VII - Rydwan

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

VII - Rydwan

Postautor: Tarofides » piątek 12 lis 2010, 04:11

Karta Tarota Rydwan

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

rydwan.jpg

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Rydwan

Postautor: nadzieja_aa » sobota 18 gru 2010, 18:40

Rydwan
================================
- nie może pozwolić sobie na sytuacje pozostawienia spraw swojemu rytmowi. W rydwanie energie jak gdyby zwijały się do wewnątrz, ukierunkowujemy, nie możemy mówić.
- realizacja i to realizacja zgodna z własnymi oczekiwaniami

Rydwan w rozkładach
==========================
Z przełożenia
------------------------------
- W pytaniu o ponowne spotkanie które odbyło się po latach z przełożenia: 3 wielkie Wtajemniczenia
Rydwan, Pustelnik, Cesarz

- ktoś stoi w tym układzie działania i świadomości zamkniętego w karcie Pustelnika., takie „chodzenie po własnych śladach”. Problem polega na tym , że ten Pustelnik wraca jakby do historii, wraca jakby do starych sytuacji jeśli się zbliża do pytającej to również się od niej oddala. I nawet jeśli w tej chwili jest oddalenie , bo Pustelnik zawsze wskazuje na oddalenie się emocjonalne i psychiczne i fizyczne przede wszystkim po to , by podjąć pewien rodzaj analizy i przemyśleń wszystkich sytuacji w przeszłości stanął w karcie Rydwan ( w dekiel uderzyło) – zdawało mu się , że świat zawojował i że to on będzie narzucał swojemu życiu kierunek i tor, i że gdzieś tam się wybierze w tą przyszłość takiej dosyć intensywnej przeżywalności tej przyszłości.
---------------------------------------


Układ partnerski
----------------------------------------
Rydwan w układzie partnerskim jeśli określa faceta - . jest to 7 numerologiczna . jest to tez odniesienie się do 8-mej litery alfabetu hebrajskiego.. W samy przesłaniu Rydwanu emocjonalnie jest cos takiego wewnątrz co powoduje. Ze dość trudno nam po człowieku poznać , że jemu na nas zależy.

- podróż która dość długo pozostawia nas poza domem.

- Rydwan daje wymiar poczucia „jestem panem świata tego” , daje tez konieczność doświadczeń, które weryfikuje nasze poczucie prawa do zaspokajania każdej chęci i każdej potrzeby. Rydwan w systemie kart tarota jest to podejmowanie decyzji , które niestety nie uwzględniają interesu osób, które są obok nas – czy są to interesy materialne czy emocjonalne –nie ma już większego znaczenia.
-----------------------------------------

co moze oznaczać Rydwan jako możliwy rezultat relacji?


- daje tarcia , sprzeczne cele , różne wizje na przyszłość , zwykle w prognozie rozrywa układ jeśli nie skłaniamy sie w stronę duchowości , czyli złamania własnego dążenia , wskazuje na karmiczność związku , na odcinek drogi który przemierzamy wspólnie , najczęściej pokazuje ze parterów rozdzielić moze wyjazd jednego z nich
-daje tarcia , w czasie "teraz" na przyszłość różnie to bywa zależy co go otacza , ale gwarantuje związek szarpany
---------------------------------------------

na zamknięciu w układzie partnerskim Rydwan przy Wisielcu
- bardzo często jest to rozjechanie się wspólnych celów partnerów co w efekcie końcowym powoduje, że jakiś czas pozostajemy czy to w fizycznej separacji czy to w separacji emocjonalnej i zaczynamy rozważać głębszy sens naszego wspólnego istnienia.. To są zawsze takie momenty w których musimy zastanowić się czy chcemy żyć czy dożyć.
-----------------------------------------

Krzyż celtycki

===========================

Rydwan – na przeszkodzie
- osoba zawęża swój horyzont
------------------------------------------------------

Inne
========================

Rydwan – Świat
- zostaną spełnione te oczekiwania w stosunku do np. partnerki która chciałoby się mieć, które nawet trudno nazwać.
--------------------------------------

Rydwan z 2 Pucharów
- umowy zawierane są umowami nie tylko w obszarze danego miasta, dzielnicy czy regionu ale są również na wyjeździe.
--------------------------------------------------

Rydwan przy 8 Denarów
– to informacja o szeroko pojętym aparacie ruchu – kręgosłup – o podłożu reumatycznym jeśli chodzi o stan zwyrodnieniowy.

Rydwan – zdrowie
======================================

"Rydwan – aparat ruchu , szczególnie układy więzadłowe - przy karcie umiarkowania lub gwiazdy czy księżyca – może informować o wysiękach śródstawowych, ale tez może ostrzegać przed urazami na skutek wypadków, odporność ..ale przez klimatoterapię."
Danuta Tarocistka
- - ------------------------------------
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Rydwan

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 13:46

RYDWAN WÓZ TRIUMFALNY

Nosił również nazwę Pojazdu Ozyrysa lub bywa po prostu nazywana Pojazdem (Swiss Tarot). Najczęściej na karcie możemy zobaczyć księcia w pojeździe ciągnionym przez dwa konie lub sfinksy, a czasem nawet przez Centaura. Książę kierujący pojazdem trzyma często w ręku berło lub laskę pasterską. Jest to obraz siły, którą będziemy mogli dostrzec na końcu naszej pierwszej drogi docierając do 21-ej karty. Pojazd jest najczęściej niezwykle okazały i pełen świetności.

ZNACZENIE KARTY: Obraz wozu triumfalnego nie symbolizuje zwycięstwa nad innymi lecz nad nami samymi. Pokonaliśmy pierwszy etap drogi poznania. Podejmując własne decyzje staliśmy się samodzielni, a tym samym jesteśmy panami swego losu. Zalecana jest jednak pewna ostrożność, gdyż niektóre rydwany rozjeżdżają wszystko, co stanie im na drodze. Pycha jest tu nie na miejscu, a także za wcześnie na pełen triumf. Najważniejszy na tym rysunku nie jest sam pojazd, lecz sposób, w jaki jest on prowadzony. Są to niewidoczne tu cugle. Każdy prowadzący pojazd, zanim sięgnie po cugle, musi najpierw okiełznać siebie. Sławnego woźnicy z Delf dotyczył zarzut, że nie prowadzi swojego pojazdu na fali nastrojów trzymając na lejcach sw6je emocje. To można tez odnieść do tej karty. Radość tak, ale nie w nadmiarze! Przedstawiają to również wyraźnie dwa zwierzęta pociągowe, jedno czarne, drugie białe. Często zwierzęta chcą ciągnąć pojazd w dwie różne strony, ale wszystko zależy od woźnicy, by stojąc pośrodku obrał kierunek prowadzący do celu. Karta ta może też uwodzić sprawiając, iż zbyt wcześnie czujemy się zwycięzcami lub też wpadamy w pułapkę manii wielkości.


ZNACZENIE SYMBOLIZNE: panowanie nad światem należy do tych, których oświeca tajemnicze światło życia. Człowiek prowadzony I przez to światło usuwa wszystkie przeszkody pod warunkiem, że uzbroi się w odwagę i poszanowanie prawdy. Karta ta symbolicznie przedstawia: ruch w siedmiu stanach człowieka, co oznacza aktywność i rozwój we wszystkich sferach i na wszystkich planach bytu. Reasumując, w swym znaczeniu elementarnym Rydwan przedstawia pokonywanie ograniczeń i przeszkód, jakie stanowi dla człowieka byt materialny. Rydwan posiada ogromną moc energetyczną, jest jedną z najsilniejszych pod względem działania dobroczynnego kartą Tarota. Symbolizuje człowieka, który poprzez ćwiczenie swych możliwości i opanowanie namiętności wstępuje na drogę duchowego wyzwolenia.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: zdolność do realizacji zamierzeń, umiejętność kształtowania formy, zmysł artystyczny. Wierność, szczerość, panowanie nad sobą, powściąganie swych namiętności, wrażliwość na siły wyższe. Wielka aktywność, szybkość w działaniu i pracy, dzięki której pytający osiągnie zamierzony cel.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: pewny, zdecydowany postęp, zwycięstwo poprzez wysiłek własny, osobisty sukces, który nie pochodzi ze spad ku ani nie jest darem losu. Jest to karta wyjątkowo dobroczynna. I Oznacza radość, szczęście na wybranej drodze. Jest również kartą. ochrony, w niedoli wyciąga z najgorszych kłopotów bez wielkiej straty. Jest przychylna artystom, a także handlowcom i zakochanym. Jest zwiastunem zdrowia, długowieczności. Opromienia wszystko, co znajduje się pod jej wpływem, nakazuje umiłowanie piękna, szlachetności, dobra, prawdy. Oddala wszystko, co może szkodzić realizacji pragnień. Karta miłosierdzia, miłości i altruizmu, a więc zgody, harmonii, pokoju i łagodności. Zwiastuje spotkanie z miłością lub namiętnością. Wszelkie dane po temu, aby osiągnąć sukces. Szczęście triumfujące. Codzienna praktyka pozwala zauważyć, że karta ta rzadko zapowiada podróże, a jeżeli, to takie, które całkowicie odmieniają los. O podróżach częściej informuje karta Głupiec.

żródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Rydwan

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 13:47

RYDWAN
VII


Karta przedstawia widziany z przodu rydwan powożony przez młodego mężczyznę, czasem w koronie na głowie. Tors woźnicy chroni pancerz, ręce schowane w mocnych rękawicach twardo trzymają wodze. Pojazd jest zaprzężony w parę zwierząt, najczęściej koni, czasem sfinksów - często sprawiają wrażenie próbujących biec w przeciwne strony. Zazwyczaj zwierzęta mają kontrastujące ze sobą barwy. Bywa też nazywany Powozem lub Woźnicą.

Dominacja, panowanie nad sobą, poskramianie pasji, konflikt, praca, natłok zdarzeń, dążenie do celu za wszelką cenę, godność, szczerość, wiadomość, list, informacja, ważna rozmowa, nagły wyjazd, podróż, narodziny dziecka.

Karta Rydwanu dotyczy zamierzeń i dążenia do ustalonego celu. Symbolizuje silnego, ukierunkowanego na konkretny cel człowieka.

Jest to człowiek, który zebrał już podstawowe życiowe doświadczenie. On wstępuje na drogę z zamiarem osiągnięcia należnego mu miejsca w społeczeństwie i to mu się udaje, albowiem czego jak czego, ale silnej woli mu nie brakuje. On uważa, że uczucia powinny ustąpić miejsca rozsądkowi, ale on nie wie jeszcze tego, że i ten odcinek drogi kiedyś się skończy i będzie przeszłością i wszystko się powtórzy od początku, chociaż na innym poziomie.

Ta karta sugeruje, że jesteś gotowy wyruszyć w podróż, zmagać się z nieznanym i zdecydowanie przeć do sukcesu. Masz moralne prawo i moc, aby podjąć wyzwania jakie czekają Cię w tej "podróży". Oznacza zdecydowaną wolę działania w celu osiągnięcia wyznaczonych i podjętych celów. Zdobyłeś doświadczenie, umiesz przystosować się do każdej sytuacji, nie boisz się konfrontacji z tym co nieznane.

Karta oznacza, iż zakończyłeś pierwszy etap zdobywania doświadczeń w świecie, który Cię otacza, zdobyłeś pewność siebie i zdecydowany jesteś stawić czoła w walce o swoją przyszłość. Pokonałeś swojego Cienia i możesz zdobyć lepszą pozycję dla siebie. Masz do tego pełne prawo, lecz to co teraz zdobędziesz i jak to zrobisz będzie miało wpływ na to co Cię czeka w przyszłości. Rydwan to przepustka do nowego życia, czas jednak nie stoi w miejscu i nie masz go za wiele. Wykorzystaj go dla siebie jak najlepiej. Karty sąsiednie i ich znaczenie położenia w rozkładzie mogą wskazać Ci drogę lub cel.

W położeniu pozytywnym oznacza próbę osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę, zakończoną sukcesem. Z kolei w położeniu odwrotnym karta ma znaczenie złowróżbne - sugeruje zdążanie do katastrofy i utratę kontroli nad sytuacją. Ogólnie karta dotyczy także panowania na samym sobą, a także podróż. Trudno jest Ci się określić, masz ochotę działać i tworzyć, jednak nic Ci z tego nie wychodzi, brakuje Ci pewności siebie i tracisz wolę doprowadzenia sprawy do końca. Zniechęcasz się w połowie drogi, myślisz, że tracisz czas a tak naprawdę to go nie masz. Twoja "zbroja" Cię nie chroni a droga, którą zdążasz jest wyboista.
żródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
FairyWitch
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek 22 lis 2010, 20:03

Re: Rydwan

Postautor: FairyWitch » poniedziałek 04 lip 2011, 20:17

A mi Rydwan pokazuje...

teatr lub kino-jeśli chodzi o bardziej "dzisiejszą" wersję- [odczytałam to z WoYT]. :sarcastic:

Ostatnio dosłownie teatr, a także pośpiech na spektakl [okazało się, że teatr przenieśli] czyli 2 w 1.
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: VII - Rydwan

Postautor: dowell » piątek 15 cze 2012, 20:39

W pytaniach o finanse:

wiadomość, telefon, list, dobre wieści, ważna rozmowa, podróż w interesach, umiejętność wytyczenia kierunku działań, wytrwałość w dążeniu do celu, sukcesy, dynamiczny rozwój, korzystna zmiana miejsca pracy, otwarcie się na nowe możliwości i propozycje, umacnianie swojej pozycji materialnej, niezależność finansowa, zdobywanie nowych rynków zbytu, biznes związany ze środkami transportu, np. taksówka, firma transportowa, salon samochodowy.


Jako odp na pytania:

Czy czeka mnie wzrost dochodów?
Owszem. Dość szybko i to dość znaczny i długotrwały.

Czy warto zmienić pracę?
Jest to doskonały moment na zmianę pracy.

Czy teraz jest dobry czas na inwestowanie?
Jak najbardziej tak. Przy czym najlepsze będą inwestycje związane ze środkami ruchomymi jak np. samochód.

W połączeniu z innymi kartami:

Rydwan + Mag - młody człowiek ułatwi karierę
Rydwan + Cesarzowa (o) - straty finansowe w wyniku wyjazdu
Rydwan + Cesarz - zrealizowanie planów zawodowych
Rydwan + Sprawiedliwość - praca w tzw. budżetówce
Rydwan + Koło Fortuny - sukces zawodowy, który przyniesie fortunę
Rydwan + Śmierć - pomyślne wprowadzenie zmian w sferze zawodowej
Rydwan + Diabeł - szybkie pieniądze
Rydwan (o) + Koło Fortuny - nadmierne rozluźnienie dyscypliny pracy przyczyną spadku obrotów
Rydwan (o) + Koło Fortuny (o) - ogłoszenie upadłości firmy
Rydwan (o) + Siła (o) - brak perspektyw zawodowych
Rydwan (o) + Wisielec (o) - przesadne przejmowanie się sprawami zawodowymi
Rydwan (o) + Mag (o) - zerwanie umowy, kontraktu
Rydwan (o) + Cesarz (o) - trudny przeciwnik lub konkurent w biznesie
Rydwan (o) + Papież (o) - kłopoty ze znalezieniem pracy
Rydwan (o) + kochankowie - decyzja o przerwaniu działalności firmy
Rydwan (o) + Sprawiedliwość (o) - kontrola urzędowa w pracy
Rydwan (o) + Pustelnik - niemożność wybicia się w pracy
Rydwan (o) + Diabeł (o) - straty w podróży (kradzież, zguba pieniężna)

Źródło:Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Rani

Re: VII - Rydwan

Postautor: Rani » piątek 15 cze 2012, 23:02

Rydwan

''Rydwan, zwany bywa równiez Wozem Boga lub Kareta.
Karta ma numer 7 – to, jak ja okresla Helena
Starowieyska, „triumfujace szczescie” i tak najczesciej
ja widze te karte w rozkładach.
Ale Kareta bywa tez rozdarciem i walka z przeciwnosciami
losu. Po wzieciu spraw w swoje rece i solidnym
ich dopilnowaniu mozna spodziewac sie wygrania
tej walki.
Karta ta czesto mówi nie o sytuacji, ale człowieku,
jako osobie kierujacej sie zelaznymi zasadami, honorowej,
szlachetnej.
W naszych czasach komórkowo-internetowych niejednokrotnie
zwiastuje otrzymanie listu poczta elektroniczna
lub tzw. SMS-a. Nalezy przy tym dodac, ze
zawsze jest to dobra wiadomosc dla Pytajacego.
Smiało mozna powiedziec, ze to dobroczynna karta,
która mówi o osiagnieciu sukcesu, spełnieniu marzen.
W rozkładach odpowiadajacych na pytanie o zdrowie
Rydwan mówi o wyjsciu z choroby.''

Lena Tall
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: VII - Rydwan

Postautor: Katty » czwartek 10 paź 2013, 20:42

"Rydwan oznacza duży skok naprzód. Pokazuje, że uwalniamy się od tego, co do tej pory znaliśmy i podążamy własną drogą.Siłami napędowymi są odtąd:dążenie do wolności, ambicja, poszukiwanie <<utraconego raju>> lub zwykłą żądza sukcesu. Rydwan jest jedyną kartą tarota pokazującą nowy początek z pełną ufnością i radością. W innych przypadkach pożegnanie wiąże się z uczuciem strachu i jest dla nas trudnym przeżyciem. Tutaj odwrotnie- przepełnia nas pozytywna energia, przedsiębiorczość, gotowość do podjęcia ryzyka, nic nie jest w stanie zatrzymać nas na drodze do nowego. Karta ta wskazuje na duże potencjalne zdolności(powożenie rydwanem) i jednoczesny brak doświadczenia(wkraczanie w nieznany świat). Dlatego musi być rozumiana jako ostrzeżenie: nie należy przeceniać własnych sił, nie wolno wpaść w euforię i postępować ze zbytnią pewnością siebie. Zamiast tego powinniśmy odpowiednio wcześnie dojść do przekonania, że musimy się jeszcze wiele nauczyć.

W życiu zawodowym Rydwan pokazuje, że zrobiliśmy ogromny krok naprzód, może nawet ten upragniony krok do samodzielności, pełnego uniezależnienia się. Mówi o naszym dążeniu do sukcesu, sile przebicia, ciągłej gotowości do podejmowania ryzyka. Tym samym oznacza zarówno początek nowej kariery jak i przejęcie odpowiedzialności za ważniejsze zadania. Oznacza, ze jednak ostrzega przed bezwzględnym postępowaniem i przecenianiem własnych sił.

Na poziom świadomości Rydwan informuje o tworzącej się jeszcze, ale już mocnej wierze w siebie, o uwolnieniu się od przekazanych wzorców myślenia, o budowie własnego, na swoją miarę, obrazu świata i o śmiałym postępowaniu przy rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych problemów. Bardzo często chodzi przy tym o przezwyciężanie wewnętrznych przeciwstawieństw, jak: czucie i myślenie, wola i instynkt, życzenia i rzeczywistość.

W związkach osobistych karta ta może wskazywać na początek nowego związku, którego pojawienie się powoduje niekiedy zbyt lekkomyślną rezygnację ze starego, dobrze znanego otoczenia. Może ona również oznaczać, że w istniejącym związku <<zawiał świeży wiatr>>, który usuwa oznaki znużenia i zrywa z dotychczasową rutyną."

Źródło: Hajo Banzhaf Tarot dla każdego
" Wątpię, więc jestem."
Masław

Re: VII - Rydwan

Postautor: Masław » sobota 04 sty 2014, 13:26

Odnośnie TPP - takie moje osobiste przemyślenie.
Rydwan jako karta podświadomości - lęk przed utratą kontroli nad sytuacją.
Awatar użytkownika
Bluebell0604
Posty: 13
Rejestracja: środa 24 paź 2012, 12:58

Re: VII - Rydwan

Postautor: Bluebell0604 » wtorek 17 cze 2014, 22:18

Rydwan w polozeniu odwroconym wyszedl mi jako wynik w rozkladzie na zwiazek. Facet wyznawal mi milosc, snul wakacyjne plany, nawet mial imiona dla naszych dziec az sie zaangazowalam... a pozniej przepadl bez sladu. Jak tlumaczyl rok pozniej, 'przestraszyl sie'. :mysli:
Szukam, szukam, szukam...
Awatar użytkownika
Cytryna
Posty: 378
Rejestracja: czwartek 14 sie 2014, 17:28

Re: VII - Rydwan

Postautor: Cytryna » poniedziałek 20 paź 2014, 22:00

Jako karta dnia pokazała mi hm... i sama nie wiem co jest najsłuszniejszym jej w tym dniu znaczeniem
- dwie usterki do których przyjechali fachowcy i naprawili,
- bardzo emocjonalną kłótnię, która trochę oczyściła atmosferę i wyjaśniła co nieco
- zmianę nastawienia do kogoś...

Wszystko zdarzyło się w jednym dniu. Wiec, chyba popędziłam sobie zdrowo przez ten dzień, pewne rzeczy ruszyły do przodu.
Awatar użytkownika
Pat
Posty: 63
Rejestracja: piątek 13 mar 2015, 12:28
Lokalizacja: Polska

Re: VII - Rydwan

Postautor: Pat » środa 08 kwie 2015, 12:11

Nie mogłam pojąć co mogła oznaczać jako karta dnia, ponieważ czułam niemoc, spałam w ciągu dnia... byłam zamyślona :eusa-think:
ale chyba już wiem...
Znalazłam fragment wypowiedzi na jednym z blogów:
"Realizacja planów daje szczęście. Ale potem chcesz więcej i więcej. Nie można się zatrzymać. Najczęściej po wykonaniu planu okazuje się, że to jeszcze nie to, i myślisz, że dopiero tamto, co masz w planach- to dopiero da ci szczęście. A szczęście może być naprawdę małą chwilą. Nie musi być kolosem na glinianych nogach dla którego poświęca się tysiące małych chwil „tu i teraz”, by ciągle gnać, pędzić do przodu. Czasami warto powiedzieć sobie stop i się zatrzymać, żeby dostrzec z uważnością to wszystko co wokół ciebie. Właśnie w tych małych rzeczach dostrzec to co istotne."

Cytat z bloga:
http://www.karty-tarota.com.pl/2013/07/ ... co-bedzie/
Awatar użytkownika
Joana
Posty: 2015
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 16:50
Kontaktowanie:

Re: VII - Rydwan

Postautor: Joana » sobota 19 mar 2016, 18:07

Karta VII Rydwan.
Tarot Primavera.
Obrazek

Karta ruchu, zmian. Sam obraz na karcie uświadamia pęd, szybkość.
W moich rozkładach dużo zależy od kart sąsiadujących.
Bo choć karta oznacza sukces i zwycięstwo, to czasami może pokazywać przegraną.
Zdecydowanie zapowiada okres rozwoju w naszym życiu.
Możliwość wyjazdu, kupno samochodu, prawo jazdy.
W relacjach międzyludzkich pokazuje że możemy się na kimś oprzeć, albo ktoś może polegać na nas.
Wprowadzamy ruch i ożywiamy towarzystwo.
W miłości karta pokazuje mi możliwość poznania partnera w podroży, nową relację.
Często jednak to mniej pomyślna karta dla związku, bo oznacza że każde z partnerów pójdzie w swoim kierunku.
Więc albo para podąża wspólną drogą, albo ich drogi skrzyżowały się tylko na jakiś czas.
W pytaniach o pracę odczytuje kartę jako rozwój. Wzmocnienie pozycji na rynku. Dobry czas na podróże służbowe.
W zakresie zdrowia karta oznacza dobre samopoczucie i brak problemów ze zdrowiem.
Trzeba jednak o siebie dbać, by nie stracić świetnej formy.

Jeśli kładę karty na zdrowie i opieram się na interpretacji zawartej w książce "Tarot a zdrowie"
Alicji Chrzanowskiej, to karta VII Rydwan odwrócona pokazuje problemy neurologiczne, chorobę lokomocyjną.
Także różnego rodzaju nerwobóle, przykurcze mięśni i zapalenia nerwów.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
Magdalena
Posty: 24
Rejestracja: sobota 21 lis 2015, 18:46

Re: VII - Rydwan

Postautor: Magdalena » wtorek 06 wrz 2016, 08:29

U mnie rydwan oznacza gwaltowne i szybkie zmiany. Nie koniecznie o wydzwieku negatywnym - poprostu cos sie dzieje szybko np. w pytaniu o relacje partnerskie moze oznaczac, ze cos sie zmieni/zmienia a to w jakim kierunku zalezy juz od sasiednich kart. Ta karta troche mi przypomina wieze albo smierc w kontekscie transformacji. Kiedy jest w parze z jedna z nich to wiem ze napewno czekaja mnie jakies znaczace wydarzenia.

W znaczeniu bardzije przyziemnym - jako karta dnia - chyba bez zaskoczenia, pokazala mi jazde samochodem - dluzsza podroz.
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2090
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: VII - Rydwan

Postautor: Luks » wtorek 06 wrz 2016, 09:56

~ Niby karta postępu, a już niejednokrotnie pokazała mi w sprawach zawodowych umknięcie oferty pracy tuż sprzed nosa. Np. było kilka etapów rekrutacji i nie wypaliło w ostatnim.
~ Jako karta ogólna pokazała mi już rozwój, postęp, ale wcale nie szalony, po prostu zwrócenie się w dobrym kierunku.
~ Jest to typowa karta podróży. To niekoniecznie musi być nasza podróż, ale wówczas czyjś wyjazd będzie znacząco na nas oddziaływał.
karolina86
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2016, 19:08

Re: VII - Rydwan

Postautor: karolina86 » wtorek 06 wrz 2016, 12:28

RYDWAN-SAMOCHOD SZYBKA JAZDA RAJD SAMOCHODOWY KUPNO SAMOCHODU WYJAZD WYCIECZKA MEZCZYZNA PRZYSTOJNY .JAZDA KONNA MOZE
Awatar użytkownika
ameners
Posty: 630
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 16:42

Re: VII - Rydwan

Postautor: ameners » czwartek 10 lis 2016, 03:28

Karta wyjazdów, kontaktów, spotkań... może również oznaczać wiadomości.
''Nie ma lepszego czasu od teraźniejszości.''
~ Graham Masterton

Obrazek
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator
Posty: 4640
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: VII - Rydwan

Postautor: Jednorożec LeCaro » czwartek 10 lis 2016, 23:32

Dla mnie energia tej karty nie koncentruje się na słowie "ruch", ale na słowie "wyruszenie".
Ruch kojarzy mi się z działaniem już ukierunkowanym i spokojniejszym, ruch przybliża nas do wyznaczonego celu.
W Rydwanie natomiast widzę bardziej ten początkowy gwałtowny etap ruchu - wzięcie lejców do ręki i tryumfalne ruszenie z kopyta, pchnięcie spraw naprzód. Energia jest skoncentrowana i silna, to jest taki potężny zryw, zastrzyk energii. Dlatego jeśli tylko umiemy tę energię wykorzystać i nakierować ją na konkretny cel, to Rydwan najczęściej oznacza pomyślny wynik spraw. :)
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Morrigan
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2017, 00:52

Re: VII - Rydwan

Postautor: Morrigan » poniedziałek 06 lut 2017, 01:52

Dla mnie Rydwan w sferze uczuciowej oznacza gwałtowy związek. Będzie się dużo działo (aż za dużo... ), napewno rozwój, gdy chcemy iść do przodu ale też często kłótnie, lekkomyśne decyzje, dosłownie pośpiech. Jesli chodzi o zdrowie, mnie ta karta pokazała złamanie i wcale nie było to związne z podróżą, wypadkiem na drodze. sytuacja była dość dziwna, gdyż na początku umowłam się na usg piersi, gdy wyczułam bolący guzek. Podejrzewałam najgorsze dlatego rozłozyłam karty (Cesarz, Sprawiedliwość, Rydwan). Podczas umówionej wizyty u lekarza (C+S) okazało się że miałam złamaną chrząstke w klatce piersiowej, której nabawiłam się prawdopodobnie podczas zabawy z synkiem, dlatego też wyszła mi karta, która jest ścisle związana z układem kostnym.

Wróć do „Arkana Wielkie Tarota RWS”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości