0 - Głupiec (Wędrowiec)

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Tarofides » środa 10 lis 2010, 02:59

Karta tarota Głupiec (Wędrowiec)

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

głupiec.jpg

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kumczo
Posty: 711
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16

Re: Głupiec

Postautor: Kumczo » środa 10 lis 2010, 03:01

Głupiec-Początek czegoś nowego

cechy charakterystyczne dla karty Głupca:

pozytywne-przygoda, radość, optymizm, beztroska,dziecko, wiara , niewinność, spontaniczność.

negatywne-głupota, bezmyślność,niedojrzałość, nieodpowiedzialność, lekkomyślność.rozrzutność.

Głupiec niesie ze sobą zaskoczenie i niespodzianki , jest rodzajem próby przed przedsięwzięciem jakim jest wejście w nowe życie.Głupie dysponuje wyobrażnią , wolą życia i entuzjazmem co pozwala mu na zrealizowanie swoich marzeń.
W miłości może to być początek flirtu , romansu.
W pracy gotowość do jej podjęcia, do rozpoczęcia nowych zadań, kursów , nauki.
Chcesz uzyskać wrózbę w moim gabinecie napisz 20 postów na forum.
zapraszam po porady i wrózby tu
http://kumczo.blox.pl/html
Awatar użytkownika
Gośka
Doradca
Posty: 470
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 10:04

Re: Głupiec

Postautor: Gośka » środa 10 lis 2010, 03:06

GŁUPIEC-bohater opowieści
Karta pokazuje Głupca w towarzystwie psa symbolizującego pomocną silę instynktu, ochraniającego go podczas wędrówki, bo chociaż nic nie podejrzewając stoi blisko skraju przepaści-nie spadnie. Szczekanie psa ostrzega go lub (co jest bardziej prawdopodobne) uświadamia mu zagrożenie. Snieżna pokrywa gór w tle karty oznacza wysokość, na jaka wspiął się do tej pory.To są szczyty, na ktorych żyje Eremita ucieleśniający końcowy cel pierwszej połowy drogi w kartach jednocyfrowych. Tym celem jest Poznanie, inaczej samoświadomość jakie on (Eremita) osiagnal, a ktore Glupiec musi dopiero zdobyc. Wszystko, co Głupiec wziął ze sobą w podróż, nosi przy sobie w sakiewce, której zawartość poddano wielu spekulacjom. Najpiękniejsze wyjaśnienie znalazł Sheldon Kopp, który nazwał worek Głupca "bagażem nieużytecznej wiedzy". To nasuwa równie typową, jak i ważną myśl na temat generalnej postawy Głupca. Albo on nie wie nic, albo nie robi żadnego użytku ze swej wiedzy. I być może dlatego nie utrudnia sobie zadania ani nie blokuje siebie tym, co wie. Ucieleśnia dziecko w nas, a dzieci, jak wiadomo, kochają wszystko, co nowe i beztrosko wkraczają na nieznaną drogę.Ta pozbawiona uprzedzeń otwartość jest bez wątpienia najlepszą postawą, żeby nauczyć się naprawdę czegoś nowego. Dlatego Waite nazwał tę kartę także "duchem poszukującym poznania".
Głupiec uosabia nieskomplikowaną i najprostszą stronę duszy,cieszącą się życiem i nie troszczącą się o to czy coś jest idealne i czy uda się bezbłędnie.On wciąż próbuje radośnie czegos nowego, bez strachu,że się przy tym ośmieszy lub że sobie nie poradzi. Jeśli coś się nie uda, próbuje tak długo, aż się w końcu powiedzie badź całkiem straci zainteresowanie. Jest w stanie cieszyć się z całego serca i wciąż zachwycać każdym nowym cudem, jaki oferuje życie, jak i samym cudem jakim ono jest.

Słowa-klucze do karty Głupiec:
Archetyp:dziecko, naiwny głupek
Zadanie:bez uprzedzeń próbować czegoś nowego, uczyć się beztroski
Cel:radość życia, zbieranie doświadczeń poprzez zabawę
Ryzyko: niezdarność, zakłopotanie, lekkomyślność, głupota
Odczucia: przedsiebiorczość, instynkt samozachowawczy, zadziwiająca otwartość, beztroska radość życia, ciekawość, chęć spróbowania czegoś nowego.

H.Banzhaf "Droga Tarota"
Twoje życie jest obrazem Twojego rozwoju duchowego.
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Symbolika Kart Tarota-Głupiec

Postautor: Miriam » czwartek 25 lis 2010, 22:32

Obrazek
Symbolika Kart Tarota -Tarot intuicyjny Wielkie Arkana Wielkie Tajemnice Zycia Barbara Antonowicz -WlazińskaPies
Zwierze symbolizuje,siły natury,zwierze w człowieku ,głos instynktu.Człowiek ,zyjacy w zgodzie ze swoim instynktem,sluchajacy jego glosu ,zyje w pełni harmonii z duchem.Nie sluchajac glosu intuicji człowiek czesto naraza sie na niebezpieczenstwo i idzie ku przepaści.Głupiec zajęty swoimi myslami nie słyszy głosu swego przyjaciela-intuicji personifikowanej na karcie przez psa.Pies u Waite'a jest koloru bialego ,co symbolizuje czystosc i niewinnosc naszych instynktów.
Tunika
Tunika sybolizuje istote Głupca .Na czarnym tle widoczne sa żolte Kola Losu z czerwonymi szprychami,co sybolizuje nasze codzienne ,doswiadczenia zyciowe,ktorych czlowiek musi doswiadczyc niezmiennie i wielokrotnie w swoim zyciu,Czerwone szprychy sybolizuja energie zyciowa i wole i ducha.Zólte tło to natomiast inteligencja potrzebna nam do realizacji swojego zycia.Biała koszula sybolizuje ,ze wszyscy ludzie w glebi swojej duszy maja wszystkie mozliwosci ku temu ,aby swoje zycie uczynic szczesliwe.Kolor biały to tez naiwnosc czystosc,naszej glebi ,Czerwona podszewka w rekawach sybolizuje ogromna sile woli ,ktora kiedys rozkwitnie
Kij
To sybol siły.Wystepuje on jeszcze na karcie Maga, Rydwanu ,Pustelnika.Głupiec jeszcze nie wie o tym i niesie go na prawym ramieniu na którym koncu powiesil tobolek.Kij Głupca jest czarny ,Co sybolizuje sile ,ale stosuje ja w sposob nieswiadomy.
Tobołek

To sybol zebranych wszelkich doswiadczen.Tobołek Głupca jest brazowy ,co wskazuje na to ,ze co w nim niesie pochodzi od ze swiata realnego.Głupiec nie wie co w nim niesie jakie skarby ,jakie wspomnienia,jakie wazne rzeczy, Nie wie czego pragnie w zyciu.jaki ma cel.Odpowiedzi na pytania moze odnalesc wylącznie doswiadczajac swego zycia.
Nakrycie Głowy
Czerwony wianek z zielonym piorem,ktory dotyka brązowego tobołka Czerwony kolor piora oznacza ,ze doświadczenia i cierpienia ,rozczarowania czynia czlowieka silnym,a z tych doswiadczen czlowieka rodzi sie poznanie.Czerwone pioro laczy karte Głupca z karta Smierci na ktorej pióro powiewa na hełmie.Karta smierci to symbol najwiekszej transformacji To takze sybol przemijania wszystkiego do czego człowiek sie przywiazuje i pragnie posiadac.To wszystko czlowiek traci w zyciu.
Roża
Kwiaty sa sybolem przemijania,Gdy sie je zerwie umieraja gnija Roza jako jedyna nie gnije ,tylko schnie zachowujac swoj kształt i kolor.Czerwona roza sybolizuje miłośc i cierpienie ,Biała u Głupca to siła życia miłosci ,czystosci i niewinnosci.Czarna łodyzka i listki sybolizuje przemijanie życia a w jego przemijaniu jego nieskonczonosc.
Buty
Zólte buty -Zołty zwiazany z intelektem .U głupca mozemy je zinterpretowac ,ze takze prosci ludzie moga isc swoja droga z rozsadkiem i racjonalnie podejmowac decyzje odnosnie pojedynczych krokow.Moga w kazdej chwili odstapywac od swoich celow i potykac sie.
Przepaść
Głupiec idzie na skraj urwiska z podniesiona głowa,lekceważac niebezpieczna sytuacje .Jednak jemu sie nic nie stanie ,gdyz głupcy maja zawsze szczescie ,upadaja i zaraz podnosza sie..Sybolizuje ona takze madrosc.To zaszczyt byc Głupcem podązać w niebezpieczne miejsca i odczuwac nad soba ochrone.
Góry
To bliskość Boga
Słońce
Słońce sybol życia ,radosci energii i mocy. wiąze sie z energią meską.Na Karcie Glupca widnieje biale Słonce z 14 promieniami.Liczba ta należy do Umiarkow .Oznacza pokoj ,zycie w zgodzie z Wszechswiatemw uniwersalnej harmonii.Jest takze sybolem Anioła,ktory staje sie tutaj ponownie człowiekiem.Białe słońce sybolizuje czyste i niewinne Słońce wewnętrzne i duchowe człowieka
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Głupiec

Postautor: nadzieja_aa » środa 15 gru 2010, 20:47

„Alefie, Alefie, choć świat zacznę budować od Beit, z Tobą będę stanowił jedno.”
--------------------------------------------------------------------

"... jest tchnieniem, zamysłem Bożego planu, kwintesencją, zbiorem talentów, które mają się rozwinąć wiemy. To, że jest poszukiwaczem też wiemy. Natomiast skupmy się na tym, w jaki sposób w kartach ujęta jest symbolika poszukiwania.[...] Pierwsza rzecz, która jest bardzo istotna - głupiec nie jest głupkiem. Widzimy, że niesie worek – wiele pięknych opracowań tarota mówi o perle schowanej w tym worku [...]Widać tam, że głupiec ma rozbiegane oczy. Widać (z całej postawy), że ma „pewnego rodzaj Stańczyka” – kogoś beztroskiego, ale jednocześnie widać, że jest to człowiek młody i ma brodę, – co od razu jest nasuwa stwierdzenie, że nie chodzi tylko i wyłącznie o symbolikę człowieka młodego i niedojrzałego. Broda, w pewnym sensie też fakt, że w tej karcie, w tej pozycji niejednokrotnie my – dorośli, każdego dnia dojrzali ludzie stajemy, mierzymy się z jakąś niewiadomą - zaczynamy poszukiwać. Kolejny symbol, szalenie istotny – pies, który towarzyszy Głupcowi i nieważne czy to jest pies, czy to jest jakiekolwiek inne stworzenie – kot lub jakiekolwiek inne zwierzę. Niektórzy twierdzą, że szarpie Głupca nogawkę ostrzegając przed przepaścią ( tu jednak podjęłabym polemikę). Inni twierdzą, że jest to towarzysz jego niedoli, tudzież doli, – bo jego droga (przynajmniej na początku) nie jest taką niedolą. Niewątpliwie jest to symbol pewnego rodzaju zwierzęcej natury, jest to również symbol podświadomości, jest to też symbol nie skoordynowania, nie ukierunkowania na cel, ale określenia się w stronę marszu do przodu. To jest coś, co go napędza - to są jego instynkty. To są jego hucie, bo trudno jeszcze nazwać to potrzebami - Głupiec nie ma potrzeb. [...]To podążanie w kierunku dźwięku, w kierunku światła to, dlatego w pewnym momencie w swojej wędrówce dociera do Maga. Pamiętamy również, że Głupiec jest określony cyfrą zero – jakby sam stanowiąc wszystko i nic. Z numerologii zero dopełniające jedynkę to 10. Jest to zamknięcie całości, jednak zero samo w sobie teoretycznie nie stanowi niczego. To 0, jest zerem w wymiarze kabalistycznym.[...]. Jest również przepaść – tej przepaści nie ma w tarocie marsylskim. Przepaść ta jest pokazana dopiero w Tarocie The Rider White, natomiast wiele osób mówi, że jest to symbol beztroski głupca i niebezpieczeństwa na niego czyhającego. [...]W moim odbiorze, w moim odczuciu ta przepaść, która jest na kartach The Rider White’a, przede wszystkim symbolizuje coś, co jest nieprzewidywalne, jako, że Głupiec nie ma wniosków, Głupiec nie ma umiejętności używania wiedzy, którą ma zgromadzoną czy której to wiedzy symbolem jest ten worek. To ta przepaść jest tym wszystkim, co zaburza linię horyzontu, co my widzimy, na co możemy się przygotować to jest to, co jest nam ujawnione, co jest w zasięgu naszego wzroku. Tam, jest jako symbol przepaści. Ten rozbiegany wzrok – jedno oko gdzieś w prawą stronę, drugie oko gdzieś w lewą stronę, czyli tak naprawdę realny kierunek marszu jest tak naprawdę niekontrolowany. [...]Prawidłowe zrozumienie tej karty, „tego zera”, w którym zawarte jest wszystko pozwala rozumieć każdy następny arkan wielkich wtajemniczeń. To, o czym należy pamiętać to, że każdy kolejny arkan ma w sobie zawarty cały ten, po którym następuje i zapowiedź tego, który nastąpi po nim. Nie są to odrębne obrazki, jest to ciąg przyczynowo – skutkowy.[...]Karta Głupca jest absolutnie tożsama wielu naszym sytuacjom życiowym. Tak naprawdę tożsama jest nam samym, bo my przez całe swoje życie nie raz, nie dwa i nie sto razy będziemy stawać w tej pozycji[...]Worek Głupca, to jest również jakby odniesienie ( taki symbol tożsamy) i właściwie nierozerwalnie złączenie z brodą, którą ma – tam jest jego przeszłość. Co ma Głupiec w worku? Mówi się, że perłę, skarby,… Do czego mu się to przyda dowie się przy spotkaniu z Kapłanką.[...]
Jeśli ktoś uważnie przyglądał się kartom, tarota marsylskiego zobaczy, że Głupiec nie na kiju, ale na łyżce, na chochli niesie worek. To jest właśnie symbol, że zagarnia w życiu wszystko, co się nawinie. Niestety, z niczego w danym momencie, w którym go zaczynamy widzieć nie potrafi korzystać. [...]
Głupiec, jest to wszystko i nic ukształtowane. To potencjał i nic wysublimowane, jest to geniusz i jednocześnie brak geniuszu. Głupiec czuje świat, ale dopiero Mag zaczyna rozumieć – zaczyna oddzielać, „co jestem ja, a co jest nie mną”. Głupiec, np. na karcie, Crowley’a otoczony jest roślinnością, światem przyrody – to symbol, że jest to pełna synchroniczność „Nie jesteś nikim więcej ponad źdźbło trawy, czy mrówkę, dokąd nie wykorzystasz, nie rozwiniesz geniuszu, który masz wpisany w siebie”.[..]Głupiec to każdy z nas, kto zaczyna wchodzić na ścieżkę rozwoju duchowego, to każdy z nas, kto wie, co mu się w życiu nie podoba i wie, co chciałby uzyskać, ale absolutnie nie wie jak ma to zrobić.[...]
Głupiec jest dzieckiem kosmosu – jest tym, co stanowi nośnik cech charakteru obydwu przestrzeni duchowo – emocjonalnych, jednocześnie nie będąc żadną z nich..."
Danuta Tarocistka
-------------------------------
- Głupiec nie ma ukierunkowanej siły sprawczej , jako chaos jest nie konstruktywny .. to Pan Jóźwiak zapewne miał na myśli , jeno męska część ma uproszczone określenie słowne:).
----------------------------------------
znalazłam w necie taki opis głupca i myślę ze jest on bardzo trafny, pozwolę sobie go zatem tu wstawić
GŁUPIEC Niekonsekwencja


Tę kartę traktuje się jako zerową lub 22 kartę Wielkich Arkanów. Głupiec poprzedza więc święte karty, a także je zamyka stojąc poza nimi – tak też jest swoistym portalem, kartą wejścia i wyjścia ze świata Arkanów Wielkich. To ma bardzo głębokie znaczenie. Po przejściu drogi wtajemniczenia osiągnęliśmy wyższy pułap, skąd prowadzi nowa droga. Ponieważ wszystko jest ciągłym ruchem okrężnym, droga nieprzerwanie prowadzi dalej, tak jak Słońce, Księżyc i Ziemia nieprzerwanie krążą po swoich orbitach. Można też powiedzieć, że nie w pełni pozbyliśmy się tkwiącego w nas Głupca. Nad jego przezwyciężeniem musimy ciągle pracować, niezależnie jak daleko już zaszliśmy w naszej wędrówce.

Wyraźna staje się moralna strona Tarota, nawet jeśli kartami posługiwali się czarni magowie, jak np. Crowley. Tarota można nazwać szkołą życia ezoteryki, przy czym należy podkreślić, że nigdy nie traci on gruntu pod nogami. Im dłużej obcujemy z kartami Tarota, obojętnie jaka byłaby to talia, tym bardziej uświadamiamy sobie, że tkwi w nich też wiele humoru. Można to zauważyć zwłaszcza podczas seminariów, kiedy to interpretacji kart towarzyszy ogólna wesołość ich uczestników. Kartami nie można manipulować! nawet jeśli czasami ktoś próbuje kartom nieco "pomóc" lub po prostu oszukać. Ale właśnie wtedy Głupiec staje się najważniejszą kartą w grze życia!


ZNACZENIE SYMBOLICZNE: Karta ta przedstawia symbolicznie nieustanną wędrówkę człowieka przez kolejne etapy ewolucji. Głupiec zamyka sekwencję 22 arkanów, ale nie kończy drogi Przeznaczenia. Karta ta, oznaczona liczbą O lub XXII, dopełni swe znaczenie dopiero wówczas, gdy człowiek osiągnie pełnię osobowości i harmonię wszystkich elementów duszy symbolizowaną przez kartę Świat. Oznacza też, że koniec każdej drogi jest początkiem następnej, a prawdziwa droga duchowa nie kończy się nigdy. Wartość liczbowa karty Głupiec, przyjmowana w obliczeniach rozkładu astrologicznego, wynosi 22. Głupiec dźwiga swój ciężar, którego nie może się pozbyć, jest popychany przez psa, drażniony przez dzwonki, dręczony przez przymus wędrowania i okoliczności, które spotyka na swej drodze. Jest jednak beztroski, gdyż nie ma świadomości przeszkód życia i będzie ją dopiero zdobywał podczas swej wędrówki. W swym znaczeniu elementarnym Głupiec przedstawia człowieka na drodze ewolucji, podążającego nią beztrosko i bez wytchnienia, niosącego zgromadzone przez siebie ciężary, dobre albo złe, oszołomionego dzwonieniem myśli, rozpraszanego przez troski chwili i niskie instynkty, aż do momentu, gdy będzie umiał urzeczywistnić sens swej wędrówki oznaczony przez kartę XXI.


ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: niezdecydowanie; idee, myśli w trakcie transformacji. Zmienność uczuć, skłonność do niedotrzymywania zobowiązań, marzycielska twórczość.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: Głupiec najogólniej oznacza brak harmonii, chaos. Przedstawia człowieka o słabej woli i skłonności do wykręcania się i omijania przeszkód, niezdolnego do podejmowania decyzji. Beztroska, niedbałość dla danych obietnic, szalone pomysły. Dominacja instynktu. Człowiek oddany swym namiętnościom i egoistycznym zachciankom. Zapowiedź podróży, wyjazdu, przeniesienia. Znaczenie wróżebne karty Głupiec uzależnione jest od znaczenia kart sąsiednich. Głupiec sygnalizuje nieoczekiwaną i nie planowaną ingerencję z zewnątrz, która wywiera wpływ na bieżące sprawy. Głupiec może również oznaczać początek nowego cyklu przeznaczenia. Reprezentuje osobowość twórczego marzyciela.
---------------------------------------------
- Głupiec ma to do siebie, że żyje chwilą, czyli nie tworzy takiego układu pt. plan
-------------------------------------------------
- największą zaletą głupca jest to że jego celem ...jest brak celu .. najlepiej oddaje crowleyowskie ."czyń wolę swą niech będzie twym jedynym , prawem , czysta wola, niezaspokojona celem..
i właśnie głupiec nie ma w założeniu dążenie a do czegokolwiek , to takie ..działanie nieobciążone ..schematami

no oczywiście w pewnym momencie ..nieobciążenie schematami staje sie jego schematem:) ..
---------------------------------------------
a na pozycji, co ukrywa?
wykluczając dziecko po prostu nic?

- zależy z czym wychodzi na zewnątrz , tego nie da sie rozpatrzeć osobno ... bo maska będzie wskazywała na to co ukrywa pod nią i wtedy głupiec będzie tego wyrazem , ..głupiec jest jak jajko ..może sie z niego wylęgnąć wszystko ...albo nic:)... ale ... jakbym zobaczyła rozkład "z tym co ukrywa w roli głupca" to może bym co podpowiedziała

zwróćcie też uwagę ze Crowley narysował go z Różkami , jakby dając odniesienie do karty diabła , wiec o tym też należy pamiętać , że głupiec może być nie tylko postawą życiową , ale może być maską postawy życiowej ..
-----------------------------------
- potencjał na nowy początek
- płeć męska bo to jest Alef, to jest ten pierwszy pierwiastek męski
---------------------------------------------

Głupiec w rozkładach
================================

Głupiec w domach
--------------------------
Głupiec w I domu
-zaburzenia równowagi( takie jakby wydawałoby się nam, że grunt nam się pod nogami usuwa)
-----------------------------------------

Głupiec w domu pieniędzy ( pytanie o wygrana)
-wskazuje na pewnego rodzaju potencjał pozyskania pieniędzy w sposób taki nieco nieracjonalny . Głupiec w tym domu informuje również, o tym, że osoba ma zdestabilizowana sytuacje materialną czyli jest to pewien chaos. Z drugiej strony z chaosu wszystko powstaje więc nie ma zakazu gry ale i nie ma informacji o super głównych wygranych.
--------------------------------------------------------------

Głupiec w domu dzieci
- dziecko niedojrzałe emocjonalnie.
-------------------------------------

Układ partnerski
===================================

Głupiec – (osoba w nim idzie)
-to otwarcie na nowe ale tez osoba może być kompletnie nieprzygotowana do zmian, nie ma pewnej bazy, która by umożliwiła wejście w nowe.
- nie ma wzorca budowania związku małżeńskiego, nie ma do końca umiejętności bycia skoncentrowanym na drugim człowieku ( układ partnerski)
--------------------------------------------------

Głupiec przykryty Diabłem a w głowie 10 Mieczy

- blokada będzie zdjęta jak osoba przestanie w głowie tworzyć 10 mieczy, czyli to co w sobie zaprogramowała.
-------------------------------------------------------------

- Głupiec – (myśli z pozycji Głupca)
- nie ma planu, nie jest do końca stworzyć struktury podstawowego planu do którego dążymy. Ten Głupiec powoduje, że w stosunku do osoby drugiej nie chce się na obecną chwilę określić, zdeklarować. , bo trochę próbuje balansować na krawędzi nie mając planu.
-----------------------------------------------

- Głupiec –( w sercu) przy 4 Mieczach w podstawie
- pożyjemy zobaczymy,, nie mówię tak, nie mówię nie.
----------------------------------------------------

- Głupiec – ( na przyszłość)
- daje ten nowy początek. To nie znaczy, że karta Głupca mówi o tym, że to będzie głupi związek., ale może wskazywać, że jest to szansa na tworzenie czegoś, na uczenie się czegoś, na zdobywanie nowej wiedzy, na zdobywanie wiedzy o sobie i na ten potencjał. Głupiec jest jajkiem , można z niego wszystko wysiedzieć ale trzeba wysiedzieć. Głupiec jest tez jakby nośnikiem, więc jest szansa na związek lecz trzeba nad tym popracować.
--------------------------------------------------------------------

Krzyż celtycki
=============================

- Głupiec przykryty 5 Pucharów - dużo było czasu np. rozdzielenia pomiędzy osobami gdzie zatarła się historia osobowości. I ten Głupiec w tej chwili jakby postępował z pytającą – tak troszkę zmieszany. Głupiec wskazuje cos na kształt-„ idę na żywioł, nie mam żadnego planu , jedyne co to „ona” mnie zachwyciła. Karta Głupca powoduje, że zawsze zaczynamy jakby od zera. , dlatego ma przypisana liczbę „0” do siebie ale z drugiej strony to nie znaczy, że ktoś niczego nie przeżył, to nie znaczy , że ktoś niczego nie ma w pamięci ale to znaczy, że ktoś chce przede wszystkim w tej konfiguracji nie iść po swoich śladach czyli chce zupełnie przełamać dotychczasowy kanon.
----------------------------------------------

Głupiec (krzyż – co wnosi do układu)
- może być związek -bardzo wcześnie zawarty i nie ma w osobie wzorca rodziny przez duże „R” lub osoby w związku się nie dogadują.
---------------------------------------------------

Inne
============================
Głupiec przy Wisielcu i Rycerz Pucharów - egzaminy
- zatrzymanie możliwości realizowania nowego etapu prawie na rok. A jeśli osoba wchodzi na egzamin z pozycji Rycerz Pucharów to osoba ma mglisty zarys( mało wie) , ale o egzamin do szkoły teatralnej to ten Rycerz Pucharów może nam rozszerzać ( z Głupcem na dokładkę) środek wyrazu w sposób zaskakujący dla tych którzy nas oglądają wprowadzając ich w zadumę w dostrzeżeniu w nas czegoś więcej niż w pierwotnym założeniu ktoś mógł brać pod uwagę. Natomiast wszelkiego rodzaju wszystkie inne egzaminy idąc kartami , które SA kartami niezakotwiczonymi w materii ni gwarantują nam sukcesu.
-------------------------------------

Głupiec przy Diable
- osoba ma jakiś rodzaj przewrotności.
------------------------------------------------------

Głupiec przy 9 Mieczy i As Pucharów
- osoba ma dużo dobrej woli i może utrzymać się na powierzchni ( w biznesie) ale będzie wciąż potrzebowała pomocy, czyli chwilami traci kontrole nad kosztami . Nie jest to jako stałe źródło dochodu.
-------------------------------------------------------

Głupiec – As Denarów
-wchodzi w fazę realizacji zawodowej która trafi się na zasadzie „ w życiu bym nie przypuszczała, że mogę zarabiać i takie pieniądze i poprzez taka a nie inna realizację”.
--------------------------------------------

Głupiec - Zdrowie

"Głupiec
– to wszelkiego rodzaju urazy mniej groźne – zwichnięcia , skręcenia , stłuczenia , jeśli są przy tym określone karty mieczy lub buław ..może wskazywać na złamanie lub pęknięcie. "
wg. Danuta Tarocistka
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Głupiec

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 14:02

XXII. GŁUPIEC Niekonsekwencja
Tę kartę traktuje się jako zerową lub 22 kartę Wielkich Arkanów. Głupiec poprzedza więc święte karty, a także je zamyka stojąc poza nimi – tak też jest swoistym portalem, kartą wejścia i wyjścia ze świata Arkanów Wielkich. To ma bardzo głębokie znaczenie. Po przejściu drogi wtajemniczenia osiągnęliśmy wyższy pułap, skąd prowadzi nowa droga. Ponieważ wszystko jest ciągłym ruchem okrężnym, droga nieprzerwanie prowadzi dalej, tak jak Słońce, Księżyc i Ziemia nieprzerwanie krążą po swoich orbitach. Można też powiedzieć, że nie w pełni pozbyliśmy się tkwiącego w nas Głupca. Nad jego przezwyciężeniem musimy ciągle pracować, niezależnie jak daleko już zaszliśmy w naszej wędrówce.

Wyraźna staje się moralna strona Tarota, nawet jeśli kartami posługiwali się czarni magowie, jak np. Crowley. Tarota można nazwać szkołą życia ezoteryki, przy czym należy podkreślić, że nigdy nie traci on gruntu pod nogami. Im dłużej obcujemy z kartami Tarota, obojętnie jaka byłaby to talia, tym bardziej uświadamiamy sobie, że tkwi w nich też wiele humoru. Można to zauważyć zwłaszcza podczas seminariów, kiedy to interpretacji kart towarzyszy ogólna wesołość ich uczestników. Kartami nie można manipulować! nawet jeśli czasami ktoś próbuje kartom nieco "pomóc" lub po prostu oszukać. Ale właśnie wtedy Głupiec staje się najważniejszą kartą w grze życia!


ZNACZENIE SYMBOLICZNE: Karta ta przedstawia symbolicznie nieustanną wędrówkę człowieka przez kolejne etapy ewolucji. Głupiec zamyka sekwencję 22 arkanów, ale nie kończy drogi Przeznaczenia. Karta ta, oznaczona liczbą O lub XXII, dopełni swe znaczenie dopiero wówczas, gdy człowiek osiągnie pełnię osobowości i harmonię wszystkich elementów duszy symbolizowaną przez kartę Świat. Oznacza też, że koniec każdej drogi jest początkiem następnej, a prawdziwa droga duchowa nie kończy się nigdy. Wartość liczbowa karty Głupiec, przyjmowana w obliczeniach rozkładu astrologicznego, wynosi 22. Głupiec dźwiga swój ciężar, którego nie może się pozbyć, jest popychany przez psa, drażniony przez dzwonki, dręczony przez przymus wędrowania i okoliczności, które spotyka na swej drodze. Jest jednak beztroski, gdyż nie ma świadomości przeszkód życia i będzie ją dopiero zdobywał podczas swej wędrówki. W swym znaczeniu elementarnym Głupiec przedstawia człowieka na drodze ewolucji, podążającego nią beztrosko i bez wytchnienia, niosącego zgromadzone przez siebie ciężary, dobre albo złe, oszołomionego dzwonieniem myśli, rozpraszanego przez troski chwili i niskie instynkty, aż do momentu, gdy będzie umiał urzeczywistnić sens swej wędrówki oznaczony przez kartę XXI.


ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: niezdecydowanie; idee, myśli w trakcie transformacji. Zmienność uczuć, skłonność do niedotrzymywania zobowiązań, marzycielska twórczość.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: Głupiec najogólniej oznacza brak harmonii, chaos. Przedstawia człowieka o słabej woli i skłonności do wykręcania się i omijania przeszkód, niezdolnego do podejmowania decyzji. Beztroska, niedbałość dla danych obietnic, szalone pomysły. Dominacja instynktu. Człowiek oddany swym namiętnościom i egoistycznym zachciankom. Zapowiedź podróży, wyjazdu, przeniesienia. Znaczenie wróżebne karty Głupiec uzależnione jest od znaczenia kart sąsiednich. Głupiec sygnalizuje nieoczekiwaną i nie planowaną ingerencję z zewnątrz, która wywiera wpływ na bieżące sprawy. Głupiec może również oznaczać początek nowego cyklu przeznaczenia. Reprezentuje osobowość twórczego marzyciela.
żródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Głupiec

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 14:04

GŁUPIEC O ,22
Na karcie znajduje się młody mężczyzna w kolorowym stroju, czasami w czapce błazna, który wędruje, podpierając się kijem, z workiem przewieszonym na ramieniu. Na ogół Głupiec ukazywany jest w momencie stawiania kroku nad przepaścią. W niektórych wersjach widoczny jest pies, gryzący postać.

Początek przygody, entuzjazm, niefrasobliwość, nieograniczone możliwości, pasja, obsesja, mania, głupota, ekstrawagancja, niedojrzałość, brak wewnętrznej dyscypliny i poczucia bezpieczeństwa, bezmyślność, nie przywiązywanie wagi do spraw materialnych.

Karta Głupiec jest kojarzona ze spontanicznością, entuzjazmem i nowymi możliwościami. Pozbawiona jest przebiegłości i obaw. Ma radosne usposobienie, lubi przygody, chodzi z głową w chmurach i nie patrzy pod nogi, dlatego nie dostrzega grożącego mu niebezpieczeństwa. Głupiec reprezentuje nasze własne, duchowe Ja, zanim pogrąży się ono w troskach dnia codziennego.

Głupiec jest ponadto symbolem braku przywiązania do wartości materialnych, jednocześnie po prostu głupoty ludzkiej. Głupiec stara się wciąż od nowa znaleźć w swoim otoczeniu po to, aby zacząć coś nowego. Wszystkie możliwości stoją przed nim otworem i wszystkie mają takie same szanse na realizację, a on sam jest na tyle niemądry, że nie preferuje żadnej z nich.

W rozkładach pojawia się ona wówczas gdy coś musimy zacząć od nowa, a to co do tej pory wypracowaliśmy okazuje się niewiele warte. Niewątpliwie znajdujemy się na rozdrożu, nie wiemy co zrobić dokąd pójść i jaki kierunek obrać. Każdy z nas na pewno przeżył taką sytuację w życiu, kiedy jakiś etap życia mu się nagle skończył i nie wiedział co dalej począć np. Stracił pracę lub rozstał się z partnerem, z którym go wiele łączyło. Kiedy w odpowiedzi na jakieś pytanie wypadła nam ta karta to również może to być jednoznaczne z tym, że karty właśnie tak nas oceniły i podsumowały, że z jakiegoś powodu jesteśmy głupcami.

Karta Głupiec oznacza: na wszystko jest wola Boża, to znaczy nie mieszaj się w przebieg wydarzeń, nie staraj się wyskoczyć z kosmicznego potoku, lecz odwrotnie, wczuj się w to, w którą stronę on cię niesie i zaufaj nurtowi. Nie bądź skomplikowany, nie utrudniaj sobie życia nieustannymi rozmyślaniami, a wszystko będzie dobrze. Głupiec odpowiada wewnętrznej wolności bądź przynosi radę, by dać sobie więcej swobody poprzez uwolnienie się od dotychczasowych szablonów zachowania się i myśli. Może oznaczać, także nieoczekiwany zwrot wydarzeń, niespodziankę.

W położeniu odwróconym oznacza brak otwarcia się na to, co niesie przyszłość, kurczowe trzymanie się przeszłości, brak wolności lub przykrą niespodziankę. W połączeniach z niesprzyjającymi kartami Głupiec w położeniu prostym może oznaczać człowieka nie obciążającego się jakimikolwiek obowiązkami, a odwróconym - poważne problemy psychologiczne(nerwica, psychoza).
źródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Akasha
Posty: 217
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 18:05

Re: Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Akasha » sobota 07 sty 2012, 19:48

Pies: symbolizuje lojalność i wierność. Tutaj symbolizuje nagrodę, gdy uwierzymy prawdziwie w nasze przeznaczenie. Jeżeli uwierzymy w przeznaczenie i ślepo kroczymy wierząc w szczęście, to zyskamy lojalność i uznanie ludzie, będziemy we właściwych miejscach i dobre wydarzenia spotkają nas w życiu. Pies lojalnie szarpie szatę Głupca, by uchronić go przed upadkiem w przepaść. Jednak, gdy Głupiec ufnie kroczy wierząc w szczęście to chroniony jest na swojej drodze i wszystkie elementy ostatecznie układają się w całość.

Tobołek: Na jak długo zawartość tobołka wystarczy i pokrzepi Głupca? Głupiec nie zastanawia się nad praktyczną stroną swojej wędrówki. Jednakże, tobołek może zawierać coś więcej niż pożywienie. Przypatrzmy się uważnie rysunkowi. Niektórzy uważają, ze przypomina jądra i to symbolizuje potomków wiernych filozofii Głupca. Rysunek tobołka mówi o osobistej odpowiedzialności za nasze czyny. To my musimy ponieść konsekwencje na naszej drodze życia..
.

Róża: Ten symbol potwierdza podwójne przesłanie karty Głupca: ślepa wiara to piękno róży, natomiast głos rozsądku to jej kolce. Róża jest symbolem siły napędowej Głupca, celem, do którego on dąży. Jej kolor- biel symbolizujący czystość- mówi, że cel jest godny i wart wysiłku.
Podstawowe pytania:
Medytując nad kartą Głupca, należałoby zadać sobie następujące pytania:
• Czy realizuję moje marzenia?
• Czy jest miejsce w moim życiu na pasje ?
• Jak postąpiłby Głupiec w mojej sytuacji?
• Co jest dla mnie ważniejsze przekonania czy jak jestem odbierany/a przez innych?
• Obawiam się przygody, czy praktycznej strony życia?
• Jeżeli sposób, w jaki żyję jest informacją o mnie, to, jaką informację przekazuję?

Źródło: http://www.tarotteachings.com/fool-taro ... aning.html
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: dowell » piątek 15 cze 2012, 16:28

W pytaniach o finanse:

początek działań, nowa inicjatywa, pomysł na biznes, nowa praca lub działanie w nowej dziedzinie, niefrasobliwość, ekstrawagancja, przygody, entuzjazm, zapał, bliżej nieokreślone nowe możliwości, współpraca z młodymi osobami, praktykanci, biznes nastawiony na dzieci, np. sklep z zabawkami, przedszkole.


Jako odp na pytania:

Czy czeka mnie wzrost dochodów?
Tak, ale trudno określić ich wysokość oraz zagwarantować, że będą stałe.

Czy warto zmienić pracę?
Jest to doskonały moment na zmianę pracy, a nawet całkowite przekwalifikowanie się i zatrudnienie w nowej branży.

Czy teraz jest dobry czas na inwestowanie?
Jeśli są to pewne i sprawdzone inwestycje - tak, ale jeśli jest choć cień wątpliwości, lepiej zachować ostrożność, żeby nie wyjść na głupca.

W połączeniu z innymi kartami:

Głupiec + Cesarz - podjęcie pierwszej bądź nowej pracy
Głupiec + Mag + Cesarz - staż, praktyka
Głupiec + Mag + Cesarz + Świat - staż, praktyka za granicą
Głupiec + Cesarz + Pustelnik - praca w jednym miejscu od pierwszego zatrudnienia do emerytury
Głupiec + Koło Fortuny - pierwsza podwyżka
Głupiec (o) + Diabeł (o) - finansowe wykorzystanie nowego pracownika


Źródło:Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Awatar użytkownika
Hyacynt
Doradca
Posty: 369
Rejestracja: wtorek 02 sie 2011, 16:31
Lokalizacja: Polska i Azja bliskowschodnia

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Hyacynt » sobota 01 gru 2012, 20:56

To jest Głupiec z talii Gilded Tarot Royale.

Posługuję się tą talią od pewnego czasu i jest to dla mnie najbliższa karta tarota, oraz strażnik talii - jak dotychczas...Dlaczego ? - wystarczy spojrzeć na mojego awatarka i każdy sie domysli...Uważam, że każda próba odkrywania tarota ma cos w sobie magicznego bo niesie tę ciekawosć Głupca i jego nioeokiełznaną chęć poznawania swiata bez oglądania się na konsekwencje...

WĘDROWIEC - to najszczersza prawda bo całe moje życie jest wędrówką po całym swiecie (dosłownie) , ja identyfikuję się z tą kartą w sensie dosłownym i mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że karta ta pod pewnymi względami przypomina Merkurego - posłańca Bogów - Mam w swoim portrecie tarotowym kartę SWIAT i ona jest dopełnieniem i kompletnym opisem poczynań Głupca. Astrologiczny dom IX odpowiada za dalekie podróże , a ja mam własnie Merkurego w domu IX oraz Jowisza na MC który spina dom IX i dom X horoskopu, a Jowisz to druga planeta odpowiedzialna za dalekie podróże po swiecie... Jesli przejrzeć się bliżej tej karcie to przede wszystkim ona doskonale uzupelnia się z dowolną kartą Tarota , jest jak naczynie do którego można wlać dowolną zawartosć. To karta której imię może bardzo mylić swoją nazwą. Napisałem tu kiedys bajkę o Głupcu http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=67&t=3274 i jego 21 zadaniach celowo , aby zaznaczyć że pozory mogą bardzo mylić bo kryje się w tej karcie błysk geniuszu , który musi zostać w nas odkryty i odnaleziony - to ziarno runy Inguz , która wspaniale oddaje zawartosć sakiewki Głupca.
Akurat na tej karcie znak Ryb i Barana jest na tle Księzyca , a to w moim przypadku bardzo ważne, bo Księżyc mam w Rybach , a jestem urodzonym pod znakiem Barana.

To jest karta DOSWIADCZEŃ życiowych - i nie jest ważne jak one się zakończą, ważne jest eksperymentowanie....To karta prób i błędów popełnianych przez nas codziennie, ale w przeciwieństwie do Maga, który swiadomie kreuje rzeczywistosć Głupiec poszukuje prawdy i miejsca swojego w swiecie, bo wszędzie jest mu jednakowo dobrze i nie przywiązuje wagi i znaczenia do rzeczy i mysli, idei lub poglądów. Głupiec to człowiek który najpierw zrobi , a później docierają do niego konsekwencje swojego czynu - wręcz idealny opis postępowania ludzi urodzonych w Baranie...Głupiec ma jedną z wielu zalet cenionych przez nas wszystkich - JEST PRAWDOMÓWNY - tak jak dziecko , które nie wie co to jest kłamstwo. Głupca jest łatwo wykorzystać, tak jak dziecko , bo on nie wie że, może byc narzędziem w cudzych rękach - Dlatego w mojej bajce jest miejsce gdzie Diabeł próbując Głupca wykorzystać zostaje przejrzany przez Kapłana i jego zamiary spełzają na niczym...
Głupiec jest moim zdaniem opiekunem wszystkich kart dworskich PAZIÓW - jesli połączycie znaczenie 4 dworów karty PAZIA otrzymacie wspaniałą kwintesencję postępowania Głupca w 1-dnej osobie...Ma dużo humoru i cięty dowcip (miecze), ma wiele uroku osobistego i swieżosć wyglądu (puchary), jest impulsywny , szybki i chaotyczny w działaniu (buławy), uwielbia przyrodę, zwierzęta i kwiaty - doskonale je rozumie (denary)... Karty Paziów z reguły pokazują dzieci i osoby bardzo młode wiekiem - to własnie klasyczny Głupiec w jakims swoim wydaniu..Poza tym jest to karta posłańca , chłopca na posyłki, pomocnika przy pracy itp. Tak jak Merkury, dzieci są niesłychanie trudne do dogonienia , bieganie mają w naturze , więc nie dziwota, że są wykorzystywane do przekazywania informacji, drobnych i szybkich usług - Czy przypominacie sobie jak do różnych celów wykorzystują dorosli swoje dzieci ?

Głupiec jest kartą "czystej tablicy - tabula raza" : może oznaczać w rozkładach początek i otworzenie się na nowe możliwosci - ale w przeciwieństwie do karty SMIERCI , nie jest obciążony postępowaniem całego swojego życia - to duża różnica. Jesli wykonujemy cos po raz pierwszy w życiu , wtedy karta Głupca nam to pokaże, ale karta SMIERCI kończy doswiadczenie które rozpoczął Głupiec i może ukazać koniecznosć rozliczenia dotychczasowego postępowania. Karta Głupca przecina w połowie Duże Arkana jego doswiadczeń ziemskich pomiędzy kartą XII i XIII - tylko Głupiec może spojrzeć smierci w oblicze bez bojaźni , on ma przy sobie iskrę daru życia bo to własnie jest jego tobołek (lub sakiewka) -to ziarno życia noworodka, ale również i bagaż doswiadczeń , które zebrał w porzednich wcieleniach (dla tych co wierzą w reinkarnację podaje ciekawy link od obejrzenia , a przede wszystkim do przemyslenia: http://www.godvine.com/4-Year-Old-Boy-Plays-Piano-Better-Than-Any-Master-Wow-1890.html. Być może dlatego nie pamiętamy poprzednich wcieleń, bo byłyby one nie tobołkiem, ale kamieniem u nogi wędrującego Głupca.)

Wiedza o tej karcie to pytanie o swoje możliwosci i ich limit, to szczere i pełne chęci działanie , ale dopiero 4 Asy skupione w rękach Maga dają energię uporządkowania chaosu bezładnego działania Głupca. Dlategoteż karta Głupca jest kartą nieuporządkowania, bałaganu i przypadkowosci i jesli pytamy o wynik konkretnego działania to karta Głupca ukaże nam drogę instynktu "gdzie pierwsza mysl jest najlepsza" bo pochodzi od podswiadomego impulsu manifestacji działania w czym bardzo przypomina kartę Kapłanki.

Dlategoteż Głupiec był, jest i chyba jeszcze długo będzie moim łącznikiem do pytań na które odpowiedź zna tylko ona... :mysli:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Miriam » niedziela 02 gru 2012, 19:22

Dzięki Hiacynt za Twoja wypowiedź . :kwiatek: Każdy z nas (Głupiec )rodzi się z 4 darami (asy ) . Kazdy z nas rodzi sie , tez Magiem ,a nie każdy może nim się stać :usmiech: .
Tarot Mandala

----------------------------------------Obrazek

-----Obrazek------------------------Obrazek------------------------Obrazek---------------------------------------Obrazek

Głupiec- alef(hebrajski)- Oznacza poszukującego człowieka . W Tarocie dziecko , lub niedojrzałego człowieka. Oznacza coś co zaczynamy od nowa . Jednak nie określa co . Głębszego sensu nabiera dopiero z innymi kartami.Głupiec-Mag chce się stać kimś takim jak Mag . Mag ma wewnetrzna dynamikę ,a Głupca wszędzie pełno. Chce być jak Mag silnym potężnym , mądrym . Sam Głupiec to trudna karta. To działanie na zasadzie co będzie to będzie. Jest nieprzewidywalny i niefrasobliwy. Nie określa kierunku . Odwrócony totalne szaleństwo. Uwaga może być konstruktywny , wtedy kiedy musimy iść na całość. W rozkładach często określa dziecko. :usmiech:
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
ma_ewa01
Doradca
Posty: 1002
Rejestracja: sobota 20 lis 2010, 23:47

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: ma_ewa01 » czwartek 13 gru 2012, 11:30

Głupiec to człowiek znikąd, idacy przed siebie, jak motyl- bez wyznaczonego kierunku. Wolny, radosny, przepełniony miłością do siebie. Przyszło mi do głowy, że w oświeceniu, odrzucając cały balast życia, chodzi właśnie o stan " Głupca"...o powrót do tego stanu...
Głupiec jest nieprzywiązany, jego emocje są zdrowe, działania nie skażone lękiem. Siebie stawia na pierwszym planie, to on gra główną rolę w swoim filmie. Jest na początku Drogi, drogi, która pokaże mu cierpienie, ból, grzech i występek, uwikła go w emocjonalne zależności, zakuje serce w pancerz cierpienia, przeciągnie po swoim bruku, upapra błotem...Na każdym postoju bedzie zdobywał nowe doświadczenia... stopniowo tracąc swoje pierwotne cechy -radość, poczucie wolności i własnej wartości... będzie upadał i podnosił się z kolan...będzie brnął przez zaspy i koleiny...wyrzekając i przeklinając swój los aż dojdzie do przeciwnego bieguna, gdzie pogrąży się w totalnym smutku i cierpieniu, być może popadnie w depresję...sięgnie dna...I wtedy, jeśli będzie miał trochę szczęścia ( a Głupiec na ogół je ma) otrzyma drugą szansę. A czy z niej skorzysta, czy pozostanie w błocie siejąc nienawiść i zgorzknienie, to już zależy od kart , które przygotował dla niego Wielki Tarocista...i sam Głupiec niewiele tu wywojuje...właśnie... sam...
M:)
Tarocista Kamil
Posty: 68
Rejestracja: sobota 01 gru 2012, 22:20

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Tarocista Kamil » wtorek 02 kwie 2013, 15:44

Mi ta karta kojarzy sie z człowiekiem,który robi swoje nie przejmuje sie zdaniem innych,ma w nosie co inni powiedzą.
Awatar użytkownika
Dekoupage
Posty: 34
Rejestracja: środa 11 kwie 2012, 08:23
Lokalizacja: Łódź

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Dekoupage » sobota 13 kwie 2013, 10:58

Clown WOLNOŚĆ – humor – niewinność – niezależny duch – entuzjazm – umiłowanie życia – zdolność do miłości – brak egoizmu – brak zaborczości – harmonia ze sobą i życiem

Przekaz wewnętrzny:

Oto znak dobrego losu dla wszystkich, którzy dążą do prawdziwej wewnętrznej wolności. Symbolizuje twoją dziecięcą niewinność i figlarność. Klaun zdał sobie sprawę, że jakakolwiek niewola, nawet wygodna i opłacalna dla chciwego ego, może wywieść go tylko na manowce. Jest wolny, by żyć swoją prawdą, wolny, by wyrażać siebie. Zrzucił maskę na zawsze. Nie jest już potrzebna, gdyż Klaun jest wystarczająco mądry, by wiedzieć, że nie ma nic do stracenia. Ponadto jest mentalnie wolny od wszelkiego rodzaju społecznych nacisków. Duchowa ścieżka, której powinieneś się trzymać przedkłada BYĆ nad mieć, posiadać, przywiązywać się. Droga Głupca jest czystą radością, śmiać się i cieszyć ze wszystkiego, ponieważ wypracował zdolność nie identyfikowania na poważnie z niczym, co płynie z zewnątrz.

Przekaz zewnętrzny:

Większość ceremoniałów Rdzennych Amerykanów przyznaje zaszczytne miejsce Klaunowi - tancerzowi, który drwi z innych za ich plecami w słodki i wesoły sposób. Ma przytwierdzony ogon kojota, więc może prowokacyjne nim machać ludziom przed nosem. Śmieje się ze wszystkich, podskakuje i tańczy pomiędzy nimi, ciągnie ich za włosy i naśladuje ich ruchy. Czyni nas świadomymi konieczności zachowania równowagi pomiędzy powagą, a śmiechem. Jeśli będziemy zbyt poważni, możemy stać się fanatykami. Jeśli zaniedbamy koncentrację i precyzję - nasze przedsięwzięcia nie będą się rozwijać. 
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Katty » środa 24 lip 2013, 15:19

" W życiu zawodowym- Głupiec pokazuje, że wchodzimy w nowy okres doświadczeń. Nie mamy co prawda właściwego przygotowania, mamy za to ogromną gotowość do uczenia się oraz chęć zmierzenia się bez zastrzeżeń z nowymi zasadami. W pewnych sytuacjach może on również ostrzegać przed błędnym czy głupim zachowaniem lub brakiem odpowiedzialności. Jego głębokie znaczenie leży w mądrym przekonaniu, że obiegowe wyobrażenia na temat bezpieczeństwa i sukcesu są tylko prowadzącymi na manowce obietnicami i "swoistym blichtrem",który nie jest receptą na osiągnięcie prawdziwego spełnienia i zadowolenia.

Na poziomie świadomości- Głupiec ucieleśnia zdumienie i fascynację, którymi wg Platona zaczyna się każde nowe poznanie. Może być wyrazem dziecięcej beztroski i duchowej niedojrzałości albo uosobieniem głębokiego wglądu i prawdziwej mądrości życiowej. Mądrość głupca- błazna jest co prawda symbolem najwyższej dojrzałości,a le oczywiście nie oznacza to, że każdy błazen jest mędrcem.(...) oznacza, ze nie powinniśmy zachowywać dziecięcego obrazu świata, ze celem procesu rozwoju jest raczej świadomość podobnie prosta jak ta z dziecięcych lat.(..)Nawet gdy wiemy, ze cel znajduje się blisko źródła, nie istnieją żadne skróty, które oszczędziłyby nam mozolnej drogi okrężnej.

W związkach osobistych- Głupiec pokazuje przede wszystkim swoją radosną, zadowoloną z życia twarz. Wprawdzie może on i tutaj oznaczać brak odpowiedzialności i beztroskę prowadzącą do uczuciowych zawodów, z reguły jednak wskazuje na istnienie ożywionego, radosnego związku w którym traktujemy się wzajemnie bez zastrzeżeń, zawsze gotowi na nowo odkrywać partnera i doświadczać go oraz kochać z jego wieloma twarzami. Na poziomie doświadczeń Głupiec może przedstawić początek nowego związku lub ożywczą fazę wewnątrz już istniejącego związku, która w niektórych przypadkach zostaje wyzwolona przez pojawienie się dziecka.


Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego.
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
Isfinis
Posty: 19
Rejestracja: piątek 03 sty 2014, 18:16

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Isfinis » sobota 04 sty 2014, 14:10

0 Głupiec
Człowiek - ptak.
Młody, niedoświadczony przez życie człowiek, czysty, niewinny, naiwny, ufny. Nie dostrzega niebezpieczeństw, nie docenia przeciwnika, bezmyślny, nie myśli o konsekwencjach, lekkoduch, beztroski, nie zdaje sobie sprawy z własnych ograniczeń, nieostrożny, nieuważny. Pod opieką nieba, ma szczęście, dzięki czemu zawsze cało wychodzi z groźnych sytuacji. Ma w pobliżu oddaną osobę o dobrej intuicji, której rad jednak nie słucha. Nie ma problemów. Chodzi z głową w chmurach, jest oderwany od rzeczywistości, żyje nierealnymi marzeniami. Zamknięty w swoim wnętrzu, słabo połączony ze swoim ciałem, z cielesnością, ze światem materialnym, skupiony na swoich emocjach, przeżyciach, zamyka się w ich świecie. Ma artystyczną duszę, wrażliwy na piękno, łatwo wpada w zachwyt. Niewiele potrzeba mu do szczęścia. Żyje chwilą, nie planuje, nie ma w życiu określonego celu, spontaniczny. Samotnik - nie interesują go inni ludzie. Niespokojna dusza, nie może wytrzymać w jednym miejscu, szuka świeżych wrażeń, by zapełnić wewnętrzny brak czegoś, który odczuwa.

Każdy z nas na początku swej drogi życiowej jest takim stuprocentowym głupcem. Cały tarot jest właściwie ilustracją kolejnych etapów życia. Wszelkiej maści doświadczenia życiowe uczą nas ostrożności, samokontroli, uważności, zdobywamy wiedzę, zmieniamy się, znajdujemy swoje miejsce na świecie. Jednakże głupiec zostaje w nas, jako takie wewnętrzne dziecko, i warto czasem wydobyć go na powierzchnię - okazuje się przydatny.
mufinka

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: mufinka » środa 31 gru 2014, 14:51

Napisze moje odczucia zwiazane z karta Głupca... bardzo czesto pokazywała mi zwyczajnie niespodzianke i taki spontan, radosc, zaskoczenie , ufnosc ..jesli uczucia to proste bez kalkulacji,. Ta karta mowi tez o brau doswiadczenia , o koniecznosci poznania czegos , czyms nowym, nowym miejscu, zaczynaniu od nowa itp.
Faktycznie kilka lat temu mojej znajomej pokazał ciąze , planowana i wyczekana ale nic na nia wtedy nie wskazywało wiec i zaskocznie i nowe zycie, nowy początek :)
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1307
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Aggata » poniedziałek 13 kwie 2015, 19:50

Jako karta dnia:
Dziś powinieneś być otwarty na wszystko. Mozliwie bez uprzedzeń przeżyj dzień i postaraj się postrzegać wszystkie, także te dziwne wydarzenia, z radosną ciekawością. Im mniej będziesz się trzymał stałych stanowisk i sprawdzonych doświadczeń, tym bardziej pełen życia i niezwykły będzie ów dzień. W przypadku, jeśli dziś stwierdzisz, że w jakiejś określonej sprawie musisz ponownie zacząć od zera, powinieneś mozliwie beztrosko zaryzykować ten nietypowy start. Spokojnie pozwól sobie choć raz na bycie odrobinę zwariowanym!

Jako dobra rada:
Bądź beztroski i spróbuj po prostu czegoś nowego. Nie obawiaj się chaosu - to jest pełna życia i bardzo pozytywna prapodstawa, która tworzy stale coć nowego.

Jako ostrzeżenie:
Unikaj braku porządku w swoim życiu i nie bądź przesadnie lekkomyślny.

H. Banzhaf - klucze do tarota
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1307
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Aggata » poniedziałek 13 kwie 2015, 22:12

Jako karta dnia - musialam udac sie do szpitala po pomoc dorazna ze wzgledu na kontuzje barku - bol (mialam maly wypadek). Bylo to dla mnie nowe wydarzenie/doswiadczenie ze wzgledu na to, ze pierwszy raz w zyciu bylam w szpitalu w obcym kraju, no i po raz pierwszy w zyciu mialam taka kontuzje. Poszlam tam pozytywnie nastawiona (kraj slynie z poziomu med.na najwyzszym poziomie-i tak bylo).
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Awatar użytkownika
malras
Posty: 7
Rejestracja: środa 21 lis 2012, 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: malras » poniedziałek 24 sie 2015, 16:36

Jako karta na rok
Ten rok w Twej historii życia może oznaczać rozpoczęcie czegoś od zera.Wskazuje na to,że może pojawić się coś całkowicie nowego.
Bądź świadomy wielu możliwości,jakie ten świat oferuje każdemu,kto jest na nie otwarty.Przeżyj nadchodzące 12 miesięcy jak wiecznie trwającą wiosnę.
W tym roku powinieneś odpuścić sobie zbytnią szczerość i od dawna sprawdzone życiowe mądrości,a zamiast tego spróbować zachłysnąć się życiem bez uprzedzeń.
Pozwól kierować się swej ciekawości.Instynktownie podążaj drogami,bez uwzględniania wiedzy o tym,dokąd one prowadzą.Tak więc,masz szansę,w najlepszym sensie
tego słowa,na przeżycie ekscytacji i uwolnienie się od szarej normalności i apatycznej rutyny.W obliczu beztroski i zabawowej radości życiowej Głupca
może się wnet okazać,że w końcu roku poczujesz się młodszym niż dzisiaj.


Źródło:Hajo Banzhaf-Klucze do tarota
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator
Posty: 3740
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 22:44

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: Perełka » poniedziałek 24 sie 2015, 17:11

Dla mnie to człowiek, który z dnia na dzień jest w stanie zostawić wszystko i ruszyć w nieznane...
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Zapraszam na mój blog ;) http://tajemnice-tarota.blogspot.com/
Polecam nieszczęśliwie zakochanym :pociesza: https://www.niemartwsie.pl/artykul/N/ni ... -zakochani
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: 0 - Głupiec (Wędrowiec)

Postautor: anastazja23 » sobota 12 wrz 2015, 22:05

Do tej pory mi pokazał :
błądzenie, takie szukanie na ślepo swojego miejsca
fart, coś się tzw. fuksem udało
dziecko, mojego syna (bardzo mi go przypomina na karcie)
intuicję
robienie głupot
w finansach : ślizganie się, dajemy radę ale problem jest, jak przepuścimy to zaraz coś wpada ale brak stabilizacji

Wróć do „Arkana Wielkie Tarota RWS”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości