikowania własnego myślenia,
- nieprzemyślane zmiany,
- wprowadzanie zmian na siłę

Źródło: Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Awatar użytkownika
bergix
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2012, 20:59

Re: 5 mieczy

Postautor: bergix » czwartek 06 gru 2012, 22:58

Witajcie dlaczego ta karta ma tyle znaczeń?
Chrzanowska pisze opisuje znaczenie pozytywnie lecz spotkałem bardzo wiele negatywnych znaczeń 5 mieczy.
Jak to w końcu jest z tą piąteczką?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KatiJo
Posty: 911
Rejestracja: czwartek 31 mar 2011, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5 mieczy

Postautor: KatiJo » czwartek 06 gru 2012, 22:59

No przecież masz wyżej znaczeń od groma...
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona Cię doświadczeniem...
Awatar użytkownika
bergix
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2012, 20:59

Re: 5 mieczy

Postautor: bergix » czwartek 06 gru 2012, 23:24

Pytanie brzmi dlaczego a nie jakie...:)
Chodzi mi o to że spotykam zarówno negatywne znaczenia 5 mieczy jak i pozytywne...
Nie wiem czym się sugerować w nauce...
Awatar użytkownika
Kasha
Posty: 2315
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:53
Lokalizacja: far far away
Kontaktowanie:

Re: 5 mieczy

Postautor: Kasha » czwartek 06 gru 2012, 23:44

Rafał
tajemnica tarota polega na tym, że dla Ciebie ta karta może mieć zupełnie inne znaczenie ... absolutnie inne od tego wymienionego tutaj lub w innych źródłach. Ty pracujesz ze swoimi kartami i w Twoich rękach mogą mówić inaczej niż do mnie czy do pani Chrzanowskiej ... oczywiście z szacunkiem do pani Chrzanowskiej i innych autorów

bardzo trafne stwierdzenie: ilu tarocistów tyle interpretacji, tyle znaczeń
każdy widzi inaczej ... a często widzimy podobnie

:kwiatek:
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona cię doświadczeniem.
Ktoś z boku mógłby nie zauważyć różnicy.

moja płatna prywatna strona : http://www.tarot-octavia-de-oro.com/
Awatar użytkownika
bergix
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2012, 20:59

Re: 5 mieczy

Postautor: bergix » czwartek 06 gru 2012, 23:50

Dziękuję za odpowiedź z szacunkiem do Pani Chrzanowskiej.
Awatar użytkownika
KatiJo
Posty: 911
Rejestracja: czwartek 31 mar 2011, 14:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: 5 mieczy

Postautor: KatiJo » piątek 07 gru 2012, 11:53

Dlatego ciężko odpowiedzieć na pytanie "dlaczego"...
Dany interpretator może Ci po prostu powiedzieć - "bo tak czuję".
Pani Alla Chrzanowska, z tego co wiem - używa kart odwróconych i to w takim znaczeniu, że generalnie wszystkie proste są pozytywne, a odwrócone negatywne... Może się mylę, może upraszczam, ale tak to odebrałam z jej książek "Tarot a miłość", "Tarot a finanse" i "Tarot a zdrowie". W "Podstawach" chyba też podobnie, nie pamiętam...
Jeśli ktoś z kolei stosuje tylko proste, jak np ja i wiele osób z tego forum - nie może mieć samych pozytywnych;)
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona Cię doświadczeniem...
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

Re: 5 mieczy

Postautor: Tarofides » sobota 08 gru 2012, 01:08

Kochani, to nie jest tak, że ile interpretatorów tyle znaczeń.
Pani Chrzanowska, delikatnie ujmując, często odbiega od powszechnie przyjętych znaczeń :bezradny: aczkolwiek wytłumaczenie jest takie, że karty jak na tarocie marsylskim, albo Wirth'a, lub innych bez obrazków sytuacyjnych można praktycznie dowolnie interpretować. Natomiast w taliach tarota z obrazkami, które cos przedstawiają już takiej dowolności nie ma. Nie sposób uznać 5 mieczy za pozytywną kartę z tarota Rider Waite generalnie, bo w konkretnej wróżbie jest to możliwe.

Zatem, dlaczego są takie różnice w znaczeniu niektórych kart :mysli: bo są różne talie tarota. Do talii na której jest tylko 5 mieczy można przypisać dla siebie własne znaczenie, ale do karty z obrazkiem już tak nie zrobimy. Byłoby nonsensem przypisać znaczenie ewidentnie sprzeczne z obrazkiem :glupek: I tutaj własnie chcę przypomnieć o obrazkach, to w nich jest klucz do wróżenia :usmiech:
Awatar użytkownika
bergix
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2012, 20:59

Re: 5 mieczy

Postautor: bergix » niedziela 09 gru 2012, 22:56

Tarofides dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2446
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 5 mieczy

Postautor: Rudalila » niedziela 09 gru 2012, 23:19

Tarofides pisze:Kochani, to nie jest tak, że ile interpretatorów tyle znaczeń.

Jednaak troszkę się z tobą nie zgodzę Tarofides, bo każdy z wróżących może otrzymać 'informację' w momencie wróżby , która nada nowe znaczenie danej karty...czego życzę i sobie i wszystkim... oby tak było...chociaż...zgodzę się całkowicie z tobą, że ogólnie przyjęte znaczenia kart są bardzo pomocne i dobrze jest je znać...
Myślę ,że ta różnorodność kart tarota wzięła się również stąd , że różni wróżbici mieli różne skojarzenia(wyobrażenia) dotyczące określonej karty...
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

Re: 5 mieczy

Postautor: Tarofides » poniedziałek 17 gru 2012, 00:11

Nie chodzi mi o jakieś nowe, subiektywne znaczenie karty. Głownie chodzi mi o to żeby Karty Wieża nie interpretować jako wygranej na loterii :glupek:
Ramy w interpretacji kart tarota są i nie przesadzajmy z tą dowolnością.
Rani

Re: 5 mieczy

Postautor: Rani » wtorek 21 maja 2013, 17:21

bergix pisze:Witajcie dlaczego ta karta ma tyle znaczeń?
Chrzanowska pisze opisuje znaczenie pozytywnie lecz spotkałem bardzo wiele negatywnych znaczeń 5 mieczy.
Jak to w końcu jest z tą piąteczką?

Pozdrawiam

w pozytywie moze oznaczac eksperymenty naukowe - wyjscie poza bezpieczne ramy 4 - nowe pomysly modyfikujace wiedze intelektualna. Gdzies w jakiejs ksiazce francuskiej autorki czytalam takie tlumaczenia znaczen 5 mieczy.
Rani

Re: 5 mieczy

Postautor: Rani » wtorek 21 maja 2013, 17:33

Gdy polaczyc w jedno: znaczenie liczby 5 ze znaczeniem zywiolu powietrza = to wychodzi pare pozytywnych znaczen 5 mieczy, ( ale do tego trzeba wyobrazni i talii bez obrazkow na AM)

Wróć do „Dwór mieczy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość