Wisielec XII

Awatar użytkownika
Galatea
Posty: 1423
Rejestracja: piątek 25 kwie 2014, 15:36
Lokalizacja: dobrytarot

Wisielec XII

Postautor: Galatea » sobota 10 paź 2015, 17:01

Odkopuję trochę temat, bo Tarot Thota chyba na to zasługuje.

Obrazek

Objaśnienie wg "Wielkiej księgi Tarota Crowley'a"
Wisielec jest momentem, kiedy możemy zauważyć i powalczyć z naszymi wewnętrznymi ograniczeniami. Standardowe wzorce zachowań właśnie teraz są możliwe do usunięcia, bądź zmodyfikowania. Większość blokad znajduje się w nas samych. Aby je rozpoznać i zmienić użyć zupełnie innych metod, niż te, które dotąd stosowaliśmy. Dlatego Wisielec staje do góry nogami. Ma nową perspektywę.
W Wisielcu odchodzimy od własnego ego i udajemy się w kierunku podświadomości. Tło karty w postaci szachownicy wskazuje nam na nasze powtarzające się zachowania. W stanie zawieszenia możemy zawalczyć z naszymi zahamowaniami i ograniczeniami. Bariery, które są w nas powodują otępienie, poczucie uwięzi, wręcz pułapki, czy przygwożdżenia. Ratunku należy szukać w wierze i zaufaniu we własne możliwości.
Osoby których drogę życia wyznacza Wisielec, potrafią każdy problem i sytuację dokładnie prześwietlić, ponieważ widzą rozpatrują kwestię w wielu perspektywach. Wymykają się standardom i szablonom.Są stworzeni do przełamywania wzorców.Zawsze znajdują alternatywne wyjścia. Ich atutem jest umiejętność zrzucania więzów i walka z ograniczeniami.

Jeżeli znajdziemy się w latach rozwoju Wisielca ( suma dnia, miesiąca i roku bieżącego doprowadzona do dwucyfrowej liczby mniejszej od 22, daje 12) mamy możliwość zerwania z czynnikami, które nas ograniczają. Mogą to być nałogi, destrukcyjne więzy, czy blokady. Teraz warto zadbać o potrzeby własnego ego i powierzenie swych spraw wyższej mądrości i miłości.
Rozjaśnij kąt, w którym jesteś, a oświetlisz cały świat.
Dean Koontz "Kątem oka"

http://galateatarot.wordpress.com

Wróć do „Tarot Crowleya”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość