Rycerz mieczy

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

Rycerz mieczy

Postautor: Tarofides » sobota 18 gru 2010, 23:33

Karta Tarota rycerz mieczy.

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

rycerz mieczy.jpg
Prawa autorskie zastrzeżone
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
monique09
Posty: 19
Rejestracja: piątek 17 gru 2010, 13:15
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rycerz mieczy

Postautor: monique09 » wtorek 21 gru 2010, 00:11

To chęć przebicia się. Ale stoi za tym puste gadanie z którego nic nie wynika. Gadulstwo, plotki przekręcanie faktów i puste słowa mogą być maską społeczną. Czasem otoczenie próbuje go powstrzymać ale on to traktuje jako przeszkody, które należy przezwyciężyć. Odwaga prowadząca do brawury, nagły początek jakiejś sprawy. Dochodzenie do celu „po trupach”. W negatywie dewastacja własnego umysłu a czasem również otoczenia.
Awatar użytkownika
Mema
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 20:39

Re: Rycerz mieczy

Postautor: Mema » wtorek 28 gru 2010, 15:31

JAKO OSOBA
Jest to człowiek uzdolniony i nieustraszony, lecz najprawdopodobniej również lekkomyślny. Rycerz ten potrafi wszystko poruszyć, kiedy dokądś zmierza. Ma wielką charyzmę, lecz może także być niewiarygodny. Bywa silnym sojusznikiem, ale tylko tak długo, jak mu to pasuje. Musimy zachować ostrożność i nie obdarzać go pochopnie zaufaniem, gdyż może nas zranić.

JAKO SYTUACJA
Rycerz Mieczy sygnalizuje wydarzenia następujące szybko lub całkowicie niespodziewanie. Istnieje ryzyko, że sytuacja stanie się chaotyczna, jeśli nie znajdzie się ktoś, kto przejąłby kontrolę.

Joanna Watters - Co dzisiaj mówi tarot.
To kogo i jak kochamy pokazuje nam kim jesteśmy.
Manuela Gretkowska
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Rycerz mieczy

Postautor: Miriam » niedziela 02 sty 2011, 22:21

Rycerz Mieczy

Młody inteligentny mężczyzna, dzielny, szybki w działaniu, ce****e go zręczność, siła woli, lotny umysł, wiara w siebie, zdecydowanie, aktywność i odwaga. Może oznaczać młodzieńca, który się buntuje, kogoś, kto jest gotowy do zmagań umysłowych, młodego człowieka o wysokim potencjale intelektualnym, mężczyznę na progu swojej kariery. Karta symbolizuje też sytuacje, takie jak: branie udział w debatach, w konkursach, w których liczy się wiedza i inne sytuacje, w których liczy się intensywna wymiana informacji. To także obrona swoich poglądów, racjonalne myślenie, odwaga, zuchwałość, bunt. Rycerz Mieczy jest bardzo silny, odważny, zdecydowany, zręczny, ale w sprawach wymagających cierpliwości i wytrwałości, może polec. W miłości może oznaczać młodzieńca, który zjawi się nagle, narobi dużego zamieszania, zawróci w głowie i ... odejdzie
strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe


Rycerz Mieczy
Brak zahamowań. Odwaga. Zręczność. Brawura. Heroizm. Nagły początek jakiejś sprawy. Atak, szarża. Gwałtowny przypływ energii. Nerwowy tryb życia. Człowiek zdolny do pokonania wszelkich przeszkód, po*siadający tzw. ,,siłę przebicia". Silny, pewny siebie młodzieniec. Oryginalna, uczuciowa dziewczyna, której reakcji nie sposób przewidzieć. Ktoś, kto angażuje się w każdą sprawę nie bacząc na skutki.

Odwrócony: Bezwstydne zachowanie. Zuchwałość. Bezczelność. Impulsywność. Prostactwo. Grubiaństwo, chamstwo. Chuligaństwo. Nagły wypadek. Katastrofa. Sprzeciw wobec nachalności kogoś, kto próbuje siłą osiągnąć cel. Opór, obrona.

Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

Rycerz Mieczy - koniec rywalizacji, zwycięstwo nad opozycją, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność dyskutowania, spotkanie z ważną osobą, szybkie kojarzenie faktów.

Rycerz Mieczy (odwrócona) - nerwowy tryb życia, chuligańskie wybryki, próba zdobycia celu siłą, podążanie za modą za wszelką cenę, pewność siebie prowadząca do niepowodzenia.

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Natka
Posty: 2500
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 06:39
Lokalizacja: gdzieś na Lubelszczyźnie

Re: Rycerz mieczy

Postautor: Natka » czwartek 13 sty 2011, 18:50

Karta Rycerz Mieczy
Tutaj żywioł powietrza pokazuje się od swojej wichrowej strony. Ostry miecz intelektu unoszący się nad ziemią na podobieństwo huraganu z nieokiełznaną mocą i przejmującym chłodem bez litości wycina w pień każdą napotkaną przeszkodę. Na tej karcie wysuwa się na pierwszy plan ciemna strona żywiołu powietrza.
Interpretacja - rycerz mieczy to niezwykle jasny i trzeźwy rozum, dokładnie przemyślana taktyka, świat czystego rozumu, spojrzenie na życie jak na partię szachów.
Cienie - zimna atmosfera, a nawet lodowata, agresja, bezlitosna taktyka, ostre spory, zimny dystans.
Tradycyjne znaczenie:
osoba - młody mężczyzna, inteligentny, zdystansowany, prostolinijny, uwodzący, bezwzględny, żołnierz, policjant
wydarzenie - nieoczekiwana, także przypadkowa pomoc w dyskusji lub walce, zwiastun bohaterskiego czynu, powodzenie, odwaga
Karta odwrócona:
osoba - nieprzyjemny, uparty, chłodny człowiek, uparcie obstający przy swoim zdaniu, chwalipięta, tchórz
wydarzenie - wojna z rywalami, sprzeczka z głupia osobą, nieostrożność, niechęć do wyjścia naprzeciw, skrajności, przesada, wrogość.

Źródło: "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhaf
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego
Nie wróżę na PW.
Awatar użytkownika
cyan
Posty: 35
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 21:05

Re: Rycerz mieczy

Postautor: cyan » wtorek 14 sie 2012, 23:36

Rycerz mieczy to nierzadko osoba porywcza,agresywna wręcz, głównie za pomocą intelektu,słowa. Typ pędziwiatra, 'wpada i spada'. Zaletą jest szybkość reakcji,lotny umysł,który w mig dokonuje oceny sytuacji..
joannalp
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek 05 lis 2012, 21:43

Re: Rycerz mieczy

Postautor: joannalp » poniedziałek 17 gru 2012, 13:27

Mi pokazał aplikanta adwokackiego
Awatar użytkownika
ma_ewa01
Doradca
Posty: 1002
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 23:47

Re: Rycerz mieczy

Postautor: ma_ewa01 » wtorek 18 gru 2012, 18:01

a mnie pośrednika w obrocie nieruchomościami, tzn jeśli nie udało się danej nieruchomości sprzedać- dalszy procedunek:)
Wiadomo- pośrednik musi dużo gadać, szybko sie przemieszczać i reagować, być na bieżąco, poznawać wielu ludzi, kiedy trzeba być stanowczym, umieć obliczyć szanse, czasem grać vabank:)
M:)
Awatar użytkownika
Benfica1
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2012, 20:23

Re: Rycerz mieczy

Postautor: Benfica1 » czwartek 24 sty 2013, 22:43

Przyznam, że z ciekawością przeczytałam powyższe opisy ponieważ z tą kartą mam problem. Był czas, że dosyć często wypadała mi w rozkładach, czy to na miłość, czy na sprawy zawodowe, czy choćby pieniędzy.
O ile Rycerza Mieczy jako osobę dosyć łatwo mi było interpretować, to jako sytuację, czy problem bardzo trudno.
Dla mnie Rycerz mieczy to taki chłodny typ. Charyzmatyczny, pociągający, ale nie warto liczyć na cokolwiek. To taki typ, dla którego jego własne pasje bedą najważniejsze. Tak sobie myślę, że ten Rycerz pałętal mi się we wszystkich rozkładach, bo po prostu moje myśli byly wtedy zaprzątniete jego rzeczywistym odpowiednikiem :)
Awatar użytkownika
Matriu
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 14:18

Re: Rycerz mieczy

Postautor: Matriu » czwartek 09 sty 2014, 15:07

Pokazuje człowieka Inteligentnego. Jego wadą jest to, iż dużo mówi a mało robi, często rzuca słowa na wiatr.
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Rycerz mieczy

Postautor: Katty » niedziela 04 maja 2014, 02:56

" Rycerz mieczy oznacza atmosfere przepelniona chlodem, szorstkoscia. Wskazuje na niesnaski i klotnie, ktore w znacznym stopniu moga popsuc takze obszary zycia zwiazane obszary zycia uwazane dotad za przyjemne. Co prawda zapowiadane przez niego oziebienie moze przyniesc jasnosc i trzezwe rozpoznanie, z reguly jednak przezyjemy z ta karta negatywna strone reprezentowanego przez nia zywiolu powietrza. Oznacza to oziebly dystans, ostre klotnie, cwaniactwo, sarkazm i gorzka ironie. Dlatego rycerz mieczy jest czesto zwiastunem rozstan, niezgody, ostrych jak brzytwa pojedynkow slownych i umyslnych podlosci.

W zyciu zawodowym- rycerz mieczy czesto oznacza nagle ochlodzenie sie atmosfery w pracy, co prowadzi do tworzenia sie przeciwstawnych frontow i narastania konfliktow. Zapowiada czas pelen wrogosci, w ktorym my sami wystepowac bedziemu bardzo krytycznie lub bedziemy narazeni na zlosliwa krytyke innych. Tylko w rzadkich przypadkach napiecie to ma wyjasniajacy, oczyszcajacy i pomocny aspekt. Z reguly rany, ktorych doznamy lub sprawimy innym, sa glebokir i ciezko sie goja.
Chlod symbolizowany przez te karte moze takze zniszczyc dotychczas bardzo mocne podstawy. Przez to nie powioda sie interesy, projekty i inne zawodowe plany. Nierzadko karta ta oznacza koniec dotychczasowej wspolpracy. Tylko ludzie bardzo przebiegli moga z takich bitew ciagnac korzysci i jako lodowato zimni maruderzy zyskac z porazek korzysc dla siebie.

Na poziomie swiadomosci-Rycerz mieczy zapowiada czas wyraznego oziebienie i krytycznych, takze samokrytycznych rozwazan. Pokazuje, ze zaczynamy z dystansu, nieufnoscia postrzegac siebie i otoczenie, rozwijajac przy tym nadmierna, raczej dla nas obecna, gotowosc do konfliktow. Jest to czas, w ktorym przepelniaja nas watpliwosci, przez co podstawy naszych wlasnych wartosci i dotychczasowych zapatrywan stana sie ofiara gorzkiej ironii i skarkazmu. I tutaj ten mrozny okres moze miec oczyszczajace dzialanie - jesli zmusi nas do krytycznego zrewidowania, pod wzgledem wartosci i prawdziwosci, naszych latwowiernych i podporzadkowanych trendom przekonan.

W zwiazkach osobistych - karta ta czesto pokazuje swa najbardziej ,,toksyczna" i bolesna strone. Oznacza tutaj nie tylko nagle oziebienie i skostnienie serdecznych uczuc, lecz czestp ich nagla zmiane w rozgoryczenie, nienawisc lub zlosliwe szyderstwa. Pokazuje, ze rowniez glebokie uczucia moga nagle stac sie ofiara nieprzychylnych uwag i zlosliwosci, ze moga byc ,, obiektywizowane" i " urealnione" - przez to bez skrupulow wyciagane na swiatlo dzienne. Uczucia pozbawione swego zdrowego, naturalnego spokoju ducha miotaja sie jak ryby na powietrzu, az umra i wyschna, co ostatni ignorant moze uwazac za komiczne."

Zrodlo: H. Banzhaf, Tarot dla Kazdego
" Wątpię, więc jestem."
ladi
Posty: 383
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 12:43

Re: Rycerz mieczy

Postautor: ladi » poniedziałek 16 lis 2015, 19:31

W pytaniach krótkich - tak/nie udziela negatywnej odpowiedzi.
Normalność to iluzja. To co jest normalne dla pająka jest chaosem dla muchy.
Awatar użytkownika
anachme
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2016, 12:34
Kontaktowanie:

Re: Rycerz mieczy

Postautor: anachme » poniedziałek 26 gru 2016, 15:45

A w pytaniu o dietę? Jakie pożywienie będzie najkorzystniejsze? Czy może oznaczać szybkie, zimne przekąski? Jak np. koktajl, garść orzechów itp?
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2612
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Rycerz mieczy

Postautor: madrugada » poniedziałek 26 gru 2016, 16:40

Ha! Bardzo ciekawe pytanie, a nie podalas czy tylko stosujesz diete czy tez np cwiczysz? Rozumiem ze dieta ma sluzyc stracie wagi a nie jest wymuszona problemami natury zdrowotnej?

Jesli chodzi o moje pierwsze skojazenia, to nie przetworzone, wrecz surowe. Ewentualnie gotowane na parze choc to wymaga udzialu zarowno powietrza jak i ognia jednak, wiec bulaw. Rycerz to postac w przeciwienstwie do krolowej czy krola, ktora jest aktywna, i to najbardziej spośród rycerzy, wiec jak dla mnie moze rowniez sugerowac ruch. Kojazy mi sie najbardziej nie wiem czy slyszalas ale z dieta paleo ;)
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
anachme
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2016, 12:34
Kontaktowanie:

Re: Rycerz mieczy

Postautor: anachme » poniedziałek 26 gru 2016, 16:56

Uwolnienie się od zbędnej wagi - Zadałam pytanie konkretnie o rodzaj pokarmu i wyszedł Rycerz Mieczy. Kocham nasionka Chia (szałwia hiszpańska) i tak intuicyjnie to one chyba właśnie się pokazały - szybko się je przygotowuje i szybko sycą - dają mnóstwo energii :)
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2612
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Rycerz mieczy

Postautor: madrugada » poniedziałek 26 gru 2016, 17:52

Domena gotowania to raczej dwor bulaw czy kielichow, monet sugeruje dluzsze sposoby gotowania, czy przechowywania (np pieczenie miesa w glinie swiezo wykopanej, czy tez zakopywanie ryb w islandii, jak rowniez w tym samym kraju "gotowanie w ziemi'), kielichy to dla mnie rowniez fermentacja. Miecze to moim zdaniem pokarm surowy, a wiec wspomniane przez Ciebie orzechy, czy owoce warzywa, tatar, ewentualnie pozywienie wysuszone na powietrzu (tradycyjny sposob przygotowywania makaronu w Rzymie, ale juz gotowanie makaronu to domena bulaw i kielichow). Takze i korzystanie z "suszarki" do warzyw dzieki ktorej mozesz przetwarzac warzywa czy owoce w postac podobna do chipsow. Polecam zainteresowanie sie wyzej przeze mnie wspomniana dieta. Kazdy organizm reaguje inaczej. Chia to jeden z tzw. super-foods, aczkolwiek w swoim dzialaniu jest podobny do nasion lnu, ktore sa natywne dla Polski.

Jakakolwike dieta nie powinna sie jednak skupiac na jednym zrodle pokarmu, wiec jakkolwiek byc moze nasiona zgadzaja sie z porada podana przez karte R. Mieczy, sugerowalabym zainteresowanie sie mocniej dietetyka, i budowanie diety w sposob wlasciwy. To ze zrzucamy wage, niekoniecznie musi byc zwiazane z wlasciwa pozywka organizmu, wiec polecam obserwowac czy np z waga nie gina wlosy itd.. :)
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2067
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: Rycerz mieczy

Postautor: Luks » wtorek 27 gru 2016, 17:54

madrugada pisze:Rycerz to postac w przeciwienstwie do krolowej czy krola, ktora jest aktywna, i to najbardziej spośród rycerzy, wiec jak dla mnie moze rowniez sugerowac ruch.

Ooo no moglibyśmy się zastanawiać który z rycerzy jest najbardziej aktywny. Generalnie ogień i powietrze uważane są za "męskie" co dodatkowo zwiększa ich aktywność. Ale miałbym wątpliwości czy czasem rycerz buław nie jest bardziej aktywny od rycerza mieczy. Na mój gust chłodny rozum mieczy potrzebuje jednak chwili namysłu przed samym działaniem. :)
Ciekawe te powiązania z jedzeniem.
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2612
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Rycerz mieczy

Postautor: madrugada » wtorek 27 gru 2016, 19:47

Panowie sa na pewno porownywalni wzgledem aktywnosci, przynajmniej w kontekscie powiazanym z pytaniem wyzej, a wiec cwiczeniach :)

Osobiscie wzoruje sie tutaj na obrazkach z RW, gdzie dla mnie najbardziej "pedzi" R. Mieczy, a zaraz po nim R Bulaw, potem Kielichy a nastepnie Monety w zasadzie stoja w miejscu. Mysle, ze jak zwykle jest to kwestia umowy z kartami, czy tez moze talii ktora uzywamy. Istotne tutaj podobnie jak w przypadku diety, bedzie moze nie tyle stopien aktywnosci ale sposob wykonywania cwiczen.

Dajmy na to, czy do Rycerza Bulaw albo Mieczy pasuje Joga? Raczej to R. Kielichow by sugerwal taki wlasnie sposob wykonywania cwiczen jako wlasciwy dla sylwetki osoby pytajacej, czy optymalnego wyboru cwiczen :)

Ogolnie, czy nie myslisz, ze domena Rycerzy jest dzialanie czy aktywnosc, tylko kazdy ja zwyczajnie przeprowadza w inny sposob opisany wlasnym zywiolem? Np. R. Monet przeciez tez dziala, tylko raczej metodycznie, wlasnie planujac czy zastanawiajac sie zanim podejmie jakis krok? Dzialanie R. Kielicow przesycone sie uczuciami, zas R Mieczy jak zaulwazyles aktywnoscia umyslowa? :)
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2067
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: Rycerz mieczy

Postautor: Luks » wtorek 27 gru 2016, 20:59

Tak, zdecydowanie, oni się różnią sposobem aktywności. Rycerz mieczy na kartach RW rzeczywiście jest taki bardziej "ruchliwy" ^^. Nie będę tu rozszerzał tej dyskusji, gdyż jak przypominam jest to wątek teoretyczny - wpisujemy tu znaczenia kart.

Tak więc Anachme, w kontekście jedzenia wydaje się, że rycerz mieczy może sugerować szybkie, zimne przekąski, zapewne na surowo. Można by jeszcze dodać, że zapewne twarde. Zatem orzechy czy wspomniane nasiona mogą tu pasować. Inne figury dworskie koloru mieczy będą podpowiadały podobnie, ale warto zauważyć, że aktywny rycerz wskazuje jeszcze na szybkość - szybkie przygotowanie lub szybkie strawienie; może też dodatkowo sugerować, iż oprócz diety warto zadbać o aktywność ruchową (Tarot czasem daje nam więcej informacji niż pytamy).

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
anachme
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 26 gru 2016, 12:34
Kontaktowanie:

Re: Rycerz mieczy

Postautor: anachme » środa 28 gru 2016, 11:01

Dziękuję Wam serdecznie :)

Wróć do „Dwór mieczy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość