XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Tarofides » niedziela 14 lis 2010, 03:34

Karta Tarota Gwiazda

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

gwiazda.jpg

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Natka
Posty: 2500
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 06:39
Lokalizacja: gdzieś na Lubelszczyźnie

Re: Gwiazda

Postautor: Natka » sobota 11 gru 2010, 23:15

Karta Gwiazda XVII
Obraz - gwiazda przewodnia, spadająca gwiazda (spełnione życzenie), gwiazda ekranu, dobra gwiazda, gwiezdny czas.
Symbole marsylskie - siedem małych gwiazd dookoła dużej ośmioramiennej gwiazdy. Izyda, władczyni gwiazd, miała siedem kapłanek, które nazywano siedmioma mądrymi kobietami Arabii albo siedmioma kolumnami mądrości. Była czczona jako Astarte w Syrii, Isztar w Babilonie, Esfir w Elam, Asztoreth w Palestynie i Ostra albo Eostre w północnej Europie. Wszystkie te nazwy oznaczają gwiazdę. Z tego pochodzi nasza "Wielkanoc" (Ostern - niem. Wielkanoc). Ptak - symbol więzi między niebem i ziemią. Uważano je za niebieskich posłańców: kruk Eliasza, gołąb Noego, Ibis - ptak Totha, egipskiego boga mądrości. Hugin i Munin, kruki, które siedziały na ramionach Odyna, symbolizując jego zdolność "innego spojrzenia" i przemieszczania się w najodleglejsze strony (w innej postaci). Analogiczną rolę odgrywają kruki Brana, Chronosa, Saturna, Asklepiosa i żurawie Apollina. Wierzono, że wysoko latające ptaki (wędrowne) odwiedzają kraj "Wielkiego Ducha", a wracając mogą przy pomocy swego lotu przepowiadać los ludzi. Dwa drzewa ogrodu Edenu - Drzewo Życia i Drzewo Poznania. Drzewo oznacza w języku celtyckim wiedzę i mądrość.
Symbole Whaite'a - "płonąca gwiazda" masonów. Według innych źródeł ta gwiazda ma tylko pięć promieni. Symbol sefirot Binah, Wyższego Rozumu (trzecia sefirot na Drzewie Życia w Kabale).
Odpowiedniki - gwiazda betlejemska, zaczarowany talerz, Psia Gwiazda (Syriusz), astrologia, Gwiazda Izydy, czyli symbol corocznego wylewu Nilu. Izydę uważano za źródło życiodajnej wody dla wszystkich dusz na swojej drodze do gwiazd.
Przesłanie - największą siłą ludzi jest ich nadzieja. Musisz wierzyć w przyszłość.
Jakość - wieczna mądrość, nieśmiertelność, przyszłość, pełnia bytu.
Cel - zaufanie do wyroków Kosmosu, wiara w Wyższy Porządek.
Cienie - błędny ognik, nieszczęśliwa gwiazda, marzenia o przyszłości zamiast życia teraźniejszością.
Tradycyjne znaczenia:
+ karta ochronna, danie i otrzymanie wielkiej miłości, energia, wyzdrowienie, nadzieja, wiara, miłość, wiara w przeznaczenie, głębokie zrozumienie
- wątpliwości, pesymizm, rozczarowanie w miłości, ograniczone myślenie, choroba.
Synteza - wszelkie różnorodne symbole tej karty wskazują na Wyższy Porządek, któremu podlegamy wszyscy. Miejsce, które ta karta zajmuje w rozkładzie pokazuje, że pytający czyni w tej sferze życia wielkie nadzieje, a jego działania mają tu największe perspektywy. Jednocześnie wymaga ona od człowieka wiary w przyszłość i w Boską Opatrzność.
Tradycyjnie uważa się tę kartę za kartę ochronną tzn. pozycja, na której ona leży znajduje się pod opieką dobrej gwiazdy. To, że opatrzność o nas dba więcej niż wystarczająco, symbolizuje płyn lejący się z dzbanów. Woda, która spływa na ziemię, pozwala jej stać się urodzajną. Jej odwrotny ruch (krążenie wody w przyrodzie) świadczy o obfitości energii nieskończonego Kosmosu, dostępnej i dla nas, jeśli się tylko na nią otworzymy.
Doświadczenie codzienne - czas wielkich nadziei, życiowego optymizmu, wiary w przyszłość. Sprawy, które zostały rozpoczęte wcześniej, ale mają duże znaczenie dla przyszłości. Nowe spotkania, znajomości i związki przebiegające pod szczęśliwą gwiazdą. Doświadczenie pełnej pokory wobec genialnej mądrości Kosmicznych Praw.

Źródło - "Vademecum tarocisty" Hajo Banzhafa
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego
Nie wróżę na PW.
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Gwiazda

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 14:34

XVII. GWIAZDA Nadzieja

Postacią reprezentującą tę kartę jest kobieta siedząca nad wodą lub nabierająca wodę dwoma naczyniami. W swojej symbolice przypomina nieco kartę Umiarkowanie. Na niebie widoczna jest duża gwiazda i kilka mniejszych. Ta duża, to gwiazda wieczorna, Wenus, która zsyła na nas błogosławieństwa i ofiarowuje pomoc. Dlatego kartę traktowano jako kartę miłości, którą symbolizuje Wenus. Lecz ta karta wyraża też magię. Gdyż magia jest miłością, a miłość magią. Miłość oczarowuje i wyzwala dotąd nieznane siły. W każdej talii traktuje się ją jako kartę atutową, ponieważ symbolizuje wszystko to, co dobre.

ZNACZENIE KARTY: ta karta symbolizuje opiekę bogiń miłości, począwszy od Isztar przez Izydę i Afrodytę aż po Wenus. Zawsze je czczono, a w trudnych czasach modlono się do nich. Do nich należy też Czarna Madonna oraz inne Madonny. Prócz tego Wenus symbolizuje wszelkie sztuki piękne, po prostu artyzm. Nazwa karty wskazuje na gwiazdę przewodnią, której wielu poszukuje w swoim życiu. Gwiazda przewodnia chroni miłość, ale wskazuje również na siły magiczne (świat ezoteryki). Tę gwiazdę możemy znaleźć, jak sądził Paracelsus na naszym wewnętrznym nieboskłonie. Ciała niebieskie znalazły odbicie w mitach; to w nich można spotkać takie postacie, jak Herkules czy Pegaz. Myśl, że gwiazdy kierują naszym losem jest tak stara jak myśl ludzka. Mistrz Eckhart powiadał: "Oko, przez które dostrzegam Boga, jest okiem, przez które On mnie widzi". Jaśniej i bardziej poetycko nie można wyrazić wzajemnej relacji pomiędzy ziemią a niebem, pomiędzy górą a dołem. A jednym z piękniejszych wyznań miłości jest stwierdzenie, że oczy naszego partnera życiowego świecą jak gwiazdy.


ZNACZENIE SYMBOLICZNE: nadzieja jest siostrą wiary. Ten, kto wyzwoli się ze swych namiętności i błędów, otrzyma klucz do prawdziwej mądrości. Zobaczy wydobywający się z sanktuarium promień rozpraszający ciemności, zasłaniające przyszłość; promień ten poprowadzi go na ścieżce zbawienia. Nawet wobec najcięższych prób w życiu człowiek nie powinien nigdy niszczyć nadziei. Dzięki niej zbierze owoce swej wiary. Karta ta, wyrażająca sferę psychiczną i duchową, przedstawia zasady, które kierują harmonia światów. Przeciwstawia piękno i skończoną harmonię budowli boskiej - niedoskonałości budowli ludzkiej, która nigdy nie jest wolna od błędów i zawsze można ją zastąpić inną. Umieszczone wysoko na niebie gwiazdy są odbiciem pierwszej boskiej czynności: budowania kosmicznego źródła światła. W swym znaczeniu elementarnym Gwiazda przedstawia światło niebiańskie, które przekazuje człowiekowi wizję jutrzenki pokoju, nadziei i piękna, podtrzymując go w jego mozolnej pracy, przynosząc pomoc w chwilach upadku ducha i prowadząc poprzez zmienne koleje losu ku harmonii kosmicznej. Karta ta oznacza również osobę dobroczynną i przyjazną, stającą się pomocnikiem w realizacji planów pytającego. Karta ta, jedna z najbardziej łagodnych i szczęśliwych w Tarocie, przepowiada lepszy los, pomyślne działania na przyszłość, dobrodziejstwo, które często realizuje się w sferze miłosnej, w życiu uczuciowym. Gwiazda jest kartą najwyższej protekcji i opieki sił tajemnych.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: inspiracja artystyczna, pogoda ducha, równowaga.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta nadziei i protekcji na planie materialnym i duchowym. Jako karta równocześnie intelektualna i intuicyjna, wywiera szczęśliwy wpływ na wszystko, co ma związek z duchowością. Daje wiarę w siebie i w Opatrzność. Zaleca optymizm. Karta ta, podobnie jak Rydwan, wyraża równowagę fizyczną; jest łaskawa dla zmian miejsca pobytu i potomstwa. Dla artysty oznacza, że nadszedł czas twórczego działania W tym przypadku jest kartą powodzenia. Wsparcie Opatrzności, pomoc przyjacielska, powrót młodości, powodzenie w nowej dziedzinie. Odporność na chorobę lub nagłe wyzdrowienie.
źródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Gwiazda

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 14:35

GWIAZDA
XVII


Karta Gwiazda przedstawia nagą kobietę klęczącą przy sadzawce z wodą. W obu dłoniach trzyma naczynia z wodą, przy czym zawartość jednego wylewa do sadzawki, drugi zaś opróżnia, polewając wodą ziemię. Najczęściej tłem jest rozgwieżdżone niebo i rośliny.

Nadzieja, wiara, odwaga, inspiracja, zesłanie łask Boskich, siła woli, poprawa zdrowia, poprawa duchowa, optymizm, wyjątkowa okazja lub szansa, pozytywne myślenie, doświadczenie, zadowolenie, pozytywna reakcja gwiazd, radość, pomoc innym, szczęście, promocja, awans, realizacja planów, macierzyństwo.

Karta jest symbolem młodości i dorastania, a także rozwoju duchowego, spokoju i rozwagi. Wyraża zapowiedź ustąpienia okresu zamieszania i niepewności jutra. Poprzez naprawienie błędów jesteś oczyszczony i możesz przygotować się na spełnienie swoich oczekiwań. Powinna przynieść uczucie ulgi, wytchnienia, ale także nadzieję na lepsze, na poprawę. Nadszedł czas, żeby zacząć myśleć pozytywnie.

Na początku układu - przygotowanie wróżącego do pozytywnych zmian duchowych i psychicznych, umocnienie lub odnalezienie wiary w Boga. Nadszedł koniec depresji i negatywnego myślenia. Należy zacząć wierzyć we własne siły, możliwości i szczęśliwą przyszłość. Jego pozytywna energia, tak jak magnes, przyciąganie pozytywnych i życzliwych ludzi, którzy pomogą w osiągnięciu marzeń. Miejsce niepewności i niezdecydowania wypełni konkretny plan. Jeżeli wróżący jest osobą w stanie wolnym, karta Gwiazda będzie informowała o nadejściu nowego związku, w którym będzie silne uczucie miłości po obydwu stronach. Jeżeli jest już związany z drugą osobą, będzie to oznaka umocnienia go . Nadzieja na lepszą przyszłość przejdzie z marzeń do rzeczywistości. Wróżący może także mieć prorocze sny.

Ukazanie się karty pośrodku układu, oznacza pozytywne zakończenie lub dużą poprawę w sprawach zdrowotnych. Wróżący lub bliska jemu osoba przeszła już ten krytyczny czas i jest na progu nowego, zdrowego etapu swojego życia. Jeżeli wróżący jest kobietą, która ma problemy z zajściem w ciążę, karta Gwiazda będzie sugerowała bardzo pozytywny okres i dużą szansę na pokonanie tego problemu. Jeżeli jedną z otaczających kart będzie karta 3 lub 9 Mieczy będzie ona sugerowała odrzucenie nałogów, alkoholu lub narkotyków, ponieważ wróżący jest w stanie bez specjalnych trudności pokonać swoją słabość.

Położenie karty Gwiazda na końcu układu oznacza zasadniczą poprawę w sprawach zawodowych. Otaczające karty będą służyły pomocą w określeniu miejsca zmian. Gdy otaczającą kartą będzie Pustelnik lub 1 Mieczy, to oznaczać będzie bardzo pozytywną zmianę w miejscu pracy lub też zmianę pracy na lepszą. Jeżeli będzie to 4 Pałeczek, Arcykapłan czy 10 Mieczy pozytywne rezultaty w szkole lub pozytywne wyniki egzaminów. Jeśli jedną z otaczających kart będzie Rydwan - wyjazd w krótkim czasie, przynoszący dużo zadowolenia i satysfakcji. W otoczeniu kart 1, 2, 6, 9 Monet - zyski finansowe, wartościowy prezent.

W pozycji odwrotnej Gwiazda nie posiada w zasadzie negatywnej interpretacji, oprócz tego, że informuje wróżącego o nadchodzącym czasie niepewności, wątpliwości i pesymizmu. Jej głównym zadaniem jest ostrzeżenie wróżącego przed pochopnym podjęciem decyzji. Sugeruje chwilowe zatrzymanie się w miejscu, pojawienie się nieoczekiwanych przeszkody, które mogą zaszkodzić w realizacji planów na przyszłość.
żródło :internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Akasha
Posty: 217
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 18:05

Re: Gwiazda - znaczenie karty w towarzystwie innych kart

Postautor: Akasha » piątek 13 sty 2012, 10:33

Gwiazda + Księżyc – występowanie napięć w relacjach, którym trzeba będzie stawić czoła

Gwiazda + Kapłanka- osoba posiada niezwykłe zdolności parapsychologiczne, medium

Gwiazda + 0 Głupiec – chłonny umysł i gotowość do poszerzania horyzontów

Żródło: J.Dee "Tarot interpretation and divination"
Awatar użytkownika
Safira
Posty: 384
Rejestracja: piątek 30 gru 2011, 19:30

Re: Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Safira » piątek 13 sty 2012, 23:12

W układach zawodowych i w tzw. portretach psychologicznych - mnie Gwiazda pokazuje najczęściej ludzi o zdolnościach artystycznych.
Awatar użytkownika
Asante
Posty: 12
Rejestracja: piątek 27 sty 2012, 09:14

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Asante » piątek 27 sty 2012, 11:07

Moją kartą na dziś jest właśnie Gwiazda .... :) Dziś dołączyłam do Forum, a czytając interpretację Hajo B. zacytowaną przez natkę jest tam poruszona kwestia pojawienia się nowych znajomości, spotkania ludzi :)) i.... teraz patrzę na nagłówek forum nad napisem Dobry Tarot błyszczy Gwiazda:))

Ta karta dla mnie to min. pojawienie się nowej drogi, inspiracji, czerpanie z najlepszego źródła, zrozumienie ...
Helge
Posty: 1206
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 15:01

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Helge » czwartek 29 mar 2012, 11:31

ta karta na wczoraj pokazała mi zaproszenie na ślub :)
Obrazek
"Szlachetne myśli niech wejdą Ci w nawyk - a zmienią się w szlachetne czyny"
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: dowell » piątek 15 cze 2012, 13:29

W pytaniach o finanse:

uzasadniony optymizm, inspiracja, korzystanie z rezultatów wcześniejszego wysiłku, przyjazna i koleżeńska atmosfera w pracy, umiejętność znalezienia złotego środka na rozwiązanie każdej sprawy, zwiększenie możliwości w sferze zawodowej, poprawa sytuacji firmy dzięki dobrej reklamie, pomoc przyjaciół, biznes związany z twórczością, wypoczynkiem, reklamą, np. wydawnictwo, galeria, agencja reklamy.

Na odp. na pytania:

Czy czeka mnie wzrost dochodów?
Tak, ale jesli pytający będzie umiał dobrze się zareklamować.

Czy warto zmienić pracę?
Tak, gdyż pojawi się możliwość znalezienia lepszej i bardziej perspektywicznej.

Czy teraz jest dobry moment na inwestowanie?
Tak, to dobry czas na inwestycje.

W połączeniu z innymi kartami:

Gwiazda + Koło Fort. (o) - beztroska finansowa
Gwiazda (o) + Koło F. (o) - straty, kradzieże
Gwiazda + Diabeł - korzystne kontakty towarzyskie

Źródło: Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Rani

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Rani » piątek 15 cze 2012, 23:24

''Gwiazda, inaczej – Swiatłosc, Sukces. Karta
Gwiazda oznaczona jest numerem 17, nie ma ciemnych
stron i jest zawsze jednoznaczna, choc nie zawsze tak
pozytywna, jakby sie mogło zdawac.
Gwiazda niejednokrotnie wskazuje talenty, potencje
tkwiace w Poszukujacym, a zatem mozliwosc samodzielnej
pracy, prowadzenia własnej firmy. Gwiazda,
obok karty Sprawiedliwosc, sugeruje pozytywne zakonczenie
spraw sadowych czy formalnosci.
Jesli w rozkładach pytajacych o zdrowie oznacza
choroby kobiece albo na przykład, niepozadana ciaze,
to trudno mówic o jej dobroczynnym znaczeniu. Generalnie
jednak jest to karta szczesliwa, karta nadziei,
talentów, czesto odpornosci na choroby.''
Lena Tall
Awatar użytkownika
cyan
Posty: 35
Rejestracja: niedziela 22 lip 2012, 21:05

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: cyan » wtorek 14 sie 2012, 23:35

Gwiazda ukazuje szeroko pojętą nadzieję,inspirację, natchnienie. Choć czasem może to być ulotne,takie mrzonki,marzycielstwo,które pryska niczym bańka mydlana..
Rani

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Rani » czwartek 20 cze 2013, 21:17

Artykuly z Taraki:

- Gwiazda, karta nr 17, jest jedną z najbardziej tajemniczych i trudnych do interpretacji - i do zrozumienia! - atutowych kart Tarota... c.d. : http://www.taraka.pl/drogatarota,11


-XVII.Gwiazda, różne karty: http://www.taraka.pl/drogatarota,12
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Katty » niedziela 21 lip 2013, 15:29

"W życiu zawodowym[b][/b]- Gwiazda oznacza, że mamy przed sobą perspektywę owocnej pracy. Może wskazywać na początek obiecującej kariery lub na inne, brzemienne w skutki plany. Oznaczone tą kartą, projekty, pertraktacje i rozpoczęte interesy mają dobre rokowania i zapowiadają sukces.

[b]Na poziomie świadomości-[b] Gwiazda pokazuje, że planujemy naszą przyszłość. Mowa tu o głębokim poznaniu wyższych powiązań dzięki któremu wyjdziemy poza ciasnotę naszego bezpośredniego punktu widzenia. To tak, jakbyśmy patrzyli z lotu ptaka- możemy objąć wzrokiem nagromadzone przeszkody, ale otwierają się też przed nami szerokie perspektywy na przyszłość.

[b] W związkach osobistych- [/b]Gwiazda zapowiada obiecujące spotkania i związki, które są pobudzające, przynoszą szczęście i mają przyszłość. Związki partnerskie oznaczone tą kartą znajdują się pod "szczęśliwą gwiazdą". "

Źródło: Hajo Banzhaf,Tarot dla każdego"[i][/i]
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1307
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Aggata » środa 01 kwie 2015, 10:18

Jako karta dnia:
Ciesz się z nadejścia dzisiejszego dnia, gdyż gwiazdy Ci sprzyjają. Pozwól się inspirować snami o przyszłości. Cokolwiek zaplanujesz, będzie miało długotrwały , radosny przebieg, ponieważ masz dziś instynkt, który nieomylnie wskaże Ci drogę. Jeśli nie zamierzasz rozpoczynać niczego nowego, warto, żebyś na swą sytuację spojrzał z perspektywy wyższych wartości. Zdziwisz się , ile ciekawych spraw Cię otacza i jakie nowe horyzonty otwierają się przed Tobą.

Jako dobra rada:
Z nadzieją i zaufaniem poszerzaj horyzonty. Masz podstawy, by czerpać nowe nadzieje i podążać za dobrą gwiazdą. Uwierz w dobrą przyszłość i planuj długoterminowo.

Jako ostrzeżenie:
Nie oddawaj się marzeniom o przyszłości, bo przegapisz dzisiejszą szansę.

H.Banzhaf - Klucze do tarota
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Awatar użytkownika
Pat
Posty: 63
Rejestracja: piątek 13 mar 2015, 12:28
Lokalizacja: Polska

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Pat » środa 13 maja 2015, 10:51

Jako karta dnia zapowiedziała telefon od przyszłego pracodawcy i chęci podjęcia współpracy ze mną.
Syntiusiaa

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Syntiusiaa » środa 08 lip 2015, 17:50

Nie stosuję odwróconych kart, ale gwiazda z innymi kartami WA może oznaczać, że się na kimś zawiedziemy :)

Ostatnio stawiałam karty dla koleżanki i gwiazda w połączeniu z 7 buław (sygnifikator jej męża :D) oznaczało, że się danego dnia na nim zawiedzie.. i się sprawdziło :)
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: anastazja23 » sobota 12 wrz 2015, 22:10

Życie marzeniami, bujanie w obłokach, wizualizacje swojej przyszłości, oderwanie od rzeczywistości, wiara w coś co w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej, idealizowanie, nie realne marzenia
Awatar użytkownika
madrugada
Posty: 2626
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 07:35
Lokalizacja: Hiszpania

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: madrugada » sobota 12 wrz 2015, 22:31

To ja napisze, bo to moja druga ulubiona karta, po Sloncu.

U mnie Gwiazda podobnie jak Glupiec pokazuje cos nowego, ale bardziej w kontekscie zmiany istniejacej sytuacji, w jej granicach.

Czyli jesli mowimy o pracy, i osoba szuka pracy bedzie to nowa praca. Jesli miala problemy w pracy; bedzie to Awans albo wyjasnienie.
Uczucia, tutaj zalezy od kart otaczajacych, bo wiele razy pokazala mi Gwiazda wplyw innej kobiety, majacej wplyw na naszego mezczyzne. Jesli jest miedzy Para, przy dobrych kartach, to mowi o takiej troszke milosci kosmicznej, kochamy czlowieka dokladnie takim jakim jest, mowimy o emocjach, to zakochanie, aczkolwiek nie z tej-ziemi, nie mowimy o konkretach, chyba ze w ukladzie pojawi sie nam duzo denarow, one nam ta Gwiazde ustabilizuja.
Bardzo dobra karta dla wszelkiego rodzaju projektow artystycnych, kreatywnosci, ale tez bym chciala widziec po niej denary a nie kielichy. Bulawy rozpala Gwiazde, ale moze byc ciezo z doprowadzeniem sprawy do konca.
====
Zapraszam na: http://www.tarot-ani.pl/
:)
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator
Posty: 4640
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Jednorożec LeCaro » niedziela 13 wrz 2015, 07:27

Ja również bardzo lubię te kartę. :tak:
Już kiedyś o tym pisałam, ale może powtórzę: Gwiazda to dla mnie taki "głębszy oddech" po trudach życia... ukojenie, pocieszenie, zapowiedź tego, że jest nadzieja na poprawę sytuacji..... To taka bezpieczna przystań po tych wszystkich burzach, kłótniach, rozterkach, zmartwieniach, pośpiechu i dylematach - mieczowych, buławianych, kielichowych i denarowych. Powiedziałabym "Jest Gwiazda - będzie dobrze"... może jeszcze nie teraz, i trzeba troszeczkę poczekać lub się postarać, ale nagroda i wytchnienie są już na horyzoncie. :tak:

A jeżeli chodzi o takie bezpośrednie znaczenia Gwiazdy, to mnie ona pokazuje często jedną z trzech rzeczy:
- romans, trójkąt, zdrada
- nierealne/zawyżone oczekiwania wobec czegoś lub kogoś (taka "gwiazdka z nieba"), zbyt wysoko zawieszona poprzeczka
- poprawa sytuacji której się w ogóle nie spodziewaliśmy. :)
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
LadyFunk
Posty: 34
Rejestracja: sobota 05 wrz 2015, 19:38

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: LadyFunk » wtorek 06 paź 2015, 03:41

Jako karta dnia, to wiem że miałam ten dzień bardzo wesoły - był spokojny, ale dużo rzeczy mnie bawiło, np. nachodziły mnie śmieszne wspomnienia albo oglądałam zabawne rzeczy, a także odczuwałam dużo radości z rzeczy błahych.
W tym samym czasie jakoś mi wypadła jako karta na tydzień i tu już było kilka różnych sytuacji - miałam tu sporo łez, ale sporo wesołych sytuacji (np. wypad z niedawno poznanymi znajomymi), a następnie znów spokojne i pogodne dni.
Awatar użytkownika
Joana
Posty: 2015
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 16:50
Kontaktowanie:

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Joana » niedziela 21 lut 2016, 18:30

XVII Gwiazda

Obrazek

Dla mnie to karta nadziei i wiary w lepsze jutro. W związkach to początek udanego związku, partnerzy
pod opieką losu. W pacy ta karta wieszczy sukces, realizację planów. W zakresie zdrowia wskazuje na schorzenia
oskrzeli, płuc i kończyn górnych.
Opiekuńcza karta, zawsze niosąca nadzieję dla pytającego i opiekę losu.
W staraniach o dziecko oznacza poczęcie dziecka, płeć dziecka to dziewczynka.
W rozkładach często oznacza ludzi urodzonych "pod szczęśliwą gwiazdą".
Dla każdego lepszy czas, okres spokoju i moment odkąd wiele spraw podąży nową, lepszą drogą.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
Magdalena
Posty: 24
Rejestracja: sobota 21 lis 2015, 18:46

Re: XVII - Gwiazda (Gwiazdy)

Postautor: Magdalena » wtorek 06 wrz 2016, 12:12

W pytaniu o to co przyniesie przyszlosc w sprawach uczuciowych, moze zapowiadac nadejscie osoby, ktora bedzie spelnieniem naszych marzen - cos jak gwiazdka z nieba, ktora rozblysnie w naszym zyciu.

Wróć do „Arkana Wielkie Tarota RWS”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość