Tarot miłości - charakterystyka partnera

Margola
Posty: 370
Rejestracja: wtorek 22 lis 2011, 22:17
Lokalizacja: Mazowieckie

Tarot miłości - charakterystyka partnera

Postautor: Margola » czwartek 26 sty 2012, 12:04

Pomyślałam że wzbogacę nasze forum o ciekawe interpretacje znalezione w necie :)
Źródło: Strona internetowa Astromagia http://www.astromagia.pl/
Ps. Można również wylosować kartę na siebie i porównać z kartą partnera :oczko:
Spotykasz kogoś. Serce szaleje, motyle w brzuchu trzepocą. Lecz kim w rzeczywistości jest obiekt Twoich westchnień? Czy mówi prawdę? Czy kocha? Czy możesz mu/jej zaufać? Ileż pytań się rodzi. Na wszystkie szczegółowo odpowie Ci tarot.
Z talii tarota wyjmij 22 Wielkie Arkana. Pomieszaj je i potasuj. Następnie przełóż je lewą ręką „od siebie” na 3 stosiki. Zbierz w wachlarz. Teraz intensywnie pomyśl o wybranku (wybrance), wyobrażając sobie go/ją dokładnie, i wyciągnij jedną kartę. Symbolizuje ona partnera, ujawnia stan jego uczuć oraz podaje prognozę na przy0 GŁUPIEC
Obrazek
Głupiec to ktoś, kto nigdy nie dojrzeje. Wiecznie beztroski, spontaniczny, nieliczący się z konsekwencjami. Lubi muzykę, alkohol, lekkie narkotyki i imprezy aż po świt. Żyje chwilą. Ma dobre intencje, lecz gorzej z realizacją zadań. Ciągle szuka czegoś nowego: przygód, rozrywki, ekstremalnych doświadczeń. Jeśli pojawia się problem, Głupiec za wszelką cenę próbuje go zignorować albo obejść. Popełnia wciąż te same błędy. Ma wyobraźnię, lecz na pewno nie użyje jej do zaplanowania Wam bezpiecznej przyszłości. To ktoś, kto chętnie zasypie pościel płatkami róż, ale nie zatroszczy się, jak wychowywać dziecko. Poza tym raczej nie dba o antykoncepcję... Nie bywa też odpowiedzialny finansowo. Np. weźmie kredyt i nie sprawdzi, jak wyglądają warunki spłaty. Albo bezmyślnie – bez widoków na zwrot – pożyczy komuś pieniądze, przeznaczone na utrzymanie, zgubi zegarek, „posieje” dokumenty... Romans z nim z pewnością będzie zabawny, podniecający, szalony, inspirujący. Ale życie? Nie wiąż się z nim dla własnego dobra. Chyba że wzdychasz do lekkoduchów i dysponujesz niewyczerpanymi zasobami anielskiej cierpliwości oraz znakomitego humoru. Bez względu na okoliczności.

Karta odwrócona
Cóż, czeka Cię krótki romans, po którym Głupiec ucieknie od Ciebie bez słowa wyjaśnienia, niczym kompletny pętak. Wieczorem będzie mówić, jak bardzo kocha, a rano zabierze szczoteczkę do zębów i nie będzie odbierać telefonów. Zapomnij o nim – im szybciej, tym lepiej.
I MAG
Obrazek

Mag jest pozytywnie nastawiony do życia, witalny, skłonny do eksperymentów w miłości i seksie. Przygotuj się, że robi pięć rzeczy jednocześnie (zdarza mu się żadnej nie kończyć!) i wszystko musi mieć „zaraz”. Często przecenia swoje możliwości. W sytuacji, gdy nie czuje się komfortowo, z reguły udaje twardziela. Nie kłamie, lecz fantazjuje; naucz się to rozróżniać. Gaszenie nadmiernego entuzjazmu Maga nie jest wdzięcznym zadaniem – będziesz postrzegana jako beznadziejna nudziara – ale w takim tandemie ktoś musi przecież twardo stąpać po ziemi. Uwaga: Mag uwielbia teatralne efekty, lecz nie nabierzesz go na typowe damskie sztuczki. Najlepiej, kiedy mu czymś zaimponujesz. Pamiętaj: on potrzebuje mistrza, przewodnika, ale czy go wysłucha, to już inna historia... Jeżeli jest kobietą, przyciąga do siebie mężczyzn delikatnych, subtelnych. Jednakże tacy jej nie satysfakcjonują. Podniecają ją silni mężczyźni, którzy wiedzą, czego chcą i potrafią to zdobyć. Nie miej nadziei na szczęśliwy, długi związek z Magiem, gdy większość czasu zwykłaś spędzać przed komputerem lub w zaciszu bibliotek. Albo jeśli jesteś istotą romantyczną, która chciałaby przebywać z ukochaną osobą tylko we dwoje, w wymoszczonym rozkosznie gniazdku. Nie uda się, bo Mag nie usiedzi na miejscu. Nie przejawi również ochoty, by głębiej wczuwać się w Twoją psychikę. Ma dobry charakter, lecz jako młody człowiek nie jest jeszcze w pełni ukształtowany duchowo. Niestety, nie zawsze dorośleje z wiekiem. Jeśli jednak naprawdę oboje się pokochacie, macie szansę na wspaniały związek. Możesz oczekiwać ożywczego romansu, oświadczyn, małżeństwa.

Karta odwrócona
Tu nie wystarczy być mądrzejszą osobą. Walka z bałaganem czynionym przez Maga na wszystkich frontach, kojenie jego kompleksów oraz radzenie sobie z jego manipulacjami i szaleństwami załamie Cię prędzej czy później.

II KAPŁANKA

Obrazek

Na zewnątrz pozornie pewna siebie, w środku bywa niezwykle delikatna, empatyczna, skora do refleksji. Od partnera/partnerki oczekuje zrozumienia, rozmów, głębokiej analizy zagadnień. Szuka pokrewnej duszy. Niestety, często się myli i wybiera tych, którzy ją wykorzystują lub tłamszą. Tkwi w toksycznych związkach z powodu zgubnej skłonności do pozostawiania spraw własnemu biegowi. Odpowiedzialność za bliskie osoby przejmuje niejako automatycznie. Jest wspierająca, choć mało konsekwentna. Zraniona, zamyka się w sobie. Nie umie brnąć w konflikt (jeżeli w ogóle upomni się o swoje, zaraz wycofuje się w panice), a jeśli już, to z reguły przegrywa. Łatwo ją zakrzyczeć. Obrony swoich granic uczy się z wiekiem, w miarę zdobywania mądrości oraz życiowego doświadczenia. W seksie bezinteresowna i czuła. Jeśli kobieta – Kapłanka nie miewa orgazmu, gotowa jest udawać, aby nie robić przykrości partnerowi. Wiążąc się z nią, masz szczęście. Nie zmarnuj go żerując na jej dobroci i uduchowieniu. Prawda, że bunt Kapłanki przeważnie rozpływa się we łzach, lecz nawet ona w końcu potrafi powiedzieć: nie.

Karta odwrócona

Człowiek, którego określa ta karta, ma nieustanne poczucie beznadziejności, nękają go obsesyjne myśli, nałogi. Odwrócona Kapłanka nie rozpoznaje własnych potrzeb. Ignoruje je. Nie lubi siebie, zatem przebywanie z nią jest podszyte frustracją. Konieczność nieustannego poświęcania się na rzecz rodziny bywa, owszem, wygodna, lecz jękliwe domaganie się uznania – żałosne i męczące. Długotrwałe stresy spowodowane brakiem spełnienia wywołują u niej depresję, a w następstwie – często – chroniczne dolegliwości. Związek ma przyszłość pod warunkiem, że poślesz ją na solidną psychoterapię.

III CESARZOWA

Obrazek

Osoba, o którą pytasz, jest „do tańca i do różańca”. Praktyczna i romantyczna, energiczna i komunikatywna, stanowi ucieleśnienie marzeń o kimś mocnym, przyjacielu/przyjaciółce, kochankowi/kochance w jednym. Dobrze dogaduje się z ludźmi. Nie najgorzej również troszczy się o siebie. Potrafi zarobić pieniądze (jeżeli nie uda się inaczej, poszuka bogatego sponsora) i zwykle dostaje, co chce. Interesuje się tymi, którzy coś sobą reprezentują. Jest silna, czuła, serdeczna, lecz niekiedy wychodzi z niej straszna despotka. Lubi być doceniona.
Przywiązuje wielką wagę do zewnętrznego wyglądu. MUSI też pięknie mieszkać, ale nie czeka z założonymi rękami, aż jej urządzą mieszkanko. W potrzebie zakasze rękawy, wymaluje, wytapetuje, a w końcu gustownie ozdobi wnętrza. Jest wszechstronna. Wszystko załatwi, zaplanuje, zorganizuje. W kryzysie bez narzekania weźmie odpowiedzialność za bliskich. Natomiast naprawdę szczęśliwa poczuje się dopiero we własnym domu z ogródkiem. Nie bez znaczenia jest fakt, że kocha przyrodę i ma rękę do roślin.
Miłość, seks są dla niej ogromnie istotne. Czerpie z nich radość. W życiu kieruje się emocjami. Jeśli karta symbolizuje kobietę, jest dobrą mamą, a później niezłą teściową. Jeśli Twojego mężczyznę, oznacza to że wybrałaś odpowiedniego kandydata na męża i ojca swoich dzieci.

Karta odwrócona
Trafiłaś/eś na istotę agresywną i zachłanną. Kogoś, kto niewłaściwie gospodaruje pieniędzmi oraz swoim ciałem. Na tyrana albo wulgarną czy lekkomyślną dziwkę z charakteru – bez względu na płeć. Kiedy Cesarzowa symbolizuje mężczyznę, to z reguły pozostaje on w wyniszczającej relacji z matką i trudnych stosunkach z kobietami.

IV CESARZ

Obrazek

Karta Cesarz mówi, że to osoba dla Ciebie, jeżeli tęsknisz za kimś, kto jednocześnie stanie się dla Ciebie zrównoważonym partnerem, wyrozumiałym rodzicem i gorącym kochankiem. Władca zapewni Ci stabilny, bezpieczny dom. Możesz na nim (niej) polegać. Jest ambitny, praktyczny i dojrzały życiowo. Harmonijnie godzi sprawy zawodowe z rodzinnymi. Ideał? Niekoniecznie, gdyż związek z Cesarzem tylko wtedy bywa naprawdę partnerski, jeśli budują go dwie zrównoważone osobowości. „Cesarska” towarzyszka (towarzysz) musi jasno zakreślić „własne granice”, a ponadto nauczyć się wymagać. Np. rodzinne obowiązki powinniście wspólnie uzgodnić i podzielić, ale to Ty zadbaj, żeby zostały rzetelnie wykonane przez Was oboje.
Cesarz mężczyzna będzie klasyczną „delikatną kobietką” chętnie ochraniał i osłaniał, lecz niewątpliwie wykorzysta fakt, iż jest głową domu. Władca lubi rządzić! Jeżeli utracisz czujność, rychło zamieni się w Twego „szefa”. Presję wywierać zechce w najlepszych intencjach, przekonany, że wie, co przyzwoite i słuszne... Kobieta-Cesarz posiada męskie cechy osobowości. To ona dzierży portfel, decyduje o wydatkach. Z silnym partnerem walczy, natomiast w układzie ze słabym tyra za siebie i za niego, troszcząc się dosłownie o wszystko. Ale czy go poważa?


Karta odwrócona
Niezależnie od płci, okaże się typem co najmniej upartym i kłótliwym. Równie dobrze możesz popaść na domowego ciemiężcę, który nie tylko „płaci i wymaga”, ale żąda pełnego podporządkowania. W jednym i drugim przypadku zostaniesz potraktowana/y przedmiotowo. Nie wiąż się. A jeśli już z nim/nią jesteś, pomyśl, co knuje przeciwko Tobie i rozważnie, ostrożnie wycofaj się z układu.

V KAPŁAN

Obrazek

Pod wieloma względami Twój wybranek (wybranka) jest niezwyczajnym człowiekiem. Bywa cudownym partnerem, wspaniałym nauczycielem, charyzmatycznym guru. Mnóstwo z siebie daje, ale na szczęście potrafi także brać. Jest prawy, tolerancyjny i wewnętrznie zharmonizowany. Jednak jego zalety naprawdę dostrzeże tylko osoba równie mądra i podobnie zainteresowana rozwojem duchowym. U jego boku odnajdzie miłość co prawda pozbawioną dzikich porywów, ale za to spokojną, serdeczną, akceptującą. Młodym, skłonnym do życiowych eksperymentów osobom Kapłan zawsze będzie kojarzył się bardziej z wysoce moralnym, acz nieco konserwatywnym Mistrzem (Mistrzynią), niż pełnokrwistym kochankiem (kochanką). Kapłan bowiem zwykle nie jest nadmiernie zainteresowany zmysłową stroną życia. Namiętności przesublimował; uważa, że filozofia, religia, a nawet polityka są ważniejsze, niż seks. Należy mu ufać, ale nie wolno oczekiwać, że dla miłości wyrzeknie się swoich ideałów. Jeśli więc w związku szukasz szalonej namiętności, nie będzie to dla Ciebie odpowiedni partner.

Karta odwrócona
Szumna moralność stanowi zasłonę, za jaką często kłębią się stłumione emocje oraz problemy związane m.in. z niezaspokojoną ambicją i seksem. Odwrócony Kapłan to niejednokrotnie impotent (lub oziębła kobieta), który ze swojej ułomności uczynił (na zewnątrz) cnotę i wymachuje nią, niczym sztandarem. Nienawidzi i tępi każdego, kto ośmiela się myśleć inaczej. Typ fanatyka, gotowego zamęczyć w imię „dobra”. Zamknięty na tzw. sprawy wyższe. Nie daj się nabrać na jego (jej) rzekomą ascezę lub krystaliczną uczciwość. Padniesz ofiarą tyranii i zakłamania.

VI KOCHANKOWIE

Obrazek

Osobę, która reprezentuje Kochanków, cechuje ogromne pragnienie miłości. Poza tym jest łagodna, kochliwa, wrażliwa. Czasem optymistycznie patrzy na świat. Niekiedy liczą się dla niego/niej tylko uczucia. Jest wielkim romantykiem, choć czasem nie widzi rzeczy takimi, jakimi są. Wierzy, że życiowe problemy w jakiś sposób same się rozwiążą, najlepiej bez jej udziału. Co nie znaczy, że nie dręczą jej wątpliwości! Chwiejna, pogrążona w rozterkach nie umie podjąć stanowczej decyzji o rozstaniu z kłopotliwym przyjacielem/przyjaciółką, wyprowadzce z domu rodzinnego lub... zlikwidowaniu miłosnego trójkąta. Na szczęście z partnerem – Kochankami można dyskutować i zwykle dochodzi się do porozumienia. Taka osoba będzie szanować Twoje potrzeby. Na człowieka symbolizowanego przez Wielki Arkan VI dosyć łatwo wpłynąć. Mimo to Kochankowie często stają się powodem psychicznego dyskomfortu. Nieraz symbolizowana przez nich osoba niepotrzebnie się frustruje, wyolbrzymia przeszkody lub nadmiernie liczy się z cudzym zdaniem.
Musisz z nim/nią postępować konsekwentnie. Jeżeli całkowicie podporządkujesz się Kochankom, możesz być pewna, że czeka Cię jedynie piękny romans. Natomiast we wspólnym życiu, niestety, nie będzie tak różowo. Kochankowie szybko orientują się, że wolno im więcej, niż chciałabyś pozwolić. Nie zawsze bywają wierne, ale za to troszczą się o rodzinę, są też sympatyczne i czułe.

Karta odwrócona

Niewierność, nielojalność, niestabilność emocjonalna – oto czego możesz się spodziewać. To osoba na zmianę histerycznie płaczliwa i agresywna. Trudno się od niej uwolnić. W miłości czuje się wykorzystywana albo niezrozumiana i pokrzywdzona, a w dodatku stale się obraża. Lubi wpędzać w poczucie winy. Czy Wasz układ ma sens?

VII RYDWAN

Obrazek

Rydwan tryska energią. Lubi zmiany, ruch i gotowy jest wiele poświęcić, aby pokonać przeszkody, dzielące go od celu. Potrafi polegać na samym sobie, a w kontaktach z ludźmi czuje się pozytywnie zmotywowany. Jest zręczny, pracowity, wie, że sukces nie spadnie mu z nieba, lecz w miłości nade wszystko kocha ryzyko. Z zasady wybiera „trudne” kobiety albo – jeśli reprezentuje kobietę – atrakcyjnych mężczyzn, będących obiektem zakusów koleżanek. Uczucie stanowi dla Rydwana rodzaj wyzwania, któremu stara się sprostać podobnie, jak innym życiowym problemom. Pamiętaj, że potrzebuje niezależności. Jeżeli chcesz go (ją) do czegoś nakłonić, musisz przedstawiać swoje racje w przekonujący, logiczny sposób. Inaczej przegrasz, a w kłótni Rydwan szybko znokautuje Cię dynamicznymi, błyskotliwymi ripostami.
Związek z Rydwanem jest ekscytujący, daleki od codziennej rutyny. Jest aktywny w sypialni, poszukujący w seksie. Erotyka stanowi dla niej (niego) bardzo istotny element egzystencji. Kobieta Rydwan często postrzegana jest jako dominująca w łóżku. Mężczyźni mogą obawiać się, że nazbyt lubi erotyczne eksperymenty. Podsumowując: możesz zakochać się bez obaw. Czeka Was uczucie piękne, choć na początku trzeba o nie trochę zabiegać.

Karta odwrócona
Wszystko zmierza ku klęsce. Trafiła Ci się osoba nadmiernie pewna siebie, uparta, mściwa. Zarówno zachowanie, jak błędy, które popełnia, są konsekwencją dawnych działań lub poczynań. Więc zanim powiesz tak, sprawdź przeszłość ukochanego (ukochanej).

VIII SIŁA

Obrazek

Karta zdradza o cierpieniach w przeszłości. Ale za to teraz osoba, którą ma symbolizować, jest pewna siebie, swobodnie wygłasza poglądy i zawsze potrafi ich obronić. Gdy chce coś osiągnąć, będzie tak długo drążyć, aż otrzyma przedmiot pożądania. Zwykle nie narzeka na życie rodzinne. Po prostu uwielbia dzieci. Choć istotna też jest dla niej samorealizacja.
Lubi sport, ruch, aktywność i towarzystwo, ale potrafi przystopować w dojrzałym wieku. Przyjemnie z nią być, przyjaźnić się. Jest energiczna, pogodna i ma gest, wtedy kiedy potrzeba. Egzotyka nie jest jej obca, ale trzeba obchodzić się z nią jak z jajkiem. Nie można jej rozpuścić, bo wejdzie na głowę. Umie palnąć tak, że aż w pięty pójdzie, lecz złość szybko jej mija. Zaraz po wybuchu skumulowanych uczuć, nie pamięta, o co jej tak naprawdę chodziło. Ta impulsywność może być wadą szczególnie dla kogoś, kto ma zwyczaj długo przeżywać każdą wypowiedzianą przez nią kwestię. Chętnie dogadza sobie na każdym kroku i oczywiście nie pogardzi też dobrym jedzeniem. Na krótko można ją kupić komplementem, ale aby z nią być na co dzień, potrzeba osoby o silnym charakterze, czułym sercu i niebywałej inteligencji.

Karta odwrócona

Oznacza u wybranka/wybranki energię, której się nie kontroluje. W wersji soft wyobraża słabość, pesymizm, tchórzostwo i brak woli, natomiast w wersji hard – nieczułość, brutalność, arogancję i bezczelność. Do zestawu należy dołączyć jeszcze agresję, głupotę i przekonanie o własnym jedynym i słusznym zdaniu. Osoba związana z kimś takim może spodziewać się poniżania, bicia i wszelkich innych form przemocy. Lepiej nich ucieka, póki czas.

IX PUSTELNIK

Obrazek


Osoba, którą ta karta symbolizuje, bywa człowiekiem „po przejściach”. Jego (jej) poprzednie związki uczuciowe nie utrzymały się, z natury jest bowiem samotnikiem, mającym dużą potrzebę wolności. Pustelnik podąża za swym głosem wewnętrznym, potrzebuje spokoju, czasu, przestrzeni. Dlatego dość trudno mu podporządkować się czyjejś ideologii, osobowości albo – co gorsza – nakazom. Ostrzegam, że niewiele uda się na nim wymusić. Emocjonalnemu szantażowi ulega tylko na pozór, natomiast „w środku” oddala się duchowo. Podczas ewentualnych nieporozumień wycofuje w milczenie (uwaga! ciche dni!) albo... ucieka do jakiegoś własnego azylu. Zwykle unika natychmiastowej konfrontacji z problemami. Wiążące decyzje odkłada na później, co z reguły wychodzi mu na dobre.
Najszczęśliwszy jest, gdy wykonuje wszystko we własnym rytmie. Ma naturę refleksyjną i poszukującą. Jego ukochany (ukochana) powinien rozumieć Pustelnika i podzielać jego zainteresowania. A jeżeli partner jest przy tym osobą bardziej optymistyczną i towarzyską, wówczas w związku udaje się zachować zdrową równowagę między „eremickim” pragnieniem izolacji a żywymi kontaktami z ludźmi. Niekiedy wyciągnięcie karty Pustelnika informuje, że Twój luby (luba) akurat liże rany po życiowej porażce. Wtedy zwyczajnie bądź obok i nie staraj się niczego przyspieszać. Tym bardziej, że karta ta symbolizuje wycofanie się z aktywności seksualnej. W gorszym wariancie zapowiada także głębokie erotyczne zahamowania partnera.

Karta odwrócona

Egocentryczny, znerwicowany i pełen kompleksów mierzy bliźnich swoją miarką. Nie zmienisz go natomiast podejrzliwość i skąpstwo Pustelnika ogromnie utrudnią Ci przyszłość. Zatem karta przestrzega przed bolesną próbą, jaką niewątpliwie okazałaby się taka miłość. Zachowaj ostrożność. Nie angażuj się.

X KOŁO FORTUNY

Obrazek


Człowiek, którego symbolizuje Koło Fortuny, to szczęściarz. Bywał na wozie i pod wozem, ale za każdym razem potrafił wydobyć się z tarapatów i z nową energią ruszyć do przodu. Umie dostrzegać pozytywne strony rzeczywistości, co oznacza, że jego szklanka jest zawsze do połowy pełna. Ma żywe usposobienie. Z takim partnerem (partnerką) nie sposób się nudzić: nagle pojawia się z biletami lotniczymi na Hawaje lub szast-prast, zapisuje Cię na kurs skoków spadochronowych. Niespodzianki w rodzaju „porwania” na kolację, zwieńczoną szaloną nocą w hotelu, zdarzają się częściej, niż mogłabyś (mógłbyś) to początkowo zakładać. Koło Fortuny zazwyczaj ma gest oraz środki na realizację swoich pomysłów i celów. Z oszczędzaniem nie przesadza. Żyje intensywnie. Potrafi zarobić. Los go/ją faworyzuje, tym niemniej on/ona umie temu losowi pomóc. Potrafi także zaakceptować przemijanie i nieuchronne zmiany, jakie niosą za sobą wiek średni czy starość.
Generalnie osoba, którą przedstawia ta karta, jest otwarta i przyjaźnie nastawiona do ludzi. W miłości raczej stała. W seksie entuzjastyczna. Z ochotą daje się ponieść namiętności. W razie kryzysu – walczy. Stara się wyciągać właściwe wnioski z porażek, zaś niesprzyjające okoliczności przezwyciężać, słusznie licząc na szczęście, zatem nawet solidny niefart w amorach zwykle wychodzi mu na dobre.

Karta odwrócona

Przed Tobą zerwanie lub, w najlepszym przypadku, gwałtowna bitwa o uczucie. Ponadto w relacji z tym mężczyzną (kobietą) czekają Cię duże problemy emocjonalne. Czasem też karta ostrzega, że on/ona ma ochotę na seksualne perwersje, nie do przyjęcia na tym etapie Twojego życia. Drugie znaczenie: trudny związek z pechowcem, utracjuszem bądź osobą ogromnie konfliktową. Poszukaj w sobie siły i zakończ go.

XI SPRAWIEDLIWOŚĆ

Obrazek


Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan VIII Sprawiedliwość kieruje się rozumem, nie uczuciami. Jest rozsądna, tolerancyjna, wewnętrznie poukładana. W miłości stała i uczciwa. Rozwodów nie uznaje nie tyle z pobudek religijnych, ale dlatego że gotowa jest ponosić konsekwencje swoich czynów. Często bardziej zajmuje się karierą, niż miłosnymi związkami. Zdystansowana i nieco zamknięta, może z ochotą zawrzeć małżeństwo dla pomnożenia dóbr albo dla życiowego awansu. Mężczyźnie – Sprawiedliwości partnerka niejednokrotnie potrzebna jest raczej ze względów praktycznych, aniżeli emocjonalnych.
Człowiek symbolizowany przez tę kartę ma o sobie wysokie mniemanie, lecz mimo to czasem czuje się niedoceniony. Natomiast sam nie zawsze chce zrozumieć swego bliźniego, a zwłaszcza jego wady.
W relacji ze Sprawiedliwością należy dbać o harmonijny rozkład sił. (Kiedy jest górą, daje to odczuć w mało przyjemny sposób. A jeśli się obrazi, argumenty lub prośby drugiej strony odbijają się od niej jak od szyby). Możesz z nią stworzyć pomyślny układ, gdy małżeństwo pojmujesz przede wszystkim jako wspólnotę intelektualną, zaś przyjaźń i wzajemną lojalność stawiasz wyżej niż miłosne uniesienia.

Karta odwrócona
W wersji łagodnej: człowiek miły dla obcych, sztywny w domu. Nie potrafi zapomnieć urazy. Z upływem czasu nawet drobne przewiny rozrastają się w jego umyśle do potężnych rozmiarów. W wersji ostrej: ktoś nieuczciwy, przebiegły, dogmatyczny. Być może oszust, przestępca. Szkodzenie innym, zwłaszcza partnerowi, który mu podpadł – sprawia mu żywą przyjemność. Uciekaj, pókiś cała (cały). A jeżeli już z nim (nią) jesteś, to swój odwrót musisz starannie zaplanować, zatrudnić adwokata i niestety, przygotować się na ciężkie przejścia w sądzie.

XII WISIELEC

Obrazek


Karta Wisielca symbolizuje człowieka, który zapewne powiedziałby o sobie, że „żyje jak w klatce”, po czym z rozpaczą zapytał: i co ja mam teraz zrobić?!... Niestety, nie zna odpowiedzi. Cechuje go pasywna postawa wobec losu. Od dawna męczy się i miota wewnętrznie, ale z tej szarpaniny nie wynika nic konstruktywnego. Dojmującym stanem psychicznym Wisielca jest rezygnacja. Zaakceptował beznadzieję i – często – brak miłości. Dlatego bywa smutny i pozwala się źle traktować. Jeżeli jest zdradzany – ignoruje bądź przemilcza oczywiste fakty.
Ten etap swoistego zawieszenia potrwa jeszcze przez jakiś czas. Na razie okoliczności nie sprzyjają realizacji zamierzeń, niemniej trzeba uczciwie przyznać, że Wisielec nie jest na nie gotowy. Załatwienie spraw, jakie ułatwiłyby mu wyjście z dołka, odkłada na później z lęku, apatii oraz niedostatku wiary we własne siły. Ponadto dźwiga na sobie obciążenia z dzieciństwa, a także nieprzepracowane problemy karmiczne. Psychiczny ból uśmierza alkoholem, prochami albo wycieczką w wirtualny świat. Jeżeli walczy, to w borykanie się z przeciwnościami wkłada mnóstwo wysiłku, natomiast efekty jego zmagań są naprawdę znikome.
Próby kontaktu z płcią przeciwną biorą się z chęci zapomnienia o zmartwieniach lub ucieczki przed kłopotami. W jego/jej życiu nie ma jeszcze miejsca na miłość, czego dowodzi m.in. blokada seksualna. Może umawiać się na randki, lecz brak w nim ognia. Nowy partner/ka zostanie obsadzony w roli plastra na zranione serce. Wisielec zacznie mu się wypłakiwać i marzyć, że ten ktoś w cudowny sposób weźmie go i zabierze do siebie. A potem milcząco zrzuci na niego odpowiedzialność za niepowodzenie. W związek z Wisielcem możesz się zaangażować uczuciowo pod warunkiem, że dzięki terapii, medytacji ewentualnie afirmacjom dojrzał wreszcie do zmian.

Karta odwrócona

Ucieka w chorobę. Czerpie cichą satysfakcję z własnego poświęcenia, jest dumny z siebie jako ofiary. Czasami miota nim bezproduktywna zazdrość. Wszechstronne zahamowania mogą trwać nawet do końca życia.

XIII ŚMIERĆ

Obrazek


Człowiek, którego reprezentuje arkan Transformacji, doznał niegdyś traumatycznych doświadczeń. Z tego powodu dowiedział się wiele o sobie oraz w ogóle o życiu. Cierpiał, ale przetrwał. Jednak niejednokrotnie jego lęk i ból są świadomie tłumione, zaś Trzynastka zachowuje się z ekstremalną nonszalancją, prowokując Los, jak gdyby śmierć nie istniała. Zatem nie dla niej mała stabilizacja, mozolne wspinanie się po szczeblach zawodowej kariery, chuchanie na rodzinę... Posiada intuicję – karta Transformacji często symbolizuje wróżbitów, jasnowidzów bądź wizjonerów. Nie znosi zakłamania. Bywa niekonwencjonalna i nieprzewidywalna. Przekracza tabu. Nie liczy się z konsekwencjami własnych czynów. Nie dba o to że realizując jakiś swój cel, pomysł, może zaszkodzić sobie albo innym.
Trzynastka rozwija się przez utratę, cyklicznie. W potrzebie potrafi nieodwracalnie odciąć się od dawnego ja. Wybierając ją, musisz być przygotowany/a na każdą ewentualność. Pracuje tylko wtedy, gdy zajęcie wydaje się jej interesujące. Potem z dnia na dzień porzuca firmę, środowisko, partnera i szuka nowego wyzwania. W myśl tej reguły kocha się i żeni przeważnie więcej niż jeden raz. Jej związki są burzliwe, ponieważ rzadko zdobywa się na kompromis. Jeżeli chcesz się z nią połączyć, powinnaś wyrobić w sobie pokłady tolerancji. I wiedzieć, że Transformacja przeobraża się, dojrzewa i doskonali dzięki trudnym przejściom życiowym.

Karta odwrócona

Możliwość dokonania bardziej istotnej zmiany budzi lęk. Odwrócona Transformacja za wszelką cenę czepia się tego, co ma choć własna sytuacja męczy ją i pozbawia sił. Ona z kolei wysysa energetycznie bliskich.
W poważniejszych przypadkach poczucie beznadziei (depresja!) i obsesja śmierci mogą doprowadzić nawet do samobójstwa.

XIV UMIARKOWANIE

Obrazek


Ta karta symbolizuje osobę na pierwszy rzut oka mało efektowną, ale uczciwą. Umiarkowanie nie musi błyszczeć w towarzystwie. Nie bywa specjalnie elokwentne, lecz jest szczere w przyjaźni, solidne i spokojne. Potrzeba duchowego doskonalenia łączy się w nim z umiejętnością praktycznego podejścia do życia. Ponadto akceptuje swój los i raczej nie użala się na przeciwności. Robi to co uważa za stosowne i konieczne w danej sytuacji. Jeśli trzeba, zawsze przyjmie dodatkową pracę, a po powrocie naprawi zepsutą pralkę i wysłucha, jak wyglądał Twój dzień. Czasem jednak ktoś, do kogo ma zaufanie, powinien uzmysłowić mu prostą prawdę: owszem, koncentruj się na celu, lecz zacznij od współpracy z własną Podświadomością. Medytuj. Wizualizuj to co pragniesz osiągnąć. A przede wszystkim istniej w zgodzie z samym sobą.
Wybór Umiarkowania dobrze rokuje dla stabilności związku. Z nim/nią na pewno zestarzejesz się bezkonfliktowo, w duchowej harmonii. Marzenia o domku z ogródkiem, rodzinnej firmie (bardzo wskazane!) i sympatycznych dzieciakach mają ogromne szanse na realizację. Jednak nie spodziewaj się uczuciowych wzlotów miłosnych czy wysublimowanych erotycznych szaleństw. W zamian otrzymasz ciepło, serdeczność, a także czułość i wsparcie. Naturalnie partner ma prawo liczyć na podobne względy.


Karta odwrócona

Człowiek ten szybko okradnie Cię ze złudzeń na swój temat. Popełnia ciągle te same grzechy, a każde zamierzenie wydaje mu się zbyt trudne. Brak mu wewnętrznej stabilizacji oraz poczucia bezpieczeństwa. W jego mniemaniu nie zapewnisz mu ich, choćbyś nie wiem jak się starała.

XV DIABEŁ

Obrazek


Wyciągnęłaś Diabła? W tym jedynym przypadku proponuję złamać zasady i dobrać dodatkową kartę. Jeżeli wyjmiesz Słońce, Cesarza albo Kapłana – pozostań w związku. Poradzisz sobie. W każdym innym przypadku – zerwij z partnerem, pamiętając, że miłe złego początki. Karta ta sugeruje, że obiekt Twoich uczuć zdołał lub zdoła niepodzielnie Tobą zawładnąć. Może i dostrzeżesz jego wady – m.in. nieuczciwość, niewierność, przerost ambicji – ale prawdopodobnie rozsądek przegra z ogromnymi emocjami, jakie w Tobie rozbudził. Będziesz ciągle spragniona jego/jej obecności. Owładnięta miłością i ślepym pożądaniem, gotowa na największe poświęcenia. Nie będziesz umiała się uwolnić, nawet gdy zrozumiesz, że kochanek po prostu żeruje na Tobie psychicznie, a zdarza się, że i finansowo.
Diabeł to typowy bad boy (bad girl). Interesują go głównie seks i pieniądze. Religia, duchowość mogłyby dla niego w ogóle nie istnieć. Jest świetnym manipulatorem. Bez względu na to co demonstruje na zewnątrz, „w środku” bywa silnym, bezwzględnym egoistą, całkowicie niereformowalnym. Nie obchodzą go uczucia innych. Kocha władzę i czasem wykorzystuje ją w brutalny sposób. W łóżku wyrafinowany, bezwstydny, uzależniający. Najlepiej czuje się w zawodzie, w którym może eksponować własną osobę. Seksu używa, aby ułatwić sobie karierę. Jeśli łączy się z człowiekiem symbolizowanym przez Kapłana lub Księżyc, tworzą klasyczny układ kata i ofiary. Dość często epatuje nie siłą, ale słabością. Pilnuj się, to także gra. Jeżeli dojdzie do rozstania, zacznie atakować bez pardonu. Rozwód z Diabłem to koszmarne doświadczenie.

Karta odwrócona

Ciężko pożałujesz związku z kimś, kto okaże się agresywnym draniem, erotycznym dewiantem lub wręcz bandytą. Odwrócony Diabeł swoje obsesje zagłusza alkoholem, narkotykami. Bywa zazdrosny, okrutny, destrukcyjny. Może też bać się seksu albo zajmować się czarną magią.


XVI WIEŻA

Obrazek


Karta ta obrazuje człowieka rozwiniętego duchowo, którego nieszczęścia nie łamią, lecz go wzmacniają. Potrafi pozbierać się po klęsce, choćby była nią śmierć całej rodziny, utrata dobytku lub bardzo ciężka choroba. Posiada niezwykle silny charakter i niestety, nie bywa aniołem. Dominuje zawsze i wszędzie. W sytuacji konfliktowej rzuca się głową w dół, na oślep. Dziko uparta, gotowa jest raczej umrzeć, niż dobrowolnie zmienić zdanie. (Pamiętasz bajkę Mickiewicza „Golono, strzyżono”? Opisana w niej zaciekła chłopka była wypisz, wymaluj Wieżą). Początkowo pewnie Ci to zaimponuje, ale jeśli wyobrazisz sobie dożywotnie zmaganie się z walcem drogowym?
Konflikty rozwiązuje przez konfrontację i jest zbyt nieprzewidywalna, aby zawczasu domyślić się, co może ją rozjątrzyć. Ale rani bardzo świadomie i nigdy nie przeprasza. Owszem, do Wieży można dotrzeć dzięki spokojnym, rzeczowym argumentom, jednak rozsądniej będzie od razu założyć, że to Ty będziesz musiała się do niej dostosować. Musisz być także przygotowana na nagłe losowe zwroty, jakie Ci zafunduje. Co możesz zrobić, jeśli nie lubisz zmian? Albo zerwać, albo za nią podążyć. (W nagrodę ułatwi Ci start w nowym miejscu). Powinnaś również wiedzieć, że za swoją bezkompromisowością Wieża ukrywa lęki. Boi się hipotetycznych klęsk lub towarzyszy jej utajona obawa przed śmiercią. Mimo to czasem woli zaryzykować życie, niż przyznać się do strachu.

Karta odwrócona

Niszczy wszystko, co posiada. Własnymi rękami ściąga na siebie nieszczęścia, a ponadto nie chce i nie potrafi z nimi walczyć. Ciągle boryka się z ciężkimi problemami: stresem, chorobą, także psychiczną. Nie jest też zdolna do wdzięczności. Związek z nią degraduje społecznie lub duchowo.


XVII GWIAZDA

Obrazek


To istota życzliwa ludziom i światu, a przede wszystkim pogodzona sama ze sobą. Zawsze młoda duchem, czuje się zrealizowana i wolna. Akceptuje własną osobowość, wygląd zewnętrzny, seksualność. Wie, że ma prawo być tu i teraz dokładnie taka, jaka się urodziła. Jest pełna nadziei i wewnętrznej radości. Cechuje ją nieodparty optymizm, fantazja i energia. Przyjemnie z nią przebywać, ponieważ umie się cieszyć, zaś od życia oczekuje tylko dobrego, niezależnie od minionych doświadczeń. Pragnie miłego domu i dzieci. Tworzy pozytywne relacje z ludźmi. Nie przejdzie obojętnie obok nikogo, komu przydałaby się pomoc. W związku do szczęścia potrzeba jej uczuciowej harmonii.
Miłość Gwiazdy przynosi spokój i ukojenie.
Łagodna, ciepła, nigdy nie opuści, nie zdradzi swego partnera (partnerki). Nie wymieni go na młodszy i ładniejszy model. Nawet po pięćdziesięciu latach współżycia Gwiazda chętnie zabierze Cię na romantyczny spacer, obdarzy bukietem polnych kwiatów i ofiaruje miłosny wiersz. W łóżku jest tkliwa, taktowna, wyrozumiała. Bardziej zależy jej na wzajemnej serdeczności, oddaniu niż na gorącym seksie. Dzięki intuicji oraz wielkiej empatii potrafi stworzyć naprawdę udane małżeństwo. Możesz zaufać jej na wszystkich polach.

Karta odwrócona

Człowiek bezsilny wobec rzeczywistości. Charakteryzuje go brak wiary w siebie. Nie rozpoznaje i nie rozumie motywów własnego postępowania. Źle lokuje uczucia, systematycznie wiążąc się – w miłości i pracy – z nieodpowiednimi osobami. Trwoni talent. Nie rozwija zainteresowań. Bywa znerwicowana, płaczliwa. Arkan ten oznacza również koniec aktualnego uczucia albo po prostu nieszczęśliwą miłość.

XVIII KSIĘŻYC

Obrazek


Ta osoba ma ogromnie rozwiniętą intuicję. Ktoś taki wiele rozumie, jeszcze więcej przeczuwa, ale niejednokrotnie nie potrafi zrobić właściwego użytku ze swej wewnętrznej wiedzy. Brakuje mu instynktu samozachowawczego. Karmi się złudzeniami, przed samym sobą udając, że wszystko jest OK. Niezależnie od płci posiada tzw. kobiecy charakter. Łaknie akceptacji, jego samopoczucie uzależnione jest od opinii innych ludzi. Zdarza się, że psychicznie wpija się w kogoś, kto okaże mu (jej) zainteresowanie. Rozpaczliwie potrzebuje miłości i gotowy jest dla niej mnóstwo poświęcić, ale od chwili gdy się zakocha, towarzyszy mu lęk, że zostanie porzucony. Osaczają go wizje przyszłych niepowodzeń. Dręczy świadomość „bycia gorszym”, dolega poczucie winy – także za grzechy niepopełnione. Dlatego w małżeństwie łatwo pozwala się zdominować i zmanipulować. Bywa książkowym przykładem pasywnej „żony alkoholika”, która latami będzie usprawiedliwiać męża, opowiadając, że nie może go opuścić, bo to taki dobry człowiek, kiedy nie pije.
Często zataja istotne informacje. Problemy dusi w sobie, a odkrytego sekretu – np. w kwestii zdrady – nie wydobędzie na światło dzienne, tylko gryzie się nim w samotności. Nie jest szczęśliwy, jednakże sam przyczynia się do tego brakiem konstruktywnego działania i tendencjami do życia pośród własnych iluzji. Doskonale, jeśli pracuje nad samorozwojem, zajmuje się sztuką albo ezoteryką. Inaczej, skupiony na rodzinie oraz miłosnych relacjach, współtworzy obciążające, toksyczne związki.

Karta odwrócona

Potrafi nadać wprost niesłychany sens zdarzeniom, które dla innej osoby były zaledwie epizodem. Jest jednocześnie nachalny i znerwicowany. Boi się nawet dzwonka do drzwi, ponieważ oczekuje wyłącznie negatywnych wieści. Nie jest szczery w przyjaźni. Podejrzliwy i zazdrosny, z upodobaniem użala się nad sobą. Męczy siebie i bliskich. Obwinia ich o niepowodzenia, a także szantażuje emocjonalnie. Na dodatek kłamie.

IX SŁOŃCE

Obrazek


Karta ta uosabia zdeklarowanego optymistę. Jego wiara w swój fart ma naprawdę silne podstawy. Słońce charakteryzuje witalność oraz pogoda ducha. Jest wewnętrznie dojrzałym, zrównoważonym emocjonalnie człowiekiem. Zwykle nie miewa dylematów dotyczących własnej tożsamości. Wie, czego pragnie, a plany realizuje bez kłopotów. Odnosi sukcesy finansowe i jest zadowolony z osiągniętej pozycji społecznej. Owoców swojej pracy nie roztrwania, lecz potrafi korzystać z nich z pożytkiem i satysfakcją. Jest towarzyski, a tym samym powszechnie lubiany. To ktoś, kto cieszy się każdym dniem, a po długim życiu osiąga zdrową i dobrą starość.
Szczęście sprzyja mu również w sprawach prywatnych. Małe Słońce bywa dzieckiem kochanym przez starszych i miłość ta stanowi wspaniałe wyposażenie na przyszłość. Jako dorosły umie obdzielić uczuciem rodzinę i przyjaciół. Posiada mnóstwo „do dania”, dlatego jest mądrym, wyrozumiałym rodzicem. Jak rzadko kto nadaje się do założenia rodziny zastępczej. Tworzy ciepły, bezpieczny dom, w którym wszyscy mieszkańcy mogą rozwijać własną indywidualność. Jeśli zakochałaś się właśnie w Słońcu, to jakbyś wygrała fortunę na loterii. Twój związek będzie inspirujący, a seks niezapomniany.

Karta odwrócona

Nie miewa przyjaciół, nie wiedzie mu się w małżeństwie i ciągle źle mu się dzieje. Kolejne kryzysy wiszą mu nad głową. Nad jego związkami wisi groźba rozpadu. Jeżeli twierdzi, że jest inaczej, to udaje. Przeważnie czuje się samotny i wyobcowany, co doprowadza do tego, że z wiekiem gorzknieje. Bywa egoistą nieumiejącym zarządzać swoimi pieniędzmi. Nie szkoda Cię dla takiego osobnika?

XX ZMARTWYCHWSTANIE

Obrazek


Osoba, o której myślisz, jest uczciwa, wyrozumiała i niezwykle samoświadoma. Swoją mądrość życiową zawdzięcza pracy nad sobą oraz właściwemu wykorzystaniu egzystencjalnych doświadczeń. Zazwyczaj skupia się na sprawach duchowych, religii, sztuce bądź filozofii. Pragnie realizować wzniosłe idee, jednak nie usiłuje nikogo przekonywać do własnego systemu wartości. Nie lubi niczego odkładać na potem. Sporo przeżyła, ucząc się także na popełnionych błędach, teraz więc nie ucieka przed problemami. Swoją ścieżką kroczy bez strachu. Wie, że ma prawo do wolności, spokoju i poszanowania. Potrafi się odradzać i zaczynać od nowa. Jest otwarta na zmiany. Sobie i innym stwarza poczucie bezpieczeństwa.
W przyjaźni i miłości buduje silne więzi. Kocha akceptująco. Można powierzyć jej każdą tajemnicę i wyspowiadać się z win. Z pewnością nikogo nie potępi, lecz będzie starała się zrozumieć, co się stało i dlaczego. Przebaczy, ale – w przeciwieństwie do Księżyca – nie rozgrzesza w nieskończoność. Zawsze rozpozna, czy partner chce nią manipulować. Od ludzi próbujących ją zaszufladkować spokojnie się uwalnia. Konflikty rozwiązuje dzięki mediacji.

Karta odwrócona

Charakteryzuje człowieka fanatycznego, zablokowanego uczuciowo i – niejednokrotnie – niedostosowanego społecznie. Osoba ta nie dogaduje się z bliskimi, zwłaszcza z dziećmi. Ma mnóstwo nierealnych oczekiwań i nie umie skorzystać z pomocy. W najlepszym przypadku ta miłość skończy się separacją.

XXI ŚWIAT

Obrazek


Karta ta symbolizuje osobę pod wieloma względami niezwyczajną. Charyzma i wielka mądrość splatają się w niej ze świadomością odnalezienia właściwego dla siebie miejsca na ziemi. Żyje w zgodzie z głoszonymi przez siebie poglądami i ideami. Jest niezależna wewnętrznie i całkowicie zintegrowana duchowo. Wszystko, do czego dąży, urzeczywistnia się. Ciągle pracuje, poszerza własne horyzonty, gotowa podjąć nowe, ambitne wyzwania.
Codzienne obowiązki tego człowieka nie ograniczają, a granice nie zatrzymują. Wspaniała osobowość otwiera każde drzwi. Tym bardziej że jest to osoba pogodna.
Czerpie radość z rzeczy małych: cieszy się słońcem, śniegiem, urodą przydrożnego kwiatu. Umie słuchać – zarówno siebie samego, jak drugich. Z partnerką/partnerem łączy go głęboka, harmonijna relacja. Tworzy trwałe związki. Zawsze wspiera bliskich. Możesz mu zaufać. U jego boku rozkwitniesz, nabierzesz poczucia wewnętrznej siły. Będziesz bezpieczna, wolna i otulona wyzwalającą miłością.

Karta odwrócona

Człowiek ten nie akceptuje siebie. Jest zgorzkniały, skrępowany. Choć spragniony jest sukcesu, nie potrafi dokonać zdecydowanych zmian w życiu. Czasem sensu istnienia szuka w sektach, a nawet staje się „fałszywym prorokiem” (w obu przypadkach odejdź!). Małżeństwo z nim będzie smutne, ponieważ nic – czegokolwiek by nie dotknął – nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów.
Awatar użytkownika
zakretka
Posty: 222
Rejestracja: sobota 19 lut 2011, 10:26
Kontaktowanie:

Re: Tarot miłości - charakterystyka partnera

Postautor: zakretka » czwartek 26 sty 2012, 13:02

Na forum jest już ten opis kart, tutaj jest wstawiony jednym ciągiem.. wygodniej będzie się korzystało :kwiatek:
Margola
Posty: 370
Rejestracja: wtorek 22 lis 2011, 22:17
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tarot miłości - charakterystyka partnera

Postautor: Margola » czwartek 26 sty 2012, 13:05

Zakretko no własnie w tej chwili znalazłam - Miriam wstawiła je wcześniej (widocznie były tutaj przed remontem i je przeniesiono) haha No to nie wiem jeśli moderacja chce to niech usunie ten wątek :D
A tak się napracowałam.. :zmeczony:
Awatar użytkownika
ewelayne96
Posty: 141
Rejestracja: piątek 06 sty 2017, 18:54

Re: Tarot miłości - charakterystyka partnera

Postautor: ewelayne96 » niedziela 08 sty 2017, 18:40

Czy karty mogą wskazać wiek, znak zodiaku, czy inne cechy przyszłego partnera?
'' Dobrze widzi sie tylko sercem , najwazniejsze jest niewidoczne dla oczu ''
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Luks
Moderator
Posty: 2090
Rejestracja: poniedziałek 11 sie 2014, 12:55
Lokalizacja: Magic Forest

Re: Tarot miłości - charakterystyka partnera

Postautor: Luks » środa 11 sty 2017, 21:12

Mogą wskazywać, ale nie ma przyjętego jednego systemu.
Jeśli chodzi o znak zodiaku to różni autorzy (książek) różnie podają. Czasami na kartach są odpowiednie symbole - autor talii sam zaznaczył i wówczas należy się tym kierować. Jeśli oznaczeń nie ma, wtedy można wybrać jakiś schemat lub i nie.
Jeśli chodzi o wiek to: Paziowie to osoby bardzo młode, nawet dzieci, lub po prostu młodsze od osoby pytającej. Rycerze to ludzie młodzi aktywnie rozwijający się w określonych sferach (a więc przeciętnie 20-40 lat). Królowe to osoby stateczne, doświadczone, które wypracowały sobie pozycję (zwykle 40-60 lat), królowie to osoby starsze wiekowo lub starsze od pytającego, bardziej doświadczone (zwykle 60 wzwyż, ale np dla króla buław podaje się też wiek koło 40). Król może też oznaczać nie tyle osobę, co instytucję.
Cechy charakteru: Paziowie są dziecinni, figlarni, lubią zabawę, ich charakter można przyrównać do AW 0 Głupca, aczkolwiek kolor karty (dwór) wskaże nacisk. Rycerze są aktywni w działaniu, lubią ruch, akcję, podejmują inicjatywę. Królowe dążą do stabilizacji. Królowie lubią rządzić, kontrolować. Paziowie (księżniczki) i królowe mają cechy bardziej kobiece, a rycerze i królowie bardziej męskie.
Jak pisałem nie bez znaczenia jest kolor karty - buławy, kielichy, miecze, monety. Buławy i żywioł ognia to optymiści, sangwinicy, towarzyscy, kreatywni, weseli, o przewadze męskich cech charakteru - a więc np w blasku aktywnie zabiegający o coś, odważni, a w cieniu brutalni, agresywni. Kielichy i żywioł wody to melancholicy, marzyciele, romantycy, ludzie emocjonalni, o przewadze cech kobiecych - w blasku to delikatność, empatia, czułość, w cieniu to subiektywizm, wredność czy skłonność do popadania w alkohol i inne używki. Miecze i powietrze - cholerycy, pozornie chłodni na zewnątrz, ale porywczy w działaniu, w blasku to ludzie sprawiedliwi, obiektywni, realiści, inteligentni w cieniu to surowi, okrutni, bezduszni ludzie (pomyśl w negatywie o kimś w stylu komornik, urzędas). Monety i ziemia to flegmatycy, działają powoli i w skupieniu, ale efekt ich pracy jest trwały; w blasku to ludzie przedsiębiorczy i pracowici, przyziemscy realiści, w cieniu to skrajni materialiści. Wg niektórych opracowań kielichy to flegmatycy, a monety to melancholicy, ale do mnie to nie przemawia.
Wracając do wieku - buławy odmładzają, miecze postarzają.

Z Arkanami Wielkimi to już bardziej wyczucie. Choć np Pustelnik uznawany jest za osobę na ogół starszą. Na pewno jest typem samotnika (to jeśli chodzi o charakter). Wygląd, powiedziałbym, że nie dbający o to. Ale do określania cech partnera zwykle używa się figur dworskich, które pobieżnie opisałem powyżej.
Awatar użytkownika
terrywhat
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 10:54

Re: Tarot miłości - charakterystyka partnera

Postautor: terrywhat » niedziela 15 sty 2017, 11:12

A swoją drogą piękna talia tarota, wie ktoś co to za talia? :kwiatek:
Awatar użytkownika
ameners
Posty: 630
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 16:42

Re: Tarot miłości - charakterystyka partnera

Postautor: ameners » niedziela 15 sty 2017, 11:17

terrywhat, nazwa tali to llewellyn tarot... :)
''Nie ma lepszego czasu od teraźniejszości.''
~ Graham Masterton

Obrazek
Awatar użytkownika
terrywhat
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 15 sty 2017, 10:54

Re: Tarot miłości - charakterystyka partnera

Postautor: terrywhat » niedziela 15 sty 2017, 11:27

woah, dziękuję za szybką odpowiedź! :D

Wróć do „Tarot a miłość”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość