Głupiec

Awatar użytkownika
Rudalila

Re: Głupiec

Postautor: Rudalila » wtorek 26 lip 2011, 23:52

Eremit ! A ty to jakas metafore przechodzisz ...czy jakas transkrypcje....? :lol: :lol: :lol: JOKE!!! (w domysle metamorfoze i transformacje).
Taki byles "pro" i "anty" a teraz nazwy zmieniasz ? ! :o :shock: ... :nono: ....No...! ale to twoj Tarot, wolno ci....dla mnie tam ok! :drag:
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » środa 27 lip 2011, 01:32

Właśnie dlatego wymyśliłem, że będą różne wersje mojego tarota, jedna bez zmiany nazw, najbardziej pro tradycyjna i prosta, bez astrologii, kabały, hebrajskich liter itd. Bardzo podobna do Rider-Waite, taki poprawiony RW :mrgreen:
Kolejna wersja będzie miała kilka zmienionych nazw, symbole astrologiczne i inne, wersja ezo ;)

Jestem anty wydziwianiu w Arkanach Wielkich Tarota, AM to już mozna sobie pofolgować, ale nie rozumiem tych bajkowych i fantazy gniotów. Niektore wersje nawet znacznie odbiegajace można np. zastosować do jakichś szczególnych przypadków, ale ogólnie dla mnie to nie sa karty tarota :nono:

Najstarsze karty nie mają nazw, ani numerów, więc to znowu nie taka herezja coś ulepszyć. Jednak po co zmieniac wizerunek karty, która ma ponad 500 lat! I to całkiem nowy wizerunek jakiś "łodkrywca" maluje, wg mnie, to on mówi "sram na tradycję!" :x Niech się produkuje w Arkanach Małych, a od Wielkich WON :feminist:
Awatar użytkownika
werbena

Postautor: werbena » czwartek 28 lip 2011, 09:19

Eremit pisze:Nazwa wędrowiec, ktora też funkcjonowała jest również dość trafna, ale zbyt poważna.

Była i jest dość często właśnie taka nazwa używana,występuje w wielu źródłach więc absolutnie zgadzam się z tobą.
Mowa bowiem o krainie Głupców, do której przybywa Wędrowiec, nie głupiec

Dokładnie tak. Mogę tylko potwierdzić słuszność argumentacji.
Przeglądając Twoją stronę mogę również dorzucić ( w zakresie powoływanego przez Ciebie tam bardzo merytorycznie materiału i wypowiedzi ), że u rzeczonego autora w autorskiej talii Ettelli ( który to przez okultystów był dawno temu krytykowany a jednak talia ta jest MOCNO usadowiona we wzorach - jako wkład pracy nad tworzeniem tarota , którego naprawdę trudno mu odmówić ) że karta Głupca jest przez tegoż autora nazwana Obłąkany lub Alchemik. :thanks:
alathea

Postautor: alathea » czwartek 28 lip 2011, 11:10

a Alchemik nie pasuje bardziej do Maga?
Mag ma przeciez stolik i cztery atrybuty na nim (wg R-W)
Awatar użytkownika
Rudalila

Postautor: Rudalila » czwartek 28 lip 2011, 11:25

aqua&fire pisze:Przeglądając Twoją stronę mogę również dorzucić ( w zakresie powoływanego przez Ciebie tam bardzo merytorycznie materiału i wypowiedzi ), że u rzeczonego autora w autorskiej talii Ettelli ( który to przez okultystów był dawno temu krytykowany a jednak talia ta jest MOCNO usadowiona we wzorach - jako wkład pracy nad tworzeniem tarota , którego naprawdę trudno mu odmówić ) że karta Głupca jest przez tegoż autora nazwana Obłąkany lub Alchemik. :thanks:

A o ktorej talii mowisz aqua&fire ? Bo w tej , ktora mam GRAND ETTEILLA Egyptian Gypsies Tarot ta karta ma w pozycji prostej nazwe w jez.angielskim Madness(Folie franc.), a w poz odwroconej Bewilderment(Egarement franc.). Zatem OBLED(Oblakanie, Szalenstwo) w poz.prostej i Konsternacja(takze dezorientacja,oslupienie) w poz odwr.
Smiac sie do wszystkich, ze wszystkiego i mimo wszystko
Miewam przerwy we wrozeniu. Wróżę osobom z min.50 postów.
violet.dawn

Postautor: violet.dawn » czwartek 28 lip 2011, 11:43

i jesteś hipokrytą bo krytykujesz talię Osho ale z drugiej strony sam chcesz grzebać w nazwach i zrobisz coś do niego podobnego
Awatar użytkownika
Tarofides
Admin

Postautor: Tarofides » piątek 29 lip 2011, 01:28

:lol:

No widzisz, jeszcze trochę pogrzebię i chyba tego Abstrakszyn dokończę i to będzie to! :sarcastic:

Wróć do „Tarot X”