XXI - Świat

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

XXI - Świat

Postautor: Tarofides » niedziela 14 lis 2010, 04:38

Karta Tarota Świat

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

świat.jpg

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Natka
Posty: 2500
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 06:39
Lokalizacja: gdzieś na Lubelszczyźnie

Re: Świat

Postautor: Natka » piątek 26 lis 2010, 20:32

Karta Świat

Obraz: zwieńczenie, odnowiony Wszechświat.
Symbole marsylskie i Waite'a: androgyniczna postać - połączenie przeciwieństw, pierwiastka męskiego i żeńskiego. Elipsa w przeciwieństwie do koła ma dwa ogniska. Postacie symbolizujące cztery żywioły przedstawione są bez tych atrybutów, które były zamieszczone przy Kole Fortuny, co oznacza, że lekcja tamtej karty została przyswojona. Centralna postać jest analogiczna do karty Wisielca, tylko zajmująca odwrotną pozycję. Anima mundi, dusza świata.
Odpowiedniki: działania alchemiczne, uwolnienie anima mundi z niewoli pierwotnej materii, dojrzały człowiek, tańczący Sziwa.
Przesłanie:
"Czym jest życie?
Życie jest okazją - wykorzystaj ją.
Życie jest pięknem - zachwycaj się nim.
Życie jest rozkoszą - skosztuj je.
Życie jest marzeniem - urzeczywistnij je.
Życie jest wyzwaniem - podejmij je.
Życie jest obowiązkiem - wypełnij go.
Życie jest podróżą - wybierz się w nią.
Życie jest zabawą - baw się.
Życie jest drogie - ceń je.
Życie jest bogactwem - chroń je.
Życie jest miłością - kochaj je.
Życie jest tajemnicą - odkryj ją.
Życie jest obietnicą - wypełnij ją.
Życie jest cierpieniem - pokonaj je.
Życie jest pieśnią - śpiewaj ją.
Życie jest walką - wygraj w niej.
Życie jest teatrem - zagraj w nim.
Życie jest przygodą - doświadcz jej.
Życie jest życiem - przeżyj je.
Życie jest szczęściem - weź je.
Proszę nie marnuj go.
Ono jest cenne."
Jest to tekst napisany na maszynie, znajdujący się na ścianie biura domu dziecka "Misjonarze dobra" w Kalkucie.
Jakość: znajdź swoje miejsce w świecie, znajdź swoje prawdziwe "ja", ciesz się swoim życiem.
Cel: kreuj życie, realizuj swój potencjał, nadaj swemu życiu sens.
Cienie: lekkomyślność, pośpiech, nerwowa bieganina.
Tradycyjne znaczenie:
+ dobry nastrój, uznanie, bogactwo, dobre wyczucie przy podejmowaniu ważnych decyzji, zdecydowanie, harmonia między duszą i ciałem, praktyczność, przeprowadzka
- przyziemność, brak dynamiki, w tym duchowej, stagnacja.
Synteza: końcowa stacja wędrówki to zazwyczaj szczęśliwy koniec, odnaleziony raj. Jedność, utracona przez nas przed początkiem podróży, wszak to jej wyruszyliśmy szukać, w końcu zostaje odzyskana, zachowując przy tym swoją biegunowość, która tak dobrze służyła nam jako siła napędowa i w tej roli będzie nam służyć dalej.
Życie trzeba przyjmować nie jak ciężar, ale jak szansę połączenia wszelkich przeciwieństw i sprzeczności i to jest głównym motywem tej karty.
Doświadczenie codzienne: otwórz się, zacznij rozkoszować się życiem i cieszyć się nim. Ucz się odczuwać otaczające cię życie każdą komórka ciała, wesel się, tańcz, poczuj się lekko i beztrosko. Znajdź swoje "ja". Masz dość sił, by rozwiązywać wszelkie zadania z tych, które stawia przed tobą życie. Podróżuj.

Źródło: Vademecum Tarocisty - Hajo Banzhaf
Przyjaźń poznają po tym, że nic nie może jej zawieść; a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć." - Antoine de Saint-Exupery
http://www.youtube.com/watch?v=nWlO7HAuAYg
http://quasimodo.wrzuta.pl/audio/6zGyiQ ... -_dlaczego
Nie wróżę na PW.
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Świat

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 14:38

XXI. ŚWIAT Wzniesienia, honory, Radość
Dwudziesta pierwsza karta jest ostatnią kartą Wielkich Arkanów. Najczęściej używaną nazwą jest nazwa Świat lub Wszechświat, w języku francuskim Le Monde, a w języku angielskim The World. W Tarocie egipskim karta ta ma nazwę Korona Magii. W czterech rogach karty rozpoznać zwierzęta symbolizujące cztery żywioły. Widoczne jest nawiązanie do symboliki astrologicznej. Pośrodku rysunku widzimy kobietę uosabiającą jedność kosmosu i człowieka. Ponieważ został osiągnięty ostatni z celów, czyli wspomniana wyżej jedność, kobieta tańczy pełna radości. Była to daleka i prawdę mówiąc niełatwa droga, ale opłacało się kroczyć tą stromą ścieżką. W Thoth Tarocie - karta świat jest przedstawiona jako kosmiczny taniec komunii centralnej postaci, dosiadającej węża.


ZNACZENIE KARTY: karta oznacza wewnętrzny pokój, pojednanie z wszystkimi trudnościami, które napotkamy w naszym życiu. Karta bywa również określana jako przystosowanie, co należy rozumieć jako przystosowanie się do porządku wszechświata. Jest najsilniejszą z kart, stawia kropkę nad i. Opisywany stan jest w gruncie rzeczy stanem idealnym, prawie nieosiągalnym w rzeczywistości. Dlatego przy interpretacji należy być nieco ostrożnym. Cztery pierwiastki w rogach, podkreślają harmonię czterech przeciwstawnych sobie żywiołów ziemi, ognia, wody i powietrza. Łatwiej medytować nad znaczeniem tej karty niż poddawać ją szczegółowej analizie. Karta ta stwarza harmonię i kiedy wybieramy ją jako kartę decyzji, nie potrzebujemy już żadnych wyjaśnień; natychmiast rozumiemy wynikające z niej konsekwencje i jesteśmy w pełni zadowoleni. Potwierdza to doświadczenie. Dla osoby stawiającej pytania świat jest uporządkowany, choćby tylko tymczasowo.


ZNACZENIE SYMBOLICZNE: szczęście Maga zawiera się w owocu drzewa wiadomości dobrego i złego. Ten, kto będzie umiał panować nad sobą, aby uniknąć pokusy, będzie mógł zerwać ten owoc. Karta ta przedstawia symbolicznie oświecenie duchowe przynoszące równowagę elementów duszy. Symbolizuje doskonałość człowieka we wszechświecie, jego triumf nad materią, jego panowanie nad naturą. Świat następuje po karcie Sąd, która rozwija zdolności człowieka, przygotowując go do osiągnięcia szczytu rozwoju, zobowiązując go do dokonania osądu każdej inkarnacji. W znaczeniu ogólnym Świat symbolizuje doskonałą równowagę kosmosu i osiągnięcie pełni człowieczeństwa. Karta ta stanowi ukoronowanie ewolucji symbolizowanej przez Tarota. W swym znaczeniu elementarnym Świat przedstawia człowieka, który osiągnął równowagę opierając się na pierwiastkach kosmicznych: Mądrości, Mocy Twórczej i Mocy Kształtującej i który realizuje swe możliwości w harmonii z prawami kosmicznymi. Jest to najbardziej dobroczynna karta Tarota. Jej obecność w rozkładzie wskazuje na zgodność (najczęściej nie uświadomioną) działań pytającego z planem boskim.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: dążenie do doskonałości. Siła mentalna i psychiczna. Inwencja twórcza, przenikliwość. Uczucia pozbawione egoizmu i zmysłowości. Miłość ludzkości. Inspiracja artystyczna.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: znaczenie tej karty jest zróżnicowane w zależności od tego, kogo dotyczy wróżba.

Jeżeli pytającym jest mężczyzna, przedstawia jego myśli. Jeżeli jest to kobieta, karta ta przedstawia raczej jej emocje. W przypadku analizy sfery materialnej karta ta traci większą część swej mocy. Zawsze jednak działa na korzyść pytającego, wprowadzając zgodność chwilowych przedsięwzięć i długofalowych zamierzeń. To dobroczynne połączenie zapowiada powodzenie we wszystkich sferach życia. Karta ta jest symbolem mądrości i umiaru. Opisuje człowieka, który wzbogacił się w najbardziej szlachetnym sensie we wszystkich dziedzinach, i który może rozdawać swoje dobra duchowe i materialne nie doznając zubożenia. Karta ta zapowiada najwyższy sukces i realizację pragnień. Pozwala pokonywać ,bez trudu wszelkie przeszkody, opromienia, oczyszcza i uszlachetnia karty sąsiednie. Bardzo pomyślna dla przyjaźni, miłości, poczucia bezpieczeństwa i zaszczytów. Wróży szczęście osiągnięte poprzez wysiłek, pracę, intelekt, zapowiada rozwój na wszystkich planach działalności ludzkiej. Jest kartą ewolucji, zrozumienia Dobra, Piękna, Prawdy. Uwalnia od przeciwności, przynosi wolność i niezależność. Jej obecność w najbardziej nawet niekorzystnym rozkładzie pozwala powiedzieć pytającemu, że nic nie jest stracone. Osoba, która wyciągnęła kartę Świat, nie musi obawiać się przyszłości, może wzmocnić swą aktywność i zwyciężyć przeciwności losu.

źródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Świat

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 14:39

ŚWIAT
XXI
Na karcie widoczna jest tańcząca postać, często naga. Zazwyczaj jest otoczona wieńcem, za którym znajdują się inne postaci (często symbole Ewangelistów: człowiek, orzeł, lew i wół). Czasem centralna postać podtrzymuje planetę Ziemię.

Osiągniecie celu, oświecenie, mądrość i wyrozumiałość, spełnienie marzeń, szacunek i uznanie innych, pełnia zdrowia, życia, pokonanie wszelkich przeszkód, nagroda, pewna wygrana, pewny sukces, wolność pod każdym względem, rozwój, siła przebicia, możliwość uszczęśliwienia siebie i innych, zmiana domu lub miejsca zamieszkania na lepsze, podróż, zmiana poglądów, szczęśliwe zakończenie spraw problemowych, przywiązanie, perfekcja, zadowolenie, wyróżnienie, możliwości.

Karta ta jest uważana za symbolizującą szczęście, powodzenie i radość. Oznacza także spełnienie marzeń i wiele sukcesów we wszystkich dziedzinach życia. Jest jedną z bardziej pozytywnych kart Arkanów. Symbolika tej karty oznacza, że masz umiejętność kontrolowania przebiegu spraw i możesz wpływać na ich bieg w sposób gwarantujący osiągnięcie satysfakcji. Doskonałość Twojego rozwoju, charakteryzuje się zrozumieniem natury sił w przyrodzie, możesz przez to równoważyć ich wpływ na siebie i otoczenie.

Przy tej karcie korzyści materialne nie mają już kluczowego znaczenia, a własny sukces oparty o wewnętrzne zadowolenie z przebiegu spraw ma tu wymiar globalny. Ważne, że możesz cieszyć się z radości innych ludzi i chętnie oddajesz im to, co w tej chwili jest Ci niepotrzebne.

Na początku układu będzie informowała wróżącego o sprawach osobistych - uczuciowych. Otaczające karty będą wskazywały osobę lub związek. Nie tylko informuje o zbliżającej się poprawie, czy też usunięciu istniejących problemów, ale także daje znać, że związek ten czeka długa i szczęśliwa przyszłość. Innym przykładem może być sytuacja, w której wróżąca sobie osoba pragnie mieć potomka; ukazanie się karty Świat, informuje o rychłym spełnieniu jej marzeń.

Pośrodku układu informuje o sprawach finansowych, zawodowych i urzędowych. Jej głównym zadaniem jest przygotowanie wróżącego do zbliżających się pozytywnych zmian. Trudna praca zostanie doceniona i wynagrodzona. Wróżący powinien być przygotowany do zysków finansowych. Zakończenie projektów. Nagroda. Pochwała. Pozytywne zdanie egzaminów i osobista satysfakcja i duma. Otaczające karty będą informowały o kierunku, do którego karta Świat będzie się odnosiła. Ukazanie się karty Świat w środkowej pozycji, informuje także wróżącego o nadchodzącym nowym, pozytywnym cyklu w jego życiu. To, co ty będziesz chciał, będzie chciało ciebie i tylko troszkę czasu, i to dostaniesz.

Na końcu układu, daje znać o zmianach związanych z zamieszkaniem lub podróżą. Jeżeli otaczające karty będą informowały o zmianie domu, karta Świat będzie odnosiła się do nowego miejsca zamieszkania, które przyniesie wróżącemu dużo radości i zadowolenia. W wypadku kiedy otaczające karty będą sugerowały wyjazd, karta Świat będzie potwierdzeniem nadchodzącej, zyskownej, interesującej i dalekiej podróży. Dodatkową interpretacją karty Świat w pozycji końcowej, jest jej pozycja przy Asie Monet - informuje ona bowiem o bardzo dużych zyskach finansowych; wygrana, spadek czy też wyjątkowo zyskowna transakcja.

W pozycji odwrotnej - straty finansowe, strach, niezadowolenie, brak wiary we własne siły, niecierpliwość, problemy rodzinne, strach przed zmianami, zaprzeczenie faktom. Nie trać wiary we własne siły, nic nie stoi w miejscu. Przy odrobinie cierpliwości jesteś w stanie pokonać wszystkie przeszkody i osiągnąć swój cel. Patrz na życie z pozycji wygrywającego a nie przegrywającego
źródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Rani

Re: Świat

Postautor: Rani » poniedziałek 28 lis 2011, 15:06

Helena Zuk ''Podrecznik Tarota Wielkie Arkana'':

+ Koniec tego co bylo, rozpoczyna sie nowy etap.
+ Zapowiedz zakonczenia przewleklych spraw i to w sposob, ktory moze przyniesc zadowolenie.
+ Nareszcie nastapi zgoda miedzy duchem a materia.
+ Nalezy zachowac rownowage i wszystko zakonczy sie dobrze.
+ Pojawienie sie tej karty przy pytaniu zapowiada pozytywny final, a moze i sukces.
+ Zapowiedz nagrody lub innej formy wyroznienia.
+ Zakonczynie czasu uzaleznien, zapowiedz wyjscia na zewnatrz lub poczatek nowej drogi rozwoju.
+ Uznanie ze strony osob trzecich.
+ Zapowiedz szczesliwej przyszlosci.
+ Czas na odrzucenie dotychczasowej ideologii.
+ Zapowiada koniecznosc wyboru nowego kierunku, wyjscie z marazmu lub stagnacji.
+ Warto dokonac analizy obecnej syuacji. W miejscu osobowosci, karta pokazuje osobe prawa, szlachetna, postepowa, ale lubiaca stawiac wszystko na jedna karte.
+ Jest to nadzieja na lepsze czasy, nowy szczesliwy poczatek.
+ Powodznie, triumf, spelnienie i uznanie wsrod bliskich.
+ Spokojna przystan po chaosie, trudach i niepowodzeniach.
+ Dojrzalosc myslowa i uczuciowa.
+ Otwarcie sie na swiat zewnetrzny, zerwanie z powierzchownoscia.
+ Wolnosc, niezaleznosc, znalezienie swojego miejsca na ziemi.
+ Stabilizacja na wysokim poziomie.
+ Uwolnienie sie od iluzji i izolacji zapewni utrzymanie harmonii ze swoim ja.
+ W finansach: dobra prognoza we wszystkich kierunkach.
+ Mozliwosc zawarcia nowych kontraktow rowniez poza granicami kraju.
+ W pracy: spokoj i nadzieja na awans.
+ Mozliwosc podrozy za granice i zapowiedz nowych mozliwosci.
+ W uczuciach: zapowiedz dobrego, trwalego zwiazku opartego na szczerych uczuciach.
+ Dla osob samotnych: mozliowosc malzenstwa z osoba z innego kraju.
+ W zdrowiu: dobra kondycja, duzo witalnosci, dlugowiecznosc.
+ Dla chorych: powrot do zdrowia.
+ Mozliwy wyjazd do sanatorium lub wypoczynek.
Rani

Re: Świat

Postautor: Rani » poniedziałek 28 lis 2011, 15:19

- Ogranicznia. Izolacja. Zaplatanie sie w stagnacje i samotnosc.
- Szukanie problemow, malkontenctwo, wydumana samotnosc.
- Trudnosci w zakonczeniu planow oraz problemy z rozpoczeciem nowych przedsiewziec.
- Brak umiejetnosci adaptowania sie w nowych warunkach.
- Kompleksy, niekorzystna ocena wlasnej osoby.
- Nieumiejetnosc oceny rzeczywistosci, swiat widziany przez zadymiony okulary.
- W finansach: trudnosci, brak sukcesu, klopoty glownie z powodu niewiary w swoje mozliwosci.
- Ogladanie swiata z pozycji 'szkapy dorozkarskiej'.
- W pracy: szukanie dziury w calym wyzwala niechec otoczenia i przelozonych. Zapowiedz klopotow.
- W uczuciach: przelotny flirt, bez przyszlosci.
- Moze zdarzyc sie porzucenie ze strony partnera.
- Za duzo emocji niszczy i tak niewielkie uczucia.
- Niedomowienia, klamstwa i nieszczerosc zapowiadaja kleske w partnerstwie.
- W zdrowiu: hipochondria, klopoty, cierpienie.
- Brak wiary w mozliwosc powrotu do zdrowia.
- Ucieczka od zycia, godzenie sie na smierc.
- Rozmowa z Bogiem, zegnanie sie z zyciem.
- Ta karta nawet w najgorszym polozeniu moze zapowiadac pozytywny final, wszak fortuna kolem sie toczy, a wieniec laurowy zapowiada zwyciestwo.
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: XXI - Świat

Postautor: dowell » piątek 15 cze 2012, 20:48

W pytaniach o finanse:

wiedza, mądrość i wyrozumiałość, uwolnienie od dotychczasowych trosk, osiągnięcie celu, jaki sobie wcześniej wytyczyło, praca, którą się lubi i wykonuje nie tylko ze względów materialnych, zaspokojenie ambicji, sukces przynoszący publiczną aprobatę i korzyści materialne, satysfakcjonujące zawodowe kontakty z obcokrajowcami, firma międzynarodowa, okres rozwoju i prosperity, nowoczesność, biznes związany z elektroniką lub zagranicą, np.sklep ze sprzętem elektronicznym, linie lotnicze, firma importowa.


Jako odp na pytania:

Czy czeka mnie wzrost dochodów?
Jak najbardziej i to znaczny

Czy warto zmienić pracę?
Można, ale w dotychczasowej pracy nastąpi zmiana na lepsze

Czy teraz jest dobry czas na inwestowanie?
Jeden z lepszych

W połączeniu z innymi kartami:

Świat + Cesarz - ktoś kto zapewnia dochody innym
Świat + Cesarzowa (o) - straty na operacjach walutowych
Świat + KOło Fortuny - duże zyski dzięki współpracy z zagranicą
Świat (o) + Cesarzowa - zablokowanie konta dewizowego
Świat (o) + Koło Fortuny (o) - problemy z przelewem pieniędzy z zagranicy

Źródło:Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Rani

Re: XXI - Świat

Postautor: Rani » piątek 15 cze 2012, 23:18

''Swiat, równiez okreslany jako Przestrzen, Kraina,
Uran i Niebo, to 21 i ostatnia karta Major Arkanów
tarota. Zawsze dobrze wrózy.
To karta spełnienia we wszystkich płaszczyznach,
po których porusza sie człowiek. W tak zwanych niekorzystnych
rozkładach, a takie przeciez tez bywaja,
zawsze mówi, ze nie wszystko jeszcze stracone. Pozostawia
Pytajacemu nadzieje, ale nie płonna, a prawdziwa.
Swiat to po prostu szczescie, doskonałosc, triumf.
W pytaniach na temat zdrowia – zawsze opowiada
o doskonałym zdrowiu i odpornosci na wszelkie choroby.''
Lena Tall
malinka
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 04 mar 2013, 17:02

Re: XXI - Świat

Postautor: malinka » czwartek 18 kwie 2013, 19:44

Jak może wyglądać osoba opisywana kartą Świat? Tak, chodzi mi o wygląd fizyczny. Szczególnie - jak wygląda taka kobieta?
Awatar użytkownika
Akante
Posty: 578
Rejestracja: środa 21 wrz 2011, 14:59
Lokalizacja: Kraków

Re: XXI - Świat

Postautor: Akante » czwartek 20 cze 2013, 20:15

Myślę, że to atrakcyjna kobieca osoba, emanuje kobiecością, sądze, że dość drobna, prawdopodobnie jasnowłosa albo szatynka, długie włosy, jasna skóra, możliwe że zajmująca się jakąs kobiecą dziedziną życia jako hobby typu taniec, fitness, muzyka - gdzies gdzie kobiecos mozna pokazac od takiej ladnej sensualnej strony
- Nie wróżę początkującym (logującym się tylko po wróżbę),
- Proszę o nie wysyłanie swoich danych na moją prywatną skrzynkę!
- Zastrzegam sobie prawo do zmiany kolejki wróżb
Rani

Re: XXI - Świat

Postautor: Rani » czwartek 20 cze 2013, 20:28

malinka pisze:Jak może wyglądać osoba opisywana kartą Świata?

a mi sie tez kojarzy z:
Obrazek
Bog Shiva
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: XXI - Świat

Postautor: Katty » niedziela 21 lip 2013, 15:48

" W życiu zawodowym-karta Świat jest ważną wskazówką, że wybraliśmy odpowiedni zawód i pracujemy na właściwym miejscu lub przynajmniej znajdujemy się w tym względzie na dobrej drodze. Nie oznacza to oczywiście, że nie będziemy się dalej rozwijać, lecz że nasze dotychczasowe poczynania były prawidłowe. Karta Świat powinna być odczytywana jako dodające odwagi potwierdzenie, że znajdujemy się na drodze do spełnienia naszych życiowych zadań. W życiu codziennym wskazuje na radość i powodzenie w pracy, otwartość i harmonię w stosunkach z innymi, a w pewnych przypadkach na międzynarodowe kontakty lub zagraniczne podróże.

Na poziomie świadomości- Świat oznacza uszczęśliwiające przeświadczenie, że uczyniliśmy bardzo ważny krok do "stania się sobą". Odczuwamy równocześnie głębokie zadowolenie z tego, że sprostowaliśmy naszym prawdziwym zadaniom życiowym. Wspaniałe znaczenie tej karty rozumiemy tylko wtedy. gdy nie będziemy postrzegać naszego horoskopu, a szczególnie trudnych konstelacji, jako złośliwości losu, ale "przypomnimy" sobie, że swoim życiem chcieliśmy przyczynić się do rozładowania wyniszczających napięć w nas samych i na świecie. Pokazuje ona, jak z chaosu i początkowych trudności i sprzeczności powstaje początkowo w pełni uporządkowany i oczyszczony obraz całości.

W związkach osobistych-- Świat oznacza, że w naszym związku czujemy się dobrze i swobodnie, tworzymy prawdziwy dom. Karta ta może być zapowiedzią, że już wkrótce spotkamy osobę, która będzie naszym partnerem życiowym. Oznaczony Światem związek nie jest nigdy przelotną znajomością, lecz długotrwałą przyjaźnią, związkiem partnmerskim lub małżeństwem. W każdym wypaku, ma on głębokie znaczenie dla naszego życia i rozwoju."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego.
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
Eleantra
Posty: 115
Rejestracja: środa 30 maja 2012, 17:03

Re: XXI - Świat

Postautor: Eleantra » czwartek 01 sie 2013, 02:45

Witam, co waszym zdaniem może oznaczać odwrócony Świat w pytaniu o uczucia? Zawsze miałam kłopot z tą kartą...
barbarus53
Posty: 533
Rejestracja: środa 06 mar 2013, 18:19

Re: XXI - Świat

Postautor: barbarus53 » czwartek 01 sie 2013, 19:09

Witam :) Odwrócony Arkan Świat XXI charakteryzuje m.in. osobę zgorzkniałą, choć spragnioną sukcesu, nie potrafi ona dokonać konkretnych zmian w swoim życiu. Niekiedy staje się ''fałszywym mistrzem". Małżeństwo z nim będzie smutne, ponieważ nic czego by się nie dotknął nie przynosi pomyślnych efektów takich jakich by się oczekiwało. Z zasady niechętnie ustosunkowuje się do energicznych, zadowolonych ze swego losu kobiet. Ze wszystkich sił stara się taką osobę pozbawić zapału, przytłamsić a także przyporządkować. A więc należy zachować ostrożność i jak się mówi na zimne dmuchać. :pociesza:
Pozdrawiam :hejka:
Awatar użytkownika
joanna7477
Posty: 66
Rejestracja: środa 16 paź 2013, 00:48

Re: XXI - Świat

Postautor: joanna7477 » sobota 19 paź 2013, 21:16

Witam.Nie wiem czy moj tok rozumowania jest sluszny,na proste pytanie czy ta osoba darzy mnie
uczuciem..a moze wprost czy mnie kocha wyciagnelam karte swiat to wlasciwie odpowiedz mozna
wziac doslownie "jestes calym swiatem dla niego".czy ktos uwaza podobnie?
Awatar użytkownika
Matriu
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 14:18

Re: XXI - Świat

Postautor: Matriu » czwartek 09 sty 2014, 15:39

Pokazała raz, rozstanie w miłości, kiedy partner musiał opuścić partnerkę z powodu wyjazdu.
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2093
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: XXI - Świat

Postautor: Luks » poniedziałek 11 sie 2014, 13:35

Ta karta w ogóle jest taka 'tricky', podstępna.
Z jednej strony pokazuje triumf, ostateczne spełnienie i realizację, szczęśliwe osiągnięcie końca etapu. Z drugiej strony jakąś skończoną, zamkniętą całość, więc raczej źle wróży początkom. A z trzeciej strony przecież symbolizuje otwartość na ludzi i świat. Czasem mam wątpliwości jakie niesie przesłanie.
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1307
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: XXI - Świat

Postautor: Aggata » sobota 09 maja 2015, 08:14

Jako karta dnia:
Dziś poczujesz się pełen życia i przepełniony radością do siebie, świata. Albo sprawy będą przebiegać tak, jak sobie tego życzyłeś, albo nie pozwolisz wyprowadzić się z równowagi uciążliwym osobom. Delektuj się tym dniem, w którym dusza "hula" i niech przepełni Cię to cudowne uczucie. Jeśli poszukiwałeś intelektualnego, duchowego lub materialnego domu, dziś możesz uczynić ważny krok w tym kierunku.

Jako dobra rada:
Kiedy otworzysz szerzej oczy, rozpoznasz, że dotarłeś do celu. Jeśli wyda Ci się to jeszcze obce, być może powinieneś odrobinę zmienić swoją postawę. W każdym razie, ciesz się znalezieniem swego miejsca i po prostu życiem.

Jako ostrzeżenie:
Pamiętaj, by po osiągnięciu celu nie spocząć na laurach.

Hajo Banzhaf - Klucze do tarota
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Awatar użytkownika
Joana
Posty: 2016
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 16:50
Kontaktowanie:

Re: XXI - Świat

Postautor: Joana » środa 09 mar 2016, 21:08

Karta XXI Świat.

Happy Tarot
Obrazek

Karta spełnienia, osiągnięcia swoich celów, realizacji planów, powodzenia. Szczęśliwe podróże, znalezienie celu w życiu.
Karta przepełnia optymizmem, pewnością że wszystko nam się uda. Czasami w rozkładach rodzi wątpliwość, jest tak pięknie, że aż to niemożliwe.
W związkach karta odległości jaka dzieli zakochanych, par poznanych w internecie. Oznacza bezgraniczną miłość.
Często jednak jest oznaką oddalenie partnerów, i wtedy każde z nich idzie w swoją stronę.
Pokazuje się w rozkładach gdy partnerzy maja lęki i obawy o stałość relacji.
W pytaniach o zdrowie karta oznacza wszelkiego rodzaju nerwice, fobie i nałogi. To karta depresji.
W sferze zawodowej karta pokazuje pracę za granicą,w międzynarodowej firmie. Okres rozwoju i osiągnięcia swoich zawodowych celów.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
Le Stelle
Posty: 1180
Rejestracja: czwartek 31 maja 2012, 18:22

Re: XXI - Świat

Postautor: Le Stelle » środa 09 mar 2016, 21:36

Hmm... Zdrowotnie zawsze interpretuję tę kartę zupełnie inaczej: w tej kategorii pytań stanowi dla mnie najpomyślniejsze przesłanie, pokazując brak problemów zdrowotnych. Jako wynik widzę w niej przede wszystkim uwolnienie, wyjście z choroby, ostateczne odzyskanie zdrowia.
Jeżeli opisuje przebieg choroby, interpretuję ją jako chorobę krótkotrwałą, nieszkodliwą dla ogólnej kondycji, bez żadnych niepożądanych następstw.
Czytanie tej karty jako karty nerwic, depresji, nałogu... - w moim odbiorze tego, co Świat sobą reprezentuje - to wpychanie energii wolności w klatkę, to "uwięzienie" przesłania karty Świata, jakby czytanie tej karty odwrotnie do jej znaczenia... :bezradny:
tarotlestelle.blogspot.com
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator
Posty: 4640
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: XXI - Świat

Postautor: Jednorożec LeCaro » środa 09 mar 2016, 22:45

Uważam podobnie jak Le Stelle - karty nerwic, depresji, chorób psychicznych to dla mnie Wisielec i 9 mieczy, a nie Świat. :bezradny:
Natomiast Świat to pomyślna wróżba, uwolnienie od choroby. :ok:

Takie dziwne przypisanie karty Świata do depresji i fobii, opisane przez Ciebie Joano znalazłam tylko tutaj (nie wiem czy stąd je wzięłaś?):
http://forumezo.pl/karty-tarota-swiat-xxi-t31699.html
Joano, czy Tobie rzeczywiście się sprawdził Świat w rozkładach na zdrowie jako karta nerwic, lęków i depresji?
Jeśli nie są to Twoje osobiste doświadczenia, to zamieszczaj w opisach kart źródło z którego korzystałaś (nawet jeżeli zmieniłaś szyk kilku zdań).
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
Joana
Posty: 2016
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 16:50
Kontaktowanie:

Re: XXI - Świat

Postautor: Joana » sobota 19 mar 2016, 11:31

Jednorożec LeCaro pisze:Uważam podobnie jak Le Stelle - karty nerwic, depresji, chorób psychicznych to dla mnie Wisielec i 9 mieczy, a nie Świat. :bezradny:
Natomiast Świat to pomyślna wróżba, uwolnienie od choroby. :ok:

Takie dziwne przypisanie karty Świata do depresji i fobii, opisane przez Ciebie Joano znalazłam tylko tutaj (nie wiem czy stąd je wzięłaś?):
http://forumezo.pl/karty-tarota-swiat-xxi-t31699.html
Joano, czy Tobie rzeczywiście się sprawdził Świat w rozkładach na zdrowie jako karta nerwic, lęków i depresji?
Jeśli nie są to Twoje osobiste doświadczenia, to zamieszczaj w opisach kart źródło z którego korzystałaś (nawet jeżeli zmieniłaś szyk kilku zdań).


Uczyłam się znaczeń zdrowotnych kart z książki Alicji Chrzanowskiej- "Tarot a zdrowie".
Taka interpretacja karty jest tam podana. Jeśli stosuję rozkłady Pani Chrzanowskiej na zdrowie, opieram się na tej interpretacji.
W książce karta opisana jest tak- XXI Świat- odwrócona!
- Nerwice- lękowe, natręctw, wegetatywne.
-Fobie- irracjonalne lęki.
-Depresja,-smutek, lęk, zniechęcenie.
-Kompulsje- palenie, nałogowe zakupy.

Podałam znaczenie karty, jakie czasami odczytuję, kładąc rozkłady Chrzanowskiej. Tak widziałam w rozkładach w tej karcie nerwicę, objawiającą się napadami panicznego lęku, oraz depresję sezonową. Karta pojawiła się w rozkładzie, a osoba potwierdziła mi jej znaczenie. Nie podałam w opisie, że chodzi o kartę odwróconą. Tutaj mój poważny błąd.

Teraz jak będę opisywać znaczenie karty podam autora, zwłaszcza opisując zdrowotny aspekt karty. :)
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/

Wróć do „Arkana Wielkie Tarota RWS”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości