VIII - Sprawiedliwość

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

VIII - Sprawiedliwość

Postautor: Tarofides » piątek 12 lis 2010, 04:15

Karta Tarota Sprawiedliwość

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

sprawiedliwość.jpg

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mema
Posty: 73
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 20:39

Re: Sprawiedliwość

Postautor: Mema » piątek 12 lis 2010, 14:14

Karta przedstawia kobietę w długiej szacie siedzącą na tronie. W jednej dłoni postać trzyma wagę, w drugiej zaś miecz. Atrybuty te wskazują, że nadszedł czas rozliczenia się z nagromadzonych w ciągu życia uczynków.

Karta kojarzy się z zakończeniem procesu sądowego, ale także z rozwiązaniem jakiegoś problemu. Uczciwy osąd własnego dotychczasowego życia. Uświadomienie sobie popełnionych błędów przez nas lub wobec nas. Świadomość, że stoisz przed decyzją, która uwalnia od przeszłości, która jest jedynym możliwym, lecz najprawdopodobniej, bardzo bolesnym rozwiązaniem. Może oznaczać legalizację dokumentów, wyrok, spłatę wszelkich długów, urzędy i instytucje, sprawiedliwość.

W pozycji odwróconej – niesprawiedliwość, nieuczciwość, kłamstwo, kombinacje, kradzież, oszczerstwa, cierpienie, przemoc, strata, plotkarstwo, odmowa wyroku, surowa krytyka, przegrany proces sądowy, rozstanie, rozwód.
To kogo i jak kochamy pokazuje nam kim jesteśmy.
Manuela Gretkowska
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Sprawiedliwość

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 12:51

SPRAWIEDLIWOŚĆ

Znaczenie karty Sprawiedliwość:

Jakie osoby symbolizuje:

Sędzia, prokurator, prawnik, osoba związana z władzą sądowniczą, osoba, która zajmuje się egzekwowaniem prawa, realizacji zadań, człowiek posiadający duże poczucie sprawiedliwość, obiektywny w ocenie, osoba, instytucja sprawująca kontrolę, osoba zrównoważona.

Znaczenie ogólne:
Gotowość do uporządkowania życia, konieczność uregulowania spraw prawnych, postępowanie sądowe, dochodzenie spraw, racji, otrzymanie oceny lub ocenianie innych, czas rozrachunku, sprawy urzędowe, wyroki, opinie. Oznacza także czas, w którym trzeba będzie zająć się załatwianiem zaległych spraw, wypełniania formularzy, składania podań, okres podpisywania umów, kontraktów.

Karta w negacji:
Straty wynikające z rozwiązań prawnych, niekorzystne wyroki, opóźnienia w załatwianiu spraw, niesłuszne oskarżenia, rozwód, niesprawiedliwy wyrok, surowa krytyka, krzywdząca opinia, nieumiejętność dokonania właściwej oceny, popełnienie wykroczenia lub przestępstwa, niestosowanie się do przepisów prawnych, chęć odegrania się za wyrządzone krzywdy, zemsta, wymierzanie sprawiedliwości, które może spowodować czyjąś krzywdę.

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie


Jeżeli podążałeś drogą prawości, nie masz się czego obawiać od drzwi Sprawiedliwości. Opowiedz o swoich problemach, nawet ostro, a z czasem, kiedy najmniej się będziesz spodziewał, znajdziesz mądrych ludzi, którzy Ci doradzą.

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Rada z jednej karty:
Jeśli masz trudności w życiu, sprawdź, kiedy i w czym popełniłeś błąd. To czas na otrzymanie nagrody lub kary w zależności od postępowania. Możesz prowadzić sprawy sądowe, administracyjne, urzędowe. Jeśli karta jest odpowiedzią na wynik takich spraw, to są korzystne dla Ciebie.
Sprawy zawodowe mogą wymagać teraz wysiłku, ale efekt przyniesie satysfakcję. Poświęć więc teraz czas i całą energię na dokończenie spraw.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Blaski: dążenie do równowagi, tolerancja, dyplomacja, potrzeba podsumowania, co nas łączy, a co dzieli, załatwianie spraw sądowych, urzędowych, podejmowanie kroków prawnych, zdecydowanie się na nie, legalizacja dokumentów, spłata długów, podsumowanie wyników, przyznanie się do popełnionych błędów.

Cienie: rozstanie, rozwód, doświadczenie niesprawiedliwości, zazdrość, surowa krytyka, oszustwo, przegrany proces sądowy, niesprawiedliwy wyrok.

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

Sprawiedliwość - Legalne małżeństwo;
Rozwiązanie lub rozerwanie układu partnerskiego;
Twoim największym pragnieniem Jest znalezienie kogoś równego tobie;
Naucz się ufać mężczyźnie; jako kobieta jesteś zupełnie zadowolona z obecnego stanu uczuciowego;
Możesz być pewna, że wszystkie nieporozumienia z nim szybko miną;
Twoje chwiejne zachowanie i potrzeba partnera, aby ci dorównać;
Kończy się karma zaczerpnięta z przeszłości próbujesz, więc nic stwarzać sobie więcej problemów w obecnym związku w przyszłości;
Związek oparty na ponownym przywróceniu ról, które graliście razem w przeszłości;
Odtworzenie urazów z dzieciństwa poprzez twoje zachowanie w związkach;
Wiesz, że mężczyzna musi cię szanować, a jeśli nie spełnia tego wymogu wasz związek nie może funkcjonować;
Pracuj ciężko, aby stać się lepszą, bardziej kochającą partnerką.
Nancy Shavick - Tarot a miłość i przyjaźń

Sprawiedliwość a...

Miłość: postrzeganie związku jako partnerstwa. Należy uważać, aby nie grać roli sędziego, gdyż nie przyniesie to nic dobrego dla związku, tylko rozczarowanie... Także okres odczuwania zazdrości o partnera. Warto popracować nad dowartościowaniem i akceptacją siebie
Przyjaźń: równowaga w dawaniu i braniu, odczuwanie wewnętrznej satysfakcji
Zawód: poczucie spełnienia, wiedzy, kompetencji, jakieś szanse na docenienie wyników pracy i awans, możliwość rozwoju czy kariery zawodowej
Pieniądze: odpowiednio do standardu życia
Zdrowie: równowaga i spokój. Jeśli jesteś chory, nastąpi stabilizacja Twojego stanu. Jeśli były nawet pomyłki w diagnozach lekarskich, teraz otrzymasz prawidłową. Uważaj na bóle głowy i problemy z nerkami.

Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Sprawiedliwość

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 13:03

VIII. SPRAWIEDLIWOŚĆ Równowaga


Sprawiedliwość jest ósmą kartą Wielkich Arkanów. Postać uasabniająca sprawiedliwość w jednej ręce trzyma miecz, a w drugiej wagę. A więc jest to jednocześnie walka o sprawiedliwość, O obronę zasad z nią związanych. Kobieta trzymające miecz i wagę; które spotykamy na początku drugiej drogi, przedstawiane są jako postacie bardzo waleczne. Dopiero ten, kto kieruje się zasadami sprawiedliwości ,również w swoim życiu, może zwyciężyć. Należy "pokonać w sobie brak krytycyzmu na tym etapie.


ZNACZENIE KARTY: O sprawiedliwość i związane z nią prawa należy walczyć; nikt nie otrzymuje jej w prezencie Jeśli zbyt długo tolerujemy niesprawiedliwość to tracimy zaufanie. Ważne jest, by uświadomić sobie, iż sprawiedliwość nigdy nie może być jednostronna , dlatego też wymierzanie sprawiedliwości zlecano zawsze osobom neutralnym (sędziom). W Tarocie oznacza to, że na drodze prowadzącej ku poznaniu należy zważyć na szali różne aspekty danej sytuacji; nie ma nikogo, kto byłby bez winy, jak i nikogo, kto miałby wyłącznie rację. Ta karta wskazuje jednak na wymierzanie sprawiedliwości nie tyle innym, co nam samym. Zgodnie z egipską tradycją na wadze znajduje się nasze serce. Dusze zmarłych musiały przed sądem oskarżać same siebie, bronić się i osądzać. Dlatego oczy sprawiedliwości rzadko kiedy są zasłonięte. Trudno jest osądzać i karać innych, ale jeszcze trudniej czynić to wobec siebie samego; O tej stronie sprawiedliwości mówi właśnie ta: karta. I choć słuszność może być po naszej stronie, to nie oznacza jeszcze, iż możemy stanowić prawo. W Tarocie chodzi zawsze o zachowanie równowagi w naszym życiu, o znalezienie złotego środka i o stosowanie go na co dzień.


ZNACZENIE SYMBOLICZNE: przezwyciężanie trudności jest jednym z obowiązków spoczywających na człowieku. Aby go spełnić, człowiek musi umieć ustalić równowagę między siłami zła a dobra, które sam wywoła. Działanie wywołuje reakcję. Rozum musi przewidzieć atak wrogich sił, które mogą zniszczyć albo osłabić. Każde działanie oscyluje między dobrem a złem, a rozum nie umiejący zrównoważyć swych działań podobny jest do zgasłego słońca. Karta ta jest przedstawicielem umysłu kosmicznego przenikającego plan działań w poszukiwaniu równowagi. Przychodzi ona po Rydwanie dla przypomnienia o konieczności regulowania długów oraz należności człowieka w toku jego ewolucji. Nazwa Sprawiedliwość została jej nadana jako tej, która osądza działania człowieka, rozwinięte na dobre lub złe w czasie jego materialnej egzystencji, wskazanej przez kartę poprzednią. W swym znaczeniu elementarnym Sprawiedliwość przedstawia nieunikniony sąd nad człowiekiem, ocenę stanu równowagi, wywołanego przez jego uczynki, z konsekwencjami szczęśliwymi lub bolesnymi. Właściwościami Sprawiedliwości są dokładność i precyzja. Karta ta zawsze zapowiada moment zatrzymania się, poszukiwania równowagi, bezkompromisowość lub ustępstwo. Efekt jej działania uzależniony jest od znaczenia kart sąsiednich. Na przykład przy karcie Gwiazda oznacza szczęśliwy koniec procesu.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: siła, surowość, brak tolerancji w imię subiektywnie pojętego prawa; skłonność do dominacji, narzucania swej woli innym, rzekomo dla ich dobra. Wewnętrzne poczucie słuszności i przewagi duchowej, czasem pogarda dla słabszych i błądzących. Wiara we własne siły.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta surowości, obosieczna, w zależności od kart sąsiadujących oznacza albo, że zostanie nam oddana sprawiedliwość, albo że my będziemy mieli rachunki do wyrównania.


Jest to karta siły i przebiegłości w służbie prawa. Jest kartą protekcji, jak również kartą gróźb, kary, czasem zemsty. Przychodzi, aby przywrócić równowagę w momentach nieporządku, dla pożytku. Przedstawia sytuację niestabilną, wymagającą odwrócenia, zmiany. Informuje o istnieniu trudności, blokady, z której trzeba się wyrwać i uprzedza nieuchronnych zmianach. Jeżeli jakiś projekt jest w toku, może trzeba będzie go zaniechać. I Karta ta może przyciągnąć nieprzyjaciół albo zazdrość, przynosić rany fizyczne i moralne, ale może zapowiadać także triumf i spokój, ' jeżeli równowaga zostanie przywrócona przez wytrwałą obronę.

Przedstawia ludzkie poczucie sprawiedliwości ze wszystkimi błędami, jakie umysł ludzki może popełnić. Zapowiada powrót do zdrowia, jest kartą witalności i wytrwałości. W rozkładzie symbolizuje wszystko, co jest gwałtowne, instynktowne, brutalne, egoistyczne. Oznacza dyktaturę, samowolę, zdeklarowanych nieprzyjaciół. Bywa kartą niebezpieczną, perfidną, okrutną i destrukcyjną, ale w wielu sytuacjach może spełniać rolę przewodnika, który " prowadzi grupę na dobrej drodze. Karta ta mówi: niestabilność, zmienność, niezgodność, opozycja - w tym znaczeniu przedstawia równowagę. , Możliwość procesu, rehabilitacji, kontraktu.
źródło :internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Akasha
Posty: 217
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 18:05

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: Akasha » środa 08 lut 2012, 21:11

Jeden z aspektow karty XI Sprawiedliwosc, ktory czesto nie jest brany pod uwage to fakt, ze mowi ona o slusznosci zla, czy krzywdy wyrzadzonej w przeszlosci osobie, dla ktorej karty sa stawiane.

Karta takze odnosi sie do spraw duchowych i dotyczy pozytywnej karmy. Innymi slowy, osoba, dla ktorej karty sa stawiane, moze byc teraz nagrodzona za swoje dobre uczynki z przeszkosci. W tej sytuacji mowimy o lucie szczescia, korzystnych okolicznosciach, ale osoba nie rozumie skad taka dobra passa. Niemniej nalezy byc absolutnie pewnym, ze w jakis tajemniczy sposob wprowadzono rownowage w Kosmosie.

Źródło: J.Dee "Tarot and interpretation and divination"
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: dowell » piątek 15 cze 2012, 21:07

W pytaniach o finanse:

czysty, jasny osąd, sprawiedliwość, porada prawna, uregulowanie się spraw na pożądanym poziomie, aktywność społeczna, dobra ocena wyników pracy, pomyślne załatwienie spraw sądowych lub urzędowych, zawieranie formalnych umów i kontraktów, pomoc ze strony życzliwych osób, zrównoważony stan finansów, praca w sferze budżetowej lub związana z prawem.


Jako odp na pytania:

Czy czeka mnie wzrost dochodów?
Tak, ale nie będzie on duży.

Czy warto zmienić pracę?
Dobry moment jeśli ta zmiana będzie dotyczyła przejscia do sfery budżetowej

Czy teraz jest dobry czas na inwestowanie?
Tak to dobry moment.

W połączeniu z innymi kartami:

Sprawiedliwość + Mag (o) - biurokracja i biurokraci
Sprawiedliwość (o) + Cesarz - kontrola w pracy
Sprawiedliwość (o) + Koło F. (o) - kontrola finansowa
Sprawiedliwość (o) + Koło F. - proces sądowy dotyczący spraw materialnych
Sprawiedliwość + Kochankowie (o) - fikcyjny rozwód dla korzysci materialnych
Sprawiedliwość + Koło F. - sprawa sądowa przyniesie korzyści materialneŹródło:Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Rani

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: Rani » piątek 15 cze 2012, 23:05

Sprawiedliwosc

''Sprawiedliwosc, inaczej Wyrocznia to karta z numerem
8 lub 11, w zaleznosci od talii. Gdy Sprawiedliwosc
jest cyfra 8 - wtedy Moc ma numer 11 i odwrot-
nie. W mojej talii jest to ósma z kolei karta Arkanów
Wiekszych.
Karta rzeczywiscie sprawiedliwosci, chociaz czesto
karta zemsty lub kary.
W moich rozkładach prawie zawsze mówi o opóznieniu,
przestoju, ale to opóznienie ma przewaznie
dobry wpływ na obrót spraw Pytajacego, wrecz mu
sprzyja.
Sprawiedliwosc obok karty Gwiazda - to wygranie
czy pomyslne zakonczenie spraw sadowych, formalnoprawnych,
administracyjnych.
Na pytania o zwiazek zawsze mówi o separacji,
dłuzszym czy krótszym rozstaniu, nie wrózy tez powrotu
do osoby, od której sie odeszło. Czesto sugeruje,
ze osoba pytajaca ma jakies sprawy nierozwiazane
(nazywam to ogonami lub niewybetonowanym poletkiem),
czesto tez mówi o koniecznosci odciecia od siebie
przeszłosci, nie tylko formalnie, ale i mentalnie.
Przy pytaniach o sprawy zawodowe, firmowe –
przestrzega, ze nalezy sprawdzac dokumenty, które sie
podpisuje, mówi o koniecznosci trzymania ich w nalezytym
porzadku. Ostrzega, ze Pytajacego moze czekac
jakas urzedowa kontrola.
W rozkładach kart pytajacych o zdrowie wskazuje
problemy z nerkami, pecherzem, gospodarka wodna
w organizmie; czasem zapowiada operacje.''

Lena Tall
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: Katty » sobota 12 paź 2013, 17:12

"Karta Sprawiedliwości zawiera w sobie wiele kręgów tematycznych. Oznacza jasne, obiektywne poznanie, świadomie i zdecydowanie wydany osąd, nieprzekupność, zrównoważenie i prawość. Sprawiedliwość obiecuje, że uzyskamy swoje prawa. W odniesieniu di dnia codziennego mówi, ze odbieramy otoczenie jak swoje echo. Zarówno dobre jak i złe zachowanie ma swe następstwa. Jest to swego rodzaju kontrola naszych poczynań. (...)Tym sposobem karta ta jest wyrazem wysoko rozwiniętej odpowiedzialności za samego siebie. Pokazuje, że nic nie jest nam podarowane ale też nic nie jest przed nami ukryte. Sami jesteśmy odpowiedzialni za wszystko co otrzymujemy i co przeżywamy.

W życiu zawodowym Sprawiedliwość oznacza, że w pełni wyjaśniamy sobie stojące przed nami zadania i cele, a to trzeźwe i samokrytyczne rozpoznanie pozwala nam ułożyć przejrzysty plan postępowania. W dalszej kolejności karta ta pokazuje, że możemy liczyć na uczciwe, rozważne traktowanie i słuszny osąd naszego postępowania. Tam gdzie będziemy próbować zwodzić, oszukiwać lub postępować w jakiś inny nieuczciwy sposób, musimy liczyć się z porażką. Tak więc Sprawiedliwość oznacza także uczciwe praktyki w interesach i mówi, że takie postępowanie zostanie odpowiednio uhonorowane.

Na poziomie świadomościSprawiedliwość pokazuje, że znajdujemy się w fazie orzeźwienia i obiektywizacji, rozsądnego i rzeczowego poznani. Jest to czas w którym szczerze staramy się osiągnąć jasny obraz sytuacji, aby bez uprzedzenia podejść do problemów, z którymi jesteśmy konfrontowani. Decydującą rolę grają przy tym nie nasze uczucia i wrażenia, lecz logicznie myślący rozum.

W związkach osobistych karta ta zwraca uwagę przede wszystkim na uczciwość i zrównoważenie.Niekoniecznie jednak wskazuje na odprężenie i spokój, może także oznaczać zawikłanie i trudne sytuacje. Może równocześnie oznaczać harmonijne, zdrowe stosunki partnerskie, jak i <<równowagę strachu>>. Jej główne znaczenie w tym obszarze odpowiada wyważonemu rozumieniu przysłowia << Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie>>."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla Każdego
" Wątpię, więc jestem."
Awatar użytkownika
Aggata
Posty: 1305
Rejestracja: poniedziałek 22 wrz 2014, 12:09

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: Aggata » poniedziałek 30 mar 2015, 10:35

Jako karta dnia:
Taki dzień wymaga od ciebie jasności myśli. Jeśli przeżywasz konflikt lub musisz podjąć ważną decyzję, postaraj się przede wszystkim zachować uczciwość i uwzględnić dalekosiężne skutki swoich działań. Bardzo możliwe też, że właśnie dzisiaj zetkniesz się z rezultatami działań, które wykonałeś wcześniej. W zależności od tego, jak się zachowałeś kiedyś, będzie Ci albo lekko na duszy, albo odwrotnie - ciężko i mrocznie.

Jako dobra rada:
Spróbuj przyjąć obiektywny punkt widzenia. Uznaj swą odpowiedzialność za sytuację i nie zrzucaj jej na innych. Krytycznie i rozważnie zbadaj sytuację, zanim podejmiesz mądrą i uczciwą decyzję.

Jako ostrzeżenie:
Unikaj uprzedzeń i wiary w doskonałość swojego osądu.

H.Banzhaf - klucze do tarota
Gdy wygrasz sam ze soba - mozesz wygrac ze wszystkim
Awatar użytkownika
Joana
Posty: 2002
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 16:50
Kontaktowanie:

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: Joana » sobota 19 mar 2016, 18:42

Karta XI Sprawiedliwość

Tarot Primavera
Obrazek

Dla mnie karta próby utrzymania równowagi. W wielu rozkładach pokazała mi konieczność uregulowania spraw urzędowych.
Dokładne sprawdzenie dokumentów. Karta ostrzega by decyzje podejmować bardzo ostrożnie.
W relacjach międzyludzkich karta ostrzega nas przed osądzaniem innych zanim nie ocenimy własnego postępowania.
W związkach to karta partnerów, którzy wnoszą do relacji tyle samo. Panuje wtedy równouprawnienie, a para czuje
się tak samo odpowiedzialna za związek. W relacji panuje zgoda i porozumienie.
Czasami widziałam w tej karcie pary tej samej płci. Jeśli chodzi o związki, karta może pokazywać w otoczeniu innych kart
na zamiar separacji, rozwodu. Często pokazuje ślub ale cywilny.
W pytaniach o pracę to karta dobrej oceny wykonywanej przez nas pracy. Gdy ktoś szuka pracy, to możliwe że dostanie ją w urzędzie- miasta, gminy, skarbowym, w sądzie.Jeśli prowadzimy własną działalność, musimy pamiętać o formalnościach z tym związanych.
W zakresie zdrowia oznacza czas kiedy nie powinniśmy się obawiać o jego stan. Jeśli ktoś przewlekle choruje, to karta oznacza stabilizację jego stanu.

Jeśli kładę rozkłady zdrowotne i opieram się na książce "Tarot a zdrowie" Alicji Chrzanowskiej. To odwrócona karta XI Sprawiedliwość
oznacza problemy z nerkami oraz całym układem moczowym.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
nastek96
Posty: 1016
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 21:37

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: nastek96 » poniedziałek 25 lip 2016, 20:57

Co może oznaczać
Sprawiedliwość + Wieża , jako sytuacja
(jest takie połączenie wątku o Sprawiedliwości, ale uważam iz ważna jest kolejność kart, a tam jest na odwrót)
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator
Posty: 4582
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 26 lip 2016, 04:35

Moim zdaniem oznacza, że ktoś sobie nagrabił i teraz za to odpowie.;)
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
nastek96
Posty: 1016
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 21:37

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: nastek96 » wtorek 26 lip 2016, 07:06

Ohohoho, to nieźle. Nie strasz mnie :)
Awatar użytkownika
Annhedonia
Posty: 436
Rejestracja: piątek 03 cze 2016, 12:26

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: Annhedonia » wtorek 26 lip 2016, 11:50

Podobnie czuję to połączenie, co Jednorożec :tak:
Przyczyna=> skutek. Jakaś sytuacja się odezwie, co spowoduje zachwianie sytuacją obecną, natomiast ja bym jeszcze nie przesądzała, że w sposób negatywny :mysli: Wieża po prostu może też wskazywać na szybkość jakiegoś zdarzenia i zaskoczenie z tym związane. Natomiast Wieża, jak to Wieża, może zrobić rozpierduchę, ale przynosi ''oczyszczenie'' i przeważnie ''tak musiało być'', człowiek wyciąga wnioski na przyszłosc, także spokojnie- nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. ;)
Per ardua ad astra
Awatar użytkownika
nastek96
Posty: 1016
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 21:37

Re: VIII - Sprawiedliwość

Postautor: nastek96 » wtorek 26 lip 2016, 11:57

Wiem, Wieża sygnalizuje gwałtowną zmiane, potrzebe przebudowy czegoś. Cos sie zawali, ale dzieki temu zbuduje coś innego. Pewnie nic złego sie nie zdarzy :)

Wróć do „Arkana Wielkie Tarota RWS”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość