6 denarów

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

6 denarów

Postautor: Tarofides » środa 22 gru 2010, 12:57

Karta Tarota 6 denarów (monet)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

6 denarów.jpg
Prawa autorskie zastrzeżone
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
FairyWitch
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek 22 lis 2010, 20:03

Re: 6 denarów

Postautor: FairyWitch » sobota 25 gru 2010, 20:41

Ta karta pokazała mi wiele niespodziewanych prezentów.
Potrzebowanie pomocy, ale tej otrzymanie jej.
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: 6 denarów

Postautor: Miriam » niedziela 26 gru 2010, 14:35

6 Denarów
Wzajemność, dawanie i branie, udzielanie pomocy komuś, lub pomoc, którą otrzyma osoba pytająca. Karta może wskazywać na otrzymanie zapomogi, stypendium, w przypadku osób pracujących, wzrost dochodów. To także poprawa warunków życia, branie udziału w różnego rodzaju akcjach społecznych, sukcesywna spłata długów, zaliczka, nagroda. Może także oznaczać anulowanie długu.

strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Szóstka Denarów
Szczodrość, hojność, filantropia. Wspomaganie innych, którzy znajdują się w gorszej sytuacji. Przekazywanie wiedzy, doświadczeń. Ofiara złożona za kogoś innego. Wprowadzanie innych na drogę wiodącą ku wyższym wartościom. Praca charytatywna. Niewdzięczna praca. Stypendium, fundacja. Spadek. Nagroda finansowa.

Odwrócona: Niezadowalająca sytuacja, kiedy ofiarowało się coś istotnego i nie zostało to zauważone lub docenione. Nadmierna szczodrość powodem frustracji. Smutek spowodowany niemożnością zadowolenia wszystkich. Poczucie, iż ,,rzuciło się perły przed wieprze". Nagrodzenie tych, którzy nie są godni nagrody.

Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

6 Denarów - rodzinny sukces materialny, korzystne transakcje handlowe, biznes rodzinny, zakup domu, modernizacja mieszkania, umiejętne zarządzanie majątkiem.

6 Denarów (odwrócona) - zawiść powodująca straty materialne, wykorzystywanie finansowe, nierozsądne inwestycje, trudności materialne w rodzinie, niepewny interes.

Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"


Szóstka denarów
Dawanie i branie, wsparcie finansowe, gotowość do niesienia pomocy.


Uczucia
Karta symbolizująca partnerstwo w związkach, równowagę w dawaniu i braniu, wzajemne wsparcie. Mamy do czynienia z związkiem opartym na uczciwości, o jasnych zasadach, rozwijającym się harmonijnie, gdzie każdy z partnerów dba nie tylko o swoje potrzeby, ale i również o potrzeby swojego partnera. Pozytywna, dobrze wróżąca karta, w zapytaniach o związki. Mamy gwarancję, że nawet w kłopotliwych sytuacjach, nie zabraknie nam wsparcia i pomocy ze strony partnera, albo to my jesteśmy osobą, na którą można liczyć w trudnych sytuacjach. Jako karta ostrzegawcza, w pytaniach, co może być problemem w związku, pojawienie się karty szóstki monet może sygnalizować zaburzoną równowagę w dawaniu i braniu, brak wsparcia z strony naszej lub ze strony partnera, nieumiejętność rozwiązywania problemów, nieradzenie sobie z kłopotami, nieuczciwość, różne potrzeby i oczekiwania w związku, odgrywanie się na partnerze za niepowodzenia, zazdrość o sukces partnera.
Zapowiada powrót do równowagi i zadowolenia, harmonię, wspólne zainteresowania, troskę, poprawę warunków bytowych, mieszkaniowych, konflikty zostały rozwiązane, partner udzieli nam wsparcia, będziemy mogli na nim polegać, nie zawiedzie nas w ciężkich chwilach. Dla osób samotnych karta może wróżyć obecność osoby, która chciałaby otoczyć nas opieką, która jest życzliwa i ma dla nas wiele do zaoferowania. Może także symbolizować pojawienie się uczucia na zasadzie partnerstwa, odwzajemnionego, który pozwoli czuć się w związku potrzebnym i spełnionym. Dla osób, które zadadzą pytanie, dlaczego wciąż są samotne, karta daje odpowiedź, że najprawdopodobniej mamy problem z zachowaniem odpowiednich proporcji w dawaniu i braniu w związku, być może za dużo wymagamy od partnerów, a zbyt mało z siebie dajemy, albo odwrotnie obdarzamy kogoś wielkim uczuciem, a druga strona ma problem z docenieniem tej miłości i odwzajemnieniem.


Finanse

Widząc szóstkę denarów musimy zastanowić się kim jesteśmy, czy osobą która dzięki swoim możliwością finansowym, jest w stanie udzielić pomocy tym, którzy jej potrzebują, a może to Ty znalazłeś się w nagłej potrzebie i musisz o tę pomoc prosić? Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego, to widząc szóstkę denarów w rozkładzie masz szansę je uzyskać, gdyż karta ta oznacza zapewnioną pomoc w trudnych sytuacjach. Ta karta symbolizuje dawanie i branie. Może symbolizować Ciebie jako osobę, która pomocy udziela albo Ciebie jako osobę proszącą o pomoc. Zazwyczaj przy szóstce denarów kłopoty finansowe powoli się kończą, możemy liczyć na przypływ gotówki, pomoc finansową, zapomogę, premię, pożyczkę. Niekiedy karta symbolizuje wyróżnienia, nagrody, stypendia naukowe i socjalne. Karta oznacza w niektórych przypadkach także działalność dobroczynną, pomaganie słabszym i potrzebującym, udział w życiu społecznym, dawanie nagród czy wartościowych prezentów, hojność, uczciwość. To także sprawiedliwy podział majątku, akt łaski, wypłacalność, zarządzanie majątkiem, równowaga w dawaniu i braniu.

Internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Helge
Posty: 1206
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 15:01

Re: 6 denarów

Postautor: Helge » poniedziałek 21 lis 2011, 20:28

Helge pisze:Obrazek
6 denarów z talii Medieval Tarot (Lo Scarabeo).

w obu tych scenach widzę nawiązanie do biblijnej sceny imprezy urodzinowej na dworze Heroda Antypasa i ścięcia głowy Jana Chrzciciela (ostatniego proroka z Biblii).
o co tam chodziło? a no wyglądała sprawa tak, że Jan krytykował publicznie małżeństwo Heroda i jego żony, Herodiady
(wcześniej ona była żoną jego brata i go rzuciła by wyjść za tego drugiego, było to jawne złamanie prawa żydowskiego).
no więc Herodiada zapragnęła się zemścić i kazała Jana uwięzić. chciała go też od razu zamordować, ale Herod się na to nie zgodził - mogło to wywołać zamieszki, bo Jan miał wielu zwolenników.
ale Herodiada była sprytną kobietą. wyreżyserowała świetny spektakl z udziałem swojej przepięknej córki, Salome (to ją widzimy na karcie).
otóż Salome, która bardzo podobała się Herodowi, zatańczyła na dworze na imprezie w dniu urodzin tego władcy.
Herod był tak oczarowany, że obiecał spełnić każde życzenie pięknej Salome (chciał jej nawet dać pół królestwa). oczywiście córka skonsultowała się z matką...
Herodiada wykorzystała sytuację, i zażyczyła sobie głowy Jana Chrzciciela na tacy. Herod czuł się wysiudany, a nawet smutny, ale co obiecał, spełnił, kazał Jana ściąć.
i tak podano Salome głowę Jana na tacy - i to jest wg mnie scena z karty (ofkors wszystko działo się w trakcie tej imprezy urodzinowej :D). ona przekazała tacę matce.

w sztuce motyw Salome pojawia się odnośnie mrocznego erotyzmu, niekiedy negatywnie nacechowanej zmysłowości (jest w tej tematyce mnóstwo obrazów, lista tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Salome_III). przykład: http://babylonbaroque.files.wordpress.com/2011/06/19530-salome-with-the-head-of-st-john-the-andrea-solari.jpg. obrazów oraz tekstów literackich jest z tym motywem ogromna ilość.


znaczenie karty podane w broszurce dołączonej do talii:
"brak skrupułów. Chęć posiadania (ang. głód, pożądanie) lub obawa przed utratą tego, co się posiada, mogą prowadzić do niepoprawnych zachowań. (ang. do błędów)"

w moim odczuciu znaczenie tej karty jest BARDZO zależne od sąsiadujących.
blaski:
- otrzymywanie czegoś czego się pragnie lub potrzebuje (nagrody, wsparcia, prezentu), nawet po długim oczekiwaniu
- dawanie czegoś w dobrej intencji, obietnice, które się spełnią
- otrzymywanie informacji, wiadomości, coś utajonego staje się jawne, także uczenie się oraz poznawanie sekretów
- związane z władzą: dominacja, wykonanie naszych poleceń, spełnienie wymagań, sukces w sprawie
- dobrobyt, dostatek, powodzenie oraz awans społeczny
- urodziwe kobiety, ogólnie też piękno i piękne przedmioty, ubrania, otoczenie
- uwodzenie i flirt, ale bez większych uczuć
- uroczystości, odwiedziny gości oraz różnego rodzaju mitingi biznesowe/inspekcje, urodziny, taniec i biesiada, imprezy w typie tej z "Pani Twardowskiej" Mickiewicza:

"Tańce, hulanka, swawola;
Ledwie karczmy nie rozwalą,
Cha cha, chi chi, hejza, hola!

Twardowski siadł w końcu stoła.
Podparł się w boki jak basza;
"Hulaj dusza! hulaj!" - woła,
Śmieszy, tumani, przestrasza."


cienie:
- smutek, żal, poczucie winy, kac moralny, niezadowolenie, coś zrobiliśmy, myśleliśmy, że podejmujemy dobrą decyzję, ale efekt wyszedł niespodziewany, niekorzystny dla nas (przestroga wyobraźni - musimy myśleć o skutkach naszych działań i obietnic)
- poczucie wykorzystania naszej dobrej woli w złym celu, manipulacja - przestroga przed tym, że ktoś może chcieć nami manipulować
- pragnienie władzy, zemsty, chciwość, pożądanie (to też przestroga by porzucić te pragnienia), niekiedy też "po trupach do celu"
- taki przesyt, że się w głowie przewraca, sodówka uderzająca do głowy, przesada w działaniach "z armaty do wróbla"
- złe samopoczucie, np. z przejedzenia czy przepicia, kac ;)
- kobiety w typie femme fatale
"Szlachetne myśli niech wejdą Ci w nawyk - a zmienią się w szlachetne czyny"
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: 6 denarów

Postautor: anastazja23 » niedziela 27 wrz 2015, 19:01

kobieta oczekuje że partner będzie ją wspomagał materialnie ???
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2628
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: 6 denarów

Postautor: madrugada » sobota 03 paź 2015, 17:32

Karta 6 denarow (przy potwierdzeniu w innych kartach takich jak inna krolowa/krol czy gwiazda) pokazywala mi w sytuacjach emocjonalnych dla przy mlodych relacjach, niokreslonych w momencie randkowania, taka osobe, ktora "daje" od siebie wiecej niz jednej osobie. Jakby nie ma podjetej decyzji odnosnie tego komu chce ofiarowac poczucie bezpieczenstwa. Albo dzieli na wiecej niz jedna i nie widzi w tym nic zlego.

W przypadku "okreslonych" relacji, to juz byla chec dawania i brania i fajna rownowaga.
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: 6 denarów

Postautor: anastazja23 » poniedziałek 05 paź 2015, 14:22

hmm no i kolejny klucz do rozpracowania mojego Pana. Dziękuję Madrugado z całego serca. Bo pokazuje mi się przy nim pani z przeszłości i on chyba na razie dzieli się sobą na nas dwie, po to aby wybrać...
nie ładnie...
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2628
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: 6 denarów

Postautor: madrugada » poniedziałek 05 paź 2015, 14:49

Ja wiem czy nieladnie Anastazio, dopuki nikomu nie obiecuje niewiadomo czego, to kazdy z nas zanim wybierze z kim ma sie zwiazac, ma prawo do spotkan z innymi. Wiec tak naprawde pytanie jest czy jest w stosunku do Ciebie czy do tej innej kobiety szczery. Bo sama ta karta nie zawiera w sobie oszustwa, tak jak naprzyklad 7 mieczy, czy zdrady. Aczkolwiek nie wiem w jakim towarzystwie sie u Ciebie pojawila ta karta.

Zyjemy w takich czasach, ze funkcjonuja relacje czy tez zwiazki na roznych zasadach. Proponuje szczera rozmowe z wybrankiem ;-)
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: 6 denarów

Postautor: anastazja23 » poniedziałek 05 paź 2015, 16:31

Oj Kochanie...
Szczera rozmowa...
powiedział że mam urojenia, a mi sam trzepał telefon bo kasowałam niepotrzebne smsy.
Zastrzegł sobie że jak się spotykamy, to mi nawet nie wolno z nikim pisać. W kartach jednak mi wychodzi 6 denarów, 7mieczy,i z paziem denarów, też jakaś królowa kielichów z 6 kielichów, a ja na królową buław i 5 buław.
Miał 1 telefon schowany, widziałam ;-), spotykamy się w miejscach nieuczęszczanych przez jego znajomych... Więcej dowodów nie potrzebuję. On o kartach nie wie, za mało inteligentny jest na to, ma wąskie widzenie rzeczywistości.
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: 6 denarów

Postautor: anastazja23 » poniedziałek 05 paź 2015, 16:33

A i trzyma mnie na wygodny, bezpieczny dla Sb dystans... ale ja to odczekam a role się odwrócą.
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2628
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: 6 denarów

Postautor: madrugada » poniedziałek 05 paź 2015, 16:41

Ok no widzisz, wiec tutaj mamy polaczenie 6 denarow z 7 mieczy, i ta druga karta zmienia cala interpretacje. Dyskutujemy tutaj o znaczeniu karty, wiec wazne jest podawanie polaczen z innymi, bo sama 6tka moim zdaniem nie ma w sobie nieszczerosci, a takie przygladanie sie, wybieranie komu chce sie dawac wiecej. Pamietajmy, ze monety to zywiol ziemi, a wiec Pan sie patrzy co mu sie bardziej oplaca, aczkolwiek moim zdaniem tego typu wyrachowanie nie powinno byc rozpatrywane w sposob jednoznacznie negatywny. Kazdy wybierajac partnera wykazuje sie jakims stopniem wyrachowania. Ta 7 mieczy dodaje aspekt klamstwa, czy oszustwa, czy podwojnej, nieszczerej gry, do tej naszej 6 denarow.

Anastazja, tutaj dyskutujemy o znaczeniu kart, moze wiec lepiej ewentualne komentarze na temat tej konkretnej relacji umiescic gdzie indziej - chyba byla ona intepretowana gdzies?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 05 paź 2015, 16:45 przez madrugada, łącznie zmieniany 1 raz.
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: 6 denarów

Postautor: anastazja23 » poniedziałek 05 paź 2015, 16:44

Masz rację, jednak Twoja interpretacja pomogła mi w poskładaniu układanki, za co bardzo Ci dziękuję :* :* :*
Awatar użytkownika
Magdalena
Posty: 24
Rejestracja: sobota 21 lis 2015, 18:46

Re: 6 denarów

Postautor: Magdalena » sobota 21 lis 2015, 19:09

6 denarow to karta dawania i brania. Wypadla mi w dzien premii finansowej w pracy. Wypadla mi takze w dzien szkolenia - jako dawanie - branie informacji.
Awatar użytkownika
Ligiia
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 17 gru 2015, 18:41

Re: 6 denarów

Postautor: Ligiia » niedziela 26 cze 2016, 19:30

Witam serdecznie. Mi szosteczka pokazuje osobe ktora ma cos podwojnie, np: dwa konta na fb, konta w dwoch innych bankach, dwie karty, dwa telefony itp. Ale sa to rzeczy ktore nie koliduja ze soba, nie ma z nimi problemow, nie sluza do oszustwa i krzywdzenia, ale ta podwojna rzecz moze istniec bez tej drugiej.
Awatar użytkownika
Dzina
Posty: 954
Rejestracja: sobota 28 wrz 2013, 12:38

Re: 6 denarów

Postautor: Dzina » środa 28 wrz 2016, 11:31

To co wiozłeś/aś musisz oddać - dawanie i branie/
Awatar użytkownika
Izyda
Posty: 1858
Rejestracja: wtorek 25 mar 2014, 16:46

Re: 6 denarów

Postautor: Izyda » niedziela 20 lis 2016, 18:34

6 Monet -karta mowiąca czesto o firmach,o działalności gospodarczej,transakcja,inwestycja,kredyty....to też karta poświęcenia

Wróć do „Dwór denarów”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość