Forum Ezoteryczne Dobry Tarot
Kolaboratywne talie - Wersja do druku

+- Forum Ezoteryczne Dobry Tarot (https://dobrytarot.pl)
+-- Dział: Tarot w teorii (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Talie Tarota (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=118)
+---- Dział: Talie kart tworzone przez nas (https://dobrytarot.pl/forumdisplay.php?fid=122)
+---- Wątek: Kolaboratywne talie (/showthread.php?tid=6554)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Re: Kolaboratywne talie - LeCaro - 03-06-2016

No więc nasmarowałam wczoraj w nocy swojego Rycerzyka.Oczko Założenie było takie, że karta ma być z lekkim przymrużeniem oka, ale jednocześnie dobrze oddająca naturę owego Rycerza, który jest inteligentny, oryginalny, widzi wyższe cele, ale równocześnie nerwowy, niecierpliwy, nieprzewidywalny... wpadnie, narobi zamieszania i już go nie ma.Oczko Umieściłam więc mojego Rycerza na Kole Fortuny, co podkreśla tę jego nieprzewidywalność, a jednocześnie wynosi go wyżej w niebo, bliżej chmur, gdzie jest jego miejsce... Zabrał ze sobą ukochane książki, ale wiatr mu je trochę biedaczkowi potargał... Rotfl

Gwoli wyjaśnienia - umieściłam tu dwie sentencje łacińskie przyświecające dwoistej naturze tego Rycerza:
na pelerynie: "Vivere militare est" - Życie jest walką
na Kole: "Scientia potentia est" - Wiedza to potęga

[Obrazek: ANphKdQ.jpg]
[Obrazek: 8RMUzld.jpg]


Re: Kolaboratywne talie - MAG - 04-06-2016

LeCaro, świetna ilustracja!
Tak lekko rysowana. Bogata w symbole. Zabawna Oczko
Z taką talią tarot niestraszny Oczko
Podobała mi się Twoja Kapłanka, ale rycerzyk ją przyćmił Oczko


Re: Kolaboratywne talie - MAG - 04-06-2016

Joano, Kwietny Tarot - tego jeszcze nie było, możesz stworzyć naprawdę nowatorską talię. Nieczoniecznie rysunkową, ale fotograficzną, gdzie wykorzystasz swój ogród o każdej porze roku.


Re: Kolaboratywne talie - MAG - 04-06-2016

Karolino 11, ze wszystkich Twoich kart najbardziej podoba mi się 10 mieczy - karta trudna.
Pokazałaś ją bardzo klarownie. Jej prostota pokazana przez kontrast i minimalizm formy pokazuje dojrzały warsztat.


Re: Kolaboratywne talie - Karolina 11 - 04-06-2016

Dziękuję za opinię i miłe słowa, Joano, MAG. Buźki
LeCaro, świetny Rycerz mieczy, bardzo mi się podoba. Oklaski Bardzo fajnie narysowany, taki komiksowy, humorystyczny; zapada w pamięć. Uśmiech


Re: Kolaboratywne talie - Joana - 04-06-2016

Mag są kwieciste talie. Podsunęłaś mi pomysł... Uśmiech Jednorożec LeCaro Rycerz Mieczy niesamowity, mnóstwo szczegółów. Faktycznie ma w sobie coś z komiksu, ale ja znam taką talię Neuzeit Tarot, i z nią mi się nieco kojarzy. Choć jest zupełnie inny, niepowtarzalny, a jak pędzi na koniu Rotfl Przepiękny i bardzo pomysłowy ten rycerzyk. Uśmiech


Re: Kolaboratywne talie - LeCaro - 05-06-2016

MAG, Karolina11, Joana - bardzo dziękuję za Wasze pochwały Buziak Zawstydzony ... myślę że jeszcze zabiorę się za dalsze karty mieczowe... ale teraz tak sobie pomyślałam, że może by machnąć pozostałą trójkę Rycerzy? Myśli
I ja również jestem fanką karty 10 mieczy wykonanej przez Karolinę, jest genialna. Tak


Re: Kolaboratywne talie - Joana - 05-06-2016

Czy mogę zaklepać wszystkie Asy ? Jak na pokerzystkę przystało Rotfl Mam na nie pewien plan. Oczywiście o ile ktoś się nie zabrał za nie.
Mag pięknie malujesz, rysujesz, masz wielki talent, a Twoja karta jest mroczna, niesamowita i bardzo sugestywna. Nie pochwaliłam jeszcze, a bardzo mi się podobała. Wygląda tak profesjonalnie, że nic tylko stworzyć talię Uśmiech


Re: Kolaboratywne talie - Karolina 11 - 05-06-2016

Dziękuję, LeCaro; bardzo się cieszę, że ta 10 mieczy tak Wam się podoba. Buźki
Joano, barbara40 już zaklepała Asa mieczy, ale pozostałe dwa są wolne. Uśmiech


Re: Kolaboratywne talie - Karolina 11 - 05-06-2016

Pomyślałam sobie, że dobrze by było zrobić listę, kto jakie karty ma- żeby był większy porządek i żeby nie trzeba było latać po całym wątku, by sprawdzić, które karty są zaklepane. Oczko

LEGENDA:
Mała czcionka- już zrobione
Podkreślone- jeszcze do zrobienia

barbara40- As mieczy
Bronka- Król monet, Królowa buław
Joana- As buław
Karolina 11- Siła, 3 mieczy, Umiarkowanie, 10 mieczy, 5 buław, 2 mieczy
LeCaro- Kapłanka, Rycerz mieczy, Król mieczy, Pustelnik
Lunalicious- Księżyc
Madrugada- Słońce, Gwiazda
MAG- 8 mieczy

Karty już dawniej wykonane (http://dobrytarot.pl/viewforum.php?f=104): Wisielec, Odrodzenie, Kapłan, Księżyc, Sprawiedliwość


Re: Kolaboratywne talie - Joana - 05-06-2016

Karolina 11 ja zamawiam w takim razie Asa denarów i Asa kielichów, już mam szkice Uśmiech Jeśli mogę prosić o zarezerwowanie tych kart dla mnie Buziak będę wdzięczna.


Re: Kolaboratywne talie - lune - 05-06-2016

A ja zamawiam kartę 2 pucharów Uśmiech

W przeciągu 2 tyg coś naszkicuję


Re: Kolaboratywne talie - Karolina 11 - 05-06-2016

A wiecie co, mam pomysł na Kochanków... Chyba i za tę kartę się zabiorę. Uśmiech

Nie mogę już edytować tamtego posta, więc wkleję listę jeszcze raz:

barbara40- As mieczy
Bronka- Król monet, Królowa buław
Joana- As buław, As monet, As kielichów
Karolina 11- Siła, 3 mieczy, Umiarkowanie, 10 mieczy, 5 buław, 2 mieczy, Kochankowie
LeCaro- Kapłanka, Rycerz mieczy, Król mieczy, Pustelnik
Lunalicious- Księżyc
lune- 2 kielichów
Madrugada- Słońce, Gwiazda
MAG- 8 mieczy

Karty już dawniej wykonane (http://dobrytarot.pl/viewforum.php?f=104): Wisielec, Odrodzenie, Kapłan, Księżyc, Sprawiedliwość


Re: Kolaboratywne talie - LeCaro - 06-06-2016

A tymczasem ni z gruszki ni z pietruszki przyszedł mi pomysł na Wieżę. Rotfl Już mam szkic, muszę tylko dołożyć kolory.Uśmiech


Re: Kolaboratywne talie - Joana - 09-06-2016

As kielichów

[ATTACHMENT NOT FOUND]


Re: Kolaboratywne talie - Karolina 11 - 09-06-2016

Śliczny ten Twój As. Oklaski Piękne kwiaty, piękne kolory, taki ciepły wiosenno-letni klimat... Bardzo mi się podoba. Oklaski


Re: Kolaboratywne talie - Joana - 09-06-2016

Dziękuję Karolina 11 Zawstydzony co umiałam to narysowałam. Więcej chęci jak talentów Uśmiech
Obmyślam by zrobić sobie w domu własną talię typowo kwiatową. Zdjęcia, rysunki, albo obrazki ... na razie myślę.


Re: Kolaboratywne talie - Karolina 11 - 09-06-2016

Pomysł z własną talią jest świetny; ja uwielbiam tworzyć własne talie, a jaka to potem przyjemność móc z nimi pracować. Rotfl Tworzenie własnej talii to piękna możliwość połączenia różnych swoich pasji, wyrażenia się twórczo. Kotek Powodzenia życzę! Ok


Re: Kolaboratywne talie - lune - 09-06-2016

Uwielbiam motywy kwiatowe Joanno Uśmiech


Re: Kolaboratywne talie - LeCaro - 09-06-2016

Joana, brawo! Oklaski Tak miło się patrzy na te Twoje karty, są niesamowicie optymistyczne i świeże.Uśmiech Działaj dalej! Tak

A ja się tu pochwaliłam pomysłem na Wieżę... namalowałam, pokolorowałam, namęczyłam się, poprawiłam... po czym stwierdziłam że mi się nie podoba. Rotfl
Ale co się odwlecze to nie uciecze - mam już następny pomysł na Wieżę i muszę tylko znaleźć czas na jego realizację. Uśmiech


Re: Kolaboratywne talie - lune - 20-06-2016

2 cups Uśmiech
http://www.fotosik.pl/zdjecie/f4b0ca11c2fb8082


Re: Kolaboratywne talie - Karolina 11 - 21-06-2016

Bardzo mi się podoba Twoja 2 kielichów, lune, jest taka inna, nietypowa, niekoniecznie oczywista. Uśmiech Każdy odbiera dany obraz inaczej; ja musiałam się trochę zastanowić, czym są (lub mogą być) poszczególne elementy Twojej karty, ale w pewnym momencie znalazłam sobie tą własną interpretację i powiem Ci, że- jak dla mnie- naprawdę niesamowicie interesująca jest Twoja wersja tej karty. Oklaski