Rozkład - Mandala miłosna

Teoretyczne przykłady, omówienia, interpretacje. Prawdziwe wróżby umieszczaj w "Tarot w Praktyce"
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Rozkład - Mandala Miłosna

Postautor: barbara40 » środa 08 kwie 2015, 12:26

Witam!!
Poruszam ten temat ponieważ nie znalazłam wystarczającej odpowiedzi na jedno nurtujące mnie pytanie, a mianowicie znalazłam na blogu pani Anny Sajas ciekawy rozkład jej autorstwa tu jest link http://rozkladykart.blogspot.co.uk/2013 ... iosna.html
Wiele jest osób, którzy szukają swojej drugiej połówki są ciekawi kiedy i czy w ogóle to nastąpi w najbliższym czasie. Jest tam podana wskazówka odnośnie sygnifikatora mężczyzny ok, ale jak go sobie wybrać? przecież gdy nawet na tej pozycji pokaże się nam karta męska wcale nie musi świadczyć o tym że spotkamy kogoś. Jak i czy w ogóle można wybrać sygnifikator na osobę którą poznamy w niedalekiej przyszłości?? Myślę, że trzeba zdać się na intuicję i zobaczyć ogólnie pozostałe karty jakie będą wyciągnięte, bo przecież osoba nie koniecznie musi od razu poznać partnera ale np. przyjaciela, osobę pomocną dzięki, której poznamy tego właściwego człowieka. A może wy macie jakieś sposoby na odznaczenie takiej karty... Stosuję ogólnie znane sposoby wyznaczenia sygnifikatora na partnera/kę, jednak gubię się w sytuacji kiedy mam to zrobić na osobę którą dopiero poznamy, jeśli w ogóle ma się pojawić ... Proszę pomóżcie mi wyklarować tę kwestię, bo być może jest to oczywiste i proste tylko ja się gdzieś po drodze zagubiłam :mysli: :mysli: :mysli:
"Nie obrażaj się na bieg zdarzeń, one i tak tego nie zrozumieją" - Platon
http://www.wrotatarota.com
Awatar użytkownika
Hyacynt
Doradca

Postautor: Hyacynt » wtorek 14 kwie 2015, 00:27

Jesli korzystasz z kart Tarota , to dobrze jest je laczyc w system zwiazany z astrologia....Sygnifikatora w Tarocie latwo powiazesz z zywiolami ognia, wody , powietrza lub ziemi. Jesli np. wypadnie Ci Krol mieczy to latwo go powiazac z mezczyzna doroslym urodzonym w zywiole powietrza tj. w Wadze , Wodniku lub w Bliznietach (w odroznieniu od mlodziana z karty giermkow - tak do ok. 40, po 40 to juz krol).
Jesli zas chodzi o to z ktorego konkretnie znaku wtedy oddziel tylko male arkana mieczy (procz asow) i dolosuj 1-dna karte; 2-3-4 to znak Wagi , 5-6 lub 7 to znak Wodnika a 8-9 lub 10 to Blizniak...

1. Na poczatku plec ustal duzymi arkanami wybierajac 1-dna zwiazana z zodiakiem sposrod 12 kart jak ponizej - (nie myl znaczenia karty jako takiej z symbolika znakow zodiaku!!!):

Meskie karty: Cesarz (Baran), Kochankowie (Bliznieta), Sila(Lew) , Sprawiedliwosc(Waga), Umiarkowanie(Strzelec) , Gwiazda(Wodnik)
Zenskie karty: Papiez (Byk), Rydwan (Rak), Eremita (Panna), Smierc (Skorpion), Diabel (Koziorozec) , Ksiezyc (Ryby)

2. Nastepnie ustal jak ponizej:

Znajac juz plec jesli chcesz zawezic problem do konkretnego zywiolu a nie znasz wieku wtedy losuj karty tylko z 4 Kroli i 4 Giermkow dla mezczyzn albo 4 Krolowych i 4 Paziow dla kobiet , a jesli dzieci , to juz tylko sposrod paziow. Jak juz masz konkretna karte i chcesz ustalic znak urodzenia wtedy dobierasz male arkana z tego zywiolu jak z przykladu o powietrzu powyzej...
Tzn.
2-3-4 to znaki kardynalne - Baran (ogien) , Rak (woda), Waga(powietrze), Koziorozec(ziemia)
5-6-7 to znaki stale - Lew (ogien) , Skorpion (woda), Wodnik (powietrze), Byk (ziemia)
8-9-10 to znaki zmienne - Strzelec (ogien) , Ryby (woda) , Bliznieta (powietrze), Panna (ziemia)

Majac juz plec, wiek oraz znak zodiaku wtedy latwo zorientujesz sie o kogo chodzi...Jesli to osoba posredniczaca to karty naprowadza cie czy to jest prawdopodobne lub nie poprzez te "drobne" szczegoly...System mi sie sprawdza bardzo dobrze...

Pozdrawiam..

;)
Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » wtorek 14 kwie 2015, 11:26

Hyacynt dziękuję ci bardzo za podane cenne wskazówki, :kwiatek: ok to może być bardzo pomocne jeśli osoba pytająca chce się czegoś więcej dowiedzieć na temat przyszłego partnera/ki, wiek, znak zodiaku, ogólny zarys charakteru. Wszystkie karty męskie lub żeńskie na wskazanej pozycji w rozkładzie, mogą powiedzieć nam czy pojawi się w naszym życiu partner/ka, ale tylko z AW , od 2 do 10 karty będą mówić o znaku zodiaku, charakterze, rodzaju związku, itd. W kartach dworskich sygnifikatora możemy odznaczyć kiedy znamy osobę, o którą się pytamy. Takie mam przemyślenia od momentu umieszczenia tego tematu... :mysli:
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » sobota 18 kwie 2015, 00:52

Dzina a więc jak obiecywałam na priv, wstawiam tu ten rozkład ponieważ dotyczy on tego wpisu, (są kłopoty z linkiem). Autorką tego rozkładu jest p. Anna Sajas i zapożyczyłam go z bloga "Rozkłady kart, spis rozkładów" tej pani, gdzie informuje ona o możliwości korzystania z niego przy zachowaniu praw autorskich. tytuł po prostu zapomniałam sobie zapisać, nie pamiętam

.............3..........
......2.............4...
........1...6...5......

1. Energie z przeszłości wpływające na obecny stan relacji damsko - męskiej, co przeszkadza lub blokuje przyciągnięcie drugiej połówki.
2. Czas terażniejszy, co obecnie się dzieje w relacjach damsko-męskich, tu zobaczymy chwilę obecną do miesiąca, czyli to czy ktoś pojawi się w naszym życiu.
3. Najbliższa przyszłość do 3 m-cy, jeśli w karcie nr.2 pojawi się sygnifikator mężczyzny to ta karta pokaże pierwsze tygodnie relacji lub to co będzie się działo w sprawach damsko-męskich w przeciągu 3 m-cy jeśli w karcie nr.2 nie pojawił się sygnifikator mężczyzny.
4. Dalsza prognoza do 6 m-cy i pokaże jak i czy ma szanse rozwinąć się relacja w przyszłości. Jeśli nadal w kartach 2 i 3 brak informacji o pojawieniu się pana to znajdziemy informację co robić by się do tego przyczynić lub też wskaże na problemy powiązane z kartą 1 przeszłości. Jeśli na karcie nr.3 pojawił się pan to tu dopiero będzie początek relacji, jej przebieg, atmosfera.
5. Poziom serca, emocje uczucia, intuicja, wskaże jak będziesz się spełniać w związku.
6. Podstawa, fundament, na czym jesteś teraz wstanie budować, co jest spoiwem w związku. Można odczytać relacje by poznać odpowiednią osobę w dalszej przyszłości.
Pozdrawiam :buzki:
AnnaS

Postautor: AnnaS » sobota 18 kwie 2015, 21:57

Witam!
Rozkład ten to Mandala miłosna i dokładnie wygląda tak:

Obrazek

Kiedy zjawi się Twoja "druga połowa"? Jak się do tego przyczynić? Jak będzie się układało między Wami?

1. Energie z przeszłości wpływające na obecny stan relacji damsko-męskich.
2. Czas teraźniejszy - to się obecnie dzieje w relacjach damsko-męskich.
3. Najbliższa przyszłość - karta ta pokaże pierwsze tygodnie relacji (jeśli w karcie 2 pojawi się sygnifikator/symbol mężczyzny; dla panów kobiety) lub to, co będzie działo się w sprawach damsko-męskich w ciągu 3 miesięcy (jeśli w karcie 2 nie pojawił się symbol mężczyzny/kobiety).
4. Dalsza prognoza - karta ta obejmuje okres do 6 miesięcy i pokaże czy i jak ma szansę rozwijać się relacja w dalszej przyszłości.
Jeśli w kartach 2 i 3 brak informacji o pojawieniu się pana/pani to znajdziemy tu informację jak przyciągnąć do siebie odpowiednią osobę, co zrobić, by się do tego przyczynić.
Osobom, które w karcie 3 doczekały się informacji o pojawieniu się "tego KOGOŚ" karta 4 wskaże atmosferę wzajemnego poznawania się, komunikacji i rozwoju relacji.
5. Poziom serca - wewnętrzne emocje i uczucia. Intuicja.
6. Podstawa mandali - fundament, na którym jesteś obecnie w stanie budować partnerstwo, relację z mężczyzną/kobietą.

Skrótowo: w kartach 2 - 4 szukamy partnera/partnerki (która może się też pojawić w karcie 1, jako osoba, którą już znamy, już mamy z nią kontakt) lub zwracamy uwagę na to jak układają się relacje damsko-męskie.
Czas: karta 2 - czas obecny, karta 3 - do 3 miesięcy, karta 4 - do pół roku.
Karta symbolizująca partnera/partnerkę może pojawić się w dalszym, niż pozycja 4, miejscu. Odczytajmy wtedy czas pojawienia się pana intuicyjnie, ponieważ pan pojawić się może pod warunkiem pracy pani/pana nad sobą.

Pozdrawiam. Anna Sajas
Ostatnio zmieniony sobota 18 kwie 2015, 22:40 przez AnnaS, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » niedziela 19 kwie 2015, 01:37

Pani Anno Sajas czytałam pani rozkłady i wnioskuję, że jest pani tarocistką z "powołania",intuicji, nie wiem jak to jeszcze mogę nazwać.... Przeglądając internet, natknęłam się na pani bloga "Rozkłady Kart : spis rozkładów" tak po prostu.... doktor google i już mam to o co mi chodziło i zauważyłam pani autorstwa wiele ciekawych rozkładów pomocnych w czytaniu kart tarota (niektóre zachowałam dla siebie aby je w przyszłości zweryfikować) jednak pani blog jakoś zimnem wieje, wiedza książkowa, przepraszam, takie moje wrażenie i ta blokada po udostępnieniu linka??? dlaczego??? jeśli coś udostępnione jest dla ogółu, nie rozumiem??. Bardzo mi miło, że pani zawitała na naszym forum "DOBRY TAROT" i poświęciła pani swój cenny czas na korektę, jest to bardzo ważne!!! Przepraszam, że nie pamiętałam nazwy rozkładu :wstyd: przedstawiłam go tak jak tylko umiałam z zachowaniem praw autorskich. Być może w przyszłości, będzie można liczyć na polemikę z panią odnośnie kart tarota, tarota w życiu codziennym, na tym forum.... Wiem czas ogranicza nas wszystkich, ale nie powinien on nas ograniczać w naszym duchowym rozwoju. My tutaj staramy się o równowagę, ale dobrze jest kiedy ktoś ją zburzy i stworzy coś lepszego... Serdecznie pozdrawiam :buzki: :buzki: :buzki: :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Ostatnio zmieniony niedziela 19 kwie 2015, 02:06 przez barbara40, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » niedziela 19 kwie 2015, 01:59

P.S.
No chyba, że stworzyła pani te rozkłady dla sławy, liczy pani na to, że inni będą na pani rozkładach pracować, wychwalając panią jako ich autorkę i czerpać z tego korzyści, ale o to panią nie podejrzewam, no bo przecież każdy może sobie sam stworzyć rozkład, na którym będzie znacznie lepiej interpretował karty i ze znacznie lepszym wynikiem przy weryfikacji
AnnaS

Postautor: AnnaS » niedziela 19 kwie 2015, 09:53

Witam pani Barbaro :)
Ależ pani szybko wyciąga wnioski i wali nimi między oczy. Nie muszę się tłumaczyć, ale napiszę: blog jest zamknięty, ponieważ go usuwam. Po 16 latach praktyki tarota i wielu życiowych zakrętach zmieniam trochę kierunek, a że każdy - jak to pani napisała - może sobie tworzyć rozkłady sam, więc świat nie zbiednieje o parę moich. Zarejestrowałam się na tym forum, żeby zamieścić dokładny wygląd rozkładu, bo to ważne (jeden niuans może zmienić w rozkładzie jego energetykę, a szczególnie w tym).
Dziękuję za pani wnioski i również pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » niedziela 19 kwie 2015, 11:28

Pani Anno, może zostanie pani z nami na dłużej ??, miło i ciekawie by było gościć panią tutaj. Wiem zadziorna byłam w ostatnim poście, przepraszam, nie wyciągam pochopnych wniosków, rozumiem, że każdy z nas podejmuje różne decyzje w życiu, ja tak napisałam, bo chciałam panią tu na dłużej zatrzymać i wiem też iż nikogo nie da się na siłę do niczego zmusić. Życzę pani realizacji swych planów... spełnienia marzeń ... i jeszcze raz gorąco zapraszam. :buzki: :kwiatek:
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » poniedziałek 20 kwie 2015, 02:05

To jest rozkład dla osoby samotnej poszukującej drugiej połówki, mi głównie chodziło o sygnifikatora w tym wpisie, podałam link, który jak się okazuje nie zawsze działa. Nie chciałam nic kopiować, tylko aby każdy zainteresowany tematem sobie sam go zobaczył na stronie autora tego rozkładu, jest tam szeroki opis z przykładami rozłożonych kart i ewentualnie wypowiedział się odnośnie sygnifikatora mężczyzny lub kobiety, osoby, którą to mamy dopiero poznać. Karty osobowe AM mogą nam dać jasną odpowiedż, ale np. jeśli w pozycji 2. tego układu pojawi się karta Mocy to jak to potraktować jako tak poznasz kogoś czy raczej nie bo jesteś zbyt dynamiczny, ognisty, nie stały/a ??
AnnaS

Postautor: AnnaS » poniedziałek 20 kwie 2015, 09:05

Karta nr 2 informuje co się obecnie dzieje w relacjach damsko-męskich. Moc w tym miejscu oznaczać może, że obecnie na relacje te wpływa to, co cielesne albo nawet ważne są kwestie zdrowotne oraz siła wyrazu, charakteru osoby pytającej. Prawidłowa interpretacja zależy od tego jakie karty leżą na pozycji 1 i 3, ponieważ w rozkładach karty leżące obok siebie zabarwiają się wzajemnie i tworzą ciąg przyczynowo-skutkowy.
W zależności od tego jakie karty są obok Moc może więc informować o dużej atrakcyjności i sile erotycznego przyciągania pytającego, na którą zwraca się szczególną uwagę, o pewności i odwadze w kontaktach, ale także o kompleksach (szczególnie cielesnych) w relacjach damsko-męskich, o zbytniej pewności siebie, sile, chęci podporządkowywania i nadmiernie wykorzystywanej energii ognia, która może tłumić i zniechęcać do relacji.
Awatar użytkownika
Beata
Kontaktowanie:

Postautor: Beata » poniedziałek 20 kwie 2015, 11:05

Pani Aniu bardzo dobrze ujęte, jeszcze nie miałam okazji 'przetestować' interesującego mnie rozkładu z Pani strony ale w wolnej na pewno to zrobię, bo rozkłady naprawdę są fajne i godne polecenia :)
Tutaj wróżę - telefon: http://ezomagia.pl/osoba/beata Serdecznie zapraszam!
Wróżby z kippera: http://www.divinetarot.ulotka.org/ Zapraszam!
AnnaS

Postautor: AnnaS » poniedziałek 20 kwie 2015, 11:19

Dziękuję :)
Może podam przykład z życia wzięty:
Na pozycji 1 - Wieża; poz.2 - Moc; poz.3 - Rycerz buław; poz.4 - Wisielec; poz.5 - 4 denary; poz.6 - 4 kielichy
Wieża wskazuje na trudne doświadczenia w relacji damsko-męskiej, co skutkuje tym, że pani postanowiła bardziej kontrolować swoje emocje i być bardziej niezależna względem uczuć do mężczyzn, niż w przeszłości. Wyrobiła w sobie siłę i determinację w tej kwestii. Karta na pozycji 3 wskazuje, że w najbliższej przyszłości pojawi się w pani życiu potencjalny partner, o charakterze ognistym, zdecydowanym, bezpośrednim. Pani pomna doświadczeń, w kontakcie z mocnym i bezpośrednim charakterem pana może nie czuć się bezpiecznie i wycofywać się ze znajomości.
Na poziomie serca pojawiła się karta wskazująca, że wybudowane przez panią granice utrzymują ją w przeszłości i w trudnych doświadczeniach. 4 kielichy to potwierdzają - nie ma teraz miejsca na nową miłość w sercu pani.
AW wskazują nad czym powinna pani pracować, by otworzyć się na miłość.
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » poniedziałek 20 kwie 2015, 11:28

Tak rozumiem to, że karty sąsiadujące zobrazują nam kartę na pozycji nr2., o dobrych czy złych stronach wzajemnej relacji damsko-męskiej. Myślę nad tym rozkładem, jest naprawdę ciekawy i może wiele dać nam informacji potrzebnych do pracy nad sobą odnośnie relacji z innymi ludżmi, mam tylko kłopot, mętlik z potwierdzeniem czy zaprzeczeniem, iż pojawi się ten/ta wyczekiwana osoba. Jedynie karty uczuciowe (nie tylko kielichy) mogą wskazać to czy poznamy kogoś lub nie np. As Kielichów lub 2 Kielichów, pomijam oczywiście karty dworskie, jest to bardziej oczywiste. Wnioskuję z pani wypowiedzi, że raczej karty AW będą nam mówić, o charakterze naszego podejścia do relacji damsko-męskiej, o ewentualnych kłopotach lub możliwościach, ale nie będą odkrywały stricto odpowiedzi tak pozna pan/ni kogoś lub nie, takie zadajemy przecież pytanie kartom. Oczywiście można wyznaczyć sygnifikaroa osoby którą dopiero poznamy np. osobę pytającą poprosić o wybranie, która z kart AW jest najbardziej wymowna dla tej osoby i już mamy naznaczoną kartę, a jak postąpić jeśli po wyborze sygnifikatora z AW i w rozkładzie nie pokaże się nie sygnifikator, a karta dworska np. Rycerz, Q, K które, są bardziej wymowne, oczywiście analizując je z kartami sąsiadującymi. Muszę jeszcze się nad tym zastanowić, umówić się jakoś z kartami i "poćwiczyć" z rozkładem przecież jest on tylko od 3 do 6 miesięcy.
Awatar użytkownika
Beata
Kontaktowanie:

Postautor: Beata » poniedziałek 20 kwie 2015, 11:50

Przykłady z życia wzięte są chyba najbardziej miarodajne :) Powyższy przykład pokazuje dość klarownie że Wieża, Wisielec i 4 Kielichów mają wspólny mianownik czyli takie samo zabarwienie. W tym konkretnym przypadku bardzo ładnie pokazują blokadę Pani przed wejściem w nowy związek. ż jednej strony każda z tych kart na swój indywidualny własny sposób a z drugiej wszystkie 'krzyczą' jednym głosem ;) I o to właśnie chodzi w rozkładach tarota aby odnaleźć ten wspólny mianownik łąćzący wyciągane przez nas karty. Czasami jednak nie jest tak łatwo bo karty mogą się wzajemnie wykluczać i blokować :)
Tutaj wróżę - telefon: http://ezomagia.pl/osoba/beata Serdecznie zapraszam!
Wróżby z kippera: http://www.divinetarot.ulotka.org/ Zapraszam!
AnnaS

Postautor: AnnaS » poniedziałek 20 kwie 2015, 12:10

Dokładnie tak :) Wspólny mianownik mają także Moc i 4 denary.
Awatar użytkownika
barbara40
Kontaktowanie:

Postautor: barbara40 » poniedziałek 20 kwie 2015, 12:46

Teraz już rozumiem pani tłumaczenie w rozkładzie pozycji 2 i 3 dziękuję bardzo :) jak tylko nadarzy się okazja będę nad nim pracować. Za bardzo dosłownie podeszłam do słowa sygnifikator w opisie pozycji. Proszę o wszelkie uwagi w moim pokoju adepta tu na forum : Wrota Tarota kiedy rozłożę pani rozkład, jeśli jest to możliwe. Pozdrawiam serdecznie :buzki:
lalalalala

Postautor: lalalalala » sobota 05 lis 2016, 10:29

"Mandala miłosna" - siła przyciągania

.............3..........
......2.............4...
........1...6...5......

1. Energie z przeszłości wpływające na obecny stan relacji damsko-męskich.
2. Czas teraźniejszy - to się obecnie dzieje w relacjach damsko-męskich.
3. Najbliższa przyszłość - karta ta pokaże pierwsze tygodnie relacji (jeśli w karcie 2 pojawi się sygnifikator/symbol mężczyzny; dla panów kobiety) lub to, co będzie działo się w sprawach damsko-męskich w ciągu 3 miesięcy (jeśli w karcie 2 nie pojawił się symbol mężczyzny/kobiety).
4. Dalsza prognoza - karta ta obejmuje okres do 6 miesięcy i pokaże czy i jak ma szansę rozwijać się relacja w dalszej przyszłości.
Jeśli w kartach 2 i 3 brak informacji o pojawieniu się pana/pani to znajdziemy tu informację jak przyciągnąć do siebie odpowiednią osobę, co zrobić, by się do tego przyczynić.
Osobom, które w karcie 3 doczekały się informacji o pojawieniu się "tego KOGOŚ" karta 4 wskaże atmosferę wzajemnego poznawania się, komunikacji i rozwoju relacji.
5. Poziom serca - wewnętrzne emocje i uczucia. Intuicja.
6. Podstawa mandali - fundament, na którym jesteś obecnie w stanie budować partnerstwo, relację z mężczyzną/kobietą.

Skrótowo: w kartach 2 - 4 szukamy partnera/partnerki (która może się też pojawić w karcie 1, jako osoba, którą już znamy, już mamy z nią kontakt) lub zwracamy uwagę na to jak układają się relacje damsko-męskie.
Czas: karta 2 - czas obecny, karta 3 - do 3 miesięcy, karta 4 - do pół roku.
Karta symbolizująca partnera/partnerkę może pojawić się w dalszym, niż pozycja 4, miejscu. Odczytajmy wtedy czas pojawienia się pana intuicyjnie, ponieważ pan pojawić się może pod warunkiem pracy pani/pana nad sobą
Awatar użytkownika
Krystyna
Moderator

Postautor: Krystyna » sobota 05 lis 2016, 14:38

viewtopic.php?f=43&t=14836
tutaj na naszym forum ten rozkład już jest omawiany...

Jeszcze raz proszę zapoznać się z naszym forum i zasadami pisania postów, czy zakładania watków...
jak również przestrzegania praw autorskich, jeśli coś kopiujesz z netu...
Obrazek

Wróć do „Rozkłady kart Tarota”