II - Kapłanka (Arcykapłanka, Papieżyca)

Awatar użytkownika
Tarofides
Admin
Posty: 2313
Rejestracja: sobota 06 lis 2010, 21:24
Lokalizacja: Lublin

II - Kapłanka (Arcykapłanka, Papieżyca)

Postautor: Tarofides » środa 10 lis 2010, 03:44

Karta tarota Kapłanka, Papieżyca, Arcykapłanka

Kolejno: Tarot Marsylski, Oswald Wirth, Rider Waite

kapłanka.jpg

Z tej grafiki można korzystać tylko pod warunkiem podania źródła.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Gośka
Doradca
Posty: 470
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 10:04

Re: Kapłanka (arcykapłanka, papieżyca)

Postautor: Gośka » piątek 12 lis 2010, 09:13

Jako przeciwny biegun do Maga ,Najwyższa Kapłanka ucieleśnia bierną,przyjmującą zasadę. Oznacza cierpliwe przygotowywanie się, pozwala sobą kierować i czeka na wlaściwy moment, żeby zareagować na impuls. Ona wie, że wszystko ma swój czas. Jest w stanie pozwolić po prostu rzeczom stawać się, bez przedwczesnego wtrącania się w ich bieg. Jest wyrazem zaufania do naszego wewnętrznego głosu, który wskazuje nam określoną drogę oraz mówi, zawsze słusznie czy, kiedy, gdzie i w jaki sposób należy postępować.
Najwyższa Kapłanka siedzi pomiędzy dwoma wysokimi filarami, symbolizującymi zgodę na czekanie .Na kolumnach widnieją litery B i J (Boaz i Jachin) które ,jak jest napisane w Biblii, należą do pierwszej świątyni w Jeruzalem, wzniesionej przez króla Salomona. Pierwotne znaczenie tych kolumn i ich imion nie jest znane; mimo iż było na ten temat wiele spekulacji. Przede wszystkim obie kolumny mają swoje stałe miejsce w symbolice masońskiej. Na karcie Tarota przedstawiono je w kolorze czarnym i białym, czym obrazowo przedstawiają biegunowość pomiędzy światłem i ciemnościa, dniem i nocą, latem i zimą, swiadomościa i nieświadomoscią. Najwyższa Kapłanka ma swój tron w środku tej biegunowości, ponieważ oba te przeciwieństwa są tak samo ważne. Ona dzieli, ale i wie że jedynie te dwa bieguny połączone tworzą całość. Kto nie może pogodzić tych sprzeczności, gubi pierwotną jedność i poznaje tylko jedną stronę medalu. Litery B i J można również logicznie odczytać jako Baal i Jahwe. Baal byl malżonkiem wplywowej, wielkiej chananejskiej bogini nieba Astarte, czczonej jako wladczyni Ksieżyca i jednocześnie nocy, podczas, gdy starotestamentowy Jahwe (Jehowa) był czczony jako bóg światła, który jak wszystkie patriarchalne bóstwa walczył przede wszystkim z mocami ciemności.
Obie siły ukazane na tej karcie są tak samo ważne,ponieważ na głębszym (a przy tym zarazem na wyższym) poziomie dowolne zestawienie przeciwstawień typu:światło i ciemność, dobro i zło, bóg i diabeł, życie i śmierć jest bezsensowne, albowiem nierealne. W głębi duszy wiemy, że osiągnięcie całości jest poza wszystkimi rozgraniczeniami i podziałami na białe i czarne. Zrozumienie tej głębokiej mądrości, wiedza o wszechogarniającej jedności, to właściwa Najwyższej Kapłance "madrość łona ",którą na karcie symbolizuje zwój Tory, Księgi Boskich Praw,która leży u niej na kolanach. Przy tym i dla Kaplanki, i dla Bogurodzicy ważna jest nie litera, a duch prawa, jego ukryty sens. Maria, którą tak przepięknie przedstawił św.Lukasz: "Maria zaś zachowywała wszystkie te slowa, rozważając je w sercu swoim"
Tą samą myśl symbolizuje korona Kapłanki z trzema fazami Ksieżyca-rosnący, pełnia i ubywający-czyli podkreśla nie tylko cykliczność natury, lecz i symbolizuje lunarną świadomość. Jest to odbite światło Ksieżyca, które choć nie pozwala rozpoznać rzeczy z właściwą jasnością i jednoznacznością, jak robi to światło słoneczne ale za to umożliwia zrozumienie obszaru ciemności, jakiego zawsze unika solarna świadomość, ponieważ czerń znika z pojawieniem się Słońca. Najwyższa Kapłanka jest więc światem snów, odczuć, przeczuć i intuicji. To źródło najglębszej inspiracji, które zaczyna żyć, kiedy nasza świadomość dnia (solarna) obniża się , przebywając niejako w "stanie zmierzchu".

Slowa-klucze do karty Najwyższa Kapłanka:
Archetyp: Królowa Niebios
Zadanie: cierpliwie czekać na (wewnętrzny lub zewnętrzny) impuls, na właściwy moment, być wrażliwym, być echem, trwać w gotowości do czegoś
Cel: intuicyjna pewność, najgłębsze zrozumienie, wyczuwanie związków, rozumienie snów, przeczuwanie biegu wydarzeń.
Ryzyko: ucieczka od rzeczywistości, ociąganie się, niezdecydowanie
Odczucia: pozwalanie na swobodny przebieg spraw, zaufanie, inspiracja w stanie abstrakcyjnej świadomości.

H.Banzhaf " Droga Tarota"
Twoje życie jest obrazem Twojego rozwoju duchowego.
Awatar użytkownika
nadzieja_aa
Posty: 354
Rejestracja: niedziela 14 lis 2010, 21:26

Re: Kapłanka (arcykapłanka, papieżyca)

Postautor: nadzieja_aa » czwartek 16 gru 2010, 14:03

-- kapłanka to też składanie się w ofierze , dlatego często wskazuje na przyjmowaną postawę ofiary
-------------------------------------
- sama karta Kapłanki wskazuje na moment milczenia . kapłanka zachowuje milczenie, próbuje dać sobie do zrozumienia, ale nie poprzez artykulacje.
- proste szczęście, że mam kolejny dzień przed sobą i kolejny dzień.
- wskazuje w ogóle na to, że osoba będzie się uczyć.
---------------------------------


Partnerski
===============================
Kapłanka – osoba wychodzi z pozycji Kapłanki
- dobra, bardzo dobra karta na osobowość wewnętrzna ale jest nie najszczęśliwszą kartą jeśli chodzi o tzw. Pozyskiwanie aktywne zainteresowania naszą osoba.
---------------------------------------

Kapłanka – w podświadomości
- jest to rodzaj powołania. Jest to echo które w duszy się będzie odzywało i które będzie przywoływało
--------------------------------


Krzyż celtycki
===================================

Kapłanka przykryta Magiem
- jest to kombinacja dwóch zupełnie skrajnych sytuacji gdzie osoba jest zdominowana przez swego szefa, wszystko przyjmie w milczeniu, boi się otwartego wyrażenia własnej opinii.
---------------------------------------------------------------

- Kapłanka – jako karta krzyżująca (krzyż celtycki)
– jest to pewien rodzaj tajemnicy , jest to nieczytelność jeśli chodzi o diagnostykę .
-----------------------------------------------

-Kapłanka (krzyż w postawie zewnętrznej)
- to anoreksja emocjonalna prezentowana przez kobietę. Jest to kobieta, która się staje szara, przezroczysta, niewidoczna, niewidzialna i niesłyszalna . Może wyzwalać w mężczyźnie poczucie obowiązku i poczucie winy lecz na pewno nie wyzwala pożądania.
----------------------------

Kapłanka – na zamknięciu
– pewien rodzaj niedosytu ale i osoba może być delikatna, subtelna istotką. Jest to proste szczęście , jest to niepełne szczęście , jest to konieczność uznania , że jest jak jest i inaczej nie będzie. Kapłanka jest „uchem igielnym”. – w związku można być szczęśliwym pod warunkiem , że osoba odrzuci oczekiwania . jeśli wymiarem szczęścia osoby będzie bycie i cieszenie się obecnością drugiego człowieka , nie analizując czy zaszło się daleko czy zatrzymało , czy cos zyskuje , cos otrzymuje – wtedy tak.
- mówi, że osoba jest rozczarowana np. niedosyt materialny.
---------------------------------

inne
============================

Kapłanka, 6 Mieczy, 3 Buławy
- Kapłanka wskazuje czas około 2,5 roku, bo – kapłanka byłaby skrótem , bo za kapłanka schowane jest Słońce. Jest to szczęście , jest to odnalezienie się siebie, poczucie bezpieczeństwa , możliwość realizacji. Natomiast przez nią się nie da przejść , bo mamy jeszcze obecny bagaż czyli pewne rzeczy musielibyśmy dziś odrzucić a w naturze człowieka jednak nie jest odrzucanie wszystkiego.
Po Kapłance jest 6 Mieczy – to odbicie od starego lądu . Zmiany nie tylko w uczuciach ale w strukturze codziennego życia. Jest to zupełnie nowa sytuacja , nowa ziemia, nowy człowiek i nowa perspektywa w która osoba wejdzie.
-------------------------------------------------------------------

- Kapłanka – ( w pytaniu o zagubienie rzeczy )
- zasłoniła, przykryła – rzecz jest w domu przykryta czymś co jest przezroczyste. Kapłanka tez czasem i wiedzę wskazuje – może jest gdzieś w miejscu związanym z gazetami, czasopismami
-----------------------------------------

Kapłanka - zdrowie
==========================================

"Kapłanka to wszelkiego rodzaju choroby związane z zaburzeniami hormonalnymi, zaburzeniami płynów ale też zaburzenia natury somatycznej -to też często wskazywać może na anoreksję i kiepskie wyniki badań krwi, czyli anemię. W układzie pokarmowym wszelkiego rodzaju zaburzenia na tle nerwicowym – szczególnie w połączeniu z królową mieczy, a z buławami będzie wskazywała na nadreaktywnosć jelit . Kapłanka może również dawać niedociśnienie i zawroty głowy ( czasami migreny) ale też jakiś problem na poziomie aparatu słuchu"
Danuta Tarocistka
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Kapłanka (arcykapłanka, papieżyca)

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 14:10

II. KAPŁANKA PROSTE SZCZĘŚCIE

Kapłanka jest drugą kartą Wielkich Arkanów i nosi wiele imion. Nazywana bywa Papieżycą czy Arcykapłanką.

ZNACZENIE KARTY: ta karta symbolizuje naszą nieświadomość, a tym samym wszystko to, co wypieramy. Chodzi tu o ukrytą w nas stronę, którą rozum wyrażony świadomością najczęściej ukrywa. Ale wszystko to, co żyje w nas jako ciemna strona, stanowi siłę. A zatem ta karta wskazuje na konieczność przebadania naszych planów i zamiarów pod kątem naszego wnętrza i jego gotowości do współuczestniczenia w tych planach. Kto nie uwzględnia duszy, ten nie znajduje też drogi do wnętrza, a tym samym pozbawia się harmonii, do której dąży. Ta karta upomina nas i każe pamiętać, że nasza dusza nigdy nie śpi i przez nasze sny próbuje nawiązać z nami kontakt i do nas przemówić. Obraz Arcykapłanki jest także uzupełnieniem strony jasnej, świadomej. Jest kartą ukazującą dwubiegunowość. Ale nie zawsze łatwo jest odnaleźć w sobie pełnię, gdyż rozum i myśli nie wystarczają, by poznać własne tajemnice. Do tego celu potrzebujemy w sensie przenośnym kapłanki. W znaczeniu alchemicznym mówimy o tajemnicy, która tkwi w każdej przemianie - tu pod tym pojęciem rozumiemy naszą ciemną stronę. Psychologia nazywa tę część nas samych cieniem, a psychoanaliza zredukowała to do pojęcia "pomyłki freudowskiej". Oznacza to, że często postępujemy w sposób pełen sprzeczności, a przyczyna takiego postępowania nie jest nam znana. Wszystko w naszym życiu ma swoje przeciwieństwo, dzień nie istnieje bez nocy, strona prawa bez lewej. I ta karta wskazuje nam właśnie na to, że musimy poszukać tej dwubiegunowości.ZNACZENIE SYMBOLICZNE: umysł człowieka, kierowany przez wolę, rozwija. Jeśli jego wola skierowana jest ku prawdzie, zobaczy jej promieniowanie. Prowadzony przez tę jasność, osiągnie cel idealny, ku któremu dąży. W trakcie swej ewolucji człowiek musi pukać do drzwi wiedzy, a one otworzą się. Przedtem musi jednak przestudiować ścieżkę, którą ma iść, aby nie zgubić się w labiryncie. Obróci się ku słońcu prawdy i zrozumie. Musi zachować milczenie, aby nie narazić się na krytykę profanów. Karta ta wyraża symbolicznie: małżonkę boską posiadającą wieczny dar rodzenia i tworzenia złudnych rzeczywistości - maji.

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: intuicja, wyobraźnia, płodność. Pasywność, rozwój duchowy. Interesowne, oczekujące rekompensaty przywiązanie. Miłość do rodziny, ogniska domowego, współmałżonka i dzieci, wynikająca z przyzwyczajenia. Wyobraźnia, marzenia, lenistwo. Temperament limfatyczny, przynosi tendencję do dbania o siebie, do hipochondrii i wygodnictwa. W przypadku dolegliwości fizycznych karta ta oznacza, że przyczyny choroby nie są łatwe do zdefiniowania; są one niewyraźne i wskazują zarówno na brak równowagi psychicznej, jak i zaburzenie organiczne.

ZNACZENIE UŻYTKOWE: karta ta przynosi bardzo silne uzależnienie od losu w sensie pozytywnym. Przyciąga tajemnicze sprawy i fakty niezależne od woli pytającego. Jest pomyślna dla dzieci, szczególnie dziewczynek. Możliwe liczne podróże, a przynajmniej podróże odbywane w wyobraźni. Możliwość dziedziczenia, otrzymania darowizny. Karta czystej szansy. Stabilna pozycja. Dla artysty źródło twórczego talentu. Nie wskazuje na dużą witalność, ale też nie zagraża życiu. Karta ta może sugerować wpływ kobiety mądrej, inspirującej. Kapłanka w towarzystwie karty Słońce symbolizuje miłość kobiecą. Reprezentuje także pytającą, jeżeli nie przekroczyła ona czterdziestego piątego roku życia. Po przekroczeniu tego wieku pytająca reprezentowana jest przez kartę księżyc
źródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Awatar użytkownika
Miriam
Posty: 2512
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 00:16
Lokalizacja: Gdzieś na Mazurach
Kontaktowanie:

Re: Kapłanka (arcykapłanka, papieżyca)

Postautor: Miriam » środa 19 sty 2011, 14:11

ARCYKAPŁANKA
II


Karta przedstawia siedzącą na tronie starszą kobietę, ubraną w długą szatę i papieską koronę, na kolanach trzyma otwartą książkę. Często jest również przedstawiony sierp Księżyca, a zasłona, która wisi za plecami Kapłanki ozdobiona jest rozciętymi owocami granatu, symbolizującego pierwiastek kobiecy.

Kapłanka często rysowana jest z takim nakryciem głowy jak egipska bogini Izyda tzn. Kulę z księżycowymi rogami a więc uosabia wiedzę tajemną. Siedzi zazwyczaj na tronie z dwoma kolumnami co ma symbolizować dostęp do tejże wiedzy.

Intuicja, wrażliwość, wtajemniczenie, powiernictwo, przyjaźń, dar, nauczanie, poświęcenie, uczuciowość, czułość, subtelność, czułość, nadzieja, bezpieczeństwo, spokój wewnętrzny, empatia, brak kompleksów.

To uosobienie sił wyższych, które nam sprzyjają, pierwiastek duchowy, ale tę jego część, która jest ukryta w podświadomości. Kapłanka to ta, która wie! Wie bo ma dostęp do takiej wiedzy do której my nie mamy a do tego jest nam bardzo przychylna. Jest kojarzona z uczuciem miłości do drugiego człowieka, a przede wszystkim ze zrozumieniem dla jego problemów. Oznacza też wrażliwość i intuicję, pójście za głosem serca.

Kiedy w rozkładzie pojawia się ta karta to daje nam do zrozumienia, że sprawa o którą pytamy jest w dobrych rękach ale jednocześnie nakazuje nam abyśmy się nie spieszyli, nie ponaglali sprawy gdyż biegnie ona swoim torem. Jedyne co możemy zrobić to wyciszyć swoje emocje i zaufać jej tajemnej mądrości (a naszej intuicji), wierząc że czas działa na naszą korzyść. Symbolizuje poddanie się uczuciom, całkowite zdanie się na nie przy swoim postępowaniu. Posiadanie potężnej siły wewnętrznej.

Oznacza także wyższą postać Księżyca, czyli intuicję, empatię. Podleganie potężnemu procesowi psychicznemu przemian, który prowadzi do mądrości i doskonałości. Idzie on z głębi, z podświadomości i dlatego nie wszystko zależy od wolnej woli. Powinność poddania się poddania się temu procesowi. W codziennym życiu mówi o harmonii między światem zewnętrznym a wewnętrznym, duchowym a fizycznym. Podkreśla pierwiastek fizyczny jako coś do czego trzeba dążyć w swoim życiu. Może wskazywać na możliwość poczęcia dziecka. Czasami po prostu na osobę płci żeńskiej.

W położeniu odwrotnym symbolizuje obojętność na problemy innych, zarozumialstwo, poczucie wyższości. Może również oznaczać brak intuicji lub konieczność poddania się racjonalizmowi i logice.
źródło:internet
"Największą sztuką jest śmiać się zawsze i wszędzie... Nie żałować tego co było. Nie bać się tego co będzie."

http://serc-ukojenie.blogspot.com/p/oferta.html
Akasha
Posty: 217
Rejestracja: sobota 05 lis 2011, 18:05

Re: Kapłanka symboli na karcie talia RW

Postautor: Akasha » niedziela 08 sty 2012, 20:53

[img] Krzyż : Ramiona greckiego krzyża są tej samej wielkości. Krzyż jest jednym z najprostszych symboli używanym od zadawnych czasów. Symbolizuje on różne rzeczy w zależności od kultury. W starożytnej Grecji symbolizował 4 żywioły. [Żywioły spotykane w alchemii, astrologii i innych praktykach ezoterycznych to: Powietrze, Ogień, Woda i Ziemia. Żywioły wymienione są, gdyż spotykamy je w Mniejszych Arkanach gdzie odzwierciedlają ich podstawowe charakterystyki: Powietrze – Miecze, Ogień – Buławy, Woda – Kielichy, Ziemia – Monety.]
Na starożytnym Bliskim Wschodzie Krzyż wskazywał kierunki – płn., płd, wschód, zachód oraz cztery wiatry. Nawet Aztekowie używali tego symbolu określając miejsce spotkania Bogów - na przecięciu dróg. Kapłanka nosi ten symbol na piersi, co oznacza, że zna siły kierujące naturą, posiada głęboką wiedzę i czci Boga. Misterium życia nie ma przed nią tajemnic.

Księżyc: spoczywa u jej stóp – jej fundamenty tworzy zmienne godło nocy, które symbolizuje ruch, oświecenie, płodność i nawet szaleństwo. W wielu taliach Księżyc umieszczany jest na czole Kapłanki. U jej stóp i na jej głowie znajdują się atrybuty Księżyca – jej myśli są oświecone sekretną mocą Księżyca. Księżyc mówi o intuicji, psychice, niewidocznej energii. Gdy mamy przeczucia, nagłe olśnienia, wrażenie, że coś nadeszło znikąd, to są właśnie działania Księżyca. Księżyc przebywa w najciemniejszych zakątkach tak, więc przesłania wysyłane nocą muszą być niezwykle jasne. Księżyc niesie z sobą jasność umysłu, serca i ducha- jednak tutaj jest cena, jaką trzeba zapłacić, jeżeli nie będziemy uważni. Zbyt wielka zależność od zmiennej siły Księżyca może zakończyć się nieodpowiedzialnym i nierównym zachowaniem, a nawet psychotycznymi okresami w życiu. Dlatego właśnie Kapłanka jest osobą o niezwykłej sile – ona nie tylko bierze pod uwagę przesłania Księżyca, ale także okiełznała, panuje nad jego mocą.


Zwój: Wszyscy chcą wiedzieć co zawiera zwój spoczywający na łonie Kapłanki . Jednakże tylko ona wie, co zawiera i nie odda tej informacji, przeciwnie chroni ją. Zwój zawiera wiedzę ezoteryczną, okultystyczną oraz filozoficzne objawienia. Jeżeli znajdą się one w rękach osoby bez zdolności zrozumienia i szacunku dla zawartości zwoju, to może wydarzyć się wiele zła. Dlatego też Kapłanka chroni zwój trzymając blisko siebie, gdyż wie, że jego zawartość może wybawić jak i zabić. Istnieją teorie według, których zwój jest Akashą [uwaga tłumacza: Akasha - według niektórych doktryn jest to mistyczna, duchowa substancja, w której zapisana jest pamięć od początku czasu] zapisem tego co wydarzyło się od początku dziejów. Jakiekolwiek nie byłoby wytłumaczenie zawartości zwoju, pamiętajmy, że Kapłanka pilnuje go od zawsze chroniąc tajemnicy do momentu, w którym będziemy gotowi ją poznać.

Dodatkowa nota na temat karty Kapłanka.

Znaczenia: Wiele talii umieszcza dwie kolumny po obu stronach Kapłanki. Po jej prawej stronie jest kolumna czarna z literą „B”, a po lewej kolumna biała z literą „J”. Kolumny na karcie przedstawiają inne, znajdujące się przy wejściu do świątyni Salomona w Jerozolimie. Słowa pochodzą z Hebrajskiego “B” = Boaz co znaczy "Moc" i „J” Jachin co znaczy "on ustala”. Kolumny są symbolem równowagi i szacunku dla wyższej siły, reprezentowanej przez Kapłankę.
Podstawowe pytania, jakie możemy sobie zadać, gdy medytujemy nad kartą Kapłanki.

• Czy wsłuchuję się w mój wewnętrzny głos ?
• Jaką tajemnicę ukrywa się przede mną?
• Czy jestem połączony/a z moim wyższym siłą ?
• Co ja ukrywam przed innymi i dlaczego?
• W jaki sposób mogę zrozumieć sens mojego życia ?

http://www.tarotteachings.com/priestess ... nings.html 8/01/2012
Awatar użytkownika
dowell
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 12 cze 2012, 09:41
Lokalizacja: Pomorze

Re: II - Kapłanka (Arcykapłanka, Papieżyca)

Postautor: dowell » piątek 15 cze 2012, 13:13

W pytaniach o finanse:

dobra intuicja w biznesie, umiejętność wyczucia koniunktury, odsłonięcie czegoś ukrytego, uczciwość, korzystna współpraca ze starszymi kobietami, lojalni pracownicy, dobre warunki pracy,korzystne zabezpieczenie socjalne, biznes związany z ekologią lub rolnictwem np. hodowla zwierząt, ogrodnictwo, kwiaciarnia.

Jako odpowiedź na pytania:

Czy czeka mnie wzrost dochodów?
Owszem. Co prawda być może nieznaczny, ale za to pewny itrwały.

Czy warto zmienić pracę?
To dobry moment na zmianę pracy i jesli nawet nie przyniesie ona wzrostu dochodów, to zapewni lepsze warunki i sympatyczniejszą atmosferę.

Czy to dobry moment na inwestycje?
Tak, można teraz bez obaw inwestować.

W połączeniu z innymi kartami:

Kapłanka + Cesarz - sprawiedliwa i mądra szefowa
Kapłanka (o) + Cesarzowa (o) - unikać środowiska zawodowego, w którym dominują kobiety
Kapłanka (o) + Cesarz - niesprawiedliwa i zła szefowa
Kapłanka + Sprawiedliwość - korzystne załatwienie sprawy urzędowej lub sądowej, o ile będzie ją prowadziła kobieta
Kapłanka + Koło Fortuny - wzrost dochodów dzięki współpracy ze starszymi kobietami
Kapłanka (o) + Koło F. (o) - straty przez starsze kobiety
Kapłanka (o) + Wisielec + Rydwan (o) - zahamowanie rozwoju firmy lub kariery przez starszą kobietę
Kapłanka + Słońce - pomocy udzieli starsza, wysoko postawiona kobieta

Źródło: Alla Alicja Chrzanowska "Tarot a finanse"
Awatar użytkownika
Dekoupage
Posty: 34
Rejestracja: środa 11 kwie 2012, 08:23
Lokalizacja: Łódź

Re: VI - Kochankowie

Postautor: Dekoupage » wtorek 05 lut 2013, 06:33

Kapłanka, Papieżyca (Medicine Woman)

INTUICJA, uduchowienie, kobiecy element, wtajemniczenie, uzdrowienie, miłość do ludzkości, proroctwo i jasnowidzenie, wizjonerstwo

Przekaz wewnętrzny:
Medicine Woman symbolizuje potęgę twej kobiecości, jej uduchowienie. Zalewa cię ona intuicją i zaprasza do poznania wielu swoich tajemnic. Poza innymi rzeczami może ona spowodować i przyspieszyć proces uzdrawiania. Gdy raz poddasz się tej energii w sobie - będziesz na zawsze uzdrowiona. Inicjacja oznacza otworzyć się na swój własny wewnętrzny proces uzdrawiania. Płynie on z z najgłębszego i najwyższego wymiaru naszej świadomości. Zrelaksuj się całkowicie, a cudowna wiedza o uzdrawianiu przyjdzie do ciebie spontanicznie. Im bardziej radośnie i elastycznie będziesz przyjmować intuicyjne wglądy, tym trafniejsze będą twoje przepowiednie. Im dyskretniejsze są twoje wizje tym bardziej jasno i bezpośrednio przemawia twoja intuicja.

Przekaz zewnętrzny:
Potęga intuicji może wpłynąć na twoje życie, jeśli zrobisz dla niej dość miejsca by mogła się rozwijać. Kapłanka nie może jednak do niczego zmusić ani nic na siłę wyczarować. Aby mogła wpływać na kurs twego życia musisz rozpoznać swe negatywne wzorce myślowe i pozbyć się ich. Tylko wtedy możliwym będzie czerpać ze studni intuicyjnej mądrości, która płynnie łączy się ze źródłem życia, z całym wszechświatem. Mądrość, która wypływa z podstawy wszelkiego bytu jest nieograniczona i wieczna, niemożliwa do opisania, ponad słowami. Aby się na nią otworzyć - trzeba skoncentrować uwagę do wewnątrz. Aby być wewnętrznie uzdrowiona musisz znaleźć w swym wnętrzu miłość. Twoim zadaniem jest podążać za swą intuicją.

Vision Quest -
Rani

Re: II - Kapłanka (Arcykapłanka, Papieżyca)

Postautor: Rani » poniedziałek 17 cze 2013, 16:10

O czym mówi Arcykapłanka? Otóż najważniejsza jest dla niej niezależność. Jest zwykle pewna siebie i to ona decyduje, czego potrzebuje do szczęścia. Jest inteligentna, tajemnicza, fascynująca, kobieca (mimo, iż nie jest wyzywająca). Zachwyca mężczyzn kobiecym czarem, wrażliwością, subtelnym pięknem i jak najbardziej może być wspaniałą kochanką. W starożytnym Egipcie kapłanki pierwsze przyjmowały i „oczyszczały” żołnierzy powracających z wojny – odbywały z nimi stosunki seksualne, dzięki którym mężczyźni mogli pozbyć się agresji, traum i złych emocji „zebranych” na polach bitew, a potem spokojnie powracali do swych kobiet (w dzisiejszych czasach tego typu usługi świadczą surogatki seksualne, czyli partnerki zastępcze, które biorą udział w procesie terapeutycznym osób mających problemy seksualne). Wyemancypowana Kapłanka nie odnajduje się w roli żony, pilnuje własnych interesów i nie ulega wpływom. Jeśli jest przekonana o swojej racji, nie pójdzie na kompromis, prędzej zagada „przeciwnika” na śmierć. I w dodatku zawsze ma argumenty – jest oczytana (nie na darmo trzyma w ręku księgę), ma dużą wiedzę –jest po prostu mądra. Zdaniem niektórych tarocistów Kapłanka jest dziewicą, jednak owoce granatu, przypominające kształtem kobiece łono, są atrybutem płodności, a Księżyc jest symbolem macierzyństwa. Tak więc, Kapłanka jest matką, ale raczej zimną i wymagającą, jest nauczycielką życia, konsekwentnie formującą osobowość swojego dziecka. http://www.magiateria.pl/141.html
Awatar użytkownika
Katty
Posty: 651
Rejestracja: środa 03 lip 2013, 22:47
Lokalizacja: Łódź

Re: II - Kapłanka (Arcykapłanka, Papieżyca)

Postautor: Katty » niedziela 21 lip 2013, 19:08

" W życiu zawodowym- Arcykapłanka pokazuje, że obszar naszego działania albo odpowiada tematyce tej karty- w tym przypadku jest nią szeroko rozumiana terapia i ezoteryka, albo oznacza postawę, jaką przyjmujemy w naszym życiu zawodowym. Oznacza to, że podchodzimy do naszych codziennych zadań z cierpliwością i otwartością, jesteśmy gotowi na przyjęcie nowych impulsów i idei, każdorazowo uzależniając ostateczne decyzje w sprawach zawodowych od wewnętrznego głosu. Jeśli postępowanie takie będzie pełne zastanowienia, da rezultat w postaci poczucia, że wewnętrzny głos prowadzi nas do "szczęśliwego końca". jeśli jednak kierowanie się intuicją przekroczy granice, postępowanie nasze odczytywane będzie przez innych jako kapryśne, nieobliczalne lub nawet groźne.

Na poziomie świadomościi- karta ta oznacza czas w którym kierujemy naszą uwagę na nieświadome obrazy duszy. Oddajemy się twórczym fantazjom i marzeniom lub też zstępujemy do skarbów głębi(..) by tajemną wiedzę, tę dawno odkrytą, "starą prawdę", która musi być ciągle na nowo odkrywana. (..).

W związkach osobistych-- Arcykapłanka pokazuje przede wszystkim swą jasną stronę. Oznacza zrozumienie, głęboką sympatię, bliskość i pokrewieństwo dusz, subtelność i opiekuńczość we wzajemnych stosunkach. daje pewność, że łączy nas z partnerem niewidoczna więź. Jeśli żyjemy samotnie, karta ta mówi, że w takim właśnie sposobie życia odnajdujemy głębokie zadowolenie lub z cierpliwością i otwartością czekamy gotowi na nowe spotkanie- przy czym wsłuchujemy się wyłącznie w nasz głos wewnętrzny, nie pchamy się do niczego ani nie pozwalamy się popychać."

Źródło: Hajo Banzhaf, Tarot dla każdego.
" Wątpię, więc jestem."
sara
Posty: 51
Rejestracja: środa 31 sie 2011, 18:56

Re: II - Kapłanka (Arcykapłanka, Papieżyca)

Postautor: sara » niedziela 04 sie 2013, 19:19

Jako karta dnia - nuda, zero aktywności, nawet do sklepu syna wysłałam (sama zostałam w aucie). Miałam nadzieję się poopalać, ale słońce zza chmur choć upał :(.. Kapłanka w bikini, a sąsiedzi patrzą ...wiadomo, nie te klimaty. Więc tylko obiad zrobiłam i trawnik podlewałam, dobrze że to niedziela. Jakoś nie bardzo mi pasuje ta karta.
dodam jeszcze... psem siostry się opiekowałam............. cała Kapłanka
mili255
Posty: 37
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 19:38

Re: II - Kapłanka (Arcykapłanka, Papieżyca)

Postautor: mili255 » środa 11 wrz 2013, 20:28

Kapłanka - archetyp: bogini Izyda, Wielka Macierz, Hathor, Królowa Niebios
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Kapłanka jako 3 osoby

Postautor: Sophia » niedziela 19 sty 2014, 23:09

Ostatnio zdarzyło mi się w rozkładzie, że Kapłanka oznaczała 3 osoby na raz - córka, była żona i obecna partnerka.
czy często się zdarza, żeby jedna karta oznaczała kilka osób?
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
Lila
Posty: 3847
Rejestracja: poniedziałek 12 mar 2012, 11:54

Re: Kapłanka jako 3 osoby

Postautor: Lila » niedziela 19 sty 2014, 23:11

3 osoby naraz w jednym rozkładzie? :mysli:
Zanim poprosisz o wróżbę, zapoznaj się z regulaminem.
viewtopic.php?f=83&t=6408#p122102
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: Kapłanka jako 3 osoby

Postautor: Sophia » niedziela 19 sty 2014, 23:17

pytanie było czego nie dostrzega pani X i stoi to zarazem na przeszkodzie związkowi. (tu w rozkadzie rozkładzie 8 mieczy i 10 buław)
no i wyszła w odpowiedzi Kapłanka co od razu mnie uderzyło, żeby liczyć to jako 3. dołożyłam 3 miecze, co tu odczytałam jako ten przysłowiowy miecz w serce, no i kazało się, że poprzednia żona go zdradzała, nie może się widywać z córką a z obecną partnerką mu nie wychodzi.
stąd moje pytanie czy jedna karta może 3 osoby oznaczać.
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
Sephinroth
Posty: 1785
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 06:35

Re: Kapłanka jako 3 osoby

Postautor: Sephinroth » niedziela 19 sty 2014, 23:22

Ja bym to interpretowała w kontekście jednej osoby, a konkretnie Pani Eks, ponieważ najprawdopodobniej to jest przyczyną niepowodzenia w obecnym związku oraz problemów dot. kontaktów z dzieckiem.
Regulamin: viewtopic.php?f=83&t=9294&p=174466#p174466

Wróżę jedynie na forum Dobry Tarot
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: Kapłanka jako 3 osoby

Postautor: Sophia » niedziela 19 sty 2014, 23:26

na obecny związek ponoć wpływu nie ma żadnego. nie interesuje to jej. natomiast blokuje kontakt z dzieckiem.
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
Sephinroth
Posty: 1785
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 06:35

Re: Kapłanka jako 3 osoby

Postautor: Sephinroth » niedziela 19 sty 2014, 23:29

Hmm. To może obecna Pani? Kapłanka często oznacza kochankę.
Regulamin: viewtopic.php?f=83&t=9294&p=174466#p174466

Wróżę jedynie na forum Dobry Tarot
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: Kapłanka jako 3 osoby

Postautor: Sophia » niedziela 19 sty 2014, 23:34

ale pani X się właśnie pytała co stoi na przeszkodzie jej związkowi z panem Y i ta Kapłanka mi wyskoczyła i od razu skojarzenie z liczbą 3 i te 3 miecze zaraz :mysli:

chociaż możesz mieć rację :kwiatek: znowu nadinterpretację robię :wstyd:
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/
Awatar użytkownika
Sephinroth
Posty: 1785
Rejestracja: piątek 24 maja 2013, 06:35

Re: Kapłanka jako 3 osoby

Postautor: Sephinroth » niedziela 19 sty 2014, 23:40

Sama już nie wiem. :bezradny:
Chociaż czasem odpowiedzi znajdują się w pytaniach :)
Sophia pisze:pytanie było czego nie dostrzega pani X i stoi to zarazem na przeszkodzie związkowi.(...)

Sephinroth pisze:Ja bym to interpretowała w kontekście (...) Pani Eks(...)

Sophia pisze:na obecny związek ponoć wpływu nie ma żadnego. nie interesuje to jej. natomiast blokuje kontakt z dzieckiem.

Chociaż może to moja nadinterpretacja :mysli:
Regulamin: viewtopic.php?f=83&t=9294&p=174466#p174466

Wróżę jedynie na forum Dobry Tarot
Awatar użytkownika
Sophia
Posty: 1294
Rejestracja: czwartek 05 gru 2013, 22:46
Lokalizacja: znad dużej wody
Kontaktowanie:

Re: Kapłanka jako 3 osoby

Postautor: Sophia » niedziela 19 sty 2014, 23:44

heh może ktoś jeszcze jakiś pomysł będzie miał na to :)
a zdarzyło Ci się coś podobnego kiedyś?
krocz swoją drogą, nie wykorzystuj cudzych ścieżek

http://tarot-anna.pl/

Wróć do „Arkana Wielkie Tarota RWS”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość