Gabinet dietetyczny Bodymindspirit
#16

ma_ewa01 napisał(a):hejka, jeśli mogę cos doradzić, to ostrożnie z kaszami, makaronami i całą resztą, która zawiera gluten. To ostatnio dosyć modny temat w dietetyce i... wali się cała piramida zywieniowa, która w/ g różnych niezależnych źródeł jest niestety bardzo niekorzystna dla zdrowia. warto też wykluczyć mleko krowie i wszelkie przetworzone produkty mleczne - jogurty, twarogi, serki, gdyż wzmagają stany zapalne w organizmie, co w pewnym wieku staje sie istotne ( stawy). W ogóle radzę poczytać na temat diety, poszperać w necie, bo te akademickie .... nt wpaniałości ciemnego pieczywa, kasz itp można już włożyć pomiędzy bajki. Z kasz jedynie kasza jaglana jest polecana i zdrowa ( są jeszcze inne, ale mniej znane w Polsce).
A tak w ogóle to warto wziąć sprawę zdrowia w swoje ręce i nie kierować sie obiegowymi opiniami, bo najczęściej stoi za tym lobbi przemysłu spoż albo farmaceutycznego i najpierw nas karmią trującym pożywieniem po to by móc leczyć jeszcze bardziej trującymi tabletkami...Aha jakby co to do poczytania np blog Jarka Kefira Uśmiech
Pozdrawiam
MUśmiech

Wezmę to pod uwagę. Dziękuję za dodatkowe informacje. Ale jeśli ktoś je na co dzień białe pieczywo, biały ryż, kasze, produkty mączne i sosy na bazie mąki, to zmiana na produkty pełnoziarniste jest na pewno lepszym rozwiązaniem. Kasza jaglana oczywiście jest królową wśród kasz. Ja dzielę się wiedzą, którą posiadam i wypróbowałam na sobie. Ale oczywiście zagłębię temat. Dzięki
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości