X - Koło Fortuny

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

X - Koło Fortuny

Postautor: Tarofides » piątek 12 lis 2010, 18:47

Karta Tarota Koło Fortuny

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

koło fortuny.jpg

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Mewa
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 11 lis 2010, 16:32

Re: Koło Fortuny

Postautor: Mewa » środa 29 gru 2010, 23:01

Zmiana, przeobrażenie, szczęśliwe rozwiązanie. Nieuniknione uwikłanie się w zdarzenia, które dobrze się skończą. Nagła zmiana losu. Wygrana, powodzenie. Dobry obrót losu. Wykorzystanie nadchodzącej szansy. Powodzenie w interesach. Szczęśliwy traf. Wybuch uczuć.
(źródło: J.W. Suliga "Tarot - karty, które wróżą")
Awatar użytkownika
FairyWitch
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek 22 lis 2010, 20:03

Re: Koło Fortuny

Postautor: FairyWitch » środa 29 gru 2010, 23:15

Nadchodzące zmiany.
Musimy zaakceptować, że jedyną stałą jest zmiana. Pokazuje i jednocześnie może pocieszać, że po złym zawsze następuje dobre.
To krok naprzód.
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Koło Fortuny

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 13:18

X. KOŁO FORTUNY ZMIANA

Koło Fortuny jest dziesiątą kartą Wielkich Arkanów. Nazywana ona bywa również Sfinksem. Często używana jest też nazwa Koło Szczęścia, co nie jest szczególnie trafne.

Centralne miejsce na karcie zajmuje koło symbolizujące, iż wszystko zarówno na ziemi, jak i w niebie podlega zmianom, że po jasnych chwilach życia nadciągają ciemne i na odwrót. To, co zwierzęce opada, to, co ludzkie unosi się. Nad kołem poczesne miejsce zajmuje często sfinks będący alegorią wiecznej zagadki stawania się i przemijania. To koło wszechświata domaga się od nas dotarcia do własnej fortuny, której nie należy jednak rozumieć w dosłownym tego słowa znaczeniu. Fortuna to wewnętrzne szczęście, które niewiele ma wspólnego z dobrami materialnymi.

ZNACZENIE KARTY: karta mówi, iż wszystko ma swoją cenę, ale i wszystko może ulec zmianie, jeśli tylko tego pragniemy. Symbolizuje również bezsilność wynikającą z nadmiaru obowiązków i trosk, co z kolei prowadzi do zwątpienia, a czego można jednak uniknąć. Jest symbolem ciągłych przemian, przed którymi nikt nie może uciec. Kto dociera na szczyt, spogląda stamtąd na jeszcze wyższe szczyty. Aby jednak je zdobyć, musi zejść ze swojego wierzchołka, by rozpocząć kolejną wspinaczkę. To właśnie to wieczne, koło, które unosi nas, a następnie każe opaść. To koło symbolizuje również wschody i zachody słońca, wędrówkę Księżyca i obrót Ziemi wokół własnej osi. Również i my podlegamy temu procesowi nie zauważając tego. Me rytm kosmosu żyje w nas. Tak na górze, jak i na dole. To jest właśnie tajemnica tkwiąca w astrologii czy w Tarocie, którego karty są tasowane wciąż na nowo. Kto tego nie rozumie jest Głupcem. Goethe pisał w Fauście: ,,Jeślibym chwili rzekł: Jak pięknaś! O, nadal trwaj! Nie uchodź mi!" Jednak nic nie trwa wiecznie. Trwanie jest kresem, jest śmiercią. Dlatego tak trudno zinterpretować tę kartę, ale jest ona szczególnie odpowiednia do medytacji czy kontemplacji.

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: aby móc, trzeba chcieć. Aby chcieć działać aktywnie, trzeba się odważyć. Aby odważyć się i osiągnąć powodzenie, trzeba zachować milczenie. Aby zdobyć przywilej mocy i wiedzy, trzeba umieć chcieć cierpliwie i z wytrwałością. Człowiek, który osiągnął punkt kulminacyjny życia, aby się w nim utrzymać, musi nauczyć się patrzeć spokojnym okiem w głębię przepaści. Karta ta przedstawia symbolicznie wzniesienie człowieka ku nowemu cyklowi życia jako skutek cyklu poprzedniego. W swym znaczeniu elementarnym Koło Fortuny przedstawia działania człowieka, których źródłem są czyny dokonane w przeszłości, zaś ich skutki budują przyszłość. Karta ta zapowiada bliską zmianę. Wskazuje na przełomowe wydarzenie, które będzie sprecyzowane przez karty sąsiednie.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: zdrowy i zrównoważony sąd. Umysł aktywny. Inicjatywa.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: ożywienie i wzmocnienie uczuć. Nowy cykl do przebycia. Zmiana, modyfikacja obecnej sytuacji, która dokona się poza wolą pytającego. Motorem zmian są poprzednie działania pytającego, zgodne z jego losem, niemożliwe do zmodyfikowania. Karta bardzo niejednoznaczna, jej działanie często nie ma zdecydowanego znaczenia pozytywnego albo negatywnego, podobnie jak seria Mieczy, którą rządzi. Może ochraniać albo szkodzić. Całość rozkładu pozwalają nam osądzić znaczenie zmian, jakie wywołuje. Ruch, działanie, chwilowa zmiana miejsca, podróż. Możliwe rozwiązanie problemu przez korzystną zmianę okoliczności. Koło Fortuny reprezentuje, podobnie jak Sąd, element powietrzny. Obok karty Głupiec oznacza rychłą podróż.

źródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Koło Fortuny

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 13:19

KOŁO FORTUNY
X

Karta przedstawia duże koło, czasem na podstawie z korbą. Zazwyczaj na obwodzie koła przedstawione są wizerunki kilku zwierząt, zdarza się też, że w czterech punktach koła umieszczone są litery TARO.

Przeznaczenie, bogactwo, wiara, rezultat, wyjątkowy zysk lub wyjątkowa strata, końcówka problemu, niespodzianka, poprawa, szczęście lub nieszczęście, zmiana, nowy etap w życiu.

Koło fortuny to karta losu, symbolizuje zmienność losu i dalszy przebieg wypadków. Zawirowanie w naszym życiu. Początek nowego cyklu, zmiana, na którą człowiek nie ma wpływu. Reprezentuje wiarę, sukces, rozwiązanie w związku z jakimś problemem.

Informuje, że zbliża się okres dużych zmian i że zmiany te będą na lepsze. Informuje o niespodziance; wielka szansa na wygraną, spadek, wyjątkowo duży i niespodziewany krok do przodu. To przede wszystkim możliwość takiego rozwiązania sytuacji, które diametralnie zmieni nasze życie. Jeżeli jakaś sprawa idzie źle, należy spodziewać się zmiany, jako nagrody za dotychczasowy pozytywny stosunek do życia.

W kwestiach zdrowotnych karta wskazuje na złe funkcjonowanie wątroby.

Ma magiczną siłę i dobrze jak się pojawia we wróżbie.

Na początku układu, będzie przedstawiała wyjątkowe zmiany w sprawach urzędowych lub finansowych. Zmiany te mogą być pozytywne lub negatywne, w zależności od pozycji karty. Jeżeli karta będzie w pozycji pozytywnej - koniec problemów, pozytywne zakończenie spraw urzędowych, spodziewane lub niespodziewane zyski finansowe, spadek lub wygrana, np.: karta Koło Fortuny pokaże się na początku układu blisko karty urzędowej - będzie ona oznaczała szybkie i pozytywne załatwienie problemów z dokumentami lub sprawami urzędowymi. Jeżeli będzie miała w otoczeniu Króla, Królową lub Waleta, to będzie oznaczało, że ktoś z tych osób przedstawionych przez te karty będzie pomocny przy osiągnięciu tego celu.

Pośrodku układu, będzie mówiła o stanie fizycznym i psychicznym wróżącego lub kogoś z jego bliskich np.: karta ta ukaże się w układzie dla kogoś, kto ma problemy ze zdrowiem i przygotowuje się do operacji lub pobytu w szpitalu. Będzie ona oznaczała pozytywny lub negatywny (w zależności od pozycji) rezultat.

Na końcu układu, będzie oznaczała dużą niespodziankę w sprawach uczuciowych (pozytywną lub negatywną w zależności od pozycji karty), na przykład: karta ta ukaże się we wróżbie dla osoby, która ma kłopoty w małżeństwie lub z kimś bliskim, będzie oznaczała pojawienie się nowych elementów, które przyczynią się do zakończenia tych problemów.

Generalnie w zależności od położenia karty, oraz czego dotyczy pytanie, zmiana może przyjść także w Tobie samym, możesz doznać olśnienia, zrozumieć na czym ma polegać istota tego czy innego zagadnienia. Tak czy inaczej ciężko na to pracujesz, choć sam nie zawsze wiesz po co to robisz i czasami nawet wątpisz w zasadność takiego wkładu pracy. Symbolika tej karty mówi o powtarzalności, cykliczności procesów zachodzących w świecie.

W pozycji odwrotnej, nie ma bardzo silnego negatywnego znaczenia, mimo to jednak zamiast poprawy zmiany czy zysków, może oznaczać zakończenie spokojnego okresu i początek niepokoju, komplikacje, opóźnienia, niezadowolenie w sprawach uczuciowych, załamanie wiary, przeszkody, niepewność, szczęście opuści wróżącego na pewien okres. Wymagana będzie odwaga i siła, jeżeli wróżący będzie chciał pokonać swoje problemy.
źródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: dowell » piątek 15 cze 2012, 11:49

W pytaniach o finanse:

odwrócenie biegu wydarzeń przynoszące poprawę w sferze materialnej, szczęśliwy obrót sytuacji, niepowtarzalna szansa, postęp, realizacja planów, sukces, powodzenie w interesach, biznes związany bezpośrednio z pieniędzmi, np. banki, kantory, lombardy. (Dla mnie to też GPW).

Jako odp. na pytania:

Czy czeka mnie wzrost dochodów?
Oczywiście. Dochody wzrosną szybko i znacznie.

Czy warto zmienić pracę?
Doskonały moment na zmianę pracy. Na pewno będzie to korzystne dla pytającego.

Czy jest to dobra chwila na inwestycje?

Najlepsza z mozliwych.

Karta ta w połączeniach z:

Koło Fortuny (o) + Głupiec - naiwne podejście do pieniędzy przyczyną problemów materialnych
KF(o) + Głupiec (o) - brak możliwości zwiększenia dochodów
KF + Mag - korzystna współpraca materialna z rówieśnikami
KF + Mag (o) - nierealne obietnice finansowe
KF (o) + Mag (o) - straty przez młodych ludzi
KF (o) + Kapłanka (o) - zaginięcie pieniędzy w dziwnych okolicznościach
KF + Cesarzowa - dobry moment na inwestycje
KF (o) + Cesarzowa - zaciągnięcie kredytu, uzyskanie pożyczki
KF + Cesarzowa (o) - spłata pożyczki, kredytu
KF (o) + Cesarzowa (o) - niemożność zaciągnięcia kredytu, pożyczki
KF + Cesarz - dobry moment na otwarcie własnego biznesu
KF(o) + Cesarz - nisko płatna praca
KF + Cesarz (o) - słaba orientacja wrynku pracy
KF(o) + Cesarz(o) - zmienne szczęście w sferze zawodowej
KF + Papież (o) - pieniądze zarabiane w sposób nietradycyjny
KF + Kochankowie - trafne decyzje finansowe
KF (o) + Kochankowie (o) - ostrzeżenie przed spółkami i wspólnikami
KF + Rydwan - wyjazd korzystny finansowo
KF (o) + Rydwan - złe wiadomości o finansach
KF + Rydwan (o) - podróż przyniesie straty
KF + Sprawiedliwość - formalne zawarcie spółki
KF (o) + Sprawiedliwość - przestępstwa finansowe
KF + Sprawiedliwość (o) - ulgi podatkowe
KF + Pustelnik - zyski z oprocentowania kapitału
KF + Pustelnik (o) - odkładanie pieniędzy na starość
KF (o) + Pustelnik (o) - ogłoszenie upadłości finansowej
KF + Siła - zwiększenie dochodów lub wysokie odsetki od kapitału
KF (o) + Wisielec - straty przez pracowników
KF + Śmierć - korzystna zmiana sposobu zarabiania pieniędzy
KF (o) + Śmierć (o) - warunki pracy niekorzystne dla zdrowia
KF + Umiarkowanie - stan równowagi finansowej
KF (o) + Diabeł - spadek obrotów firmy
KF (o) + Diabeł (o) - skandal związany z finansami
KF + Wieża - dobry moment na rozszerzanie działalności zawodowej (i tu mam wątpliwości)
KF (o) + Wieża (o) - rozpad spółki
KF (o) + Księżyc (o) - uzależnienie finansowe od innych
KF + Słońce - nagroda, premia, podwyżka
KF + Świat - duże pieniądze z zagranicy
KF (o) + Świat (o) - zablokowanie kont, wypłat, dochodów
KF + As Denarów + 8 Denarów + 10 Denarów - Duża wygrana np. w totolotku :D (będę codziennie stawiać sobie 4 karty i czekała na ten układ kart, co jest niestety tak prawdopodobne jak właśnie wygrana w totolotku :))

Źródło: Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Ostatnio zmieniony piątek 15 cze 2012, 12:18 przez dowell, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Katty » sobota 12 paź 2013, 16:29

"Zależnie od sposobu, w jaki podchodzimy do naszego losu, karta Koła Fortuny jest albo wyrazem naszej niemocy i bezbronności, albo stanowi wskazówkę, że spotka nas doświadczenie życiowe, dzięki któremu rozwiniemy się i będziemy bardziej dojrzali. Na poziomie wydarzeń Koło fortuny faktycznie pokazuje sytuacje, na które początkowo nie mamy żadnego wpływu. Brak rozmachu koła oznacza, więc, ze nasze zamierzenia mogą spalić na panewce. Pogoda, ruch uliczny, strajk personelu lotniczego, złośliwość przedmiotów martwych lub jakaś inna<<siła wyższa<<-niweczą nasze plany. Koło Fortuny pokazuje, że nie nadszedł (jeszcze) czas na urzeczywistnienie naszych zamiarów. Karty znajdujące się na pozostałych miejscach mogą w tym przypadku udzielić cennych wskazówek na temat możliwości dostania się na drugą, wznoszącą sie stronę Koła. Oznacza ona szczęśliwe, przyjemne i niespodziewane zmiany.

W życiu zawodowym karta ta oznacza z reguły bezsilność i nierzadko monotonię rutyny. Ale zwłaszcza tutaj głębsze zrozumienie karty wymaga wglądu w znaczenie leżące u jej postaw. Jarzmo, które odczuwamy, powoduje, że jesteśmy gotowi wziąć los we własne ręce, nawet wbrew własnej uporczywej bezradności. Tak oto Koło wskazuje na oczekujące nas duże zmiany, do których urzeczywistnienia zmusza nas los. Im szybciej pogodzimy się z losem, z koniecznością zmian, tym lepiej możemy kształtować przyszłość, traktując przeznaczenie jako rzeczywiste powołanie. Będziemy przy tym odczuwać moc tej strony Koła, która sprzyja rozwojowi. Jeśli pozostałe karty pokazują, że znajdujemy się się na wznoszącej się stronie Koła, możemy wykorzystać życzliwość chwili i osiągnąć sukces, awans lub inne korzyści. Jeśli jednak kary pokazują, drugą toczącą się w dół stronę, musimy otworzyć się na dokładne zrozumienie naszej sytuacji. Za pozornym niepowodzeniem, stratą, wypowiedzeniem z pracy może kryć się wskazówka, za pomocą której dowiemy się, jaką drogą chce poprowadzić nas los.

Na poziomie świadomości Koło Fortuny wzywa do zrozumienia konieczności nieustannej konfrontacji z faktem, że Koło Czasu ciągle na nowo zmusza nas do doskonalenia i rozwoju. Gdyby nie ta prawidłowość, która tylko pozornie nie zależy od nas, łatwo popadlibyśmy w wygodnictwo. Tylko pozornie nie mamy wpływu na los.Koło Fortuny ciągle konfrontuje nas z doświadczeniami, których przezwyciężenie prowadzi do dojrzałości.

W związkach osobistych widzimy się w tej karcie skazanymi na <<status quo>>: albo nie mamy życiowego partnera, albo żyjemy w problematycznym, niezadowalającym związku. Także tutaj najpierw należy rozpoznać, czego możemy się nauczyć przez zaistniałą sytuację. Dopiero wtedy można liczyć na szczęśliwą odmianę losu.

Źródło: Hajo Banzhaf,Tarot dla każdego
" Wątpię, więc jestem."
MonikaAbya

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: MonikaAbya » poniedziałek 15 gru 2014, 20:52

Koło fortuny oznacza zmianę, przeobrażenie. Szczęście, Wygrana, powodzenie w interesach, w małżeństwie, w pracy.
mufinka

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: mufinka » niedziela 21 gru 2014, 16:38

Mi ta karta mówi o
- zdarzeniach losowych, na ktore nie mamy wpływu, nie wszystko zalezy od nas , przeznaczenie
- dosłownie pokazała tez gry losowe - lotto
- poslizg na podlodze taki mały wypadek
- cos co przychodzi z zewnatzr od drugiej osoby niepodziewanie
- atmosfere gdy bardzo sie spieszymy i szykujemy do wyjscia , biegamy szykujac sie i myslimy czy wszytsko wziełam (jak w kołowrotku )
:kwiatek:
Awatar użytkownika
Filifionka
Posty: 764
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2014, 14:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Filifionka » niedziela 21 gru 2014, 16:43

Ja jeszcze dodam z czym mi się kojarzy. Koło fortuny to taka kołomyja, właściwie w jednej chwili może wszystko się obrócić na korzyść lub niekorzyść. Jeśli nie wiedzie nam się najlepiej, to nie ma się czym martwić, bo raz na wozie, raz pod wozem. Nic nie jest trwałe, to, że w danej chwili nam się powodzi nie oznacza, że będzie tak zawsze. Koło Fortuny jest więc też radą, aby czerpać z życia jak najwięcej, nie przejmować się porażkami (bo każdy kij ma dwa końce - z porażki można wykuć coś pozytywnego) i być świadomym tego, że życie wciąż się zmienia i nawet najmniejsze zdarzenie może na nie radykalnie wpłynąć.
Są tacy, co zostają w domu, i tacy, co odchodzą.
Zawsze tak było.
Każdy może sam wybrać, ale musi to zrobić, póki jeszcze czas, i w żadnym razie nie rozmyślić się.
Awatar użytkownika
Dzina
Posty: 954
Rejestracja: sobota 28 wrz 2013, 12:38

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Dzina » poniedziałek 15 cze 2015, 12:58

Jako karta dnia? Jakie mace doświadczenia?
Awatar użytkownika
Karolina 11
Posty: 347
Rejestracja: niedziela 13 sty 2013, 14:17
Kontaktowanie:

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Karolina 11 » poniedziałek 15 cze 2015, 14:48

U mnie Koło Fortuny jako dniówka bardzo często oznacza dzień pełen możliwości, taki kluczowy dzień, gdzie muszę dokonać wyboru (bądź wyborów), który w sposób znaczący wpłynie na moją przyszłość. Często jest to również dzień tzw. przychylności losu, miłych niespodzianek pt. "o, nie spodziewałabym się, że tak dobrze pójdzie". Nierzadko też wyciągam tę kartę na dzień- można powiedzieć- pełen wrażeń, gdy mnóstwo się dzieje, tak jakby całe życie sprowadzić do 24 godzin- innymi słowy taki dzień, którego nie da się jednoznacznie opisać pt. "miły czy niemiły", itd. Pojawia się również na dni niezwykłe, w jakiś sposób znaczące, przełomowe, gdy coś ważnego, niezwykłego się dzieje. Kilka razy wyciągnęłam tę kartę na dzień podróży.
Także to tak bardziej ogólnie, w sumie, ponieważ ja interpretuję daną kartę w zależności od sposobu jej przedstawienia w danej talii, tak więc wiele zależy od wizerunku- w tym wypadku- Koła Fortuny. Ale te powyższe przykłady są takie, można powiedzieć, bardziej reprezentatywne dla tej karty, zresztą też nie wszystko pamiętam, ponieważ nie zapisuję wszystkich rozkładów.
Np. kiedyś wyciągnęłam tę kartę na dzień "studiowania" astrologii, innym razem na dzień, w którym zdawałam na prawo jazdy, kiedy indziej na dzień, w którym założyłam się o coś i wygrałam, a był też taki dzień, kiedy Koło Fortuny pokazało mi znalezienie na chodniku pieniędzy. ;)
Jestem kreatorem swojej rzeczywistości.

Zapraszam na mojego bloga: http://ezoterycznie-blog.blogspot.com :)
Awatar użytkownika
Dzina
Posty: 954
Rejestracja: sobota 28 wrz 2013, 12:38

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Dzina » poniedziałek 15 cze 2015, 16:36

no a mnie koło fortuny dziś pokazało ,że kluczowa sprawa dla mnie nie rozwiązała się , nie ma jej końca
Awatar użytkownika
Dzina
Posty: 954
Rejestracja: sobota 28 wrz 2013, 12:38

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Dzina » środa 24 cze 2015, 19:14

Dzina pisze:no a mnie koło fortuny dziś pokazało ,że kluczowa sprawa dla mnie nie rozwiązała się , nie ma jej końca
dlatego też boję się tej karty ,bo na końcy pokazuje mi dosłownie,że sprawy w wrócą do punktu wyjścia i nic nie idą naprzód
Awatar użytkownika
Perełka
Moderator
Posty: 3740
Rejestracja: poniedziałek 30 mar 2015, 22:44

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Perełka » czwartek 25 cze 2015, 10:03

Myślę, że koło fortuny może oznaczać zmiany na lepsze, gdy jest coś źle, natomiast na gorsze, gdy jest dobrze...
Prawdziwe światło to świadomość swojej ciemności
Zapraszam na mój blog ;) http://tajemnice-tarota.blogspot.com/
Polecam nieszczęśliwie zakochanym :pociesza: https://www.niemartwsie.pl/artykul/N/ni ... -zakochani
Awatar użytkownika
Joana
Posty: 2017
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 16:50
Kontaktowanie:

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Joana » środa 09 mar 2016, 20:51

Karta X Koło Fortuny

Happy Tarot

Obrazek

Karta ruchu, zmian, początek nowego etapu. Nowe możliwości, szanse. Jeśli jest otoczona optymistycznymi kartami zwiastuje okres sukcesów.
Jeśli karty otaczające są trudne oznacza cykl zejścia, czyli gorszy czas. W moich rozkładach czasami pojawia się jako karta odmowy udzielenia jasnej
odpowiedzi na pytanie.Będzie dokładnie to co los zadecyduje. Nie mamy większego wpływu na bieg wydarzeń.
W pytaniach o finanse to karta szans na zarobek, realizacji planów, okres zwiększenia dochodów, dobry czas na inwestycje. Karta zachęca do oszczędzania.
W sferze uczuć, to karta związku z przeznaczenia, partnerzy którzy już niejedno przeszli razem. Możliwe zmiany w związku, rozstanie, zdrada.
W zakresie zdrowia karta informuje o chorobach dróg żółciowych, woreczka, wątroby. Może wskazywać na choroby śledziony i trzustki.
Nie zadawaj pytań, na które nie chcesz poznać odpowiedzi.
Moja strona internetowa

http://joanna-tarot.tumblr.com/
Awatar użytkownika
Jednorożec LeCaro
Moderator
Posty: 4662
Rejestracja: niedziela 22 mar 2015, 00:35
Lokalizacja: Kraków

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Jednorożec LeCaro » wtorek 22 lis 2016, 21:20

Moja dygresja na temat Koła... :)
Koło jest okrągłe... nie tnie jak Śmierć, nie wali się jak Wieża - ono trwa i się kręci przez całe nasze życie. Nawet jeśli są przy nim karty niekorzystne, to zmiana zapowiadana przez Koło zazwyczaj nie do końca jest zła, bo otwiera inne możliwości - chociaż nie zawsze potrafimy to na początku dostrzec. W przeciwieństwie do Wieży i Śmierci, które często mogą zapowiadać bardzo nieprzyjemne, "ostateczne" rzeczy, budowanie wszystkiego od nowa i zazwyczaj same w sobie nie popychają do działania, zmiany - Koło Fortuny to trochę taka "zamiana miejsc": jedne drzwi się zamykają, ale równocześnie inne się otwierają. I mimo że te "nowe drzwi" na początku mogą nam się nie podobać, to często z czasem okazuje się że koniec końców wychodzą nam na dobre. ;) W tym aspekcie Koło jest dla mnie podobne do Wisielca - zmusza do przewartościowania, spojrzenia pod innym kątem, zmiany priorytetów - różnica jest ta, że ono nie pyta o zgodę i robi to niejako za nas, nie daje czasu na rozmyślania i przygotowanie się do zmiany.;)
. . . . . . . . . . . Obrazek
LUX IN TENEBRIS LUCET. . .Ewangelia wg Jana 1,5
* * * * * * * * * * * * * * * * *
Zanim poprosisz mnie o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem mojego Gabinetu: klik!
Awatar użytkownika
Adrianna
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 23 sie 2016, 13:12

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Adrianna » wtorek 29 lis 2016, 21:04

Mi Koło Fortuny odwrócone jako karta dzienna pokazała dzień, w którym przeplatały się wiadomości dobre i złe, ale nic złego czy specjalnie dobrego się nie stało, po prostu dostawałam wieści czy od kogoś z rodziny, czy znajomych, które wpływały na mnie w pozytywny bądź negatywny sposób.
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2101
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: X - Koło Fortuny

Postautor: Luks » środa 07 gru 2016, 22:23

Warto zaznaczyć, że jest to karta transformacyjna, a więc zapowiada wielkie zmiany w życiu bądź nawet serię zmian. Było dobrze będzie gorzej... było źle, ulegnie poprawie. Typowe hasła - zmiany, niestabilność, odmiana, ruch, "loteria życiowa".
To też karta Losu - a więc są to zmiany od nas niezależne, a często także trudne do przewidzenia. Jest to zatem też karta zdarzeń losowych oraz niespodzianek.
To oczywiście wywód na podstawie opisów autorytetów, ale piszę także z własnego doświadczenia. :)

Wróć do „Arkana Wielkie Tarota RWS”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości