EURO 2016 piłka nożna

Regulamin forum
Arkana Wielkie - stosujemy numerację rzymską i piszemy z dużej litery np. IX EREMITA (lub IX Eremita)
Arkana Małe - numeracja arabska i małe litery np. 7 kielichów, 8 denarów, paź buław (ewentualnie Paź buław)
Awatar użytkownika
cuma67

EURO 2016 piłka nożna

Postautor: cuma67 » czwartek 16 cze 2016, 19:52

Na początek Polska Niemcy. Proszę o wasze typy.
Nie mam kart Tarota ze sobą a w online losowanie kart nie wierzę.
dopiero zacząłem z Tarotem ale...

"Szybko poznawałem...
Czułem, że rośnie we mnie mag... świata...
To był znak...
Przez te wszystkie lata snułem wielkie plany..."
KAT fragment utworu "Mag Sex" 1988 rok
Mikesz

Re: EURO 2016 piłka nożna

Postautor: Mikesz » czwartek 16 cze 2016, 21:34

Polacy przegrają ...
Awatar użytkownika
Dzina

Postautor: Dzina » czwartek 16 cze 2016, 23:09

O:O uważam.że dali radę.Wszyscy dookoła czują niedosyt.cieszmy się.że walczyli do końca
Awatar użytkownika
Laila_1506

Postautor: Laila_1506 » niedziela 26 cze 2016, 12:32

Wyciągnęłam karty na nasz następny mecz w czwartek z Portugalią.
Polska - 7 buław
Portugalia- Rydwan

Tym razem polegniemy.

Cały turniej chyba wygra znowu Hiszpania. Wyciągnęłam na każde pozostałe państwo po jednej karcie i Hiszpania miała kartę Świat. Dobre karty miały też Francja (król buław) i Walia (As denarów).
Awatar użytkownika
Laila_1506

Postautor: Laila_1506 » poniedziałek 27 cze 2016, 19:58

Jednak Hiszpania przegrała z Włochami także nie wygra już euro. Obym się pomyliła z czartkowym meczem :)
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 28 cze 2016, 05:50

Ja sobie postawiłam karty na mecz Anglia - Islandia... karty: Siła (Anglia) - as buław (Islandia).
Przebieg meczu idealnie się zgadzał się z moim podejściem do tych kart: Siła to dla mnie karta walki, takich żmudnych zmagań - ale nie karta przyszłości, perspektyw. Natomiast As buław (jak wszystkie asy) to karta wzrastania w siłę, świeżości, energii... przyszłości. :)

Obrazek
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » środa 06 lip 2016, 21:18

Rzuciłam karty na rozpoczęty właśnie mecz Portugalia - Walia. Zapytałam, która drużyna przejdzie dalej: 10 Monet pokazała się przy Portugalii, 7 Buław przy Walii. Która drużyna będzie zwycięska w tym meczu? Portugalia: Giermek Mieczy, Walia: Królowa Kielichów.
Hmm... 10 Monet dla Portugalii może mówić o najwyższym pułapie, jaki obecnie osiągnęli, tzn. dalej nie przejdą. Z drugiej strony to jednak wysoka, uporządkowana 10 z żywiołu ziemi. 7 Buław wskazuje niewątpliwie na dynamikę i akcje Walijczyków, aby przedrzeć się przez obronę Portugalczyków. Portugalczycy będą grali bardzo strategicznie, wszystko wg pewnego planu. Walijczycy mogą tworzyć więcej "akcji", tworzyć więcej podbramkowych sytuacji. Czy 7 Buław może być kartą triumfu, kiedy skonfrontowana zostaje z jej magnificencją 10-ką Monet, czyli drużyną o pewnej wyrobionej już pozycji...? :mysli: Ostatecznie jednak to Królowa Kielichów na mojej talii trzyma dumnie Puchar, Giermek z tym mieczem... mało ma chyba wspólnego z triumfem...
Stawiam na zwycięstwo Walijczyków, być może 1 do 0 dla Walii... :mysli: No zobaczymy... ;)

Po edycji: No i koniec meczu, Portugalia - Walia 2:0, czyli jednak błędne wnioski wyciągnęłam... Czyli 7 Buław atakowała, ale niewystarczająco, aby dorównać do 2 strzelonych bramek, a puchar Królowej Kielichów okazał się pucharem z marzeń i straconych szans... ;-) Zaczynam coraz bardziej nabierać przekonania, że jeśli chodzi o wygrywanie, karty osobowe z dworu Mieczy dają pewną przewagę.
tarotlestelle.blogspot.com
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » czwartek 07 lip 2016, 21:04

Zachęcona wczorajszą porażką ;-) rzuciłam karty na dzisiejszy mecz. Tym razem na pytanie, która drużyna przejdzie dalej:
Niemcy - 4 Buław, Francja - 3 Mieczy;
jak wyglądają gole, strzelone bramki:
Niemcy - 4 Mieczy, Francja - Głupiec

Ani 4 Buław, ani 3 Mieczy mało kojarzy mi się z awansem. Statyczna 10 Monet pokazała pozostanie w eliminacjach, więc być może 4 Buław również stanowi prognozę pozostania w dotychczasowym kręgu rozgrywek. 3 Mieczy jest kartą bólu, ale jednocześnie jest w tym echo pewnej formalności... 4 Mieczy jeśli chodzi o gole ze strony Niemiec kojarzy mi się z bramką piłkarską, więc jest szansa, że coś będzie na rzeczy. Głupiec po stronie Francji wygląda mało obiecująco, na takim poziomie rozgrywek raczej ciężko mówić o tym, żeby bramka wpadła przypadkiem, "z głupia frant", co mogłoby się zdarzyć przy Głupcu.

Myślę, że Niemcy przejdą do finału. Co do bramek - czyżby Francja miała pozostać bez bramki dzisiaj...? Zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Izyda

Postautor: Izyda » czwartek 07 lip 2016, 21:42

Wyciągnełam karty;
NIEMCY-wisielec,gwiazda,walet buław
FRANCJA-wieża,8 kielichow,rydwan
po tych kartach sądze ,ze wygrają Niemcy
strzelone bramki
NIEMCY-Cesarzowa czyli3
FRANCJA-As Buław czyli 1
zobaczymy po zakończonym meczu -pozdrawiam i miłego oglądania
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » czwartek 07 lip 2016, 23:08

Bolesna weryfikacja ;-) - Francuzi pozostają, Niemcy jadą do domu
4 Mieczy okazała się być bramką, w której nic się nie dzieje - a może i też piękny strzał w słupek... ;) Gole z Głupca dla Francji - karniak spowodowany głupotą niemieckiego zawodnika, potem druga bramka wkopana przy podbramkowej szarpaninie... No i ten Głupiec chyba podkreśla lepszą technicznie grę Niemców.

Cieszę się Izydo, że dołączyłaś :) Mam pragnienie dobrnąć do finału, ciekawe czy konsekwentnie będę typowała przegrane drużyny :mysli: ;-) Po tym, jak odpadła Polska, pozostaje ciekawe tarotowe doświadczenie, bez niepotrzebnych emocji ;)
Awatar użytkownika
Izyda

Postautor: Izyda » piątek 08 lip 2016, 12:34

Tak Le Stelee bolesna nasza weryfikacja...ale co wniosła,inne spojrzenie na karty teraz dla mnie karta Wieza to przełom nie zawsze przegrana to też zmiana taka niespodziewana,nieoczekiwana,nie tylko w negatywie....czasem ma wydzwiek pozytywny.I teraz Asy są dla mnie "mocniejszymi "kartami niż WA.
Do kazdego karty inaczej przemawiaja,inaczej jesteśmy z nimi umowione....człowiek cale zycie się uczy,a Tarot powoli i w nieoczekiwany sposob odkrywa przed nami swe tajemnice...pozdrawiam :) ;)
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » sobota 09 lip 2016, 02:13

Typowanie wyników w meczach to chyba najtrudniejsze wróżby jakie są - już nie raz się o tym przekonałam... komu się uda dobrze przewidzieć, ten jest MISTRZ. ;)
No i przed nami taki trochę dziwny finał Euro:
- Francja - dziwna drużyna... nie jestem absolutnie rasistką, ale wydaje mi się że reprezentacja powinna reprezentować ludność danego kraju - tymczasem w tej drużynie (z założenia - europejskiej) jest bodajże 4 białych.(!) Myli mi się już trochę to Euro z Copa Africa. No i należy dodać jeszcze i to, że połowę roboty w ostatnim meczu wykonał za Francuzów sędzia, dyktując dyskusyjnego karnego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy - bramka "do szatni" i kontuzja nieocenionego Boatenga dobiły Niemców. :bezradny:
- Portugalia - jak to ktoś bardzo trafnie ujął: drużyna która DOCZŁAPAŁA do finału. :rotfl:
Wystarczyło dwóch bardzo dobrych piłkarzy (zresztą obaj w bardzo średniej kondycji na tym Euro) - Ronaldo i Nani, oraz jeden (!) mecz wygrany w "normalny" sposób (bo wygranej przez karne z Polską nie liczę) z Walią - i oto mamy drużynę która będzie grała w finale! Gdyby wygrali to chyba spadnę ze śmiechu na podłogę.:-D

No cóż... ale karty wyciągnę, czemu nie.:)

Francja: Sprawiedliwość
Francja bez porównania lepiej grała na tych Euro niż Portugalia, poza tym są gospodarzami - teoretycznie wszystko przemawia za ich wygraną
Portugalia: Rycerz kielichów (bądź co bądź Portugalczycy, podobnie jak Włosi, słyną z aktorstwa na boisku ;) ) - mimo wszystko za Portugalią będzie stała sympatia wielu kibiców i mogą być momenty podczas tego meczu, kiedy Portugalia będzie błyszczeć (Portugalia albo sam Ronaldo ;) )
Przebieg meczu: 1 połowa - Eremita, 2 połowa - 8 buław
Wynikałoby z tego, że wszystko rozegra się w drugiej połowie - i prawdopodobnie nie zakończy się na jednej bramce
Kto wygra?: Wieża
Tu jestem w kropce... Możliwości są trzy:
- albo Francuzi - tak pewni wygranej - jednak "odejdą z kwitkiem"
- albo o wyniku zadecyduje karny (karne)
- albo na stadionie dojdzie do jakichś nieprzyjemnych wydarzeń (?)
Dobra, będę (nomen omen) strzelać: 4:1 dla Francji.
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
zaratusztra

Postautor: zaratusztra » sobota 09 lip 2016, 18:35

Francja - Papierz
Portugalia - Powóz

No i sam nie wiem.
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » niedziela 10 lip 2016, 20:11

Moje karty na dzisiejszy, finalny mecz, jako odpowiedź na pytanie, która drużyna wygra Euro 2016:
Francja: 5 Monet
Portugalia: 3 Kielichów

bramki - Francja: Kapłanka; Portugalia: Giermek Buław

Przy takich kartach muszę typować Portugalię, chociaż Jednorożcu Twój opis grających dzisiaj drużyn dobrze oddaje i moje odczucia. W tym finale zaskakuje mnie obecność zarówno Portugalii jak i Francji ;)

Mimo wszystko spodziewam się każdej możliwej sytuacji, być może to Francuzi wygrają, chociaż leży mi na stole 5 Monet. Przy takim energetycznym szumie tysięcy, czy raczej milionów kibiców z przeróżnymi oczekiwaniami, chyba nic dziwnego, że żadna sensowna prognoza nie wychodzi ;)
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » niedziela 10 lip 2016, 20:43

Le Stelle, muszę przyznać że pokazały Ci się ciekawe karty.;)
5 monet - wiadomo. Ale z kolei kielichy przy typowaniu wyników nie pokazują mi zazwyczaj wygranej... Więc kompletnie nie mam pojęcia... chyba że Portugalia będzie miała jakiegoś nieziemskiego farta? ;)

Cóż... z tego co widzę, to wszyscy typują Francję - i patrząc na dotychczasową grę obu zespołów to typowanie zwycięstwa Portugalii byłoby faktycznie mocno nieuzasadnione... Mam jednak cichą nadzieję że będzie jakaś niespodzianka. :happy-bouncyyellow: :happy-smileyinthebox: :banana-jumprope:
Awatar użytkownika
Joana
Kontaktowanie:

Postautor: Joana » niedziela 10 lip 2016, 20:59

Nie wyjmowałam kart, kibicuję Portugalii. Mam przeczucie, ze może im się udać :)

Właśnie zaczyna się mecz, lecę kibicować :hura:
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » niedziela 10 lip 2016, 21:01

Ja też lecę. ;)
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » niedziela 10 lip 2016, 21:31

No to już wiem co oznaczał ten Eremita w połączeniu z Wieżą - właśnie znieśli z boiska płaczącego Ronaldo. :(
Sytuacja wydaje się beznadziejna... teraz jeszcze mocniej kibicuję Portugalii... może Renato Sanchez coś strzeli. :prosi:
Nawet jeśli Francja wygra, to będzie to nieuczciwe zwycięstwo - taki faul na Ronaldo sprawia że już chyba nikt im nie kibicuje... poza nimi samymi.

Portugalia wygrywa 1:0 !!! Jeszcze tylko 5 minut dogrywki - Portugalio, wytrzymaj!!!
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » niedziela 10 lip 2016, 23:33

JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEST!!!! PORTUGALIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » poniedziałek 11 lip 2016, 00:18

:rotfl:
Z nieco mniejszą radością przyjęłam zwycięstwo Portugalii, mój Kuba kibicował Francji ;-) Sama nie oglądałam meczu, ale przynajmniej karty adekwatnie i jednoznacznie oddały ostateczny rezultat. 3 Kielichów widziałam jako radość, dosłownie
euro 2016.jpg

To, co moim zdaniem bardzo wyraźnie widać poprzez takie próby typowania zwycięzcy to to, że tarot nie jest systemem udzielania odpowiedzi TAK/NIE. Zawsze pokazuje pewną historię, wydarzenia. Każda karta może mówić o sukcesie lub porażce... Moją uwagę przykuła pewna konsekwencja pojawiająca się w kartach. U Ciebie LeCaro Francja stanęła w karcie Sprawiedliwości - przed meczem z Niemcami jej sukces pokazał mi się 3 Mieczy. Z mojego doświadczenia postrzegam te dwie karty jako w pewnych sensach pokrewne sobie. Francja przy golach stanęła mi w karcie Kapłanki (dziś-przegrana), ale w karcie Kapłanki stanęła mi również w małym "na boku" jeszcze rzuconym rozkładzie, którego już tutaj nie zamieszczałam, podczas meczu Niemcy-Francja (kiedy jeszcze było 0:0, zapytałam, która drużyna wygra; Niemcy pokazali się w Cesarzu, Francja w Kapłance - wówczas wygrana). Kapłanka mogłaby pokazywać 2 miejsce, tuż za podium, prawie zwycięska, ale jednak w cieniu. Sprawiedliwość, 3 Mieczy - pewnego rodzaju... hmm... "zakontraktowanie"...? :rotfl: Czytając same karty, trudno mi uniknąć pewnych skojarzeń, że 2 miejsce Francji nie było do końca przypadkowe, ale... nie będę drążyć tego tematu :P Nie od dziś wiadomo powszechnie jak głęboko skorumpowana jest struktura świata piłkarskiego, a jak było w tym przypadku - miejmy nadzieję, że uczciwie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator

Postautor: Jednorożec LeCaro » poniedziałek 11 lip 2016, 18:07

No ja się ucieszyłam, bo zwycięstwo Portugalii to prawie jak zwycięstwo Polski. :-D Zresztą... było mi wczoraj szkoda, bo jak oglądałam ten mecz, to stwierdziłam, że Polska miałaby jak najbardziej realne szanse by wygrać z Francją. Portugalia ładnie rozpracowała przed tym meczem Francuzów i jak widać - udało się, pomimo braku Ronaldo i całkiem średniej gry pozostałych Portugalczyków. A ponieważ trener Nawałka jest mistrzem w rozpracowywaniu przeciwników, więc on również potrafiłby to zrobić, zwłaszcza mając do dyspozycji taką drużynę.:) No trudno...
Co do kart... Ja mam inną koncepcję, Le Stelle - po prostu uważam że karty mają większy problem z pokazaniem wyników, gdzie rywalizują drużyny, a nie pojedyncze osoby. To co mi wyszło w kartach bezdyskusyjnie to osobista tragedia Ronaldo i wyłączenie go z gry po perfidnym faulu. Ale co ciekawe - również postawiłam po jednej karcie w chwili rozpoczynania się meczu :cwaniak: i na Francję pokazał się Cesarz, a na Portugalię - Rydwan, który tu już chyba ze 2 razy pokazywał się tak samo przy Portugalii, więc miałam nadzieję że i tym razem wygrają.:)

Le Stelle - gratuluję odgadnięcia, jesteś Mistrz. :buziak: :kwiatek: Ale pomyliłaś się, bo Portugalczycy nie dostali 3 pucharów, tylko jeden. :rotfl:
Awatar użytkownika
Le Stelle

Postautor: Le Stelle » wtorek 12 lip 2016, 10:38

Jednorożec LeCaro pisze: Ale pomyliłaś się, bo Portugalczycy nie dostali 3 pucharów, tylko jeden.

:rotfl: Jak to? Przyjrzyj się uważnie ;) Ale to są czarodziejskie puchary, my jako mugole musimy stosować odpowiednie filtry fotograficzne, aby się ujawniły :rotfl: :shhh:

euro 2016.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Typowanie wyników”