8 mieczy

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

8 mieczy

Postautor: Tarofides » niedziela 12 gru 2010, 01:58

Karta Tarota 8 mieczy

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

8 mieczy.jpg
Prawa autorskie zastrzeżone
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2446
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 8 mieczy

Postautor: Rudalila » niedziela 12 gru 2010, 12:32

Prosta -
Pytajaca(cy) jest aktualnie skrepowana i nie moze zbytnio zmienic otaczajacych okolicznosci. To moze byc spowodowane roznymi problemami i jedyne co w tej chwili mozna zrobic to poprostu czekac i zobaczyc jak sie sprawy potocza zanim podejmie sie jakis zdecydowany krok do powazniejszych zmian. Jest jednak jakies swiatelko w tunelu w tej karcie.

Odwrocona -
Ograniczenia wkrotce sie rozprosza, ale najpierw trzeba bedzie przezyc ciezki czas i depresje. Mozliwe,ze wydarzy sie wypadek, rozczarowania lub nawet smierc w otoczeniu Pytajacej(cego).

Sasha Fenton "Fortune telling by Tarot Cards"
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: 8 mieczy

Postautor: Miriam » wtorek 28 gru 2010, 16:23

8 Mieczy Karta Brama

Bycie więźniem negatywnego myślenia, pułapka, ograniczenia, poczucie spętania, błędne koło, utknięcie w martwym punkcie, niemożność podjęcia decyzji i kroku naprzód, poczucie winy. Pojawienie się karty w rozkładzie daje wskazówkę, że tak naprawdę sytuacja nie jest beznadziejna, a rozwiązanie można znaleźć, jeśli pozbędziemy się uczucia strachu i zaczniemy w końcu działać, zamiast tkwić w poczuciu beznadziei i rezygnacji.

strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe
Ósemka Mieczy
Uświadomienie sobie własnej niewiedzy. Paradoks. Izolacja od innych ludzi, niezbędna do dokonania rozrachunku z samym sobą. Odkrycie czegoś, co jest całkowicie sprzeczne z uznanym przez nas porządkiem rzeczy, i narastające z tego powodu zamieszanie, zakłopotanie. Negacja nowej sytuacji. Odrzucenie nowej wiedzy, nieprzyjmowanie do wiadomości nieprzyjemnych faktów, o których nie miało się pojęcia. Mistyfikacja. Ciężki poród. Poronienie.

Odwrócona: Depresja. Fatalność. Niezadowolenie. Śmierć w połogu. Śmierć nowo narodzonego dziecka. Represje. Wyrwanie się z nieprzyjemnej sytuacji. Uznanie prawdy wbrew sobie i innym. Akceptacja nowego porządku rzeczy. Uwolnienie. Wyjście. „Ucho igielne".

Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"


8 mieczy – pozycja prosta – ocena postępów w rozwoju materialnym; dobra organizacja pracy; materialna nagroda za włożony wcześniej wysiłek; zwrot starego długu; odzyskanie włożonych w coś pieniędzy; zbieranie plonów; sukces materialny odniesiony dzięki własnej przenikliwości lub zapobiegliwości; umiejętność dokonania inwestycji przynoszącej zyski; pomyślny rezultat wcześniejszych wysiłków; długofalowe plany; dobór odpowiednich metod działania; pomyślność materialna, dostatek, bogactwo; mądrze dokonywane inwestycje finansowe, oszczędność; mądre gospodarowanie posiadanymi zasobami materialnymi.

8 mieczy – pozycja odwrócona – uświadomienie sobie własnej niewiedzy, braki w wykształceniu; mistyfikacja, oszustwo finansowe, strata materialna poniesiona na skutek własnej naiwności; zbyt duże ryzyko przyczyną strat; nieprzewidziane długi, trudności w spłaceniu długów; wzrastające obciążenia materialne; złe wieści dotyczące spraw finansowych; nadmierny materializm lub całkowita ignorancja w sprawach finansowych; zła organizacja pracy, trwonienie czasu; zgubienie pieniędzy lub ich kradzież.

"Tarot a finanse" - Alla Alicja Chrzanowska

8 mieczy-siła ukrócon

działania-tymczasowe problemy, niesprzyjające okoliczności narzucone przez los, które stopniowo można przezwyciężyć przez cierpliwy wysiłek, dokonanie rozrachunku z samym sobą, zdecydowanie w działaniu, zmniejszenie napięcia dzięki wyjaśnieniu sytuacji, należy chwytać nadarzające się okazje
Praca-dobra organizacja pracy, zbieranie plonów, pomyślność materialna i dobre inwestycje, oszczędność, długofalowe plany, przenikliwość, zapobiegliwość i przezorność przynoszące dobre efekty.
uczucia-niejasne i niepewne związki, kryzys lub zewnętrzne okoliczności utrudniające porozumienie z partnerem, samotność, przeszkody, załamanie uczuć, stany lękowe
różne-ciąg przeciwności losu kończy się i zaczynają się zmiany na lepsze, zwrot długu, ostrzeżenie przed chorobą, ciężki poród, poronienie , bezsenność

8mieczy odwrócona

działania-trwonienie czasu, trudności i zahamowania, strata materialna na wskutek własnej naiwności, wrażenie bezsilności wynikające z wewnętrznych i zewnętrznych ograniczeń, uczucie uwięzienia, rada-konieczność podjęcia trudu i dokonania wyboru by uwolnić się z trudnej sytuacji-lepszy zły wybór niż bezczynność
praca-praca z małym pożytkiem, źle skierowany wysiłek, złe wiadomości dotyczące spraw finansowych, zła organizacja pracy, zbyt duże ryzyko przyczyną strat, strata materialna na skutek własnej naiwności i łatwowierności wzrastające obciążenia materialne, nieprzewidziane długi i trudności w ich spłacie, oszustwo finansowe, uświadomienie sobie własnej niewiedzy, lenistwo umysłowe.
Uczucia-bariery i nieporozumienia, wszystko wpływa negatywnie na związek i hamuje jego rozwój, problemy rodzinne , rozpacz i depresja, uczucie niezadowolenia w związku
różne-brak asertywności, zagubienie lub kradzież pieniędzy, wiadomość o chorobie lub wypadku kogoś z bliskiego otoczenia osoby pytającej, poważne ryzyko dla zdrowia


"Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Słowikowska

Rada z jednej karty:
Rezygnacja, rozczarowanie, depresja. Wiadomości, jakie teraz będą docierały do Ciebie, nie będą dobre. Nie poddawaj się jednak zwątpieniu. Rozejrzyj sie dookoła. Jest gdzieś wyjście. Jeśli będziesz siedział zamknięty w sobie, nie zauważysz go nawet. Jest więc nadzieja. Obudź w sobie odwagę.

Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Natka
Posty: 2500
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 06:39
Lokalizacja: gdzieś na Lubelszczyźnie

Re: 8 mieczy

Postautor: Natka » środa 29 gru 2010, 21:53

Karta 8 Mieczy
Kobieta ze związanymi rękami i przesłoniętymi oczami stoi jedną nogą w wodzie, drugą na suchej ziemi pomiędzy ośmioma mieczami. Kobieta uwięziona, "zamknięta" wśród mieczy może się ruszać, lecz mając zawiązane oczy nie jest w stanie rozpoznać kierunku. Karta ta często symbolizuje tę sferę życia, w której nie czujemy się swobodnie i którą zamknęliśmy raz na zawsze, gdyż uważamy, że to do nas nie należy. Czujemy się jakby poza nią. W takiej sytuacji pomocna może być Wieża (XVI). Przyjemniej jest jednak uwolnić się od tych problemów poprzez odrodzenie, tak jak w Arkanie Sąd Boży (XX).
Tradycyjne znaczenie - (wewnętrzne) kajdany, bycie niewolnikiem samego siebie, brak odwagi, niezdecydowanie, spadek sił fizycznych i moralnych, bezsilność, choroba, stagnacja, brak wiary w siebie.
Karta odwrócona - nieszczęśliwe zrządzenie losu, wypadek, blokady psychiczne, zdrada.
Źródło: "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhaf
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego
Nie wróżę na PW.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 8 mieczy

Postautor: nadzieja_aa » wtorek 18 sty 2011, 21:56

8 Mieczy
=============================

8 Mieczy to jest astrologicznie Jowisz w Bliźniętach. Mamy ta komunikacje , mamy tego Jowisza, mamy te „szalone Bliźnięta”. Mamy również cały czas pozycje 8 sefiry – sefiry Hod , której patronem jest sam Jowisz.
Zakon Złotego Brzasku nazywał energie w tej karcie zawartą czy jak gdyby sytuacje określane przez ta kartę jako „władca zaburzonej siły”.
Crowley nazwał ta kartę „przeszkodą. Lub przeszkodami”.
Skoro wiemy, że Merkury, skoro wiemy, że chodzi o komunikację, bo chodzi nam o Bliźnięta jest tu informacja wynikająca też od razu z podstawowych informacji o tarocie , że miecze mówią o naszych myślach. Miecze mówią o naszym świata widzeniu ale jako analizę sytuacji. Jako próbę wnioskowania. Nie jako przeżywalność, nie jako ustanawianie tylko taka poniekąd percepcję intelektualną tego świata który nas otacza. I na tym poziomie, na poziomie tej karty przede wszystkim określone jest zaburzenie jasności myśli. Ale zaburzenie które nie wynika z przeszkody przypływu tej myśli tylko zaburzenie jasności myśli które wynika przede wszystkim ze sprzecznych sygnałów dochodzących ze świata zewnętrznego . Stąd też jest to bardzo istotne w momencie kiedy wiemy, że u podstawy tej karty leży również komunikacja , w pewnym sensie to co do nas dociera jako komunikat zewnętrzny albo pomaga nam w sposób świadomy określić rzeczywistość w której jesteśmy albo nam przeszkadza. I tu te przeszkody SA to te przeszkody treści do nas docierających. , sprzecznych informacji, pewnego rodzaju wewnętrznego dylematu i konfliktu. Można byłoby znów użyć porównania „ nic nie jest tym na co wygląda” lub „ nic nie jest co myśleliśmy, że jest” z jednej strony natomiast za moment przychodzi informacja , i mamy ten moment zastanowienia ale z drugiej strony. I ta jasność naszego punktu widzenia wyrażona przez te dwa miecze u Crowleya stojące pionowo zostaje osłabiona poprzez różne wpływy zewnętrzne. To SA też informacje o przeszkodach zewnętrznych. Bo jeżeli nie mamy jasnych komunikatów przychodzących ze świata zewnętrznego to tworzy to wokół nas również te przeszkody zewnętrzne. Z jednej strony dostajemy przyzwolenie , z drugiej strony dostajemy informację o zakazie. To tak jakby ktoś , kto prowadzi samochód – na jednej linii postawiono mu dwa znaki. – zakaz poruszania się w ogóle i np. nakaz jazdy na wprost. I wtedy nie wiadomo co zrobić, nie wiadomo , który znak uznać za wiodący.
Crowley powiedział tez tak fajnie o tej karcie ,że wola działania, wola tworzenia , wola która powstaje na poziomie myślowym zostaje osłabiona poprzez przypadkowa ingerencję. Czyli ten układ gdzie w tej sefirze Hod patronuje, opiekuje się i Merkury i Jowisz mówi o tym, że teoretycznie krzywda się nie dzieje jeśli potrafimy z natłoku informacyjnego wysublimować co ś co przymierzymy do naszej wewnętrznej struktury.
Myślę, że taka intelektualna, emocjonalna przeżywalność 8 Mieczy –ta sprzeczność informacyjna , która jest w niej zawarta przeżywają ludzie którzy są ludźmi wierzącymi , katolikami gdzie następuje zderzenie formy w jakiej człowiek pojawił się na ziemi. Jest to ten moment – to w końcu jak to jest? – powstałem w drodze ewolucji z małpy czy zostałem stworzony przez pana Boga. Gdzie tu jest ten wspólny punkt. ? I ilekroć będzie się próbowało mierzyć i przymierzać i zderzać te dwa punkty widzenia pojawienia się człowieka na ziemi tylekroć będzie pojawiało się wewnętrzne pogubienie. Bo racjonalny umysł będzie potrzebował tego podparcia wiedza ale wiedzą merytoryczna. Natomiast duchowość zdecydowanie będzie potrzebowała informacji o tym boskim akcie stwarzania.
Stąd 8 Mieczy musi już dawać później konsekwencje jeśli jest źle przepracowana. Musi dawać konsekwencje w postaci utraty pewnego rodzaju stabilności psychicznej i takiego poczucia zagubienia tu i teraz, zagubienia w świecie zewnętrznym.
Pojawiając się – zawsze jest to karta która wskazuje na kompleksy. To jest ten zapis na podświadomości. To są te wzorce które powodują , że nasz zapis na podświadomości albo się staje dla nas taką rakietą która dolecimy w każdą galaktykę , na jaką mamy ochotę albo się staje tym takim naszym wewnętrznym więzieniem , które nas zawsze rozłoży na łopatki.
Ten moment który określa ta energia jeśli byśmy rozpatrywali również w systemie tego porównania do bioder , do stąpania, do kierowania to jest trochę na tej zasadzie jakby nasz mózg wysłał do naszej nogi sprzeczna informację . jakby z jednej strony rejestracja w tym mózgu była pt: idziesz prosto a poniekąd druga sprzeczna informacja powodowała – ‘prosto nie ma drogi. I zaczyna się ten moment zawieszenia tego kroku. W tym miejscu jest bardzo łatwo stracić równowagę. , bo tej równowagi tak naprawdę nie ma.
Stąd 8 Mieczy w systemie dnia codziennego – po pierwsze ; bardzo często wskazuje na wszelkiego rodzaju sprzeczności , których doświadczamy pt. źle sporządzone dokumenty.
Bardzo często jest to karta która mówi o tym, że w jednym miejscu jest zapis , który tak naprawdę jest w jakiś sposób zanegowany w innym miejscu.
Ta karta w relacjach z ludźmi powoduje, że mając dosyć duże kompleksy nie potrafimy jasno wyartykułować swojej opinii na dany temat. To jest oczywiście też jakby informacja blokad komunikacyjnych.
W układach związku bardzo często jest to informacja o tym, że po pierwsze ; ktoś ma nie rozwiązane sprawy dokumentacyjne , po drugie : albo nie umie nam o tym powiedzieć albo nie wie jak je rozwiązać ale wiodąca informacja jest to takie, że nie rozwiązane sprawy dokumentacyjne poprzedniego partnerstwa są tylko skutkiem. Przyczyną jest brak umiejętności rozwiązywania kwestii spornych. Jest w ogóle czasami lęk, nieumiejętność tworzenia relacji partnerskich a nie rozwiązane partnerstwo z przeszłości jest poniekąd jakby alibi nie ruszania z miejsca.
Ja często nazywam żartobliwie ta kartę – „rozdarty jak Judymowa sosna”. Tak, - bo jest to – „jam milion i cierpieć będę za miliony … i … właśnie – nie wiadomo co dalej z tym wszystkim zrobić. Bo skutek dla otoczenia tej niemocy intelektualnej, tej niemocy wewnętrznej która się przekłada na niemoc w fizycznej realizacji jest opłakany. Bo tak naprawdę ktoś zaczyna brać na siebie odpowiedzialność za osobę która nie jest w stanie jasno wyartykułować czego ona w życiu chce. Dlaczego? – dlatego, że coś zawsze jest kosztem czegoś. Że w natłoku informacyjnym my musimy wybrać jeden wiodący kanał.
Jeśli byście sobie Państwo wyobrazili fizycznie o czym również ta karta może mówić to tak jak byście mieli ekran TV podzielony na 8 części i próbowali jednocześnie z tych 8 części odbierać inne stacje. Oczywiście warunkiem zdobycia jakiejkolwiek informacji jest to, że uwagę przykujecie do jednego elementu. Jeśli wszystkie 8 okienek będzie jednocześnie do nas mówiło to my nie tylko nie zrozumiemy z tego nic, powstanie w nas bełkot, taki bełkot informacyjny , szum informacyjny.
Stąd ta karta bardzo często mówi również o zaburzeniach słuchu lub zaburzeniach widzenia ale to się wszystko dzieje na poziomie jakiegoś problemu występującego przy tzw. układzie oddechowym. Wtedy mamy uszy bardzo często , przy układzie oczu może występować jakieś podrażnienie nerwu wzrokowego lub przewodnictwa.

Co jeszcze dobrze byłoby wiedzieć o energii tej karty. ?
- przede wszystkim tez to, że jeśli nie zostanie doprecyzowanie wewnętrznie to kim jestem – to tak naprawdę zewnętrznie nie uzyskam żadnego statusu , bo będę próbował w pewnym sensie albo udawać kogoś innego albo przyjmować postawę ofiary , która będzie powodowała, że ktoś mnie holuje na własnych plecach. Jest to bardzo niebezpieczny moment. Bo ten holujący w pewnym momencie może się okazać , że holuje nie tylko problem osoby , którą się decydował brać na hol , ale , że holuje wszystkie sprawy nie wyjaśnione w przeszłości.
Jest to również podawanie fałszywych danych na swój temat. I nie do końca pt. „kłamstwo” , ale taki zlepek informacyjny , który w efekcie końcowym prowadzi do sytuacji, że my nie wiemy, co mamy uznać za prawdę a co mamy uznać za kłamstwo. W takich sytuacjach jeśli się zderzamy z ta karta jako przychodzącą do nas należy dać czasowi czas. , bo wystąpią w pewnym momencie informacje , które SA ze sobą wzajemnie niespójne i dla nas jest to też informacja , że jest to ktoś , kto kompletnie nie obraca się w przestrzeni prawdy.
-------------------------------------------

8 Mieczy
===========================
pułapka czasu i sytuacji , wewnętrzne ograniczenia , pogubienie , brak odwagi , nieśmiałość - rozproszenie osłabiające postawę życiową ,stąpanie po kruchym lodzie , znajduje się w 8 sefirocie w której energia tylko poprzez działanie pozwala rozeznać sie co jest czym .. i dlaczego , wskazującej na postawę wewnętrznej mocy ..no 8 mieczy zatrzymuje w miejscu poprzez przeintelektualizowanie sytuacji liczba 57 wskazuje na połączenie kapłana i rydwanu , oraz nawiązanie do karty śmierci ..rozdźwięk pozostaje zatem na poziomie nakazu i woli działania , wyjściem jest tylko wewnętrzna transformacja odcinająca nas od ograniczeń np. kulturowych , środowiskowych ..tu nie da sie połączyć dwóch sprzeczności już próbowała to 2 mieczy i niestety nasza wola zawsze pozostanie w opozycji do czyjejś woli ..a wiec mamy do wyboru zaspokoić wewnętrzną potrzebę , lub zaspokoić oczekiwania innych ..to brama więc wiadomo że nie da sie zostać i pójść jednocześnie - krok możliwy tylko po odcięciu balastu zatrzymującego nas w miejscu .., korespondując z 4 kartą WA mówi jeśli zbierzesz sie na działanie osiągniesz samostanowienie i pewność władania własnym życiem
--------------------------------------------------


-8 mieczy to najczęściej irracjonalne ograniczenia , zatrzymanie które jest blokadą , często właśnie to jakieś blokady o podłożu karmicznym ,
- 8 mieczy nie zamyka , ale jeśli nie ma realnych przeszkód do działania , intelektualnie też a ona stanie np. w podświadomości to blokady które sięgają głębiej i one zatrzymują
- 8 mieczy daje dobry obraz księżyca , to sprzeczności dotyczące tej samej sprawy nie pozwalające osiągnąć jednoznacznej opinii , u Crowleya dobrze to widać gdzie miecze są różnego wyglądu , powyszczerbiane
- 8 Mieczy często wskazuje na to, że jesteśmy złapani w rodzaj pułapki .Ograniczenia nie są ograniczeniami dużymi ale one jakby zatrzymują nas w miejscu i my nie widzimy wyjścia z sytuacji mimo, że nie jest to sytuacja dramatyczna.
-------------------------------
- ciąg, trans alkoholowy
-------------------------------------

Najczęściej niemoc sexualną obrazują karty 8 mieczy (często wskazuje na to że partnerka kompletnie nie pociąga partnera , nic a nic
---------------------------------------------

8 Mieczy – sprzeczne doznania
----------------------------------------------------

8 Mieczy w rozkładach

Krzyż celtycki

8 Mieczy przy As Denarów ( na zamknięciu)
- fizycznie zostają otwarte drzwi do czyjejś rzeczywistości materialnej

Inne

8 Mieczy +Wisielec
- to już chyba bardziej zatrzymać się z działaniem nie można.
miecze to zmaganie umysłu , plątanina myśli , intelektualna próba rozwiązania i zrozumienia, ustanowienia , to tworzenie lub nie -pespektywy -wisielec to woda , a wiec zanurzenie się we własne uczucia wejrzenie w siebie ale nie z poziomu umysłu a z poziomu doznań , rozpoznanie , dlatego wisielec zatrzymuje się w działaniu które zwykle jest następstwem analizy intelektualnej , to wewnętrzna transformacja która dokonuje się z pominięciem zysków lub strat ...to jak przemiana larwy w kokonie ..nic nie dzieje się na zewnątrz ale wewnątrz dokonuje sie proces dojrzewania dorastania , czas przestaje odgrywać role -dzieje sie wszystko poza czasem i poza świadomym planem -dlatego wisielca nie wolno ruszać , pośpieszać przemiana przerwana oznacza klęskę ..
--------------------------------------------------

8mieczy+5kielichow
-to raczej nie godzenie sie z rozpadem , bo ona sama rozpadu nie określa , jeśli jest kartą w związku trwającym , najczęściej mówi też o "złej pamięci " zwykle w przeszłości ktoś kogoś zdradził , zostali , ale ta 5 piątka mówi że nie żyją do przodu ze to co sie zdarzyło zatruwa związek, ona ma w prognozie rozpad , bo z taką pamięcią nie da sie żyć , ale na tym etapie jest jeszcze szansa , ale to też karta żalu po czasie który minął , a który my uważamy za udany
- Crowley ją fajnie określił ..gnijąca władza wody
-----------------------------------

8 Mieczy przy 10 Mieczy
- taki wyraz autyzmu, gdzieś tam w środku pewne rzeczy się dzieją przy poczuciu wewnętrznej niemocy następuje to załamanie konstrukcji
--------------------------------------------

(opr.wg.programów T. Danuty)
Pozdrawiam :)
kobieta
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 11:32
Lokalizacja: Knurów (Gliwice)

8 mieczy - przykłady z warsztatu.

Postautor: kobieta » niedziela 28 sie 2011, 09:33

Witam serdecznie.

8 mieczy.

Karta 8 mieczy kojarzy mi sie z "zahamowaniem", "z sytuacją bez wyjścia", "uwiązaniem", wewnętrzną blokadą", lękiem, "tłumieniem w sobie emocji, jakis cech charakteru". Pragniemy od czegos sie uwolnic, ale w dalszym ciągu czujemy sie uwiazani i nie jestesmy w stanie na obecny czas uwolnic sie. Tak jak postac osoby na karcie, ktora jest uwiązana sznurem, jednoczesnie ma zasloniete oczy, co dodatkowo dziala to paralizujaco na nią. Nie moze sie uwolnic, oraz nie wie jak wybrnąc z jakiejs sytuacji, bo ma zasloniete oczy, ktore kojarza mi sie z błądzeniem po omacku, proba rozwiazania swoich problemow ale na ślepo, i tym samym na obecna chwile nie moze ich rozwiązac. Oczywiscie napisze teraz kilka przykladow z mojej praktyki zwiazane z ta karta. Jest to trudna karta.
Zahamowania jakie sie moga pojawic na tej karcie, moga byc powiazane albo z zahamowaniami wewnetrznymi, czyli cos chcemy zrobic, lecz cos nas wewnetrznie hamuje, badz pojawiaja sie sytuacje zyciowe, niezalenie od nas, ktore powoduja zahamowania.

Przyklady:

1). Pare lat temu chrowalam caly rok, sytuacja wydawala mi sie bez wyjścia, wtedy wlasnie ta karta kilka razy mi wypadla, czulam sie uwiazana przez to. Oraz przez to, ze przez wiele miesiecy nie mozna bylo ustabilizowac tych problemow, a co ciekawe - wszelkie pomysly na rozwiazanie tych problemow, okazaly sie bezskuteczne.

2). Moja znajoma wylosowala sobie ta kartę na jej zwiazek partnerski, co sugerowalo, ze ona czuje sie w tym zwiazku w jakis sposob uwiazana.

3). Pewna kobieta przyszla z pytaniem na sprawy seksualne, wylosowana karta - 8 mieczy, co sugerowalo, ze jej wewnetrzne zahamowania, nie pozwolily jej otworzyc sie na te sprawy ale na bardziej otwartym gruncie ze swoim mezem.

4). Pewna moda kobieta, od dwoch lat szukala pracy z marnym skutkiem, i w ciagu tych dwoch lat ciagle wypadala jej ta karta, mowiaca o tym, ze sa jakies sily, ktore uwiązaly ja, i nic sie do przodu nie posuwa. To bylo dla niej trudne.

5). Pewna kobieta w relacji ze swoim mezem byla bardzo w sobie zamknieta, nie potrafila wyrazic emocji, gdyz obawiala sie, ze gdy to zrobi - to spotka sie z niezrozumieniem u swojego partnera.
To dwór mieczy wiec probujemy zrozumiec na chlodno sytuacje, ale zwykle błądzimy po omacku (osoba na karcie ma zasloniete oczy). I zwykle towarzyszy nam wtedy lęk, stres, takie zderzenie z surowa rzeczywistoscia.

6). Znam takze inna ciekawa sytuacje, pewien mezczyzna bardzo zdolny, inteligentny, mogl starac sie o awans w pracy, lecz z tego zrezygnowal, bo cos go wewnetrznie trzymalo, hamowalo- wyszla karat 8 mieczy.

Oczywiscie czytajac karty w rozkladzie nie mozemy zapomniec, ze patrzymy takze na otaczajace karty, na rozklad ogolnie, bo sa one rozne, i roznie sie je czyta, takze zalezy to jakie pytanie zadajemy, oraz na to aby wyciagnac z rozkladu wspolny mianownik.

Serdecznie pozdrawiam, Barbara Stanislawska tarot-doradca.pl Na staronie poczytasz interpretacje roznych rozkladow kart.
violet.dawn

Re: 8 mieczy

Postautor: violet.dawn » niedziela 28 sie 2011, 13:45

w talii Crowley'a bardzo fajnie jest nazwana 8 mieczy jako Interferencja.Mamy tyle informacji,taki nawał,że nie jesteśmy już w stanie tego przetworzyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rudalila
Posty: 2446
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:10
Lokalizacja: Gdzies w Szkocji

Re: 8 mieczy

Postautor: Rudalila » niedziela 28 sie 2011, 15:29

To ciekawe wajlet. Ale "Interference" to takze "zaklocenia", inne znaczenie to wtracanie sie, mieszanie. Ciekawe co autor mial na mysli, nazywajac tak te karte.
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
alathea

Re: 8 mieczy

Postautor: alathea » niedziela 28 sie 2011, 22:25

interferencja to nakladanie sie fal, np. swiatla
uzyskujemy wtedy jasne (wzmocnienia) i ciemne pola/prazki (oslabienia)

nasza sila woli i odpornosc otoczone sa, zaburzane przez rozne hamujace wplywy - jak zemsta, walka, troska, rozdarcie wewnetrzne
liczba (8) i element (Powietrze)- podkreslaja niepewnosc, zmiennosc idei - stad zmieszanie, niezdecydowanie, trudnosc w podjeciu decyzji w obliczu roznych negatywnych wplywow
uswiadomienie sobie przyczyn pozwoli na pokonanie problemow, znalezienie rozwiazania

moze ten opis (na bazie Banzhafa) pomoze (?)
kasia43
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2012, 19:54

Re: 8 mieczy

Postautor: kasia43 » czwartek 23 lut 2012, 16:25

witam wszystkich serdecznie.
mi ta karta dokladnie kojarzy się z tym co piszecie powyżej; niezdecydowanie, trudności z podjeciem decyzji, wewnętrzne rozdarcie.
jestem właśnie na etapie rozstania i końca związku i ta karta towarzyszy mi od 6 m-cy.
:(
Awatar użytkownika
Matriu
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 14:18

Re: 8 mieczy

Postautor: Matriu » czwartek 09 sty 2014, 15:01

W pytaniu: Co o mnie myśli dana osoba Pokazała: "Narzucone myślenie". To znaczy ktoś nie znał mnie osobiście, tylko kierował się opinią (oczywiście negatywną) narzuconą przez ludzi którzy za mną nie przepadali.
mufinka

Re: 8 mieczy

Postautor: mufinka » niedziela 21 gru 2014, 16:53

w tej karcie jest jakis stres i trudnosc w podjeciu np decyzji, czy zrobic krok i jesli go zrobie czy bedzie on słuszny , obawy przed ruszenie do przodu

dosłownie pokazała mi sytaucje gdy miałam komus podac kawe w filizance ale była ona tak pełna (a ja miałam szpilki 13 cm) i bałam sie ze rozleje kawe wiec nie zrobiłam kroku :tak:
Malina

Re: 8 mieczy

Postautor: Malina » piątek 13 lut 2015, 21:36

Obrazek
Ostatnio często wypada mi 8 mieczy.
Szukam ograniczeń i patrząc na kartę znalazłam jedno stałe: na mojej karcie pokazana jest żyrafa - kojarzę ją z długą szyją. moje kręgi szyjne są wielokrotnie operowane i do końca życia bedą moim ograniczeniem - wielu czynności, hobby nie będe mogła wykonywać.

Jak myslicie, czy mogę w ten sposób interpretować ją w przypadku, gdy rozkładam karty dla siebie?
Indygo

Re: 8 mieczy

Postautor: Indygo » sobota 21 lut 2015, 19:10

Myślę, że tak.
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2067
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: 8 mieczy

Postautor: Luks » sobota 20 sie 2016, 12:55

Z mojego doświadczenia to karta blokad wszelkiego rodzaju, coś co trzyma:
- blokady lub opory wewnętrzne, w tym emocjonalne czy seksualne, ale też np. problem z motywacją do zrobienia czegoś;
- blokady formalne/urzędowe - coś trzeba jeszcze załatwić lub wystąpił problem natury formalnej i sprawa się przeciągnie;
- blokady w komunikacji np nieśmiałość czy po prostu brak chęci kontaktu, ale też języki obce - bariera językowa;
- no i każde inne :)

Od strony astrologicznej to Jowisz w Bliźniętach (jw w poście nadzieja_aa). A więc nadekspresja komunikacyjna - za dużo informacji powoduje zakłócenia. I pewnie stąd te blokady, ograniczenia czy bariery.
Awatar użytkownika
nastek96
Posty: 1013
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 21:37

Re: 8 mieczy

Postautor: nastek96 » poniedziałek 02 sty 2017, 15:06

Co może oznaczać na pozycji - Co lub kto będzie cie mobilizować?
ZRozumiałem, że mobilizacją moze być chęć pokonania własnych ograniczeń. Osoba znajdzie sie w sytuacji bez wyjścia i to spowoduje, że zacznie z tym walczyć.
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2067
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: 8 mieczy

Postautor: Luks » poniedziałek 02 sty 2017, 20:46

Dokładnie tak bym to zinterpretował - poczucie bycia w potrzasku, poczucie uwięzienia, które frustruje.
Awatar użytkownika
nastek96
Posty: 1013
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 21:37

Re: 8 mieczy

Postautor: nastek96 » poniedziałek 02 sty 2017, 21:33

I ta frustracja będzie mobilizacją?
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2067
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: 8 mieczy

Postautor: Luks » wtorek 03 sty 2017, 19:15

To jest wątek teoretyczny, nie będziemy przeciągać tu dyskusji. Tarot odpowiada na pytanie. Pytanie brzmiało - Co będzie mobilizować Pytającego. W takim przypadku 8 mieczy może oznaczać wspomnianą frustrację z powodu poczucia uwięzienia albo motywację w wyniku impulsów typu nowych informacji lub pomysłów (bo i tak niektórzy widzą tę kartę, cytując Dorota Dukowicz: "8 mieczy uczy nas pozbycia się ograniczeń i narzucania sobie zasad ograniczających nasze doświadczenia. Wynikać to może ze wcześniejszych sytuacji, w których sobie nie poradziliśmy. Jest też symbolem podróży mentalnych i komunikacji przez Internet. Mówi o zbiegach okoliczności, o bieganiu po całym świecie , baku zakorzenienia i ciągłej zmianie planów. Nieśmiałość, skrępowanie, siła psychiki, niechęć do wchodzenia w relacje, sytuacje, poczucie osaczenia przez sytuację."). Czyli w tym przypadku 8 mieczy mówi o motywacji by pozbyć się ograniczeń. Podążając za opisem, bezpośrednią motywacją może być przemyślenie sprawy czy np informacja z sieci Internet. Miecze generalnie kojarzone są z Internetem, zwłaszcza 6 mieczy, ale z określeniem 8 mieczy też się spotkałem. Paź mieczy też lubi tak przynosić informacje.
Awatar użytkownika
nastek96
Posty: 1013
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 21:37

Re: 8 mieczy

Postautor: nastek96 » wtorek 03 sty 2017, 20:24

To, że jest to wątek teoretyczny nie oznacza, ze nie moge o coś dopytać.
Bardzo dziękuje za pomoc :)

Wróć do „Dwór mieczy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość