Gabinet dietetyczny Bodymindspirit
#43

Wildwood napisał(a):ja zapewne tak jak moja siostra mam uczulenie na pszenice/mleko i jego przetwory/jajka/warzywa straczkowe/marchewke/skorupiaki, na test zbieram, bo narazie mnie nie stac(50produktów to ok 400zł, a 200 produktow -ok 1700), ale juz sie przygotowuje do diety wykluczajacej te produkty, wiec jem tak jak nizej. Dodam ze siedze w domu wiec wstaje pozno 9-10, a kolacje 8-9, a chodze spac o 1.

sniadanie: ok 3/4 szklanki kaszy jaglanej(do platkow owisianych na wodzie przemoc sie jeszcze nie moge) z miodem i cynamonem oraz małym pomaranczem (czesto zmieniam tu owoce) /czasami sniadanie zamieniam miejscem z kolacja
2sniadanie: zmielone sezam na chałwe (ok 4 łyzeczek domowej chałwy)
obiad: ziemniak +brokuły (na parze) z sezamem + plaster pieczonej piersi z kurczaka z sosem pomidorowym (ok 3 łyzek)/zamiennie z rybą albo plastrem schabu
podwieczorek: garsc fistaszkow
kolacja: kromka chleba z zytniego z jajkiem połmiękko +pól ogorka zielonego +pół łyżeczki siemienia lnianego/ czesto jem z szynka alba pieczonym kurczakiem, wedzona ryba itp

Jezeli chodzi o wage to jest szczupla, chcialabym nawet przytyc ale nie da sie chyba juz. 169/55. Dodam jeszcze ze cierpie na niezdiagnozowane jedzenie kompulsywne, czasem jak sa w domu słodycze, a ja mam humor podly, a czesto tak jest, to zachowuje sie jak zwierze... Nie cwicze, nie mam chwilowo prawie zadnej aktywnosci z roznych przyczyn.

Co sadzisz o takim zestawieniu dla osoby z taka alergia? Najciezej jajka odstawic bo tak je lubie... Mam wrazenie ze sobie troche takim jedzenie zakwaszam orgaznim, mimo picia duzej ilosci wody z cytryna ktora dziala odkwaszajaco. Jestem na odwyku od kawy i herbaty. Bodymindspirit jakbys miala jakies uwagi, chetnie je przeczytamUśmiech

Wronka87 napisał(a):Omen89... nie za mało kalorii? przy Twojej aktywności? 11 kg w 3 m-c?! wow.. co na to Twój organizm ?
Nie napisałaś nic o posiłkach.
Body, sorki za wtrącenie Prosi

Jak ja sobie podliczam kaloryczność moich posiłków to tez nie jest to więcej jak 1300-1400 kcal, czesto nawet mniej. Nie wiem ile i co trzeba jesc zeby az 2000-2500kcal ;/

Wildwood, przy alergiach o dietę jest dość trudno, z tego względu, że właśnie pełnowartościowe źródła makroskładników są w rzeczach, które Cię uczulają. Na pewno musiałabym mieć listę wszystkiego co Cię uczula. Jednak, ja bym radziła, żebyś przede wszystkim, skoro masz niską wagę, czyli dobry start, może zajęła się jakąś aktywnością fizyczną. Po pierwsze, Twoje mięśnie zaczną pracować, przez co pobudzone będą bardziej ukrwione, po drugie pobudzisz swój metabolizm, przez co też zwiększy się Twój apetyt, no i sylwetka będzie się dzięki ćwiczeniom ładnie kształtować.
To co zalecam na ćwiczenia w domu:
Trening w domu 2-3 razy w tygodniu
Rozgrzewka:

> Obszerne krążenia ramion do przodu i do tyłu

> krążenia przedramion

> krążenia bioder

> bieg w miejscu z kolanami o pupę 30 sec

> bieg w miejscu z kolanami wysoko

Trening właściwy

• damskie pompki ręce szeroko(jeśli jesteś w stanie to zwykłe) – ile dasz radę x 3


•bardzo powolne przysiady (proste plecy, schodzisz na ile możesz) 3 x 15


• wykroki krótkie chodzone (krok i zniżasz kolano na 1 cm od podłogi tuż za piętą, wstajesz, noga która była z tyłu idzie do przodu, zniżasz kolano drugiej, itp.) 3 x 10 na każdą nogę.


• brzuszki zwykłe w leżeniu 3x15


•deseczka/ plank na przedramionach 3 x 20 sec.


•unoszenie nóg w leżeniu, w miarę możliwości do świecy 3 x 15


•pompki tyłem (opierasz się o krawędź łóżka nogi, zgięte 90 stopni, pupa blisko łóżka, schodzisz w dół, ale przy pomocy zginania i prostowania samych rąk, nie pomagasz sobie biodrami) 3 x 15 (jeśli za łatwo stopniowo zwiększasz kąt nóg)


•zginanie ramion z hantelkami, lub jakimś obciążeniem ( ręce wysuwasz delikatnie do przodu, trzymasz stabilnie, zginasz przedramię, ale nie do samego końca, ciut mniej niż kąt prosty między przedramieniem a podłożem) 3 x 15 na jedną rękę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości