2 denarów

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

2 denarów

Postautor: Tarofides » poniedziałek 20 gru 2010, 03:44

Karta Tarota 2 denarów (monet)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

2 denary.jpg
Prawa autorskie zastrzeżone
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
monique09
Posty: 19
Rejestracja: piątek 17 gru 2010, 13:15
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 2 denary (pentakle)

Postautor: monique09 » wtorek 21 gru 2010, 00:03

Karta symbolizuje rozważanie wszystkich za i przeciw, najczęściej w sprawach finansowych, ale ta karta może odnosić się też do spraw uczuć, jeśli właśnie o nie pytamy. Karta wskazuje też na dwie opcje, konieczność wyboru pomiędzy jedną, a drugą. 2 Denarów oznacza też pieniądze z dwóch źródeł, pracę na dwa etaty, konflikt interesów, nieumiejętne obchodzenie się z pieniędzmi, rozrzutność, wydawanie pieniędzy na rozrywkę, hazard, ryzykowne działania w sferze finansowej, branie kredytów, które mogą przynieść trudności ze spłaceniem, to także nieumiejętność wybrnięcia z długów lub uchylanie się od ich spłaty.

http://www.magiakart.pl/dwojka_denarow, ... i,101.html
Awatar użytkownika
Iwona
Posty: 598
Rejestracja: środa 10 lis 2010, 19:47

Re: 2 denary (pentakle)

Postautor: Iwona » sobota 25 gru 2010, 17:19

to także studiowanie na dwóch kierunkach naraz, oraz z praca na 1/2 etatu(z doświadczenia :) )zabawa z uczuciami, dwie partnerki jednocześnie i nie łatwo można dokonać wyboru, jeśli robimy zakupy to też podwójnie :)
Nie wróżę na Priw.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 2 denary (pentakle)

Postautor: nadzieja_aa » środa 02 lut 2011, 22:32

2 Denary

2 Denary jest to karta która w kartach sytuacyjnych bardzo często przedstawia – Crowle’y ja nazwał „zmianą”. Natomiast to nie jest zmiana która przynosi realną taką zmianę gdzie wydarza się coś w naszym życiu lub my podejmujemy decyzję , która radykalnie zmienia naszą sytuację.
Ja bardzo często tą kartę nazywam, że to jest „zmiana kosmetyczna”. Jest to pewnego rodzaju energia, która obraca się cały czas w kółko.
Zachowanie z poziomu 2 Denarów nie wprowadza sytuacji gdzie zyskujemy coś więcej niż już mogliśmy mieć jakiś czas temu. Jest to tak jak powiedziałam – dla mnie karta troszeczkę kręcenia się w kółko. Jest to oczywiście karta przepływu pieniędzy i pewnego rodzaju zarządzania tymi pieniędzmi gdzie w dniu codziennym my możemy powiedzieć ,że przychód równa się rozchód czyli nie ma deficytu ale też nie ma do końca możliwości , zawsze jest taki moment punktu zerowego gdzie mamy poczucie, że jeśli będzie jakieś opóźnienie w naszym przypływie gotówki to możemy dostać tej materialnej czkawki aczkolwiek ona wskazuje na to, że nie będą się działy tego typu historie.
2 Denarów jest tez pewnego rodzaju powierzchownością. Jest to zmiana kosmetyczna czyli działania , które się dokonują w obrębie tej karty nie są działaniami tzw. Strategicznymi. One nie prowadzą ani nas ani osoby która pod wpływem tej karty funkcjonuje do przekraczania jakichś radykalnych etapów. Ta powierzchowność przede wszystkim wykazuje się tym , że nie ma w tej karcie określenia na zasadzie deklaracji. Jest to takie troszkę ( ja to zawsze się śmieję ) – „albo się uda albo się nie uda. „
I mniej więcej tego rodzaju energie symbolizuje sobą ta 2 Denarów.
Oczywiście jest to poziom gdzie dwójki w ogóle wskazują na dualizm. Więc często 2 Denarów będzie wskazywała na utrzymanie wpływów w dwóch miejscach.
Jeśli chodzi o kwestie materialne jest to bardzo pozyskiwanie pieniędzy z dwóch źródeł , które albo się na siebie nakładają albo są jakby realizowane równolegle. Natomiast nie wymaga od nas ta realizacja podejmowania kluczowych decyzji.
Często jest to właśnie ta karta , która wskazuje na np. niepełny wymiar godzin. Czyli gdzieś pracujemy na pełny etat , gdzieś pracujemy na pół etatu albo gdzieś pracujemy na pół etatu , w innym miejscu na pół etatu, w efekcie końcowym niby mamy ten cały etat ale tak naprawdę on jest dwuczłonowo stworzony.
I dwójki w ogóle wskazują na ten rodzaj dualizmu . Przy czym dwójki przede wszystkim pokazują nam jakby dwie płaszczyzny z których dana sytuacja jest rozpatrywana. Płaszczyzna czasu teraźniejszego i płaszczyzna przyszłości w kontekście której my stajemy przed koniecznością albo wejścia w ta przyszłość albo wykonywania wszelkiego rodzaju ruchów , żeby symulować swoje wejście jednocześnie nie zmieniając swojej pozycji dotychczasowej.

2 Denary - będzie podchodziła do wielu rzeczy na luzie.
Czyli jak będzie reagowała na zaproszenie? – przeliczy sobie, przeanalizuje , nie będzie zbyt wiele oczekiwała , że osiągnie, z drugiej strony będzie się cieszyła jeśli w ogóle cos osiągnie. Stąd nie występuje przy energii 2 Denarów jakiś sensowny plan do realizacji.

Co zrobi 2 Denarów w relacji związku?
- będzie się przemieszczała pomiędzy dwoma układami partnerskimi jednocześnie w żadnym z nich nie będąc bardziej, w żadnym z nich nie będąc mniej.
Jest to pewien rodzaj wyważenia sytuacji. Mało tego 2 Denarów może realizować w takiej formule podwójny układ partnerski gdzie te światy się dotykają. Osoba potrafi tak żonglować sytuacja gdzie obydwie te strefy ma pod kontrolą a jednocześnie żadna z nich nie jest głównym celem.
------------------------------------------------
( oprac. na podstawie programów T. Danuty)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: 2 denary (pentakle)

Postautor: nadzieja_aa » sobota 05 lut 2011, 15:10

2 MONETY
==========================


2 Monet na karcie Pana Crowleya - jest to generalnie taki wąż zwinięty w ósemkę czyli symbol nieskończoności . Ten wąż ma na głowie złotą koronę , która symbolizuje taki Duży rozwój duchowy . I tu już możemy powiedzieć, że karta
2 Monet mimo , że jest raczej z takich przyziemnych znaków ziemskiego żywiołu również może nam symbolizować, że jesteśmy na jakimś etapie tego naszego rozwoju duchowego . Co prawda dwójka nie wnosi już takich wysokich lotów , ale już daje takie poczucie, że gdzieś próbujemy tą naszą duchową ścieżkę rozwijać. Tutaj znak nieskończoności , który się powtarza bardzo często w taliach w kartach i na karcie Maga i na karcie Siły również daje takie zaglądnie nie za ta zasłonę przyszłości , przeszłości – tu nieskończoność nie ma początku, nie ma końca czyli kolejny symbol mówiący o tym , że
2 Monet nie jest tylko taką bardzo przyziemna kartą.
Korona na głowie węża w talii Pana Crowleya mówi o takim duchowym przebudzeniu.
Na karcie znajdują się również inne symbole – znak Tao tylko inaczej ujęty kolorystycznie . Nie jest biało-czarny tylko jest szaro-zielony. I taki lila, różowy, troszeczkę fioletowy. Ten kolor lila oznacza duchowość, szaro-zielony – przyziemność. I tu znak Tao łączy nam w jedno i tą przyziemność i tą duchowość. Czyli w dwójkach mamy jakieś pogodzenie przeciwieństw.
Można powiedzieć, że Crowley zauważył- początek zmian zaczyna się w świecie duchowym. Stąd taka symbolika karty, że jeżeli w pewnym momencie zaczniemy myśleć o tym , żeby te nasze ziemskie dobra zacząć gromadzić , żeby zyskać lepszą pracę to cała praca nad nasza taka rzeczywistością zaczyna się od głowy, od myślenia, od tego duchowego świata.
Oprócz tego na tej karcie mamy inne pogodzenie przeciwieństw , Crowley używał jednak bardzo dużo symboliki i posługiwał się nią naprawdę doskonale.
Mamy również znaki trójkątów: trójkąt męski , trójkąt żeński. Czyli pogodzeni dwóch pierwiastków , które tkwią w każdym człowieku. Oczywiście przeważnie kobiety maja przewagę tego pierwiastka żeńskiego , mężczyźni mają przewagę pierwiastka męskiego natomiast kiedy wyciągamy tą kartę we wróżbie dla siebie bądź dla kogoś innego bardzo często oznacza to, że umiemy bardzo ładnie pogodzić te dwie sfery : i męska i żeńska. W swojej wędrówce poprzez życie.
Tyle tej symboliki zawartej na karcie symbolizuje i sugeruje , że zmiana w nas jako w ludziach zachodzi na każdym poziomie czyli i na tym poziomie płciowym , gdzie tutaj wchodzi ten pierwiastek męski i pierwiastek żeński, na poziomie duchowym (kolorystyka wyższych kolorów, wyższych wibracji – różowego, fioletowego ) oraz na poziomie ziemskim jako , że monety reprezentują bardzo często żywioł ziemi. Bardzo często mówią o pieniądzach, które zarabiamy bądź tracimy , o pracy , którą dostajemy bądź , której powinniśmy unikać.
Talia Rider Waita – widzimy tańczącego młodzieńca, który w rękach trzyma Pentakle , jeden z tych pentakli jest wyżej, drugi niżej . i oba oplecione są też symbolem nieskończoności. Czyli mamy tu powtórkę symboliki Crowleya – ta nieskończoność, to duchowe zaglądanie za kotarę przyszłości.
Ten młodzieniec stoi na brzegu jakiejś wody, być może morza ponieważ z tyłu za nim znajdują się małe stateczki i symbolizuje bardzo często radość, beztroskę. , jakieś wiadomości, które są przesyłane lub , które my przesyłamy dalej. Jeżeli wypadnie nam w negatywnym punkcie czyli jeżeli tę kartę możemy odczytywać negatywnie to bardzo często oznacza kłopoty poprzez beztroskę. Mi karta
2 Monet wypada w momencie kiedy mamy utracić jakąś niewielką sumę pieniędzy . Ale nie poprzez umowy, chociaż to zależy od otaczających kart – natomiast często właśnie poprzez beztroskę czyli zapomnienie, zgubienie, zostawienie jakiejś rzeczy w tramwaju, w samochodzie , czasem są to kradzieże i bardzo często mogą to być kradzieże środków lokomocji. Ale tak jak mówiłam , mamy jakieś podstawy dotyczące charakterystyki kart, one są ujęte w różnych opracowaniach ale dopiero poprzez pracę z kartami , poprzez pracę z ludźmi udaje nam się dojść do własnych wniosków. Jeżeli przychodzą do nas ludzie , potem przychodzą raz jeszcze, opowiadają co się sprawdziło , co się nie sprawdziło , jeżeli my chociaż w części pamiętamy pewne układy to wtedy możemy zobaczyć, że pewne karty , pewne sekwencje kart powtarzają się do danych przypadków.
----------------------------------------------------------------------

Zdrowie
==========
Jeżeli pytamy o zdrowie na temat naszego bądź naszych znajomych (3 karty) – jeżeli wypadnie nam 2 Monet – oznacza zaburzenia w przemianie materii i w całej gospodarce również hormonalnej organizmu ale dotyczącej tej przemiany materii czyli początek jakichś problemów z trzustką , problemów z przyswajaniem w organizmie insuliny . jeszcze nie cukrzyca ale już jakieś problemy z przemiana materii.
Karta ta może świadczyć o niedoborze witamin z grupy B czyli witamin bardzo nam potrzebnych
-----------------------------------------------------------------------

Miłość-
===============
Jeżeli 2 Monety wyjdzie nam w pozycji prostej bardzo często oznacza to uzyskanie dodatkowych korzyści dla danej pary , dzięki podjętym wspólnym decyzjom. I tu wkracza energia cyfry 2 gdzie człowiek nie zostanie samotny, ma jakiegoś partnera czy to przyjaciela czy znajomego ale jest to jakieś partnerstwo , tak, że tu te decyzje nie są podejmowane samotnie.
----------------------------------------------------------------

Charakter partnera
=============
- jeżeli pytamy o charakter partnera bardzo często mówi , o obowiązkowości, sumienności, odpowiedzialności chyba , ze wypadnie w negatywie (odwrócona) wtedy te cechy przekształca i ktoś np. obowiązkowy jest nieobowiązkowy … odpowiedzialny nie jest odpowiedzialny a sumienny nie jest sumienny itp. Czyli tu może pokazywać dwie strony naszej osobowości i w zależności od tego gdzie stoi w układzie ta strona tej osobowości przeważa .
Jako, że na 2 Monet widzimy z tyłu wodę, widzimy statek bardzo często opowiada nam w kartach o urlopie, rekreacji , zasłużonym odpoczynku - ale znowu nie samotnym tylko w towarzystwie partnera ( przy czym partnera nie należy rozumieć tu jako ta jedną jedyną stałą osobę ale może to być partner w interesach, kumpel do towarzystwa , po prostu ktoś znajomy.
Jeżeli 2 Monet wypada nam w układach uczuciowych , miłosnych może również oznaczać wspólne zacieśnianie więzi materialnej czyli para może już mieć za sobą przepracowany ten etap zacieśniania więzi emocjonalnej , para się rozumie, jest długo razem i w tym momencie próbują budować swoją materialną rzeczywistość. Ale 2 Monet daje jednak partnerstwo czyli tutaj nikt nie ma większych nakładów, nikt nie ma większych zysków . Te wszystkie i zyski i starty i obowiązki i przywileje dzielone są raczej po równo.
Jeżeli 2 Monet wypadnie w negatywnym miejscu może oznaczać, że jeden z partnerów ma daleko posunięty perfekcjonizm co może być męczące dla tej drugiej osoby. Czyli np.; określając naszego partnera 2 Monet wypadnie jako negatyw może się okazać , że jeżeli przestawimy wazonik na półeczce to druga osoba leci i będzie go poprawiać . Tak, że tu może być perfekcjonizm doprowadzony do obłędu i jeżeli ta druga osoba jest troszeczkę bałaganiarzem , może to bardzo przeszkadzać. Mało tego – ta osoba perfekcjonista potrafi wprowadzić w komplety ta swoja druga połówkę. Czyli nie jest to bardzo korzystny i bardzo partnerski związek.
Również ta karta w tej negatywnej swej stronie może odzwierciedlać taka przeciętność. Czyli jeżeli my patrzymy na swego partnera poprzez ta kartę może mówić o tym ,że jesteśmy znudzeni związkiem , znudzeni partnerem i nie widzimy już naszej wspólnej dalszej przyszłości jako czegoś dobrego, czegoś co powoduje drżenie serca. I to jest najgorsza sytuacja. Bo jeżeli patrzymy na otoczenie jakimi oczami patrzy na naszego partnera i jeżeli wyjdzie ta przeciętność to tu nie ma problemu bo tu jak to się mówi „nie to ładne co ładne tylko to co się komu podoba „ więc opinia otoczenia nie jest tak ważna. Tylko to co my sami myślimy o swoim partnerze. 2 Monety w takich sytuacjach oznaczają taką nijakość w związkach. W zasadzie jest dobrze, w zasadzie nie jest najlepiej, i nie wiemy, czy się wycofać, czy pójść do przodu , co z tym zrobić, stoimy w miejscu i nie robimy nic.
Może również oznaczać wspólny, małżeński, partnerski błąd przy decyzjach finansowych. I jeżeli kładziemy układy na miłość i wychodzi karta domu bądź remontu a przy niej stanie 2 Monet może okazać się , że będzie to –nietrafiony remont, nie ta ekipa, nie te osoby, nie ten dom i nie to miejsce. Dla nas. Już kart tarota mogą ostrzegać i mówić, że niekoniecznie ta droga trzeba iść i w ta decyzje dalej inwestować.
W jednym z gorszych przypadków 2 Monet może oznaczać brak jednomyślności partnerów w sprawach materialnych. Jest to o tyle niekorzystne o ile wtedy w małżeństwie , w związku mogą być ciągłe przepychanki dotyczące np. spraw: czy teraz jest potrzebna pościel, czy kurtka. Itp. I tu szczególnie z tych spraw materialnych rodzą się w związku bardzo duże problemy.
Jeżeli przy 2 Monet stanie 4 Monet i to charakteryzuje jakiegoś partnera w układach miłosnych to tu może jeszcze wchodzić czynnik dosyć dużego skąpstwa partnera . Więc jeżeli młoda dziewczyna pyta czy dany partner jest tym partnerem na życie, czy warto inwestować jakiś tam związek to od razu można ostrzec, że może to nie jest od razu zły człowiek ale może być skąpy i to może być niewygodne. Owszem z ludźmi , którzy maja tzw. węża w kieszeni również da się żyć , ale muszą się Godzic na to dwie strony. , bo jednak związek to jest takie podlewanie tej roślinki miłości, żeby ona wzrastała a nie , że jedno podlewa i się opiekuje a drugie podcina.
----------------------------------------------------

Finanse
=================
Jeżeli 2 Monet wypadnie w sprawach dotyczących finansów oznacza fakt zaistnienia drugiego zajęcia, może drugiego etapu w naszym życiu. Czegoś co na dzień dzisiejszy niekoniecznie przynosi wielkie dochody i wielkie finanse ale w przyszłości te proporcje mogą się zamienić. Bardzo często ludzie pracując w jednym miejscu dla kogoś myślą o założeniu własnej firmy,. I to jest ta sytuacja kiedy jesteśmy na początku , startujemy z tym własnym przedsięwzięciem , które jeszcze nie przynosi dochodów, jeszcze nie jest takie rozreklamowane, jeszcze nie jest tym takim naszym jedynym zajęciem i od dalszych kart będzie zależało czy te proporcje zmienią się i czy w pewnym momencie będziemy mogli zrezygnować z tego stałego etatu, żeby zając się tą swoją własną firmą.
Jeszcze z tych pozytywnych znaczeń to jest umiejętność wykazania się na gruncie zawodowym , to są zyski z wcześniejszych inwestycji, również dobre wiadomości, jakaś korzystna umowa i szeroko rozumiany handel. I tu w handlu tez oprócz 2 Monet może być 2 Pałki jeżeli np. pytamy o to czym powinniśmy się zajmować. Jeżeli przy tych dwóch kartach czyli
2 Monet + 2 Pałki wypadnie 8 Mieczy a 8mieczy to jest karta, która Crowley nazwał interferencja (rozmowy, spotkania, ktoś się spotyka – zderzenie , potem każdy w swoja stronę)- bardzo często jest teraz karta mediów, masmediów, Internetu , telefonu, - to wtedy ten handel może również odbywać się droga elektroniczna.
Jeżeli 2 monet wypadnie nam w negatywnym miejscu (odwrócona ) – pracoholizm, i perfekcjonizm ale tu już niekoniecznie w domy ale w pracy . tylko. I jeżeli taki Małynek jest pod patronatem odwróconej 2 Monet , jeżeli jest pracoholikiem to może być perfekcjonista w pracy ale niekoniecznie w domu czyli przychodzi i odpoczywa ale te chwile odpoczynku również są dosyć rzadkie.
Jeżeli pytamy o pracę, którą mamy przyjąć , bądź w której jesteśmy czyli na sytuacje obecna bardzo często to brak satysfakcji z wykonywanych zajęć.
Jeżeli pytamy o nasze umiejętności czy to jeżeli startujemy w jakieś nowe miejsce , składamy cv czy w momentach kiedy zastanawiamy się czy podjąć jakieś zadanie, jakieś ryzyko często może ta karta w negatywnym położeniu może oznaczać brak kompetencji do danego zadania , do danego miejsca, do danej pracy.
Jeżeli chodzi o psychiczna stronę finansów to może oznaczać potrzebę ciągłego uznania w oczach współpracowników , w oczach partnerów. To też jest bardzo niewygodna rzecz dla osoby pytającej dlatego ,że ciągle wydaje nam się , że jesteśmy od kogoś gorsi a ten świat jest tak skonstruowany , ze zawsze są od nas osoby lepsze , mądrzejsze, ładniejsze, bogatsze, lepsze w tym co robią. I dobrze żeby wtedy przekształcić te nasze energie w chęć dorównywania a nie w chęć przegonienia za wszelką cenę pewnych umiejętności, pewnych ludzi, pewnych rzeczy.
Również jeżeli pytamy o jakieś umowy, które mamy zawrzeć (szeroko rozumiane czyli i te zawodowe i te prywatne )związane z kupnem , wymianą lub sprzedażą to często karta ta oznacza niedobre, niekorzystne finansowo dla nas umowy. Wtedy lepiej przeczekać a może się znaleźć lepszy kontrahent , lepszy dom, lepszy samochód chociaż zależy to od dalszych kart , bo może się okazać, że będzie może akurat ta zła umowa wybraniem pewnego rodzaju mniejszego zła.
---------------------------------------------------

Co znaczy 2 Monet jeżeli charakteryzuje człowieka?
===============================
Bardzo często człowiek pod egidą , pod patronatem 2 Monet jest to osoba zmienna, niestała , lubiąca zabawę, dosyć beztroska . Nawet ta niestałość nie jest u tego człowieka taka bardzo złośliwa ale wynikająca z cech charakteru , być może z środowiska w którym się znajduje . Taki człowiek materialista, który dla finansów potrafi zaprzedać duszę diabłu. Ta karta bardzo często oznacza takie osoby o których mówi się , że „potrafią dwa razy sprzedać np. : wieżę Aifla „ czyli są dosyć obrotne ale niekoniecznie bardzo szczere i bardzo uczciwe.
Jeżeli chodzi o twórczość bardzo często 2 Monet przedstawia pewne nowoczesne rzeźby , takie troszeczkę zakręcone książki gdzie rzeczywistość miesza się ze światem fantazji, taką twórczość, która powoduje to , że można jakieś wyroby tanio kupić ale drogo sprzedać czyli jest tu zabawa pieniędzmi. Są to również rzeczy nietrwałe takie jak rzeźby z lodu , które po jakimś czasie jednak znikają, . Czym powinniśmy handlować? – może to być szeroko rozumiany taki tandetny artykuł czyli cos co jest, trochę posłuży i zaraz znika gdzieś w kącie już popsute.
Jeżeli pytamy o miejsce gdzie kogoś poznamy , albo gdzie będziemy pracować to są bardzo często banki. Co do poznania partnera – nowobogackie przyjęcia czyli to wszystko takie fajne, piękny stół, szwedzki, wszyscy pięknie ubrani. Mogą to być również rejsy statkami ale tez raczej dla osób, które gdzieś tam stoją dobrze finansowo. Mogą to być bary w których spotykają się tzw. Wipy.
-------------------------------------------------------------

2 Monety a sprawy karmiczne.
===========================
Bardzo często patrzymy w układach tarota czy sobie czy osobom nam znanym na sprawy karmiczne. , co mamy do przepracowania, co jeszcze możemy przepracować, co będzie nas spotykało w życiu. Są to układy kart które mogą mówić o trudnych przeżyciach traumatycznych , zawsze wyciskają sporo łez, sporo emocji,

Układ karmiczny, sprawa dosyć prosta składającą się z 5 kart.
=================================
1 karta
=============
– mówiąca o tym skąd wypływają moje obecne problemy. Czyli o źródle problemów, o tym skąd się biorą w naszym teraźniejszym życiu jakieś przeszkody.

2karta
====================
– mówi nam o tym jaki wpływ na obecną sytuacje maja te najbliższe obciążenia karmiczne : co to mogą być za obciążenia, kim byliśmy , jakimi ludźmi.

3 karta
====================
– co powinienem zrobić, żeby pozbyć się tych obciążeń karmicznych , czy iść drogą w prawo czy drogą w lewo

4 karta
=====================
– kto lub co może nam pomóc.

5 karta
========================
– ostateczny rezultat
I możemy dociągnąć 6 kartę ,
===========================
która będzie oznaczała nas w chwili obecnej.

A co 2 Monet oznacza w tych układach karmicznych?
==================================
– bardzo często wypada wtedy , kiedy jesteśmy w tym wcieleniu ze względu na poprzednie obarczeni dosyć ciężką pracą. Jest to konieczność ponoszenia takich podwójnych wysiłków do osiągnięcia celu, który innym przychodzi znacznie, znacznie łatwiej. Może mówić o tym , że przeszłych wcieleniach byliśmy perfekcjonistami, profesjonalistami , którzy doprowadzali do końca każdą zaczęta rzecz ale niekoniecznie w pozytywnych emocjach. Czyli to mogło być tzw. „dojście do celu po trupach”. Może pokazywać to, że byliśmy osobami obowiązkowymi , a jeżeli stawiamy na parę może pokazywać różnice w statusie materialnym partnerów czyli tzw. Mezaliansy. Może również pokazywać, że mamy do przepracowania taka przesadną ostrożność , że w poprzednich wcieleniach nie potrafiliśmy podjąć szybkich , radykalnych decyzji i że najwyższy czas w tym życiu tego się nauczyć. (podejmowania tej decyzji, braku przesadnej ostrożności. )Może tez pokazywać, że w tym życiu naszym problemem jest brak koncentracji na różnych sprawach tylko wszystkie nasze wysiłki idą w kierunku spraw zawodowych co nie jest korzystne ani dla naszych uczuć , ani dla naszego samopoczucia , zdrowia czy chwil relaksu.
Jeżeli 2 monet stanie w pobliżu Cesarza w układach karmicznych
bardzo często pokazuje, że nasze profesjonalne podejście do pracy niegdyś co możemy przenosić na chwilę obecna z tym , ze wtedy nie dążymy do celu wszelkimi metodami tylko jesteśmy człowiekiem, który potrafi rozgraniczyć swoje chęci dojścia do czegoś a ludzi , którym po drodze traktujemy na poziomie, godnie i po ludzku.
Jeżeli obok stanie karta Kochanków – w przeszłości mogliśmy mieć związek małżeński traktowany jak interes co teraz może się odbijać w niepokoju emocjonalnym w tym , że nie możemy znaleźć partnera dla siebie, w tym , że ci ludzie koło nas są ale nie potrafimy ulokować serca w jednym miejscu ani tez żadna jedna konkretna osoba nie wybiera nas jako swojego partnera.
------------------------------------------------

Negatywne aspekty 2 Monet w układach karmicznych
=====================================


Jeżeli 2 Monet wypadnie w układach karmicznych w pozycji negatywnej bardzo często oznacza to , że pracujemy nie dla finansów , nie dla pieniędzy tylko dla ciągłego uznania ze strony otoczenia. Jak wiadomo z tym uznaniem różnie bywa dlatego ta nasza praca, te nasze wysiłki często idą na marne.
Może również oznaczać, że w poprzednich życiach ( i teraz to mamy do przerobienia) było przechwalanie się swoją pozycją czy to materialną czy to zawodową i teraz musimy w obecnym czasie nauczyć się chociaż odrobiny skromności.
Może to również oznaczać pracoholizm albo taką przeciętność ponad którą próbujemy się wybić a nie bardzo mamy ku temu możliwości , nawet nie tyle talenty co zapał do pracy.
Ta 2 Monet w negatywnym aspekcie często oznacza taką osobowość, która pozbawiona jest wyrazu czyli jesteśmy takim szarym człowieczkiem . który ani nie próbuje być lepszy , ani nie próbuje być gorszy , gdzieś tam płynie właśnie z tą szara masą i nie widzi możliwości do tego, żeby zabłysnąć w jakiejkolwiek dziedzinie –nie tylko tej finansowej chociaż cały czas rozmawiamy o 2 Monet.
Bardzo często oznacza, że w poprzednich życiach byliśmy takim biernym wykonawcą cudzych idei. Czyli człowiekiem, który nie sypał pomysłami z rękawa i do przerobienia w tym życiu najczęściej oznacza to, że powinniśmy błysnąć, powinniśmy wymyślić coś spektakularnego i cos co pozwoli nam przerobić tą taką życiową bierność.
Również w negatywnym aspekcie 2 Monet przy układach karmicznych może oznaczać życie w skrajnym ubóstwie ale tak troszeczkę za własnym przyzwoleniem. Czyli nie widzimy światełka w tunelu, nie wiemy, że tak naprawdę , jeżeli się postaramy może być lepiej i w obecnym życiu może my startować od takiej dosyć marnej materialnej pozycji. Po to, by nauczyć się działać na swoją korzyść jeżeli chodzi o finanse. I właśnie oznacza ten brak motywacji do polepszania standardu życia co będziemy musieli przerobić w aktualnym życiu.

Jeżeli 2 Monet stanie przy Magu - często oznacza to kupowanie zaszczytów, przyjaciół, czyli takie interesowne załatwianie pieniędzmi wielu życiowych spraw.
-----------------------------------------------------

Jeżeli 2 Monet stanie przy Pustelniku - może oznaczać zatracanie się w pracy, pracoholizm , niedostrzeganie nikogo wokół siebie , środowiska, domu, rodziny (taki typowy pracoholizm).
----------------------------------------

Jeżeli 2 Monet stanie przy Wisielcu – może to oznaczać brak inicjatywy , bierne poddawanie się biegowi wypadków . Pamiętajmy, że jest to negatywny aspekt. Czyli nie odpoczynek, nie zbieranie energii ale takie bierne tkwienie w jednym miejscu.

opracowałam (wg. Programów Joanny Wiśniewskiej)
==================================================
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Alexis
Posty: 407
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 20:25

Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku

Postautor: Alexis » wtorek 14 sie 2012, 01:17

Prawie zawsze gdy rozkładam tarota to personifikacją osoby pytającej (czyli mnie) jest karta 2 DYSK ZMIANA. Aż mnie to sama dziwi, znacie może jakieś szersze znaczenie tej karty?
http://www.czarymary.pl/p_875546_magicz ... tha_cicero
Awatar użytkownika
Kasha
Posty: 2315
Rejestracja: piątek 13 sty 2012, 21:53
Lokalizacja: far far away
Kontaktowanie:

Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku

Postautor: Kasha » wtorek 14 sie 2012, 01:24

ale co to za talia?
jest opisana, że wiesz, że to zmiana
2 dyski to jak 2 denary - 2 monety
wskocz na znaczenia kart na forum i poczytasz ... :kwiatek:
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw zniżysz się do jego poziomu, a potem pokona cię doświadczeniem.
Ktoś z boku mógłby nie zauważyć różnicy.

moja płatna prywatna strona : http://www.tarot-octavia-de-oro.com/
Awatar użytkownika
slawek_88
Posty: 1234
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 21:31
Lokalizacja: Pomorze

Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku

Postautor: slawek_88 » wtorek 28 sie 2012, 08:34

Ta zmiana to nie taka zmiana jak Śmierć XIII ale raczej wynikająca z braku stałości i z dwoistości, czy też wielowątkowości. Tak jak żonglujący gostek u RW, raz to raz tamto przez co nie może skupić się na tym jednym przedmiocie. Za dużo spraw do ogarnięcia, przez co co chwile musi skupiać się na czym innym lecz na niczym konkretnie;) Dlatego to ciągła zmiana przy braku zmiany ogólnej (ruszenia do przodu) - stoimy i zmieniamy piłeczki w rękach. Tak ja ją rozumiem :ok:
Najkrótsze odpowiedzi TAK i NIE wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

NA RAZIE NIE WRÓŻĘ
Awatar użytkownika
Pełnia
Posty: 125
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 16:36

Magiczny Tarot Zakonu Złotego Brzasku

Postautor: Pełnia » wtorek 28 sie 2012, 19:41

Sławek 88 dobrze to opisał, to takie trzymanie dwóch srok za ogon aby żadna z nich nie uciekła, no bo wiadomo, byłaby strata.
Moze właśnie balansujesz, czy to w życiu prywatnym, masz lub bierzesz pod uwagę 2-ch partnerów, czy też w kwestii materialnej/życiowej coś rozważasz i nie wiesz z czego zrezygnować, jeśli w ogóle zamierzasz rezygnować, bo 2 Den to często podwójne życie, dwie twarze, brak samookreślenia się.
Awatar użytkownika
Izyda
Posty: 1858
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 16:46

Re: 2 denarów

Postautor: Izyda » środa 28 maja 2014, 20:23

:) u mnie karta 2 Monet pokazuje: wymianę informacji,zwrotu np. pieniędzy i czegoś co jest nie stałe :kotek:
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1305
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: 2 denarów

Postautor: Aggata » środa 22 kwie 2015, 08:56

Jako karta dnia:
Dziś nie powinieneś do niczego odnosić się zbyt poważnie. Lepiej oddaj się rozrywkom. Ten dzień trzeba przeżyć jak grę. Okaż giętkość, nie odmawiaj spróbowania tego czy tamtego, a jeśli coś nie wyjdzie Ci od razu - powtórz próbę, a potem jeszcze raz i jeszcze, do tej pory, dopóki nie wygrasz lub całkiem Ci nie zbrzydnie. Dzisiejszy dzień przecież i tak będzie trwał tylko do jutra.

Jako dobra rada:
Okaż giętkość i spróbuj zagrać wykorzystując wszystkie możliwości.

Jako ostrzeżenie:
Nie rezygnuj z ciekawych spraw jedynie z powodu swoich zmiennych nastrojów.


Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Nut
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 14:03

Re: 2 denarów

Postautor: Nut » sobota 21 lis 2015, 15:23

W pytaniu o związek przedstawia wachanie, niezdecydowanie co do partnera. W przypadku pytań o finanse to dwa źródła dochodów, 2 etaty.
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2626
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: 2 denarów

Postautor: madrugada » sobota 21 lis 2015, 15:41

U mnie jako karta laczaca zwiazek to "docieranie sie" - probojemy dopasowac do siebie te dwie pileczki i zbalansowac dwa zycia. Podobnie jak w przypadku 2 kijow zreszta, choc troszke inaczej, kije to inicjatywa, energia, tutaj mamy do czynienia z czyms juz ugruntowanym. Mamy tutaj dwie osoby ktore sa ustabilizowane jakos w swoich wlasnych zyciach czy planach na przyszlosc, i proboja to ze soba polaczyc.

Jesli po stronie jednej osoby to oznacza wachanie, ale tez bardziej w kontekscie czy "ja sie chce na to zdecydowac" , "czy jest ta osoba warta mojej uwagi" (To przeciez monety), nie widze w tej karcie innej osoby, chyba ze poparte jest to innymi kartami.
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
loveistheanswer
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 13:42

Re: 2 denarów

Postautor: loveistheanswer » poniedziałek 18 lip 2016, 13:48

A co się dzieje gdy pytający losuje 2 denarów w kontekście zakończenia procesu sądowego? Chodzi o śledztwo prowadzone przez prokuratora przeciwko szpitalowi położniczemu. Jak zinterpretowalibyście tę kartę w takim pytaniu?
Awatar użytkownika
ameners
Posty: 630
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 16:42

Re: 2 denarów

Postautor: ameners » poniedziałek 05 wrz 2016, 23:07

loveistheanswer, zinterpretowałbym to jako że sprawa zostanie odrzucona, zamknięta bądź utajniona. :)
''Nie ma lepszego czasu od teraźniejszości.''
~ Graham Masterton

Obrazek

Wróć do „Dwór denarów”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość