4 denarów

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

4 denarów

Postautor: Tarofides » poniedziałek 20 gru 2010, 04:23

Karta Tarota 4 denarów (monet)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

4 denary.jpg
Prawa autorskie zastrzeżone
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
monique09
Posty: 19
Rejestracja: piątek 17 gru 2010, 13:15
Lokalizacja: Częstochowa

Re: 4 denary (pentakle)

Postautor: monique09 » poniedziałek 20 gru 2010, 23:56

Paradoksalny aspekt materialnego zabezpieczenia; sytuacja, w której człowiek, o którego dotąd dbano i chroniono, jest jak obosieczny miecz. Wszystko wygląda jak idylla, dopóki nie przyjrzymy się, jakim brzemieniem dla człowieka może być dobrobyt i presja ważnych decyzji, jakie należy podejmować, odpowiedzialność wobec osób, których los zależy od nas czy wobec pracowników, nawet najtrudniejsze decyzje w okresie stabilizacji. Niedojrzała osoba, która nagle znalazła się w takim położeniu, nie potrafi myśleć perspektywicznie i właściwie ocenić zagrożenia oraz korzyści, posłucha złej rady, straci głowę wobec niespodziewanych wydarzeń, może nawet wystawić na niebezpieczeństwo życie swoich lojalnych pomocników. Wskazuje na również na subtelne uzależnienia, którym sprzyja luksus – pozwalamy, by niedostatecznie silna dyscyplina i pobłażanie sobie osłabiły naszą siłę woli. Powinniśmy działać z namysłem i powoli, jeśli trzeba będzie wprowadzić zmiany, ponieważ ich konsekwencje będą także dotyczyły innych ludzi. W blaskach przynosi pełną stabilizacją materialną. Założenie imperium finansowego lub handlowego. Triumf i przejęcie władzy w interesach. Władza osiągnięta dzięki zdobyciu dóbr i majątku. Karta wskazuje, że problemy finansowe zostaną rozwiązane, a przeszkody na drodze do sukcesu w interesach – usunięte. Ukazuje prawo i porządek osiągnięte raczej drogą transakcji handlowych i pokojowych negocjacji, niż przez użycie siły. Cienie ostrzegają przed pożądliwością, niezdolnością do podzielenia się władzą, nadmierną centralizacją sił i środków, biurokratycznymi metodami, niszczącymi indywidualną inicjatywę. Sprzeciwianie się zmianom ze strachu przed stratą tego, co zostało już osiągnięte i utrwalone.

Mandala Duszy - Dariusz Cecuda
Awatar użytkownika
Agnieshka
Posty: 742
Rejestracja: sobota 24 gru 2011, 19:09
Lokalizacja: LODZ

Re: 4 denarów

Postautor: Agnieshka » poniedziałek 11 cze 2012, 17:18

helo wrozbici -napiszcie mi cos wiecej o tej karcie
NIC sie nie stalo-bedziesz zyc -powiedzial rozum do serca !
Marika+

Re: 4 denarów

Postautor: Marika+ » poniedziałek 11 cze 2012, 18:20

W sposób jaki mężczyzna demonstruje denary ma podwójny aspekt.
Po pierwsze jest dumny z tego, co ma i chętnie to pokazuje. Po drugie zbyt kurczowo trzyma się swojej własności, co czyni go zbyt statycznym.
On musi zrezygnować z nadmiernego przywiązania do wartości materialnych, by znów stać się osobą dynamiczną. Temat skostnienia i zastoju wykazuje podobieństwo z ciemną stroną Cesarza IV.
Jeśli mężczyzna z tej karty nie nauczy troszczyć się o siebie, to można założyć, że takie zachowanie najprawdopodobniej zaprowadzi go do sytuacji z karty Śmierć XIII lub Wieży Boga XVI.

Tradycyjne znaczenie- zachłanność, chciwość, kurczowe trzymanie się własności, materialne zabezpieczanie się, zapominanie o najważniejszym, pogoń za pieniądzem.

Przy odwróconej karcie- zwlekanie, przeszkody, utrata pieniędzy.

Źródło- "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhaf
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: 4 denarów

Postautor: dowell » środa 13 cze 2012, 23:06

Mi ta karta się jeszcze z domem kojarzy (w sensie budynek) ;) NO i oczywiście z wielkim skąpiradłem na pewno.
Awatar użytkownika
slawek_88
Posty: 1234
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 21:31
Lokalizacja: Pomorze

Re: 4 denarów

Postautor: slawek_88 » środa 08 sie 2012, 18:10

Pamiętam jak T.Danuta opowiadała, że ta karta tworzy taki solidny mur w odróżnieniu od 4 kijów, która jest jakby tylko wyznaczeniem terenu przez te patyki - tak więc obie mowią o osiagnięciu czegoś, o zdobyczy, tyle tylko że 4 monet już się zamurowuje w tym i już nic nie odda ani nic nie wpuści, zaś 4 kije tworzy domek tymczasowy i pozwala sobie na dlaszy rozwój, na dopuszczenie nowej energii i wypuszczenie starej (można wejść lub wyjść z tego terenu, gdyż nie ma muru który nas tam więzi)
Ponadto jako że jest to KOZIOROŻEC (słońce w Koziorożcu) to jest tożsama 4 monet z diabłem, czyli jest ktoś rządzący w tym terenie i swego rodzaju kajdany, tu jednak w postaci tego muru, w którym musimy podporządkowywać się PRAWU, które tu jest ważną rzeczą. Mówi więc też o prawie i zasadach które są nieugięte i które musimy przestrzegać, z jednej strony ograniczają one naszą wolność, ale z drugiej respektując je czyli zostając tam w tych murach, zyskujemy przywileje czyli ochronę.

no i tak ogolnie to zawsze mi się kojarzy z takim uziemieniem, z takim przytrzymaniem danego stanu rzeczy, albo ogrodzeniem, ogarnięciem czegoś... tak jakby wzmocnieniem tez czegoś o czym mówią inne karty, robi rzeczy cięższymi ale też bardziej stałymi, też kumuluje w jednym punkcie, zapobiega rozpraszaniu czegoś... to tak enerhetycznie określając, wtedy zależy od pytania można już dopasować;) :mysli:
Najkrótsze odpowiedzi TAK i NIE wymagają najdłuższego zastanowienia.
Pitagoras

NA RAZIE NIE WRÓŻĘ
Awatar użytkownika
Matylda
Posty: 14
Rejestracja: środa 30 maja 2012, 16:55

Re: 4 denarów

Postautor: Matylda » piątek 16 lis 2012, 13:45

Mi jednego dnia wypadała przy tasowaniu kart, chyba ze 4 razy wypadła i wieczorem siostra przyznała mi się, że spaliła żelazkiem bluzkę którą jej pożyczyłam a byłam do niej bardzo przywiązana, sentymentalnie :rotfl:
"Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. " (Paulo Coelho)
Awatar użytkownika
Dekoupage
Posty: 34
Rejestracja: środa 11 kwie 2012, 08:23
Lokalizacja: Łódź

Re: 4 denarów

Postautor: Dekoupage » niedziela 27 sty 2013, 09:33

Czwórka denarów
Jest władczynią materii w najczystszej jej postaci. Towarzyszy wszelkim formom pracy czysto materialnej, począwszy od zajęć i profesji fizycznych, a kończąc na artyście, który rzeźbi lub tworzy cokolwiek innego materialnego. To ona wywołuje pot na czołach ciężko pracujących ludzi, ale odnajdziesz ją również w smaku chleba, w równo ułożonych cegłach budowanego domu i w pięknym meblu. Jest bardzo dokładna, gdyż wie, że każdy błąd, to podwójna praca, ponieważ trzeba go naprawić. Woli, żeby wszystko od razu było zrobione dobrze, bo nie znosi straty czasu. Pomaga tym, którzy ciężko pracują nad pomnożeniem stanu materialnego i obce są jej wszelkie dywagacje filozoficzne, ponieważ światopogląd czwóki denarów jest prosty: tylko ciężka, rzetelna praca prowadzi do sukcesu i bezpieczeństwa materialnego. Niektórzy uważają, że jest interesowna i niczego nie zrobi za darmo i jest to w pewnym sensie racja, ponieważ uważa, że każdy wysiłek i trud powinien być odpowiednio wynagrodzony, chociaż wcale nie musi to być zrobione w brzęczącej monecie. Jeśli ktoś zrobi jej przysługę, zawsze się rewanżuje i nie lubi być komukolwiek coś dłużna.
A.Chrzanowska
Awatar użytkownika
Dekoupage
Posty: 34
Rejestracja: środa 11 kwie 2012, 08:23
Lokalizacja: Łódź

Re: 4 denarów

Postautor: Dekoupage » niedziela 27 sty 2013, 09:36

4 Denarów - pomnożenie majątku, liczenie tylko na siebie, mądre inwestycje, umiejętne gospodarowanie czasem, wiarygodność finansowa, stabilizacja materialna.

4 Denarów (odwrócona) - zawiść wśród kolegów w pracy, naruszenie zgromadzonego kapitału, nieudany interes, nieprzewidziane wydatki, interesowność, strata finansowa.

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Liczba cztery w starym okultystycznym kodzie jest liczbą żywiołu Ziemi. W tarocie symbolem Ziemi są Monety. Z tego wnioskujemy, że Czwórka Monet jest szczególnie mocną karta, i nie bez przyczyny postać narysowana na tej karcie - istny geniusz posiadania - wygląda jakby był zrośnięty ze swoim złotem.

Tarotowe Czwórki oznaczają etap spełnienia, kiedy czyjeś dzieło staje się zamknięta całością. Czwórka Monet oznacza wiec ten moment, kiedy wszelkie wysiłki na rzecz zarabiania pieniędzy i zdobywania innych materialnych dóbr osiągnęły swój skutek. Mam i mogę się tym cieszyć! - oto hasło tej karty.

Aleister Crowley nazwał tę kartę Power, co po angielsku oznacza zarówno siłę, jak i władzę. Uznał też, że w horoskopie odpowiada jej Słońce w znaku Koziorożca. Tak więc sensem tej karty jest władza i moc, osiągnięta dzięki pieniądzom, a ściślej dzięki temu, że ma w swoim ręku rozmaite materialne zasoby.

Czwórka Monet jest jedną z najlepiej wróżących kart w interesach. Zwiastuje bogactwo, materialne bezpieczeństwo, satysfakcję z tego, co się ma. Oznacza osiągnięcie celu w materialnych staraniach. Jeżeli nawet w zadanym pytaniu nie było dosłownie mowy o pieniądzach, karta ta jednak wskazuje, że to, co robimy, ma na względzie finansowe korzyści.

W interesach często ta karta oznacza tan etap, kiedy pieniądz robi pieniądz, i zyski z przedsięwzięcia stają się nieledwie automatem. Dlatego - na karcie Waite'a i Smith - siedząca postać obraca monetą, którą trzyma, niby magicznym młynkiem produkującym złoto.
Kasia40
Posty: 25
Rejestracja: piątek 08 lut 2013, 19:18

Re: 4 denarów

Postautor: Kasia40 » środa 03 lip 2013, 11:11

Czwórka dinarów reprezentuje najgorsze oblicze skrajnego materializmu.
Rani

Re: 4 denarów

Postautor: Rani » środa 03 lip 2013, 17:15

nie, najgorsze to Diabel (XV)
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: 4 denarów

Postautor: anastazja23 » poniedziałek 24 mar 2014, 09:24

A 4 denary jako karta dnia?
Awatar użytkownika
EvaHL
Doradca
Posty: 335
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 17:08
Lokalizacja: ... z głębi serca ... :)
Kontaktowanie:

Re: 4 denarów

Postautor: EvaHL » poniedziałek 24 mar 2014, 12:31

JAKO KARTA DNIA :
Przepełnia Cię dziś chęć wygrania, dlatego przypomnij sobie o ostrożności, bo w istocie rzeczy brakuje Ci sił i umiejętności, żeby wygrać.
Jesteś niepotrzebnie skoncentrowany na czyś, co Ci przeszkadza w realizacji planów, dlatego w ostatecznym rezultacie otrzymasz coś dokładnie odwrotnego, od tego, co chciałeś.
Lepiej przypomnij sobie o tym, że każda inicjatywa, która narusza tajemnicę kosmicznych ruchów bywa karana.
I na wszelki wypadek, sprawdź, co popchnęło Cie do wmieszania się w bieg wydarzeń - strach o własna przyszłość, czy jednak troska o wyższe sprawy?
W zależności od odpowiedzi na to pytanie powinieneś budować swoje dzisiejsze plany.

JAKO DOBRA RADA:
Działaj tylko na pewniaka, nie decyduj się na żadne ryzyko.

JAKO OSTRZEŻENIE:
Nie przywiązuj się do nikogo ani niczego, jeśli spotka Cie nieszczęście, to tylko z tego powodu.

Hajo Banzhaf "Klucz do tarota"
Gabinet Reiki - Eva H.L viewtopic.php?f=50&t=11552 - Zapraszam :)
Pasjonatka Współczesnej Numerologii Obrazek Certyfikowana Terapeutka Reiki
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: 4 denarów

Postautor: anastazja23 » poniedziałek 24 mar 2014, 13:45

Dziękuję Evo no pasuje super. To była karta dnia mojego ojca. I on tak ma zawsze że koncentruje sie na tym co niepowinien:)
Awatar użytkownika
Akante
Posty: 578
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 14:59
Lokalizacja: Kraków

Re: 4 denarów

Postautor: Akante » czwartek 03 lip 2014, 23:45

W pytaniach o zdrowie wskazuje na ból stawów rąk, możliwe złamanie ręki, bóle kończyn górnych - w okolicach łokci, nadgarstków.
- Nie wróżę początkującym (logującym się tylko po wróżbę),
- Proszę o nie wysyłanie swoich danych na moją prywatną skrzynkę!
- Zastrzegam sobie prawo do zmiany kolejki wróżb
Awatar użytkownika
Izyda
Posty: 1858
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 16:46

Re: 4 denarów

Postautor: Izyda » niedziela 24 sie 2014, 19:06

....u mnie ta karta pokazuje po prostu brak jakiegokolwiek rozwoju....ów człek po prostu siedzi i nic nie robi....
Awatar użytkownika
Daenerys
Posty: 47
Rejestracja: piątek 01 lut 2013, 12:11
Lokalizacja: Lublin

Re: 4 denarów

Postautor: Daenerys » czwartek 25 lut 2016, 14:25

W pytaniach o kontakt/spotkanie - nie.
Ogólny zastój, dbanie o swój interes, egoizm, skupienie na sobie, siedzenie w domu, wycofanie się.

Wróć do „Dwór denarów”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość