III - Cesarzowa (Władczyni)

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: Tarofides » środa 10 lis 2010, 04:05

Karta tarota Cesarzowa

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

cesarzowa.jpg

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Cesarzowa (władczyni)

Postautor: nadzieja_aa » czwartek 16 gru 2010, 14:24

Cesarzowa – daje wymiar kobiety spełnionej nie tylko zawodowo ale tez i emocjonalnie.
- ma jurysdykcje nad terenem
- masz swoje miejsce na ziemi , masz swoje królestwo, masz to swoje cesarstwo, masz ta przestrzeń która kwitnie razem z Tobą, żyjesz siła tego domu a dom kwitnie siła twojego wnętrza.
----------------------------------------------
-Kobieta spełniona na wszystkich płaszczyznach: fizycznej, psychicznej, i emocjonalnej.
------------------------------------
- nie traci radości życia a tacy ludzie dochodzą do swoich Marzen.
------------------------------------

Cesarzowa w rozkładach
====================================

partnerski
------------------------------

-- w układzie partnerskim „co wnosi’ jeśli pokazuje się kobieta,
karta Cesarzowej np.
- to najprawdopodobniej jest to inna kobieta.
--------------------------------------------------

- Cesarzowa – w przeszłości – -
- kobieta wierna swojemu mężowi , nie dopuściła się sprzeniewierzenia przysięgi małżeńskiej.
--------------------------------------

Cesarzowa – na zamknięciu układu – jako wynik działań
- los się uśmiechnie jeszcze. Sprawy uda się pozałatwiać zgodnie z oczekiwaniami osoby bez względu na to jakiego rodzaju są.
-------------------------------------------


Krzyż celtycki
================================

Cesarzowa – na zamknięciu(krzyż)
- czas na konstruktywne działanie.

inne
======================

Cesarzowa przy Gwiazda
- przyzwyczajenie do sytuacji.
------------------------------------------

Cesarzowa – As Pucharów
- jeśli kobieta w życiu mężczyzny będzie nosicielka nowego życia to ostrzeżenie , by przypilnować poród, bo może być trochę trudny.
---------------------------------------

Cesarzowa – zdrowie
============================

"Cesarzowa - może mówić o problemach z narządami rodnymi, ale też przestrzega przed : tyciem na bazie hormonów , przed zmianami w stawach szczególnie biodrowych – przeciążeniowe. Niestety skazuje też pod rozwagę u kobiet piersi – szczególnie w towarzystwie królowej buław lub mieczy. Cesarzowa może tez mówić o kłopotach z cerą przy mieczach lub denarach, o nadpobudliwości związanej z nadczynnością tarczycy. "
Danuta Tarocistka
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Cesarzowa (władczyni)

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 14:07

CESARZOWA PŁODNOŚĆ

W taliach, które podkreślają egipskie dziedzictwo, znajdujemy nazwy Królowa-Faraonów lub Izyda-Urania czy Władczyni. Władczyni siedzi na tronie, w ręku trzyma berło, czasami kłos żyta oraz jabłko stanowiące znak godności cesarskiej. Te symbole wskazują na zwrot ku ziemskim zadaniom. Często jest to karta matki, ale także szefowej lub innego kobiecego autorytetu. Wszystkie one okazują się kobietami pełnymi dyscypliny, zdają się wiedzieć, że mają za zadanie świecić przykładem. Rysunek na karcie wzbudza u każdego obserwatora respekt.

ZNACZENIE KARTY: już nazwa. Karty wskazuje na władanie i panowanie, dotyczy ono zwłaszcza panowania nad sobą, gdyż tylko ten, kto zapanował nad samym sobą, może panować nad innymi. Karta symbolizuje obowiązki, które każdy z nas ma wypełnić na ziemi, także ci, którzy sądzą, że mogą rozwijać się poza życiem społecznym. Każdy musi uczynić to, co konieczne, by przypodobać się władczyni. "Pra zasada matki" kieruje wypełnianiem zadań, co wymaga pewnej surowości. Władczyni uzmysławia więc, że nie może istnieć absolutna wolność, gdyż w takim przypadku nastąpiłoby wynaturzenie przejawiające się w anarchii. Karta ta porusza w nas dojrzałość. Zachowanie Głupca jest na tym etapie nie na miejscu. To matka decyduje o wychowaniu swych dzieci, które powinny uzyskać później uznanie w jej oczach. Liczba 3 wiązana z tą kartą ma wiele wspólnego z teoriami Pitagorasa, który uczył, że liczba ta jest pierwszą liczbą ziemską. Wskazuje ona jednak również na współgrę Słońca, Księżyca i Ziemi. Kto chce podążać drogą poznania, drogą prowadzącą do wnętrza, nie powinien tracić z oczu ziemskiej strony naszego bytu. Musi się także nauczyć akceptować rozwagę jako wartość. Dlatego karta ta wskazuje nie tyle na świat ezoteryki, lecz na ziemską rzeczywistość, a także uczy nas, by dążąc ku niebu nie tracić gruntu pod nogami.


ZNACZENIE SYMBOLICZNE: żarliwe pragnienie prawdy i piękna powoduje, że stają się one udziałem człowieka. Pragnienia przeciwne - to bieg ku przepaści. Człowiek może mieć nadzieję na powodzenie swych przedsięwzięć pod warunkiem połączenia działania ze zrównoważoną myślą. Wynik przyniesie dobro. Karta ta wyraża symbolicznie: moc ewolucyjną płodnej natury. W swym znaczeniu elementarnym Cesarzowa reprezentuje siłę twórczej energii daną człowiekowi do dyspozycji. Może ona zrealizować się na planie fizycznym (np. ciąża) lub na planie mentalnym (twórczość intelektualna). Cesarzowa - pasywna siła świata materialnego (w uzupełnieniu do karty Cesarz, która wyraża siłę aktywną) reprezentuje zawsze krok naprzód.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: stanowczość, ambicja, wiedza, twórczość. Intuicja, płodność, uczuciowość, przyjazny stosunek do ludzi, miłość matczyna.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: liczne zmiany, zwykle korzystne. Decyzja, którą pytający po rozważeniu może podjąć. Konkretyzacja planów. Zapowiedź szczęśliwego życia. Polepszenie i odnowa sytuacji. Liczne, krótkotrwałe zmiany miejsca pobytu. Zalecany optymizm. Płodność. Karta ta symbolizuje również twórczość literacką i naukową, książki, publikacje, rękopisy, osoby związane z pisaniem i wydawaniem książek; nowiny z otoczenia. Może to być też oczekiwany list; sąsiednie karty określą jego treść. Cesarzowa dąży do wzmocnienia i powtórzenia efektów kart sąsiednich. Może też oznaczać po prostu kobietę z otoczenia pytającego.
źródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Cesarzowa (władczyni)

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 14:08

CESARZOWA
III


Na karcie widnieje wizerunek urodziwej kobiety siedzącej na tronie. Na głowie Cesarzowa nosi koronę lub diadem, natomiast w rękach trzyma berło i niewielką tarczę z namalowanym na niej orłem. Podniesiona dłoń, trzyma berło, co demonstruje jej siłę i autorytet na Ziemi.

Często rycina, która ją przedstawia to kobieta w królewskich szatach, siedząca wygodnie na tronie na tle pól, łanów zbóż, kwiatów, owoców. Co oznacza? Przede wszystkim dobrobyt, stabilizację w życiu i zapowiedź dużych profitów.

Cierpliwość, praktyczność, zmysłowość, harmonia, stanowczość, wdzięk, piękno, brak kłopotów, znajomość ludzi i ich problemów, miłość macierzyńska, matka, siostra, żona, uzależnienie od kobiety, umiejętność kierowania innymi, pewność siebie, kobieta niezależna.

Cesarzowa jest archetypem (symbolem) Matki Ziemi, żeńską cząstką psychiki człowieka. Cesarzowa to harmonia, piękno i bogactwo przeżyć, których jest ucieleśnieniem. Przejawia się wielością wewnętrznych doznań i symbolizuje bogactwo urodzaju.

Podczas gdy Kapłanka utożsamia nieświadomą część naszej psyche, Cesarzowa prezentuje, to co ziemskie - szczodrość i płodność. Jej znaczenie sugeruje bogactwo i satysfakcję z fizycznych potrzeb i pragnień. Jest tu potencjalna obfitość wszystkiego i być może należy się zastanowić, czy zbyt mocno nie jesteś przywiązany do świata materii. Świat ducha i materialny musi być zrównoważony. Jeden nie powinien mieć przewagi nad drugim, dopiero wówczas satysfakcja z osiągnięć będzie pełna.

Karta ta może wskazywać na kobietę z bliskiego otoczenia, może to być matka, żona, kobieta na ważnym stanowisku. Bardzo często nazywana jest kartą małżeństwa. Reprezentuję macierzyńską troskę i płodność, może więc oznaczać małżeństwo własne lub w rodzinie, ciążę.

Nie zapominajmy, że to kobieta a więc dla mężczyzny może często symbolizować tą partnerkę, która zostanie przy jego boku i urodzi mu potomstwo. Natomiast jeśli osoba, która poprosiła nas o wróżbę jest kobietą to cesarzowa być może stanowi zapowiedź, że w niedługim czasie może zaistnieć jako matka i żona.

Karta odwrócona - charakterystyczne to niedojrzałość uczuć, zahamowana ekspresja, niezdolność dawania innym, nieprzystosowanie, brak postępów w karierze, niesprecyzowane plany, kłótliwość w pracy i w domu, różne nieprzemyślane działania. Typ kobiety z Twojego otoczenia, która źle wpływa na Twoją psychikę. Może też ostrzegać, aby nie począć na laurach, lenistwem, pasożytnictwem w związku jak również przed tym, że zajmując tak wygodną pozycję delektując się dobrobytem możemy nie zauważyć zagrożeń.
Zródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: dowell » piątek 15 cze 2012, 15:51

W pytaniach o finanse:

umiejętność kierowania innymi i motywowania ich do działania, pewność siebie i swoich działań, praktycyzm, samodzielność i niezależność połączona z ambicjami i szansami na karierę zawodową, wpływowa kobieta, wdrażanie nowych planów, ale i zbieranie plonów z wcześniejszych działań, bogactwo, sukces materialny, usunięcie przeszkód, korzystna współpraca z młodymi kobietami, dobre dodatki funkcyjne, dobry image firmy, biznes związany ze sztuką lub pięknem, np. salon kosmetyczny, galeria sztuki, sklep z kosmetykami.

Jako odp na pytania:

Czy czeka mnie wzrost dochodów?
Z całą pewnością i to duży.

Czy warto zmienić pracę?
Owszem, gdyż wiąże się to ze wzrostem zarobków i wyższą funkcją.

Czy teraz jest dobry czas na inwestowanie?
wręcz doskonały. Inwestycje będą udane i przyniosą wzrost dochodów.

W połączeniu z innymi kartami:

Cesarzowa + Mag - dobry moment na inwestycje
Cesarzowa + Mag (o) - trudności w uzyskaniu pożyczki lub kredytu
Cesarzowa (o) + Głupiec (o) - nowych planów zawodowych nie uda się zrealizować
Cesarzowa + Głupiec - miła niespodzianka w pracy
Cesarzowa + Kapłanka - korzystna współpraca z kobietami
Cesarzowa + Kapłanka (o) - projekt przed fazą realizacji trzeba jeszcze dopracować
Cesarzowa + Cesarz - osoba, która umie zarabiać pieniądze
Cesarzowa + Gwiazda - komfortowe i estetyczne warunki pracy
Cesarzowa + Cesarz (o) - rada by oszczędzać, a nie inwestować
Cesarzowa (o) + Cesarz - kara finansowa
Cesarzowa (o) + Papież - pieniądze zarobione z dużym trudem
Cesarzowa + Kochankowie - handel nieruchomościami
Cesarzowa (o) + Kochank. (o) - utrata stałego źródła dochodów
Cesarzowa + Rydwan - korzystne podróże związane z pieniędzmi
Cesarzowa (o) + Rydwan (o) - opóźnienia w przypływie gotówki
Cesarzowa + Sprawiedliwość - dobra księgowa
Cesarzowa + Koło F. - doskonała passa finansowa
Cesarzowa + Pustelnik (o) - praca opłacana z dołu po jej wykonaniu
Cesarzowa (o) + Sprawiedliwość - wynagrodzenie nieadekwatne do nakładu pracy
Cesarzowa (o) + Sprawiedliwość (o) - przestępstwa skarbowe
Cesarzowa (o) + Pustelnik - straty materialne przez starszych ludzi
Cesarzowa (o) + Koło F. - inwestycje o małym nakładzie, a dużych zyskach
Cesarzowa (o) + Koło F. (o) - bankructwo, straty, brak zysków
Cesarzowa (o) + Siła (o) - nadużycia finansowe, napad, rabunek
Cesarzowa (o) + Wisielec - fałszywe przekonania na temat sytuacji materialnej
Cesarzowa (o) + Smierć (o) - oszustwa finansowe
Cesarzowa (o) + Umiarkowanie (o) - brak równowagi pomiędzy zarabianiem a wydawaniem
Cesarzowa (o) + Diabeł (o) - finansowa katastrofa
Cesarzowa + Koło Fortuny (o) - duża zmienność w finansach
Cesarzowa + Wisielec (o) - nierealne plany finansowe
Cesarzowa + Śmierć - powiększenie stanu posiadania, odpowiedni moment na większe zakupy
Cesarzowa + Umiarkowanie - kobieta, która zrównoważy finanse
Cesarzowa + Diabeł - możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy
Cesarzowa + Diabeł (o) - pieniądze zarabiane nielegalnie
Cesarzowa + Księżyc (o) - kłamstwa i drobne oszustwa związane z pieniędzmi
Cesarzowa + Sąd - praca zawodowa wykonywana w domu
Cesarzowa + Świat - zyski dzięki współpracy z zagranicą

Źródło:Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Rani

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: Rani » wtorek 28 sie 2012, 21:30

''Cesarzowa, Władczyni, Rodzicielka, Gloria, Płodnosc, oznaczona cyfra 3, to liczne zmiany, zwykle na lepsze, ale jednoczesnie stabilnosc sytuacji.
Karta mówi, ze nadszedł lub wkrótce nadejdzie czas pomyslnosci. Cesarzowa, podobnie, jak Cesarz, to opoka, ostoja, dom, harmonia, szczescie
rodzinne i dobre układy zyciowe. Cesarzowa nie jest, według mnie, karta bogata w znaczenia. Powiedziałabym, ze jest to stabilizacja i nuda;
zadnych sensacji czy rewelacji. W rozkładach kart pytajacych o zdrowie mówi o problemach z kregosłupem, najczesciej odcinkach szyjnym i piersiowym.''

zrodlo: internet, autor:Lena Tall.
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: Katty » środa 24 lip 2013, 16:13

" w życiu zawodowym-Cesarzowa pokazuje, że znajdujemy się w fazie, w której wyzwala się w nas wielka energia. Jest to okres kreatywności dla artystów: pisarzy, muzyków i specjalistów od reklamy; czas nowych zaskakujących rozwiązań dla techników, inżynierów, projektantów; stadium zmian, rozwoju i większej żywotności w innych gałęziach zawodowych. Cesarzowa może też oznaczać, że powinniśmy się nastawić na zmienione warunki pracy, na to, że pojawi się coś nowego, co wyrwie nas z rutyny. Może być to nowy nauczyciel, przełożony, współpracownik lub też zmiana obszaru kompetencji. W niektórych przypadkach karta ta wskazuje na rozpoczęcie nowej drogi zawodowej lub objęcie nowego stanowiska. Nawet jeśli początki są trudne, zmiany zapowiedziane przez Cesarzowa są z reguły pozytywne.

Na poziomie świadomości- Cesarzowa zapowiada czas dociekań, czas dochodzenia do nowych przekonań. Mogę być one przyjemniej lub nieprzyjemnej natury. W każdym jednak przypadku czynią nas doskonalszymi. Skierują naszą uwagę na ciągły bieg życia i uczą, że nic nie jest wieczne- przeciwnie- ze wszystkiego co odchodzi, powstaje inne, nowe. Na głębszym poziomie Cesarzowa może oznaczać sprzeczność między dwoma aspektami obrazu matki. Matka to jasne, troskliwe i bezwarunkowo oddane źródło życia, posiadające jednak ciemną stronę (...)- dziką matkę pożądania.

W związkach osobistych- karta ta mówi o zmianach, nowościach- może oznaczać zarówno powiększenie rodziny jak i każdą inną formę zmian w związku. We wszystkich przypadkach wskazuje na witalność i przeważnie pomyślny rozwój. Nadto może wyrażać fazę matczynej miłości lub oznaczać pojawienie się warunków do narodzin nowego, żywotnego związku."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego.
" Wątpię, więc jestem."
13taWróżka
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 12:40

Na jaką płeć wskazuje odwrócona Cesarzowa?

Postautor: 13taWróżka » piątek 24 sty 2014, 13:19

Pytałam karty o płeć pewnej osoby. Odpowiedzią była odwrócona Cesarzowa. jak mam to rozumieć? Skoro Cesarzowa w normalnym położeniu to kobieta (ja się właśnie tak ukazuje w kartach). Czy odwrócona to w takim razie mężczyzna? A może zniewiescialy mężczyzna?
Awatar użytkownika
Sephinroth
Posty: 1785
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 06:35

Re: Na jaką płeć wskazuje odwrócona Cesarzowa?

Postautor: Sephinroth » piątek 24 sty 2014, 17:07

To równie dobrze może być kobieta pozbawiona cech Cesarzowej. Nie ma reguły.
Regulamin: viewtopic.php?f=83&t=9294&p=174466#p174466

Wróżę jedynie na forum Dobry Tarot
13taWróżka
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 12:40

Re: Na jaką płeć wskazuje odwrócona Cesarzowa?

Postautor: 13taWróżka » piątek 24 sty 2014, 20:00

Rozumiem, czyli nic pewnego.
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: Na jaką płeć wskazuje odwrócona Cesarzowa?

Postautor: Sophia » piątek 24 sty 2014, 20:03

a może zrób rozkład tak/nie ? :kwiatek:
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
Sephinroth
Posty: 1785
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 06:35

Re: Na jaką płeć wskazuje odwrócona Cesarzowa?

Postautor: Sephinroth » piątek 24 sty 2014, 20:03

Chyba najwięcej zależy od tego, co Ty czujesz... jak wygląda u Ciebie Cesarzowa. Dla mnie odwrócona nadal byłaby kobietą, a nie wszystkie karty tak traktuję. Postaw na intuicję i pierwsze skojarzenie.
Pozdrawiam :)
Regulamin: viewtopic.php?f=83&t=9294&p=174466#p174466

Wróżę jedynie na forum Dobry Tarot
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: anastazja23 » poniedziałek 07 kwie 2014, 09:40

A Cesarzowa jako karta dnia?
barbarus53
Posty: 533
Rejestracja: środa 06 mar 2013, 18:19

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: barbarus53 » poniedziałek 07 kwie 2014, 13:19

]Witam :) Cesarzowa jako karta dnia Ciesz się dniem dzisiejszym. on obiecuje powrót do życia na zewnątrz, być może ciągnie cię do przyrody, natury gdzie rozum, dusza mogą wypocząć. Ale także w dniu powszednim powieje nasilający się wiatr, który przyniesie ze sobą siły twórcze, pomysły i owocne impulsy. Coś co w Tobie już od dłuższego czasu kiełkuje, może dziś wyjrzeć na światło dzienne, a co dotąd było stagnacją, może zostać przeżyte z rosnącą siłą. Cokolwiek dziś zaczniesz ma dobre widoki żeby się wspaniale rozwijać, ponieważ Twój rozsądek ukształtowany w naturalnym procesie rozwoju pozwala Ci instynktownie i poprawnie postępować. :luzik:

A jako karta rada -[ zaufaj naturze i polegaj na naturalnym zdrowym rozwoju i wynikach. Nie buduj tam na drodze rzeki życia. Ale pozwól nowemu przyjść na świat gdzie i kiedy zechce.

Pozdrawiam :buzki:
Awatar użytkownika
anastazja23
Posty: 244
Rejestracja: środa 07 lis 2012, 19:43

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: anastazja23 » poniedziałek 07 kwie 2014, 15:28

piękna interpretacja. :oklaski: Zapiszę ją sobie. jasna i bardzo przejrzysta.
Oczywiscie pięknie dziękuję :kwiatek:
Malina

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: Malina » sobota 26 kwie 2014, 19:20

Witam,

jestem baaardzo początkująca. czytam dużo róznych interpretacji kart. na razie AW. przeczytałam "wieżę" i "śmierć". teraz na tapecie mam cesarzową. jeśli np. na pytanie o to, czy on/ ona ma żonę/ męża wylosuję jedną kartę i jest nią cesarzowa/cesarz, to znaczy tak? czy te rozkłady na tak/nie są nie do końca wiarygodne, jeśli stawiamy je z jednej karty? Co sądzicie? jakie macie doświadczenie?

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Zib
Posty: 2785
Rejestracja: środa 17 lis 2010, 02:45
Lokalizacja: gdzieś w Ontario
Kontaktowanie:

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: Zib » poniedziałek 28 kwie 2014, 01:29

Malkar,
Archetypowość tarota to zbieżność z obrazami, które istnieją w ludzkiej świadomości kolektywnej. Na początek najlepszy jest klasyczny Rider-Waite-Smith. Talia była stworzona przeszło 100 lat temu, jako jedna z pierwszych, gdzie obrazki umieszczono na każdej bez wyjątku karcie. Cała talia tarota to w pewnym sensie system 78 obrazków przedstawiających symbolicznie to czym żyjemy codziennie i od święta, co robimy, tworzymy, co myślimy, co czujemy i jak pracujemy. Tworzy to pewien obrazkowy alfabet służący do porozumiewania się z podświadomością. Interpretacje poszczególnych kart to indywidualna sprawa, nie ma to jedynie właściwej prawdy. Kupisz 10 książek na ten temat i w każdej możesz znaleźć inne informacje, bo tam są tylko zapisane osobiste opinie autora. Skoro te obrazki to narzędzie do porozumiewania się z własną podświadomością to wspólnie musicie tego języka się nauczyć. Jako przykład weźmy kartę III Cesarzowa. To archetyp ziemskiej matki. Niektórym nie przejdzie przez gardło to słowo do określenia ich własnej, bo zabrzmi obraźliwie, oskarżycielsko. Użyją słowo mama, mamusia. Ja o swojej myślę Mamuśka i nie potrafię napisać tego inaczej jak z dużej litery. Każdy człowiek inaczej rozumie pojęcie "matka", tak samo "miłość", "ojciec" itd. To są archetypy właśnie. W związku z tym nie może istnieć raz na zawsze ustalone znaczenie każdej karty, bo każda z nich co innego znaczy w różnym kontekście, zmienia się w zależności od towarzystwa. W zależności od stanu Twojej wiedzy, doświadczenia, intuicji wylosujesz takie karty jakie najlepiej Tobie przekażą wiadomość od podświadomości. One mają wyzwolić myśli, skojarzenia i zrozumienie przekazu. Sam obrazek na karcie nie jest przesadnie istotny, najważniejsze jest czy przyniesie właściwy przekaz. Trochę bez sensu jest też pytanie innych jak interpretowaliby te karty, bo najpewniej jako odpowiedź na to samo pytanie oni sami dostaliby inne, choć końcowa odpowiedź bywa ta sama, a przynajmniej jej wydźwięk.

Kontynuując z Twoim przykładem pytania o inną kobietę/mężczyznę w życiu człowieka, którym się interesujesz. To jest kwestia Twojej umowy z podświadomością. Zadajesz pytanie, dobrze zrobić to głośno, na tyle by samej to słyszeć, a najlepiej to nawet zapisać. Dla mnie to nie działa tak, że wyciągam kartę i dopiero wtedy zastanawiam się co może oznaczać. Dla większości z nas przy tak postawionym pytaniu fakt wylosowania karty z postacią kobiety, a więc i kart dworskich, może oznaczać poważne potwierdzenie. To jednak kwestia umowy przed wyciągnięciem karty. Pytania zaczynające się od "Czy.." są typu tych TAK/NIE. Prawdą jest, że odpowiedź może nie być do końca wiarygodna. Lepiej doprecyzować to pytanie, zawrzeć czy jest obecnie w związku. Dla Twojego WyższegoJa kryteria jakie my ludzie stosujemy do oceny sytuacji często są obce, niezrozumiałe. Weźmy jako przykład często stawiane pytanie "Czy powinnam...". Jak to ocenić, zaklasyfikować? Z jakiej pozycji na to patrzeć, jakie Boskie czy ludzkie przykazania tu zastosować. Powinnam dla własnego dobra, dla uniknięcia bólu, a czasem on jest właśnie dla naszego dobra, bo najszybciej czegoś uczy. Odpowiedź na nasze pytania zadane w naszym własnym wieloznacznym języku nie mogą być jednoznaczne.
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Malina

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: Malina » poniedziałek 28 kwie 2014, 18:19

Dziękuję Zib,

mądre to, co napisałeś.chyba najprościej jest poćwiczyć stawianie kart i poobserwować, jaka jest weryfikacja. ale na to trzeba lat praktyki ;)
niemniej nie poddam się, będe próbować. mylące jest to, ze na różnych forach różnie są przedstawiane interpretacje tych samych kart. i bądź tu człeku mądry...
Awatar użytkownika
Zib
Posty: 2785
Rejestracja: środa 17 lis 2010, 02:45
Lokalizacja: gdzieś w Ontario
Kontaktowanie:

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: Zib » poniedziałek 28 kwie 2014, 18:30

To właśnie skąd biorą się przeróżne interpretacje tych samych kart starałem się wytłumaczyć
To nie takie ważne jakie są karty wyciągnięte dla Ciebie. Najbardziej istotnym jest jak je rozegrasz.
Nie wróżę na PW, a na prywatne :plotki: wróżby lub zainteresowanych Reiki zapraszam na swój: Blog Tarot-dla-Siebie a tu pooglądać Portrety
Malina

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: Malina » poniedziałek 28 kwie 2014, 18:52

wiem, wiem. tak sobie tylko myślałam na głos ;) jak patrzyłam na moja kartę życia to jest nią własnie Cesarzowa.więc ten opis mnie tym bardziej interesuje.
Awatar użytkownika
jagoda20
Posty: 327
Rejestracja: piątek 27 gru 2013, 17:02
Lokalizacja: matka ziemia..

Re: Na jaką płeć wskazuje odwrócona Cesarzowa?

Postautor: jagoda20 » środa 25 cze 2014, 22:04

ja również ciągle widzę Cesarzową- jako dziecko powiedziałabym, że taka dziewczynka będzie zbytnio nadwrażliwa i delikatna.
Może też wskazywać na niechcianą ciążę, brak opieki nad dzieckiem, brak miłości macierzyńskiej....
Mam dar da­wania miłości. I mam za­miar korzys­tać z te­go daru....
Angells196

Re: III - Cesarzowa (Władczyni)

Postautor: Angells196 » sobota 21 lis 2015, 14:03

dla mnie Cesarzowa zazwyczaj oznacza moją mamę, zazwyczaj mi się ona okazuje, gdy pytam o mamę

Wróć do „Arkana Wielkie Tarota RWS”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości